Setari Cookie-uri

SFATURI PENTRU A MA LASA DE FUMAT

Va trebuie o motivatie serioasa: sanatate, copii, frumusete, partener.
Cautati ceva care sa va determine sa o faceti, demonstrati-va ca aveti putera de a rapune o dependenta si nu va lasati dominati de dependenta in sine.
VOINTA!
micabis
Postat pe 10 Februarie 2010 19:38
buna!totul depinde de vointa...eu cand am ramas insarcinata m-am lasat si de fumat..pt ca asa am vrut..nu ca m-ar fi deranjat fumul ci pt ca am zis ca-i face rau copilului....chiar mai stateam pe langa colegele care fumau pt ca imi placea..si as fi vrut sa mai fumez..dar nuuuu ...si uite asa timp de 3 ani nu am mai pus tigara in gura...dar..cum mereu exista un dar...dupa 3 ani..am mai aprins o tigara....doua..si cateva luni bune am fumat iar...apoi..m-am lasat un an....acum ,cam de 2 luni ,fumez cate un pachet pe zi...as vrea tare mult sa ma las..si o sa reusesc..numai gandul ca nu am fumat 3 ani(deci am putut rezista fara tigari) o sa ma ambitioneze...stiu asta...deci..ce sfat sa-ti dau??sa incerci sa le lasi dintr-o data ,eu cred ca ar fi cel mai bine..(si o sa fac si eu asta)..personal ,nu cred ca daca le raresti o sa reusesti mai repede...eu am mai incercat si varianata asta si imi ziceam"ce mai conteaza una-doua in plus)..asa ca ..multa bafta si ..ambitie ..cat cuprinde..pupice
alysstyle
Postat pe 13 Februarie 2010 10:18
In primul rand ai nevoie de vointa.Un amic fuma un pachet de tigari pe zi,uneori chiar mai mult,a mers la doctor si i-a prescris niste pastile,care din cate am intels ii taiau pofta de a fuma.Dupa tratament s-a lasat,nu mai are "pofta" de tigarii.
cami_goanga10
Postat pe 14 Februarie 2010 15:00
si mie mi-ar placea sa le las,dar.....nu pot,mai ales la o cafea,dupa ce mananc etc
fata_healthy
Postat pe 19 Februarie 2010 19:36
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:32
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:10
va rog frumos sa imi dati niste sfaturi in legatura cu fumatul .. nu eu fumez ci tatal mei fumeaza 3 pachete intr`o zi si o noapte [pt ca fumeaza si noapte] va rog sa ma ajutati
madalina00
Postat pe 4 Martie 2010 19:10
Cartea lui Allen Carr: In sfirsit nefumator. Trimit celor interesati prin email: fazakas.zoltan@yahoo.com
colnago
Postat pe 14 Martie 2010 09:32
De la: madalina00, la data 2010-03-04 19:10:04va rog frumos sa imi dati niste sfaturi in legatura cu fumatul .. nu eu fumez ci tatal mei fumeaza 3 pachete intr`o zi si o noapte [pt ca fumeaza si noapte] va rog sa ma ajutati

fugi repede din casa aia -singurul ajutor ce-l poti primi.
100101
Postat pe 14 Martie 2010 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Votati pentru SANATATE ! 1 De la: elinaa 13 Iulie 2009 10:53
Dieta hipocalorica 8 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:01
Ce parere aveti despre dieta "Beyonce" 1 De la: Anaisss 6 Iunie 2015 00:52
Cura de detoxifiere 26 De la: kudika226898 14 Noiembrie 2011 21:36
se poate slabi in timp ce alaptez fara a strica calitatea laptelui matern? 9 De la: mihai_microalge 1 Mai 2010 11:35