Setari Cookie-uri

INCEST

Pt. fericire,
parerea mea "e", sa mai dai cu nasul prin gramatica l. romane........a, ce zici...?!
miuta_healthy
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:20
aici nu e vorba de incest...e mai mult nesimtire...si cred ca ar trebui sa dai cartile pe fata si sa ai o discutie cu fiul si sotia ta...sincer, degeaba iti iubesti sotia..nu prea merita.,dar nici tu nu meriti sa fii inselat...fiul tau e mare,dar e barbat totusi si poate nu isi da seama cat rau iti face..dar ea lasa mult de dorit...asa ca,sfatul meu e sa rezolvi toata situatia asta intr-un fel sau altul...succes!!!!!!!!!!!!
healthy006555
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:55
hai ca m-am terminat de ris
bogdan_7000
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:32
si eu cred ca e o gluma....cine ar accepta asa ceva....
kudika035989
Postat pe 14 Decembrie 2009 20:06
mergeti toti la balamuc!
ale_ale_healthy
Postat pe 14 Decembrie 2009 20:40
Este de-a dreptul oribil!!!!!!!!!!! Ce haios???????????????
kudika056305
Postat pe 14 Decembrie 2009 21:36
Doctore imi pare ca ai o mare dilema.eu cred ca tu esti de mozaic in fata ei si poti sa o intrebi daca nu cumva mai are o sora ca sa va cuplati in familie.
eu cred ca atunci cand ai postat subiectul ori nu esti in toate mintile ori trebui sa va duce-ti toti la psiholog.in rest ce sa iti mai urez ca si asa esti batut de soarta decat cuplaj placut si vezi cand ai bilet de voie de la baiat sa dai si tu o tura pe la nevasta voastra
nico387
Postat pe 14 Decembrie 2009 21:49
GEO,
Te afli intr-o situatie ingrata.Nu pot crede ca se intimpla asa ceva.Cele mai dragi pers. din viata ta te tradeaza.Nu merita nici sotia ta dar nici fiul tau sa treci cu vederea ca si cum nimic nu s-ar intimpla.Sotiei tale da-i,, sansa'' sa iubeasca un baiat tinar, iar fiului tau acorda-i putin timp sa se plictiseasca de duduie ca dupa aceea sa-si dea amindoi seama de pacatul pe care l-au facut amindoi si sfatul meu este sa-ti continui viata alaturi de o femeie serioasa,responsabila, gospodina si o buna sotie pt tine.

Despre sotia ta cred ca are grave probleme psihice de face asa ceva.Nu mai ai ce face cu ea, ori o dai afara in cazul in care sta in casa ta, ori iubiti amindoi aceeasi femeie, in acest caz eu cred ca toti trei aveti aceleasi simptome.
stefania2005
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:18
La stiri cu ei,doar e la moda.
healthy002395
Postat pe 15 Decembrie 2009 01:00
Si eu am fost in aceeasi situatie. Eu de rusine i-am si cununat.
Sa fie intr-un ceas bun!
Doamne ajuta!!!
sughi_bughi_healthy
Postat pe 15 Decembrie 2009 01:10
Mi se pare ca este rezumatul unui film prost! Da, omule, este incest! Indiferent daca sunteti cununati religios ori nu! Dupa ceea ce am citit in unele mesaje ar insemna ca se poate trece la "actiune" si cu fii adoiptati, ca de, doar nu sunt nascuti de acei parinti!!!
Habar nu aveti pe ce lume va aflati, oameni buni!
Daca nu va intereseaza adevarul crestin, cel putin nu mai intrebati sa nu va mai dati cu parerea!
Daca este vorba despre incest, evident este vorba despre dogma religioasa, crestin-ortodoxa, presupun!
In aceste conditii, se considera INCEST!!!
Daca preotii le-ar aminti parintilor care se recasatoresc despre faptul ca ar trebuie sa depuna juramantul infierii, nu s-ar mai ajunge laa asa ceva. Ei, bine, dragilor, in cazul mai sus mentionat, femeia respectiva (mama as numi-o unde va in lumea Capcaunului si a Zgripturoiaice, poate, desi nici pe acolo nu am citit nimic de genul acesta...)... Asadar .. femeia respectiva, la insotirea cu bartbatul respectiv (in bulentin, cel putin)a adoptata copilul acestuia.
Ca rumare, omule, ai datorie fata de fiul tau in rpimul rand! Explica-i roaga-te, apeleaza la consilieri (psiholog, preot, orice), fa ce o faci si desparta-l pe fiul tau de femeia aceea. In ceea ce te priveste, daca intentionezi sa mai pastrezi relatia cu ea ... nu meriti nici macar mila noastra!
Maria
ea_she
Postat pe 15 Decembrie 2009 08:30
Nu pot sa cred ca accepti asa ceva!!!!!!!!!!Oricat de mult ai iubi pe cineva nu poti accepta asta!!Eu zic sa discuti cu fiul tau iar cu "aia" sa nu mai stai!Dar esti om in toata firea ,ai 48 de ani cum poti accepta asta!!Sunt atatea femei pe pamant!
bellaaa_healthy
Postat pe 15 Decembrie 2009 09:32
De la: kyru, la data 2009-12-13 00:10:27
De la: eleain, la data 2009-12-07 13:55:20pai eu zic sa nu va bagati in placerea lor, doar nu vreti sa-i suparati nici pe unul nici pe altul: pana la urma nu este incest, de vreme ce nu sunt rude de sange.


Bravoooo!
Ce sa faci, la toti ni-i greu!
simmonik
Postat pe 15 Decembrie 2009 10:03
De la: blue_angel, la data 2009-12-14 13:47:28Filmeaza-i si pune-i pe you tube sa nu cumva sa se supere si pentru faptul ca nu e "vedeta".
simmonik
Postat pe 15 Decembrie 2009 10:12
De la: remo, la data 2009-12-14 14:41:07Daca simti ca nu mai poti si crezi ca el iti face un serviciu ajutandu-te lasa-i lui placerea .In curand el isi va da seama ca ea e baba pentru el si o va lasa.Parerea mea acum serios e ca esti mototol si da-o la dracu si fa-i bagajele.De incest nu e incest e curvasaraie sub ochii tai.
kudika077480
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:32
De la: fata, la data 2009-12-14 14:50:51ce tare ai fost...''nu vrei sa se supere'' de cazuri de astea nu prea am auzit..poi tu esti multumit ca ea sa faca asa ceva ?''tu nu te superi''?
kudika077480
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:33
De la: healthy006555, la data 2009-12-14 16:55:12aici nu e vorba de incest...e mai mult nesimtire...si cred ca ar trebui sa dai cartile pe fata si sa ai o discutie cu fiul si sotia ta...sincer, degeaba iti iubesti sotia..nu prea merita.,dar nici tu nu meriti sa fii inselat...fiul tau e mare,dar e barbat totusi si poate nu isi da seama cat rau iti face..dar ea lasa mult de dorit...asa ca,sfatul meu e sa rezolvi toata situatia asta intr-un fel sau altul...succes!!!!!!!!!!!!
kudika077480
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:34
Sa nu o superi?....... ori esti prost, ori ai facut o gluma, (scuza-mi limbajul dar........asta este adaverul) In primul rand este o iresponsabila, in al doilea rand este vina ta, nu stii daca ti-ai luat o sotie sau o amanta pentru fiul tau. Iar daca nu te simti barbat lasa-i loc fiului tau
Georgica_healthy
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:14
Daca e pe bune ceea ce spui...aveti toti probleme, omule(!!!), cu legile nescrise ale convietuirii....;
... dar vad ca esti preocupat... de domeniul instictului sexual..."goe 69"..(?), mai citeste..., mai intreaba...
EKaterina
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:03
Draga Geo69,

Ce mai e nou in viata voastra?? Hai, chiar ne place...mai povesteste-ne.
stefania2005
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:20
Stiu ca sint prea multe mesaje caustice aici, imi pare rau de cititorii care in loc sa ajute, mai bine judeca. Dar asta e forumul si toata lumea e libera sa aiba o parere proprie.

Goe69, indiferent cum vrei sa numesti relatia, incest sau adulter, adevarul e acelasi: ai o sotie si un fiu care nu respecta relatia directa si personala dintre ei si tine.
Daca ai ajuns sa scrii aici, inseamna ca relatia lor nu-ti este tocmai confortabila. Intrebarea e: te derajeaza destul de mult incit sa iei o anumita atitudine? Prin asta nu ma refer la violenta, dar o discutie cu fiecare separat, cu scopul de a lamuri situatia, nu de a aduce acuze, este absolut necesara.
Si ca recomandare: trebuie sa te lamuresti tu ce doresti, inainte de a deschide discutiile; o terta persoana nu are ce sa caute la aceste discutii decit daca este profesionist (vecinii, mama, sora sint exclusi). Astfel de confruntari degenereaza foarte repede, asa ca mare atentie cum formulezi frazele. Poate incerci sa discuti mai intii cu sotia, dar fiul nu trebuie sa fie de fata!
tcri
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:26
De la: miuta, la data 2009-12-14 16:20:45Pt. fericire,
parerea mea "e", sa mai dai cu nasul prin gramatica l. romane........a, ce zici...?!
lylee
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:56
La 48 de ani sa nu stie omul ce inseamna INCEST????? am crezut ca este un subiect mai interesant la categoria Incest I-mi dau seama ca unii oameni nu stiu pe ce lume traiesc sau pur si simplu fac umbra Pamantului degeaba. Mai omule inainte sa postezi asa ceva pe forum mai bine intra pe Google si cauta pana nu mai poti decat sa te faci aici de rusine. Si apopos de ce nu mai scrii poate te-ai bagat alaturi de ei si faceti un trio nemaipomenit
Laura28
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:50
ptr. miuta ,te crezi super dotata? esti perfecta? sau te simti cu musca pe caciula?
kudika098645
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:58
SINCERA SA FIU NU STIU DACA ESTE O GLUMA SAU ADEVARAT DAR DACA ESTE ADEVARAT SIGUR TREBUIE SA MERGI LA DOCTOR SA VEZI DACA AI TOATE TIGLELE PE CASA DESI MAI MULT CA SIGUR NU LE AI DACA ACCEPTI O ASEMENEA SITUATIE NU MAI VORBIM DE BUN SIMT SAU RESPECT CA SIGUR NU AI AUZIT DE ELE IN FINAL NU POT SA SPUN CA DOAMNE MARE ITI ESTE GRADINA MULTI ITI SAR GARDUL
alaisha
Postat pe 17 Decembrie 2009 17:07
DOMNULE GEO69..ce mai e nou in viata ta?ti.ai suparat sotia pana la urma?povesteste..spune ce ai pe suflet ca doar toti de pe forum sarim cu cate un sfat..iar tie iti ramane sa-l iei pe care crezi tu k e mai bun..salutari si sa auzim numai de bine
fata_healthy
Postat pe 17 Decembrie 2009 18:32
esti o persoana sensibila si crezi ca toti sunt la fel de intelegatori catime? poate vina este impartita la toti trei. incearca sa vorbesti mai intai cu femeia pe care o iubesti. spui sentimentele tale vis-a-vis de aceasta femeie, fiului tau. poate este el mai rational. bafta
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:20
din Patericul Sinaitic":
"Un frate nedreptatit de un alt frate a venit la ava Sisoe si-i zice lui:Am fost nedreptatit de un frate si vreau sa ma judec, sa mi se faca dreptate.
Iar batranul il ruga zicand; nu fiule, lasa mai bine razbunarea (si judecata ) lui DUMNEZEU.
Dar el zicea: Nu voi inceta pana nu ma voi razbuna.
A zis batranul:Sa ne rugam frate.
Si ridicandu-se, batranul a zis: DUMNEZEULE, nu mai avem bevoie de Tine ca sa porti grija de noi, caci ne facem oi judecata (razbunarea) noastra.
Auzind aceasta, fratele a cazut la picioarele batranului zicand : Nu ma mai judec cu fratele, iarta-ma avo"

Cu rabdare toate se inteleg mai bine.
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:34
De la: sughi_bughi, la data 2009-12-15 01:10:02Si eu am fost in aceeasi situatie. Eu de rusine i-am si cununat.
Sa fie intr-un ceas bun!
Doamne ajuta!!!




esti de admirat ca ai putut trece peste aceasta lovitura. Doamne ajuta
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:35
"Salutare am si eu o dilema relatiile incestuoase credeti ca sunt bune "





Sunt bune, sunt bune ... baga-te si tu!

Scuzati ironia, dar e prea de tot intrebarea.
monica_th_fur_immer
Postat pe 20 Decembrie 2009 02:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cineva a mai folosit GynieL capsule 6 De la: andrea083 12 Ianuarie 2015 10:54
acid folic 2 De la: the_last_song 5 Decembrie 2009 01:59
sex 22 De la: mica 16 Aprilie 2010 23:08
amenoree? 4 De la: healthy003815 5 Ianuarie 2013 15:09
Procedura de embolizare 3 De la: healthy007347 5 Decembrie 2009 09:23