Setari Cookie-uri

ciuperca unghiei

on topic....asa cum spunea cineva...terbinafine comprimate...( vb de tratament cca 3-4 luni+inutilizarea incaltamintii...de pana acum...sub nici o forma)...si...exoderil o solutie violacee....cu care se ung unghiile...(evident...dupa ce s-au curatat...taiat cat mai scurt...si...curatzat cat se poate de bine zona de sub unghie care ramane dupa taierea unghiei!!
ideea ce trebe retinuta este ca...incaltzamintea...trebe aruncata toata...pentru totdeauna...altfel...degeaba tot tratamentu`!!


daca se respecta doza si perioada de medicatie...rezultatul e garantat...
a se informa...pt administrare...daca are ceva pb de sanatate...care reactioneaza la terbinafine...gastrite...sau...alete cele..
eu_ovidiu
Postat pe 21 Iunie 2012 02:04
revin cu precizarea ca...aceasta boala a unghiei se numeste ONICOMICOZA iar tratamentul trebuie in mod sigur compus din TERBINAFINE.....PT CA...asa se actioneaza si pe cale interna...daca ma pot exprima asa!
eu_ovidiu
Postat pe 21 Iunie 2012 02:11
De la: eu_ovidiu, la data 2012-06-21 02:11:56revin cu precizarea ca...aceasta boala a unghiei se numeste ONICOMICOZA iar tratamentul trebuie in mod sigur compus din TERBINAFINE.....PT CA...asa se actioneaza si pe cale interna...daca ma pot exprima asa!


Raspunsl la toate intrebarile voastre il gasiti aici (vezi pagina mea de mai jos). Daca nivelul de trai este mediu si nu cum spun guvernantii ori analistii de 2 bani care au aparut ca vorba lui OVIDIU (ONICOMICOZA)peste noapte, poate atunci vom avea acces la o educatie mai buna, fara second handuri. asta e pentru cei care au inteles ce vreau sa spun.

http://www.youtube.com/watch?v=SAvte07kMGM
kudika_10240
Postat pe 21 Iunie 2012 16:00
De la: kudika_10240, la data 2012-06-21 16:00:35
De la: eu_ovidiu, la data 2012-06-21 02:11:56revin cu precizarea ca...aceasta boala a unghiei se numeste ONICOMICOZA iar tratamentul trebuie in mod sigur compus din TERBINAFINE.....PT CA...asa se actioneaza si pe cale interna...daca ma pot exprima asa!


Raspunsl la toate intrebarile voastre il gasiti aici (vezi pagina mea de mai jos). Daca nivelul de trai este mediu si nu cum spun guvernantii ori analistii de 2 bani care au aparut ca vorba lui OVIDIU (ONICOMICOZA)peste noapte, poate atunci vom avea acces la o educatie mai buna, fara second handuri. asta e pentru cei care au inteles ce vreau sa spun.

http://www.youtube.com/watch?v=SAvte07kMGM&feature=plcp
kudika_10240
Postat pe 21 Iunie 2012 16:03
De la: kudika_10240, la data 2012-06-21 16:03:04
De la: kudika_10240, la data 2012-06-21 16:00:35
De la: eu_ovidiu, la data 2012-06-21 02:11:56revin cu precizarea ca...aceasta boala a unghiei se numeste ONICOMICOZA iar tratamentul trebuie in mod sigur compus din TERBINAFINE.....PT CA...asa se actioneaza si pe cale interna...daca ma pot exprima asa!


Raspunsl la toate intrebarile voastre il gasiti aici (vezi pagina mea de mai jos). Daca nivelul de trai este mediu si nu cum spun guvernantii ori analistii de 2 bani care au aparut ca vorba lui OVIDIU (ONICOMICOZA)peste noapte, poate atunci vom avea acces la o educatie mai buna, fara second handuri. asta e pentru cei care au inteles ce vreau sa spun. http://www.youtube.com/watch?v=SAvte07kMGM
kudika_10240
Postat pe 21 Iunie 2012 16:12
De la: kudika_10240, la data 2012-06-21 16:12:48
De la: kudika_10240, la data 2012-06-21 16:03:04
De la: kudika_10240, la data 2012-06-21 16:00:35
De la: eu_ovidiu, la data 2012-06-21 02:11:56revin cu precizarea ca...aceasta boala a unghiei se numeste ONICOMICOZA iar tratamentul trebuie in mod sigur compus din TERBINAFINE.....PT CA...asa se actioneaza si pe cale interna...daca ma pot exprima asa!


Raspunsl la toate intrebarile voastre il gasiti aici (vezi pagina mea de mai jos). Daca nivelul de trai este mediu si nu cum spun guvernantii ori analistii de 2 bani care au aparut ca vorba lui OVIDIU (ONICOMICOZA)peste noapte, poate atunci vom avea acces la o educatie mai buna, fara second handuri. asta e pentru cei care au inteles ce vreau sa spun. http://www.youtube.com/watch?v=SAvte07kMGM
Daca acest link nu functioneaza cauta in pagina mea Alianta in Romania 2012
kudika_10240
Postat pe 21 Iunie 2012 16:15



Orice tip de micoza a unghiei, se depisteaza numai in urma unor investigatii medicale si anume prin Microscopia directa de laborator(analiza microscopica) ,aplicata asupra probelor luate din unghii,si in functie de identificarea agentului fungic ,se va recurge la administrarea de tratament antifungic,de catre medicul dermatolog!!!Nu se urmeaza tratament medicamentos intern si local ,dupa prescriptiile luate de la coltul strazii,,fiecare persoana avand manifestarile personale si raspuns personalizat la tratamentul respectiv.La care se adauga mentiunea ca tratamentul este de durata si trebuie respectate si niste reguli de igiena personala si folosinta a incaltamintei.
MissRainbow
Postat pe 21 Iunie 2012 16:34
Poti sa folosesti KERATOLIN CORN REMOVER GEL (TUB)
Uz extern 2 aplicari/zi strict pe leziune timp de 10-14 zile


kudika_25261
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:17
trebuie lovita si leziunea ca sa intre cornu in ea sau se aplica pur si simplu ?
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:23
Urmaresc cu mare interes acest topic
nelik
Postat pe 13 Mai 2013 16:24
Am si eu la unghia mare a unui picior .Totusi nu stiu daca este ciuperca O am de foarte multi ani .Este groasa si alba .Foarte groasa.O curat si o tai dupa ce se inmoaie bine in apa calda su sapun .O dau si cu oja si nici nu se cunoaste ca este diferita de celelalte .Am vazut la televizor o reclama a unui medicament numit NALOC ,la un program tv unguresc ,asa o fi si medicamentul tot unguresc .Pare bun ,daca vrea cineva sa incerce .

Elena_Acead__r_1
Postat pe 1 Iunie 2013 10:58
pentru incaltaminte ...exista un spray antimiotic de la Farmec...aceasta, informatie o am de la farmacia "Catena"...in zilele urmatoare am sa revin si cu denumirea acestui produs..
Lora16
Postat pe 7 Iunie 2013 00:37
Mai auzisem pe cineva,ca din cauza transpiratiei excesive ii aparea aceasta ciuperca,dar si din cauza incaltamintei prea stramte.Singurul remediu de a scapat de aceasta ciuperca ,a fost praful de talc pe care si-l introducea in ciorap si de fiecare data dupa ce facea baie.Incercati si voi,poate da rezultate!
Titanika
Postat pe 7 Iunie 2013 00:54
De la: Lora16, la data 2013-06-07 00:37:24pentru incaltaminte ...exista un spray antimiotic de la Farmec...aceasta, informatie o am de la farmacia "Catena"...in zilele urmatoare am sa revin si cu denumirea acestui produs..


Exista spray-uri antimicoze ale piciorului de la mai multe firme, nu doar de la Farmec, si, in general, se gasesc in orice hypermarket.

Iar in ceea ce priveste micoza unghiei de la picior, am tot vazut reclame la tv, la un soi de lac contra unei astfel de ciuperci. Daca e eficient acel lac pentru unghiile cu astfel de probleme, nu stiu, caci nu am suferit niciodata de asa ceva.
kudika_32792
Postat pe 7 Iunie 2013 08:53
Buna! Iti recomand sa foloseti si metode naturiste care te pot ajuta mai mult decat medicamentele:
Stergeti de 2 ori pe zi unghiile afectate cu un disc demachiant inmuiat in ulei de arbore de ceai sau o combinatie de ulei de arbore de ceai si ulei de levantica.
Aplicati la nivelul unghiei afectate o pasta de turmeric si apa. Lasati acest remediu sa actioneze pana cand de usuca. In acelasi mod poate fi folosita si zeama de lime.
Masati unghia afectata cu o felie de ceapa.
Masati unghia afectata cu o combinatie de 2 picaturi de ulei de oregano si 1 lingura de ulei de masline.
Tineti piciorul intr-un amestec de parti egale de otet de mere si apa timp de 20 minute.
Masati unghia afectata cu alcool si lasati-l sa actioneze timp de 20 minute. Administrati acest remediu de 2 ori pe zi.
Tineti picioaul intr-o combinatie de parti egale de peroxid de hidrogen (3%) si apa.
Faceti bai cu listerina.
Dupa administrarea acestor remedii naturiste, stergeti bine picioarele si unghiile pentru a preveni umezeala.
Mai multe informatii gasesti aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-onicomicoza
kudika_36213
Postat pe 12 Iunie 2013 15:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Preturi Soc -Vanzare Bluzite/Rochite 1 De la: kudika064763 6 Iunie 2012 00:34
cine vrea un al doilea job? 8 De la: alfredodecurtofreco 20 Octombrie 2010 14:27
Remodelarea nasului fara interventie chirurgicala 3 De la: kudika_1002215 7 Aprilie 2016 16:43
colantzi lucioshi 23 De la: carmen_natural 6 Decembrie 2010 22:21
Detoxifierea organismului 62 De la: kudika_965453 15 Mai 2014 14:19