Setari Cookie-uri

nu reusesc sa raman insarcinata

Sucul este concentrat din fructe de Goji.Sunt niste fructe crescute in Tibet, au foarte multe efecte printre care cel mai bun este fertilitatea.Totodata ajuta si la oprirea greturilor din primul trimestru de sarcina.Se recomanda 2 linguri pe zi, de preferinta dimineata pe stomacul gol.
kudika078589
Postat pe 26 Mai 2010 15:24
fetelor maine ma duc la ginecolog,sa vedem care e problema de nu raman insarcinata.doamne ajuta,sper sa nu am probleme...tineti-mi pumnii!!!!!!!va tin la curent...
laraariss
Postat pe 26 Mai 2010 20:02
Totul va fi bine . Incredere in tine si in Dumnezeu.
kudika098645
Postat pe 26 Mai 2010 20:04
Iti recomand un medic foarte bun ginecolog/D0-na DoctorSaptefrati Cristina.O gasesti la clinica privata biomedica sector 1 Bucuresti in zilele de miercuri si simbata de la ora 14 sau la institutul oncologic.
kudika098645
Postat pe 26 Mai 2010 20:10
Sper sa va fiu de ajutor eu am incercat 3 ani sa am un bebe si dupa multe diagnostice printre care infertilitate superioara fara sanse de reproducere am ascultat o asistenta de la Polizu..am facut 12 polidine si dupa 3 luni am ramas gravida si cand m am dus cu testul la ginecologul meu a zis ca nu poate sa creada asa ceva ca mi am facut FIV deci nu ma credea dar am reusit si am avut si sarcina gemelara din pacate nu au trait amandoi acum am o fetita de 2 ani si 1 luna nascuta prin cezariana si azi m am externat de la parhon ca am dereglari de cm...diagnosticul acelasi nici cei de acolo nu ma credeau ca am copil...deci polidine si fara stres...faceti totul relaxate nu faceti dragoste cu scopul de a ramane gravidute simtiti va bine si va venii si bebe...succes.
rebecrysa
Postat pe 27 Mai 2010 01:38
Buna.Si eu vreau sa impartasesc cu voi experienta mea.Eu sunt casatorita de 4 ani.Primul an nu am vrut sa am copil ca eram foarte tinara tinind cont ca m-am casatorit la 17 ani, dar dupa un an si jumate am decis sa avem un bebe si de atunci tot incercam si nici un rezultat.Deja de 3 ani asteptam sa ramin insarcinata si nimic, am fost la medici, am primit si tratamente cu antibiotice si eu si sotul findca miau spus ca am infectia clamedya si chis ovarian si asta e cauza,am trat si apoi mi-au spus ca e ok.Dar totusi nu ramin insarcinata.Dar eu sper ca voi fi mamica curind.Acum iau vitamine prenatal care sunt foarte bune si acid folic si sper ca va fi bine.Mentionez ca de 3 luni iau aceste vitamine.Si sper sa ma aute.Deci succes la toate care inca nu au reusit sa ramina insarcinate si multa munca.Sa ne auzim de bine si sanatoase cu copii frumosi si sanatosi.
adelia_healthy
Postat pe 27 Mai 2010 03:07
incercati produsele apicole la mine a functionat dupa 3 ani de incercari esuate.dimineata 20min inainte de masa 1 lingura miere poliflora,tinctura de propolis(30 de picaturi diluate cu 60 de apa prima zi incepe cu 5 crescand cu 5 in fiecare zi pana se ajunge la 30)2lingurite de polen,ceai de macese indulcit cu miere(la 40 grade)o pastila ginseng,laptisor de matca 1 fiola,dupa masa o lingura de miere
la pranz 20 min inainte de masa 1 lingura de miere poliflora,tinctura de propolis diluat ca mai sus,dupa masa 1 lingura de miere
seara 20 min inante de masa 1 lingura miere,tinctura diluata ca mai sus,1 pastila ginseng,dupa masa 1 lingura de miere.pe langa ac reteta se respecta un regim cat mai sanatos de viata,fara tigari cafea etc.succes!
d-dream
Postat pe 27 Mai 2010 09:10
buna.te rog sa mi spui si mie in ce perioada ai facut inectiile cu polidin,probabil dupa ciclul menstrual.si toate odata,fara pauza?multumesc pt raspuns.cam doare,nu?
dulgheru
Postat pe 27 Mai 2010 21:07
am fost la doctor si mi-a spuc ca nu am nimic,ca totul e bine,dar nu mi-a dat inca nici un medicament,mi-a facut testul papa nicolau acum asteptam rezultatele.i-au in continuare acid folic si sotul trbuie sa faca spermograma.vom vedea ce va fi sa speram bine.va mltumesc pt gandurile si urarile voastre.
laraariss
Postat pe 27 Mai 2010 21:48
Iti dorec bafta si noroc.Poate ca cel mic e un pic alintat si vrea sa fie asteptat mai mult.Dar va veni cu siguranta.
kudika098645
Postat pe 28 Mai 2010 12:11
buna ,te rog sa ma contactezi si vb ok pe id de messg stefania_dareli
stefania49
Postat pe 30 Mai 2010 22:16
De la: laraariss, la data 2010-05-11 20:46:45incerc de 6 luni sa raman gravida si nu pot.am incercat cu temperatura bazala,calcularea ovulatiei si a ciclului menstrual,am teste de ovulatie care au iesit pozitive si...dar tot nimic.am un baietel de 4ani si jumatate si am facut un avort,prin aspiratie pt ca sarcina era la inceput si nu eram pregatita pt un alt copil,dar de atunci mi-am facut controale ginecologice(dar nu mai recent de un an)si era totul ok.oare e vina unuia dintre noi?nu avem stres la munca si inca nu ne stresam pt a face un copil(pana in clipa asta).i-au acid folic de 2 luni.mi-as fi dorit sa raman insarcinata fara sa fie nevoie sa merg pe la doctori.ce as mai putea face pt a ramane gravida?
lorymak
Postat pe 31 Mai 2010 22:06
am 38 de ani si nu am ramas insarcinata nikiodata ,doresc si eu un tratament sau ce ati luat voi ,am citit la toate ce ati facut ca sa ramaneti insarcinate,dar doresc ceva bun sa dea rezultate. multumesc
lorymak
Postat pe 31 Mai 2010 22:08
si eu sunt in aceeasi situatie Am avut o pierdere acu 2 ani si de atunci tot incercam si nimic , nu stiu ce sa mai facem. doctorii ne spun k totul e ok totusi am ramas insarcinata o singura data pt o scurata perioada. nu am luat conceptionale, nu am avut avorturi , nu fumam/ bauturi alcoolice ... Mai avem putin pana la 40 de ani , suntem disperati, nu am crezut niciodata ca e asa de greu sa raman insarcinata. suntem foarte nefericiti si imi este frica ca relatia noastra de neimaginat without eachother se v-a pierde....
healthy003628
Postat pe 1 Iunie 2010 00:00
buna , si cam unde gasim ceaiul acela?
healthy015582
Postat pe 1 Iunie 2010 15:18
buna fetelor.la tinerete,ramai mai usor insarcinata,dar nu pastrezi copilul,,,,,la batranete vrei sa faci copii,,,,si din pacate,,,nu mai se poate....cam asta e.organismul imbatraneste,pe zi ce trece,grea spaeranta sa ramai insarcinata la 38-40 ani-dar nu imposibil.cu multe vizite la doctor ,analize si multe cautari.
dulgheru
Postat pe 1 Iunie 2010 20:25
adresa mail: michaela7327@yahoo.com
daca im puteti furniza mai multe detalii legate de acest minunat suc
multumesc
MIKIS
Postat pe 4 Iunie 2010 15:15
Un ajutor in problema de a ramine gravida este bautura bioactiva Tahitian Noni
colnago
Postat pe 4 Iunie 2010 16:32
buna fetelor.de unde se procura aceasta bautura si cum se ia?
dulgheru
Postat pe 5 Iunie 2010 20:48
si eu imi doresc un bebe dar nu reusesc sa raman insarcinata...:(
adelinda_25
Postat pe 5 Iunie 2010 21:18
cred ca singura solutie pt noi toate,mai ales daca suntem trecute de 35 ani este fertilizarea in vitro.la varsta asta,pe cale naturala e mai greu sa ramai insarcinata.a facut cineva dintre voi pana acum vreun fiv?care este procedura?stie careva?
dulgheru
Postat pe 6 Iunie 2010 19:19
am vazut acum nu de mult un reportaj despre fertilizarea in vitro in Romania,chiar la stiri daca nu ma insel,si au spus ca preturile incep de la 1500 euro in sus si este foarte probabil sa nu reusesti de la prima incercare.si cand te gandesti ca sunt tari care iti ofera 3 fertilizari in vitro gratis...aaaaa am uitat,suntem in Romania...unii am inteles ca se duc in Ungaria,parca e mai ieftin.oricum multa bafta si eu astept sa fac bebe,am 27 ani incerc sa nu-mi pierd speranta...
laraariss
Postat pe 7 Iunie 2010 21:09
Mai fetelor incercati de faceti 12 Polidine.A zis si cineva mai sus. eu am ramas la 2 luni dupa ce am facut Polidin. 2 pe zi, una dim si una seara. Cele care fiziologic nu au nimic, vor ramane. Nu are ce sa va faca rau. E un stimulator pentru sistemul imunitar. Incercati...
scorpionul_vesel
Postat pe 12 Iunie 2010 04:49
Cand trebuiesc facute cele 12 polidine? In ce perioada a ciclului menstrual?
Si cine ti le-a facut? Am mai auzit cazuri in care fetele si le-au facut singure... ..e normal?

Multumesc!
florya_healthy
Postat pe 13 Iunie 2010 09:46
cred ca ajung la paranoia...de cateva ore stau pe net si ma documentez despre ciclul peste sarcina.am greturi de dimineata si seara uneori,dar poate fi si o probleme la stomac;am stari de somnolenta dar poate e caldura;am pofte la anumite chestii,dar poate mi-e doar foame...abia s-a terminat c.m dar a fost fara durerile enorme de altadata,dar a fost destul de abundent.mi-e frica sa fac un test,deja ma simt dezamagita de fiecare data cand iese negativ....am citit si pe alte site-uri ca unele si-au facut teste care au iesit negative desi erau gravide!si au avut si ciclu... daca la inceput am luat-o incet,acum incep sa disper si ma gandesc chiar sa ma duc pe la biserici sau sa incep sa citesc acatiste,dar parca ma simt asa parsiva,ma duc la EL doar cand am nevoie!?stiu,stiu imi trebuie rabdare....
laraariss
Postat pe 14 Iunie 2010 21:35
Medicul ginecolog, ce spune? sa faci acatistul sf Nectarie si paraclisul Maicii Domnului, cu credinta si nadejde ca Dumnezeu iti asculta ruga si te va ajuta.
kudika098645
Postat pe 14 Iunie 2010 22:28
Bunã!Sunt nou pe acest forum recent am citit mesajul tãu postat în luna mai.ªi eu încerc sã rãmân însãrcinatã de 4 ani!!! Am32 ani. Am urmat o grãmadã de tratamente am fost operatã la ovare (drilling pe ovare) ºi deocamdatã nici un rezultat.Dar încã sper.SPERANÞA MOARE ULTIMA.Baftã la toatã lumea cine doreºte un BEBE!
kunda_healthy
Postat pe 15 Iunie 2010 17:33
buna fetelor. Am si eu 30 de ani si de 6 luni nu reusesc sa raman insarcinata. Am un ciclu foarte neregulat...inte 35-40 zile, am incercat si cu perioada fertila, si cu temperatura bazala...si cu teste...si tot nimic. Anul trecut in iulie am fost la gineco si mi-au dat ovule si anticonceptionale pt ca aveam chisturi destul de mari...care ziceau ca se resorb de la ac.(nu de tot la momentul respectiv) Asa a si fost in noiembrie am fost la control. Din decembrie nu am mai luat ac, dar nu am ramas insarcinata. M-am gandit ca in primele trei luni mai esti sub influenta ac, dar in ultimele trei luni...nu mai era nimic care sa ma impiedice sa raman insarcinata. Saptamana asta imi fac o programare la gineco. Sa speram ca o sa fie bine. Eu personal nu am luat nici o pastila sau ceai dupa ureche sau dupa sfaturile prietenelor. am ascultat, am cerut sfatul medicului si apoi am trecut la fapte.

Va pup, si la treaba ca nu se stie cand sa poate intampla minunea.
Va tin la curent.
Bafta!
monagigi
Postat pe 16 Iunie 2010 11:33
buna fetelor.....ma aflu in aceeasi situatie....vreau si eu un bebic dar fara rezuktat....incer de peste 1an....pana acum medicul ginecolog mi-a gasit doar infectie cu ureaplsma pe care am si tratat-o....acum urmeaza sa duc dupa 3 luni de la depistare sa refac analiza sa vad daca am scapat....sper sa fie ok......in rest sincer eu am incercat si cu branca ursului....si cu alte tratamente naturiste dar nu am avut noroc cu niciunul.....ink mai sper....si voi spera intotdeauna....
mamitzu
Postat pe 16 Iunie 2010 15:55
sarut mana! nu cunosc amanunte despre tine dar ma grabesc sa-ti spun ceva foarte importamnt...SA NU FACI NICIO INTERVENTIE NENATURALA (MEDICAMENTE..ETC..) POTI INTELEGE CITIND AICI:: http://ro.netlog.com/soare_constantin/blog/blogid=629579
soare_constantin
Postat pe 17 Iunie 2010 10:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si nu se mai opreste... 3 De la: healthy003151 31 Martie 2010 23:32
Vaccin impotriva cancerului de col uterin 4 De la: izab33lla 30 Septembrie 2010 22:29
Ancutza 5 De la: Reviver 10 Februarie 2010 02:43
vaginita 9 De la: cmonikdulcik 31 Ianuarie 2010 17:39
Orgasmul nocturn la femei 63 De la: catavalcea 3 Ianuarie 2012 18:06