Setari Cookie-uri

un sfat va rog mult astept raspuns

buna as avea nevoie si eu de un sfat,prietenul meu este din alta tara , cand la m cunosacut ne am mutat anpreuna dupa care am mers la el an tara sa i cunosc familia, el tot mi a zis an momentul an care ajung acollo ami cumpara inel care eu una nu ia m cerut asa ceva, ne am logodhit dar nu an mod oficial cum se face la el ne am logodhit ceva simplu cu familia lui, cand ajuns acasa el mi a zis ca nu suntem logoditi deci nu stiam ce sa cred,eu am observat ca dupa ce el a luat anganjament sa schimbat nu stiu de ce sa speritat , an fine, dupa care eu a trebuit sa plec dinmai multe motive am faptul ca era greu pt mine sa otin an tara aia niste acte si a trebuit am fost nevoita dar an tot timpul asta am tinut leg noi,anainte sa ma antorc anapoi el mi a zis ca nu mai simte pt mine ce a simtit, cand ma m antors el ma asteptat la aeroport si mi a zis ca si a dat seama ca de fapt el simte acest lucru motiv pt care noi nu ne mai vazusem 4 luni de zile,el mi a zis asa ca nu se gandeste la nici un viitor cu mine dar atunci de ce sa logodit cu mine si a vrut sa i cunosc familia si tot noi am ancercat sa ami fac acte si el la randul lui, deci pe noi ne despartea actele ca an rest totul era bine , el mi a zis ca daca ami ieseau actele ca poate se gandea la un viitor cu minehmm, eu ma tot gandesc ca nu stie ce vrea, aaa el are 32 de ani si se gandeste ca ami distruge viitorul el asa mi a zis ca el deja nu mai are voi ce credeti
kudika113759
Postat pe 1 Iulie 2010 18:05
Acum ca tot te-ai descarcat,poti sa bagi si traducerea in limba romana?
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 18:07
De la: kudika113759, la data 2010-07-01 18:05:15buna as avea nevoie si eu de un sfat,prietenul meu este din alta tara , cand la m cunosacut ne am mutat anpreuna dupa care am mers la el an tara sa i cunosc familia, el tot mi a zis an momentul an care ajung acollo ami cumpara inel care eu una nu ia m cerut asa ceva, ne am logodhit dar nu an mod oficial cum se face la el ne am logodhit ceva simplu cu familia lui, cand ajuns acasa el mi a zis ca nu suntem logoditi deci nu stiam ce sa cred,eu am observat ca dupa ce el a luat anganjament sa schimbat nu stiu de ce sa speritat , an fine, dupa care eu a trebuit sa plec dinmai multe motive am faptul ca era greu pt mine sa otin an tara aia niste acte si a trebuit am fost nevoita dar an tot timpul asta am tinut leg noi,anainte sa ma antorc anapoi el mi a zis ca nu mai simte pt mine ce a simtit, cand ma m antors el ma asteptat la aeroport si mi a zis ca si a dat seama ca de fapt el simte acest lucru motiv pt care noi nu ne mai vazusem 4 luni de zile,el mi a zis asa ca nu se gandeste la nici un viitor cu mine dar atunci de ce sa logodit cu mine si a vrut sa i cunosc familia si tot noi am ancercat sa ami fac acte si el la randul lui, deci pe noi ne despartea actele ca an rest totul era bine , el mi a zis ca daca ami ieseau actele ca poate se gandea la un viitor cu minehmm, eu ma tot gandesc ca nu stie ce vrea, aaa el are 32 de ani si se gandeste ca ami distruge viitorul el asa mi a zis ca el deja nu mai are voi ce credeti


an orice caz nu da bini
anastasia_m
Postat pe 1 Iulie 2010 18:14
fetito daca vrei sa raspundem du-te inapoi la scoala ca nu se intelege nimic din exprimarea ta! Eu am facut doi ani de scoala in Romania si ma simteam complexata dar acum ma simt academician. Revenind la problema ta este foarte simpla explicatia: probabil este de religie musulmana si parintii lui nu te vor. pentru ei ce zice mama si tata e lege. Ei cauta o fata serioasa pentru baiatul lor sa ii puna broboada in cap! Adio si n-am cuvinte!
kudika1993
Postat pe 1 Iulie 2010 18:15
De la: kudika113759, la data 2010-07-01 18:05:15buna as avea nevoie si eu de un sfat,prietenul meu este din alta tara , cand la m cunosacut ne am mutat anpreuna dupa care am mers la el an tara sa i cunosc familia, el tot mi a zis an momentul an care ajung acollo ami cumpara inel care eu una nu ia m cerut asa ceva, ne am logodhit dar nu an mod oficial cum se face la el ne am logodhit ceva simplu cu familia lui, cand ajuns acasa el mi a zis ca nu suntem logoditi deci nu stiam ce sa cred,eu am observat ca dupa ce el a luat anganjament sa schimbat nu stiu de ce sa speritat , an fine, dupa care eu a trebuit sa plec dinmai multe motive am faptul ca era greu pt mine sa otin an tara aia niste acte si a trebuit am fost nevoita dar an tot timpul asta am tinut leg noi,anainte sa ma antorc anapoi el mi a zis ca nu mai simte pt mine ce a simtit, cand ma m antors el ma asteptat la aeroport si mi a zis ca si a dat seama ca de fapt el simte acest lucru motiv pt care noi nu ne mai vazusem 4 luni de zile,el mi a zis asa ca nu se gandeste la nici un viitor cu mine dar atunci de ce sa logodit cu mine si a vrut sa i cunosc familia si tot noi am ancercat sa ami fac acte si el la randul lui, deci pe noi ne despartea actele ca an rest totul era bine , el mi a zis ca daca ami ieseau actele ca poate se gandea la un viitor cu minehmm, eu ma tot gandesc ca nu stie ce vrea, aaa el are 32 de ani si se gandeste ca ami distruge viitorul el asa mi a zis ca el deja nu mai are voi ce credeti


Hihihiih ami place...
ankris
Postat pe 2 Iulie 2010 11:27
sa fiu sincera nu inteleg nimic!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Iulie 2010 11:32
buna sincer ti am cerut un sfat nu critici ,si daca te deranjeaza cum scriu nu trebuia sa te mai deranjezi sa mi raspunzi nu te am antebat daca scriu bine, am cerut parerea la o persoana capbila si care a fost antr o astfel de situatie,sincer nu ma intereseaza parerea ta
kudika113759
Postat pe 8 Iulie 2010 19:23
De la: kudika113759, la data 2010-07-08 19:23:00buna sincer ti am cerut un sfat nu critici ,si daca te deranjeaza cum scriu nu trebuia sa te mai deranjezi sa mi raspunzi nu te am antebat daca scriu bine, am cerut parerea la o persoana capbila si care a fost antr o astfel de situatie,sincer nu ma intereseaza parerea ta


De ce ar deranja pe cineva cum ai scris? Nimeni nu a inteles nimic. Si daca nu intelegem, nu ne deranjeaza. Intelegi?

Hai, sa te ajut putin. Nu TOATE CUVINTELE DIN LIMBA ROMANA INCEP CU LITERA "A"!


rashela
Postat pe 8 Iulie 2010 19:27
romaneste nu sti numai chineza?
monalisa81
Postat pe 9 Iulie 2010 22:56
De la: rashela, la data 2010-07-08 19:27:18
De la: kudika113759, la data 2010-07-08 19:23:00buna sincer ti am cerut un sfat nu critici ,si daca te deranjeaza cum scriu nu trebuia sa te mai deranjezi sa mi raspunzi nu te am antebat daca scriu bine, am cerut parerea la o persoana capbila si care a fost antr o astfel de situatie,sincer nu ma intereseaza parerea ta


De ce ar deranja pe cineva cum ai scris? Nimeni nu a inteles nimic. Si daca nu intelegem, nu ne deranjeaza. Intelegi?

Hai, sa te ajut putin. Nu TOATE CUVINTELE DIN LIMBA ROMANA INCEP CU LITERA "A"!


:


stem_29
Postat pe 10 Iulie 2010 01:55
buna si nu an special tie si la cei care au scris , parerea mea e ca voi va ti anscris pe site ul asta numai ca sa va aflati an treaba nici macar nu sfat nu sunteti an stare sa dati,si fiecare scrie cum vrea nu cred ca am scris ca sa ma criticati si ca sa ami dati un sfat ma rog fiecare cu 7 facultati care ziceti ca le aveti un sfat uitati va la voi si pe urma ziceti mi ,stiti care e problema voastra voi vreti doar , sa vaaflati an treaba atata tot nimic alceva, credeam ca antalescsi eu niste persoane cat de cat dar ma m anselat, nu e problema ca scriu cu litera a dacaasta va deranjat ,parerea mea fiecare poatesascrie cum vrea chiar nici nu ma intereseza , si daca nu va deranja nu vaaflati an treaba ma rog va m scris de atatea ori ca SA ANTELEGETI ACUM GOOD BYE NU VA OBOSITI SA RASPUNDETI SAU CEL PUTIN CAUTATI VA ALCEVA DE LUCRU SA FACETI SAU TOTATA ZIUA STATI PE CAL CE PLICTISEALA HMMMM
kudika113759
Postat pe 11 Iulie 2010 10:19
PAREREA MEA CA PERSOANELE CARE SE ANSCRIU PE SITE UL ASTA ESTE CA VOR SA AIBA NISTE PRIETENII DAR VOI SUNTETI NISTE ANIMALE NU STITI SA FITI CIVILIYATI SI SA AVETI PRIETENI DA MA ROG FIECARE CU CREDE SI NICI MACAR UN SFAT NU SUNTETI AN STARE SA DATI DOARSA CRITICATI CREDETI CA SUNTETI PERFECTI DAR AN ZIUA DE ZII CINE STIE CUM SUNTETI HAAAAAA CE PIERDERE DE TIMP
kudika113759
Postat pe 11 Iulie 2010 10:24
759,
Ca cineva sa-ti poata da un sfat,in primul rand trebuie sa inteleaga ceea ce spui tu,poti sa scrii cum vrei tu si poti sa pocesti toate cuvintele,dar atata timp cat nu te exprimi clar, raspunsurile sunt pe masura.
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 10:27
SUNT UNELE PERSOANE CARE NU STIE SA CITEASCA SAU CARE NU A TRECUT PRIN ASA CEVA SI NU STIE SA DEA SFAT PAREREA MEA DE CE ,SE MAI BAGA AN SEAMA ,EU AM F FOARTE CLARA VREIAM NU SFAT DE DE LA NISTE PERSOANE NORMALE CARE STIU SA VB , ORICUM MERSI CRED CA AI FOST SINGURA CARE AI FOST MAI DRAGUTA , PA
kudika113759
Postat pe 11 Iulie 2010 23:35
e multe alea care nu stie sa citeasca? ca din'astea care nu stie sa scrie...e mii
miss_darine
Postat pe 11 Iulie 2010 23:40
Pai de batute in cap ce sunt ajung in situatii imposibile...ca si tatica asta cu topicul...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 23:48
Nici sa ma plateasca cineva nu m-as chinui sa citesc asa ceva. Nu de alta, dar stiu cu siguranta ca m-ar putea plati ca sa citesc chestii mult mai bune, ba chiar sa le scriu eu insami. De ce si-ar irosi cineva timpul ca sa descifreze modul alandala de a se exprima al unei fetite care zice ca nu stiu ce probleme existentiale are ea?
soraderazboi
Postat pe 11 Iulie 2010 23:51
De la: kudika113759, la data 2010-07-01 18:05:15buna as avea nevoie si eu de un sfat,prietenul meu este din alta tara , cand la m cunosacut ne am mutat anpreuna dupa care am mers la el an tara sa i cunosc familia, el tot mi a zis an momentul an care ajung acollo ami cumpara inel care eu una nu ia m cerut asa ceva, ne am logodhit dar nu an mod oficial cum se face la el ne am logodhit ceva simplu cu familia lui, cand ajuns acasa el mi a zis ca nu suntem logoditi deci nu stiam ce sa cred,eu am observat ca dupa ce el a luat anganjament sa schimbat nu stiu de ce sa speritat , an fine, dupa care eu a trebuit sa plec dinmai multe motive am faptul ca era greu pt mine sa otin an tara aia niste acte si a trebuit am fost nevoita dar an tot timpul asta am tinut leg noi,anainte sa ma antorc anapoi el mi a zis ca nu mai simte pt mine ce a simtit, cand ma m antors el ma asteptat la aeroport si mi a zis ca si a dat seama ca de fapt el simte acest lucru motiv pt care noi nu ne mai vazusem 4 luni de zile,el mi a zis asa ca nu se gandeste la nici un viitor cu mine dar atunci de ce sa logodit cu mine si a vrut sa i cunosc familia si tot noi am ancercat sa ami fac acte si el la randul lui, deci pe noi ne despartea actele ca an rest totul era bine , el mi a zis ca daca ami ieseau actele ca poate se gandea la un viitor cu minehmm, eu ma tot gandesc ca nu stie ce vrea, aaa el are 32 de ani si se gandeste ca ami distruge viitorul el asa mi a zis ca el deja nu mai are voi ce credeti


Citesc si ma minunez! E cea mai lunga fraza pe care am citit-o in viata mea. Nu mai conteaza ca nu are logica, ce, parca poti sa le faci pe toate in viata asta! Zici ca se gandeste ca iti distruge viitorul? Mai degraba la viitorul lui se gandeste bietul om...
kitty_na
Postat pe 12 Iulie 2010 23:33
kitty, iti recomand "Toamna patriarhului" de Gabriel Garcia Marquez, daca vrei cu adevarat o fraza lunga, dar si cu inteles, cu miez, cu substanta.
soraderazboi
Postat pe 13 Iulie 2010 00:06
BUNA SCUYE DA TU CATI ANI AI DE MA NUMESTI PE MINE FETITA SI NU TE CHEAMA JOANA , PAREREA MEA E CA NU CONTEAYA CATI ANI AI POT SA AM SI 15 ANI DAR MINTE SA AM , SUNT MULTE PERSOANE CARE AU 30 SI NU STIU CE SA FACA AN LUMEA ASTA
kudika113759
Postat pe 13 Iulie 2010 18:57
De la: kudika113759, la data 2010-07-13 18:57:51BUNA SCUYE DA TU CATI ANI AI DE MA NUMESTI PE MINE FETITA SI NU TE CHEAMA JOANA , PAREREA MEA E CA NU CONTEAYA CATI ANI AI POT SA AM SI 15 ANI DAR MINTE SA AM , SUNT MULTE PERSOANE CARE AU 30 SI NU STIU CE SA FACA AN LUMEA ASTA


759,
dupa ce ca tot tu esti aia vinovata, incerci sa te scoti pe tine din r.a.h.a.t tragandu-i pe altii dupa tine!
Daca ti se atrage atentia asupra unui lucru, fi sigura ca nu e din cauza invidiei (pt ca nu isi are rostul) ci pur si simplu, pt a te face sa deschizi ochii asupra unei greseli (in cazul de fata, asupra modului tau de a-ti transpune gandurile in scris).

Referitor la situatia ta, imi pare rau ceea ce aud. Nu stiu ce varsta ai tu, nici baiatul/barbatul cu care pretinzi ca te-ai logodit, dar defapt totul a fost o minciuna... dar chiar nu mai conteaza!
Vezi-ti de viata ta. Stiai ca asta e singura solutie care iti ramane...

Vei gasi, candva, pe cineva potrivit tie!
Pana atunci, traieste-ti viata. Fa-o cat mai frumoasa si bucura-te de fiecare zi.

Bafta!
Lisssa
Postat pe 14 Iulie 2010 18:06
Scuze... am revenit cu un nou post...

N-am avut rabdare sa citesc pana la sfarsit toata fraza aia interminabila. Acum am observat ca barbatul in cauza are 32 de ani. Datele problemei se schimba radical!

La 32 de ani, ma incapatanez sa cred ca un barbat stie ce vrea, chiar daca nu arata asta de cele mai multe ori!
Al tau a stiut ce vrea de la tine: distractie & stuff.

O relatie ca a voastra e sortita esecului. Garantat!
Lisssa
Postat pe 14 Iulie 2010 18:08
BUNA SCUZE CA TE CORECTEZ , AN PRIMUL RAND NU SUNT VINOVATA CU NIMIC SI AN AL DOILEA RAND CU CE AM GRESIT CA VREIAM SIEU UN SFAT DE LA NISTE PERSOANE NORMALE , POATE SUNT EU FETITA DAR GANDESC MAI MULT DECAT TOTII CEILANTII LA VARSTRA MEA, SI AN AL TREILEA RAND NU MAI AM NEVOIE DE PARERI AM VAZUT CU OCHII MEI CE SFATURI PUTETI SA DATI ,
kudika113759
Postat pe 16 Iulie 2010 20:15
SI ANCA CEVA UITETE TE LA RELATIA TA SI VIATA SI PE URMA VB , EU CRED CA CEI CARE VA ANSCRIETI AICI NU ATI AVUT NICI O RELATIE SA CEL PUTIN 20 LA SUTA NA U AVUT SI NA U TRECUT SI ASI DAU CU PAREREA, , SI ANCA CEVA EU MA M REFERIT LA VIITOR DAR AN FINE ,
kudika113759
Postat pe 16 Iulie 2010 20:19
mai, ce sa-ti zic...nu te corectez...noi totii ceilantii...suntem nimic pe langa tine la varstra ta
miss_darine
Postat pe 16 Iulie 2010 20:20
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 20:24

Vai de capul meu ....sau mai bine al ei.
Cum or putea frate sa stea atat de ignoranti si sa nu-i doara?
Fericiti sunt cei slabicu duhul
_fantoma_
Postat pe 16 Iulie 2010 20:59
credeti-o a lipsit de la ora de gramatica . ca nu intelegi nimic.
kudika224770
Postat pe 17 Iulie 2010 21:30
De la: kudika113759, la data 2010-07-01 18:05:15buna as avea nevoie si eu de un sfat,prietenul meu este din alta tara , cand la m cunosacut ne am mutat anpreuna dupa care am mers la el an tara sa i cunosc familia, el tot mi a zis an momentul an care ajung acollo ami cumpara inel care eu una nu ia m cerut asa ceva, ne am logodhit dar nu an mod oficial cum se face la el ne am logodhit ceva simplu cu familia lui, cand ajuns acasa el mi a zis ca nu suntem logoditi deci nu stiam ce sa cred,eu am observat ca dupa ce el a luat anganjament sa schimbat nu stiu de ce sa speritat , an fine, dupa care eu a trebuit sa plec dinmai multe motive am faptul ca era greu pt mine sa otin an tara aia niste acte si a trebuit am fost nevoita dar an tot timpul asta am tinut leg noi,anainte sa ma antorc anapoi el mi a zis ca nu mai simte pt mine ce a simtit, cand ma m antors el ma asteptat la aeroport si mi a zis ca si a dat seama ca de fapt el simte acest lucru motiv pt care noi nu ne mai vazusem 4 luni de zile,el mi a zis asa ca nu se gandeste la nici un viitor cu mine dar atunci de ce sa logodit cu mine si a vrut sa i cunosc familia si tot noi am ancercat sa ami fac acte si el la randul lui, deci pe noi ne despartea actele ca an rest totul era bine , el mi a zis ca daca ami ieseau actele ca poate se gandea la un viitor cu minehmm, eu ma tot gandesc ca nu stie ce vrea, aaa el are 32 de ani si se gandeste ca ami distruge viitorul el asa mi a zis ca el deja nu mai are voi ce credeti


el avea nevoie de o partenera la pat, iar tu ai nevoie de mai multa scoala!
camiflorea
Postat pe 20 Iulie 2010 22:36
De la: kudika113759, la data 2010-07-16 20:19:17SI ANCA CEVA UITETE TE LA RELATIA TA SI VIATA SI PE URMA VB , EU CRED CA CEI CARE VA ANSCRIETI AICI NU ATI AVUT NICI O RELATIE SA CEL PUTIN 20 LA SUTA NA U AVUT SI NA U TRECUT SI ASI DAU CU PAREREA, , SI ANCA CEVA EU MA M REFERIT LA VIITOR DAR AN FINE ,

ce fel de viitor iti prezici tu in limba ce te caracterizeaza - ca romana nu-i sigur - ?
camiflorea
Postat pe 20 Iulie 2010 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatoria din interes 17 De la: XOXO_GG_ 24 Mai 2009 21:51
sot solitar 10 De la: amrita 1 Noiembrie 2012 00:09
prietenul meu mia propus sa locuim impreuna, insa cind merge vorba de nunta zice ca nu degraba. care poate fi motivul? 10 De la: eu_olguta 28 Martie 2012 16:08
ce se poate spune despre o persoana care viziteaza cluburile de swingers? 62 De la: gabriela33 14 Septembrie 2015 18:20
serios 31 De la: franziska_eu 22 Decembrie 2011 04:17