Setari Cookie-uri

a-ti trai pe un vapor sau un ponton plutitor?

Buna
sant o romanca casatorita in UK si impruna cu sotul meu avem o afacere despre (vapoare sau pontoane plutitoare) care in limba engleza se numesc HOUSEBOATS.Sant sigura ca toata lumea stie asta :). Pt romanii nu este o locuinta ideala deoarece inca nu sant prea ''deschisi la minte''
dar pt englezi este foarte convenient deoarece o barca este cu mult mai ieftina decat o casa si ai mai mult spatiu pe care sigur nu isi permit ca sa il cumpere. Aici in sud-estul Anglie sant mai multe ''residential marinas'' care iti ofera un mooring (loc unde sa iti ancorezi barca-casa) caruia ii platesti saptamanal ca un fel de chirie, Depinde de lungimea barcii dar normal nu este scump. Pe barac ai toate facilitatile exact ca si intr-un apartament (telefon,internet,tv,gaz etc) Nu este nici o diferenta intre a trai pe o barca sau intr-o vila :) atat ca viata este cu mult mai ieftina pe o barca. Aici sant cu mult mai cautate barcile decat apartamentele si sant preturi pe care englezii isi pot permite sa traiasca o viata mai buna si fara datorii. www.premierhouseboats.co.uk aici puteti vedea despre ce vb si asta nu ca sa imi fac reclama ci ca sa vada si romanii care nu isi permit o casa ca exista alte solutii.
PremierHouseboats
Postat pe 6 Februarie 2010 16:04
salut;sunt mihai din braila ;ceea ce ai prezentat este reclama,sau..;Oricum este o idee super care este alpicata la scara muuult mai mica la noi pe dunare de ceva timp,dar numai ocazional (vara);
daca se poate ,detalii......
numai bine!
pred_escu
Postat pe 6 Februarie 2010 17:55
cu tot respectul dar se scrie "ati trai..." si nu "a-ti trai...".
cristinasaillard
Postat pe 7 Februarie 2010 03:03
mai draga uite ca aici am gresit incercand sa gasesc un nume cat mai potrivit acestui topic m-am grabit si cum se zice :::am dat din lac in put . Dar iata ca undeva a prins si acest nume scalcit a atras atentia chear si a celor mai ,,cultivati,,precum K B Rea .Au mai fost si alti ,,binevoitori''care mi-au atras atentia din pacate nu am mai reusit sa modific , ma bucura insa unii cu bun simt ca tine Cristina. Cat priveste tentativa de publicitate de care spunea cineva legata de postarea lui PremierHouseboats eu care am fost initiatorul acestui topic si intro vreme eram inima acestui forum eu care ma bat cu reclamele pe forum consider ca a fost cel mult o tentativa firava de a deschide ochii asupra unei alternative viabile chear si pe dunare :::::DRAGUL MEU PREDESCU MIHAI vezi si tu cate barje stau pe bratul Macin ele pot fii folosite pentru constructia de case pe apa chear blocuri(pe structura metalica fireste ) , santierele navale din zona , braila si galatiul au personal calificat cei din conducerea romnav si navrom cred ca mai bine s-ar gandi la o reconversie a mijloacelor de transport ce le detin , in curand ar afla ca inchirierea de locuite este mai profitabila de cat transportul naval
gigibrbr_condo
Postat pe 7 Februarie 2010 15:58
Poftim situatie.
am avut un client care mi-a cerut cateva locuinte si un restaurant pe dimbovitza. Intre timp a intrat in puscarie. (clientul, adica).
Trimitet-mi coordonatele dumneavoastra, va rog. mailul meu:
arhi45@yahoo.fr
(sunt in ro)
va multumesc.
arhi45
Postat pe 7 Februarie 2010 17:06
in ciuda unor greseli ....precum cele ca romania este locuita ,initiativa unora de a aduce alte modele de life -style este onorabila sustin comentariile pozitive de pe acest topic
costicaionescu
Postat pe 7 Februarie 2010 17:13
Asa e am gresit! (scuze, gigi-braicovici)

PremierHouseboats:


Poftim situatie.
am avut un client care mi-a cerut cateva locuinte si un restaurant pe dimbovitza. Intre timp a intrat in puscarie. (clientul, adica).
Trimitet-mi coordonatele dumneavoastra, va rog. mailul meu:
arhi45@yahoo.fr
(sunt in ro)
va multumesc.
arhi45
Postat pe 7 Februarie 2010 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Apartamente vechi vs apartamente noi 25 De la: kriscojocaru 7 Noiembrie 2014 11:28
Design de interior si mobilier - Cluj-Napoca. 3 De la: condo_2009 3 Martie 2010 10:59
perete rosu 37 De la: Sofia_condo 23 Ianuarie 2013 16:33
mobila la comanda preturi accesibile si negociabile 1 De la: soraflorentina 5 August 2009 22:19
solutie perete din sticla 17 De la: larsfirro 19 Mai 2009 09:12