Setari Cookie-uri

Culori pentru camera unui bebelus

DACA E FETITZA SA FIE ROZ SI DACA E BAIAT SA FIE BLEU, EU UNA NU SUNT DE ACORD ...CHIAR TREBUIE SA FACEM TOTI LA FEL? EU AM VAZUT O CAMERA PENTRU O FETITA CARE AVEA TAPET CU IMAGINI DIN POVESTI SI SINCER MI SE PARE MULT MAI INTERESANT MAI ALES CA NU E O SINGURA CULOARE SI PE DEASUPRA STIMULEAZA SI IMAGINATIA COPILULUI. AM STUDIAT PSIHOLOGIA COPILULUI SI STIU CE SPUN.
feliciamotoc_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 15:28
este foarte frumos si indicat un roz pal, pentru ca este fetita. Eu i-am facut fiului meu un verde mar in dormitor, in doua culori:tavanul mai deschis, iar peretii mai inchisi...Este o culoare luminoasa si permite luminii sa intre in camera. Am avut si albastru, dar a fost groaznic, era un albastru mai inchis si deja ma durea capul pe mine, plus ca intuneca si camera. verdele mar imi place foarte tare..

Poti opta si pentru o nunata de piersica..
m3rlinetza
Postat pe 15 Februarie 2009 12:34
Pe langa culori e foarte important si mobilierul ales. Atentie la materialul folosit si eventual la vopseaua aplicata pe acesta. Mobilleta iti ofera cateva idei:

http://www.mobilleta.ro
mobilleta
Postat pe 25 August 2009 12:24
De la: luminitagrigoriu, la data 2008-12-11 17:26:30super esti design interior si ce daca cu ce proicte te poti lauda vechimea nu spune nimic experienta da si proiectele sunt carte de vizita cu ce fabrici de mobila ai lucrat? iar daca imi spui de mobilier din pal pentru mine nu este relevant absolut deloc batetiva capul sa faceti mobilier din lemn care sa dainuie nu pal care tine 2-3 ani si-l aduni de pe jos.

cred ca uiti un lucru..in politica comertului...lucrurile nu sunt facute sa dainuie ...vesnic...ci ca sa se vanda si sa se cumpere...apropo...daca fiecare si-ar cumpara o mobila si asata ar dura 50 de ani...fabrica ce ar face...in 2 ani maxim ar inchida..pentru ca nu ar mai fi piata de desfacere...pana si aia de la pompe funebre fac lucrurile de mantuiala...hahahahha asa ca...familiarizeaza-te...toate sunt perisabile...cred ca stii ce inseamna asta..atunci de ce te miri ca sunt din pal...maine poimaine ai sa locuiesti dinte-o casa din conglomerate pe piloni din carton...ptre ca ' tehnologia ' avanseaza...osb-ul...pal-ul...sunt materiale de viitor..lemnul brut..e din ce in ce mai putin....asa ca....
dani_condor
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:28
Eu am o fetita de 2 ani si 5 luni si i-am facut peretii camerei albi si i-am lipit puzzle-uri cu Winnie Pooh si cu diverse personaje din desene animate.Ce pot sa spun este ca ea (cea mica) este foarte incantata si de cand a inceput sa vorbeasca (pe limba ei, desigur) a stiut ca intr-una din imagini e "ini" (Winnie), in alta "pocu" (respectiv purcelusul din Winnie) si cum i-a vazut pe la tv i-a recunoscut imediat.Deci, fiecare trage ce concluzii vrea din asta.
kitty_kys
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:33
cred ca uiti un lucru..in politica comertului...lucrurile nu sunt facute sa dainuie ...vesnic...ci ca sa se vanda si sa se cumpere...apropo...daca fiecare si-ar cumpara o mobila si asata ar dura 50 de ani...fabrica ce ar face...in 2 ani maxim ar inchida..pentru ca nu ar mai fi piata de desfacere...pana si aia de la pompe funebre fac lucrurile de mantuiala...hahahahha asa ca...familiarizeaza-te...toate sunt perisabile...cred ca stii ce inseamna asta..atunci de ce te miri ca sunt din pal...maine poimaine ai sa locuiesti dinte-o casa din conglomerate pe piloni din carton...ptre ca ' tehnologia ' avanseaza...osb-ul...pal-ul...sunt materiale de viitor..lemnul brut..e din ce in ce mai putin....asa ca....[/quote]


multe lucruri proaste se fac in lumea asta suprapopulata. inlocuitorii de tot felul de obicei sunt nocivi, ne fiind naturale ingrdientele. si culmea nici macar nu ne dam seama, nu mai sunt razboaie dar au grija ei sa ne decimeze...facindu-ne dependenti de tot felul de prostii. consumismu face ravagii.
octopus
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:22
Mestere esti tare dibaci...chiar si vizionarea lucrarilor tale mi-au redat buna dispozitie. O sa te contactez ptru eventualitatea unei comenzi
salve
iuliansasa
Postat pe 20 Octombrie 2009 00:46
Pentru camera unui copil pana la trei ani se recomanda culorile pastelate - bleu, roz (nu pink), vanilie, verde deschis ( nu verde-mar),portocaliu deschis (nu portocaliu inchis). Culorile solare-rosu, galben, verde, albastru - sunt potrivite pentru copii intre trei si sapte ani. Si este recomandabil sa alegem o tema - flori, fluturi pentru fetite sau stele, cosmonauti pentru baieti. Cat despre desenele animate, sunt destule la televizor, nu le mai punem si pe pereti sau perdele.
Mihaela09_condo
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iDEE DECORARE LIVING CU GRESIE IN TABLA DE SAH - ALB + BLEUMARIN INCHIS 5 De la: condo_2009 3 Martie 2010 10:53
Amenajare garsoniera cu chirie 18 De la: anamaria_ion 1 Martie 2010 09:39
Culori pentru bucatarie 35 De la: IULIA_ANDR 16 Ianuarie 2015 11:28
flori de apartament 2 De la: getatudorache123 18 Septembrie 2009 14:09
schite canapele otel cromat 1 De la: condo003087 4 Februarie 2010 22:07