Setari Cookie-uri

Cum sa fac sa o scap de el ???

De la: Barbie30, la data 2010-07-26 16:31:17
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-26 16:29:34
De la: Barbie30, la data 2010-07-26 15:10:45Ea cauta altceva,nu o pisicuta ci ceva de babardit!


la 70 de ani?!


Nu ai citit povestea?Tropaie hormonii in ea,si-a gasit iubirea din tinerete!

ehei ce stiti voi despre cum se traia o data maica.... brava bebelusa...
RUY_BLAS
Postat pe 27 Iulie 2010 15:13
la azil cu ea domn'le
crystyna_crystynutza
Postat pe 27 Iulie 2010 18:30
De la: crystyna_crystynutza, la data 2010-07-27 18:30:35la azil cu ea domn'le
duduieeeeeeeee RUSINICA ,RUSINICA ..AI fost .macar o data >SA VEZI CUM ARATA UN AZIL ??? doamne de-ai fii fata mea ,ce sut ti-as da !!>SA PUI OSUL LA MUNCA SI SA NU-MI MAI STAI IN CASA MEA >>RUSINE "crist-oase " ce bataie ,ti-as da !!
kudika080388
Postat pe 27 Iulie 2010 20:25
Lasati-o sa-si traiasca timpul ce i-a mai ramas linistita si plina de iubire.si bunica mea e singura si tare si-ar dori un barbat langa ea.e foarte greu,la batranete,sa fii singur.
geolynu
Postat pe 27 Iulie 2010 20:38
De la: andreea1976, la data 2010-07-26 17:10:57Felul in care ai expus povestea ta...de fapt a bunicii tale....suna ca plangerea unei fetite razgaiate....fara suparare
Incearca sa vezi lucrurile si din alt punct de vedere....incearca sa te pui in situatia ei...
Nu poti spune ca nu gandeste limpede la varsta ei,nu ai de unde sa sti ce e in mintea ei......e usor sa judeci...
Nu ar trebui sa te bucuri pentru ea, vazand-o fericita? eu una asa as face...
Zici ca are 70 ani....nu te supara dar are o varsta destul de inaintata....poate mai are vreo 10-15 ani in fata...si atunci de ce sa nu-i Traiasca asa cum isi doreste?
Spui ca barbatul acela sta cu ea pt pensie......esti chiar asa de sigura?
Si pt restul fetelor.....dragelor....va veni o vreme cand vom ajunge si noi la varsta aceea....si o femeie ramane femeie chiar si la 70 ani ....as vrea sa stiu cum v-ati comporta daca ati fi in aceeasi situatie..


Andreea, poate ca asa pare, ca sunt o fetita razgaiata, dar te asigur ca nu sunt. Ma ingrijoreaza modul in care s-a schimbat ea in aceste 3 zile in care l-a avut in vizita pe domnul. Spui ca nu am de unde sa stiu ce este in mintea ei, poate, dar poate ca am o vaga idee. Am ajuns sa o cunosc foarte bine si imi dau seama cand este sub influienta unei persoane straine.

Nu as fi impotriva ca ea sa aiba un amic cu care sa iasa seara la plimbare, care sa o ajute cu treburile, cele pe care ar trebui sa le faca un barbat, care sa ii tina companie si sa se bucure de viata alaturi de el, poate sa stea si cu el in casa, iar nu ma deranjeaza niciun pic, singurul lucru care ma deranjeaza este atitudinea pe care a avut-o el si modul in care ea s-a lasat influientata. Domnul inca din a doua zi i-a batut apropouri de casatorie si nu numai.

Spre exemplu i-a povestit faptul ca si-a inselat nevasta si ca ea nu a fost destul de indulgenta incat sa il ierte. In plus, domnul este chiar indignat ca fosta sotie nici nu vrea sa il vada in ochi. Acum hai sa fim seriosi, femeia aia nu vrea sa il mai vada pentru ca era un om bun? Si daca el este in stare sa recunoasca toate astea cu o nonsalanta de neimaginat, cine stie ce se mai ascunde in spatele domnului "ei, a gresit si el o data ...", cum mi-a spus mamaia.
kudika275934
Postat pe 29 Iulie 2010 23:01
De la: kudika080388, la data 2010-07-26 17:29:53
De la: crysa_tm, la data 2010-07-21 15:12:18Iubirea vietii mele a fost un tip cu care n-am vrut initial sa ies , dupa care am zis ca ies la un suc, ulterior am mai iesit la alt suc..pana ne-am mutat impreuna incet incet si am avut o superba poveste de dragoste.

Initial a zis ca vrea sa se vada cu el dupa care a inceput sa-i placa iar acum se gandeste la ceva si mai mult. e normal sa fie asa iar varsta nu are nici o legatura cu dragostea. Mai ales ca sunt convinsa ca e groaznic sa ajungi la batranete singur.

Eu zic sa nu te agiti inca pentru ca nu ai motive. Las-o sa se bucure si ea putin de viata avand in vedere ca a fost casatorita, a crescut copii, nepoti. Are tot dreptul la un strop de fericire. Daca situatia se complica...atunci poti incerca sa iei masuri. Dar sa incerci tu sa scapi de el e deja cam mult. La varsta ei eu cred ca poate si are dreptul sa decida singura daca mai vrea sau nu o relatie. Parerea mea

Oricum, foarte frumos din partea ta ca-i porti de grija
CRYSA ! si diplomata ...+>DAR... DACA nepoata este disperata ca se va muta si domnul in casa lor ??


kudika080388 nu ma ingrijoreaza faptul ca se va muta si el in casa noastra intrucat noi nu locuim in aceeasi casa cu ea. Ea are casa ei si noi pe a noastra. Aici nu vorbim despre avere si despre case, vorbim de faptul ca ea ar putea avea de suferit de pe urma acestui domn, lucru care chiar ma ingrijoreaza.
kudika275934
Postat pe 29 Iulie 2010 23:07
De la: kudika229973, la data 2010-07-27 08:54:21Buna, dar dumnealui cati ani are....


Dumnealui are putin mai mult.
kudika275934
Postat pe 29 Iulie 2010 23:08
De la: kudika080388, la data 2010-07-27 20:25:05
De la: crystyna_crystynutza, la data 2010-07-27 18:30:35la azil cu ea domn'le
duduieeeeeeeee RUSINICA ,RUSINICA ..AI fost .macar o data >SA VEZI CUM ARATA UN AZIL ??? doamne de-ai fii fata mea ,ce sut ti-as da !!>SA PUI OSUL LA MUNCA SI SA NU-MI MAI STAI IN CASA MEA >>RUSINE "crist-oase " ce bataie ,ti-as da !!


crystyna_crystynutza azilul nu este o optiune.

iar kudika080388, daca la mine te referi ca stau in casa ei si ca trebuie sa-mi fie rusine, vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru tine...
kudika275934
Postat pe 29 Iulie 2010 23:13
De la: kudika171801, la data 2010-07-26 19:43:51De la o anumita virta singuratatea te omoara,incearca si tu sa te duci mai des pe la ia, sa stai mai mult de vorba cu ia, sa o mai scoti la o plmbare pentru a o scoate din monotonie,si atunci ai sa vezi cum se va schimba bunica ta.
Sa nu ii condamnam din prima.


Va multumesc frumos pentru sfat. Asa este, ar trebui sa petrecem mai mult timp cu ea, mai ales acum ca trece printr-o perioada de ratacire. O sa incerc sa o vizitez mai des si sa am mai multa grija de ea. Sper ca asta sa ajute.
kudika275934
Postat pe 29 Iulie 2010 23:22
kudika 080388: Nu mi-as duce niciodata bunica la azil
P.S. : data viitoare inainte sa lasi vre'un comentariu stupid,tine cont de emoticoane.Glumeam
crystyna_crystynutza
Postat pe 30 Iulie 2010 17:12
De la: kudika275934, la data 2010-07-29 23:13:20
De la: kudika080388, la data 2010-07-27 20:25:05
De la: crystyna_crystynutza, la data 2010-07-27 18:30:35la azil cu ea domn'le
duduieeeeeeeee RUSINICA ,RUSINICA ..AI fost .macar o data >SA VEZI CUM ARATA UN AZIL ??? doamne de-ai fii fata mea ,ce sut ti-as da !!>SA PUI OSUL LA MUNCA SI SA NU-MI MAI STAI IN CASA MEA >>RUSINE "crist-oase " ce bataie ,ti-as da !!


crystyna_crystynutza azilul nu este o optiune.

iar kudika080388, daca la mine te referi ca stau in casa ei si ca trebuie sa-mi fie rusine, vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru tine...
>>> duduieee ,...OPTIUNEA ESTE DOAR A DANSII >>MAI ALES CA STA SINGURA !! => SI CE DACA SE VOR CASATORIII ?!.. SI eu si toti cei care ne incojoara, GRESIM !! DAR SUNT GRESELILE NOASTRE !! NUMAI FII ATAT DE "ingrijorata " ... = In loc sa o incurajati SA-I FIE BINE ,voi NU FACETI DECAT SA-I FIE RUSINE CA ARE INIMA TANARA !!? => NU ?!.. este o castorie reusita >> ACUM SE DIVORTEAZA LA PRIMARIE IN 20 de minute !! SI CHIAR DACA NU ARE PENSIE ..?! EA SE SIMTE IUBITA !Iar la varsta de 74 ani s-a TERMINAT CU "aventuriile " domnului..!!! >> si duduie ...>sa NU =TI PARA RAU PENTRU MINE ...NU SUPORT PE NIMENi CARE SE BAGA IN VIATA UNOR OAMENII >>BARFIND ,EVALUAND ,CRITICAND ...etc ...NU FACI DECAT SA-TI DEVINA DUSMANCA >>CA NU-I DAI DREPTUL LA O PICATURA DE FERICIRE >> FIECARE INTELEGE >DIFERIT >fericirea !! => ASA CA duduie >>MIE CHIAR IMI PARE RAU DE TINE > CA NU INTELEGI >>CA NU ,NU AI VOIE SA INTERVII IN VIATA NIMANUI SI MAI ALES A BUNICII TALE !! > REGRET >ptr. tine >CA FACI UN OM SA SUFERE !> am sa-ti povestesc o istorioara : mama avea trei prietene cu care se vede o data pe saptamana ,jucau poker ,ceea mai mare era vaduva si avea 48 de ani ... si intr-o joi sa iscat o discutie APRINSA CA > vaduva >S-A COMBINAT CU...> un domn care AVEA 24 DE ANI ....domn care ATATA CURTE I-A FACUT >>..DISCUTII APRINSE NU GLUMA CA: NU ITI ESTE RUSINE ? ii poti sa-i fii si bunica ...etc... SI IN TOATA VALVA CREATA ...eu DOAR DE 11 ANI ,graii >> VOI CE VA BAGATI IN VIATA EI ??... SI FINALUL : EA A TRAIT PANA LA 78 DE ANI DIN CARE ULTIMII 7 ANI , A FOST PARALIZATA SI A MURIT ! SI FIX LA 6 LUNI A MURIT SI EL > au trait 30 de ani ANI FERICITI !! >>ASA CA "duduie" >>IA AMINTE !!
kudika080388
Postat pe 30 Iulie 2010 22:47
De la: kudika275934, la data 2010-07-29 23:07:06
De la: kudika080388, la data 2010-07-26 17:29:53
De la: crysa_tm, la data 2010-07-21 15:12:18Iubirea vietii mele a fost un tip cu care n-am vrut initial sa ies , dupa care am zis ca ies la un suc, ulterior am mai iesit la alt suc..pana ne-am mutat impreuna incet incet si am avut o superba poveste de dragoste.

Initial a zis ca vrea sa se vada cu el dupa care a inceput sa-i placa iar acum se gandeste la ceva si mai mult. e normal sa fie asa iar varsta nu are nici o legatura cu dragostea. Mai ales ca sunt convinsa ca e groaznic sa ajungi la batranete singur.

Eu zic sa nu te agiti inca pentru ca nu ai motive. Las-o sa se bucure si ea putin de viata avand in vedere ca a fost casatorita, a crescut copii, nepoti. Are tot dreptul la un strop de fericire. Daca situatia se complica...atunci poti incerca sa iei masuri. Dar sa incerci tu sa scapi de el e deja cam mult. La varsta ei eu cred ca poate si are dreptul sa decida singura daca mai vrea sau nu o relatie. Parerea mea

Oricum, foarte frumos din partea ta ca-i porti de grija
CRYSA ! si diplomata ...+>DAR... DACA nepoata este disperata ca se va muta si domnul in casa lor ??


kudika080388 nu ma ingrijoreaza faptul ca se va muta si el in casa noastra intrucat noi nu locuim in aceeasi casa cu ea. Ea are casa ei si noi pe a noastra. Aici nu vorbim despre avere si despre case, vorbim de faptul ca ea ar putea avea de suferit de pe urma acestui domn, lucru care chiar ma ingrijoreaza.
>>te auzi duduie ..?! >"nu ma ingrijoreaza faptul ca se va muta si el in casa noastra ">DAR NU-I CASA ta !! stii ce ma ingrijoreaza pe mine >CA DACA BUNICA "PLEACA MAI DEVREME " doamne fereste ,A DOUA ZI IL DATI AFARA pe domnul ... ATAT DE "ingrijorata esti >>DOAR DE CASA !!" duduieee" si ca fapt divers :domnul NU ARE NICI UN DREPT LA CASA !! SAU "duduie crezi ca- atat de "confuza este BUNICA " CA VA VINDE CASA ???? nu-mi placi deloc " duduiee" !!
kudika080388
Postat pe 30 Iulie 2010 23:04
Duduie kudika080388, ca vad ca iti place exprimarea asta la nebunie, nu este nevoie sa ma placi tu, mai ales ca pricepi un sfert din ce am scris aici. Probabil ca trebuie sa-ti desenez.
kudika275934
Postat pe 1 August 2010 22:35
934 acum pe bune,sper ca nu te-ai suparat pe noi ca am facut si caterinca! Sper sa gasesti o rezolvare la problema ta!
Barbie30
Postat pe 1 August 2010 23:20
De la: kudika275934, la data 2010-08-01 22:35:52 Duduie kudika080388, ca vad ca iti place exprimarea asta la nebunie, nu este nevoie sa ma placi tu, mai ales ca pricepi un sfert din ce am scris aici. Probabil ca trebuie sa-ti desenez.
duduieee ...."X" si AICI AI DAT-O IN BARA !! O PERSPECTIVA CEVA ...ACOLO>>CUM ITI AGRESEZI BUNICA ...POTI???? RUSINICA >>> PROFUNDA MILA-MI FACE BUNI [IN NICI UN CAZ A TA !!} PENTRU TUMULTUL DIN SUFLETUL EI >> eu ma ambalai si NU-MI PLACI ,duduieee ,DELOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika080388
Postat pe 2 August 2010 17:08
Ce va agitati atat pentru 2 babalaci sclerozati?
kudika226898
Postat pe 2 August 2010 22:45
De la: kudika226898, la data 2010-08-02 22:45:14Ce va agitati atat pentru 2 babalaci sclerozati?
"babalacii"?!,,, TU AI BUNICII??? DRAGUT-O//// sper sa nu ajungi si tu sa ai o "nepoata "
kudika080388
Postat pe 3 August 2010 18:59
Ala acum e un neica-nimeni? Are unde sa locuiasca? Bunica ta locuieste singura?
Si familia mea a trecut prin aceleasi probleme, de data aceasta, victima era bunicul meu. Dupa moartea bunicii, s-a trezit singur, neajutorat, fara sa stie sa fiarba un ou. In scurt timp, o vecina proaspat mutata in bloc si inimoasa din fire, si-a transferat incet-incet bucataria de vara la el. Patachina aia urmarea sa se casatoreasca cu el si sa ii ia apartamentul (hopa, le gasise o casa copiilor ei), iar batranul- amorezat mai-mai ca ceda. Nu mai spun ca ii cheltuia toata pensia! A intervenit Dumnezeu apoi...l-a luat la bunica-mea sa-l alerge cu facaletu` pe acolo pe sus...jos, pe unde or fi ei. Partea buna ca acum am propriul meu apartament
In tot acel timp, el nu a constientizat nicio clipa ca femeia respectiva era pe interes si mai avea putin si ne lua pe toti la bataie.
kudika052871
Postat pe 10 August 2010 14:47
De la: kudika080388, la data 2010-08-03 18:59:30
De la: kudika226898, la data 2010-08-02 22:45:14Ce va agitati atat pentru 2 babalaci sclerozati?
"babalacii"?!,,, TU AI BUNICII??? DRAGUT-O//// sper sa nu ajungi si tu sa ai o "nepoata "


"Bunicii", "dragut-o"?????? ...Unde ai fost, maica in scoala primara?
kudika226898
Postat pe 10 August 2010 16:19
MDA....STAI DE VORBA CU BUNICA,FOARTE SERIOS....STAI DE VORBA SI CU RESPECTIVUL,IN PARTICULAR....SI APOI CONFRUNTA-I PE AMINDOI....DACA VEZI CA NU IESE NIMIC,E GRAV....CHIAR NU E DE GLUMIT,PENTRU CA 2 OAMENI LA VIRSTA LOR,TRECUTI PRIN VIATA,CARE GINDESC LA MODUL ACESTA....EA INDRAGOSTITADE EL ,EL INDRAGOSTIT DE PENSIA EI....INTERZICE-I SA MAI VINA PE ACOLO, O PERIOADA,PE URMA VEZI CE SE INTIMPLA...
kudika227120
Postat pe 10 August 2010 16:46
De la: kudika226898, la data 2010-08-10 16:19:52
De la: kudika080388, la data 2010-08-03 18:59:30
De la: kudika226898, la data 2010-08-02 22:45:14Ce va agitati atat pentru 2 babalaci sclerozati?
"babalacii"?!,,, TU AI BUNICII??? DRAGUT-O//// sper sa nu ajungi si tu sa ai o "nepoata "


"Bunicii", "dragut-o"?????? ...Unde ai fost, maica in scoala primara?
ooooooooo ...ce onoare ..?! iar ne-am intalnit ... facu-i la IULIA HASDEU . ...tu ??? >un neuron ceva acolo >> ARE SI EL DE SPUS CEVA ?? cand bati la lap. "stil orb " mai bati clapeta cu "i" de doua ori >>> dar >> sa inteleg CA-I FRUMOS SA TE BAGI IN VIATA ALTORA ?? AUDDDDDDDDDDD.....[vezi cate de "d" batu-i ????
kudika080388
Postat pe 10 August 2010 19:58
Mare gradina, nu incetez sa ma minunez!! Va doresc tuturor sa ajungeti la varsta bunicii acestei fete si sa va faca copiii in fata babalaci. Rusine sa va fie. Cine nu are un batran sa-si cumpere! Daca ati uitat proverbul, aduceti-va aminte ca ceea ce faci ti se va face.
Bun, acum pentru initiatoarea topicului. Inteleg ca-ti iubesti bunica si ai toata stima mea pentru asta. Dar hai sa stam un pic stramb sa judecam drept. Cred ca iubirea ta si a mamei tale sunt putin egoiste. Aveti impresia ca intr-un fel vi se ia sprijinul, ca femeia care pana acum nu a avut nici ochi nici suflet decat pentru voi, va tradeaza. Are 70 de ani, sincer, cat credeti ca va mai trai? Suficient cat un "Don Juan" sa-si bata joc de viata ei? Hai ca aici e de ras deja. Daca omul asta a fost iubirea tineretii ei presupun ca nici el nu are mult mai putin ca ea. Deci bate tot 70. Fiti un pic mai realiste. Traiesc ultimii lor ani de viata, lasati-i sa si-i traiasca frumos, asa cum cred ei de cuviinta. Crede-ma, bunica ta stie ce face. Daca abia la 70 de ani s-a hotarat sa traiasca si pentru ea, nu va puteti opune voi.La varsta dumneaei te trezesi si ii multumesti lui Dumnezeu ca te-a mai lasat sa vezi lumina inca o dimineata. Lasati sfaturile si obligatiile deoparte. Femeia nu mai vrea obligatii, vrea doar sa traiasca linistita cu cine ii place. Voua nu va ramane decat sa-i fiti alaturi, asa cum sunt convinsa ca a fost si ea langa voi o viata intreaga. Si sa o sprijiniti daca temerile voastre se vor adeveri, prin absurd. Putina fericire nu strica nimanui, indiferent de varsta. Ori fericirea tine exact de doza aceea de inconstienta pe care unii din noi o pierdem prea de tineri.
lidiaolteanu
Postat pe 10 August 2010 21:14
De la: kudika080388, la data 2010-08-10 19:58:45
De la: kudika226898, la data 2010-08-10 16:19:52
De la: kudika080388, la data 2010-08-03 18:59:30
De la: kudika226898, la data 2010-08-02 22:45:14Ce va agitati atat pentru 2 babalaci sclerozati?
"babalacii"?!,,, TU AI BUNICII??? DRAGUT-O//// sper sa nu ajungi si tu sa ai o "nepoata "


"Bunicii", "dragut-o"?????? ...Unde ai fost, maica in scoala primara?
ooooooooo ...ce onoare ..?! iar ne-am intalnit ... facu-i la IULIA HASDEU . ...tu ??? >un neuron ceva acolo >> ARE SI EL DE SPUS CEVA ?? cand bati la lap. "stil orb " mai bati clapeta cu "i" de doua ori >>> dar >> sa inteleg CA-I FRUMOS SA TE BAGI IN VIATA ALTORA ?? AUDDDDDDDDDDD.....[vezi cate de "d" batu-i ????


"Facu-i?" Unde esti tu, carte de gramatica????
kudika226898
Postat pe 11 August 2010 00:10
De la: lidiaolteanu, la data 2010-08-10 21:14:13Mare gradina, nu incetez sa ma minunez!! Va doresc tuturor sa ajungeti la varsta bunicii acestei fete si sa va faca copiii in fata babalaci. Rusine sa va fie. Cine nu are un batran sa-si cumpere! Daca ati uitat proverbul, aduceti-va aminte ca ceea ce faci ti se va face.
Bun, acum pentru initiatoarea topicului. Inteleg ca-ti iubesti bunica si ai toata stima mea pentru asta. Dar hai sa stam un pic stramb sa judecam drept. Cred ca iubirea ta si a mamei tale sunt putin egoiste. Aveti impresia ca intr-un fel vi se ia sprijinul, ca femeia care pana acum nu a avut nici ochi nici suflet decat pentru voi, va tradeaza. Are 70 de ani, sincer, cat credeti ca va mai trai? Suficient cat un "Don Juan" sa-si bata joc de viata ei? Hai ca aici e de ras deja. Daca omul asta a fost iubirea tineretii ei presupun ca nici el nu are mult mai putin ca ea. Deci bate tot 70. Fiti un pic mai realiste. Traiesc ultimii lor ani de viata, lasati-i sa si-i traiasca frumos, asa cum cred ei de cuviinta. Crede-ma, bunica ta stie ce face. Daca abia la 70 de ani s-a hotarat sa traiasca si pentru ea, nu va puteti opune voi.La varsta dumneaei te trezesi si ii multumesti lui Dumnezeu ca te-a mai lasat sa vezi lumina inca o dimineata. Lasati sfaturile si obligatiile deoparte. Femeia nu mai vrea obligatii, vrea doar sa traiasca linistita cu cine ii place. Voua nu va ramane decat sa-i fiti alaturi, asa cum sunt convinsa ca a fost si ea langa voi o viata intreaga. Si sa o sprijiniti daca temerile voastre se vor adeveri, prin absurd. Putina fericire nu strica nimanui, indiferent de varsta. Ori fericirea tine exact de doza aceea de inconstienta pe care unii din noi o pierdem prea de tineri.
FELICITARI, DOAMNA !
kudika080388
Postat pe 11 August 2010 18:13
De la: kudika226898, la data 2010-08-11 00:10:48
De la: kudika080388, la data 2010-08-10 19:58:45
De la: kudika226898, la data 2010-08-10 16:19:52
De la: kudika080388, la data 2010-08-03 18:59:30
De la: kudika226898, la data 2010-08-02 22:45:14Ce va agitati atat pentru 2 babalaci sclerozati?
"babalacii"?!,,, TU AI BUNICII??? DRAGUT-O//// sper sa nu ajungi si tu sa ai o "nepoata "


"Bunicii", "dragut-o"?????? ...Unde ai fost, maica in scoala primara?
ooooooooo ...ce onoare ..?! iar ne-am intalnit ... facu-i la IULIA HASDEU . ...tu ??? >un neuron ceva acolo >> ARE SI EL DE SPUS CEVA ?? cand bati la lap. "stil orb " mai bati clapeta cu "i" de doua ori >>> dar >> sa inteleg CA-I FRUMOS SA TE BAGI IN VIATA ALTORA ?? AUDDDDDDDDDDD.....[vezi cate de "d" batu-i ????


"Facu-i?" Unde esti tu, carte de gramatica????
DUDUIEEEEEEEEE>este un regionalism din oltenia ! Sa-ti trimit trimit carte SCIITOAREI : SILVIA CHITIMIA ???>>nu-i efortul prea mare // DAR NEURON : IOC!
kudika080388
Postat pe 11 August 2010 18:19
Si totusi, unde esti carte de gramatica???? In Oltenia n-ai ajuns????
kudika226898
Postat pe 12 August 2010 18:32
De la: kudika226898, la data 2010-08-12 18:32:37Si totusi, unde esti carte de gramatica???? In Oltenia n-ai ajuns????
vezi ..?! n-ai nerutoni ! eu mi-s ardeleanca si intrebuintez si "oltenisme "si" moldovenisme ",SI etc...>...IMI PLAC !! >>puncteaza MAI CLAR CE VREAU SA SPUN >>ca si repetarea ultimei litere .. DECI NU VREI SA-TI TRIMIT CARTEA ,LUI SILVIA CHITIMIA ??? ai auzit MACAR DE EA ??? baga pe google [ NU POT SA SCRIU ...CUM "ZICE" PRIMARUL sectorului 4..] >>OLTENIA ...? FRUMOASA ! stai peste olt ???>SA AIBA UN STROP de tihna ..???
kudika080388
Postat pe 13 August 2010 12:22
De la: kudika052871, la data 2010-08-10 14:47:38 Ala acum e un neica-nimeni? Are unde sa locuiasca? Bunica ta locuieste singura?
Si familia mea a trecut prin aceleasi probleme, de data aceasta, victima era bunicul meu. Dupa moartea bunicii, s-a trezit singur, neajutorat, fara sa stie sa fiarba un ou. In scurt timp, o vecina proaspat mutata in bloc si inimoasa din fire, si-a transferat incet-incet bucataria de vara la el. Patachina aia urmarea sa se casatoreasca cu el si sa ii ia apartamentul (hopa, le gasise o casa copiilor ei), iar batranul- amorezat mai-mai ca ceda. Nu mai spun ca ii cheltuia toata pensia! A intervenit Dumnezeu apoi...l-a luat la bunica-mea sa-l alerge cu facaletu` pe acolo pe sus...jos, pe unde or fi ei. Partea buna ca acum am propriul meu apartament
In tot acel timp, el nu a constientizat nicio clipa ca femeia respectiva era pe interes si mai avea putin si ne lua pe toti la bataie.


Cam neica nimeni. Fara sotie, fara copii si se da la orice baba ii iese in cale. Ne povestea ca imparte biletele cu numarul lui de telefon dar nu il suna nimeni si ca cele mai multe babe le gaseste in cimitir. Din cate am inteles are o garsoniera amarata.
Da, bunica mea locuieste singura, mai nou cu un pisicut pe care i l-am adus noi ca sa se mai ia cu el.

Imi pare sincer rau pentru bunicul tau, Dumnezeu sa il ierte.
Voi ce ati facut cu vecina? Ati incercat sa il convingeti ca nu este potrivita? Da-mi te rog un sfat, ce am putea face?
kudika275934
Postat pe 18 August 2010 16:58
De la: kudika275934, la data 2010-07-21 14:32:23Am si eu o mare dilema. Bunica mea s-a reintalnit cu o veche cunostinta din tinerete, un barbat mai precis, si este ... ei bine cred ca s-a indragostit de el... Initial a zis doar ca vrea sa il revada si acum vad ca a inceput sa faca planuri sa se mute cu el. Eu sunt pur si simplu stupefiata, nu-mi vine sa cred asa ceva, mai ales ca a avut un astfel de efect asupra ei dupa doar trei zile.

In fine, asta nu ar fi cea mai mare problema, nu m-ar deranja faptul ca ea isi doreste sa isi refaca viata, dar am discutat si eu cu respectivul si se vede cu ochiul liber ca este un don Juan de nu se poate. S-a despartit de sotia lui pentru ca a inselat-o si sustine sus si tare ca ea ar fi trebuit sa fie un pic mai indulgenta. O intreaba intr-una pe bunica mea ce pensie are si ii bate apropouri de casatorie.

Sincer nu stiu ce sa fac, ea parca a inebunit asa se poarta, parca ar fi o adolescenta care a dat de prima ei dragoste ... de fapt el chiar a fost prima ei dragoste si a lasat-o cu ochii in soare acum n ani.

Va rog dati-mi si mie un sfat cum sa fac sa il indepartez, sa o scap de el, ca ea din tot ce i-am spus si eu si mama nu a luat nimic in considerare, pareaza tot si il apara de parca ar fi copilul ei.



Cred ca-i cea mai tare tema de pe forum!
Dupa mine as propune sa primesti un premiu.

sa revenim la iubire iata dovada clara, ca dragostea n-are varstra, si mai importanat, revigoreaza! pai daca ea se simte bine asa, si este fericita, ce-ai vrea acuma? sa iei cainelui osul din gura? daca ar fi trista si bolnava ai fii mai linistita? las-o asa!
100101
Postat pe 18 August 2010 17:13
De la: lidiaolteanu, la data 2010-08-10 21:14:13Mare gradina, nu incetez sa ma minunez!! Va doresc tuturor sa ajungeti la varsta bunicii acestei fete si sa va faca copiii in fata babalaci. Rusine sa va fie. Cine nu are un batran sa-si cumpere! Daca ati uitat proverbul, aduceti-va aminte ca ceea ce faci ti se va face.
Bun, acum pentru initiatoarea topicului. Inteleg ca-ti iubesti bunica si ai toata stima mea pentru asta. Dar hai sa stam un pic stramb sa judecam drept. Cred ca iubirea ta si a mamei tale sunt putin egoiste. Aveti impresia ca intr-un fel vi se ia sprijinul, ca femeia care pana acum nu a avut nici ochi nici suflet decat pentru voi, va tradeaza. Are 70 de ani, sincer, cat credeti ca va mai trai? Suficient cat un "Don Juan" sa-si bata joc de viata ei? Hai ca aici e de ras deja. Daca omul asta a fost iubirea tineretii ei presupun ca nici el nu are mult mai putin ca ea. Deci bate tot 70. Fiti un pic mai realiste. Traiesc ultimii lor ani de viata, lasati-i sa si-i traiasca frumos, asa cum cred ei de cuviinta. Crede-ma, bunica ta stie ce face. Daca abia la 70 de ani s-a hotarat sa traiasca si pentru ea, nu va puteti opune voi.La varsta dumneaei te trezesi si ii multumesti lui Dumnezeu ca te-a mai lasat sa vezi lumina inca o dimineata. Lasati sfaturile si obligatiile deoparte. Femeia nu mai vrea obligatii, vrea doar sa traiasca linistita cu cine ii place. Voua nu va ramane decat sa-i fiti alaturi, asa cum sunt convinsa ca a fost si ea langa voi o viata intreaga. Si sa o sprijiniti daca temerile voastre se vor adeveri, prin absurd. Putina fericire nu strica nimanui, indiferent de varsta. Ori fericirea tine exact de doza aceea de inconstienta pe care unii din noi o pierdem prea de tineri.


Bunica mea are o neuropatie diabetica care acum doi ani a tintuit-o la pat. A avut o semipareza si aproape ca a invatat din nou sa mearga. Neuropatia este o boala ireversibila, deci are nevoie de medicamente ca sa o tina pe loc.

Domnul despre care vorbim este un zgarcit si jumatate si sunt sigura ca nu o sa ii mai dea voie sa-si cumpere aceste medicamente pentru ca sunt scumpe. Rezultatul: nici nu vreau sa ma gandesc, dar sunt sigura ca nu vor fi niste ani petrecuti frumos cu o doza de inconstienta.

Vorbeati despre obligatiile pe care le-a avut pana acum. Se pare ca treaba si obligatiile i-au fost foarte benefice, caci gandea limpede si era mai fericita. In plus, se amuza pe seama persoanelor care se manifestau cum se manifesta ea acum. Spunea ca "au inebunit la batranete".

Iar orice ati spune, la 18 ani iti permiti sa gresesti pe cand la 70 iti poate fi fatal.

In finalul comentariului dumneavoastra ati spus ca ar trebui sa o sprijinim in cazul in care temerile noastre s-ar adeveri. Cum am putea noi sa o mai sprijinim daca el o convinge sa faca ce vrea el? E o fericire sa moara mai repede?
kudika275934
Postat pe 18 August 2010 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu...el...o alta iubire imposibila... 37 De la: kudika163946 8 Aprilie 2010 22:46
e absurd?! 77 De la: _dulcik_ 24 Martie 2009 20:53
Ce sa fac????????? 19 De la: amr2009 16 Noiembrie 2010 02:52
Inaltimea este un avantaj foarte mare intr-o relatie de dragoste cat si de sex! 2 De la: Skyhigh 24 August 2009 11:29
Va rog mult ajutati-ma cu un sfat ...il iubesc enorm si nu stiu ce sa fac 16 De la: Maybe_Tomorow 11 August 2009 15:09