Setari Cookie-uri

amsterdam

ooops ..@bria pentru intrebarea de mai sus:P
lazy001741
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:38
Puteti inchiria o masina si va iese mai ieftin. Mai ales ca sunteti "grup".
parvulescu_dan
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:02
buna si eu merg la white sensation .si tocmai ma uitam dupa biletele de avion....vroiam sa te intreb dc ai gasit ceva zboruri...si dc ai putea te rog sa mi dai niste linkuri. multam ...
roscana
Postat pe 19 Martie 2010 23:26
explica-mi si mie, cum dracu te pot agasa biciclistii? pe mine ma agaseaza masinile, tarania, maneleala...dar biciclistii?! esti cumva dependenta de masina? am calatorit destul in lumea asta, in tari in care mersul pe bicicleta este un cult, si nu m-a calcat niciun biciclist. eu le port un respect deosebit acestor oameni care fac miscare si se gandesc la mediu iar pe de alta parte mor de draci ca pistele de biciclisti din romania sunt ocupate de nesimtitii cu gipane.ma rog, chestie de perceptie.

Vreau sã-ți spun cã eu am închiriat mașinã în a'dam și orice viraj la dreapta însemna prioritate pentru bicicliști și trebuia sã fii foarte atent cã,chiar vin cu vitezã ștind cã au prioritate,chestie de obișnuințã.Nu mai spun cã pieton fiind,dacã nu ești atent,dau peste tine.În schimb ce am remarcat,a fost ținuta lor dreaptã pe bicicletã și faptul cã nu am vãzut oameni supraponderali .Apropo de Olanda,am fost în Rotterdam,la un moment dat am vrut sã luãm masa la un restaurant italian și dupã oorã de stat afarã în frig ,timp în care au intrat mai mulți localnici,am renunțat cu înjurãturile de rigoare.Pânã la urmã am mâncat la un chinezesc,care ne-au servit foarte bine.Atracțiile turistice sunt,consumul de droguri ușoare liber și cartierul roșu,care sincer sã fiu nu am vãzut super frumuseți.În schimb,este o atmosferã degajatã,de vacanțã,poate cã este și un oraș totuși mic,te simți bine dacã vrei sã te distrezi.Pentru mine ca și alegere este numai un oraș de distracție,mai scump însã fațã de alte orașe mai atractive,dar asta este legea,cu cât mergi mai spre nord,cu atât este mai scump totul.
romulus_lazy
Postat pe 20 Martie 2010 21:18
De la: Zuzui, la data 2009-01-24 22:38:48
De la: kriscojocaru, la data 2009-01-14 12:40:57nu mi se pare scump, eu si sotul meu mergem o data pe an cam 3 zile si deja stim unde sa mancam sau sa stam.Depinde ce iti doresti liniste sau distractie, gasesti in centru -aproape de gara principala si cartierul rosu cazare de la 60 E la 100E camera, la un hotel de 3 stele cu mic dejun inclus.Si mai ieftin este sa-ti inchiriezi un apartament, deoarece sunt tonete peste tot in aceste zone unde au mancare sandvisuri foarte mari cu de toate, pizza, fiecare nu depaseste 2 euro. Comparativ cu alte capitale din europa nu este deloc scump,insa foarte scump este transportul deoarece nu sunt companii law cost, ci doar KLM iar 2 bilete dus intors ajung la 700 E, in conditiile in care noi pentru 4 zile nu am cheltuit mai mult de 500 E cu mancare, cazare, distractie si ceva cumparaturi, coafenele, etc.

Cautam informatii despre Amsterdam si am dat de postul tau. Incep sa cred ca sunt o norocoasa - eu am gasit o oferta cu 299 euro pentru Amsterdam (3 nopti cu mic dejun la 4*+zbor KLM). Si asa e, nu exista low cost pentru Amsterdam. De-abia astept, initial imi rezervasem pe 19 iunie, dar m-am razgandit si m-am mutat pe 24...
travelGirl
Postat pe 8 Iunie 2010 16:49
M-am intors atat de incantata din vacanta, incat m-am hotarat sa-mi fac si revelionul la Amsterdam . Atmosfera este super, toti oamenii zambesc... atat de diferit fata de ceea ce gasesti la noi! Agentia cu care am mers are un pachet propriu pentru revelion la Amsterdam asa ca ies destul de ieftin (379 EUR) si am cazare la 3*, zbor cu KLM si transfer. Pe viitor mi-ar place sa petrec revelionul intr-o locatie exotica (mi s-a recomandat Punta Cana si Cuba), dar deocamdata m-am indragostit de Amsterdam.
travelGirl
Postat pe 5 Iulie 2010 15:16
Mama Natura nu inceteaza sa ne uimeasca. In preumblarile mele prin lumea virtuala, printre multe altele, am dat si peste niste locuri de pe planeta noastra cat se poate de spectaculoase, care, pe mine una, m-au lasat paf.
(scoateti eventualele spatii libere ce pot aparea in link):

http://www.verze.ro/Filozofari/Ce-se-mai-intampla-in-lume/10-locuri-spectaculoase-partea-ii.html
peppermint
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:28
am fost la amsterdam in aprilie pe 30 de ziua reginei. e un oras superb si as vrea sa revin.
pe biletele de avion am dat 430 euro dus-intors pentru 2 persoane cu taromul.acolo nu am cheltuit mai mult de 600 euro in conditiile in care am avut micul-dejun la hotel.
mancarea e destul de scumpa, un meniu costa 12 euro si nu e cine stie ce. alternativa este sa cumperi din supermarket la preturi foarte bune. o apa de 1,5 l pe strada am dat 3 euro, aceeasi apa la supermarket costa 0,60 euro. sunt multe de vizitat, numai sa ai timp.noi am stat 5 zile si am fost la madame tusaud muzeul figurilor de ceara-21 euro/pers, la farica de bere Haineken-15 euro/pers, la muzeul Van Gogh-14 euro/pers, am facut turul orasului cu vaporasul -13 euro/pers si ne-am distrat la museumplein de ziua reginei.
oamenii sunt extrem de prietenosi, saritori, gata sa te ajute.daca vrei sa vezi orasul cand nu gasesti aglomeratie mare, evita sa te duci de ziua reginei.iar daca vrei sa ajungi la aceasta sarbatoare, este indicat sa iti faci rezervarea cu cel putin 5 luni inainte.
iulianarosca24
Postat pe 24 Iunie 2011 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crimeea ºi Odesa 5 De la: lazy001869 30 Aprilie 2010 19:00
Cremosso si Excursie la Palma de Mallorca - Suuuuupeeerr TARE!!!! 2 De la: 104na 4 Martie 2011 12:17
China-Tibet-Hong Kong 19 De la: rodicacrisan 5 Aprilie 2010 22:34
Ati vazut ce oferte ieftine si bune are Europa Travel??? 1 De la: lazy000367 4 Mai 2009 14:27
Destinatii europene de noiembrie 16 De la: Shoarezu 22 Decembrie 2009 11:46