Setari Cookie-uri

merita decoratiunile florale?

multumesc sirena

imi place ideea cu lumanarile plutitoare

eu in schimb imi doresc decoratiuni florale pe suport de fier forjat

apoi la "imortele" m-am gandit si eu chiar zilele trecute cand am vz la sora mea in vaza asemenea flori si mi-a picat fisa.

sper numai sa gasesc in septembrie

ar fi o idee super!!!! si ar da mult mai bine
iulik_flore
Postat pe 29 Iulie 2009 10:10
imortele - tb sa le gasesti sezonul lor e august - septenbrie eu asa stiu
- am pus si eu anul trecut in pamant - au iesit super dintr-un plic de seminte superbe - si le pastrez in bol doar floarea - nu sunt de loc pretentioase
laura02maria
Postat pe 29 Iulie 2009 10:19
mie imi plac foarte mult decoratiunile cu lumanari groase in mijloc. Parca dau un aer de intimitate, un aer romantic :P.
Insa si decoratiunile pe fier forjat sunt f impunatoare :D. Sfatul meu e ca la astfel de aranjamente pe suport sa folosesti putina verdeata pt ca florile sunt oricum sus iar verdeata le-ar acoperii.. si iar frumos e sa atasezi lumanari pe suport, acolo unde se poate si sa pui si la baza ceva pt a nu se vedea doar piciorul gol:P. Nush mergeti pe plante cu mai multe flori pe tulpina. Iesi mai bine pt ca la un aranjament ca sa para bogat tb sa fie mai multe flori decat verdeata. Spre ex dintr-un fir de crin imperial iese un aranjament perfect doar din flori, fara pic de verdeata (pt ca nu e nevoie, dar dc vrei pui) si mai raman cateva floricele, in general cele imbumbite. Iar pe cele imbumbite le poti pune intr-un vas cu apa si o lumanare pt ca sigur se va desface rapid la caldurile noastre.

Sper sa ajute sfatul meu :P
pupici
agny
Postat pe 29 Iulie 2009 11:18
da zice ceva aaggnnyy - crini sunt florile mele preferate,asa ca eu sunt pt mai ales ca varietati de culori sunt destul de multe si e si rezistenta ca floare

iulika_flore te mai ganesti - nu stiu daca pepinierele comercializeaza asa ceva eu nu am vazut niciodata - decat in piata particulari care cultiva ei la casutele lor

laura02maria
Postat pe 29 Iulie 2009 15:38
cred ca in per septembrie e cel mai groznic sa ai o nunta legat de flori zic. at se scumpesc pt ca incepe scoala si pe urma sunt invechite florile din cauza ca raman cu multe pe stoc din cauza pretului

nush...crizantemele merg iar ca sunt multe flori pe tulpina si septembrie e luna lor parca :P
succes
agny
Postat pe 30 Iulie 2009 15:53
va multumesc fetelor

da, am sa ma mai gandesc...

iar despre ceea ce spuneai tu agnyy

da, asa imi dorsc, suport de fier forjat cu lumanari pe ici pe colo unde se poate

acum sa vad ce gasesc.

pupicei
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2009 23:46
www.da-slabire.ro intra si vezi mai multe detali
adriana_elisa2003
Postat pe 4 August 2009 10:52
sunt din cj si ma intereseaza de la ce depozit ti-ai luat floriile?si cam cat au fost.multumesc.
grace004047
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:48
sunt din cj si ma intereseaza de la ce depozit ti-ai luat floriile?si cam cat au fost.multumesc.
grace004047
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:49
pe cine anume intrebi de un depozit din cluj? :P
dc nu-ti raspunde da un mesaj privat, la ala sigur raspunde

pupici
agny
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:54
De la: grace004047, la data 2009-09-06 13:49:03sunt din cj si ma intereseaza de la ce depozit ti-ai luat floriile?si cam cat au fost.multumesc.


de aici http://www.horticola-cluj.ro/index2.html
sunt cele mai ieftine din Cluj - pretul la trandafiri variaza de la 1-5 ron - cu comanda la 2 saptamani (daca vrei ceva deosebit si proaspat), trandafirii sunt in buchete de 10 sau 20 fire, mai ai nevoie si de datele unei firme pt factura.
laura02maria
Postat pe 7 Septembrie 2009 07:44
buna! votez pentru aranjamentele florale, eu zilele trecute am dat comanda si m-au costat 2.100 lei cu tot cu lumanari, buchetele de nasa si mireasa si bratarile pentru domnisoarele de onoare.
eu zic ca nu e mult, si sunt de f mare efect
imi_ase
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:41
De la: imi_ase, la data 2009-09-18 16:41:54buna! votez pentru aranjamentele florale, eu zilele trecute am dat comanda si m-au costat 2.100 lei cu tot cu lumanari, buchetele de nasa si mireasa si bratarile pentru domnisoarele de onoare.
eu zic ca nu e mult, si sunt de f mare efect


pt bucuresti nu e mult, e super ok
agny
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:28
De la: imi_ase, la data 2009-09-18 16:41:54buna! votez pentru aranjamentele florale, eu zilele trecute am dat comanda si m-au costat 2.100 lei cu tot cu lumanari, buchetele de nasa si mireasa si bratarile pentru domnisoarele de onoare.
eu zic ca nu e mult, si sunt de f mare efect

Da,intr-adevar,nu e mult pt Bucuresti,insa pentru Craiova,de ex,e fff mult...
Eu sunt din Craiova,si pot sa-ti spun ca aici faceai aranjamentele mentionate de tine la mai putin de jumatate din pret..
avccraiova
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:09
Aranjamentele florale sunt dupa parerea mea un "must" in fiecare nunta!Te pot costa putin sau mult in functie de florile pe care le folosesti, dar iar atentie sa nu iasa ceva fara bun gust, nu trebuie sa ai trandafiri, hortensii si alte nebunii sa ai un decor frumos, in functie de fiecare sezon sunt flori ieftine (gen crizantemele mici care se gasesc pe foooarte multe culori si nuante) care combinate frumos pot arata minunat. Iar daca optati pentru cocarde, incercati sa alegeti flori naturale! Alegeti o floare ieftina din care sa faceti cocarde invitatilor (gen crizantema - e 2 RON/firul si are in jur de 6 flori pt.cocarde), iar pentru cele 6 persoane importate(mire,nas,socrii) puneti aceeasi floare combinata cu una mai deosebita (gen trandafir). Sunt multe combinatii posibile, dar florile artificiale nu mai sunt de mult ok..
Lilly_s
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:05
Lilly,de unde esti?
avccraiova
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:43
De la: Lilly_s, la data 2009-09-27 19:05:08Aranjamentele florale sunt dupa parerea mea un "must" in fiecare nunta!Te pot costa putin sau mult in functie de florile pe care le folosesti, dar iar atentie sa nu iasa ceva fara bun gust, nu trebuie sa ai trandafiri, hortensii si alte nebunii sa ai un decor frumos, in functie de fiecare sezon sunt flori ieftine (gen crizantemele mici care se gasesc pe foooarte multe culori si nuante) care combinate frumos pot arata minunat. Iar daca optati pentru cocarde, incercati sa alegeti flori naturale! Alegeti o floare ieftina din care sa faceti cocarde invitatilor (gen crizantema - e 2 RON/firul si are in jur de 6 flori pt.cocarde), iar pentru cele 6 persoane importate(mire,nas,socrii) puneti aceeasi floare combinata cu una mai deosebita (gen trandafir). Sunt multe combinatii posibile, dar florile artificiale nu mai sunt de mult ok..


asa am facut aranjamentele florale pt o nunta weekendul asta, din crizanteme in 2 culori, albe si galbene iar pt masa nasilor am folosit pe langa cele 2 tipuri de crizanteme si crini imperiali tot in cele 2 culori. A iesit fetelor ceva sublim si foarte ieftin. Mireasa nu a stiut cum sa-mi mai multumeasca, a zis ca nu se astepta ca doar cu niste crizanteme sa iese frumoase aranjamentele si sa o coste asa putin :P:D.
M-am simtit atat de bine cand am vazut ca este atat de incantata a si florile au costat-o doar 100 de lei(adik un milion in leii vechi) pt 15 aranjamente de masa si unul mare pt masa nasilor.
agny
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:07
Din Bucuresti sunt!
Exact ce spuneam, aaggnnyy, nu trebuie sa cheltui zeci de milioane pentru niste rezultate frumoase! Ai poze cu aranjamentele?
Lilly_s
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:57
fetelor eu sunt la inceput de drum si de aceea va cer sfaturi despre nunta si cum trebuie saty aranjezi sala eu iubesc foarte mult galbenul nu sunt geloasa ca se spune ca este simbolul geloziey nu styu voi ce parere avety
grace005631
Postat pe 2 Octombrie 2009 22:47
De la: grace005631, la data 2009-10-02 22:47:48fetelor eu sunt la inceput de drum si de aceea va cer sfaturi despre nunta si cum trebuie saty aranjezi sala eu iubesc foarte mult galbenul nu sunt geloasa ca se spune ca este simbolul geloziey nu styu voi ce parere avety

Eu nu cred in aceasta semnificatie a culorilor...personal,am o obsesie pt galben,si la nunta am avut sala cu galben-auriu,plus aranjamente florale cu galben,a iesit f frumos,asa ca nu-ti face griji...decoreaza cum iti place!
avccraiova
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:24
foarte frumos ...adica extraordinar de bine se privesc....eu voi avea nunta pe 10.10.09 din pacate nu avem posibilitate sa facem nunta la un restaurant....insa am inchiriat o sala de nunti destul de simpatica...sincera sa fiu nu prea am ramas frapata ...asa ca am hotarit sa decoram putin....am comandat huse pu scaune....iar decoratiuni florale numai citeva,din motiv ca sunt foarte costisitoare....nu e nevoie de baloane...si tot felul de fleacuri...daca stai si calculezi atent ...toate fleacurile ieftine poate sa te coste la fel daca comanzi ceva cu adevarat frumos...succes.....unicul lucru pe care pot sa til recomand...lasa la o parte baloanele...iar daca nu dispui de finante....atunci nu uita ca persoanele care se ocupa de decorarea salilor pot sati dea in chirie si buchete de flori artificiale...ele se privesc la fel de bine....succes
olguzza
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:38
De la: Lilly_s, la data 2009-09-29 12:57:21Din Bucuresti sunt!
Exact ce spuneam, aaggnnyy, nu trebuie sa cheltui zeci de milioane pentru niste rezultate frumoase! Ai poze cu aranjamentele?


da lily am cateva poze la mine la profil, intra si o sa le vezi :D
am facut cu ce am avut sau cu flori cumparate de en-gross si a iesit totul super ieftinica

fetelor si dc aveti norocul cum a avut o miresuca duminica sa primeasca doar criniimperiali la cununie....am facut 20 de aranjamente din asa ceva, paca au stiut si au adus in mare parte crini imperiali deia rosi sa-i zic asa precum culoare si albi total.... arata super dar din pacate nu am poze....poate o sa reusesc sa fac rost de la mireasa :D

dc nu aveti bani de aranjamente facute "de profesioniste cu firma" incercati la pers ca mine care fac asa ceva nu pt a se imbogati ci ca sa mai fac bani de o bluza ceva :))))
agny
Postat pe 3 Octombrie 2009 23:45
neata..da merita ..dar sunt scumpe..noi am dat pe aranjametul salii care a inclus si aranjamentele florale 5000 lei...dar a meritat..au fost puse aranjamentele in pahare mari de coniac si martini..merita..parerea mea!am poze la profilul meu cam cum au fost:P..o zi buna fetelor!pup
hanamaria2k
Postat pe 4 Octombrie 2009 08:29
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:38
Bineinteles ca merita decoratiunile florale mai ales ca da un aspect deosebit nuntii voastre.Eu va pot ajuta la preturi foarte bune cu tot ce tine de aranjarea restaurantului,a bisericii si a masinilor.Relatii la tel 0727981478 sau id mess george_c47.
grace_mary
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:40
Salut fetelor!
Si eu ma ocup de aranjamente florale,la cele mai bune preturi.
Lucrez in Bucuresti si in imprejurimi,consultanta gratuita.
Mail:zahariaandreeea@yahoo.com;Tel:0765.01.21.01
Anama_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:35
Buna miresici si LA MULTI ANI. Referitor la acest topic, eu sunt de parere ca e frumos ce iti place. Dc vrei flori naturale asa sa fie...
eu de ex o sa am la nunta mea aranjamente artificiale cu orhidee, dar nici nu iti dai seama dc nu le pipai ca nu sunt adevarate. arata splendid si sunt mult mai ieftine.O sa atasez la profilul meu si cateva poze sa va faceti o idee. astept pareri...

Carmenchita
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:43
Carmenchita chiar sunt frumoase aranjamentele.. si nu-ti dai seama ca sunt artificiale.
Sunt de parere ca la o nunta florile nu trebuie sa lipseasca, dau culoare si finete nuntii.
In functie de bugetul fiecaruia, se poate spune daca si cat merita.
Am fost la nunti la care aranjamentele au fost facute de mireasa si cateva rude pricepute, cu flori de la piata de flori si au iesit superb si la sfert de pret.
Eu am avut decoratiuni din hartie - flori origami si lumanari..
adeana
Postat pe 20 Ianuarie 2010 00:41
:)
grace007445
Postat pe 2 Februarie 2010 01:12
Eu m-am tot gandit la treaba cu florile si am ajuns la urmatoarea concluzie: sa pun in gradina ce mi-ar placea, iar de aranjat se va ocupa o buna prietena careia ii place sa faca asta... si chiar ies lucruri dragute din mana ei :) . Anul asta pun de proba, iar la anu' "definitivez" recolta. Pentru ca evenimentul va fi undeva prin august-septembrie ma gandeam la niste crizanteme, dahlia... ceva de sezon; poate chiar si niste trandafiri dintr-aia mici, dar mi-a zis mama ca a pus acu 2 ani si nici acum n-au iesit :P
Asta pentru aranjamentele din sala si de pe mese. Pentru buchetul meu si-al nasei... Nu stiu... Probabil ca voi face comanda. Voi la ce flori v-ati mai gandit pentru lunile august-septembrie. Eu as vrea sa reduc cheltuielile acolo unde este posibil, pentru ca din pacate banii se duc rapid pe fel de fel de nimicuri.
Si m-am gandit si la invitatii; am gasit ceva extra simplu, dar de foarte mare efect... http://www.calinevents.com/invitatii/html/m22.html
Cel putin asa sper :D, numai ca nu stiu de unde as putea face rost de niste hartie mai groasa, cartonata chiar, si la un pret rezonabil.
raudia
Postat pe 2 Februarie 2010 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
marturii nunta / botez 13 De la: grace002227 15 Mai 2015 20:19
porumbei sau fluturi la nunta 1 De la: irinnaioanna 18 Septembrie 2009 11:46
cum ati fost cerute in casatorie? 40 De la: chetegalina 29 Iunie 2010 22:07
CINE CUMPARA BUCHETUL MIRESEI SI AL NASEI? 99 De la: fantome 2 Decembrie 2009 13:48
Eveniment Arrera... 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:20