Setari Cookie-uri

nas de nunta musulman?

De la: ancutzicabenciuciuca, la data 2009-01-23 19:56:07am uitat sa spun ca cei pe care i-am cununat sunt foarte fericiti si au o casatorie linistita.....nu cred ca faptul ca eu le-am fost nasa si nu sunt casatorita ei se vor desparti sau nu vor avea o casatorie fericita...TOTUL DEPINDE DE EI DOI!!!!


corect

ana_ghita stie Dumnezeu mai bine ce este pacat si nu oamneii

asta ce ar insemna ca dc printr-o nefericita intamplare nasii divorteaza, vor divorta si finii???
iulik_flore
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:59
Fii serioasa.....decand e lumea si pamantul poti boteza singur dar nu poti cununa ...citeste si tu innainte de a face afirmatii
Cypcip
Postat pe 3 Martie 2009 11:29
pai cine a zis k poti cununa singur?
iulik_flore
Postat pe 3 Martie 2009 11:32
ancutzica a zis ca a cununat singura la ea ma refeream....scuze...
Cypcip
Postat pe 3 Martie 2009 15:07
scuza-ma daca am scris ca am cununat singura desi eu nu am vazut unde am scris.....ma rog nu conteaza oricum.......nu am cununat singura ci cu prietenul meu logic......pupici
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 3 Martie 2009 16:10
Ai cununat cu prietenul tau.....ok...dar nu stiu ce preot te-a lasat sa faci asta ...nu prea e ok...
Cypcip
Postat pe 4 Martie 2009 08:30
da intradevar sunt si preoti care nu accepta dar la noi majoritatea accepta.....am multe prietene si cunostinte care s-au casatorit si au avut nasi care nu sunt casatoriti......poate candva asta era o regula ca nu ai voie sa cununi daca nu esty casatorit acuma nu mai este asa......si nasii pe care o sa-i am eu nu sunt casatoriti dar pe mine chiar nu ma intereseaza asta, eu stiu doar ca pe ei ii vreau, ca se vor desparti ei mai tarziu asta e strict problema lor oricum suntem prieteny cu amandoi .......sincer eu nu vad nimic gresit in a cununa fara sa fii casatorit scuzati-ma dar asta este parerea mea nu vreau sa va suparaty pe mine ...pupici......am uitat sa spun ca UN PREOT ORTODOX MA LASAT SA FAC ASTA
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 4 Martie 2009 16:44
zici bine...eu am o verisoara care s-a casatorit si a avut 2 nasi:1 pereche ortodoxa si 1 pereche protesanta. Preotul le-a spus clar ca nasi de cununie vor fie cei ortodoxi ceilalti au fost asa de umplutura ...ca de ....obligatii
dara_miki
Postat pe 15 Martie 2009 16:14
scuze...m-am grabit si am scris cu greseli :)
dara_miki
Postat pe 15 Martie 2009 16:15
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:46
tarot_healthy
Postat pe 22 August 2009 00:29
De la: ana_ghita, la data 2009-01-22 16:03:03Buna fetelor! Nasii nostrii nu sunt casatoriti religios!Credeti ca este posibil sa ne cunune? (am inteles ca le tine preotul o slujba...).

Normal nu ar trebui sa va cunune, si sincer nasii sunt numiti parintii spirituali, practic pt ca ei au o experienta si un trecut impreuna in Taina Casatoriei, nu sunt invechita deloc dar mi s-ar parea normal ori sa asteptati sa se casatoreasca inainte ori sa va alegeti pe altcineva, nu vreau sa te superi pe mine dar faza ca le tine preotul o slujba nu putem face lucruri cu jumatati de masura, iar preotul care oficiaza aceasta casatorie nu procedeaza deloc bine, o spun in cunostinta de cauza, oricum sper sa va ganditi bine inainte pentru ca slujba casatoriei nu o facem doar pt a fi facuta!!!!
Nu ti-o spun ca sa te critic ci e doar un sfat, dc vrei sa ti cont el ok dc nu la fel!!! CASA DE PIATRA!!!
lucky_happy
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:23
NO WAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tinet
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:59
tarot_healthy
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:13
De la: iulika_flore, la data 2008-11-20 22:22:12catolica se accepta garantat
cunosc caz personal
si crede-ma k dogmele bisericesti spun ca biserica ortodoxa accepta pe oricine vrea sa faca parte din ea si sa se alature ei

esti proasta rau, fata: pai la cununie, nasii spun Crezul, rugaciune prin care afirma apartenenta lor la cultul religios respectiv, catolic sau ortodox. cat de buna nasa mai e si aia care minte in biserica, in fata altarului, la asta te-ai gandit?
auzi, tu nu-i cunosti deloc pe musulmani:daka-s oameni de buna-credinta, nici ei n-o sa se dezica de religia lor, ca sa spuna Crezul nostru!
nattysor_grace
Postat pe 11 Februarie 2010 16:47
scuza-ma ca te contrazic dar eu am fost nasa acum 2 ani si nu am spus crezul.....acuma nu stiu ce sa zic dar aici in baia mare la biserica unde am cununat eu nu s-a spus crezul de catre nasi....la botez da intradevar se spune crezul de nasi dar la nunta nu.
si nu inteleg de ce o faci proasta pe iulika_flore, tu te crezi mai desteapta? ia spune-ne cu ce esty tu mai desteapta decat noi toti de aici? de cand avem dreptul sa ne jignim semenii? fiecare din noi are dreptul la un comentariu si la o parere personala, care e problema ta? scuzati-ma restul fetelor daca nu sunteti de acord cu mine....!!!
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 13 Februarie 2010 13:01
vanzari leptopuri :acer aspire 6920g la pret 350euro,leptop hp g61-4000sp la pret de 350,taciscrim ultimul model aparut,unitati de calculator,plazme toate la un pret foarte bun pt mai multe detali ma puteti contacta la nr de tele 0764397559.toate produsele noastre sunt noi
dolcealina
Postat pe 14 Februarie 2010 16:55
Eu cunosc "nasi" musulmani. Probabil depinde de cat "impingi" preotului ortodox :)
Nailtechnician
Postat pe 14 Martie 2010 20:30
asta e orice padure are si uscaturi
nu stiu care e motivul pentru care nu -ti plac musulmanii
eu sunt turcoaica nascuta , crescuta la galati si maritata la constanta iar nasii mei sunt romani , niste oameni super
de asemenea am mai multi prieteni romani, (prieteni in adevaratul sens al cuvantului, oameni pe care ma pot baza si reciproc), decat otomani
dar ma rog fiecare cu parerea lui;
kudika023104
Postat pe 15 Martie 2010 15:40
nu trebuie sa vina la tine personal in petit poate ai vreo fiica. te-ai gandit si la asta; dumnezeu / allah le potriveste in asa fel ca ....cai si amar
kudika023104
Postat pe 15 Martie 2010 15:44
De la: grace006175, la data 2010-03-15 15:44:31nu trebuie sa vina la tine personal in petit poate ai vreo fiica. te-ai gandit si la asta; dumnezeu / allah le potriveste in asa fel ca ....cai si amar




Ai dreptate. Totul se intampla dintr-un motiv...
Nailtechnician
Postat pe 15 Martie 2010 17:42
De la: nattysor, la data 2010-02-11 16:47:32
De la: iulika_flore, la data 2008-11-20 22:22:12catolica se accepta garantat
cunosc caz personal
si crede-ma k dogmele bisericesti spun ca biserica ortodoxa accepta pe oricine vrea sa faca parte din ea si sa se alature ei

esti proasta rau, fata: pai la cununie, nasii spun Crezul, rugaciune prin care afirma apartenenta lor la cultul religios respectiv, catolic sau ortodox. cat de buna nasa mai e si aia care minte in biserica, in fata altarului, la asta te-ai gandit?
auzi, tu nu-i cunosti deloc pe musulmani:daka-s oameni de buna-credinta, nici ei n-o sa se dezica de religia lor, ca sa spuna Crezul nostru!


tu pe cine jignesti aici????????????? masoara-ti cuvintele iar dc nu te poti comporta si nu poti vorbi civilizat ar fi bine sa nu mai participi la discutii.

aici este un forum unde fiecare om isi da cu parerea, nu JIGNESTE

ca drept dovada as putea sa iti spun si eu tie ( desi nu o fac ) k tu esti mai PROASTA ca mine ptr k aici era vorba despre NASII CATOLICI nu MUSULMANI.
iulik_flore
Postat pe 16 Martie 2010 19:03
aaaaa si inca ceva, ptr cultura ta generala, nasii nu spun CREZUL la slujba de cununie ci la BOTEZ. asadar...mai documenteaza-te si pe urma mai stam de vb
iulik_flore
Postat pe 16 Martie 2010 19:09
Draga cookie sa stii ca si eu am niste prieteni foarte buni musulmani de fapt el este arab si ea romanca dar ea a trecut la religia lui ..ceea ce mi se pare corect au 2 copi impreuna sunt fericiti sunt exact normali ...si noi am vrut si ne-am dorit ca ei sa ne fie nasi dar am vb cu preotul nostru si ne-a spus ca e mare pacat ..si ca cei care cununa trebuie sa fie botezati si cununati in religia ortodoxa....e data lege in religia ortodoxa
d3YUTZA_grace
Postat pe 23 Martie 2010 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu cred ca daca ma casatoresc virgina este o rusine 1412 De la: 29 Noiembrie 2012 16:13
Buna fetelor, 15 De la: eu_ovidiu 9 Iunie 2011 04:08
Cu ce masina sa vina mireasa la nunta? 121 De la: 21 Martie 2013 15:42
criza dinaintea casatoriei 28 De la: iulika_flore 22 Aprilie 2010 01:24
sunt isarcinata ???? 5 De la: kudika_8839 7 Iunie 2012 10:14