Setari Cookie-uri

ce parere aveti de sexul dupa casatorie?

Foarte frumos ai spus:)..si adevarat:)Domnul sa te binecuvanteze!
Melania_kiss
Postat pe 14 Iulie 2009 11:45
Amandoi am fost virgini la nunta, si a fost super , sincer...





Dar fiecare face´cum doreste!


Casa de piatra la toate!!
andreea25graversen
Postat pe 14 Iulie 2009 13:04
Buna, interesanta discutie cu virginitatea dupa casatorie, sa va spun ca nu numai femeile sunt asa complexate de a fi virgine, bravo lor,are si virginitatea rolul ei , pana la casatorie e super sa fi virgina, dupa taina sfintei casatorii poti incepe viata sexuala cu partenerul tau, este cel mai bine asa sa-ti pastrezi trupul curat pt viitorul urmas un dar mare de la Dumnezeu....parerea mea....

Desi sa va spun ceva, si eu sunt virgin si necasatorit si am 27 ani, dar cand imi gasesc o partenera pe care o iubesc si tin la ea sufleteste si ea ma iubeste pe mine, ne casatorim si apoi ne putem incepe viata sexuala fara probleme, timp este pt toate....

ciprian9_live
Postat pe 14 Iulie 2009 14:21
cred ca ar trebui sa il testezi inainte sa vezi daca va potriviti la pat,mama ta stie ce spune.intr-o relatie sexul are o mare importanta.de aici pleaca multe certuri si se ajunge la divort.bafta.
marinela_balca
Postat pe 14 Iulie 2009 15:25

pin a citi eram shi eu cu asha ginduri... thnks ca ma-tsi convins inka odata in corectitudinea deciziei luate!! sexul e cea mai frumoasa shi placuta kestie pu om intuiesk dar sunt convinsa k rabdarea mea imi va aduce shi rezultate placute. Baiatul cu care m-am intlnit pin acum o luna shtia k sunt virgina shi nu a abuzat niciodata in aceasta directsie... dar la un moment dat nu a mers bine delok, am hotarit sa distrug totul ka s nu sufar pe urma fiindca simtseam intuitiv ca nu e perekea mea... ne-am despartsit shi poate sa-mi para rau de oricein skimb shtiu k sunt curata!
cunosc o pereke care au respectat ideea virginitatsii pin la casnicie, nici el nu shtia o alta fata, acum s foarte fericitsi, shi datorita faptului k sunt invatsatsi sa comunice, nu au probleme!asha k curaj shi nu askulta de "emancipatsia" straina!
viatsa tsi-o alegi tu shi tot tu decizi s fii satisfacut sau nu!
Buzzy
Postat pe 14 Iulie 2009 19:22
CHIAR ASA CATI ANI AI?Stii ceva eu nu prea mai cred ca exista fete in ziua de azi care se casatoresc virgine.hai lasa-ne!
grace003252
Postat pe 14 Iulie 2009 20:47
De la: grace003252, la data 2009-07-14 20:47:32CHIAR ASA CATI ANI AI?Stii ceva eu nu prea mai cred ca exista fete in ziua de azi care se casatoresc virgine.hai lasa-ne!



Eu m-am casatorit virgina,si sotul meu la fel, si sunt foarte mandra ca am asteptat ...
andreea25graversen
Postat pe 15 Iulie 2009 15:26
Draga mea...eu cred ca virginitatea unei domnishoare este un lucru foarte important...imagineaza=ti tu cum vei aparea in fata viitorului tau sot...
Imagineazati virginitatea ta cu o foae dreapta,alba,curata de caet...
I-o dai unui baiat el a rupe o murdareshte o bateshte...Apoi se duce...
Tu aceasta foae v-a trebui s-o dai altui baiat.cum ii vei oferio,puneti intrebarea.
kudika077039
Postat pe 15 Iulie 2009 18:38
De la: Krisssty90, la data 2009-07-15 18:38:17Draga mea...eu cred ca virginitatea unei domnishoare este un lucru foarte important...imagineaza=ti tu cum vei aparea in fata viitorului tau sot...
Imagineazati virginitatea ta cu o foae dreapta,alba,curata de caet...
I-o dai unui baiat el a rupe o murdareshte o bateshte...Apoi se duce...
Tu aceasta foae v-a trebui s-o dai altui baiat.cum ii vei oferio,puneti intrebarea.
kalis27
Postat pe 15 Iulie 2009 20:55
Fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui, asa ca decizia este a ta.
Dar daca tot ne-ai cerut parerea, inseamna ca iti pui niste semne de intrebare. Si foarte bine faci.
Inteleg ca pe tine nu te tenteaza foarte tare, pentru ca nu cunosti senzatia ... Ceea ce nu inteleg este faptul ca nici el nu vrea o implicare sexuala. A fost vreun moment in care te-ai gandit ca poate "NU POATE"? Sau ca din acest punct de vedere este slabut?

Sa nu uitam ca si pentru femei "hormonul fericirii" este foarte important.
Asteptam vesti!
andutza019_grace
Postat pe 16 Iulie 2009 16:01
De la: Krisssty90, la data 2009-07-15 18:38:17Draga mea...eu cred ca virginitatea unei domnishoare este un lucru foarte important...imagineaza=ti tu cum vei aparea in fata viitorului tau sot...
Imagineazati virginitatea ta cu o foae dreapta,alba,curata de caet...
I-o dai unui baiat el a rupe o murdareshte o bateshte...Apoi se duce...
Tu aceasta foae v-a trebui s-o dai altui baiat.cum ii vei oferio,puneti intrebarea.



....mamaaaa si in ce hal scrii!!!!!!
Cypcip
Postat pe 16 Iulie 2009 16:25
Am scris ceea ce e adevarat!
kudika077039
Postat pe 18 Iulie 2009 00:12
De la: Krisssty90, la data 2009-07-18 00:12:57Am scris ceea ce e adevarat!


In opinia ta e adevarat....insa habar nu ai sa scrii asta era ideea....
Cypcip
Postat pe 20 Iulie 2009 08:16
sincer, mi se pare o imensa prostie,e cumplit dupa atita oboseala din noaptea nuntii, cind zici bogdaproste ca ai scapat de toti si toate, sa_i faci fata si poftelor lui nestapinite, e groaznic si te va marca o viata,nu vei mai simti pt el decit sila si repulsie,decite ori va dori sa faci sex,gindestete bine de tot.
grace003710
Postat pe 20 Iulie 2009 12:56
sincer, mi se pare o imensa prostie,e cumplit dupa atita oboseala din noaptea nuntii, cind zici bogdaproste ca ai scapat de toti si toate, sa_i faci fata si poftelor lui nestapinite, e groaznic si te va marca o viata,nu vei mai simti pt el decit sila si repulsie,decite ori va dori sa faci sex,gindestete bine de tot.
grace003710
Postat pe 20 Iulie 2009 12:56
ce aberatie !!!! auzi sa ti se faca repulsie, de parca sotul ar fi cine stie ce animal ....brrr
de tandrete si dragoste ai auzit ?
klaudika_grace
Postat pe 21 Iulie 2009 17:33
De la: patric, la data 2009-01-11 13:41:00Virginitatea nu reprezinta o problema in acest caz...daca vrei sa te casatoresti...
Daca vrei "sa-ti traiesti viatza" cum fac celelalte femei asa zise emancipate...dai batai joaca-te cu focul si in cateva saptamani esti pe liber ca si celelalte femei cu riduri mai multe pe scoarta.Ai sa fii libera de contract si impartasindu-ti experientele sexuale pe site-urile de acest gen plangandu-ti de mila si aruncand cu laturi in barbati.
REUSITA UNEI CASATORII NU TINE DE EXPERIENTZA SEXUALA ACUMULATA PANA LA ALTAR!!!!!Si ca sa vezi cata dreptate am citeste(daca ai timp)toate coment-urile postate pe acest site si ai sa descoperi ca cei care au avut"experientza" intr-ale sexului inainte de casatorie sunt divortatzi acum sau recasatoriti sau traiesc in concubinaj(mai rau),au amant/a sunt full de complexe,nu mai au linistea pe care o au cei ca tine si sunt gata sa-ti sara la beregata daca indraznesti sa-i contrazici.
Casatoria este Sfanta,de la Dumnezeu El a binecuvantat-o si asa tre sa ramana,are regulile ei pe care tre sa le respecti...iar persoanele pe care ti le-am descris mai sus nu au respectat Taina Sfanta A Casatoriei...De ce...ai sa ma intrebi,pentru ca se cred mai destepti dacat Dumnezeu!!!Iar rasplata este pe masura!
Apropo "ce parere aveti de sexul DUPA casatorie"...dupa casatorie nu poti fi virgina ,logic,tre sa respecti regulile casatoriei si totul e ok!




DAR L-A VAZUT CINEVA PANA ACUM PE DUMENEZEU SAU ALTI SFINTI SI ARATARI ? RELIGIA A FOST CREATA PENTRU A MANIPULA MASE PENTRU A DA OAMENILOR OBISNUITI CEVA IN CARE SA CREADA SI DE CARE SA SE TEAMA SA FIE UMILI SI SUPUSI ACESTE PRACTICI DE VENERARE A ''DIVINITATILOR'' E CUNOSCUTA DE ZECI DE MII DE ANI OAMENI NU AU FOST CREATI DIN PRAF SAU DIN CENUSA AM EVOLUAT CA SI ALTE SPECII DIN BACTERII SI VIATA NU S-A GASIT DOAR PE PAMANT NU SUNTEM SINGURI IN IMENSUL UNIVERS SUNTEM POATE CEA MAI PUTIN EVOLUATA SPECIE DIN PUNCT DE VEDERE TEHNOLOGIC.
CRED CA IN ERA VITEZEI GANDESTI CAM LENT
PROBABIL ESTI VREUN BARBAT FRUSTRAT DIN CAUZA DOTARILOR PRECARE DE LA NATURA SI ATUNCI AI PREFERA O VIRGINA NAIVA PENTRU CARE SA FI UNIVERSUL INTREG SI PE CARE SA O PACALESTI CA SEXUL ASA TREBUIE SA FIE DE LA SLAB IN JOS PROBABIL.
SI SA FIM SERIOSI PE BARBATII CARE NU MAI SUNT VIRGINI IANITE DE CASATORIE NU-I MAI JUDECA NIMENI INSA DACA O FEMEIE ARE MAI MULTI PARTENERI ASA CUM MI SE PARE NORMAL IMEDIAT ESTE PUSA LA ZID DE FRUSTRATI CA TINE SAU CA ALTE PERSONAJE CARE MAI BANTUIE SITE-URILE DESTINATE SEXULUI FRUMOS DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE NU SUNTETI DECAT NISTE FATALAI CARE ATI TRAIT TOATA VIATA DUPA SORTUL MAMEI SI ARUNCATI CU PIETRE IN FEMEIEL CARE STIU SA SE RESPECTE SI CARE SUNT CONSTIENTE DE FRUMUSETEA SI DE SEXUALITATEA LOR
andalussya
Postat pe 30 Iulie 2009 14:36
De la: allyy, la data 2008-10-20 17:47:53va spun sincer: vreau sa ma casatoresc virgina! Mama imi spune ca ar cam trebui sa-l cunosc inainte sa-l iau de barbat.... dar eu vreau sa fiu virgina. Credeti ca pot sa apara surprize neplacute din punctul asta de vedere?


aceasta decizie iti apertine insa...pana nu locuiesti cu persoana de langa tine nu stii ce ii poate mintea...sexul e f important intr-o relatie...trebuie sa va potriviti f bine la asta deoarece daca el e mai pasional de ex...si o sa te tranteasca pe pat si te musca de gat tu ce faci??suni la politie???sau poate e mai romantic si tu pana sa se hotarasca el sa te dezbrace pe tine te-a luat somnul...

ink ceva..ce nu ii vei da tu va lua el de la altele si asa vei sta toata viata cu amante pe cap..nu cred ca iti doresti asa ceva...lucrurile astea trebuiesc vorbite si traite..casatoria nu e o joaca si nici un vis din care te trezesti dupa 8 ore de somn...

nu te judec daca vrei sa te mariti virgina insa cred ca mama ta stie de ce ti-a spus fraza respectiva..
BarbieGirl_grace
Postat pe 11 August 2009 22:44
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 12:50
interesant
grace006185
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:23
interesant... e adevarat... decizia iti apartine, asteptam sa ne spui ce ai decis si cum se continua povestea...poate invata si altii ceva de aici!
grace006185
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat 15 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:34
Buna fetelor, 15 De la: eu_ovidiu 9 Iunie 2011 04:08
eu am niste lamuriri legat de sex 72 De la: 4 Octombrie 2012 19:25
Coruptia iti afecteaza viata?! :( 1 De la: GangstaTear 16 Februarie 2010 00:06
cum sunt prostite fetele crestine sa devina musulmane 137 De la: Dindirel 22 Mai 2015 00:43