Setari Cookie-uri

vi se par sexy tatuajele?

De acord cu esther! Si eu am un tatuaj. Mic ce e drept si intr-o zona ff putin vizibila, pt a nu sarii parintii cu gura. Si din acest punct de vedere sunt din nou de acord cu tine. E f bine sa comunici cu copiii. Ai mei de exemplu imi spusesera sa nu ma vada cu asa ceva bla bla
Mi-am facut fara sa stie si tot am. Deci daca cineva chiar isi doreste isi face. Important e sa insemne ceva pt a nu exista riscul ca peste 3-4 sa te plictisesti de el si sa spui ca vrei sa il scoti. In primul rand pt ca este foarte scump si din cate am auzit raman si cicatrici destul de uratele. Eu mai vreau sa imi fac unul care semnifica o anumita perioada din viata mea, cu bune si rele, dar de care vreau sa imi amintesc pt totdeauna. De durut nu doare, cel putin pe mine nu m-a durut. Singura senzatie a fost ca aia pe care o simti cand te cutentezi usor de tot cu ceva, gen sarmele alea de la brichete, daca stiti. Mai dureros este cand il coloreaza sau cand da culoarea a2a sau a3a oara pt ca ustura putin. Ideea este sa nu te duci speriata, pt ca si frica are o mare mare contributie la asa-zisa "durere". Oricum multa bafta daca te hotarasti sa il faci.
Dee17
Postat pe 19 Iunie 2009 17:19
sunteti grozavi!
ce aveti cu persoanele care isi doresc sau prefera tatuajele?! fiecare e liber s afaca ce vrea cu corpul lui.
eu nu am, dar m-am gandit de vreo 2 ani incoace sa imi fac, dar nu am curaj :)mi-e frica de durere
legat de varsta...ca ce zic copii la batranete...
ce treaba are varsta cu tatuajul?
mami meu chiar isi doreste sa-si faca un tatuaj si are 47 ani, chiar nu am nici o problema,fiind fiica-sa, e alegerea ei, sa fie sanatoasa si sa-l poarte mandra :)
alipety_condo
Postat pe 20 Iunie 2009 15:52
si eu vreau un tatuaj insa mi-e cam frica de durere. dar daca mi-as face, nu cred k as ajunge vreodata sa regret k mi l-am facut. un tatuaj micut, sexy intr-o zona nu foarte vizibila, un tatuaj care sa insemne ceva mi se pare foarte tare. incitant. eu una imi imaginez un cuvant in lb chineza sau un simbol ceva. poate imi gasesc curajul si mi-l fac.
mikaela0604
Postat pe 22 Iunie 2009 11:27
Tatuajele sunt frumoase si pentru fiecare persoana reprezinta ceva anume.Cine doreste un tatuaj trebuie mai intai sa sil aleaga cu grija astfel incat sa nu se plictiseasca de el.Eu tocmai miam facut unul si il ador pe zi ce trece tot mai mult.Mia fost atat de teama inainte sa sa inceapa sa mil faca incat am crezut k o sa lesin dar dupa ce a inceput sa mil faca nu a fost chiar asa de rau chiar ma bate gandul sami mai fac unul.Si parea mea este ca daca tot vrei un tatuaj nu merita sal faci intro parte a corpului foarte ascunsa caci dupa ce o sal vezi pe tine o sa vrei sal vada toata lumea.Eu miam facut un delfin cu un rasarit de soare pe omoplat si miam schimbat toata garderoba atat de mult imi place cum a iesit caci vreau sa fie vazut.Sa nu va temeti de durere caci e suportabila doar teama dinainte e naspa dar pana la urma merita!numai bine tuturor!
acular22
Postat pe 6 Iulie 2009 00:09
vai ce de mesaje urate ai primit
hai sa-ti spun ceva, acum cateva sapt am fost in vacanta in Italia si surpriza ce sa vezi din 10 pers 8 sunt tatuate, si nu se tine cont de varsta
am vazut si babe cu tatuaje si nu le mai era rusine, se simteau foarte bine, numai in Romania se mentine conceptul comunist de prostituata, puscarias si altele
mie personal nu pot sa spun ca sunt inebunita dupa asa ceva dar unul micut si dragalas mi-asi face intr-un loc mai ascus, dar eu sunt mai fricoasa
acum faci ce crezi tu dar lasa-i in pace pe comunisti
iony_girl23
Postat pe 7 Iulie 2009 17:18
Eu locuiesc in Anglia si 99 la suta dintre englezi au tatuaje incepand de la cei mai tineri si terminand cu persoane de varsta a treia si pentru fiecare dintre ei tatuajul are o semnificatie aparte in plus sunt adevarate opere de arta atat sunt de frumoase dar din pacate multi romani au ramas cu ideile si doctrinele comuniste.Parerea mea personala e ca merita sati faci un tatuaj.Multa bafta si numai bine tuturor!
acular22
Postat pe 8 Iulie 2009 18:54
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:20
tarot_healthy
Postat pe 22 August 2009 00:21
si mie imi plac tatuajele dar din pacate n-am suficient curaj sa-mi fac unul
grace004344
Postat pe 22 August 2009 07:56
Oribil, tatuajele ii caracterizeaza pe puscariasi si prostituate, ! un om cu tatuaje pe el seamana cu sau
Tycu
Postat pe 22 August 2009 15:07
Mitica, in cazul asta cred ca ar trebui sa ai si tu cateva pe corp.
fantome
Postat pe 23 August 2009 09:37
De la: fantome, la data 2009-08-23 09:37:22Mitica, in cazul asta cred ca ar trebui sa ai si tu cateva pe corp.


Vai Fantome, ai uitat?Mitica a trait cu victima ca un cuplu, dupa eveniment pentru a scapa de tatuaj
alina
Postat pe 23 August 2009 21:17
De la: fantome, la data 2009-08-23 09:37:22Mitica, in cazul asta cred ca ar trebui sa ai si tu cateva pe corp.
:









sml-confused0067: Fantome,nu am asa ceva , am spus puscariasii,eu sunt curat in fapte ca lacrima . ! Numai in Rai mai sunt asa ceva !
Tycu
Postat pe 24 August 2009 10:56
De la: alina_manuela, la data 2009-08-23 21:17:59
De la: fantome, la data 2009-08-23 09:37:22Mitica, in cazul asta cred ca ar trebui sa ai si tu cateva pe corp.


Vai Fantome, ai uitat?Mitica a trait cu victima ca un cuplu, dupa eveniment pentru a scapa de tatuaj
:





sml-confused0006: Nu-mi bat joc de corpul meu si cinstea mea !
Tycu
Postat pe 24 August 2009 10:58
yac!!!!
deasupra funduletului..se numesc: bichstamp;)) stiati?
toate fufulitele au:))

nu imi plac de nici o culoare! sunt asa vulgare. ..toate!
cristinne83
Postat pe 25 August 2009 09:53
Cine vrea si-i plac sa-si faca, cine nu...sa nu faca ! Simplu...

Eu nu mi-as face niciodata un tatuaj permanent.... dar NICIODATA ! Pentru ca nu-mi plac, si pt. ca am o anumita conceptie despre persoanele care sunt tatuate( barbat/femeie). Poate m-as prosti la mare cu un tatuaj din ala care se sterge, din henna,dar mai degraba imi pun un pierce in buric-ceva finut, micut, subtirel, cu stras. Asta se poate scoate cand vrei, si nu ramane niciun semn nimic. Si in plus, mi se pare cu muuuult mai sexy pt o femeie decat un tatuaj. Si imi place ca nu l-ar vedea nimeni inafara de mine si iubitul meu ..ca doar a trecut moda cand se umbla cu buricu' gol
wmarsew
Postat pe 25 August 2009 10:09
Buna :) eu am tatuaj ...am dragon cu aripi de fluturi , pe spate...destul de mare..... si am si sprancene tatuate, mi se pare ca sunt f sexy tatuajele, mai ales unde ti-ai ales sa faci...,mi se par f ok...:), mai ales daca faci cu negru, si cu roz aprins, este fantastic :) so good luck with those :)
cindy_dulanyi
Postat pe 25 August 2009 13:35
Buna again....am uitat .... mie special nu ma durut, si nam regretat niciodata....cand ma uit la tatuaje imi amintesc de perioada respectiva,si sunt bucuroasa ca am tatuaj... si ca am avut tupeul sa fac acest pas, desi m-a luat 3 luni sa ma hotarasc ....
cindy_dulanyi
Postat pe 25 August 2009 13:54
Tatuajele sunt caracteristice prostituatelor asa sunt recunoscute de proxeneti, si puscariasii, ;- le sta oribil , mai ales cand mai baga barbatii cercei in urechi, si belciuge ca la porc in nas -ORIBIL !!!
Tycu
Postat pe 26 August 2009 11:06
De la: mitica_mitaru, la data 2009-08-26 11:06:36Tatuajele sunt caracteristice prostituatelor asa sunt recunoscute de proxeneti, si puscariasii, ;- le sta oribil , mai ales cand mai baga barbatii cercei in urechi, si belciuge ca la porc in nas -ORIBIL !!!



Adevarat....cerceii aia in nas si in buza....chiar si in spranceana...mi se par DIZGRATIOSI! Sclavii erau prinsi cu belciuge din alea pentru a-i impiedica sa fuga .... deeeci....
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 11:53
Prerea mea este ca cine zice ca tatuaje sunt caracteristice prostituatelor este un pic mai mult cam incuiat asa....Uita ca traieste in secolul 21 si ca deja tatuajul a devenit o moda..Acum cine are tatuaj are pentru a fi la moda,sau pentru a exprima ceva sau pentru a cita ceva maret ce reperezinta pentru el totul,cine are tatuaj nu si l-a facut in puscarie sau ca sa fie recunoscut de proxeneti.Ce dracu parca sunteti comunisti.Fiecare om e liber sa faca ce vrea....unii isi exprima aceste posibilitate prin tatuaje...alti fac alte chestii..nu mai judecati voi aiurea dupa capul vostru....Pentru ca ideea unui tatuaj priveste numai si numia pe cel in cazua...un tatuaj nu inseamna ca omoara pe cineva,sau ca face rau altcuiva.E treaba lui.....nu va place nu va uitati ..si ignorati....
roxyjustus
Postat pe 26 August 2009 12:05
De la: roxyfoxy, la data 2009-08-26 12:05:02Prerea mea este ca cine zice ca tatuaje sunt caracteristice prostituatelor este un pic mai mult cam incuiat asa....Uita ca traieste in secolul 21 si ca deja tatuajul a devenit o moda..Acum cine are tatuaj are pentru a fi la moda,sau pentru a exprima ceva sau pentru a cita ceva maret ce reperezinta pentru el totul,cine are tatuaj nu si l-a facut in puscarie sau ca sa fie recunoscut de proxeneti.Ce dracu parca sunteti comunisti.Fiecare om e liber sa faca ce vrea....unii isi exprima aceste posibilitate prin tatuaje...alti fac alte chestii..nu mai judecati voi aiurea dupa capul vostru....Pentru ca ideea unui tatuaj priveste numai si numia pe cel in cazua...un tatuaj nu inseamna ca omoara pe cineva,sau ca face rau altcuiva.E treaba lui.....nu va place nu va uitati ..si ignorati....
:











sml-confused0067: Nu e vorba de secolul 21 , este adevarat ca fiecare e liber cu corpul sau, dar ei nu constientizeaza ca le sta oribil, mai ales cand mai au si carligele prin nas , urechi burice sau buze,si unii se mai tund "creasta de cocos" sau poarta parul "coada de cal "[legat la spate ca femeile ] parca sunt Tatuajele sunt caracteristice puscariasilor ca sa-si aminteasca de cei dragi, iar fiecare proxenet isi tatueaza fetele sa le recunoasca ori unde >!asta e !
Tycu
Postat pe 26 August 2009 15:25
si eu am un tatuaj...e undeva in dreptul operatiei de apendicita. il am de 2 ani si sunt f mandra de el...e doar un tatuaj, se exagereaza cu "gandeste-te de 2 ori inainte, daca nu iti va placea mai tarziu etc". daca iti alegi ceva care sa te reprezinte, nu regreti niciodata. o zi frumoasa!
gandacel18
Postat pe 27 August 2009 11:19
De la: mitica_mitaru, la data 2009-08-26 15:25:55
De la: roxyfoxy, la data 2009-08-26 12:05:02Prerea mea este ca cine zice ca tatuaje sunt caracteristice prostituatelor este un pic mai mult cam incuiat asa....Uita ca traieste in secolul 21 si ca deja tatuajul a devenit o moda..Acum cine are tatuaj are pentru a fi la moda,sau pentru a exprima ceva sau pentru a cita ceva maret ce reperezinta pentru el totul,cine are tatuaj nu si l-a facut in puscarie sau ca sa fie recunoscut de proxeneti.Ce dracu parca sunteti comunisti.Fiecare om e liber sa faca ce vrea....unii isi exprima aceste posibilitate prin tatuaje...alti fac alte chestii..nu mai judecati voi aiurea dupa capul vostru....Pentru ca ideea unui tatuaj priveste numai si numia pe cel in cazua...un tatuaj nu inseamna ca omoara pe cineva,sau ca face rau altcuiva.E treaba lui.....nu va place nu va uitati ..si ignorati....
:











sml-confused0067: Nu e vorba de secolul 21 , este adevarat ca fiecare e liber cu corpul sau, dar ei nu constientizeaza ca le sta oribil, mai ales cand mai au si carligele prin nas , urechi burice sau buze,si unii se mai tund "creasta de cocos" sau poarta parul "coada de cal "[legat la spate ca femeile ] parca sunt Tatuajele sunt caracteristice puscariasilor ca sa-si aminteasca de cei dragi, iar fiecare proxenet isi tatueaza fetele sa le recunoasca ori unde >!asta e !




Imi cer scuze ca va spun insa se vede ca sunteti trecut de o varsta!!!Chiar si asa daca ar fi..cu ce va afecteaza asta pe dvs?Oare atunci in tineretile dvs nu faceati lucuri "anormale"sau nu va gandeati oare cum o sa fie in anii 2000???Ei bine asta nu e nimic..eu zic ca la noi inca nu se intampla nimic maret..lumea inca se ascunde luati exemplu alte tari...danemarca,elvetia...etc..acolo.inseamna ca cei de varsta dvs trebuiau sa isi i-a zilele de mult!!!Haideti sa nu mai exageram asa de mult!!!Poate nici dvs nu constientizati vreodata cat de urat va sta cu o pereche anume de ochelari,sau cu parul pieptanat intr-un fel,sau cu o pereche de pantaloni demodata...si poate tot asa "belcigatilor"astia nu le place...dar diferenta este ca pe ei nu o sa ii vedeti niciodata scriind pe nu stiu ce forum despre lucrul acesta,sau nu o sa ii vedeti niciodata criticandu-va,PENTRU CA LE SUNTETI INDIFERENT!!!!Dvs dece nu puteti fi asa...??? dece nu exista cale de mijloc?dece pt dvs ori e alba ori e neagra?
roxyjustus
Postat pe 28 August 2009 11:47
Scz pt greselile de ortografie..insa ma grabeam asa de tare si nu vroiam sa uit nici o idee..
roxyjustus
Postat pe 28 August 2009 11:50
De la: mitica_mitaru, la data 2009-08-26 11:06:36Tatuajele sunt caracteristice prostituatelor asa sunt recunoscute de proxeneti, si puscariasii, ;- le sta oribil , mai ales cand mai baga barbatii cercei in urechi, si belciuge ca la porc in nas -ORIBIL !!!



serios??nu stiu unde ai auzit asta dar e o stupizenie maaaree!!eu una mi-as face in spate la mijlocul soldurilor un tatuaj japonez dar nu-mi permit.am pielea sensibila!asa ca as face cu henna insa aici nu se gaseste..dak as sti cum se face si ce trebuie sa am,mi-as face!!
primola
Postat pe 28 August 2009 11:57
[quote
serios??nu stiu unde ai auzit asta dar e o stupizenie maaaree!!eu una mi-as face in spate la mijlocul soldurilor un tatuaj japonez dar nu-mi permit.am pielea sensibila!asa ca as face cu henna insa aici nu se gaseste..dak as sti cum se face si ce trebuie sa am,mi-as face!![/quote]



roxyjustus
Postat pe 28 August 2009 12:00
De la: roxyfoxy, la data 2009-08-28 11:47:42
De la: mitica_mitaru, la data 2009-08-26 15:25:55
De la: roxyfoxy, la data 2009-08-26 12:05:02Prerea mea este ca cine zice ca tatuaje sunt caracteristice prostituatelor este un pic mai mult cam incuiat asa....Uita ca traieste in secolul 21 si ca deja tatuajul a devenit o moda..Acum cine are tatuaj are pentru a fi la moda,sau pentru a exprima ceva sau pentru a cita ceva maret ce reperezinta pentru el totul,cine are tatuaj nu si l-a facut in puscarie sau ca sa fie recunoscut de proxeneti.Ce dracu parca sunteti comunisti.Fiecare om e liber sa faca ce vrea....unii isi exprima aceste posibilitate prin tatuaje...alti fac alte chestii..nu mai judecati voi aiurea dupa capul vostru....Pentru ca ideea unui tatuaj priveste numai si numia pe cel in cazua...un tatuaj nu inseamna ca omoara pe cineva,sau ca face rau altcuiva.E treaba lui.....nu va place nu va uitati ..si ignorati....
:











sml-confused0067: Nu e vorba de secolul 21 , este adevarat ca fiecare e liber cu corpul sau, dar ei nu constientizeaza ca le sta oribil, mai ales cand mai au si carligele prin nas , urechi burice sau buze,si unii se mai tund "creasta de cocos" sau poarta parul "coada de cal "[legat la spate ca femeile ] parca sunt Tatuajele sunt caracteristice puscariasilor ca sa-si aminteasca de cei dragi, iar fiecare proxenet isi tatueaza fetele sa le recunoasca ori unde >!asta e !




Imi cer scuze ca va spun insa se vede ca sunteti trecut de o varsta!!!Chiar si asa daca ar fi..cu ce va afecteaza asta pe dvs?Oare atunci in tineretile dvs nu faceati lucuri "anormale"sau nu va gandeati oare cum o sa fie in anii 2000???Ei bine asta nu e nimic..eu zic ca la noi inca nu se intampla nimic maret..lumea inca se ascunde luati exemplu alte tari...danemarca,elvetia...etc..acolo.inseamna ca cei de varsta dvs trebuiau sa isi i-a zilele de mult!!!Haideti sa nu mai exageram asa de mult!!!Poate nici dvs nu constientizati vreodata cat de urat va sta cu o pereche anume de ochelari,sau cu parul pieptanat intr-un fel,sau cu o pereche de pantaloni demodata...si poate tot asa "belcigatilor"astia nu le place...dar diferenta este ca pe ei nu o sa ii vedeti niciodata scriind pe nu stiu ce forum despre lucrul acesta,sau nu o sa ii vedeti niciodata criticandu-va,PENTRU CA LE SUNTETI INDIFERENT!!!!Dvs dece nu puteti fi asa...??? dece nu exista cale de mijloc?dece pt dvs ori e alba ori e neagra?
:










sml-confused0067: Problema nu se pune asa,nu conteaza varsta,pot sa am si 5 ani sau 37,si cand voi avea 40sau ...80 ani, tot asa spun ! Pe mine nu ma afecteaza cu nimic si nu afecteaza pe nimeni din jur, pe ei insisi ii afecteaza , ca le sta oribil, mai ales cei cu carlige si alte belciuge,sau " creasta de cocosel"!altceva ,nu incurca cu nimic !
Tycu
Postat pe 28 August 2009 16:06
De la: primola, la data 2009-08-28 11:57:46
De la: mitica_mitaru, la data 2009-08-26 11:06:36Tatuajele sunt caracteristice prostituatelor asa sunt recunoscute de proxeneti, si puscariasii, ;- le sta oribil , mai ales cand mai baga barbatii cercei in urechi, si belciuge ca la porc in nas -ORIBIL !!!



serios??nu stiu unde ai auzit asta dar e o stupizenie maaaree!!eu una mi-as face in spate la mijlocul soldurilor un tatuaj japonez dar nu-mi permit.am pielea sensibila!asa ca as face cu henna insa aici nu se gaseste..dak as sti cum se face si ce trebuie sa am,mi-as face!!
:










sml-confused0067: Stai cuminte , si nu-ti bate joc de corpul tau !
Tycu
Postat pe 28 August 2009 16:09
nea mitica!!!!!!!!cat de batran poti fii......
alina2inunu
Postat pe 30 August 2009 01:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Coafura pt ziua nuntii....Hair stylist 2 De la: geor 27 Aprilie 2010 18:30
Unghii cu gel 1 De la: Unghiicugel 23 Noiembrie 2011 22:41
REDUCERI LA AVANTTI 1 De la: kudika_6609 5 Mai 2012 13:10
capture totale multi perfection creme dior 30 ml 1 De la: ocaziebuna 12 Martie 2011 09:16
Crosetez margele :)) voi? 1 De la: BonBons 23 Septembrie 2010 23:30