Setari Cookie-uri

dieta mea de slabire

as avea o intrebare:cam cat costa daca comanzi dieta de pe www.da-slabire.ro ?
kudika183253
Postat pe 9 Aprilie 2009 10:49
De la: oana_elena, la data 2009-02-12 15:29:38Fetelor stiu si eu o dieta de reglare a metabolismului foarte echilibrata si fara infometare...
Ai mei socri au tinut aceasta dieta si au slabit 15 kg in 2 sap cat tine...au slabit frumos si proportional...
Si dupa 2 luni de la dieta asta nu au luat in greutate deloc sunt foarte incantati..
Daca va intereseaza eu va scriu dieta in intregime..


Buna Oana,

Vreau sa te rog , daca poti, sa-mi trimiti si mie acea dieta, pesaj privat sau e-mail.

O sa-ti dau un mesaj cu adresa mea de mail.

Pupici.

luminita_dinu
Postat pe 9 Aprilie 2009 10:54
sa nu va prostiti sa tineti regimuri drastice.am tinut si eu,am slabit repede dar am pus tot inapoi.ganditi-va ca nu puteti continua o viata intreaga sa trageti tot de la gura.eu de 2 saptamani am inceput sa merg la sala de fitness.unu la mana ai un antrenor care iti spune ce sa faci,iti da sfaturi ce si cum ar trebui sa mananci,doi la mana nici o dieta nu e buna fara sport.eu numai in doua saptamani m-am convins.ma simt mult mai bine,chiar daca nu slabesti f repede,ceea ce dai jos nu se pune inapoi decat daca te lasi de sala dintr-o data.nu m-am cantarit pt ca antrenorul mi-a spus ca numa dupa o luna sa o fac dar pe haine simt ca imi sunt mai lejere si asta fara o dieta speciala.nu mai mananc asa mult prajit si am redus aproape de tot painea.manac tot ce am acasa dar mai putin.obligatoriu se mananca dimineata,ba chiar se mananca cel mai mult.cinci mese pe zi,din care 3 is mesele principale si 2 gustari intre mese:fructe,legume,iaurt degresat si obligatoriu 2-2.5 l apa pe zi.linistit puteti manca piept de pui,carne de vita,peste....nu va infometati ca nu are sens.suna bine fetelor dar sper sa ma pot tine si eu de sala pt ca stau cam prost cu timpul liber.sunt fete care au mers la sala cu 110 kg si dupa 2 luni jumate au 96.eu zic ca e ceva!
cheregi_andreea
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:06
De la: elenadeea, la data 2009-04-09 10:49:21as avea o intrebare:cam cat costa daca comanzi dieta de pe www.da-slabire.ro ?

IN FUNCTIE DE CAT VREI SA SLABESTI...
CEA MAI IEFTINA "PORTIE" COSTA 500-600 LEI...
LA CARE DC VREI SA SLABESTI FARA SA ATARNE PIELEA PE TINE, TE MAI SALTA CU APROAPE 100 LEI
paullyss
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:22
Buna fetelor.Vreau si eu sa slabesc si nu mai stiu ce sa mai fac am incercat toate dietele posibile si imposibile dar degeaba.Nici programul de la serviciu nu ma ajuta deloc.Oana da-mi si mie te rog din suflet dieta socrilor tai pe adresa de mail:luiza2121@yahoo.com.Va pup pe toate si bafta multa
kudika149682
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:59
Buna!
Vreau si eu reteta te rog! adresa mea este: alina_unika_eu@yahoo.com
O zi excelenta!
alinaunika
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:15
Buna

Este vorba despre produsele Heralive?
Macar dau rezultate ?
La 500 - 600 de ron pe luna ....macar sa se vada...
Ma poti ajuta cu o parere?


Pupici
adacora_grace
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:09
De la: adacora, la data 2009-04-09 15:09:58 Buna

Este vorba despre produsele Heralive?
Macar dau rezultate ?
La 500 - 600 de ron pe luna ....macar sa se vada...
Ma poti ajuta cu o parere?


Pupici

nu stiu exact cum se numesc produsele dar cam asa ceva.
nu am incercat k mi s-a parut cam scump tratamentul...
si plus de asta k nu m-a convins deloc prezentarea... tipa cu care am vb la telefon e super de treaba si pare dispusa sa te ajute ... dar... nu stiu ... nu cunosc cazuri cu rezultate spectaculoase in acest caz ... la ce valoare ajunge dieta ... sa nu vad nici un rezultat ... cred k-mi dau cu capu de pereti ...dc afli mai multe nu ezita sa ma contactezi ... ms ...
poopici
paullyss
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:56
Am o prietena care si-a luat medicamente, intradevar nu din componente naturale. A slabit mult, dar dupa ce a renuntat la ele, a pus pe ea tot ce a dat jos, si inca cateva kg pe langa. Nu luati medicamente, nu merita. Ii scump si nici nu-i sanatos.
Eu mi-am schimbat complet obiceiurile de alimentatie. Fara paine, prajeli, orez, cartofi. Mananc numai carne de peste si pui, lapte, iaurt, branza si foarte multe legume si fructe. Numa salate si supe din fructe sau legume. In fiecare zi mananc un activia, ma ajuta foarte mult(nu intentionez sa fac reclama) E destul de greu sa-l tin, pentru ca sotul meu nu mananca de astea si trebuie sa-i fac separat mancare. Saptamana trecuta mi-am comandat un stepper. De aerobic ma-am plictisit deja, si la sala nu am timp sa ma duc. O sa ajunga miercuri, abia astept. Sper sa aiba efect.

bea_antal
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:46
buna!as dori si eu daca se poate acea dieta despre care vorbeai.adresa mea de e-mail este: elena01_deea@yahoo.com
kudika183253
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:43
15 kg in 2 sapt mi se pare exagerat de mult eu sunt sigura ca nu as slabii asa de mult, poate un 3 kg pe sapt. dar nicidecum 7 kg si acelea 3 cred ca in prima saptaman pentru ca at. dai mai multa apa din organism dar peste vreo 3saptamani ..... nici vorba, eu am eliminat din alimentatie cartofii, pastele fainose, orezul si zaharul si mai iau fibromix R si a dat rezultate, nu asa spectaculoase dar a dat.
laura02maria
Postat pe 11 Aprilie 2009 09:12
buna. as vrea si eu reteta .te rog .am nunta la sf. lui septembrie si vreau sa slabesc . dar am o problema, inca alaptez, are ceva?multumesc
kudika178241
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:01
Vreau si eu dieta,adresa mea este petronici_1@yahoo.com .Multumesc mult de tot.
PETRONICI_1
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:37
Dar de ce nu scrii aici pe forum aceasta dieta, fara sa o trimiti la fiecare in parte?....daca nu poti pe forum, adresa mea este alexe_al@yahoo.com... sunt curioasa sa o incerc ...am nunta la sfarsitul lunii mai si as dori sa mai slabesc putin. Multumesc
alice_ali
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:53
eu am reusit sa dau jos 2 kg jumate in doua saptamani jumate :)
am trisat si m-am cantarit.si asta doar pt ca am mers la sala de 3 ori pe sapt si am baut 2 litri de apa si am redus putin din mancare.deja pot sa imi iau haine cu un nr mai mic.si credeti-ma ca ma simt mult mai bine cand ies de la sala
cheregi_andreea
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:09
De la: cheregi_andreea, la data 2009-04-14 08:09:55eu am reusit sa dau jos 2 kg jumate in doua saptamani jumate :)
am trisat si m-am cantarit.si asta doar pt ca am mers la sala de 3 ori pe sapt si am baut 2 litri de apa si am redus putin din mancare.deja pot sa imi iau haine cu un nr mai mic.si credeti-ma ca ma simt mult mai bine cand ies de la sala


bravo !!!
de la kte kg ai plecat?
atat faci?doar mergi la sala?sau ai si dieta?
ce inseamna k ai redus putin din portia de mancare?
paullyss
Postat pe 14 Aprilie 2009 14:22
De la: paullyss, la data 2009-04-14 14:22:59
De la: cheregi_andreea, la data 2009-04-14 08:09:55eu am reusit sa dau jos 2 kg jumate in doua saptamani jumate :)
am trisat si m-am cantarit.si asta doar pt ca am mers la sala de 3 ori pe sapt si am baut 2 litri de apa si am redus putin din mancare.deja pot sa imi iau haine cu un nr mai mic.si credeti-ma ca ma simt mult mai bine cand ies de la sala


bravo !!!
de la kte kg ai plecat?
atat faci?doar mergi la sala?sau ai si dieta?
ce inseamna k ai redus putin din portia de mancare?


am avut 58 kg si acum m-am cantarit seara dupa ce am mancat si am baut apa si am avut 55.5 kg.beau f multa apa,prima zi chiar m-am fortat sa beau 2 litri jumate dar acum imi cere organismul.mananc dimineata la 7 mai mult ca de obicei,la 10 mananc un iaurt,sau un fruct sau ceva leguma,pe la 12-13 mananc iar ce imi pun de acasa,aproape orice dar fara paine,sau imi iau peste la conserva si cu salata,pe la 15 alt fruct sau leguma,si la 18 cand merg acasa iar ce am,si cand zic ce am ma refer chiar la cartofi,carne(pe gratar)fasole....daca intre aceste mese simt ca mi-e foame manac ceva f putin,dar nu prea mi-e foame ca apa nu lasa sa iti fie asa foame si nu te lasa sa mananci asa mult.chiar si cate o bucata de prajitura mananc,sau ciocolata dar obligatoriu dimineata.asta e cel mai important.ce iti place cel mai mult sa mananci dimineata.dupa ce ies de la sala de fitnes ma simt mult mai bine.miscarea face totul.nu exista reteta sa slabesti si sa nu pui inapoi daca nu faci sport.si acuma ca vad ca am dat jos 2 kg jumate parca mai cu chef fac toate astea.o saptamana a fost un pic mai incomod dar apoi incepe sa iti placa
cheregi_andreea
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:17
lkjfdcfghjk
mylove21kiss
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:46
LUNI
Mic dejun: Cafea sau Ceai si un biscuit mare
Pranz : Salata facuta din 2 oua fierte tari, 1 rosie si spanac verde fara ulei masline
Cina(ora 19):O friptura de vita+ salata facuta din salata verde cu ulei de masline si lamaie

MARTI
MD : Cefea sau Ceai si un biscuit
P :O friptura de vita+salata facuta din salata verde cu ulei de masline si lamaie
C :Supa de zarzavat fara carne si branza de vaci degresata

MIERCURI

MD: Cafea sau Ceai
P: Salata de cruditati din telina rasa si morcov si o Portocala
C: Salata facuta din salata verde+ jambon de pui+ 2 oua fierte tari

JOI

MD: Cafea sau Ceai + Biscuit
P:Salata verde+ morcov ras+ 1 ou fiert tare + cascaval
C: Salata verde+ 1 iaurt

VINERI

MD: Morcov ras
P: O friptura de vita+ salata verde
C: O friptura de vita + salata verde cu ulei de masline + morcov ras

SAMBATA

MD :Cafea sau Ceai
P :Jumatate de pui la grill + salata verde cu lamaie
C :2 oua tari+ morcov ras

DUMINICA
MD: Cafea sau Ceai + biscuit
P: Gratar de vita + un fruct la alegere
C: TOT ce doresti fara alcool dulciuri si fara abuz

Dieta se tine 13 zile, 2 l apa pe zi
oana84
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:39
ieri am fost la sala dupa o saptamana pauza(au venit musafirii si nu am putut merge)bineinteles ca mi-am facut griji ca am pus macar un kg inapoi nefiind o saptamana la sala si mai ales ca au fost sarbatorile si am mai trisat cu prajiturile.m-am pus pe cantar si surpriza:am 54 kg .ma bucur f mult ca am mai dat jos fara sa merg la sala.eu cred ca apa multa m-a salvat.Am vazut ca scria Bea Antal ca si-a comandat stepper,sper doar sa il foloseasca.Am si eu acasa bicicleta eliptica dar nu prea iti vine sa faci singur acasa pe ea si in plus lucreaza la un singur muschi sau 2.eu totusi zic ca merita sa mergi la sala pt ca in primul rand esti tot timpul supravegheat si ti se dau sfaturi despre ce si cum sa faci,antrenorul iti spune ce trebe facut sa dai jos de pe picioare sau de pe fund sau burtica...eu zic ca merita.in mai putin de o luna de mers la sala pt ca o sapt am facut pauza,am dat jos 4 kg.
cheregi_andreea
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:36
Ma bucur pentru tine. Eu am avut noroc cu stepper. Ma simt mult mai bine. Saptamana trecuta mi-am cumparat ceva pantaloni, si deja imi sunt largi. As merge si eu la lasa, dar din pacate nu ma lasa programul de lucru.
In trei saptamani am dat jos 2,5 kg, chiar data am mancat inghetata si prajituri, si am mancat dupa 19..... Mai am 5 kg in plus....sper sa scap de ele repede.
bea_antal
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:17
Buna,

Fetelor , ati tinut cumva dieta data de elena, ce afecte are...?
Mi se pare cam prea restrictiva si mancare destul de putina, pe langa faptul ca se cam repeta aceleasi alimente....

Spor la slabit....
luminita_dinu
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:34
De la: bea_antal, la data 2009-04-28 15:17:10Ma bucur pentru tine. Eu am avut noroc cu stepper. Ma simt mult mai bine. Saptamana trecuta mi-am cumparat ceva pantaloni, si deja imi sunt largi. As merge si eu la lasa, dar din pacate nu ma lasa programul de lucru.
In trei saptamani am dat jos 2,5 kg, chiar data am mancat inghetata si prajituri, si am mancat dupa 19..... Mai am 5 kg in plus....sper sa scap de ele repede.

bravo.deci totusi se poate slabio fata diete drastice care sa ne faca rau.eu mi-am luat o bicicleta anul trecut si acuma sta pe post de bibelou .m-am plictisit f repede de ea.si eu stau prost cu timpul liber.ajung acasa la 6 seara dar la 8 merg la sala pana la 9 ,9 si ceva.
intr-adevar in cazul tau e cu totul altceva,ai o familie de care trebuie sa ai grija dar deocamdata eu pot sa fur din timpul liber.multa bafta in continuare si sa nu te prostesti cumva sa te infometezi ca trebuie sa te gandesti ca o sa poti asa o viata intreaga
cheregi_andreea
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:20
se poate slabi si fara retete drastice am vrut sa scriu.
cheregi_andreea
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:21
am aflat de niste pastile de slabit ... !!!
este vb de capsula de slabit de la ARPFARM - timis
se gaseste la farmaciile naturiste si contine extracte de fructe si legume
o colega de servici a mamei mele le-a incercat si zice k se simte minunat , plus k incep sa se vada rezultatele ...
am trecut azi pe la farmacie sa-mi procur pastilele miraculoase si am fost foarte multumita de detaliile oferite de farmacista ... am stat aproape o ora in farmacie punand intrebari care sa ma lamureasca ...
de maine incep tratamentul ...
HELP GOD !
va tin la curent cu tot ce se petrece ...

paullyss
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:03
si eu vreau sa mai slabesc pana in septembrie cand voi fi miresica si o colega mi-a recomandat capsulele Alli de pe farmaciastejara.ro si nu stiu ce sa fac...a mai luat cineva astfel de capsule? nu or avea oare reactii adverse? sunt neincrezatoare de obicei in pastilele pentru slabit.
anamaria_h
Postat pe 6 Mai 2009 11:10
Fetelor......SPUNETI NU PASTILELOR PENTRU SLABIT!!!!!!SUNT EXTREM DE PERICULOASE! SPORTUL, O DIETA SANATOASA, UN MASAJ ANTICELULITIC SI DE RELAXARE, FARA SUCURI, FARA ACID, FARA PAINE, PASTE SI CARNE GRASA, DULCIURI ...SE POATE ASA NUMAI SA AVETI VOINTA!!! BETI CEAIURI MULTE, APA CU LAMAIE , SAU PUTETI INCERCA TINCTURA DE SOC...SE GASESTE IN FARMACII !! DAR NU LUATI PASTILE !!! VA DISTRUG STOMACUL SI NU NUMAI ...O SA REGRETATI ACEST PAS MAI TARZIU
Cypcip
Postat pe 6 Mai 2009 11:18
De la: Cypcip, la data 2009-05-06 11:18:33Fetelor......SPUNETI NU PASTILELOR PENTRU SLABIT!!!!!!SUNT EXTREM DE PERICULOASE! SPORTUL, O DIETA SANATOASA, UN MASAJ ANTICELULITIC SI DE RELAXARE, FARA SUCURI, FARA ACID, FARA PAINE, PASTE SI CARNE GRASA, DULCIURI ...SE POATE ASA NUMAI SA AVETI VOINTA!!! BETI CEAIURI MULTE, APA CU LAMAIE , SAU PUTETI INCERCA TINCTURA DE SOC...SE GASESTE IN FARMACII !! DAR NU LUATI PASTILE !!! VA DISTRUG STOMACUL SI NU NUMAI ...O SA REGRETATI ACEST PAS MAI TARZIU


Ai mare dreptate Cypcip.NU pastilelor pt slabit.in primul rand tot ce dai jos daca dai pui inapoi.eu am incercat si cu pastile dar nu numai ca nu au avut rezultate dar imi provocau insomnii,ameteli...bine ca m-am oprit la timp.mi-am schimbat stilul de a manca,merg la sala si se vad rezultate si asta intr-o luna jumate.mai am de dat vreo 2-3 kg dar nu mai e stresul acela de la inceput.nu mai sunt 6 kg in plus ci 2.si nu am redus dulciurile de tot,mai mananc intr-adevar mai rar dar mananc.si cel mai important nu ma mai simt asa obosita de cand merg la sala si am mai mult chef de viata.masaje imi fac singura cu creme anticelulitice pt ca nu am salon de masaj in oras(e oras mic).si in plus sambata si duminica cand nu merg la sala fac acasa exercitii,si ma infoliez in folie alimentara si transpir f tare.NU PASTILELOR!nu se poate o viata trai tot cu pastile si infometare.miscarea si modul de alimentare conteaza cel mai mult.
cheregi_andreea
Postat pe 6 Mai 2009 15:45
a lua pastile nu inseamna neaparat infometare ...
vreau sa slabesc dar nu cu pretul sanatatii mele ...
pastilele actioneaza ca un balon in stomac si ofera o senzatie de satietate , dar asta nu inseamna k am renuntat la mancare ... eronat ... este prima greseala ...
micul dejun nu lipseste din meniu , este cel mai important ...
am renuntat la cafea , bauturi carbogazoase si mese tarzii si nesanatoase gen junk-food ...
incerc pe aceasta cale sa renunt la paine ... dc reusesc bravo mie ...
beau foarte multe lichide => merg des la toaleta =>elimin toxine
sport nu pot practica din cauza unor pb medicale datorate vietii de sportiv de performanta , dar am sa incerc cu sauna , am auzit k functioneaza ...
bafta la slabit tuturor indiferent de metoda imbratisata ...
paullyss
Postat pe 6 Mai 2009 21:19
De la: paullyss, la data 2009-05-06 21:19:35a lua pastile nu inseamna neaparat infometare ...
vreau sa slabesc dar nu cu pretul sanatatii mele ...
pastilele actioneaza ca un balon in stomac si ofera o senzatie de satietate , dar asta nu inseamna k am renuntat la mancare ... eronat ... este prima greseala ...
micul dejun nu lipseste din meniu , este cel mai important ...
am renuntat la cafea , bauturi carbogazoase si mese tarzii si nesanatoase gen junk-food ...
incerc pe aceasta cale sa renunt la paine ... dc reusesc bravo mie ...
beau foarte multe lichide => merg des la toaleta =>elimin toxine
sport nu pot practica din cauza unor pb medicale datorate vietii de sportiv de performanta , dar am sa incerc cu sauna , am auzit k functioneaza ...
bafta la slabit tuturor indiferent de metoda imbratisata ...





Eu nu am zis nimic de infometare ...am zis doar ca pastilele sunt extrem de periculoase....ameteli, greata, stare de voma, stare de lesin si distrugerea stomacului ....daca tineti la sanatatea voastra nu le luati daca doriti sa deveniti niste legume in viata luati-le! Iar tu daca nu poti face sport renunta la paine, dulciuri, sucuri etc...dar fiecare face dupa cum doreste.
Cypcip
Postat pe 7 Mai 2009 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aplic gene false!!!! 2 De la: thadoogback 13 Octombrie 2011 18:26
Par STRALUCITOR 1 De la: kudika_6609 5 Mai 2012 13:06
capture totale multi perfection creme dior 30 ml 1 De la: ocaziebuna 12 Martie 2011 09:16
Coafura pt ziua nuntii....Hair stylist 2 De la: geor 27 Aprilie 2010 18:30
UNGHII FALSE-GENE FALSE 1 De la: grace000251 30 Iunie 2010 09:28