Setari Cookie-uri

indragostita de sotul surorii mele

cred ca e bine sa ii spui..daca pe tine te-a facut sa suferi,poate are aceleasi intentii si cu sora ta..cred ca ti-e draga si nu vrei sa vezi ca va suferi din cauza lui..
klaudygirl
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:19
eu zic sa ii spui surorii tale adevarul.asa ar fii cel mai corect pentru ea.poate va face rau la amndoua
anamaria_geo2
Postat pe 22 Noiembrie 2008 23:39
Buna! in primul rand, nu ar trebui sa te simti vinovata acum. te vei simti vinovata, in momentul in care alegi sa taci. mai bine spune i adevarul acum. ITI DORESC SUCCES! SI NU UITA, E VB DESPRE SORA TA, NU O PRIETENA.
celine_grace
Postat pe 23 Noiembrie 2008 01:37
well... nu i-am spus direct... am prins un moment in care eram doar noi doua la mine acasa, imi pov de el, de ei... si mai in gluma mai in serios i-am spus totul ca si cum ar fi o poveste... dar nu a noastra. a ramas pe ganduri, nu stiu daca a inteles faptul ca e vb chiar de noi... nu m-a mai sunat, am incercat sa o apelez, dar nu mi-a rasp... ii fac o vizita in week-endul asta si o sa stau mai serios de vb cu ea, e mai bine acum decat mai tarziu, cd poate ar fi si mai indrag de el si ar suferi mai mult, va multumesc mult pt sustinere si sfaturi, va pup si numai fericire!
sotto
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:05
mau, cu el nu am vb, nu ol-am mai int decat langa sora mea, deci nu l-am putut aborda. oricum, ma priveste cu ura... cred ca intelege cum vor sta lucrurile
sotto
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:06
sotoo ai reusit sa vb cu ea. ai ajuns sa lamuresti problema esti in rahat pana peste cap nasoala situatie
xanaig@yahoo.com
Postat pe 24 Noiembrie 2008 14:08
ai mare grija cu el pt ca o sa-ti fie cel mai mare dusman dk sorata alege sa ramana cu el si stii si tu cum sunt barbatii v-a incerca sa o faca sa va certati si sa rupeti legatura stiu cazuri cand barbatu a reusit sa o indeparteze pe o prietene de familia ei
adica mama ,tata si frate asa putere de convingere a avut
sa stii ai grija
xanaig@yahoo.com
Postat pe 24 Noiembrie 2008 14:11
nu as vrea sa fiu in situatia ta ai grija de aici incolo cu cine te incurci pt ca nu stii cu cine ai deaface si ce poti lua printr-o aventura dinasta, fii mai atenta si cu respect de sine mai mare
imi pare rau pt tine zau
xanaig@yahoo.com
Postat pe 24 Noiembrie 2008 14:14
eu zic sa discuti si cu el....intre 4 ochi....sa vezi ce zice...ce fel de om este...poate merita o sansa...tu sti mai bine ca esti acolo...dar e usor sa faci un rau...mai greu e sa faci un bine cuiva....cauta un moment daca nu sti cum sa dai de el...si vorbiti...daca nu vrea sa discute....spunei sorei...ca inseamna ca e un badaran si nu merita intelegere....daca vrea....atunci te decizi dupa ce a-ti vorbit....
AlinaStoichiciu
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:13
intr-adevar
dana_nicole are dreptate, in viata se mai intampla si lucruri care nu trebuie spuse si discutate niciodata!
insa asta este cu totul si cu totul alta situatie.nu poti compara!
dc mai tarziu afla...gandeste-te numai la chestia asta!
este sora ta!
dc afla de la el???
nu te va ierta niciodata, in primul rand pe tine k sora
oricum tu o cunosti cel mai bine si stii cum reactioneaza
stii dc este un om cu, care se poate discuta sau nu!
in functie de asta ia decizia corecta!
si nu uita, dc nu a mers intre voi poate cu sora ta e chiar sincer si o iubeste
nu poti stii niciodata.....
iulik_flore
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:37
nu ti la ea cu adevarat ca sora daca nu ii spui adevarul e vorba de viitorul ei cu cine va trai toata viatacu cine va dormi in pat gandeste
beebee20g
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:47
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:25
Ce s-a mai intamplat? Ai facut vreo miscare? Toti asteptam sa vedem deznodamantul.
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:33
asa este...ce-ai mai facut?????....
rocsanyk3
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:22
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochia_de_mireasa_cu_trena_.html fetelorrrrrrrrrrr superbe pentru inspiratie
iulik_flore
Postat pe 10 Februarie 2009 12:06
De la: fantome, la data 2008-11-05 08:35:44Eu nu cred ca i-as spune...cel putin nu inca...
Ar fi usor sa deschid gura si sa prind momentul prielnic si sa-i spun, m-as elibera, dar in acelasi timp as pune toata povara pe umerii ei.
Eu as astepta sa vad ce se intampla intre ei si prima data as avea o discutie serioasa cu el. Daca el imi da ceva de banuit, atunci merg la sora mea si ii spun intraga poveste. Oicum, as face tot ce imi sta in putinta sa o protejez cat mai mult. Dragostea inseamna si sacrificiu.


fantome eu cred ca ar trebiu sa ii spuna surorii ei..ma gandesc in primul rand ca el trebuia sa faca asta dar daca nu a facut-o are el un motiv.nu ar fi primul care are relatie cu o fata si apoi cu sora ei,dar de obicei se spune.nu stiu cum s-a putut controla pana acum.daca sora ei o sa afle de la altcineva o sa se supere rau de tot.si nu asa tare pe el cat pe sora ei,ca doar e sora ei.ea trebuie sa aibe grija de sora ei si daca ii ascunde astfel de lucruri nu e bine
cheregi_andreea
Postat pe 24 Februarie 2009 16:04
Suntem diferite si e normal sa vedel lucrurile altfel. Eu as astepta.
fantome
Postat pe 25 Februarie 2009 10:11
De la: fantome, la data 2009-02-25 10:11:52Suntem diferite si e normal sa vedel lucrurile altfel. Eu as astepta.

da intr-adevar suntem diferite si poate ca daca as fi in situatia asta nu as mai fi asa sigura pe mine,dar acum cred ca asa ar fi cel mai bine
cheregi_andreea
Postat pe 25 Februarie 2009 16:03
Eu as incerca sa vad, cum ai spus si tu.....daca a inselat-o. Daca in momentul in care a fost cu tine, era si cu sora ta...atunci spune-i. Asuma-ti acest risc.
Daca nu......atunci urmareste-i indeaproape, daca dau semne de fericire iar planurile lor de casatorie se intensifica...atunci lasa-i sa fie fericiti. Cu siguranta, din instinct, sentimentele tale vor disparea.
alinash
Postat pe 8 Mai 2009 08:28
Cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu el, daca intradevar vrei sa lamuriti situatia, nu te apuca sa vb cu sora ta inainte sa stii adevarul, cauta-l si vorbeste cu el serios dupa cum spui si tu el nu a mai dorit sa aibe o relatie cu tine inainte cu 2 luni sa o ceara pe sora ta in casatorie, tu singura ai spus ca esti f apropiata de sora ta, daca este asa cum spui si in perioada in care el a avut o rel cu tine era si cu ea ar fi trebuit sa stii ca are o relatie, nu? Cercetea-za inainte sa deschizi gura sa vb cu ea, s-ar putea sa faci o greseala, sfatul meu este sa vorbesti cu el si el si impreuna sa-i spueti ei ca inainte de-a fi cu ea ati avut o minirelatie sau ca in timp ce era cu ea a avut o aventura cu tine, dupa cum va fi cazul cand afli ce s-a intamplat intradevar. Faptul ca te priveste cu ura nu inseamna ca ii este frica ca-i vei spune surorii tale ci poate fi o durererea ca vei comite o imprudenta si o va pierde, sfatul meu este sa vb cu el si sa decideti impreuna, daca ei chiar se iubesc si au hotarat sa faca pasul asta eu zic sa te mai gandesti inainte de-a deschide gura. Poate ca partenerele de forum ma vor condamna pt cele spuse dar uneori este mai bine sa taci si sa fii tu nefericit daca iubesti pe cineva, in cazul asta sora si cumnatul, si crede-ma ca in cazul tau nu este vb de sora ta ci de orgoliul tau ranit ce nu vrea sa admita ca nu ai fost tu cea aleasa ci sora ta.
carrie32_grace
Postat pe 8 Mai 2009 08:52
Eu cred ca ai facut foarte bine ca i ai spus. Daca afla de la el, in tine nu ar mai fi avut incredere niciodata.
happycorazon
Postat pe 8 Mai 2009 09:54
am citit topicul....esti intr-adevar intr-o situatie tare neplacuta ...cred ca cel mai corect pentru toata lumea ar fi sa ii spui sorei tale;
pt tine:in primul rand pt ca este sora ta si ai o datorie morala fata de ea si in al 2-lea rand o constiinta incarcata fata de cineva drag este foarte greu de suportat. Daca erau impreuna cand s-a intamplat intre voi, se chiama ca a inselat-o....se casatoresc si el o insala din nou... tu cum te vei simti?

pentru sora ta: incerc sa ma pun in situatia sorei tale....as vrea sa stiu ca sora mea este alaturi de mine indiferent de situatie si ca imi va spune, o va face nu din rautate ci din dragoste

El...ar trebui sa aiba curajul sa ii spuna singur (daca este un om cu constiinta si vrea sa intre intr-un parteneriat de-o viata cu sufletul curat) si ea sa decida daca vrea sa mai faca pasul spre casatorie cu el


jojojojo
Postat pe 8 Mai 2009 10:41
sotoo vorbeste cu sora ta,nu mai amana...chiar daca ti-e greu..el chiar e nesimtit..parerea mea
sanduta86
Postat pe 8 Mai 2009 15:13
clar i-as spune!!!!!!!!! nu merita sa ii ascunzi un lucru k asta, mai ales k aveti o relatie asa apropiata.
in fond ea e sora ta si el un stain.
mentoss07_grace
Postat pe 8 Mai 2009 15:15
inac ceva: afla mai bine daca a inselat-o cu tine, si daca ai afla ca da, ar trebuii sa fi de 2 ori mai hotarata sa ii spui.
si chiar daca nu era cu ea knd s-a intamplat, tot ar trebuii sa ii spui.trebuie sa ai incredere in ea!
mentoss07_grace
Postat pe 8 Mai 2009 15:20
Draguta,OBLIGATIA ta morala este sa ii spui cat mai urgent surorii tale toata povestea si sa nu mai pierzi timpul!!!!
Plus ca este un mare pacat sa iti devina cumnat dupa ce el a avut relatii sexuale cu voi doua(cu 2 surori).]
Importanta este sora ta in toata povestea asta,tipul e clar ca nu este serios daca nu a intrerupt el realtia reintalnindu-te cu tine.
Nu este suficient doar sa stie sora ta,ci sa si inteleaga ca trebuie intrerupta relatia cu el urgent,altfel va va afecta toata relatia de surori.
"Secretul" si "pacatul" lui de a se culca cu 2 surori il/va va urmari toata viata daca nu opresti aceasta relatie imediat.
Nu puteti fugi unul de altul,sa nu va m vedeti niciodata pt ca nu este un strain pe care nu-l mai intalnesti poate toata viata:va fi cumnatul tau si inevitabil va veti reintalni la reuniuni de familie....Sfatul meu este si in calitate de viitor psiholog.
Numai bine! Asteptam vesti noi.
rami_sefa
Postat pe 8 Mai 2009 16:37
sper doar... ca dupa ce sora ta se desparte de el[daca asta e alegerea ei]... sa nu devina o atractie si mai mare pentru tine... sunt curioasa... in sufletul tau... nu esti un pic geloasa ca el este cu ea... ca el a ales oficial si tu ai fost doar o aventura?

e greu... te cred... aici intervine intrebarea : de ce tocmai mie?

sa-ti dea Dumnezeu intelepciunea sa actionezi cum trebuie .

bafta!
pantera_roz_grace
Postat pe 8 Mai 2009 21:42
Eu cred ca cel mai corect ar fi sa ii spui...sa ii explici care a fost situatia.Mai devreme sau mai tarziu tot va afla.Si va fi rau.Ea va alege daca va trece peste asta sau nu....ce situatie....
andronescu_v_anamaria
Postat pe 9 Mai 2009 09:05
stii cum se spune adevarul doare. cel mai bine ar fi sa-i spui tot cum a inceput totul, cat a durat, ce s-a intamplat intre voi. mai ales ca ai spus ca te intelegi bine cu sora ta, nu e ca o discutie obisnuita dar trebuie s-o faci.ma mir ca el nu a spus nimic cand te-a prezentat? el nu s-a simtit naspa sau nu a ramas surprins?
diana82
Postat pe 19 Mai 2009 00:40
Eu ti-as propune sa discuti cu mama voastra, si toate trei sa aveti o discutie. Mama in general este mai chibzuita in orice familie. Dar sa nu cumva sa simta ca tu il mai doresti pe acel barbat. Asta ti-ar distruge orice urma de credibilitate. Sa povestesti ca despre ceva trecut.Si sa ii spui doar sa verifice perioada. daca erau impreuna atunci sau nu. Daca nu erau.... nu este nici o problema.A fost doar ghinionist sa aiba o aventura cu o fata inainte sa se indragosteasca de sora acesteia care a reusit sa il dea gata.
Dar ma indoiesc sa fie vorba de casatorie doar dupa 2 luni de la cunostinta.
raluca37
Postat pe 19 Mai 2009 09:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata de dupa casatorie 32 De la: ully1986 29 Iunie 2013 11:04
Rochii de mireasa si accesorii la preturi de producator!! 1 De la: kudika340350 14 Decembrie 2010 14:06
De Valentin... inelul? 12 De la: Cassey 2 Noiembrie 2009 14:38
cat costa o nunta? 247 De la: ully1986 13 August 2015 17:43
Buna 1 De la: sara_of29_yahoo_com 4 Februarie 2011 18:39