Setari Cookie-uri

indragostita de sotul surorii mele

eu si surioara mea am fost foarte apropiate de mici, doar ca fostul meu loc de munca m-am indragostit de un barbat. am avut un teambilding unde eu si respectivul am petrecut o noate impreuna (ne apropiaseram destul de mult ianite de asta), insa la o saptamana am intrerupt relatia, el nu a mai vrut sa fim impreuna, indiferent cate eforturi am depus sa fim iarasi impreuna. La doua luni sora mea era f incantata ca este cu cineva si... i-a propus sa se casatoreasca... l-am cunoscut si eu de curand pe respectivul si... surpriza... era barbatul misterios de care ma indragostisem. Nici nu stiu ce sa fac, sa ii spun surorii mele ca a fost cu mine la scurt timp de cand i-a propus ei casatoria? incerc sa aflu de cand sunt ei impreuna ca sa stiu daca a inselat-o... nu stiu ce sa fac, ma streseaza si mamacina atat situatia ca nu mai pot dormi
sotto
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:43
soto..eu una i-as spune sorei mele tot...
deocamdata el nu este decat un strain...poate nu vrea nimic serios cu ea...poate o minte...poate nu...dar ea are dreptul sa stie adevarul...apoi..tu nu i-ai facut ei rau intentionat ci asa a a fost sa fie...
caurea_grace
Postat pe 31 Octombrie 2008 12:40
da... zi la sora ta...asumati riscul asta... o sa sufere, dar o sa revina la un moment dat totul la normal... iar daca ea vrea sa se casatoreasca cu el in continuare..deja aici nu mai esti tu implicata, tu ti-ai facut datoria de sora si om. Ea o sa decida daca o data maritata poate trece peste asta, daca trebuie sa-si acorde un timp de gandire inaintea acestui urias pas, daca nu o sa il acuze vreodata ca a avut aceasta relatie cu tine, daca nu o sa-si faca in minte idei si comparatii... de aici este treaba ei. Se zici ca atunci cand vrei sa afli ceva, sau vrei sa faci un lucru bun trebuie sa-ti asumi toate riscurile - asta insemnad: sa va mai continuati sa va mai vorbiti, sa intrerupeti definitiv relatia de familie si prietenie... iti asumi riscul asta, dar macar vei avea o constiinta curata!
2007Lau_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:01
Eu nu cred ca i-as spune...cel putin nu inca...
Ar fi usor sa deschid gura si sa prind momentul prielnic si sa-i spun, m-as elibera, dar in acelasi timp as pune toata povara pe umerii ei.
Eu as astepta sa vad ce se intampla intre ei si prima data as avea o discutie serioasa cu el. Daca el imi da ceva de banuit, atunci merg la sora mea si ii spun intraga poveste. Oicum, as face tot ce imi sta in putinta sa o protejez cat mai mult. Dragostea inseamna si sacrificiu.
fantome
Postat pe 5 Noiembrie 2008 08:35
Sora ta e mai importanta decat un strain. presupun ca nu iti doresti sa o faca sa sufere un barbat ca acesta?! Trebuie sa stie adevarul, chiar daca o va durea; o vei scuti de multe suferinte pe viitor.

L.
machiajoradea
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:04
eu i-as spune.....cred ca ti-ar reprosa daca i-ai spune dupa ce a facut acest pas important.....ai fost cu el inainte sa fie cu ea...n-ar trebui sa aiba vre-o problema
rocsanyk3
Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:27
Sotoo, tu mai esti indragostita de el? Te mai atrage in vreun fel?
fantome
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:36
nu stiu daca e dragoste... insa mai simt un fior cand il vad. nu, nu e dragoste, e doar... o persoana care ma incita probabil datorita faptului ca e ciudat rau...
sotto
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:02
De la: sotoo, la data 2008-11-07 16:02:45nu stiu daca e dragoste... insa mai simt un fior cand il vad. nu, nu e dragoste, e doar... o persoana care ma incita probabil datorita faptului ca e ciudat rau...


e clar...
nu e bun nici pt sora ta, dar nici pt tine..

L.
machiajoradea
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:44
Hmmmmmmm,foarte dificila situatia, sincer eu una cred ca cel mai bine e sa ii spui,deoarece odata si odata tot va afla si atunci nu cred ca te va mai primvi ca pe o sora, ci poate ca pe o rivala si mai ales sa nu se gandeasca ca in timp ce era cu ea, tu umblai dupa el.sincer gandestete bine si hotaraste te cat mai repede dc nu vrei sa iti pierzi sora,pt ca pp ca nu te va ierta ca nu iai spus la timp.scuze greselile de ortografie.pupici si multa bafta
madalina21
Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:40
Si inafara de asta gandeste te in cazul in care se vor casatori,cum il vei putea privi p el?dar p ea? stiind ce a fost langa voi.si dc sora ta iti va cere un sfat in legatura cu relatia lor,o vei putea sfatui sincer? sper ca nu te a suparat ce ti am scris.pupici
madalina21
Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:46
eu sincer i-as spune
si cat mai repede!!!!!!
inainte k sa se ajunga la altele cum ar fi casatoria
iar ea sa imi reproseze toata viata k i-am spus prea tarziu
deci....
ai grija voi sunteti surori, este cel mai important
nu mai pierde timpul!
iulik_flore
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:14
Si daca sora va spune ca o face din gelozie, invidie sau alte motive deloc altruiste?
fantome
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:20
sicer chiar dc ar fi asa mai tarziu i ar fi recunoascatoare cred eu.
madalina21
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:33
normal ca trebuie sa-i zici sa nu sufere mai tarziu... ca are o viata inainte si sa nu se trezessca pe la 40 de ani cu 2 copii ca este parasita si in plus tu vei fi intr-o situatieee
123girl
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:41
adica e usor sa-ti spuna toata lumea:"da du-te si spune-i", stiu ca nu e usor, dar gandeste-te daca ar afla ea adevarul ce fel s-ar simti. si asta pt unu... o sa fie distrusa poate pe moment, dar o vei salva pe viitor. ca sa treceti peste asta amandoua, dar toti 3 o sa fie cam dificil...
123girl
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:44
Si eu sunt de parere sa-i spui ... ce explicatie poti avea mai tarziu ca i-ai ascuns?
Cu siguranta mai tarziu se va afla; si poate nu intr-un moment tocmai potrivit. Mai bine de la inceput.
Si cu siguranta nu e usor dar cu cat trece mai mult timp cu atat va fi mai greu si mai dificil de explicat de ce i-ai ascuns.

Curaj; te va intelege.

roxanap
Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:04
nici un secret nu ramane ascuns prea multa vreme
mai tarziu nici nu te va ierta ptr k i-ai ascuns
iulik_flore
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:09
buna, sotoo ce ai mai facut?ai indraznit sa faci pasul cel mare?va pupik p toate.
madalina21
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:08
Daaaaa,ce ai facut??????????I-ai spus?Si cum a reactionat.Sunt sigura ca suferit sau e posibil sa fi crezut ca tu esti cea rautacioasa care intervine in relatia dintre ei,depinde cat de mult il iubeste pe acest om.Insa trebuie sa ii explici ca de fapt tu nu il mai vrei,doar AI VRUT SA II SPUI ADEVARUL DESPRE posibilul ei sot,el daca era sincer cu ea intr-adevar,i-ar fi spus despre existenta ta,eu si sotul meu ne spunem orice si asa este normal in orice relatie sincera de iubire.
De cat timp era ea cu el?Cum de tu nu ai stiut de existenta lui pana acum?Discuta cu sora ta si afla toate astea,numai ea poate sa iti spuna adevarul despre relatia lor si atunci puteti face impreuna schema evenimentelor.
elenutza666
Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:14
De la: sotoo, la data 2008-10-30 15:43:37eu si surioara mea am fost foarte apropiate de mici, doar ca fostul meu loc de munca m-am indragostit de un barbat. am avut un teambilding unde eu si respectivul am petrecut o noate impreuna (ne apropiaseram destul de mult ianite de asta), insa la o saptamana am intrerupt relatia, el nu a mai vrut sa fim impreuna, indiferent cate eforturi am depus sa fim iarasi impreuna. La doua luni sora mea era f incantata ca este cu cineva si... i-a propus sa se casatoreasca... l-am cunoscut si eu de curand pe respectivul si... surpriza... era barbatul misterios de care ma indragostisem. Nici nu stiu ce sa fac, sa ii spun surorii mele ca a fost cu mine la scurt timp de cand i-a propus ei casatoria? incerc sa aflu de cand sunt ei impreuna ca sa stiu daca a inselat-o... nu stiu ce sa fac, ma streseaza si mamacina atat situatia ca nu mai pot dormi


El ce spune ?
mau77mau
Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:21
Parerea mea ar fi,mai degraba l-ai sfatui pe el sa-i spuna despre ce s-a intamplat..sau cand sunteti toti impreuna cel mai bine ar fi sa spui de fata cu sora ta si cu el...ca prietenul ei vrea are ceva sa-i declarat.daca sora ta e indragostita de el..si ii vei spune tu..sa nu interpretezxe gresit daca ii v-a spune el sa nu te acuze ca nu i-ai spus tu..asa cel mai bine ar fi cand sunteti toti impreuna..sa-i sugerezi ca el are ceva sa-i povesteasca..Bafta.Pana la urma voi doua si rel dintre voi este cel mai important lucru.
Mino3456
Postat pe 22 Noiembrie 2008 10:03
poate k este doar o coincidenta sordida, testeaza bine terenul ininte de a vb cu sora-ta sa nu o dai in bara. daca il iubeste nebuneste vei deveni dunmanul ei nr.1. mereu se va intreba cand veti sta la masa ,sau veti petrece timp impreuna daca nu te gandesti la el, sau daca nu salivezi inca dupa el, asa k mai bine taci.sunt si lucruri care merita sa fie tinute secrete. tinand cont k a cerut-o in casatorie cred k o iubeste, deci tinand cont k si tu si el o iubiti pe sora/sotia voastra, din dragoste, din respect pentru ea ar trebui sa uitati si sa nu deschideti subiectul in veci.

sunt intamplari care nu merita sa fie stiute.
dnicole1980
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:10
CAROLINA
scuza-ma cred k gresesti. fiecare familie are caracreristicile ei,

Gandeste-te k ei trei vor vorbi, sora va ramane cu gura cascata, se va simti tradata, se va intreba de ce o testeaza D-zeu in halul asta, nu va reusi sa se dezmeticeasca, nu va reusi sa reactioneze normal pentru k -unde e normalul???????
"ii va uri pe amandoi"

siiii--- ce se va intampla in continuare cu familia respectiva?

de sarbatori ,de onomastici?cum se vor mai reintalni?
cum sa stai la masa si sa te gandesti k sora/bartatul tau poate isi fac semne pe sub masa, sau se gandesc unul la altul, sau...
ma rog...... e sordid!!!!!!!!!!!!

daca mai este si slaba de inger poate sa o ia razna!!!!!!!
chiar nu e de gluma!!!!!!!!!!

sau poate k de suparare o sa-l lase pe el. daca asta e dragostea vietii ei? daca nu va mai avea incredere in altul?poate sa-i strice toata viata. sau daca mai tarziu ii reproseza surorii k i-a stricat viata?va putea trai apoi cu responsabilitatea asta?

dnicole1980
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:22
pe sora ta o cunosti de o viata iar pe acel barbat de cateva luni...cred ca ar trebui sa fii sincera cu sora ta si indiferent de consecinte tu iti faci datoria fata de ea.in situatii de acest gen sinceritatea e foarte importanta. si spune-i cat mai repede pentru ca timpul trece si mai tarziu iti va reprosa ca nu i-ai spus la timp...daca nu vrei sa pierzi dragostea si increderea surorii tale da cartile pe fata acum!
andalicious
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:34
Bineanteles ca trebuie sa-i spui altfel ii devi din sora , dusmanca !!ce nu iubeste sora !!
Tycu
Postat pe 22 Noiembrie 2008 14:35
Imi pare rau ca ai intrat intr-o astfel de situatie care e tare neplacuta si stresanta.Cel mai coresct e sa-i spui sorei tale ce s-a intamplat si apoi ea sa decida ce va face mai departe.Daca ai fi tu in locul ei ai vrea sa fie corecta si sincera cu tine sau sa-ti ascunda adevarul??????????Ia-ti inima in dinti si fa ce trebuie succes.
kudika081801
Postat pe 22 Noiembrie 2008 14:42
si pana la urma....?ce ai mai facut?
madalina21
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:30
nu cred ca ar trebui sa-i spui. cand a fost cu tine, o ceruse in casatorie dar nu era casatorit.De multe ori o aventura (care ramane insa doar aventura)sudeaza cuplul deja existent; sau poate la momentul acela a vrut sa fie sigur ca nu va regreta ca a cerut-o in casatorie si si-a oferit inca o experianta care avea darul sa-i confirme sau sa-i infirme hotararea.Dar ce-a fost, a fost.trage linie si mergi mai departe.Nu poti nici macar sa te mai gandesti la el dar sa...
maria_doina
Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:32
eu cred ca cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu sora ta, pt ca asa cum a inselat-o cu tine (asta daca erau de atunci impreuna) o va insela si cu alta. Si plus de asta nu ti se pare putin dubioasa situatia? Adica are o relatie cu tine si dintr-o data o cere in casatorie pe sora ta? Nu ti se pare o coincidenta cam mare? Ar trebui sa cercetezi cu atentie, mai ales ca tu ai spus-o ca este misterios. Vezi sa nu suferiti amandoua pt un barbat care doreste sa-si hraneasca orgoliul. Succes!!!!
vioxx_grace
Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fotograf Nunta - Twin Lens 1 De la: twinlens 17 Iunie 2016 12:52
viitorul sot este de alta religie 31 De la: kudika168477 29 Aprilie 2012 15:28
Marturii comandate de pe internet 2 De la: marry 30 Martie 2010 11:30
cel mai bun meniu de nunta si cel mai ieftin! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:07
Cea mai originala invitatie de nunta 5 De la: serpico_ 11 Martie 2013 19:26