Setari Cookie-uri

la ce momente speciale v-ati gandit pt seara nuntii?

eu m-am gandit sa dau comanda de niste buchete de flori...si in seara nuntii sa urc pe scena si sa fac un discurs despre cat de mult imi iubesc parintzii,bunicii...sa le multzumesc ca au fost alaturi de mine...sa le multumesc pentru ceea ce am ajuns si pentru acele corectari de care am avut parte cu totii pentru a ajunge oameni capabili de a ne croi singuri drumul in viata

Postat pe 25 Iulie 2008 21:42
sunt sigura ca i-as face sa planga pe majoritatea insa...nu vreau sa perd sansa de a le multumi parintilor mei pentru treaba excelanta care au facuto...si vreau sa o fac de fata cu toata lumea...si sa le spun ca sunt cei mai buni parinti...uneori uitam sa multumim celor care ne dau atata de multe fara sa ceara nimic...ne dau viata...muncesc si se chinui pentru ca odrasla lor sa aibe o viata mai buna decat au avut ei..
voi ce idei avetzi???

Postat pe 25 Iulie 2008 21:44
bravo inedit!!!!!!!!!!!!!!!!!
SI EU MA GANDEAM LA CEVA IN GENUL
nu atat de siropos insa vroiam sa ii fac o dedicatie speciala personal mamei mele
iulik_flore
Postat pe 5 August 2008 11:54
Oau!!
Genial!
fantome
Postat pe 6 August 2008 14:21
De la: k3ntutza, la data 2008-07-25 21:42:38eu m-am gandit sa dau comanda de niste buchete de flori...si in seara nuntii sa urc pe scena si sa fac un discurs despre cat de mult imi iubesc parintzii,bunicii...sa le multzumesc ca au fost alaturi de mine...sa le multumesc pentru ceea ce am ajuns si pentru acele corectari de care am avut parte cu totii pentru a ajunge oameni capabili de a ne croi singuri drumul in viata

eu incep sa plang imediat ce ajung pe scena....nu cred ca as putea termina discursul.....oboseala, stresul, dorul de parinti ca nu i-am mai vazut de 1 an si stiu ca iar n-o sa ne mai vedem vre-un an....nu-mi mai pot controla emotiile...

e frumos...cred ca s-ar simti foarte mandri sa le fie facut acest gest.......sa stie toata lumea ca sunt nite parinti buni......eu ca eu...sa zicem ca ma abtin dar daca vad o lacrima in ochii mamei mele...cam asta-i chiar ca nu mai pot spune nimic
rocsanyk3
Postat pe 6 August 2008 21:42
cel mai greu e ca nici o multzumire nu intorce miile de gesturi facute pentru noi...noptzile nedormite...si preocuparile lor...pacat...eu am realizat cat de mult ii iubesc abia cand nu mai sunt langa ei...telefonul nu le poate inlocui vocile calde pline de dor..insa ii recunosc grasul cand incep sa lacrimeze de dorul meu..o sa derulez in acelashi timp un filmuletz facut din poze..decand eram mica...stiu ca o sa plag..insa vreau sa o fac...

Postat pe 6 August 2008 22:53
abia acum le dau dreptate...si ma rusinez cand ma gandesc de cate ori am ridicat tonu vocii si ma caiesc enorm pentru fiecare cuvant spus ne la locul lui.Ma gandeam ca mama a gresit fatza de mine ca sa purtat mai aspru..ca poate a zis ce o mama n-ar trebui sa spuna..cine sunt eu s-o judec..mi-am dat seama ca orice ar spune sau ar face trebuie sa-i iertzi..insa daca te gandesti mai bine...nu ai pentru ce sa-i iertzi..
gata vad ca am devenit melancolica...eh..dorul de casa...ma intelegetzi

Postat pe 6 August 2008 23:01
wow k3ntutza ma crezi k...m-a apucat plansul si mai sunt si la serviciu...insa exact aceelasi lucru vreau eu sa il fac...numai k nu am curajul...sunt prea emotica...cred ca as plange in hohote....
iulik_flore
Postat pe 7 August 2008 15:10
dc poti sa faci acest lucru, atunci fa-l...cred ca paritnii tai se vor emotiona emorm...... mama cred ca ar fi in stare sa lesine
iulik_flore
Postat pe 7 August 2008 15:11
da.. SUPER !!!!!!

pentru mine ca mama .... ar fi cum ar fi....dar pt sotul meu care este foarte emotiv..........i-ar fi destul de greu sa se abtina sa nu planga,
vioschiau
Postat pe 8 August 2008 11:37
ms mult pentru incurajare...o sa fac sa fie unul din cele mai frumoase momente din viatza lor...merita asta..poate nu sunt cei mai buni oameni insa...sunt parintzii mei si nu i-as schimba cu nimic..merita tot ce e mai bun din lume..

Postat pe 8 August 2008 15:10
a....in afara de parintzi o sa le multzumesc si bunicilor(de pe mama)care m-au crescut pana la 3 ani...ei au avut grija de toti nepotzii(suntem aproape 20)si lor nu le-a multumit nimeni niciodata...mama afost mai aproape...a mai primit cate o felicitare...insa bunica niciodata nimic...si de ceva ani de cand am crescut cu toti n-am mai dat prin satul parca uitat de lume...
foarte multzi am fost crescutzi de bunici....ce ar fi sa ne indreptam putin atentzia si spre ei???

Postat pe 8 August 2008 15:14
pe mine una ma topesc bunicii
efectiv mi se par niste persoane magice, inredibile....eu nu am avut sa am bunicii in viata pana tarziu...au murit cand eu era micuta...insa asa cum mi-i amintesc erau niste oameni geniali care ne-au crescut cu multa grija si au facut tot ce le-a stat in ptuinta pentru noi...asadar....este minunat ceea ce vrei sa faci
iulik_flore
Postat pe 8 August 2008 15:34
nu am avut norocul am vrut sa zic... :))
iulik_flore
Postat pe 8 August 2008 15:34
De la: k3ntutza, la data 2008-08-08 15:14:57a....in afara de parintzi o sa le multzumesc si bunicilor(de pe mama)care m-au crescut pana la 3 ani...ei au avut grija de toti nepotzii(suntem aproape 20)si lor nu le-a multumit nimeni niciodata...mama afost mai aproape...a mai primit cate o felicitare...insa bunica niciodata nimic...si de ceva ani de cand am crescut cu toti n-am mai dat prin satul parca uitat de lume...
foarte multzi am fost crescutzi de bunici....ce ar fi sa ne indreptam putin atentzia si spre ei???

si aici ai foart mare dreptate.....noi suntem 9 nepoti de pe tata si in fiecare vara ne adunam toti acolo de cand ma stiu...pana la varsta de 14-15 ani....si saracu bunicu ne facea de mancare la toti noi stiam doar sa ne jucam i sa nu ne pese de nimic...mai si comentam daca mancam de 2-3 ori acceiasi mancare... ...saracu bunicu...acuma ca mi-ai dat idea chiar i-as face bucuria asta la nunta dar sa vad eu ca ma simt in stare sa-i dedic si o piesa....¨are bunicu 9 nepotei ...si-a avut grija de ei¨sau ceva de genu....sa inventeze ceva formatia
rocsanyk3
Postat pe 9 August 2008 16:06
Citeam ce a-ti scris si m-am intristat. Mi-as fi dorit ca bunicii mei sa traiasca si sa fie alaturi de mine in ziua cea mare...
fantome
Postat pe 12 August 2008 14:14
iulik_flore
Postat pe 14 August 2008 10:36
Daca le-as scrie o scrisoare si i-as ruga sa o citeasca acolo? Pentru ca sunt emotiva si as ramane fara cuvinte... cuvintele mi s-ar impetici in lacrimi si nu cred ca as reusi sa termin ce incep?
fantome
Postat pe 22 August 2008 14:36
eu sunt o plangacioasa fara pereche....iute...ai putea face altfel...eu o sa pun un ecran mare unde pe parcursul noptzii se vor derula poze din copilarie pana la marele eveniment...nu stiu daca voi reushio sa vb...insa daca o sa consider ca nu pot...o sa fac un filmuletz din poze..si sa scriu discursul...si totul sa se deruleze pe o melodie despre parintzi...la sfarshit ii chemi pe scena le pupi mainile si le dai buchetul de flori...
desigur optez ca sa zic eu..discursul insa daca sunt prea emotiva in ziua aia...o sa fac asta...

ce zici...potzi sa-mi furi ideea sa stii...

Postat pe 23 August 2008 21:30
Multumesc din nou Kentutza. O sa fur o parte din idee.
fantome
Postat pe 25 August 2008 09:26
cu multa placere....gandeste-te ca prin asta nu numai ca o sa vada si copii si nepotzii le dai si lor educatzie sa-si iubeasca si respecte parintzii.....cred ca orice mama si tata s-ar simtzi...nici nu pot sa explic...cred ca vor simti o fericire imensa...ma pun in locul lor...cred ca ar fi cea mai fericita zi din viata mea...
eu mereu am zis ca cele 2 mai fericite zile din viatza mea vor fi
cea mai importanta ziua cand voi deveni mama si a doua ziua nuntzii mele
dar asta...e e ceva ce nu pot explica...as fi mult prea fericita..sa am parte ca mama de asa ceva...pentru mine tata si mama sunt egali...nu pot face diferentza chiar daca copii sunt mail mult cu mama...eu chiar nu pot face diferentza...tata a fost un om prea bun...pardon e..si sper sa fie mult timp de acum incolo...popicei

Postat pe 25 August 2008 23:43
super fain?

dar...cand te ai gandit sa faci acest lucru? inainte de valusl/bluse ul de deschidere sau la finalul nuntii?
mihaela_cristea2000
Postat pe 27 August 2008 11:28
inainte de tort....o sa anuntz sa se stranga toata lumea...spun discursul cu lacrimi flori s.a......dupa care tortul

Postat pe 27 August 2008 21:09
De la: fantome, la data 2008-08-22 14:36:58Daca le-as scrie o scrisoare si i-as ruga sa o citeasca acolo? Pentru ca sunt emotiva si as ramane fara cuvinte... cuvintele mi s-ar impetici in lacrimi si nu cred ca as reusi sa termin ce incep?

mai mult ca sigur ca si parintii ar pati la fel......nu sr putea termina de citit scrisoarea...
rocsanyk3
Postat pe 29 August 2008 01:10
M-am tot gandit la seara nuntii si surpriza pt parinti... Mult... Am decis sa nu fac nimic melodramatic, mama are si asa probleme serioase cu inima (e si pensionata pe caz de boala). Nu as vrea sa se simta rau din cauza emotiilor. O sa le iau un buchet enorm de flori, cate o diploma inramata pe care sa scrie ca sunt cei mai minunati parinti si atat.
Pt mama cea mai mare bucurie ar fi sa reusesc sa-mi iau o garsoniara, iar pentru tata vestea ca as fi insarcinata ar fi mai mult decat o bucurie. Cum nu pot inca sa le ofer aceste bucurii, ma voi rezuma le cele de mai sus.
fantome
Postat pe 29 August 2008 13:01
f frumos fantome
ai dreptate la fel e si in cazul meu
nu vreau sa risc si in loc de un mom frumos sa transform totul intr-o jelitura
si mama are probleme cu inima
iar eu sunt f f emotiva
si asa mi-e frica sa nu mi se faca rau si sa lesin
nu stiu, as vrea sa fac ceva deosebit
dar nu stiu ce...
cred totusi k ii voi da o dedicatie mai speciala si ii voi pune o melodie preferata ei
nu pot face fata atator emotii
sorry
iulik_flore
Postat pe 29 August 2008 15:40
De la: iulika_flore, la data 2008-08-29 15:40:59f frumos fantome
ai dreptate la fel e si in cazul meu
nu vreau sa risc si in loc de un mom frumos sa transform totul intr-o jelitura
si mama are probleme cu inima
iar eu sunt f f emotiva
si asa mi-e frica sa nu mi se faca rau si sa lesin
nu stiu, as vrea sa fac ceva deosebit
dar nu stiu ce...
cred totusi k ii voi da o dedicatie mai speciala si ii voi pune o melodie preferata ei
nu pot face fata atator emotii
sorry




hai iulika lasa ca nu lesini....no luatzi asa dramatic...gandeste-te ca daca no s-o faci atunci...no sa mai ai o ocazie atat de speciala...chiar daca are probleme cu inima..no sa faca stop cardiac ca ii spui tu ca o iubesti sii multumesti pt tot...

Postat pe 8 Septembrie 2008 00:07
si asta e adev.......

si io m-am gandit k este mom cel mai indicat
iulik_flore
Postat pe 8 Septembrie 2008 15:44
Pentru mine iubirea este un lucru minunat, dar intim. Nu am nevoie de momente speciale pt a le spune parintilor mei ca ii iubesc, in fiecare zi trebuie sa profiti de ocazia de a le aminti cat de mult insemna pt tine.
fantome
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:18
Noi am avut parte de 2 momente speciale. Unul a fost cel in care nasul nostru care are o voce extraordinara, ne-a cantat O sole mio, acmpaniat de fostii mei colegi de cor, iar celalalt a fost un dans grecesc pregatit de 2 dintre colegi care fac parte din cmunitatea greaca.
Special, cel putin pt mine a fost si mom. tortului pe care l-am facut putin diferit de cel obisnuit prin faptul k am folosit lumanari in loc de artificii( am pus de jur-imprejurul tortului lumanari de inaltimi diferite in ordine descrescatoare-ca o scarita) si am ales k melodie Oda bucuriei, in locul celebrului mars.

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cercei tip candelabru 2 De la: petramakeup 23 Februarie 2010 10:53
imi vand rochitza!!!! 15 De la: v3rdeatza 2 Ianuarie 2010 11:07
Desfasuratorul nuntii 17 De la: Cassey 24 August 2009 13:26
hy 4 De la: Cassey 20 August 2009 15:45
Restaurant Cununie Civila Constanta 1 De la: m0n1 14 Iunie 2015 17:00