Setari Cookie-uri

nu cred ca daca ma casatoresc virgina este o rusine

fiecare are parerea lui. In acest punct de vedere totul depinde de ce ti se intampla in viata, depinde pe cine intalnesti la un moment nepotrivit.Ca sa fiu inteleasa o sa dau un exemplu : La 16 ani o fata intalneste un baiat de aceeasi varsta, trece un an in care isi dau seama cat de mult se iubesc si impreuna iau o decizie, ajung sa aiba relatii sexuale.Continua sa fie impreuna inca 3 ani cu ganduri de nunta, dar intr-un final se despart.El descopera ca poate intretine relatii sexuale si cu alte fete si nu ii mai place ce a avut pana atunci.Fiecare isi continua viata pe un alt drum.Baiatul curvareste in continuare iar fata ajunge sa cunoasca un om bun cu care se casatoreste.Ce vina are fata daca a intalnit un om nepotrivit la un moment nepotrivit?
La aceasta intrebare vreau sa imi raspunda domnul psiholog...


Imi cer scuze pentru exprimare dar sunt la munca si am scris repede.
nec_simi
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:15
mentionez ca nu e viata mea, e doar un exemplu care se poate intampla oricui
nec_simi
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:19
pui problema gresit de la inceput

nu exista rusine sau nu de a fi virgina .. exista doar experienta si lipsa experientei sexuale

sa pui virginitatea pe un piedestal inchinat sotului este o gresala din start care te va pune toata viata ta in umbra sotului

mentalitatii de acest gen au permis oamenilor cu "gandire sanatoasa" sa se creada superiorii si proprietarii de femei
mau77mau
Postat pe 31 Decembrie 2008 17:21
De la: mau, la data 2008-12-31 17:21:33pui problema gresit de la inceput

nu exista rusine sau nu de a fi virgina .. exista doar experienta si lipsa experientei sexuale

sa pui virginitatea pe un piedestal inchinat sotului este o gresala din start care te va pune toata viata ta in umbra sotului

mentalitatii de acest gen au permis oamenilor cu "gandire sanatoasa" sa se creada superiorii si proprietarii de femei
Iarta-ma neica , ca ma bagai si eu, dar am o intrebare: ce ai scris aici e serios ,sau gluma ? ca daca e serios ,eu nu mai sunt bun tot anul 2009 ! Am o rugaminte ; fa-mi cunostiinta si mie cu un sot[sanatos la minte] care cere sotiei sa nu vina virgina la cununie ca sa nu fie in umbra lui, sa aiba experienta prin alte paturi si eu ii fac cinste la Capsa in Bucuresti !!
Tycu
Postat pe 1 Ianuarie 2009 16:16
Intradevar sunt de acord cu tine Mau! Recunosc ca virginitatea este importanta dar PREA PUTIN...mai importanta este dragostea ca doar din dragoste se casatoresc nu din virginitate.Probleme de acest fel au existat tot timpul.Important e cine esti in interior.Si totusi pentru domnul psiholog:Domnule psiholog de ce puneti problema in acest fel?Dumneavoastra nu ar trebui sa le acuzati pe domnisoarele sau doamnele care nu sunt virgine... Vreau sa mentionez ca eu am prietene virgine care vorbesc si se comporta ca niste vagaboante + ca mai fac si sex oral si anal...Si atunci de ce ar fi o asemenea fata inaintea mea sau a altei fete?Exista o diferenta intre o fata care a avut 2-3 parteneri si o c****.

Postat pe 2 Ianuarie 2009 03:35
De la: Crisstyna, la data 2009-01-02 03:35:00Intradevar sunt de acord cu tine Mau! Recunosc ca virginitatea este importanta dar PREA PUTIN...mai importanta este dragostea ca doar din dragoste se casatoresc nu din virginitate.Probleme de acest fel au existat tot timpul.Important e cine esti in interior.Si totusi pentru domnul psiholog:Domnule psiholog de ce puneti problema in acest fel?Dumneavoastra nu ar trebui sa le acuzati pe domnisoarele sau doamnele care nu sunt virgine... Vreau sa mentionez ca eu am prietene virgine care vorbesc si se comporta ca niste vagaboante + ca mai fac si sex oral si anal...Si atunci de ce ar fi o asemenea fata inaintea mea sau a altei fete?Exista o diferenta intre o fata care a avut 2-3 parteneri si o c****.
Sunt intr-u totul de acord cu ce ai scris aici ! asa este, asta trebuia sa o scri la inceput, si nu ce ai scris anterior!
Tycu
Postat pe 2 Ianuarie 2009 11:14
Sunt intr-u totul de acord cu ce ai scris aici ! asa este, asta trebuia sa o scri la inceput, si nu ce ai scris anterior![/quote]



Invata sa scrii corect romaneste dragule!!!!!
Cypcip
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:22
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-01 16:16:18
De la: mau, la data 2008-12-31 17:21:33pui problema gresit de la inceput

nu exista rusine sau nu de a fi virgina .. exista doar experienta si lipsa experientei sexuale

sa pui virginitatea pe un piedestal inchinat sotului este o gresala din start care te va pune toata viata ta in umbra sotului

mentalitatii de acest gen au permis oamenilor cu "gandire sanatoasa" sa se creada superiorii si proprietarii de femei
Iarta-ma neica , ca ma bagai si eu, dar am o intrebare: ce ai scris aici e serios ,sau gluma ? ca daca e serios ,eu nu mai sunt bun tot anul 2009 ! Am o rugaminte ; fa-mi cunostiinta si mie cu un sot[sanatos la minte] care cere sotiei sa nu vina virgina la cununie ca sa nu fie in umbra lui, sa aiba experienta prin alte paturi si eu ii fac cinste la Capsa in Bucuresti !!


Rastalmacesti tu putin ce am spus eu dar ai prins ideea

Eu unul nu as lua o fata de sotie avand drept criteriu virginitatea. Ba chiar asta ar fi un contracriteriu. Inseamna ca fata a fost crescuta intr-un mediu care nu i-a permis sa fie ea insasi, sa isi exploreze sexualitatea ... este cu siguranta plina de prejudecati si acest mod de gandire se va manifesta in tot ceea ce vom face impreuna de atunci incolo.

Cu siguranta exista valori diferite din acest punct de vedere in alte perioade si societatii ... in special daca ne referim la culturii in care fetele se maritau la varste mult mai fragede.

Pretentia ta de la o fata sa fie virgina si sa nu mai fi fost niciodata a altuia inaintea ta si probabil niciodata dupa asta tine doar de dorinta ta de posesie. Si vorbim aici despre un om ... Nu este femeia ta si nu va fi niciodata a ta. Este ea tu esti tu si voi doi sunteti un cuplu. Daca tu ii ceri asta inseamna ca tu o consideri proprietatea ta.

Gandeste-te putin la tine. Cu siguranta ai oarece experienta sexuala. Incearca sa te vezi cum ai fi fost incat sa fii virgin in noaptea nuntii si singura fata din viata ta sa fie sotia ta actuala. Stiu nu este o tragedie, dar recunoaste ca nu tiar place sa te vezi asa. Apreciezi experienta pe care o ai si recunosti ca asta tia dat un plus de cunoastere si de apreciere corecta a vietii.

Nu spun ca este o tragedie sau o nenorocire sa fi virgina. Nici pe departe. Dar spun ca este o tragedie si o nenorocire sa vezi toate fetele care nu se marita virgin drept curve. Este inacceptabil pentru un barbat din zilele noastre si stiu ca nu esti singurul care gandesti asa si eu unul sper ca usor usor mentalitatea asta sa existe doar in cartile de istorie

Referitor la cinstea la Capsa, iti multumesc dar nu prea apreciez alcoolul. Si nici oamenii care se imbata si isi pierd capul. Sper sa nu fi si din punctul asta de vedere veriga slaba a familiei.

mau77mau
Postat pe 2 Ianuarie 2009 16:22
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-21 09:44:18
De la: Cypcip, la data 2008-12-21 00:10:00Eu zic sa ne scutesti cu sfaturile tale gratuite ca nu au nici o logica nu prea se vede ca ai studiat psihologia habar nu ai sa abordezi o problema si sa rezolvi o situatie vai vai de fata ta mi-e mila de ea....si chiar nu am nevoie de parerile tale fiecare face ce vrea cu viata lui FIECARE OM ARE LIBER ARBITRU SI VA SUPORTA CONSECINTELE DAR NU ARUNCA CU NOROI SI NU JICNI NU ASA SE COMPORTA UN OM CARE CICA A STUDIAT PSIHOLOGIA! AI TU GRIJA DE GRADINA TA LASA-I PE ALTII ! POATE MODERATORII ACESTUI SITE VAD MODUL TAU DE A VORBI SI VOR FACE CEVA IN ACEST SENS!
Adevarat ca fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul lui, eu nu oblig pe nimeni sa aiba nevoie de parerile mele, nu murdaresc pe nimeni cu noroi, pentru ca s-au murdarit singure, eu doar le arat unde e mizeria [noroiul] !Cu ce l-o spala ??!!Si mai afla ca stiu sa abordez orice problema psihologica de cuplu,toate sfaturile mele au logica sanatoasa bazata pe xperiente din viata fiecaruia , ce sunt eu de vina daca multi nu o vad !!?-corespondez cu multi tineri si multi imi multumesc !!!

Fara suparare dar cred ca sari calul domnule! Pt ca.. EU POT BAGA MANA IN FOC CA NU AI FOST FLACAU LA CASATORIE, si pana atunci cu cine te-ai culcat, cu oi, capre, vaci....? NU! Cu fete! Si care e problema ta vizavi la acest lucru ca nu inteleg!
Pe multe dintre noi care am scris in acest forum ne-a deranjat si afirmatia domnisoarei vizavi de rochia alba, ca sa nu mai spun de faptul ca "fata cuminte lucreaza in Italia", in loc sa si vada de scoala, si se casatoreste cu cine? UNUL CARE NU A FOST SUFICIENT DE BARBAT PENTRU FEMEIA PE CARE A LASAT O INSARCINATA SI APOI S AU DESPARTIT DUPA CE PIERDU SE COPILUL!
NU mai critica ti femeile, CA VOI BARBATII NU SUNTETI MAI DE SOI!
OARE DE CE IN RANDURILE BARBATILOR EXISTA MAI MULTI VIOLATORI< PROXENETI ETC?
CEL FARA DE PACAT SA ARUNCE PRIMUL PIATRA!
devyl_is_crying
Postat pe 2 Ianuarie 2009 17:53
De la: devyl_is_crying, la data 2009-01-02 17:53:03
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-21 09:44:18
De la: Cypcip, la data 2008-12-21 00:10:00Eu zic sa ne scutesti cu sfaturile tale gratuite ca nu au nici o logica nu prea se vede ca ai studiat psihologia habar nu ai sa abordezi o problema si sa rezolvi o situatie vai vai de fata ta mi-e mila de ea....si chiar nu am nevoie de parerile tale fiecare face ce vrea cu viata lui FIECARE OM ARE LIBER ARBITRU SI VA SUPORTA CONSECINTELE DAR NU ARUNCA CU NOROI SI NU JICNI NU ASA SE COMPORTA UN OM CARE CICA A STUDIAT PSIHOLOGIA! AI TU GRIJA DE GRADINA TA LASA-I PE ALTII ! POATE MODERATORII ACESTUI SITE VAD MODUL TAU DE A VORBI SI VOR FACE CEVA IN ACEST SENS!
Adevarat ca fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul lui, eu nu oblig pe nimeni sa aiba nevoie de parerile mele, nu murdaresc pe nimeni cu noroi, pentru ca s-au murdarit singure, eu doar le arat unde e mizeria [noroiul] !Cu ce l-o spala ??!!Si mai afla ca stiu sa abordez orice problema psihologica de cuplu,toate sfaturile mele au logica sanatoasa bazata pe xperiente din viata fiecaruia , ce sunt eu de vina daca multi nu o vad !!?-corespondez cu multi tineri si multi imi multumesc !!!

Fara suparare dar cred ca sari calul domnule! Pt ca.. EU POT BAGA MANA IN FOC CA NU AI FOST FLACAU LA CASATORIE, si pana atunci cu cine te-ai culcat, cu oi, capre, vaci....? NU! Cu fete! Si care e problema ta vizavi la acest lucru ca nu inteleg!
Pe multe dintre noi care am scris in acest forum ne-a deranjat si afirmatia domnisoarei vizavi de rochia alba, ca sa nu mai spun de faptul ca "fata cuminte lucreaza in Italia", in loc sa si vada de scoala, si se casatoreste cu cine? UNUL CARE NU A FOST SUFICIENT DE BARBAT PENTRU FEMEIA PE CARE A LASAT O INSARCINATA SI APOI S AU DESPARTIT DUPA CE PIERDU SE COPILUL!
NU mai critica ti femeile, CA VOI BARBATII NU SUNTETI MAI DE SOI!
OARE DE CE IN RANDURILE BARBATILOR EXISTA MAI MULTI VIOLATORI< PROXENETI ETC?
CEL FARA DE PACAT SA ARUNCE PRIMUL PIATRA!
Una este pacatul femeiesc, si alta este pacatul barbatesc. !Nu uita ca barbatul la terminare, i-si scutura caciula si pleaca, iar femeia ramane cu rana deschisa in pat !e prea mult de explicat la afirmatiile tale , asa ca o lasam pe alta data !
Tycu
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:12
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 16:12:12
De la: devyl_is_crying, la data 2009-01-02 17:53:03
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-21 09:44:18
De la: Cypcip, la data 2008-12-21 00:10:00Eu zic sa ne scutesti cu sfaturile tale gratuite ca nu au nici o logica nu prea se vede ca ai studiat psihologia habar nu ai sa abordezi o problema si sa rezolvi o situatie vai vai de fata ta mi-e mila de ea....si chiar nu am nevoie de parerile tale fiecare face ce vrea cu viata lui FIECARE OM ARE LIBER ARBITRU SI VA SUPORTA CONSECINTELE DAR NU ARUNCA CU NOROI SI NU JICNI NU ASA SE COMPORTA UN OM CARE CICA A STUDIAT PSIHOLOGIA! AI TU GRIJA DE GRADINA TA LASA-I PE ALTII ! POATE MODERATORII ACESTUI SITE VAD MODUL TAU DE A VORBI SI VOR FACE CEVA IN ACEST SENS!
Adevarat ca fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul lui, eu nu oblig pe nimeni sa aiba nevoie de parerile mele, nu murdaresc pe nimeni cu noroi, pentru ca s-au murdarit singure, eu doar le arat unde e mizeria [noroiul] !Cu ce l-o spala ??!!Si mai afla ca stiu sa abordez orice problema psihologica de cuplu,toate sfaturile mele au logica sanatoasa bazata pe xperiente din viata fiecaruia , ce sunt eu de vina daca multi nu o vad !!?-corespondez cu multi tineri si multi imi multumesc !!!

Fara suparare dar cred ca sari calul domnule! Pt ca.. EU POT BAGA MANA IN FOC CA NU AI FOST FLACAU LA CASATORIE, si pana atunci cu cine te-ai culcat, cu oi, capre, vaci....? NU! Cu fete! Si care e problema ta vizavi la acest lucru ca nu inteleg!
Pe multe dintre noi care am scris in acest forum ne-a deranjat si afirmatia domnisoarei vizavi de rochia alba, ca sa nu mai spun de faptul ca "fata cuminte lucreaza in Italia", in loc sa si vada de scoala, si se casatoreste cu cine? UNUL CARE NU A FOST SUFICIENT DE BARBAT PENTRU FEMEIA PE CARE A LASAT O INSARCINATA SI APOI S AU DESPARTIT DUPA CE PIERDU SE COPILUL!
NU mai critica ti femeile, CA VOI BARBATII NU SUNTETI MAI DE SOI!
OARE DE CE IN RANDURILE BARBATILOR EXISTA MAI MULTI VIOLATORI< PROXENETI ETC?
CEL FARA DE PACAT SA ARUNCE PRIMUL PIATRA!
Una este pacatul femeiesc, si alta este pacatul barbatesc. !Nu uita ca barbatul la terminare, i-si scutura caciula si pleaca, iar femeia ramane cu rana deschisa in pat !e prea mult de explicat la afirmatiile tale , asa ca o lasam pe alta data !



domnule MITICA sau cum te-o chema, scuteste-ne cu scuturatu frate. ca a avansat tehnoligia si sunt multe feluri sa te speli in vagin daca te referi la faptul ca femeia ramane murdara pe dinauntru ca iti scuturi dumneata caciula. daca penisu il vezi caciula e clar....asa sa iti educi si copilu. sa isi scutere caciula si dumneata sa platescti pensie alimentara.
love_love
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:47
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 16:12:12
De la: devyl_is_crying, la data 2009-01-02 17:53:03
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-21 09:44:18
De la: Cypcip, la data 2008-12-21 00:10:00Eu zic sa ne scutesti cu sfaturile tale gratuite ca nu au nici o logica nu prea se vede ca ai studiat psihologia habar nu ai sa abordezi o problema si sa rezolvi o situatie vai vai de fata ta mi-e mila de ea....si chiar nu am nevoie de parerile tale fiecare face ce vrea cu viata lui FIECARE OM ARE LIBER ARBITRU SI VA SUPORTA CONSECINTELE DAR NU ARUNCA CU NOROI SI NU JICNI NU ASA SE COMPORTA UN OM CARE CICA A STUDIAT PSIHOLOGIA! AI TU GRIJA DE GRADINA TA LASA-I PE ALTII ! POATE MODERATORII ACESTUI SITE VAD MODUL TAU DE A VORBI SI VOR FACE CEVA IN ACEST SENS!
Adevarat ca fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul lui, eu nu oblig pe nimeni sa aiba nevoie de parerile mele, nu murdaresc pe nimeni cu noroi, pentru ca s-au murdarit singure, eu doar le arat unde e mizeria [noroiul] !Cu ce l-o spala ??!!Si mai afla ca stiu sa abordez orice problema psihologica de cuplu,toate sfaturile mele au logica sanatoasa bazata pe xperiente din viata fiecaruia , ce sunt eu de vina daca multi nu o vad !!?-corespondez cu multi tineri si multi imi multumesc !!!

Fara suparare dar cred ca sari calul domnule! Pt ca.. EU POT BAGA MANA IN FOC CA NU AI FOST FLACAU LA CASATORIE, si pana atunci cu cine te-ai culcat, cu oi, capre, vaci....? NU! Cu fete! Si care e problema ta vizavi la acest lucru ca nu inteleg!
Pe multe dintre noi care am scris in acest forum ne-a deranjat si afirmatia domnisoarei vizavi de rochia alba, ca sa nu mai spun de faptul ca "fata cuminte lucreaza in Italia", in loc sa si vada de scoala, si se casatoreste cu cine? UNUL CARE NU A FOST SUFICIENT DE BARBAT PENTRU FEMEIA PE CARE A LASAT O INSARCINATA SI APOI S AU DESPARTIT DUPA CE PIERDU SE COPILUL!
NU mai critica ti femeile, CA VOI BARBATII NU SUNTETI MAI DE SOI!
OARE DE CE IN RANDURILE BARBATILOR EXISTA MAI MULTI VIOLATORI< PROXENETI ETC?
CEL FARA DE PACAT SA ARUNCE PRIMUL PIATRA!
Una este pacatul femeiesc, si alta este pacatul barbatesc. !Nu uita ca barbatul la terminare, i-si scutura caciula si pleaca, iar femeia ramane cu rana deschisa in pat !e prea mult de explicat la afirmatiile tale , asa ca o lasam pe alta data !


aici am vrut sa ajung d-le autointitulat psiholog pentru ca nu cred ca ai putea primii o autorizatie de libera practica decat poate de la balaceanca
stiu ca nu mai am cum sa iti schimb mentalitatea dar nu iti strica sa auzi cum gandesc si altii si poate sa reflectezi putin asa cum eu recunosc ma gandesc bine la ce spui tu si incerc sa aflu daca nu cumva gresesc eu
ei bine daca tu poti spune prostia asta imensa cu pacatul femeiesc si barbatesc nu meriti nici sa primesti buna ziua de la o femeie cu atat mai putin sa te primeasca in patul ei. ai o educatie foarte deficitara care tea lasat cu impresia superioritatii barbatului - aceasta mentalitate se regaseste in zilele noastre datorita in special crestinismului care a inoculat ideea asta a femeii pacatoase. obisnuiestete cu ideea ca ai trait cu o falsa impresie pana acum si ca oricum nici macar biblia nu pune din acest punct de vedere barbatul mai presus de femeie.
comparatia asta foarte plastica este jignitoare pentru femei si dovedeste ignoranta si lipsa de bun simt pt cel care o foloseste. iti pot aduce o mie de contraargumente pentru care femeile sunt mai bune ca barbatii dar nu asta conteaza. as fi la fel de superficial ca tine. nu este o lupta pt suprematie. este o lupta pentru dragoste si intelegere.
daca tu vezi actul sexual asa inseamna ca il desconsideri si probabil esti foarte putin interesat de latura lui erotica si de apropiere fantastica indusa unui cuplu. ei bine este mult mai mult decat atat. este dragoste este grija este atentie este impartasirea emotiilor este apropierea de sufletul partenerului si nu prea are nici o legatura cu murdaria.
este irelevanta prostia cu scuturatul, poti face dragoste si fara sa ejaculezi. vei dovedi astfel ca nu vrei doar sa termini si sa te culci ci si ca iti pasa de partenera ta si vrei ca ea sa fie fericita alaturi de tine.
femeia nu ramane in pat cu o rana deschisa asta este o alegorie care sa te faca pe tine sa nu realizezi ce barbat nepriceput ai fost pentru ca ai terminat repede tea luat somnul si femeia ta sta langa tine gata sa continue tocmai cand este mai aproape de a fi si ea fericita. nu este ranita ... este deschisa ca o floare pentru tine si asteapta de la tine ceva ce se pare nu o sa primeasca niciodata.
in plus pentru barbati nepriceputi care si la varste inaintate nu au reusit sa stapaneasca ejacularea prematura semn al inevolutiei sexuale sa inventat prezervativul.
mau77mau
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:19
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-02 11:14:36
De la: Crisstyna, la data 2009-01-02 03:35:00Intradevar sunt de acord cu tine Mau! Recunosc ca virginitatea este importanta dar PREA PUTIN...mai importanta este dragostea ca doar din dragoste se casatoresc nu din virginitate.Probleme de acest fel au existat tot timpul.Important e cine esti in interior.Si totusi pentru domnul psiholog:Domnule psiholog de ce puneti problema in acest fel?Dumneavoastra nu ar trebui sa le acuzati pe domnisoarele sau doamnele care nu sunt virgine... Vreau sa mentionez ca eu am prietene virgine care vorbesc si se comporta ca niste vagaboante + ca mai fac si sex oral si anal...Si atunci de ce ar fi o asemenea fata inaintea mea sau a altei fete?Exista o diferenta intre o fata care a avut 2-3 parteneri si o c****.
Sunt intr-u totul de acord cu ce ai scris aici ! asa este, asta trebuia sa o scri la inceput, si nu ce ai scris anterior!
Cum poti sa fi de acord cu ce scrie aici !-ca virginitatea conteaza mai putin in casatorie , si mai mult dragostea ! Si voi aveti dreptul sa stiti ca virginitatea e la fel de impotanta pentru ca e legata de dragoste , impreuna formeaza un tot .Virginitatea este o modalitate foarte importanta de a arata viitorului sot cat il iubesti [ ma repet: este cel mai frumos cadou pe care il faci logodnicului} cum este si fidelitatea in timpul casatoriei .Daca din diferite motive voite, sau fara voie se pierde aceasta mare cinste,virginitatea, incearca sa-i fi cat mai fidela . Si numai exagerati ca eu nu am acuzat niciodata o domnisoara,doamna, de nimic , am spus cum ar fi bine pentru ele sa fie! Acele fete vagaboande de care vorbesti, reprezinta uscaturile dintr-o padure, si ai vazut padure fara uscaturi ?
Tycu
Postat pe 3 Ianuarie 2009 21:26
De la: love_love, la data 2009-01-03 16:47:30
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 16:12:12
De la: devyl_is_crying, la data 2009-01-02 17:53:03
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-21 09:44:18
De la: Cypcip, la data 2008-12-21 00:10:00Eu zic sa ne scutesti cu sfaturile tale gratuite ca nu au nici o logica nu prea se vede ca ai studiat psihologia habar nu ai sa abordezi o problema si sa rezolvi o situatie vai vai de fata ta mi-e mila de ea....si chiar nu am nevoie de parerile tale fiecare face ce vrea cu viata lui FIECARE OM ARE LIBER ARBITRU SI VA SUPORTA CONSECINTELE DAR NU ARUNCA CU NOROI SI NU JICNI NU ASA SE COMPORTA UN OM CARE CICA A STUDIAT PSIHOLOGIA! AI TU GRIJA DE GRADINA TA LASA-I PE ALTII ! POATE MODERATORII ACESTUI SITE VAD MODUL TAU DE A VORBI SI VOR FACE CEVA IN ACEST SENS!
Adevarat ca fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul lui, eu nu oblig pe nimeni sa aiba nevoie de parerile mele, nu murdaresc pe nimeni cu noroi, pentru ca s-au murdarit singure, eu doar le arat unde e mizeria [noroiul] !Cu ce l-o spala ??!!Si mai afla ca stiu sa abordez orice problema psihologica de cuplu,toate sfaturile mele au logica sanatoasa bazata pe xperiente din viata fiecaruia , ce sunt eu de vina daca multi nu o vad !!?-corespondez cu multi tineri si multi imi multumesc !!!

Fara suparare dar cred ca sari calul domnule! Pt ca.. EU POT BAGA MANA IN FOC CA NU AI FOST FLACAU LA CASATORIE, si pana atunci cu cine te-ai culcat, cu oi, capre, vaci....? NU! Cu fete! Si care e problema ta vizavi la acest lucru ca nu inteleg!
Pe multe dintre noi care am scris in acest forum ne-a deranjat si afirmatia domnisoarei vizavi de rochia alba, ca sa nu mai spun de faptul ca "fata cuminte lucreaza in Italia", in loc sa si vada de scoala, si se casatoreste cu cine? UNUL CARE NU A FOST SUFICIENT DE BARBAT PENTRU FEMEIA PE CARE A LASAT O INSARCINATA SI APOI S AU DESPARTIT DUPA CE PIERDU SE COPILUL!
NU mai critica ti femeile, CA VOI BARBATII NU SUNTETI MAI DE SOI!
OARE DE CE IN RANDURILE BARBATILOR EXISTA MAI MULTI VIOLATORI< PROXENETI ETC?
CEL FARA DE PACAT SA ARUNCE PRIMUL PIATRA!
Una este pacatul femeiesc, si alta este pacatul barbatesc. !Nu uita ca barbatul la terminare, i-si scutura caciula si pleaca, iar femeia ramane cu rana deschisa in pat !e prea mult de explicat la afirmatiile tale , asa ca o lasam pe alta data !



domnule MITICA sau cum te-o chema, scuteste-ne cu scuturatu frate. ca a avansat tehnoligia si sunt multe feluri sa te speli in vagin daca te referi la faptul ca femeia ramane murdara pe dinauntru ca iti scuturi dumneata caciula. daca penisu il vezi caciula e clar....asa sa iti educi si copilu. sa isi scutere caciula si dumneata sa platescti pensie alimentara.
Scuza-ma ca nu ai inteles sensul[talcul] acestui proverb batranesc, cred ca varsta e sub 36 ai, ca altfel l-ai intelege ! Ai rabdare, ca o data cu varsta ai sa-l intelegi !
Tycu
Postat pe 3 Ianuarie 2009 22:09
am urmarit cu mare interes subiectul. sint medic si fac o formare in psihoterapia de cuplu si familie (4 ani, anul II).

am 41 de ani, un baiat de 3 ani si sint la a doua casatorie.

cred ca anul 2009 inseamna libertate si deschidere in gandire si respect pentru opinia celuilalt.

eu cred ca virginitatea fizica este prima treapta, ca exista si virginitate morala, psihica si emotionala.

eu cred ca e o chestiune perimata, dar asta e o parere subiectiva (subliniez, eu cred!) important in cuplu e ce aduc si pun cei doi in comun si ce le ramane individual, pentru evolutie.

iar daca cei doi (sau unul din ei)cred ca virginitatea fizica este importanta sa procedeze in consecinta, e treaba si problema lor.

respect parerile voastre, sinteti incantator de tinere, ma bucur sa ma aflu pe site, am incredere in feminitatea voastra.

stiu ca va veti casatori asa cum veti considera, ca veti aduce armonia in cuplul vostru, ca daca veti gresi e uman si vati face fata si in acest caz, firesc de altfel.

toate cele bune, sa fiti iubite, Dana
dana_iesan
Postat pe 4 Ianuarie 2009 08:58
De la: dana_iesan, la data 2009-01-04 08:58:54am urmarit cu mare interes subiectul. sint medic si fac o formare in psihoterapia de cuplu si familie (4 ani, anul II).

am 41 de ani, un baiat de 3 ani si sint la a doua casatorie.

cred ca anul 2009 inseamna libertate si deschidere in gandire si respect pentru opinia celuilalt.

eu cred ca virginitatea fizica este prima treapta, ca exista si virginitate morala, psihica si emotionala.

eu cred ca e o chestiune perimata, dar asta e o parere subiectiva (subliniez, eu cred!) important in cuplu e ce aduc si pun cei doi in comun si ce le ramane individual, pentru evolutie.

iar daca cei doi (sau unul din ei)cred ca virginitatea fizica este importanta sa procedeze in consecinta, e treaba si problema lor.

respect parerile voastre, sinteti incantator de tinere, ma bucur sa ma aflu pe site, am incredere in feminitatea voastra.

stiu ca va veti casatori asa cum veti considera, ca veti aduce armonia in cuplul vostru, ca daca veti gresi e uman si vati face fata si in acest caz, firesc de altfel.

toate cele bune, sa fiti iubite, Dana
Aveti dreptate , in ce spuneti aici , dar sunt trei idei care nu le-ati terminat .[incomplecte] iar cu respectul pentru alta opinie "este, dar lipseste cu desavarsire" --da, important in cuplu este ce aduc si ce pun cei doi in comun, dar complectez ca virginitatea fizica daca se poate, [ca depinde de la caz la caz,nu-i obligatoriu sa fie lege generala] sa fie considerata cel mai important lucru pus in comun de logodnica la casatorie , ca si fidelitatea din timpul casatoriei .Cum v-ati simti ca sot,sa vedeti cum alte persoane ar rade in spate "uite si prostul asta ce japita a luat" ?; si au dreptate ! -- da, virginitatea e problema lor , e normal sa fie asa, dar sa nu uite ca traiesc intr-o comunitate, nu izolati in jungla, si conteaza si opinia lor; nici un sot nu cred ca vrea ca un "prieten" sa faca "misto"de sotia lui ca de..daca tot a fost japita , tine si la el figura. !--nu orice greseala este [sa zicem] umana, pierderea voita a demnitati femeiesti poate aduce regrete tardive , credeti-ma ca am vazut multe cazuri, cu multe lacrimi . .
Tycu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:21
De la: mau, la data 2009-01-02 16:22:41
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-01 16:16:18
De la: mau, la data 2008-12-31 17:21:33pui problema gresit de la inceput

nu exista rusine sau nu de a fi virgina .. exista doar experienta si lipsa experientei sexuale

sa pui virginitatea pe un piedestal inchinat sotului este o gresala din start care te va pune toata viata ta in umbra sotului

mentalitatii de acest gen au permis oamenilor cu "gandire sanatoasa" sa se creada superiorii si proprietarii de femei
Iarta-ma neica , ca ma bagai si eu, dar am o intrebare: ce ai scris aici e serios ,sau gluma ? ca daca e serios ,eu nu mai sunt bun tot anul 2009 ! Am o rugaminte ; fa-mi cunostiinta si mie cu un sot[sanatos la minte] care cere sotiei sa nu vina virgina la cununie ca sa nu fie in umbra lui, sa aiba experienta prin alte paturi si eu ii fac cinste la Capsa in Bucuresti !!


Rastalmacesti tu putin ce am spus eu dar ai prins ideea

Eu unul nu as lua o fata de sotie avand drept criteriu virginitatea. Ba chiar asta ar fi un contracriteriu. Inseamna ca fata a fost crescuta intr-un mediu care nu i-a permis sa fie ea insasi, sa isi exploreze sexualitatea ... este cu siguranta plina de prejudecati si acest mod de gandire se va manifesta in tot ceea ce vom face impreuna de atunci incolo.

Cu siguranta exista valori diferite din acest punct de vedere in alte perioade si societatii ... in special daca ne referim la culturii in care fetele se maritau la varste mult mai fragede.

Pretentia ta de la o fata sa fie virgina si sa nu mai fi fost niciodata a altuia inaintea ta si probabil niciodata dupa asta tine doar de dorinta ta de posesie. Si vorbim aici despre un om ... Nu este femeia ta si nu va fi niciodata a ta. Este ea tu esti tu si voi doi sunteti un cuplu. Daca tu ii ceri asta inseamna ca tu o consideri proprietatea ta.

Gandeste-te putin la tine. Cu siguranta ai oarece experienta sexuala. Incearca sa te vezi cum ai fi fost incat sa fii virgin in noaptea nuntii si singura fata din viata ta sa fie sotia ta actuala. Stiu nu este o tragedie, dar recunoaste ca nu tiar place sa te vezi asa. Apreciezi experienta pe care o ai si recunosti ca asta tia dat un plus de cunoastere si de apreciere corecta a vietii.

Nu spun ca este o tragedie sau o nenorocire sa fi virgina. Nici pe departe. Dar spun ca este o tragedie si o nenorocire sa vezi toate fetele care nu se marita virgin drept curve. Este inacceptabil pentru un barbat din zilele noastre si stiu ca nu esti singurul care gandesti asa si eu unul sper ca usor usor mentalitatea asta sa existe doar in cartile de istorie

Referitor la cinstea la Capsa, iti multumesc dar nu prea apreciez alcoolul. Si nici oamenii care se imbata si isi pierd capul. Sper sa nu fi si din punctul asta de vedere veriga slaba a familiei.

Daca doresti ca viitoarea sotie sa nu aiba criteriul virginitatea si sa fie "specialista" in sex ,atunci i-ti urez de asa nevasta sa ai parte ; sunt destule si din astea!!Eu am rastalmacit ce ai vrut sa spui, respect opinia ta, dar nu cred ca doresti sa afli si parerea mea, asa ca ma abtin !
Tycu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 12:13
[incomplecte] complectez TACI SI INVATA LIMBA ROMANA NENEA!!!!!!!!
Cypcip
Postat pe 4 Ianuarie 2009 13:57
De la: mau, la data 2009-01-03 18:19:37
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 16:12:12
De la: devyl_is_crying, la data 2009-01-02 17:53:03
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-21 09:44:18
De la: Cypcip, la data 2008-12-21 00:10:00Eu zic sa ne scutesti cu sfaturile tale gratuite ca nu au nici o logica nu prea se vede ca ai studiat psihologia habar nu ai sa abordezi o problema si sa rezolvi o situatie vai vai de fata ta mi-e mila de ea....si chiar nu am nevoie de parerile tale fiecare face ce vrea cu viata lui FIECARE OM ARE LIBER ARBITRU SI VA SUPORTA CONSECINTELE DAR NU ARUNCA CU NOROI SI NU JICNI NU ASA SE COMPORTA UN OM CARE CICA A STUDIAT PSIHOLOGIA! AI TU GRIJA DE GRADINA TA LASA-I PE ALTII ! POATE MODERATORII ACESTUI SITE VAD MODUL TAU DE A VORBI SI VOR FACE CEVA IN ACEST SENS!
Adevarat ca fiecare este liber sa faca ce vrea cu corpul lui, eu nu oblig pe nimeni sa aiba nevoie de parerile mele, nu murdaresc pe nimeni cu noroi, pentru ca s-au murdarit singure, eu doar le arat unde e mizeria [noroiul] !Cu ce l-o spala ??!!Si mai afla ca stiu sa abordez orice problema psihologica de cuplu,toate sfaturile mele au logica sanatoasa bazata pe xperiente din viata fiecaruia , ce sunt eu de vina daca multi nu o vad !!?-corespondez cu multi tineri si multi imi multumesc !!!

Fara suparare dar cred ca sari calul domnule! Pt ca.. EU POT BAGA MANA IN FOC CA NU AI FOST FLACAU LA CASATORIE, si pana atunci cu cine te-ai culcat, cu oi, capre, vaci....? NU! Cu fete! Si care e problema ta vizavi la acest lucru ca nu inteleg!
Pe multe dintre noi care am scris in acest forum ne-a deranjat si afirmatia domnisoarei vizavi de rochia alba, ca sa nu mai spun de faptul ca "fata cuminte lucreaza in Italia", in loc sa si vada de scoala, si se casatoreste cu cine? UNUL CARE NU A FOST SUFICIENT DE BARBAT PENTRU FEMEIA PE CARE A LASAT O INSARCINATA SI APOI S AU DESPARTIT DUPA CE PIERDU SE COPILUL!
NU mai critica ti femeile, CA VOI BARBATII NU SUNTETI MAI DE SOI!
OARE DE CE IN RANDURILE BARBATILOR EXISTA MAI MULTI VIOLATORI< PROXENETI ETC?
CEL FARA DE PACAT SA ARUNCE PRIMUL PIATRA!
Una este pacatul femeiesc, si alta este pacatul barbatesc. !Nu uita ca barbatul la terminare, i-si scutura caciula si pleaca, iar femeia ramane cu rana deschisa in pat !e prea mult de explicat la afirmatiile tale , asa ca o lasam pe alta data !


aici am vrut sa ajung d-le autointitulat psiholog pentru ca nu cred ca ai putea primii o autorizatie de libera practica decat poate de la balaceanca
stiu ca nu mai am cum sa iti schimb mentalitatea dar nu iti strica sa auzi cum gandesc si altii si poate sa reflectezi putin asa cum eu recunosc ma gandesc bine la ce spui tu si incerc sa aflu daca nu cumva gresesc eu
ei bine daca tu poti spune prostia asta imensa cu pacatul femeiesc si barbatesc nu meriti nici sa primesti buna ziua de la o femeie cu atat mai putin sa te primeasca in patul ei. ai o educatie foarte deficitara care tea lasat cu impresia superioritatii barbatului - aceasta mentalitate se regaseste in zilele noastre datorita in special crestinismului care a inoculat ideea asta a femeii pacatoase. obisnuiestete cu ideea ca ai trait cu o falsa impresie pana acum si ca oricum nici macar biblia nu pune din acest punct de vedere barbatul mai presus de femeie.
comparatia asta foarte plastica este jignitoare pentru femei si dovedeste ignoranta si lipsa de bun simt pt cel care o foloseste. iti pot aduce o mie de contraargumente pentru care femeile sunt mai bune ca barbatii dar nu asta conteaza. as fi la fel de superficial ca tine. nu este o lupta pt suprematie. este o lupta pentru dragoste si intelegere.
daca tu vezi actul sexual asa inseamna ca il desconsideri si probabil esti foarte putin interesat de latura lui erotica si de apropiere fantastica indusa unui cuplu. ei bine este mult mai mult decat atat. este dragoste este grija este atentie este impartasirea emotiilor este apropierea de sufletul partenerului si nu prea are nici o legatura cu murdaria.
este irelevanta prostia cu scuturatul, poti face dragoste si fara sa ejaculezi. vei dovedi astfel ca nu vrei doar sa termini si sa te culci ci si ca iti pasa de partenera ta si vrei ca ea sa fie fericita alaturi de tine.
femeia nu ramane in pat cu o rana deschisa asta este o alegorie care sa te faca pe tine sa nu realizezi ce barbat nepriceput ai fost pentru ca ai terminat repede tea luat somnul si femeia ta sta langa tine gata sa continue tocmai cand este mai aproape de a fi si ea fericita. nu este ranita ... este deschisa ca o floare pentru tine si asteapta de la tine ceva ce se pare nu o sa primeasca niciodata.
in plus pentru barbati nepriceputi care si la varste inaintate nu au reusit sa stapaneasca ejacularea prematura semn al inevolutiei sexuale sa inventat prezervativul.
: sml-happy0158: Nu-ti cunosc varsta si nici scoala ca sa stiu in ce fel sa ma adresez , dar cred ca [ dupa ideile de aici, esti prin clasa V-a.] M-am gandit mult sa-ti dau sau nu replica,dar o fac, nu pentru tine ci pentru ceilalti , ca sunt pe acest forum multe persoane inteligente cu idei inteligente demne de apreciat, si nu vreau sa le stricam ziua citind asa ceva ! Iata un sfat: pe viitor in viata ta ,cand mai aduci asemenea argumente fara nici o baza, indiferent cui,cauta mai intai si adu dovezi ca altfel cazi pe lacul 2! - sau daca nu ai inteles ceva din acest forum , mai bine revino cu intrebare si vei primi explicatii !Aici sunt multe de explicat , dar ma dau afara cei de la Grace ca le ocup spatiul prea mult, asa ca o sa iau esentialul din explicatii , iar amanuntul mai tarziu.!-Daca ai fi citit tot ce am scris eu in acest Grace in paginile anterioare, ai fi vazut ca eu nu am spus nicio data ca barbatul este superior femeii !De unde ,DOAMNEEEE! ai luat ideea asta ?nu suntem in sclavagism !-nu vreau sa te jignesc spunandu-ti ca " esti pe afara cu ideea" mai bine spun pentru mine ca nu ai inteles .Aceste proverbe , SCUTURATUL CACIULII SI CELE DOUA PACATE DIFERITE, inseamna cu totul si totul altceva; adica barbatul are un privilegiu fata de femeie ,la cununie si numai acolo , nu i se cere [nu conteaza ,ca burlac se poate aruna in ori ce pat ca nu este privit cu "coada ochiului"] sa fie virgin [ baiat mare] pe cand la o fata frumos ar fi pentru ea[ nu obligatoriu , depinde de situatie ] sa fie virgina [ fata mare .} ; asta a fost intelesul si nu altul .Femeia cu rana deschisa , se refera la acele fete care in tinerete si-au batut joc de demnitatea lor si acum au probleme in familie,si lacrimi grele pe obraz; crede-ma ca am vazut multe, multe cazuri din astea peste tot si nu are legatura cu felul sexului dintre cei doi soti cum afirmi !! ; vezi ce simplu a fost ?-Atentie mare ca ai cam jignit aceasta forma a credintei , crestinismul ,spunand ca a inoculat ideea femei pacatoase.!Crestinismul, arata adevarul ca omul pacatos [adica femeia cat si barbatul]vor raspunde pentru pacatele lor, acolo unde vom raspunde toti,nici de cum ca femeia este inferioara barbatului. ! In concluzie,; ,barbatul nu este superior femeii, eu nici o data nu am afirmat asta !.. sunt multe cazuri cand femeile sunt mai bune ca barbatii,si intr-o familie normala , este lupta pentru dragoste si intelegere si nu de suprematie. In legatura cu partea sexuala a celor doi , cum fac ei sex sau ejaculari , erotisme, sau adormitul langa femeie , pe care le spui,nu au legatura cu acest subiect,problema asta ii priveste personal cum o rezolva, de ce nu deschizi acest subiect ? Este adevarat ca si eu ar trebui sa explic mai pe inteles ! Priceputai ? -si promiti ca pe viitor daca nu intelegi ceva mai bine cere-mi lamuriri inainte de a te arunca in asa afirmatii fara o baza, o dovada clara, ca alt fel ne trimit ceilalti pe amandoi la Balaceanca !!
Tycu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 14:59
am priceput

ps - am 32 de ani si un divort (cu care nu ma mandresc deloc)
mau77mau
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:07
... psiholog... imi cer mii de scuze ... dar raman fara cuvinte citind astfel de parere venita din partea unui... psiholog.
Am citit mai demult intr-o carte ca noi oamenii suntem la fel ca "baloanele". Era scris ca atunci cand ne adresam cuiva sa ne referim strict la comportamentul acestuia fara sa jignim..cuvintele sunt ca si niste sageti iar ce am citit aici - este crud - sageti curate. Ati bagat in aceeasi oala pe toate femeile care nu mai sunt virgine nestiind nici macar o istorisire cap coada. Nu pot sa cred totusi ca un barbat atat de tanar se mandreste cu virginitatea prietenei/sotiei. Oare asta este cel mai important intr-o casnicie? Si daca aleasa vietii tale, virgina vietii tale - cu toata tehnologia din zilele noastre tocmai ce si-a reconstruit himenul pentru a fi tu satisfacut ca si barbat fara ca tu sa stii? Sa nu-mi spui ca inaintea casatoriei faci investigatii, detectiv particular sa-i afli trecutul.
Un terapeut adevarat incurajeaza omul sa se iubeasca si sa aprecieze pe el ca pe nimeni altul. Ce s-ar intampla daca ar intra in terapie o prostituata? Ce ai face tu ca si psiholog? Ai denigra-o? Cum ai putea sa o ajuti sa se accepte si sa se iubeasca?
E mult prea adanc subiectul dar nu am putut sa nu iti adresez opinia mea.
O seara buna!
Laura.

2007Lau_grace
Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:36
daca gandim in termeni psihologici eu cred ca fiecare proiecteaza conform siesi problemele.

fiecare e cu dorintele neimplinite si cu experientele de viata, judeca in conformitate cu acestea, sint barbati care doresc asta pentru start in casnicie, sa fie sanatosi si sa gaseasca ce cauta.

judecatile emise sint de valoare, asa ca am dubii in ceea ce priveste libertatea celui care le emite.

o femeie are dreptul sa aleaga, independent, sa fie sau nu virgina fizic. si un barbat la fel. (da, un himen se poate reconstrui, aviz amatotilor!)

e problema ei, e problema lui, atata tot.

va doresc casnicii implinite, in anul 2009, Dana
dana_iesan
Postat pe 5 Ianuarie 2009 08:45
De la: dana_iesan, la data 2009-01-05 08:45:55daca gandim in termeni psihologici eu cred ca fiecare proiecteaza conform siesi problemele.

fiecare e cu dorintele neimplinite si cu experientele de viata, judeca in conformitate cu acestea, sint barbati care doresc asta pentru start in casnicie, sa fie sanatosi si sa gaseasca ce cauta.

judecatile emise sint de valoare, asa ca am dubii in ceea ce priveste libertatea celui care le emite.

o femeie are dreptul sa aleaga, independent, sa fie sau nu virgina fizic. si un barbat la fel. (da, un himen se poate reconstrui, aviz amatotilor!)

e problema ei, e problema lui, atata tot.

va doresc casnicii implinite, in anul 2009, Dana


quod erat demonstrandum ... dl mitica

ne-a dat la amandoi clasa o femeie ...frumos spus dana
mau77mau
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:37
De la: mau, la data 2009-01-05 10:37:27
De la: dana_iesan, la data 2009-01-05 08:45:55daca gandim in termeni psihologici eu cred ca fiecare proiecteaza conform siesi problemele.

fiecare e cu dorintele neimplinite si cu experientele de viata, judeca in conformitate cu acestea, sint barbati care doresc asta pentru start in casnicie, sa fie sanatosi si sa gaseasca ce cauta.

judecatile emise sint de valoare, asa ca am dubii in ceea ce priveste libertatea celui care le emite.

o femeie are dreptul sa aleaga, independent, sa fie sau nu virgina fizic. si un barbat la fel. (da, un himen se poate reconstrui, aviz amatotilor!)

e problema ei, e problema lui, atata tot.

va doresc casnicii implinite, in anul 2009, Dana


quod erat demonstrandum ... dl mitica

ne-a dat la amandoi clasa o femeie ...frumos spus dana
Treaba e in felul urmator : " sa gandim in termeni psihologici"! Nuu, ce scrie aici nu are legatura cu psihologia, asa ca nu prea stiu ce sa-ti raspund ,vad ca-i bagi pe toti barbatii in acelasi sablon, interesant e de unde sti de fiecare ce doreste de la casatorie, de la viata , asa de exact ? ["fiecare e cu dorintele neimplinite si cu experientele de viata, judeca in conformitate cu acestea, sint barbati care doresc asta pentru start in casnicie, sa fie sanatosi si sa gaseasca ce cauta."}-asa o fi ,o fi de valoare , dar de unde sti ce libertate am eu la gandire ? -ca nu-mi amintesc sa ne cunoastem asa bine pesonal !!- se spune ca nici o mama nu-si cunoaste asa bine propriul copil , cum cunosti tu asa bine oamenii !Este adevarat ca o fata este independenta sa aleaga sa fie sau nu virgina , dar am ras in legatura cu himenul ; un himen reconstruit e ca o haina carpita in coate . Oare cum se prezinta o femeie in fata sotului cu himenul reconstruit ?!?- mai bine sa-l lase asa !Repet ,astea sunt parerile mele , nu ma pricep bine la raspuns ca nu au legatura cu psihologia !
Tycu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:43
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 16:12:12 Una este pacatul femeiesc, si alta este pacatul barbatesc. !Nu uita ca barbatul la terminare, i-si scutura caciula si pleaca, iar femeia ramane cu rana deschisa in pat !e prea mult de explicat la afirmatiile tale , asa ca o lasam pe alta data !


eu te cred ca gandesti asa la anii tai... este o vorba veche pe care am auzit-o si la parintii mei cand eram mica ... intr-o discutie cu fratele si sora mea... le explia lor moartea caprioarei... sa aiba grija de sormea si ea sa fie cuminte ca ¨la barbat ii cade palaria si-o ridica de jos si merge mai departe ...dar femeia? ¨ si nu mai continua...lasa asa ¨misterul¨... dar ani au trecut si acum rad cu ei pe tema asta ¨femeia daca nu poarta palarie n-are ce ridica ... mai bine de ea merge cu paru-n vant...mai smechera¨... au inteles ca lumea s-a schimbat si s-au modernizat si ei odata cu noi ... timpul trece, lucrurile se schimba, nu poti ramane cu mentalitatea de acum 20-30 de ani ...
rocsanyk3
Postat pe 6 Ianuarie 2009 01:40
[quote name='mitica_mitaru' date='2009-01-05 18:43:37'in legatura cu himenul ; un himen reconstruit e ca o haina carpita in coate . Oare cum se prezinta o femeie in fata sotului cu himenul reconstruit ?!?- mai bine sa-l lase asa ![/quote]

ai fost comic cu ¨haina carpita in coate¨ ....

cum se prezinta o femeie in fata sotului cu himenul reconstruit ???? e foarte simplu raspunsul ....CA FATA MULT DORITA DE ACESTA ^^^^VIRGINA^^^^ si va fi nevasta perfecta ... in viziunea lui
rocsanyk3
Postat pe 6 Ianuarie 2009 02:28
domnule Mitaru, aici e un forum, eu mi-am spus parerea, respect celelalte opinii, cred sa fiecare are dreptul sa-si expuna ideile.

facem parte din generatii diferite.noi si cei pentru care este creat site-ul, iar punctez: parerea mea.

cine posteaza aici sint persoane delicios de tinere si foarte libere, care incep viata in doi.

nu am avut pretentia sa cunosc pe cineva, fac declaratii la nivel de forum.

cred ca ar fi de folos putina ingaduinta, fiecare cu parerea lui, pareti putin desuet, recunosc. dar asta e o parere pur personala.

fetelor, succes si noroc bun! Dana
dana_iesan
Postat pe 6 Ianuarie 2009 07:06
De la: mau, la data 2009-01-04 20:07:26am priceput

ps - am 32 de ani si un divort (cu care nu ma mandresc deloc)
Ai varsta aproape de a mea, trebuie sa vedem lucrurile la o relatie , intr-o lumina reala [ mai ales ca ai si o experienta nedorita in divort}, si nu te ma lua dupa ideile unor fete cu varsta de liceu, care cred ca " tot ce zboara se mananca " si unele ajung ... vai de lume !!
Tycu
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:47
REPET CAND O SA STII SA SCRII CORECT GRAMATICAL(VERBELE SE CONJUGA, IAR PREDICATUL E MUSAI SA FIE IN ACORD CU SUBIECTUL ) ATUNCI SA MAI POSTEZI ANUNTURI CA ESTI VAI DE ...TINE , HABAR NU AI CE E VIATA CE E LUMEA ,NU AI TRECUT GRANITELE EPOCII CEAUSISTE ...SI CRED CA NICI GRANITELE ROMANIEI, NU TE MAI LAUDA CA AI STUDIAT PSIHOLOGIA CA NIMENI NU TE CREDE ! HABAR NU AI SA PUI O PROBLEMA , SIGUR FEMEIA TA , NEVASTA TA TE-A INSELAT SI CE TI-AI ZIS IA HAI SA BAG EU TOATE FEMEILE IN ACEEASI OALA CA E MAI BINE TOATE CELE CE NU SUNT VIRGINE SUNT CURVE..JAPITE ETC ...DRAGULE "PSIHOLOG" ESTI VARZA !!!!! CRED CA TU AI NEVOIE DE UN PSIHOLOG CARE SA TE AJUTE SA-TI LARGESTI ORIZONTUL!
"Maxime peccantes, quia nihil peccare conatur" (Cine nu îndrãzneºte sã pãcãtuiascã, comite cel mai mare pãcat, Erasmus)
A citi fara sa gandesti e ca si cum ai manca fara sa digeri. (Edmund Burke)CAM ASTA AI FACUT TU DOMNULE PSIHOLOG AI MANCAT FARA SA DIGERI!
Cypcip
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:11
De la: rocsanyk3, la data 2009-01-06 01:40:52
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-03 16:12:12 Una este pacatul femeiesc, si alta este pacatul barbatesc. !Nu uita ca barbatul la terminare, i-si scutura caciula si pleaca, iar femeia ramane cu rana deschisa in pat !e prea mult de explicat la afirmatiile tale , asa ca o lasam pe alta data !


eu te cred ca gandesti asa la anii tai... este o vorba veche pe care am auzit-o si la parintii mei cand eram mica ... intr-o discutie cu fratele si sora mea... le explia lor moartea caprioarei... sa aiba grija de sormea si ea sa fie cuminte ca ¨la barbat ii cade palaria si-o ridica de jos si merge mai departe ...dar femeia? ¨ si nu mai continua...lasa asa ¨misterul¨... dar ani au trecut si acum rad cu ei pe tema asta ¨femeia daca nu poarta palarie n-are ce ridica ... mai bine de ea merge cu paru-n vant...mai smechera¨... au inteles ca lumea s-a schimbat si s-au modernizat si ei odata cu noi ... timpul trece, lucrurile se schimba, nu poti ramane cu mentalitatea de acum 20-30 de ani ...
Ma facusi curios bre ! - ajuta-ma sa aflu si eu , de curiozitate ;[1]-de ce razi cu fratele si sora ta la ce incercau parintii sa va invete ? pentru ca ce incercau ei sa va invete aveau dreptate? da, aveau dreptate , voi n-ati inteles nimic!;atunci unde-i poanta de radeti asa ? ;[2]-Adica parintii tai au ramas de moda veche ?SI voireprezentati generatia "moderna "? ;[3]-ca s-au modernizat , curvasaria si depravatia in lume ? . copii avortati prin benere de gunoi ?ca nu se mai tine cont la o fata prin cate paturi sare pana nimereste in cel conjugal ? ca au aparut boli venerice care nici nu se stiau de ele in trecut ?In cazul asta , vreau inapoi cu 20-30 ani ! Cauta reflecteaza mai bine la acest subiect si revino cu idei mai realiste !
Tycu
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce trebuie sa faca un cavaler de onoare ? 6 De la: imagineanuntiitale 20 Mai 2013 12:16
criza dinaintea casatoriei 28 De la: iulika_flore 22 Aprilie 2010 01:24
calcatul pe picior 45 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:08
Blog de bijuterii :) 2 De la: silverglamour 7 August 2009 22:23
Pentru miresele de la inceputul 2010, MAI IUNIE ETC. 3 De la: bestbride 14 Martie 2010 12:14