Setari Cookie-uri

pe cine trec pe invitatii....

eu am avut nunta anul trecut si tatal meu este decedat. Pe invitatii am trecut-o doar pe mama
carmela_grace
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:46
Buna am fost la o nunta unde tatal mirelui era decedat si era trecut pe invitatie dar era subliniat, ar fi bine, parerea mea sa ti cont si de viitorul tau sot, gandeste-te daca erai tu in situatia lui, aku faci cum crezi
iulia_violeta_serban
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:12
poti sa pui numele persoanes decedate, dar sa fie subliniat.Asa am vazut pe invitatia de la verisoara mea.
andreea25graversen
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:11
Si eu sunt in aceaesi situatie, tatal meu a murit si nu ma iau dupa superstitii, eu o sa-l trec dar in chenar.
e vorba de respect fata de el.Acum fiecrae face ce vrea, eu am avut o relatie minunata cu tati al meu,si ma-r mustra constiinta daca nu l-as trece.
ionescu_cld
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:58
De la: alina_girl07, la data 2009-01-15 12:16:42si eu am aceeasi problema..parintii lui au divortat la doar 5 sapt dupa ce s'a nascut el (iubitul meu)..de fapt mama lui l'a parasit ...si l'a lasat in grija tatalui sau..din pacate tatal sau a decedat anul trecut...iar cu mama lui nu are nicio legatura...va dati seama..nu a crescut cu ea...e practic o straian atat pt el cat si pt mine..cel mai probabil nici nu va fi prezenta la nunta...eu ce trec pe invitatii?

la noi a fost la fel numai ca tatal lui a fost cel care a uitat ca are un baietel si nu l-a ajutat cu nimic toata viata .... l-am lasat sa decida ce vrea sa faca si a hotarat ca nu vrea sa-l treaca nici pe invitatie si nici sa il invite la nunta .... cred ca cel mai bine e sa-l lasi pe el sa decida ... poate unii ar putea gandi ca e o lipsa de educatie sau de respect fata de parinte dar asta e .... oricum nu i-a simtit nimeni lipsa daca nu-l cunostea nimeni si toti invitatii stiau povstea nu am avut nici intrebari de genul : ¨care-i taicasu¨ sau ¨de ce nu e scris in invitatie¨ ...
rocsanyk3
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:50
in mod normal nu se trec mortii pe invitatii de nunta,eu una asa stiu,chiar e aiurea vii invita vii.eu una asa stiu
kalis27
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:16
eu m-am hotãrât o sa-l trec pe invitaþii...mi se pare corect aºa... va mulþumesc din suflet pentru ajutor
angik_grace
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:31
am si eu o mareeee problema: parintii mei sunt divortati de cand aveam 3 ani, pana acum rar s-a intamplat ca tatal meu sa ma caute si atunci cu insistente din partea mamei mele. Nu siu ce sa fac il trec pe invitatii sau nu? mentionez ca mama la divort si-a recapatat numele de fata iar eu sunt pe numele tatalui meu. Ce sa fac? daca ii trec pe amandoi se supara mama, daca nu-l trec se supara el si nici mie nu-mi place ca pe invitatie sa fie trecut numai un parinte in dreptul meu.Am incercat sa-i trec fara numele de familie dar se supara soul meu.SUNT IN MARE DILEMA!
ghitamihaela
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:03
Denisa..este nunta ta..nu a parintilor tai..iar parintii tau sunt ai tai si nu a sotului...Fiecare ar trebui sa stie unde le e locul..

Eu in locul tau i-as trece pe amn2, fiecare cu numele lui..Mama ta nu trebuie sa se supere...trebuie sa inteleaga ca el e tatal tau..bun,rau cyum e, e al tau..Apoi sunt sigura ca felul in care o tratezi pe mama ta este muult mai cald decat cel in care vb cu tatal tau..Asta va vedea si mama ta la nunta..

Eu asa as face..acum noah..tu faci cum vrei..sa ne spui si noua ce ai hotarat..
caurea_grace
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:48
daca unul dintre parinti e decedat el trebuie trecut pe invitatii dar incercuit in chenar
lady_iua
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:49
da am revenit, sunt suparata. am reusit in sfarsit sa termin grafica si textul la invitatiile de nunta, dar mama tot a avut ceva de spus in privinnta faptului ca l-am trecut si pe tatal meu, iar pe socri inclusiv mama si tata sunt trecuti fara nume de familie.inca nu am aratat mostrele si socrilor (nu vreu sa le vad reactia).in sfrsit sper sa fie bine. acum caut hartie pt imprimat invitatiile care este destul de scumpa si nu vreu sa dau o avere pe ea caci de asta am si ales sa le fac eu. daca stiti cumva o papetarie care are coli A4 perlate va rog sa-mi spune-ti si mie. va multumesc
ghitamihaela
Postat pe 6 Februarie 2009 16:15
Buna

tatal meu este decedat si m-am gandit mult la asta
Eu una o sa-l trec pe invitatie chiar daca nu mai este fizic printre noi.
Cu siguranta imi este alturi si simt cumva asa ca l-as neglija , nu stiu cum sa ma exprim.
Este in sufletul meu si va fi si pe invitatii. Si cu siguranta amintirea lui o sa-mi fie alaturi la nunta. Si iubirea mea este de acord daca eu asta imi doresc asa ca nu ma gandesc la superstitii sau la ce zice lumea. Ce rau ar putea sa ne faca tatal meu? Zambeste cu siguranta din ceruri si ne doreste toata fericirea din lume

pupicei si o nunta de vis
adacora_grace
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:14
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:35
De la: angik, la data 2008-12-05 01:59:56daca unul dintre parinti este decedat ,pot sa-i trec numele pe invitatii?...am inteles ca nu este bine.stie cineva sa-mi zica si mie


ba da se trece si daca e decedat , insa intr-un chenar..eu asa procedez , asa se procedeaza la noi in Ardeal
micki23
Postat pe 16 Mai 2009 00:14
Buna, asa este...se trec in chenar parintii decedati.Eu asa am facut si daca as face nunta de o suta de ori tot asa as face, asta in semn de respect ptr cei care ne-au dat viata sau ne-au crescut.
iti doresc O NUNTA DE VIS!!!
lili_beatrice
Postat pe 5 Iunie 2009 20:48
Sunt in aceeasi situatie ca si sotul tau,tatal meu e decedat...am dat sapt trecuta comanda de invitatii,eu nu l-am trecut..dar din auzite am inteles ca se poate incercui numele pe invitatii.E dureros,dar stiu ca cei dragi noua ,care nu mai sunt printre noi,de acolo de sus...ne vor privi si vor fi fericiti si mandri de noi!
adinaelena_grace
Postat pe 21 Iulie 2009 01:43
tarot_healthy
Postat pe 18 August 2009 16:41
plang cand ma gandesc ca la nunta me atatal meu nu va fya a decedat cand aveam eu varsta de 6 ani dar nu styu ce sa fac mama s-a recasatoryt dupa 10 ani de la moartea tatalui meu parynty vytorului sot traesc dar nu styuce sa fac sal trec pe invytatye pe sotul cu care este casatoryt mama sau sa ao trec doar pe mama si pe vytoty socry la mine la gorj mai ex la tg-jiu nu se trece mortu pe invytatye ajutatyma va rog am mare nevoie de ajutorul vostru
grace005631
Postat pe 25 Octombrie 2009 15:52
tarot_healthy
Postat pe 13 Mai 2010 15:13
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 21:22
De la: lady_iua, la data 2009-01-31 13:49:13daca unul dintre parinti e decedat el trebuie trecut pe invitatii dar incercuit in chenar
IB_Eterne_1
Postat pe 16 Septembrie 2013 15:51
De la: IB_Eterne_1, la data 2013-09-16 15:51:55
De la: lady_iua, la data 2009-01-31 13:49:13daca unul dintre parinti e decedat el trebuie trecut pe invitatii dar incercuit in chenar


Daca ambii parinti sunt decedati si ii trec pe invitatie subliniati, ar fi ok, nu?
Doar k eu as mai vrea sa adaug si o familie ca a fost ca niste parinti pt mine dupa cei naturali, cum sa procedez?

Daca trec familia naturala a miresii, familia (inlocuitoare) a miresii + parintii mirelui + nasii... ooo, cum ar parea? chiar nu stiu....

Eu as vrea sa-i trec pe toti. Oare a mai facut cine asa sau ati mai vazut? Va rog, chiar ma macina asta....

Ms anticipat!
IB_Eterne_1
Postat pe 16 Septembrie 2013 15:57
Vad ca nu s-a mai postat de mult..dar fetelor!!!am nevoie de ajutor. Trebuie sa comand invitatiile, dar am o mare problema, fiind prinsa oarecum la mijloc. Povestea e lunga, dar parintii sotului meu sunt divortati inca de intaintea nasterii lui. Acum el are o relatie oarecum buna cu tatal si cu fratii lui vitregi, nu locuim in tara, deci il viziteaza cam odata pe an. Sotul meu nu vrea sa il treaca pe invitatii alaturi de soacra mea, drept pt care nu vrea sa o treaca nici pe ea pt a evita alte situatii. Asa a venit cu ideea sa nu trecem parintii, dar eu nu sunt de acord!!pe ai mei vreau sa ii trec si ii voi trece, dar am nevoie de sfaturi!!cum sa fac textul, astfel incat sa nu sune ca parintii mei ar organiza nunta, si totusi sa nu bata la ochi ca familia lui nu este pe invitatii??helpppp
kudika_955768
Postat pe 18 Februarie 2014 17:52
De la: IB_Eterne_1, la data 2013-09-16 15:57:04
De la: IB_Eterne_1, la data 2013-09-16 15:51:55
De la: lady_iua, la data 2009-01-31 13:49:13daca unul dintre parinti e decedat el trebuie trecut pe invitatii dar incercuit in chenar


Daca ambii parinti sunt decedati si ii trec pe invitatie subliniati, ar fi ok, nu?
Doar k eu as mai vrea sa adaug si o familie ca a fost ca niste parinti pt mine dupa cei naturali, cum sa procedez?

Daca trec familia naturala a miresii, familia (inlocuitoare) a miresii + parintii mirelui + nasii... ooo, cum ar parea? chiar nu stiu....

Eu as vrea sa-i trec pe toti. Oare a mai facut cine asa sau ati mai vazut? Va rog, chiar ma macina asta....

Ms anticipat!


Conteaza ce-si doreste lumea sau ce va doriti voi doi, tu si jumatatea ta? Treceti pe cine doriti pe invitatia de nunta, in fond, e nunta voastra, nu a altora.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Februarie 2014 06:40
De la: kudika_955768, la data 2014-02-18 17:52:51Vad ca nu s-a mai postat de mult..dar fetelor!!!am nevoie de ajutor. Trebuie sa comand invitatiile, dar am o mare problema, fiind prinsa oarecum la mijloc. Povestea e lunga, dar parintii sotului meu sunt divortati inca de intaintea nasterii lui. Acum el are o relatie oarecum buna cu tatal si cu fratii lui vitregi, nu locuim in tara, deci il viziteaza cam odata pe an. Sotul meu nu vrea sa il treaca pe invitatii alaturi de soacra mea, drept pt care nu vrea sa o treaca nici pe ea pt a evita alte situatii. Asa a venit cu ideea sa nu trecem parintii, dar eu nu sunt de acord!!pe ai mei vreau sa ii trec si ii voi trece, dar am nevoie de sfaturi!!cum sa fac textul, astfel incat sa nu sune ca parintii mei ar organiza nunta, si totusi sa nu bata la ochi ca familia lui nu este pe invitatii??helpppp



Parintii ni-i da Dumnezeu,nu ni-i alegem noi!!Cine v-a dat viata???Aspectul legat de trecerea parintilor pe invitatiile de nunta este minor in sine pentru ca acesta este pur informational!!Daca socrul tau va participa la casatoria voastra si se va implica cu devotament,date fiind circumstantele aduse de divortul parintilor viitorului tau sot,domnia sa va fi trecut pe invitatie,in caz contrar,locul destinat numelui tatalui va fi lasat liber!Faci acest lucru din respect fata de tine,nu neaparat pentru cei aflati in viata voastra!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Februarie 2014 10:01
Pt a elimina bataile de cap, noi am optat prin a spune: "familia X si familia Y....." si am rezolvat chestiunea, tatal meu fiind decedat.
tresjolly
Postat pe 20 Martie 2014 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND ROCHIE DE NASA ERSA ATELIER 2 De la: cassey_tarot 18 Mai 2010 14:33
restaurante RM.VALCEA 1 De la: andreea4ia 8 Ianuarie 2010 11:47
rochie de mireasa deosebita 3 De la: marry 29 Martie 2010 18:48
Aranjamente de nunta din pene de strut sau paun 9 De la: MayanMistica 23 Noiembrie 2011 02:14
culoarea... 19 De la: myssnatacha 26 Iulie 2010 11:59