Setari Cookie-uri

decoratiunile pentru sala

am si eu o intrebare, poate ma ajutati cu niste sfaturi. Am pus la profil 2 poze cu sala in care o sa fie nunta, si as vrea si eu niste sfaturi cum as putea sa o deocorez ca sa arate de vis.multumesc
irynuka_grace
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:16
Buna depinde ce culoare iti doresti tu daca ai nunta in 2009 si esti din bucuresti poti sa te duci la targurile de nunti si acolo o sa gasesti ce culori doresti
vetuta_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:28
as fi vrut sa iti dau o parere, caci am atat de multe
insa cum albumul tau este destinat doar prietenilor, nu ti0am putut viziona pozele
iulik_flore
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:42
multumesc pentru raspunsuri. in principiu as opta pt culoarea golden...mi se pare cea mai eleganta culoare. dar astept propuneri si sugestii.
irynuka_grace
Postat pe 13 Ianuarie 2009 20:27
eu sincer ma gandesc la auriu cu bronz, sunt nuanmtele mele preferate
acum tu faci cum iti place!
gandeste-te ca in functie de aceasta nuanta trebuie sa asortezi si decoratiunile, florile, restul...
albastrul mie una personal nu imi place
mi se pare o culoare mult prea sobra pentru nunta
iulik_flore
Postat pe 14 Ianuarie 2009 10:48
Ca sa alegi culoarea potrivita pentru nunta trebuie sa iei in considerare mai multi factori: culorile salonului, arhitectura lui (daca e jos si usor intunecat, va trebui sa alegi culori mai pastelate), in functie de sezon (daca iti doresti)...In schimb daca nu ai restrictii de niciun fel si salonul iti permite poti alege ce culori doresti, ca tot veni vorba de targ, am vazut mult lila si roz ca propuneri de aranjament...alegerea e a ta. Si eu sunt in tatonari..:P
oda_tzac
Postat pe 6 Februarie 2009 08:34
mie personal imi plac si verdele acela f deschis si somon sau portoclaiu piersicuta si mai ales in combinatia aceasta
iulik_flore
Postat pe 6 Februarie 2009 11:27
depinde de ce culori sunt in restaurant
vetuta_grace
Postat pe 6 Februarie 2009 12:22
eu o sa imi fac sala pe crem cu mov si verde
suport de lumanari pe fiecare masa inalt iar la prezidiu o sa am perdea de luminite si supotr de lumanari pt alea de la bisericasi bineinteles artifici de interior pt dansul nostru
acuma depinde de ce vrei si tu si de ce bani dispui ca ii cam scump pe mine ma costa vreo 3000 roni pt 150 persoane
daniela_giura
Postat pe 6 Februarie 2009 16:35
crem...mov si verde???
Cypcip
Postat pe 6 Februarie 2009 16:54
as putea sa te ajut si eu cu ink o prietena ...caci facem asa ceva insa contra cost (mult mai putin decat a scris cea cu 3000 ron ).astept raspuns pe : caramel2u@k.ro
caramel_grace
Postat pe 6 Februarie 2009 17:39
in primul rand,trebuie sa te gandesti la ce fel de nunta iti doresti:eleganta, rustica, romantica, etc. dar sa ti cont si de tematica salii.apoi, sincer vorbind, m-am cam saturat de perdele de lumini, artificii si alte cele. incearca ceva original, care sa fie pe gustul tau. ai putea folosi mai mult materiale pentru a umple sala, de ex.o perdea de voal sau de satin in spatele mesei mirilor care sa dea un aspect de sarbatoare.pe mesele invitatiilor poti pune in niste vaze cate o gerbera sau o alta floare. poti sa combini culoriile salii cu ceea ce ai vrea tu.ideii sunt destule. important e sa alegii ceea ce iti place si ce iti poti permite.mult succes!
gabriela_condo
Postat pe 7 Februarie 2009 23:08
Sincer...inca nu m-am gandit la nuantele care le voi folosi pentru salon...dar am facut de curand o vizita la salonul unde vom avea nunta...a fost din curiozitate intr-o sambata dupa-amiaza inainte de o nunta, cand era totul pregatit...si mi-a placut foarte mult. Bordeaux cu cream...si pe fiecare masa cate un suport(sau doua) inalt cu flori. Dadea foarte bine tinand cont ca la ferestrele restaurantului erau draperii bordeaux. Masa mirilor era cu aceleasi culor...dar era mult mai special. O sa mai fac si alte vizite...sa vad si alte nuante ....Pupici.
mihaelamitea
Postat pe 8 Februarie 2009 18:46
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochia_de_mireasa_cu_trena_.html superbe fetelorrrrrrrrrrr
iulik_flore
Postat pe 10 Februarie 2009 11:34
depinde de ce culori sunt in restaurant si ce iþi place þie...eu una o sa am sala aranjata într-o nuanþã de roºu (este culoarea mea preferata) si in plus da foarte bine cu restaurantul...
angik_grace
Postat pe 10 Februarie 2009 12:27
IMI PUTITI SPUNE CAT COSTA SA AI UN HOSTESS LA NUNTA?
cata27
Postat pe 16 Februarie 2009 18:22
De la: cata27, la data 2009-02-16 18:22:05IMI PUTITI SPUNE CAT COSTA SA AI UN HOSTESS LA NUNTA?


Buna. Cred ca depinde de agentia la care aplezi, cat de cunoscuta este si ce tarife practica. Pe mine de exemplu ma costa 150 lei/hostesa.
angi_bz
Postat pe 16 Februarie 2009 19:17
De la: angi_bz, la data 2009-02-16 19:17:39
De la: cata27, la data 2009-02-16 18:22:05IMI PUTITI SPUNE CAT COSTA SA AI UN HOSTESS LA NUNTA?


Buna. Cred ca depinde de agentia la care aplezi, cat de cunoscuta este si ce tarife practica. Pe mine de exemplu ma costa 150 lei/hostesa.




multumesc frumos.
cata27
Postat pe 17 Februarie 2009 15:57
Buna miresici ce i drept eu v am urmarit indeaproape dar nu am scrzis pana acum pe forum dar simt ca a sosit timpul ,am o intrebare pt voi eu m am hotarat sa aleg niste culori care s ade a eleganta sali si nunti totodata si de aceea m am oprit la turcoaz cu maro(culoarea ciocolatei) ce spuneti??ce impact are pt voi?? am gasit si niste martutii ff dragute pe aceleas culori si chiar un tort din martipan si m au surprins placut
cristiana_dana
Postat pe 18 Februarie 2009 13:25
De la: cristiana_dana, la data 2009-02-18 13:25:11Buna miresici ce i drept eu v am urmarit indeaproape dar nu am scrzis pana acum pe forum dar simt ca a sosit timpul ,am o intrebare pt voi eu m am hotarat sa aleg niste culori care s ade a eleganta sali si nunti totodata si de aceea m am oprit la turcoaz cu maro(culoarea ciocolatei) ce spuneti??ce impact are pt voi?? am gasit si niste martutii ff dragute pe aceleas culori si chiar un tort din martipan si m au surprins placut


excelent
alina
Postat pe 18 Februarie 2009 13:59
este ceva mai indraznet dar este f frumos! ar fi bine k nuanta sa fie chiar maro inchis adik brun!
iulik_flore
Postat pe 20 Februarie 2009 17:16
Merci mult :*
cristiana_dana
Postat pe 21 Februarie 2009 18:24
foarte tare
belcmar
Postat pe 11 Martie 2009 22:50
rochitzeeeeee superbe fetelorrrrrrrrrr


http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 12 Martie 2009 11:22
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:04
am nunta pe 22 aug si daca te intereseaza o parere....am la prfofil cateva poze cu aranjamentul meu succes!
21011987
Postat pe 3 Mai 2009 20:26
Eu am optat pentru culoarea visinie in combinatie cu invoire. Este foarte eleganta combinatia chiar daca nunta mea se va tine la munte.
DaianaP
Postat pe 4 Mai 2009 14:08
F FRUMOS....IMI PLACE IDEEA CU VISINIU
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:05
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:16
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun meniu de nunta!100 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:11
Cum reactionati in cazul in care sotul are un job care-l tine departe de familie? 11 De la: miresssssica 25 Martie 2010 15:19
Fotografie si Filmare Nunta - Bucuresti 1 De la: 4fotovideo 27 Mai 2010 14:30
ce cadou sa ii iau iubitului meu? 91 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 09:24
Restaurant Cununie Civila Constanta 1 De la: m0n1 14 Iunie 2015 17:00