Setari Cookie-uri

M-a lasat balta a doua zi dupa nunta

Si noi ne-am casatorit dupa aproape 4 ani si ne intelegem perfect. Daca ar fi adevarat ce ai scris, atunci toata lumea ar divorta....
bea_antal
Postat pe 2 Februarie 2009 08:27
in locul tau as angaja un detectiv sa aflu ce s-a intamplat si in acelas timp un avocat destept pentru al face sa plateasca. o buna intrebare a fost pusa pe forum :ce s-a intplat cu suma stansa la nunta?....oricum indiferent ce raspuns iti da detectivul ...are datorii, te insala, a putut afla ceva compromitaor despre tine nu meritai ceea ce a facut ....daca avea datorii putea sa discute cu tine, daca te insela nu trebuia sa se insoare cu tine, daca a aflat ceva despre tine(asta numai tu o poti stii)existau si alte modalitati de a se razbuna....nu trebuia sa-ti implice si familia....indiferent din ce motive(NU exista nici unul care sa-l exonereze) a facut-o eu una NU l-as ierta (apropo de avocat)
andrac81
Postat pe 2 Februarie 2009 08:28
cineva care iubeste cu adevarat nu poate sa ii faca rau celui pe care il iubeste ori din ceea ce a scris ea reiese ca scumpul ei sot a ridicat si mana asupra ei incercand sa o loveasca in locul unei explicatii......deci.....unde e iubirea si incercarea de a o proteja de ceva grav care se intampla in viata lui?
anidusa
Postat pe 2 Februarie 2009 09:21
Vorbesc in cunostinta de cauza deoarece am trecut si eu oarecum prin asa ceva. Nu eram casatoriti inca si eu nu imi doream foarte mult in acel moment sa ma casatoresc dar el era foarte dornic si cu multe ganduri de viitor. Totul parea superb in relatia noastra pana intr-o zi cand de la un mesaj de :"te pup dulce de noapte buna, dragostea mea" nu am mai stiut nimic de acel om......deci......nu am mai auzit de el nu l-am mai vazut, nu a mai raspuns la telefon. Dupa o saptamana de cosmar in care credeam ca i s-a intamplat ceva rau am luat legatura cu mama lui si mi-a spus ca din cate stie ea e bine si era foarte surprinsa ca noi nu am mai vorbit.....ei din acel moment nu am mai vrut sa stiu eu nimic de el.
Un om care are demnitate si cel putin respect pt cel de langa el nu face asa ceva oricat de grava ar fi situatia.
Mi-a trebuit mult sa imi revin (si inca ma simt "amortita" uneori) dar Dumnezeu mi-a scos in cale alt om care a avut rabdare sa ma "vindec" de neincredere si care m-a invatat sa pot spune din nou acele doua cuvinte frumoase pe care nu credeam ca le voi mai putea spune vreodata. Asa ca ....viata uneori bate filmul si chiar am trait-o pe pielea mea dar sa sti ca vine o vreme cand explicatiile lui nici nu te vor mai interesa. Acum incearca sa ai o discutie linistita cu el dar in cazul in care nu doreste sa iti ofere explicatii fi tu cea care intenteaza divortul deoarece altfel te poate duce ca parata in instanta (asta e procedura daca intenteaza el divort si nu va fi cu acordul ambelor parti), si cu siguranta ca nu o meriti......deci...capul sus si incearca sa iti gasesti calmul!!!
anidusa
Postat pe 2 Februarie 2009 09:38
DA E UN SFAT BUN ? SAL URMEZE CINE VREA? SAL AUDA
gogu1938
Postat pe 2 Februarie 2009 09:43
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-24 10:14:43
De la: brindusel, la data 2009-01-23 18:58:44e dus cu pluta!!!
nu te mai consumaa!!



Mai femeilor voi nu intelegeti ca un barbat se poate razgandi in cateva secunde cand este vorba despre demnitatea lui?
De unde nu stii tu ca-n timpul nuntii nu a fost cineva care i-a pus in fata dovezile clare despre imoralitatea miresei,dovezi imbatabile,scabroase care l-au facut sa fuga.
Eu va vorbesc despre adevarata fata a unei lumi pe care voi o reduceti la talba gastei si a mintii voastre de femele care traiesc doar pentru a oferi sex.



Oare daca asa s-a intamplat, cum spune si baiatul asta? sa ne raspunda mireasa.... si eu stiu un caz cand la fel, mireasa a fost parasita a doua zi dupa nunta, insarcinata si fara banii de nunta. nenorocitul fugise cu alta.
pup
123girl
Postat pe 2 Februarie 2009 09:49
Oare daca asa s-a intamplat, cum spune stefan beiu, ca o fi aflat vreo ceva de ea? sa ne raspunda mireasa.... si eu stiu un caz cand la fel, mireasa a fost parasita a doua zi dupa nunta, insarcinata si fara banii de nunta. nenorocitul fugise cu alta.
pup
123girl
Postat pe 2 Februarie 2009 09:52
E destul de aiurea si ciudat.
O discutie cu familia lui si un avocat te-ar ajuta foarte mult.
Multa lume spune ca cu trecerea timpului nu o sa iti mai pese de ce a plecat dar eu din proprie experienta iti spun ca toata viata o sa te framante de ce a plecat asa.
Multa bafta si sa ne spui ce a fost pana la urma.
Nu mai judecati cum vreti voi ca nu aveti dreptul, doar Dumnezeu si Judecatorii au dreptul sa judece.
nec_simi
Postat pe 2 Februarie 2009 09:54
Pentru id-ul Stefan_Beiu: nu prostia este cel mai mare defect posibil al unui om, ci intoleranta! Nu stiu cine esti, cat ai suferit in viata asta, cine iti sunt prietenii, insa din cate citesc eu, nu a folosit la absolut nimic! Deocamdata! Nu imi pierd speranta ca vei reveni la sentimente umane de intelegere si compasiune!

Pentru Ligia
Sper din suflet sa aflii ce s-a intamplat pentru ca probabil te vei linisti, insa este posibil ca adevarul sa nu fie mai putin dureros. Subscriu unei alte pareri ca situatia ta cel putin nu este ingreunata de existenta unui copil mic care are nevoie de multe, inclusiv de parinti care sa il poate iubi si ajuta asa cum merita.


iulia100
Postat pe 2 Februarie 2009 09:55
Ligia nu mi-a venit sa cred cand am citit mesajul tau.Nu credeam ca asa ceva i se poate intampla cuiva.Chiar a doua zi dupa nunta.Am mai intalnit o poveste.....era putin mai diferita......este vb de o prietena.....la ceva timp dupa ce a nascut......nu era casatorita de mult timp sotul i-a spus ca o insala ca nu o mai iubeste.....nu numai atat ca nu o mai suporta vrea sa se desparta de ea.Acest lucru nu s-a int ca se pare ca ''idiotul'' si a revenit dar ma rog ceea ce voiam sa ti spun tie este sa nu cumva sotul tau sa aiba o amanta ceva......sa fi avut o prietena de mult tip si sa ti fi ascuns asta.Eu am o imaginatie mai bogata cand vine vorba de baieti si de ce ar putea sa ne faca ei.Dc nu sa se fi insurat din interes si acum sa ti trimita avocatul pe cap sa se aleaga cu ceva.Un lucru e clar trebuie sa primesti o explicatie.....nu semna nimic.Sper sa se rezove tot si sa fie doar o prostie de moment.....
gonghitza
Postat pe 2 Februarie 2009 11:35
EU LOCUL TAU L-AS LASA DRAQULUI SA PLECE SI IN LUNA DRAGOISTEA CU SILA NU SE POATE ......AI PIERDUT UNUL SUNT ALTII 100 CARE SUNT GATA SA-I OKUPE LOCUL ...TIMPUL LE VA REZOLVA PE TOATE SI DACA DZEU ASA A VRUT INSEAMNA CA TI-A DAT SA SUFERI ....DAR DUPA SUFERINTA CU SIGURANTA URMEAZA CEVA MEGA ULTRA BUN ....MUUUULT OPTIMISM SI SUNTEM ALATURI DE TINE
mimozapink
Postat pe 2 Februarie 2009 12:07
Parerea mea este ca a vrut banii de la nunta si de asta a vrut si o nunta mare cu tam-tam. A vrut banii, i-aa obtinut si gata, dilema in cazul asta este de ce a avut nevoie de bani, pt amanta, pt o afacere esuata(ex.datorii,camatari,etc.)sau pur si simplu nu te-a iuit niciodata si a vrut sa isi bata joc de tine!
Addynna
Postat pe 2 Februarie 2009 12:57
Mai Ligia,nu cred ca are rost sa te consumi pentru un nemernic...un om care face asa ceva nu poate fi decat un las si nu cred ca mai vrei sa ai ceva de-a face cu un las...
Eu iti doresc tot binele,stim ca acum suferi enorm,insa incearca sa vezi partea buna din deceptia asta:nu iti era suflet pereche.cel care iubeste nu tradeaza.Sper sa auzim numai de bine de tine!te pup!
loredanarus92
Postat pe 2 Februarie 2009 13:10
DOAMNE IN PRIMUL RAND CRED CA STEFAN BEIU CEL CARE A TRIMIS MESAJE MAI SUS,CRED CA II RAU TRAUMATIZAT DE FEMEI!!!!!!!Iar ce ti sa intamplat tie ii pur si simplu socant!!!!!!Priveste partea plina a paharului daca poti sa spui ca exista asa ceva,de ex. putea sa te lase imediat dupa ce ai nascut,asa ca ii mai bine asa.Ii greu,foarte greu ,dar roagate sa te ajute cel de sus sa treci psihic peste acest lucru.
dia_lori_27
Postat pe 2 Februarie 2009 13:34
Mai da' fata asta a dat un mesaj, sunt atatea raspunsuri si sfaturi si ea nu mai da pe aici???

Cam dubioasa treaba, nu o fi unul/una cara a aruncat o bomba si acum rade in umbra???
flo1980
Postat pe 2 Februarie 2009 14:54
Eu cred ca daca esti in stare sa dai un astfel de raspuns, inseamna ca esti de fapt femeie, iar daca luam in calcul varianta cu infidelitatea, esti chiar tu cea de la Oradea. O zi cat mai naspa sa ai :D
madalina_bancila
Postat pe 2 Februarie 2009 16:37
Draga mea eu cred ca acel om nu este normal la cap si nici nu cred ca te-a iubit vreodata,e mai bine ca s-a intamplat acum decat mai tarziu,gandestete mai bine la Dumnezeu dacat la sinucidere,nimeni si nimic pe lumea asta nu merita asa ceva.e un ticalos nenorocit ,uita-l draga.
kudika118891
Postat pe 2 Februarie 2009 19:45
eu una nu prea intru in discutii de genul asta,dar ce ti s a intamplat tie chiar m a impresionat.
Iti dau u n sfat care cel putin functioneaza la mine,probabil ca acum esti suparata ,distrusa ca nu mai ai pt ce trai si multa alte pareri proaste despre tine dar gandeste te ca tu indiferent ce ai fi facut nu meritai asta si sfatul meu este " TOT RAUL SPRE BINE" . Eu zic ca daca a avut puterea sa ti faca asta nu e un om bun si in mod sigur nu aveai o casnicie fericita alaturi de el si ce poti tu intelege si face din tot ce ti s a intamplat e
e sa fi mai puternica .tot ce e rau sa te intareasca si nu uita tot ce se intampla pe lumea asta se intampla cu un scop.
Iar poate tie ti s a intamplat asta pt ca nu era barbatul dedicat, potrivit tie si peste ani vei intalni adevarata ta jumatate cu care vei trai pana la adanci batraneti.
dana23_grace
Postat pe 3 Februarie 2009 05:00
Daca tot ce ai scris tu acolo este adevarat ar trebui sa stii si motivul.In ziua de azi cand divortezi judecatorul iti cere si cauza divortului,motivele.Deci ar fi bine sa mergi in instanta atunci cand te va chema si vei afla si motivele.Judecatorul nu lasa pe nimeni sa divorteze fara motive intemeiate. Stiu asta de la cateva persoane care au trecut prin asa ceva.Curaj si vei vedea ce fel de om este atunci.Barbati mai sunt pe lumea asta.Nu este unicul.
SWEET2KYS_S
Postat pe 3 Februarie 2009 19:26
Si ma gandesc daca nu cumva este o gluma sau incerci sa ne dai tema de discutii?
SWEET2KYS_S
Postat pe 3 Februarie 2009 20:00
Mai fetelor un om nu-l cunosti intr-o viata .... poti avea surprize din partea lui si dupa 1 luna dar foarte bine si dupa 4, 5....etc ani...Tot comportamentul care sta la baza unui caracter se dobandeste in copilarie sau mai bine spus ,, cei 7 ani de acasa"
Nu intru in detalii ( poate alta data si doar la cerere ) dar sfatul meu ar fi sa nu mai credeti tot ce va servesc barbatii pe tava....Na uite ca va tin partea Si inca ceva....nu incercati sa gasiti un altul sa va ,, vindece " de durerea provocata de ex-ul...Sunteti destepte si va puteti vindeca singure. O zi buna tuturor.
popey
Postat pe 6 Februarie 2009 12:37
De la: ion_popescu60, la data 2009-02-06 12:37:04Mai fetelor un om nu-l cunosti intr-o viata .... poti avea surprize din partea lui si dupa 1 luna dar foarte bine si dupa 4, 5....etc ani...Tot comportamentul care sta la baza unui caracter se dobandeste in copilarie sau mai bine spus ,, cei 7 ani de acasa"
Nu intru in detalii ( poate alta data si doar la cerere ) dar sfatul meu ar fi sa nu mai credeti tot ce va servesc barbatii pe tava....Na uite ca va tin partea Si inca ceva....nu incercati sa gasiti un altul sa va ,, vindece " de durerea provocata de ex-ul...Sunteti destepte si va puteti vindeca singure. O zi buna tuturor.


alina
Postat pe 6 Februarie 2009 13:06
Hmmm...groaznic as putea spune!!!Daca as fi in locul tau as merge la el acasa sa vad ce se intampla,sa vorbesc cu cei cunoscuti ai lui.Poate e bolnav rau si a aflat de curad,sau a facut ceva rau si se ascunde de cineva sa nu il mai gaseasca.Din moment ce v-ati casatorit si a vrut nunta asa mare nu cred divorta doar ca sa te pedepseasca pentru ceva din trecut cum aspus cineva mai jos...Nu stiu ce sa spu poate iei in considerare ce ti-am spus si mergi acolo.App:ati divorat pana la urma??I-ai acordat divortul??ca nu ai specificat....e foarte greu sa treci [este asta,dar daca ai prieteni aproape cu care sa vorbesti despre asta poate treci mai usor peste moment..Oricum iti doresc sa ai parte de liniste sufleteasca si sa fi cumpatata in comportament sa nu faci lucruri de care ai putea sa regreti mai tarziu....te pup!!!
_melissa_
Postat pe 7 Februarie 2009 13:24
Pentru-Stefan Beiu-nu pot sa cred ca poti sa gandesti asa si mai ales sa o spui cuiva care a cerut un sfat.Daca nu esti in stare nu il da .Mai rau faci....numai un baiat putea gandi asa....schimba situatia poate e mai bine....nu am cuvinte
grace000261
Postat pe 13 Martie 2009 16:40
ligia83 as dori sa ne anunti cand se va termina care au fost motivele lui.Vrem sa aflam sfarsitul acestei tragice povesti.
sanduta86
Postat pe 24 Martie 2009 09:34
draga mea mai devreme sau mai tarziu tot la distrugere vei ajunge.
trebuie sa fi masochista sa-ti doresti sa mai convietuiesti cu un asemenea om.In cazul lui ori nu doreste sa-ti spuna mai multe pentru ca ceea ce ai putea afla ar fi in detrimentul lui,ori are ceva sarit la creier si atunci oricat ai iubi un om...
daca el vrea sa divortati cred ca e spre binele tau. Asculta-l, nu mai sta pe ganduri.
Si, curaj. Viata nu se termina aici.
maria_doina
Postat pe 29 Martie 2009 19:44
Eu cred ca acest Stefan Beiu e chiar mirele fugar :)) si face pe desteptul aici. Taci omule din gura ***
Si tu Ligia nu semna divortul e cea mai inteleapta alegere;) succes
LeMireille
Postat pe 11 Iulie 2009 13:14
Stefan Beiu,esti cretin/a? Ligia a cerut un sfat,nu ti-a cerut parerea de fiinta redusa,pt ca om nu poti fi.Daca tu ai cunoscut doar femei precum cele pe care le descri in comentariile stupide pe care le postezi,nu inseamna ca toate sunt la fel.Abtine-te de la a-ti mai expune prostia in public.

LIGIA,cum au mai spus si altii,incearca sa vb cu apropiatii lui(parinti,frati/surori daca are,prieteni etc) pt a afla macar ceva.Si daca totusi nu se poate asa,nu semna nimic pana nu ai o explicatie plauzibila.Ai grija de tine!Fii tare!
Cris_Ardeleanu
Postat pe 17 Iulie 2009 11:57
Nu ii semna nimic si apoi da-l in judecata si cere-i daune morale...
onitzaa_oana
Postat pe 18 Iulie 2009 09:49
urat dar adevarat si eu am aceeasi parere cu a fetelor o explicatie meriti indiferent de situatie bafta si ai grija de tine
luise_healthy
Postat pe 20 Iulie 2009 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse AVON 2 De la: grace002812 6 Iunie 2009 14:10
o idee super pentru un cadou! 5 De la: kudika486441 20 Noiembrie 2013 15:48
decoratiunile pentru sala 40 De la: marry 11 Aprilie 2010 16:34
Am fugit de la propria nunta ! 11 De la: Barbie30_ 6 Iunie 2011 01:51
diagnosticare biorezonanta 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:05