Setari Cookie-uri

Ce este cel mai important in meniul nuntii?

De la: BarbieGirl, la data 2010-04-08 10:02:13si eu sunt de parere ca aperitivul trebuie sa fie cel mai bogat fel....faza naspa afost la mine la nunta ca aia ne-au pus niste farfurii mai micute decat mi-au aratat!!!


iulik_flore
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:40
buna! pot spune ca preturule pe care le-am vazut pana acum pe forum mi s-au parut mari..in comparatie cu al nostru! am specificat ce contine mai sus,felurile de mancare si 2 cafele si painea..fara bautura si sunt din tg-mures trebuie sa pecific deoarece preturile difera de la o regiune la alta:) noi am mai adaugat la meniul nostru cate ceva extrea asa ca pretul final la meniu este de 100 ron de persoasna mancarea este foarte buna..am fost la foarte multe nunti la acest restaurant!
pot spune ca sunt restaurante in oras care incep meniul si de la 120 ron dar nu merg mai mult de 170 ron.am fost si acolo la o nunta dar sincer mancarea nu a fost pe gustul meu nu pot spune ca era rea..doarece nu era! dar acuma depinde de gusturi:P
chetegalina
Postat pe 9 Aprilie 2010 02:00
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=andreea4ia&id_user=13931 pls fetelor datimi si e mie un click aici ms mult va pup
andreea4ia
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:36
Bucurestiul oricum e scump!!!

la noi incep meniurile de undeva de la 250 pana la...........fara numar

am fost invitata la o nunta acum 3 ani cu 200 euro meniul de persoana.
iulik_flore
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:55
sincer?.... e exagerat sa dai 200 euro/pers la un meniu! daca ai invitati care stiu sa manance asa mancare e ok, dar sunt convisa ca la o nunta vor fi si oameni simpli! acuma depinde de miri si de ceea ce isi doresc ei de la o nunta:)
chetegalina
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:28
daca mirii au bani si fac parte dintr-un anumit cerc mai cu pretentii., atunci toti invitatii isi vor permite sa dea 200 de euro pe meniu, pt ca li se va parea poate un fleac.. insa daca mirii sunt modesti cat de snobi ar fi ei, nu ar face nunta cu 200 de euro tacamul pt ca ar iesi in pierdere, sau poate au cativa care dau si restul ioc daca vin, ori refuza sa vina si faci nunta cu 20 de insi si aia e!
cristinne83
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:22
dar da nu va mirati ca nu exista meniu cu 200..exista si cu mai mult.. in primul rand locatia.iar dupa, cat o fi ea de locatie.. platesti ce ai in farfurie..ca daca alegi icre negre si ficatei de gasca in loc de salam de sibiu, somon in loc de pangasius, curcan in loc de sarmale si vitel cu trufe nu stiu de care in loc de ceafa banala de porc, atunci clar sare de 200:))
si nu tre sa fii cine stie ce snob sa alegi meniu d-asta.. pur si simplu si somonul e o mancare, si ficateii de gasca la fel si tot asa..numai ca sunt ff scumpe, nu creste bunicamea in iaz somon si nici nu are trufe in padurea de langa casa, e logic sa platsti mult daca vrei neaparat sa manaci delicatese.

aoleu ce as mai face si eu nunta cu 200 de euro meniul.. sa guste si bunicamea din trufe, care e problema;))
ba mai mult..daca mi-as permite, as face nunta fara dar! sa nu se simta nimeni obligat, pur si simplu fara dar! ca la americani!,dar zilele sunt grele la noi,deci... e doar un vis!
cristinne83
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:27
eu sunt din bucuresti,dar nunta am facut o la tg mures-de acolo este sotul meu....la ei este cu totul diferit meniul decat la noi!!!dar(parerea mea),cel mai important este aperitivul si bautaura!!!cum au spus si alte fete...prima impresie conteaza f mult!!bineanteles-tot meniul conteaza si trebuie sa fie bogat si aratos-dar aperitivul conteaza f mult!!!va pup fetelor.
justangel
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:33
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
martori la cununia civila 3 De la: alinaaa 21 Septembrie 2009 18:10
Momente sepciale la nunta 1 De la: valyv23 14 Iunie 2010 14:50
Fotografii profesionale nunta 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:41
Cine trebuie sa faca invitatiile? 9 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:25
am si eu nevoie de nasi 9 De la: kudika_18514 24 Februarie 2015 16:56