Setari Cookie-uri

Cand mirele vine sa ia mireasa de acasa

nu e de rau, dar eu nu sunt superstitioasa.

Se spune ca doar mirele tb sa poarte floarea cu capul in sus ca el e cel mai tanar, daca nasul e castaorit tb sa porte floarea cu capul in jos. ceva de genul asta - oricum fara importanta

Si la acel domn care ma facut si pe mine sa fac asta imi vine si in ziua de azi cand vad poze sau video sa

Atunci in mom acela am fost foart emotionata si se pare ca nu am putut sa contrazic pe nimeni.

si de aceea ziceam ca regret si in ziua de azi nu arata bine
laura02maria
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:24
mda...nasol
iulik_flore
Postat pe 1 Mai 2009 22:32
d-aia nu e bine sa te iei dupa nimeni
iulik_flore
Postat pe 1 Mai 2009 22:32
http://www.shout.ro/user.html?u=natacha
myssnatacha
Postat pe 9 Iulie 2009 12:50
Eu nu am avut deloc emotii in ziua nuntii pt k am stiut k totul va iesi ca la carte si asa a si fost.Cand a venit mirele dupa mine ne-am pregatit cu prajituri,suc,cafea,tuica si vin pt toata lumea.Stand la casa bineanteles ca nu au ezitat si vecinii sa vina sa ma vada,lucru care e normal la oricine,doar k la un moment dat curtea s-a umplut de lume,iar apoi a venit miele cu nasii familia lui si prieteni.Inainte sa ma scoata din casa,mirelui li s-au adus 2 miresute mici si dupa aceea am urmat eu.Mi-a dat buchetul si i-am poftit in camera sa le pun florile in piept.Dupa care am iesit in curte si am dansat,iar apoi am plecat toti la primarie si dupa aceea la biserica.A fost foarte frumos
madalina_iovanov
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:31
Eu si sotul meu,am inceput pregatirile de nunta cu un an inainte de marele eveniment.Incet,dar sigur.Ne-am interesat pas cu pas de orice lucru care sa aibe legatura cu nunta.Am fost deschisi la orice sugestie din partea parintilor,nasilor,prietenilor care au trecut prin aceasta experienta frumoasa.Si timpul a trecut asa de repede incat nici nu ne-am dat seama,si ne-am trezit k mai avem doar o saptamana pana la nunta.In acea saptamana cu toate k am facut totul din timp,ne-am plimbat mai mult ca niciodata.Am comandat tortul,prajiturile,buchetul miresei,lumanarile pt nasi care le-am facut noi,ad le-am comandat si platit,apoi vinul,whiski-ul.Aici am comandat mai multe sticle si de whiski si de cinzano pt femei si nici jumate din ele nu s-au baut pt k am avut tuica f buna si a trecut tot ce am dus.Iar restul bauturilor si energizantelor impreuna cu mancarea ramasa ne-au dat-o inapoi.In rest totul a iesit aproape perfect.
madalina_iovanov
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:43
BUNA ..eu nu stiu ce sa zic,dar daca este necesar,se gasesc solutii.Poti sa-ti pui voalul sa-ti acopere parul,fata si dupa aceea,poti sal dai peste cap si sa-l lasi pe spate si scuturi tu cumva frimiturile nedorite. BAFTAAAAA
kudika130378
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:40
nu se maninca si nici nu se bea mult, bufetul suedez, este bun. toti vorbesc intre ei, toti vor sa vada mireasa,mirele e bulversat, apoi este plecarea ,la poze, apoi la biserica,o nebunie, slujba, poze si apoi restaurantul, primirea invitatilor, aperitivul, dansul mirilor, dimineata achitareamesei. totul este rapid, ai dori sa nu se termine. cind vezi dvdul atunci realizezi cum afost si eu zic ca a fost superb.
grace003710
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:53
buna, la mine a fost bufet suedez, cred ca a fost foarte bine asa, noi ne grabeam sa ajungem la biserica si mai mult de 30 min nu s-a stat.
pt mine acel moment, cand m-a vazut si l-am vazut a fost cel mai emotionant din toata nunta, m-a bufnit plansul si l-am strans in brate, mi se parea cel mai frumos om de pe pamant, a fost deosebit acel moment. toata nunta e deosebita, trebuie sa fiti relaxate sa va bucurati de ea, iar in ceea ce priveste traditiile, eu nu am respectat, pentru ca nu ma identific cu ele, nici macar nu am pus flori in piept, depinde de fiacre ce doreste, insa, fiinad nunta voastra, nu lasati pe nimeni sa se bage in detalii, altfel va va parea rau toata viata.
va pup spor la pregatiri si casa de piatra la cine e cazul.
imi_ase
Postat pe 3 Decembrie 2009 09:21
Sincer fiecare cum vrea.La mine la nunta de mancare sa pus cand au venit nasi cu mirele ,turta sa rupt dar nu in fata blocului ci in scara pt ca ploua de rupea,iar hora va dati seama ca nu sa tinut in ploaie.Iar despre brad , prosoape,udat si altele la noi nu se tine asa ceva.Intr-adevar se joaca gaina de dimineata pt nasi dar n-am tinut asta pt ca mi se pare mult prea invechit si aiurea,asa ca fiecare face cum vrea si cum ii place ca doar o data faci nunta.


CASA DE PIATRE SI CE VA DORITI pt urmatoarele mirese
aly_nyko21v
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:13
la noi lucrurile vor sta total diferit

miresele se va imbraca la mine acasa

eu la sora mea

mirele ma va lua de la sora mea de acasa, singur singurel cu cameramanul si fotograful

vom merge sa tragem niste cadre doar noi doi ca niste porumbei fara "spectatori"

dupa care ne vom intoarce acasa la mine sa asteptam nasii sa-mi rupa turta repejor in fata blocului si sa pormin spre biserica dupa care spre restaurant.

trebuie sa precizez ca locuinta mea si a surorii mele este la o distanta de 5 minute maxim.

am ales sa ma imbrac acolo pentru a evita stresul si aglomeratia de acasa si persoanele mult prea "curioase".

in plus, sora mea are o casa imensa unde ma pot desfasura in voie
iulik_flore
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:41
ma scuzati, am vrut sa spun MIRELE
iulik_flore
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:42
Buna!Sorry ca sunt off-topic.Vroiam doar sa te rog sa dai si tu un click aici http://e-castig.com/index.php?r=va3v . Multumesc pentru ajutor.O zi buna
kryssa_grace
Postat pe 11 Decembrie 2009 13:30
ajutati-ma si pe mn va rog, ce tre sa spuna sora miresi si vornicica cind vine mirele sa ia mireasa de acasa, dar asa va rog mai traditional, mersi anticipat
Alina_Gori_1
Postat pe 1 Octombrie 2012 22:59
Cred ca atunci cand va veni momentul, ma las e mana altora ca eu chiar nu ma pricep la cutumele astea.
kudika_17683
Postat pe 1 Noiembrie 2012 01:00
Numai mie nu imi place sa vina sa ma ia mirele de acasa?:(( E un moment ciudat, in care toti vecinii + lautarul nu fac decat sa ma irite
kudika_17683
Postat pe 31 Ianuarie 2013 17:25
Eu as sari peste aceasta traditie..nu vreau o nunta care sa aibe traditii si obiceuri decat foarte putin.
kudika_17683
Postat pe 20 Martie 2013 22:41
fara obiceiuri vreau si eu
Cotoiu_ucigas
Postat pe 20 Martie 2013 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Muzica la nunta si alte evenimente importante 6 De la: mihaiion 28 Noiembrie 2015 14:11
Singuratatea.......arma de distrugere a vietii de tanar 5 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:05
am nevoie de un sfat 2 De la: grace005603 1 Octombrie 2009 14:00
Idei de cadou pentru nunta 7 De la: kudika_1042942 15 Ianuarie 2022 20:31
VIRGINITATEA... 867 De la: Tycu 21 Iulie 2011 20:14