Setari Cookie-uri

Cum pot sa-l uit pe barbatul vietii mele....

itsi place s fii fantoma lui? atunci n-ai decit, bate-te cu capul de peretsi, impushka-te, spinzurate-te... ma rog, eshti mare deja!
iar dak nu vreai s fii o ratata IA-TE IN MIINI! refatsi lookul, flirteaza oriunde si cu orisicine, lasa nu neaparat in serios, asa, in gluma, da ai s vezi kit de plina de viatsa ai s te simtsi! baga-tsi capul in cariera, mergi la studii, fa sport, beneficiaza de sex de calitate pu o noapte(pu k prima seara ei tot timpul sunt the best), mai scoate nishte cartsi de psihologie pu femei, poate mergi si la un psiholog bun, asa, pu primul timp si ai s vezi ce bombonika dorita ai s fii... prea greu?! atunci revina la primul abzats

Buzzy
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:31
ma gandesc ca exista si exceptii de asta intreb
grace005989
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:44
Si eu am patit cam la fel...dupa o relatie de 8 ani si 3 zile ;))). momentan ink sunt debusolata...abia au trecut 2 luni si nu reusesc sa mi-l scot total din minte. la noi a fost totul destul de roz...e adevarat aveam 16 ani cand ne-am cunoscut iar el 17. eram prea mici....cand am plecat la facultate el m-a asteptat un an si am dat amandoi la facultate la bucuresti, dar la fac diferite...de atunci ne-am mutat impreuna, iar cand am terminat facultatea si ne-am intors acasa tot impreuna am stat. nu a fost o seara in care sa nu stam unul la celalalt...pana acum vreo 3 luni cand brusc a inceput sa vina tarziu in casa...e adevarat primele zile statea la scara cu baietii..nu ma deranja absolut deloc...il vedeam d la balcon...stiam und e....cu 4 zile inainte sa ne despartim a inceput sa dispara de la scara si cand venea la 3-4 dimineata spunea ca a fost cu x cu y...iar baietii respectivi stateau la scara sau ii vedeam pe mess...m-am enervat f tare si mi-am strans toate lucrurile intr-o seara si am plecat acasa...cand a intrat in casa si a vazut ca nu eram m-a sunat...i-am raspuns si i-am zis sa imi explice si mie comportamentul lui...a zis ca mi se pare...ca doar nu face nimik rau...sta si el cu baietii...pe mine chestia cu plecatul cate 6-7 ore si cu tel inkis nu ma incanta deloc...asa ca am preferat in momentul cand am vb cu el la telefon sa pun punct...recunosc ca nu mi-a fost usor...si oricum in momentul ala am zis-o la nervi...si eram si somnoroasa ca era 5 dimineata..dar a doua zi am incercat sa il sun si mi-a raspuns pe un ton f recalcitrant si a zis ca daca am plecat cu tot cu bagaje fara sa ii zic...atunci buna plecata sunt...nu l-am mai sunat...nu m-a mai sunat...mai vb din cand in cand pe mess...se pare ca am facut cea mai buna alegere...dar va trebui sa reusesc sa ma obisnuiesc cu ideea...si acum imi vine sa il sun dar mereu ma abtin...sun o prietena...pe sora mea ..si incerc sa uit..e fff greu..poate am si eu o mare vina ca am plecat, dar un lucru e sigur..nu era cu baietii cu care zicea ca a fost...deci ma mintea...in 8 ani a fost totul roz...ne mai certam din prostii dar in 5 min era totul ok...si skimbarea asta a lui brusca m-a pus pe ganduri...minciuna nu o pot suporta...
o sa spuneti ca eram cicalitoare....Doamne fereste...nu il sunam cand era afara decat daca aveam nevoie de ceva...dar d cele mai multe ori stateam amandoi in casa...ne uitam la un film..si... o persoana care 8 ani a intrat la 12-1 in casa, de cele mai multe ori odata cu mine sau mai ramanea la scara cu baietii o jumatate de ora apoi urca de bunavoie...acum sa dispara cu orele si cu tel inkis...iar cand s intoarce sa mai si minta..poate sunt eu nebuna dar ceva sigur facea:) decat sa stau sa ma gandesc eu la fel si fel de chestii mai bine punct si de la capat...acum sa vad cand o sa o pot lua de la capat...cand eram cu el ieseam mai des si cu fetele....acum prefer sa stau mai mult in casa...imi e teama sa nu il vad cu vreuna...as muri...sincera sa fiu...am mai vb cu mama lui..ea tine f mult la mine si mi-a zis ca el e f orgolios..dar ca ea nu vrea sa fiu eu luata d proasta..pt ca nici ei nu i-a placut comportamentul lui din acele zile..si nici ea nu gaseste nici o explicatie...ea a zis ca a incercat sa il faca sa ma sune sa ne impacam, dar el ii zice mereu ca nu vrea...ca sa nu pice el prost pt ca eu sigur nu voi mai vrea...atata timp cat nu i-am dat nici un semn...sincer l-as suna...as vrea sa ne impacam...dar nu cred ca va mai fi la fel...la mine va ramane mereu acea indoiala in suflet...si imi e si teama sa nu cumva sa imi zica ca nu mai vrea el...CE SA FAC?
alinna21
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:47
Nu poti sa-l uiti si nu-l vei uita niciodata. Incearca sa te rupi de el, nu te mai interesa ce face si vezi-ti de viata ta. Daca e sa fie al tau va fi, indiferent de ce faci tu. Lasa-l un timp in pace ca sa poata sa-si dea seama ce a pierdut. Daca tu il suni mereu el cum sa vada ca ii lipsesti. Incearca sa-ti umpli timpul cu ceva placut.
danadinu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:00
Daca e cu adevarat barbatul vietii tale, nu-l vei uita niciodata !
Tycu
Postat pe 7 Noiembrie 2009 08:57
asa se procedeaza cand vrei sa inseli,cand vrei sa ai o aventura.....dispari cateva ore cu telefonul inchis...apoi vii cu o explicatie cat de cat plauzibila.....cunosc cazuri asemanatoare....poate ca baiatul a simtit nevoia sa schimbe "meniul" dupa atatia ani....dar sigur te va cauta....nu stiu dak e bine sau nu sa-l ierti....dar dak se intoarce la tine si ii pare sincer rau pt "escapada" si considera ca doar tu esti potrivita pt el...eu zic sa-i dai o a doua sansa.....va fii mult mai frumos ce va urma....dar repet,sa-i para sincer rau.....offf...e atata de discutat pe tema asta....
petronika13
Postat pe 13 Noiembrie 2009 11:51
De la: grace006257, la data 2009-11-13 11:51:21asa se procedeaza cand vrei sa inseli,cand vrei sa ai o aventura.....dispari cateva ore cu telefonul inchis...apoi vii cu o explicatie cat de cat plauzibila.....cunosc cazuri asemanatoare....poate ca baiatul a simtit nevoia sa schimbe "meniul" dupa atatia ani....dar sigur te va cauta....nu stiu dak e bine sau nu sa-l ierti....dar dak se intoarce la tine si ii pare sincer rau pt "escapada" si considera ca doar tu esti potrivita pt el...eu zic sa-i dai o a doua sansa.....va fii mult mai frumos ce va urma....dar repet,sa-i para sincer rau.....offf...e atata de discutat pe tema asta....







In infidelitate nu exista , si nu trebuie sa existe sanse. o singura solutie este ; despartirea.
Tycu
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:24
Draga Francesca, e posibil sa te mai doare ceva timp, sa te mai macine. Poate intr-o zi vei afla adevarul, sau poate nu. Te felicit pentru curaj. Sunt convinsa ca nu ti-a fost usor sa pleci.
Tot ce poti face acum e sa ai grija de tine si sati ocupi timpul liber. Incearca sa nu te izolezi. Succes!
fantome
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:04
Francesca, intr-o relatie exista si clipe de cumpana.depinde doar de noi cum le depasim. dar sa nu uiti un lucru...unde dragoste nu e...nimic nu e! deci...gandeste bine, analizeazace a fost,ce este la ora actuala si...daca in viitor mai vezi ca aceasta relatie va continua. oricum...nu te milogi!...si ai grije sa nu ramai cu mana intinsa....
vaiana
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:58
Daca este barbatul vietii tale nu o sa-l uiti.
Traieste clipele de fericire si ce v-a fi v-a fi.
Ai curajul sa fi fericita si daca mai tarziu o sa constati ca a fost un foc de paie mergi mai departe fara acuze si minciuni.
kudika056836
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:59
De la: Mistik, la data 2009-07-02 09:28:46Buna. Am avut o relatie de 10 ani, de o luna si o saptamana s-a despartit de mine si eu nu pot sa imi revin sunt inca in stare de soc. Cu greu m-am hotarat sa va impartasesc din suferinta mea, dar poate ma puteti ajuta cu sfaturi pentru al uita. Nu stiu ce simt in momentul de fata, sunt foarte bulversata. Sa incap cu inceputul... M-am cunoscut cu el la varsta de 16 ani, suntem vecini de cartier, blocurile noastre sunt despartite de o alee, a fost primul barbat din viata mea...sigur ca nu toate au mers ca pe roate timp de 10 ani dar l-am iubit si inca il iubesc enorm de mult...El s-a angajat la mijlocul lui ianuarie anul acesta si de atunci lucrurile au inceput sa scartaie. Colectivul in care a intrat este foarte tanar, de aceeasi vasta cu el si cred ca asta a avut o influenta majora in ceea ce privea relatia noastre. Eu am fost foarte sigura de relatia asta si niciodata nu am crezut ca o sa ajunga in situatia asta, simt ca este un cosmar din care vreau sa ma trezesc .... In primavara asta s-au apucat ai mei sa faca curatenie in casa si l-am rugat daca pot sa dorm la el pana se termina cu mizeria din casa, a fost de acord ca ma mut la el (ceea ce timp de 10 ani nu s-a intamplat, stateam la el doar le sfarit de saptamana si dormeam impreuna) dar cred ca nu a fost cea mai inspirata idee de a ma muta la el..el are un program forte nasol la servici incepe la 12.00 si termin la ora 20.00. Cat timp am stat la el ajungea acasa la ora 23-24. Ceea ce ma macina pe mine era faptul ca atunci cand venea de la servici imi spunea salurt si se ducea in bucatarie si vb cu ai lui. Si asa a durat o saptamana in care l-am intrebat de nenumarate ori ce se intampla cu el si raspunsurile lui erau ca nu are nimic...Intr-o seara a venit de la servici si am vb (nu mai stateam la le ma dusesem inapoi acasa pt ca am simtit ca eram in plus la el in casa). L-am intrebat ce este cu el, ce se intampla si at el a inceput cu fraza "daca vrei sa stii nu am pe nimeni" a continuat cu ceva ce m-a pus foarte mult pe ganduri "simt ceva ce nu imi pot explica nici eu...am o stare inexplicabila" pana la urma sa imi spuna ca vrea sa faca o pauza si a inceput sa imi expuna anumite chestii pe care tre sa fe lac eu si anume sa ma duc la sala, sa ma ocup mai mult de mine si sa ii mai las pe ceilalti din jurul meu, sa fiu mai activa si finul discutiei a fost ingrozitor mi-a spus sa nu sufar pt ca facem aceasta pauza.... A ramas ca o sa mai vb la telefon, ca o sa ne mai intalnim...Dar timp de o luna nu m-a sunat niciodata, eu am fost cea care l-a cautat, l-am sunat...Dar in momentul de fata daca ar veni la mine sa se impace cu mine l-as primi cu bratele deschise...Nu stiu ce sentimente am fata de el in momentul de fata de iubire, de obisnuinta, de repulsie....Este un haos total in viata mea...va spun drept ca am avut momente in care am vrut sa imi iau veata..dar nu pt el ci pt ca nu mai pot sa sufar ... de o luna de zile nu mai dorm, nu mai mananc...sunt trminata. Am noroc ca la munca imi merge fff bine..colegele ma sustin ff mult...Si dupa ce mi-a spus ca vrea pauza de rigoare am realizat ca sunt singura, ca nu am prietene pt ca el timp de 10 ani a avut grija sa ma faca sa nu mai am nici una. Nu imi gasesc locul nicaieri...urma sa facem nunta.. Sunt foarte multe de povestit ... sper ca in mare s-a inteles ce mi s-a intamplat...


si te-ai dus la sala ?
mau77mau
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:05
De la: mau, la data 2009-11-26 11:05:38
De la: Mistik, la data 2009-07-02 09:28:46Buna. Am avut o relatie de 10 ani, de o luna si o saptamana s-a despartit de mine si eu nu pot sa imi revin sunt inca in stare de soc. Cu greu m-am hotarat sa va impartasesc din suferinta mea, dar poate ma puteti ajuta cu sfaturi pentru al uita. Nu stiu ce simt in momentul de fata, sunt foarte bulversata. Sa incap cu inceputul... M-am cunoscut cu el la varsta de 16 ani, suntem vecini de cartier, blocurile noastre sunt despartite de o alee, a fost primul barbat din viata mea...sigur ca nu toate au mers ca pe roate timp de 10 ani dar l-am iubit si inca il iubesc enorm de mult...El s-a angajat la mijlocul lui ianuarie anul acesta si de atunci lucrurile au inceput sa scartaie. Colectivul in care a intrat este foarte tanar, de aceeasi vasta cu el si cred ca asta a avut o influenta majora in ceea ce privea relatia noastre. Eu am fost foarte sigura de relatia asta si niciodata nu am crezut ca o sa ajunga in situatia asta, simt ca este un cosmar din care vreau sa ma trezesc .... In primavara asta s-au apucat ai mei sa faca curatenie in casa si l-am rugat daca pot sa dorm la el pana se termina cu mizeria din casa, a fost de acord ca ma mut la el (ceea ce timp de 10 ani nu s-a intamplat, stateam la el doar le sfarit de saptamana si dormeam impreuna) dar cred ca nu a fost cea mai inspirata idee de a ma muta la el..el are un program forte nasol la servici incepe la 12.00 si termin la ora 20.00. Cat timp am stat la el ajungea acasa la ora 23-24. Ceea ce ma macina pe mine era faptul ca atunci cand venea de la servici imi spunea salurt si se ducea in bucatarie si vb cu ai lui. Si asa a durat o saptamana in care l-am intrebat de nenumarate ori ce se intampla cu el si raspunsurile lui erau ca nu are nimic...Intr-o seara a venit de la servici si am vb (nu mai stateam la le ma dusesem inapoi acasa pt ca am simtit ca eram in plus la el in casa). L-am intrebat ce este cu el, ce se intampla si at el a inceput cu fraza "daca vrei sa stii nu am pe nimeni" a continuat cu ceva ce m-a pus foarte mult pe ganduri "simt ceva ce nu imi pot explica nici eu...am o stare inexplicabila" pana la urma sa imi spuna ca vrea sa faca o pauza si a inceput sa imi expuna anumite chestii pe care tre sa fe lac eu si anume sa ma duc la sala, sa ma ocup mai mult de mine si sa ii mai las pe ceilalti din jurul meu, sa fiu mai activa si finul discutiei a fost ingrozitor mi-a spus sa nu sufar pt ca facem aceasta pauza.... A ramas ca o sa mai vb la telefon, ca o sa ne mai intalnim...Dar timp de o luna nu m-a sunat niciodata, eu am fost cea care l-a cautat, l-am sunat...Dar in momentul de fata daca ar veni la mine sa se impace cu mine l-as primi cu bratele deschise...Nu stiu ce sentimente am fata de el in momentul de fata de iubire, de obisnuinta, de repulsie....Este un haos total in viata mea...va spun drept ca am avut momente in care am vrut sa imi iau veata..dar nu pt el ci pt ca nu mai pot sa sufar ... de o luna de zile nu mai dorm, nu mai mananc...sunt trminata. Am noroc ca la munca imi merge fff bine..colegele ma sustin ff mult...Si dupa ce mi-a spus ca vrea pauza de rigoare am realizat ca sunt singura, ca nu am prietene pt ca el timp de 10 ani a avut grija sa ma faca sa nu mai am nici una. Nu imi gasesc locul nicaieri...urma sa facem nunta.. Sunt foarte multe de povestit ... sper ca in mare s-a inteles ce mi s-a intamplat...


si te-ai dus la sala ?
kudika056836
Postat pe 27 Noiembrie 2009 13:40
Ofera-ti o pauza.
Incearca sa fi obiectiva.
Ce iti doresti?Esti fericita?Asta iti doresti tu de la viata?
Cine esti tu in viata lui?
Te cunosti pe tine insati?
kudika056836
Postat pe 27 Noiembrie 2009 13:45
incearca asa fac si eu de 2 ani
kudika338622
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:52
Stii tu ce se intampla cu relatiile astea incepute la 16-17ani,cam toate se sfarsesc odata...
A fost primul barbat din viata ta,si tu probabil a doua sau a treia femeie,barbatii nu se limiteaza doar la atat.
Bucura-te ca a fost onest si ti-a spus verde-n fata ce vrea sa faca.
Altu te-ar fi inselat si nu cred ca ti-ar convenii....sau poate chiar te-a inselat,si-o fi gasit pe altcineva,admiraa-i sinceritatea,decat sa te tina pe post de ''menajera'' si cu alta sa-si petreaca noptile de pasiune.
Capul sus,fiecare trecem printr-o deceptie la un moment dat.
Uite o colega de a mea ,a parasit-o concubinul dupa ce s-a incurcat cu alta....se intampla!
gagaaa
Postat pe 11 Decembrie 2010 03:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri: Salon Florian 7 De la: grace005428 4 Octombrie 2009 17:46
cat merg nuntile? 21 De la: marry 21 Martie 2010 15:41
ULTIMIE PREGATIRI :-S 3 De la: marry 14 Aprilie 2010 09:57
Nou in Constanta 7 De la: Cassey 12 Octombrie 2009 06:09
rochita mireasa 1 De la: lalys 26 Ianuarie 2010 20:47