Setari Cookie-uri

din cauza crizei imi vine sa anulez nunta

De la: lauramaria, la data 2009-09-11 11:02:57da ama auzit si eu la stiri - populatia isi va reveni undeva la inceputul primaverii asa ca SUCCES LA PREGATIRI


multumesccc
iulik_flore
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:51
Draga mea,NU anula nunta .Eu am avut nunta pe 22 august si pt ca multe lucruri le-am facut noi ne-am descurcat,adica >>[1] marturi:am luat canute+farfurioare de pamant din piata de la tarani 120bucati=400 lei(traditional,invitatii au fost f incantati de ele);[2] plicurile pt bani=50 lei(plicuri colorate in 3 culori-cate o culoare fiecare) 50 de plicuri,de la Diverta;[3] flori aranjamente-am fost cu o seara inainte in piata Cosbuc si am luat ce am vrut cu 400lei(eu am pus pe fiecare masa un aranjament,gen campenesc cu cate o floarea soarelui in mijloc;mama le-a facut);[4] buchetul meu l-a facut vara mea,care se pricepe(f frumos,exact pe gustul meu);[5]fructele le-am primit de la un prieten(banane,struguri,mandarine);[6] pe langa fructe si flori,am mai pus pe mese cate un cosulet(din cora) 12buc=50lei,pe care le-am umplut cu niste chestii uscate(frumos mirositoare)+cate o lumanare intr-un paharut,cu fructe in ea+ cate un con de brad,le-am luat de la Bamboo=60lei,mai putin conurile de brad pe care le-am adunat din parc.Eu nu am vrut baloane si aranjamente pompoase.Insa MAREA PROBLEMA a fost ca nu au venit toti invitatii,exact la cei care nu ma asteptam.....noroc ca noi facem termopane,iar cu o luna inainte de nunta,am luat o comanda de ferestre la restaurantul la care am facut nunta si am reusit,in felul acesta sa ne platim datoria fata de restaurant.DIN 100 PERSOANE AU VENIT 70. Dar distractia a fost pe cinste,noi am gandit nunta ca pe o mare petrecere intre prieteni si exact asta a iesit.......Numai bine si nunta frumoasa!
klarra
Postat pe 17 Septembrie 2009 23:41
De la: klarra, la data 2009-09-17 23:41:03Draga mea,NU anula nunta .Eu am avut nunta pe 22 august si pt ca multe lucruri le-am facut noi ne-am descurcat,adica >>[1] marturi:am luat canute+farfurioare de pamant din piata de la tarani 120bucati=400 lei(traditional,invitatii au fost f incantati de ele);[2] plicurile pt bani=50 lei(plicuri colorate in 3 culori-cate o culoare fiecare) 50 de plicuri,de la Diverta;[3] flori aranjamente-am fost cu o seara inainte in piata Cosbuc si am luat ce am vrut cu 400lei(eu am pus pe fiecare masa un aranjament,gen campenesc cu cate o floarea soarelui in mijloc;mama le-a facut);[4] buchetul meu l-a facut vara mea,care se pricepe(f frumos,exact pe gustul meu);[5]fructele le-am primit de la un prieten(banane,struguri,mandarine);[6] pe langa fructe si flori,am mai pus pe mese cate un cosulet(din cora) 12buc=50lei,pe care le-am umplut cu niste chestii uscate(frumos mirositoare)+cate o lumanare intr-un paharut,cu fructe in ea+ cate un con de brad,le-am luat de la Bamboo=60lei,mai putin conurile de brad pe care le-am adunat din parc.Eu nu am vrut baloane si aranjamente pompoase.Insa MAREA PROBLEMA a fost ca nu au venit toti invitatii,exact la cei care nu ma asteptam.....noroc ca noi facem termopane,iar cu o luna inainte de nunta,am luat o comanda de ferestre la restaurantul la care am facut nunta si am reusit,in felul acesta sa ne platim datoria fata de restaurant.DIN 100 PERSOANE AU VENIT 70. Dar distractia a fost pe cinste,noi am gandit nunta ca pe o mare petrecere intre prieteni si exact asta a iesit.......Numai bine si nunta frumoasa!


mi se pare SUPER ideea ta cu marturiile sincer.felicitarile mele !
agny
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:27
buna,nu anula nunta k ori cu criza ori fara cine vrea sa vina,vine cine nu,nu.eu iti spun din experienta am avut nunta pe 29 august,asa frica si emotii am avut si eu dar totul a trecut cu bine multumim lui d-zeu.eu am invitat numai persoanele apropiate si familia in total de 65 de persoane,dar le multumesc k am avut o nunta superba,iar invitati mi-au dat exact cat sa-mi acopar meniul si sa-mi platesc muzica si fotograful.nu am iesit cu nimic in plus dar CHIAR nu ma intereseaza k toti sau simtit bine ,si acum vb cat de frumos a fost la nunta.deci concluzia e k daca invitatii tai sunt apropiati nu te vor lasa singura in cea mai importanta zi a ta.deci curaj
aly79_grace
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:02
va multumesc fetelor!
problema nu este neaparat din punct de vedere financiar! pana la urma vad eu cum o scot la capat!
mie imi este frica ca NU IMI VOR VENI INVITATII!!!!
nu as vrea ca putinii bani care imi ies in plus ( macar ptr luna de miere) sa ii dau restaurantului ptr meniurile celor care nu au venit.

asta este problema mea cea mai mare!

mom avem pe lista 161 de persoane dar sigura ( adik 90%) nu ne asteptam decat la 122. nici nu stiu exact cum sa fac insa cu siguranta voi declara la restaurant un numar mai mic, poate undeva la 150 k oricum se iau +/- 10%, asadar sper ca ma voi descurca
iulik_flore
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:50
De la: iulika_flore, la data 2009-09-19 14:50:50va multumesc fetelor!
problema nu este neaparat din punct de vedere financiar! pana la urma vad eu cum o scot la capat!
mie imi este frica ca NU IMI VOR VENI INVITATII!!!!
nu as vrea ca putinii bani care imi ies in plus ( macar ptr luna de miere) sa ii dau restaurantului ptr meniurile celor care nu au venit.

asta este problema mea cea mai mare!

mom avem pe lista 161 de persoane dar sigura ( adik 90%) nu ne asteptam decat la 122. nici nu stiu exact cum sa fac insa cu siguranta voi declara la restaurant un numar mai mic, poate undeva la 150 k oricum se iau +/- 10%, asadar sper ca ma voi descurca


draga mea, eu as face asa, as vb la restaurant ca am sigur 122 de persoane, si ei sa fie pregatiti pana la 161 cat de cat. asa nu te vei mai streesa, oricum ei au carne, sarmale etc, ca doar e restaurant, au lume care mananca la ei. sau discuta cu cei de la restaurant cum e cel mai bine de facut, avand in vedere faptul ca nu esti sigura pe estul pers pana la 161:D
imi_ase
Postat pe 21 Septembrie 2009 12:20
De la: imi_ase, la data 2009-09-21 12:20:52
De la: iulika_flore, la data 2009-09-19 14:50:50va multumesc fetelor!
problema nu este neaparat din punct de vedere financiar! pana la urma vad eu cum o scot la capat!
mie imi este frica ca NU IMI VOR VENI INVITATII!!!!
nu as vrea ca putinii bani care imi ies in plus ( macar ptr luna de miere) sa ii dau restaurantului ptr meniurile celor care nu au venit.

asta este problema mea cea mai mare!

mom avem pe lista 161 de persoane dar sigura ( adik 90%) nu ne asteptam decat la 122. nici nu stiu exact cum sa fac insa cu siguranta voi declara la restaurant un numar mai mic, poate undeva la 150 k oricum se iau +/- 10%, asadar sper ca ma voi descurca


draga mea, eu as face asa, as vb la restaurant ca am sigur 122 de persoane, si ei sa fie pregatiti pana la 161 cat de cat. asa nu te vei mai streesa, oricum ei au carne, sarmale etc, ca doar e restaurant, au lume care mananca la ei. sau discuta cu cei de la restaurant cum e cel mai bine de facut, avand in vedere faptul ca nu esti sigura pe estul pers pana la 161:D


da asa voi face

mc de sfat
iulik_flore
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:20
Si eu sunt o miresik speriata de ce va fi mai ales k noi nu avem delok rude am invitat doar prieteni si imi e frik k nu vor veni...................
La nunta nasei mele nu au venit 70 de pers....... Dar trebuie sa fim optimiste fiindca depinde de noi ca aceasta zi sa iasa perfect cred k k cat ne vom face ganduri negre k atat ne vom demoraliza ...... Mi ar prinde bine niste sfaturi de la voi in privinta zilei celei mari ce trebuie facut si cum sa mi organizez totul .Va pup si casa de piatra tuturor
ralucutzu
Postat pe 23 Septembrie 2009 19:53
Pt fata care se rusineaza ca bunicii au pretentia sa-i invite moca. Asta e culmea. Eu zic ca ar trebui sa ti fie rusine sa ai pretentii de bani de la ei.
Parerea mea e ca nu trebuie sa faceti calcule meschine, il invit pe x ca are bani, pe y nu, ca nu mi va da nici cat sa-si acopere meniul, rudele de la tara la fel.

Nunta o faceti pt voi, ca asa vreti voi, nu va obliga nimeni.Nu mai aveti pretentii de bani de la invitati, dar mai ales de la parinti si bunici. E destul ca v-au crescut si v-au facut mari. Daca au, va vor da cu placere.
Invitati doar persoanele apropiate cu care vreti sa impartasiti acest moment si care vor veni cu placere. Cu ce te incalzeste cand stii ca y a venit doar din obligatie?
Vorba cuiva de pe aici. Nuntile mici intr-un spatiu mic = distractie maxima.
happycorazon
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:57
Flimmari si foto profesioniste in Olt, Dolj, Teleorman.

Vrei sa imortalizezi in conditii ireprosabile si la preturi rezonabile, cu aparatura profesionista, de mare calitate, o nunta, un botez, un moment deosebit din viata ta? Noi suntem aici sa te ajutam. Pentru detalii suna la 0742577082 sau contacteaza-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk
Ne adresam cu precadere celor interesati, din judetele Dolj, Olt, Teleorman, care se descurca mai greu in a rezolva aceasta problema in conditii foarte bune.
Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000




Zambetul tau pentru eternitate.

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contacteati-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000



eunescu09_condo
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:51
De la: grace001965, la data 2009-09-23 19:53:29Si eu sunt o miresik speriata de ce va fi mai ales k noi nu avem delok rude am invitat doar prieteni si imi e frik k nu vor veni...................
La nunta nasei mele nu au venit 70 de pers....... Dar trebuie sa fim optimiste fiindca depinde de noi ca aceasta zi sa iasa perfect cred k k cat ne vom face ganduri negre k atat ne vom demoraliza ...... Mi ar prinde bine niste sfaturi de la voi in privinta zilei celei mari ce trebuie facut si cum sa mi organizez totul .Va pup si casa de piatra tuturor


grace cauta la alte topic-uri legate de pregatiri. vei vedea ca am scris acolo intreg desfasuratorul nuntii, programul din ziua respectiva si cum trebuie sa iti organizezi totul. dar nu uita, k totul trebuie personalizat in functie de tine si de ce vrei sa faci in ziua respectiva.
iulik_flore
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:53
De la: grace001965, la data 2009-09-23 19:53:29Si eu sunt o miresik speriata de ce va fi mai ales k noi nu avem delok rude am invitat doar prieteni si imi e frik k nu vor veni...................
La nunta nasei mele nu au venit 70 de pers....... Dar trebuie sa fim optimiste fiindca depinde de noi ca aceasta zi sa iasa perfect cred k k cat ne vom face ganduri negre k atat ne vom demoraliza ...... Mi ar prinde bine niste sfaturi de la voi in privinta zilei celei mari ce trebuie facut si cum sa mi organizez totul .Va pup si casa de piatra tuturor


grace cauta la alte topic-uri legate de pregatiri. vei vedea ca am scris acolo intreg desfasuratorul nuntii, programul din ziua respectiva si cum trebuie sa iti organizezi totul. dar nu uita, k totul trebuie personalizat in functie de tine si de ce vrei sa faci in ziua respectiva.
iulik_flore
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:54
fetelor merge atat de groaznic forumul in ultimul timp
am vazut k nu doar eu patesc sa dau de nush cate ori "adauga mesaj" si nu o face si cand o face vad ca am postat de 2-3 ori.
Plus ca reclamele la vin inreuneaza pagina si parca as da clik din 2 in 2 sec pe ceva......
scuze de off topic
agny
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:10


Filmari evenimente cu foto gratis

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra. Si pentru ca intr-o relatie toata lumea trebuie sa castige iata, va oferim fotografiile gratis, urmand ca d-tra sa platiti doar filmarea evenimentului. Nu ezitati, contacteati-ne si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150
veinslain@yahoo.co.uk
Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000

eunescu09_condo
Postat pe 26 Septembrie 2009 08:23
Ideea este minunata. Am sa va contactez pe e-mail.
eunescu09_condo
Postat pe 26 Septembrie 2009 08:24
:( au fost ai mey in weekendul de a trecut la o nunta la mine in craiova...sa va spun ce a iesit
din 240 de inivati, s-au anuntat 180...acum nush cati au venit in realitate dar cik nici rudele datoare nu au venit...si de ramas nu au ramas decat cu 150-170 de milioane, lei vechi normal:P.....

eu le-am facut aranjamentele florale pt sala si nu i-a costat mult deoc si nici bani nu am cerut pe ele, dc ma intreaba sa ma plateasca oricum le cer la sfert pt simplul motiv k am neaparat nevoie d ebani, ca asa nu le luam nk....sa vedem

fetelor oricum mie nu-mi iese treaba, meniul pt 2 pers a fost de 3 mil cu totul. Ai mey au dat 8 deci 5 mil peste, altii au dat 7 si tot e bine, at cum au ramas decat cu max 170???????????

bine ei chiar au nevoie de acei banuti si mi se rupe sufletu ca nu au ramas cu ceva mai consistent.... filear criza si zgarcenia si POLITICIENII care se cearta in loc sa faca ceva consistent pt banii aia de-i primesc ca salariu k imi vine sa-i impusc pe toti de la cap la coada.......nu mai suport ipocrizia, minciuna si bataia de joc pe fata a lor fata de no, oamenii de rand......
agny
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:53
De la: aaggnnyy, la data 2009-10-01 14:53:24:( au fost ai mey in weekendul de a trecut la o nunta la mine in craiova...sa va spun ce a iesit
din 240 de inivati, s-au anuntat 180...acum nush cati au venit in realitate dar cik nici rudele datoare nu au venit...si de ramas nu au ramas decat cu 150-170 de milioane, lei vechi normal:P.....

eu le-am facut aranjamentele florale pt sala si nu i-a costat mult deoc si nici bani nu am cerut pe ele, dc ma intreaba sa ma plateasca oricum le cer la sfert pt simplul motiv k am neaparat nevoie d ebani, ca asa nu le luam nk....sa vedem

fetelor oricum mie nu-mi iese treaba, meniul pt 2 pers a fost de 3 mil cu totul. Ai mey au dat 8 deci 5 mil peste, altii au dat 7 si tot e bine, at cum au ramas decat cu max 170???????????

bine ei chiar au nevoie de acei banuti si mi se rupe sufletu ca nu au ramas cu ceva mai consistent.... filear criza si zgarcenia si POLITICIENII care se cearta in loc sa faca ceva consistent pt banii aia de-i primesc ca salariu k imi vine sa-i impusc pe toti de la cap la coada.......nu mai suport ipocrizia, minciuna si bataia de joc pe fata a lor fata de no, oamenii de rand......


Se pare ca tu nu ai probleme cu criza.....la modul serios iti zic....fara suparare...sunt f multi care au ramas someri, mai ales in orasele de provincie.....sa lasi la meniu de 3 mil, 5 mil peste, mi se pare mai mult decat rezonabil, dar poate unii nu au lasat decat 1 mil peste si gandeste-te: ca pe langa costul unui meniu de 3mil, mirii au platit multe altele: muzica, tortul, lumanarile, marturiile si cate si mai cate....
E tare grea viata cu criza si nu e joaca..........desi criza pare a fi provocata de undeva mai sus, tot noi, simpli muncitori ( cu sau fara studii) o simtim pe pielea noastra........
..............................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs
adika_healthy
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:59
De la: Adika, la data 2009-10-01 14:59:08
De la: aaggnnyy, la data 2009-10-01 14:53:24:( au fost ai mey in weekendul de a trecut la o nunta la mine in craiova...sa va spun ce a iesit
din 240 de inivati, s-au anuntat 180...acum nush cati au venit in realitate dar cik nici rudele datoare nu au venit...si de ramas nu au ramas decat cu 150-170 de milioane, lei vechi normal:P.....

eu le-am facut aranjamentele florale pt sala si nu i-a costat mult deoc si nici bani nu am cerut pe ele, dc ma intreaba sa ma plateasca oricum le cer la sfert pt simplul motiv k am neaparat nevoie d ebani, ca asa nu le luam nk....sa vedem

fetelor oricum mie nu-mi iese treaba, meniul pt 2 pers a fost de 3 mil cu totul. Ai mey au dat 8 deci 5 mil peste, altii au dat 7 si tot e bine, at cum au ramas decat cu max 170???????????

bine ei chiar au nevoie de acei banuti si mi se rupe sufletu ca nu au ramas cu ceva mai consistent.... filear criza si zgarcenia si POLITICIENII care se cearta in loc sa faca ceva consistent pt banii aia de-i primesc ca salariu k imi vine sa-i impusc pe toti de la cap la coada.......nu mai suport ipocrizia, minciuna si bataia de joc pe fata a lor fata de no, oamenii de rand......


Se pare ca tu nu ai probleme cu criza.....la modul serios iti zic....fara suparare...sunt f multi care au ramas someri, mai ales in orasele de provincie.....sa lasi la meniu de 3 mil, 5 mil peste, mi se pare mai mult decat rezonabil, dar poate unii nu au lasat decat 1 mil peste si gandeste-te: ca pe langa costul unui meniu de 3mil, mirii au platit multe altele: muzica, tortul, lumanarile, marturiile si cate si mai cate....
E tare grea viata cu criza si nu e joaca..........desi criza pare a fi provocata de undeva mai sus, tot noi, simpli muncitori ( cu sau fara studii) o simtim pe pielea noastra........
..............................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs



e u sufar...ia sa vezi ce bine-mi e la 23 de ani cu o facultate terminata si un matesterat pe jumatate facut, jumatatea cealalta o termin la anul in vara:P, sa nu am un job??? groaznic....de CE??? ca magarii aia dau afara, cer taxe peste taxe din cauza carora micile afaceri sau chiar si mai mare se inchid, bancile dau afara chit ca ele au ieit in supercastig ( lucru de neimaginat pt VeSTUL europei ). Suntem fraieri sincer, ar trebui sa mergem si sa le dam in cap la politicienii astia care distrug ce s-a facut pana la venirea lor.

Eu sunt din craiova si vad cum s-au ratat sute de afaceri la gen adus fabrica coca-cola, adus fabrica de alte chestii din cauza... MITEI; ma uit pe strazi si vad zeci de sensuri giratorii?! a-ti mai auzit de 2 sensuri giratorii unul dupa cealalt?! veniti in craiova si o s vedeti. S-a mai vazut asfaltat de strada perfect si la nici 2 zile spart ca s-au gandit ei sa schimbe nush ce la o conducta?1 veniti in romania !!! sau renovari de diferite zone din craiova, nuzic nu, ideea e buna, dar muca de s-a depus e de 2 lei......

nush ce o sa fac la alagerile de anul asta dar e clar ca ar trebui sa le dam in cap la boi si sa alegem pe cineva care sa nu inghita ipocriziile de pana acum...si cand mai ma gandesc la tupeul ungurilor de cer autonomie in tara noastra, pe pamantul nostru nush ce-mi vine sa fac, dar bine sincer nu le-as face. Cum adik sa ma duc eu la ei in sat si sa-mi iau bataie ca vb romaneste, cum adik sa nu-mi rapsunda la o intrebare ca nu vor s avb romana?!!!!!!!1 TREZIREA OAMENILOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

scuze de off topic
agny
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:18
agnyy

in mare parte si eu am ramas socata!!!!!!!!!

de tupeul ungurilor si de multe alte chestii!!!

nu facem politica aici insa sa zica "mersi" ca ii tinem in tara noastra. si asa s-au implicat prea mult. la ei in tara de ce nu fac asa? au plecat de acolo "De prea mult bine" si au venit aici sa faca legea...

nu am nimic cu nimeni si nu sunt rasista dar uneori te socheaza lipsa lo de bun simt...


in alta ordine de idei si eu am facut o fac, un master, vb 4 limbi straine dintre care doua la perfectie. am si doua atestate de competenta lingvistica internationala. siii???? ce??????????

se uita cineva la mine??? nu!!!

imi inchid usa in nas si ma trateaza la fel k pe una cu 12 clase.
iulik_flore
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:49
De la: iulika_flore, la data 2009-10-01 16:49:34agnyy

in mare parte si eu am ramas socata!!!!!!!!!

de tupeul ungurilor si de multe alte chestii!!!

nu facem politica aici insa sa zica "mersi" ca ii tinem in tara noastra. si asa s-au implicat prea mult. la ei in tara de ce nu fac asa? au plecat de acolo "De prea mult bine" si au venit aici sa faca legea...

nu am nimic cu nimeni si nu sunt rasista dar uneori te socheaza lipsa lo de bun simt...


in alta ordine de idei si eu am facut o fac, un master, vb 4 limbi straine dintre care doua la perfectie. am si doua atestate de competenta lingvistica internationala. siii???? ce??????????

se uita cineva la mine??? nu!!!

imi inchid usa in nas si ma trateaza la fel k pe una cu 12 clase.


asa e, asa patesc si eu
ma descurc excelent in 2 limbi internationale, ma pricep la tot ce priveste calculatorul, arat ok spre bine, vb fluent, sunt o pers convingatoare, nu sunt nesi ba mai rau las de la mine si ii las pe altii sa creada ca ma fraieresc, am tot ce trebuie si multe pers ma lauda...dar un job de Doamne ajuta nici gand....
agny
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:11
De la: iulika_flore, la data 2009-10-01 16:49:34agnyy

in mare parte si eu am ramas socata!!!!!!!!!

de tupeul ungurilor si de multe alte chestii!!!

nu facem politica aici insa sa zica "mersi" ca ii tinem in tara noastra. si asa s-au implicat prea mult. la ei in tara de ce nu fac asa? au plecat de acolo "De prea mult bine" si au venit aici sa faca legea...

nu am nimic cu nimeni si nu sunt rasista dar uneori te socheaza lipsa lo de bun simt...


in alta ordine de idei si eu am facut o fac, un master, vb 4 limbi straine dintre care doua la perfectie. am si doua atestate de competenta lingvistica internationala. siii???? ce??????????

se uita cineva la mine??? nu!!!

imi inchid usa in nas si ma trateaza la fel k pe una cu 12 clase.


asa e, asa patesc si eu
ma descurc excelent in 2 limbi internationale, ma pricep la tot ce priveste calculatorul, arat ok spre bine, vb fluent, sunt o pers convingatoare, nu sunt nesi ba mai rau las de la mine si ii las pe altii sa creada ca ma fraieresc, am tot ce trebuie si multe pers ma lauda...dar un job de Doamne ajuta nici gand....
agny
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:11
De la: aaggnnyy, la data 2009-10-01 17:11:44
De la: iulika_flore, la data 2009-10-01 16:49:34agnyy

in mare parte si eu am ramas socata!!!!!!!!!

de tupeul ungurilor si de multe alte chestii!!!

nu facem politica aici insa sa zica "mersi" ca ii tinem in tara noastra. si asa s-au implicat prea mult. la ei in tara de ce nu fac asa? au plecat de acolo "De prea mult bine" si au venit aici sa faca legea...

nu am nimic cu nimeni si nu sunt rasista dar uneori te socheaza lipsa lo de bun simt...


in alta ordine de idei si eu am facut o fac, un master, vb 4 limbi straine dintre care doua la perfectie. am si doua atestate de competenta lingvistica internationala. siii???? ce??????????

se uita cineva la mine??? nu!!!

imi inchid usa in nas si ma trateaza la fel k pe una cu 12 clase.


asa e, asa patesc si eu
ma descurc excelent in 2 limbi internationale, ma pricep la tot ce priveste calculatorul, arat ok spre bine, vb fluent, sunt o pers convingatoare, nu sunt nesi ba mai rau las de la mine si ii las pe altii sa creada ca ma fraieresc, am tot ce trebuie si multe pers ma lauda...dar un job de Doamne ajuta nici gand....


iulik_flore
Postat pe 1 Octombrie 2009 23:04
Buna miresici!Subiectul asta cu criza ma ingrijoreza si pe mine foarte mult mai ales ca noi nu ne putem baza pe rude delok si prietenii nu stim dak vor veni...Am ajuns sa ma gandesk numai la asta vreau niste sfaturi voi kum ati trkut peste aceste momente?
Ma gandesk k dak akum cand mai sunt 10 lunipana la eveniment ma gandesk numai la asta atunci o sa ratez toate momenteole frumoase ale nuntii.Deja pe viitorul meu sot l am innebunit de cap k starea mea de spirit............ Va rog dati mi un sfat!Va multumesk anticipat
ralucutzu
Postat pe 13 Octombrie 2009 23:16
De la: ralucutzu, la data 2009-10-13 23:16:59Buna miresici!Subiectul asta cu criza ma ingrijoreza si pe mine foarte mult mai ales ca noi nu ne putem baza pe rude delok si prietenii nu stim dak vor veni...Am ajuns sa ma gandesk numai la asta vreau niste sfaturi voi kum ati trkut peste aceste momente?
Ma gandesk k dak akum cand mai sunt 10 lunipana la eveniment ma gandesk numai la asta atunci o sa ratez toate momenteole frumoase ale nuntii.Deja pe viitorul meu sot l am innebunit de cap k starea mea de spirit............ Va rog dati mi un sfat!Va multumesk anticipat


stii care e sfatul meu, cand le dai invitatiile sa le spui f clar k tu vrei sa stii sigur dc vin sau nu, pt k situatia actuala nu te ajuta sa-ti permiti sa le platesti lor meniurile din buzunar. Plus k dc ai tupeul le poti zice asa mai cu subinteles k asa vei stii si tu la care sa te duci si la care nu, k dc nici rudele si prietenii apropiati nu vin atunci ce sa le ceri celorlalti.
k nu vrei sa te faci miliardara dupa nunta dar nici sa te imprumuti la banca k s-ati achiti nunta.

pupici, noroc si nervi de fier
agny
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:55
Dragos Popescu photography


Nici o nunta, nici o petrecere, nu este prea mare sau prea mica, prea indepartata sau prea apropiata. Pentru noi toate sunt la fel de impotante si le onoram cu placere.
Nici unul din pachetele noastre de servicii nu este gravat in marmura! Totul este deschis pentru schimbare, toate preturile noastre sunt negociabile.

Fotografia se face cu echipamente profesionale marca NIKON:
- Nikon DSLR D5000
- obiective Nikkor dedicate
- blitzuri i-TTL dedicate Nikkon
- prelucrarile digitale se fac cu soft-ware dedicate
- printarile se fac cu masini de ultima generatie

Filmarile se fac cu camere profesionale marca SONY:
- Sony DCR VX2100E
- lumini profesionale Sony
- editarea, prelucrarea, montajul se fac cu soft professional

Se folosesc:
- trepiede pentru stabilizarea imagini (Trepied foto-video 152 cm TNB FTDC034880 )

- calculatoare de ultima generatie dedicate

Ce va oferim:
- fotografii printate format 13 x 18, 15 x 21, 20 x 30, etc.
- album foto
- dvd cu toate fotografiile avand disc si coperta personalizate
- fotografii prelucrate ( luminozitate, contrast, artistic )
- sedinta fota clasica in parc sau intr-o locatie aleasa de d-tra
- sedinta foto Trash The Dress ( TTD )
- slideshow cu 50-60 fotografii

- filmare digitala 6 h pe dvd
- prelucrare si montaj de televiziune
- aspect ratio 16:9 videscreen sau 4:3 fullscreen
- clip video: Momente Importante Eveniment
- intro si outro film
- clip video Trash The Dress ( TTD )
- discuri si coperti personalizate ( aspect cinema sau classic )
-rezumat de 1:20 min. al filmului nuntii ori petrecerii
- compresie a filmului pentru rularea pe calculator in format AVI sau MPEG

Ce este Trash The Dress

TTD este un ritual American la origini, dar care a fost mai apoi imprumutat in toata lumea, inclusive la noi. Ideea este ca aceasta sedinta foto-video are un farmec aparte, in urma ei razultand materiale foarte artistice, expressive si neasteptate, de neatins la o filmare normala. Sedinta are loc, in general dupa eveniment, intr-o locatie aleasa de comun accord si care sa dea o traire de film artistic momentului.
La ora aceasta , majoritatea fotografilor si videografilor profesionisti propun astfel de sedinte.

Oferte de preturi:

In functie de pachetul ales si de ceea ce va doriti, oferta noastra de preturi este cuprinsa intre 800 si 2000 lei.
Pentru a va pune la current cu portofoliul nostru, oferim un DVD cu fotografii, filmari si clipuri TTD.


Servicii Foto-Video

- Nunti
- Botezuri
- Aniversari
- Majorete
- Book-uri personale
- Fotografie de Studio
- Sedinte Foto-Video TTD
- Albume profesionale ( nunta, botez, aniversare, clase terminale scoli, etc. )
- Montaje video de pe casete vechi, sau neprelucrate




Dragos Popescu photography
Adress:
Str. Brasov, Nr. 14, Bl. 2S14, sc. A, Ap. 9
Sector 6 Bucuresti
Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com




eunescu09_condo
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:11
Scuza-ma ca te intreb, dar tu faci nunta ca sa faci banuti? Ori vrei vrei sa iti vina cei dragi si sa fie alaturi de tine, ori vrei doar bani. Ca daca e asa, roaga-i frumos sa iti puna bani intr-un cont si gata, ce trebuie sa te mai agiti cu restaurant, meniu, rochie? Daca omul ala nu are destui bani si poate tine la tine si vrea sa fie alaturi de tine, pt tine nu conteaza cat are, conteaza suma, ca trebuie sa fie mai mare decat meniul, sa iti ramana si tie de o Turcia,ceva, nu? Si pp ca bagi in meniu si rpchia, si costumul lui, si lautarii sau ce aveti voi, nu? ca doar nu vrei sa cheltui vreun ban la nunta ta. nu sufar nuntile-afaceri, scuza-ma daca nu iti face placere comentariul meu.
dalegal
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:33
hello fetelor... eu voi avea nunta in septembrie la anul, si sincera sa fiu ma mai gandeam eu la cum se va redresa situatia economica pana atunci, dar acum, ca am intrat pe site si am vazut cate probleme sunt la care trebuie sa te gandesti, ma trec fiorii...
intr-adevar, nu trebuie sa iei nunta ca pe o afacere, sa faci bani neaparat, dar nu stiu cum sa va spun, nici nu vreau sa fac imprumut dupa nunta ca sa achit meniurile... spre exemplu, la restaurantul unde imi fac eu nunta, meniul a fost 2 mil anul asta( nici nu vreau sa ma gandesc cat va fi la anul in septembrie)....si eu mai am si 250 persoane.. va dati seama ca nu vor veni atatia.. se gasesc mereu oameni care sa te dezamageasca... si tocmai de aceea, sunt de acord cu miresica de mai inainte, care a spuys ca atunci cand te duci cu invitatiile, ii intrebi daca vin 100% sigur, ca nu e nici o suparare, dar in privinta asta chiar trebuie sa ai o ceritudine...asa ca.... Da, vrei nunta frumoasa... Da vrei nunta la care sa iti vina toti cei care conteaza.... Da vrei s iasa ceva deosebit,,,, dar.... Nu, nu vreau sa raman cu o mare gaura in buget dupa!!!
va pup
anca_elena2007
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:06
De la: Loricica, la data 2009-10-16 10:33:50Scuza-ma ca te intreb, dar tu faci nunta ca sa faci banuti? Ori vrei vrei sa iti vina cei dragi si sa fie alaturi de tine, ori vrei doar bani. Ca daca e asa, roaga-i frumos sa iti puna bani intr-un cont si gata, ce trebuie sa te mai agiti cu restaurant, meniu, rochie? Daca omul ala nu are destui bani si poate tine la tine si vrea sa fie alaturi de tine, pt tine nu conteaza cat are, conteaza suma, ca trebuie sa fie mai mare decat meniul, sa iti ramana si tie de o Turcia,ceva, nu? Si pp ca bagi in meniu si rpchia, si costumul lui, si lautarii sau ce aveti voi, nu? ca doar nu vrei sa cheltui vreun ban la nunta ta. nu sufar nuntile-afaceri, scuza-ma daca nu iti face placere comentariul meu.


Loricica sper ca ai citit ce scrie mai jos de comment-ul tau!!!
Si eu imparatasesc aceeasi parere!
Nu fac nunta-afacere!
Dar ia-o logic!
Dupa ce ca nu avem si suntem si asa saraci, ce ar mai insemna ca in dim nuntii, atunci cand trebuie sa platesc meniurile, sa dau din colt in colt ca nu am bani si sa fiu nevoita sa ma imprumut la unul si la altul???
Asadar...gandeste-te inainte sa afirmi ceva!
Nimeni sau aproape nimeni nu mai face nunta ptr pofit, cel putin nu in zilele noastre, dar nici sa iesi pe pierdere?
Fiecare isi stie sitiatie lui, asadar ce ar insemna, da nu am bani sa nu mai faci nunta???
iulik_flore
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:37
Buna fetelor! App. de nunta-afacere, eu am nunta pe 7 nov.anul acesta si asteptam in jur 200 de invitati, acum am ramas cam la 130-140 (dar meniuri va trebui sa platim mai multe, pt. ca trebuiesc platiti si ospatarii, bucatareasa si..altii,). Restaurantul ne conditioneaza la meniuri, adik trebuie sa fie 130 de meniuri minimum, daca nu platim pana la 130..asa ca nu trebuie sa gandim ca nunta este o afacere si daca ne dorim sa ne iasa bani (ca sa putem plati toate keltuieleie facute) nu inseamna ca suntem interesati doar de bani, dar in ziua de azi totul se plateste...

In al doilea rand se mai poate reduce din cheltuieli la marturii, plicuri pt. bani, eu asa am facut. M-am folosit de avantajul ca stau langa mare si mi-am confectionat marturiile din scoici, melci pietricele (pe care le-am cumparat- 2,5 lei punguta cu vreo 80 se pietre)si o steluta de mare (care intr-adevar m-am chinut sa le gasesc pe la pescari., una alta, au iesit mai ieftin). Plicurile de bani sunt pe genul 2in 1 adik si card de masa si plic de bani, am cumparta carton mai gros ( se numeste carton piele, asa ii spuneau la papetarie- 0,40 coala) , coala perlata 15 lei 10 bucati, care imi ajung pt. etichetele plicurilor si pt. eticheta marturiei- numele mirilor si data nuntii. Mi-am confectionat buketelele pt. masini, am cumparat organza gata taiat pe rotund - 60 de buc.- 5 lei, trandafirasi (0,25 buc.) si panglica- 10 lei o rola mare. Florile invitatilor - 0,25.
Cu putina indemanare, un calculator cu prog. office- publisher, word si visio si imprimanta, ies lucrurile destul de bine si frumos. Va dau un ex. ca un plic de bani cu inscriptionare cu tot costa 2,5 lei..iar eu l-am facut cu mai putin de 1 leu si a iesit suuper ( o sa pun poze la profilul meu).
Succes tuturor! Sper sa va fie de folos ideile mele.
grace_h
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:29
De la: grace_h, la data 2009-10-19 14:29:48Buna fetelor! App. de nunta-afacere, eu am nunta pe 7 nov.anul acesta si asteptam in jur 200 de invitati, acum am ramas cam la 130-140 (dar meniuri va trebui sa platim mai multe, pt. ca trebuiesc platiti si ospatarii, bucatareasa si..altii,). Restaurantul ne conditioneaza la meniuri, adik trebuie sa fie 130 de meniuri minimum, daca nu platim pana la 130..asa ca nu trebuie sa gandim ca nunta este o afacere si daca ne dorim sa ne iasa bani (ca sa putem plati toate keltuieleie facute) nu inseamna ca suntem interesati doar de bani, dar in ziua de azi totul se plateste...

In al doilea rand se mai poate reduce din cheltuieli la marturii, plicuri pt. bani, eu asa am facut. M-am folosit de avantajul ca stau langa mare si mi-am confectionat marturiile din scoici, melci pietricele (pe care le-am cumparat- 2,5 lei punguta cu vreo 80 se pietre)si o steluta de mare (care intr-adevar m-am chinut sa le gasesc pe la pescari., una alta, au iesit mai ieftin). Plicurile de bani sunt pe genul 2in 1 adik si card de masa si plic de bani, am cumparta carton mai gros ( se numeste carton piele, asa ii spuneau la papetarie- 0,40 coala) , coala perlata 15 lei 10 bucati, care imi ajung pt. etichetele plicurilor si pt. eticheta marturiei- numele mirilor si data nuntii. Mi-am confectionat buketelele pt. masini, am cumparat organza gata taiat pe rotund - 60 de buc.- 5 lei, trandafirasi (0,25 buc.) si panglica- 10 lei o rola mare. Florile invitatilor - 0,25.
Cu putina indemanare, un calculator cu prog. office- publisher, word si visio si imprimanta, ies lucrurile destul de bine si frumos. Va dau un ex. ca un plic de bani cu inscriptionare cu tot costa 2,5 lei..iar eu l-am facut cu mai putin de 1 leu si a iesit suuper ( o sa pun poze la profilul meu).
Succes tuturor! Sper sa va fie de folos ideile mele.


multumim grace_h

cam acelasi lucru vreau sa il fac si eu

si tot cu scici si stelute de mare vreau sa imi fac marturiile

iulik_flore
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
~23 sau ~32? care e varsta ideala pt facut bebei? 36 De la: grace009822 27 Iulie 2010 16:51
Ultimele pregatiri pentru Paste! 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:43
iubesc dar simt ca nu-s iubita ... 13 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:41
cartoane pentru rezervari 12 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:24
Ajutor!! 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:24