Setari Cookie-uri

cum sunt prostite fetele crestine sa devina musulmane

Am o verisoara , care a cunoscut un arab si a trecut in religia lui, noi rudele am renegat-o !Din pacate multe fete tradeaza crestinatatea , familia, si se lasa pacalite, ademenite cu promisiuni desarte, pana le incanta sa treaca in religia lor,o religie dictatoriala, apoi ajung obiecte de harem ! si daca nu mai corespund , sunt vandu-te ca sclave pe viata! in tarile arabe, inca se mai practica sclavia! Atentie fetelor, nu va lasati pacalite de arabi,sa va treaca in religia lor ! O RELIGIE DICTATORIALA !!
Dindirel
Postat pe 24 Septembrie 2009 20:31
BUN AVEERTISMENT!!!!!
BRAVOOO!!!!
Da din pacate asa este fetele naive sunt duse imdediat de nas cu 2 cuvinte, doar ca familia trebuie sa fie langa ea nu sa o renege ci sa o ajute!!
Religia musulmana e foarte complexa, dar invechita si condusa de barbati care doresc autoritatea si puterea, ei sunt macinati de frica fata de femei asa cred, pentru ca ele ar putea resui ceva fara ei!!! E inadmisibil, nu cred ca Dumnezeu ar tolera asa ceva, mai ales intre un barbat si o femeie, cand El i-a creat pt complemntaritate, dar oricum nu cred ca musulmanii au auzit vreodata de Imnul Dragostei, pacat au pierdut mult!!!!!!
lucky_happy
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:03
De la: dindirell, la data 2009-09-24 20:31:29 Am o verisoara , care a cunoscut un arab si a trecut in religia lui, noi rudele am renegat-o !Din pacate multe fete tradeaza crestinatatea , familia, si se lasa pacalite, ademenite cu promisiuni desarte, pana le incanta sa treaca in religia lor,o religie dictatoriala, apoi ajung obiecte de harem ! si daca nu mai corespund , sunt vandu-te ca sclave pe viata! in tarile arabe, inca se mai practica sclavia! Atentie fetelor, nu va lasati pacalite de arabi,sa va treaca in religia lor ! O RELIGIE DICTATORIALA !!


Si ce s-a intamplat?A plecat cu el in tara lui sau traiesc in Romania?
alina
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:00
De la: alina_manuela, la data 2009-09-25 09:00:54
De la: dindirell, la data 2009-09-24 20:31:29 Am o verisoara , care a cunoscut un arab si a trecut in religia lui, noi rudele am renegat-o !Din pacate multe fete tradeaza crestinatatea , familia, si se lasa pacalite, ademenite cu promisiuni desarte, pana le incanta sa treaca in religia lor,o religie dictatoriala, apoi ajung obiecte de harem ! si daca nu mai corespund , sunt vandu-te ca sclave pe viata! in tarile arabe, inca se mai practica sclavia! Atentie fetelor, nu va lasati pacalite de arabi,sa va treaca in religia lor ! O RELIGIE DICTATORIALA !!


Si ce s-a intamplat?A plecat cu el in tara lui sau traiesc in Romania?
:

sml-love0049: A plecat in R.A. U., se lauda ca arabul are un magazin !
Dindirel
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:09
De la: alina_manuela, la data 2009-09-25 09:00:54
De la: dindirell, la data 2009-09-24 20:31:29 Am o verisoara , care a cunoscut un arab si a trecut in religia lui, noi rudele am renegat-o !Din pacate multe fete tradeaza crestinatatea , familia, si se lasa pacalite, ademenite cu promisiuni desarte, pana le incanta sa treaca in religia lor,o religie dictatoriala, apoi ajung obiecte de harem ! si daca nu mai corespund , sunt vandu-te ca sclave pe viata! in tarile arabe, inca se mai practica sclavia! Atentie fetelor, nu va lasati pacalite de arabi,sa va treaca in religia lor ! O RELIGIE DICTATORIALA !!


Si ce s-a intamplat?A plecat cu el in tara lui sau traiesc in Romania?
:

sml-love0049: A plecat in R.A. U., se lauda ca arabul are un magazin !
Dindirel
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:09
De la: lucky_z, la data 2009-09-24 21:03:05BUN AVEERTISMENT!!!!!
BRAVOOO!!!!
Da din pacate asa este fetele naive sunt duse imdediat de nas cu 2 cuvinte, doar ca familia trebuie sa fie langa ea nu sa o renege ci sa o ajute!!
Religia musulmana e foarte complexa, dar invechita si condusa de barbati care doresc autoritatea si puterea, ei sunt macinati de frica fata de femei asa cred, pentru ca ele ar putea resui ceva fara ei!!! E inadmisibil, nu cred ca Dumnezeu ar tolera asa ceva, mai ales intre un barbat si o femeie, cand El i-a creat pt complemntaritate, dar oricum nu cred ca musulmanii au auzit vreodata de Imnul Dragostei, pacat au pierdut mult!!!!!!




Asa este, arabul cand vede o romanca pe care o vrea, plateste pe cineva sa se intereseze de ea cine e , si ce datorii sau necazuri are, se ofera sa o ajute, apoi cu mici atentii si promisiuni desarte mincinoase , o atrage in haremul lui !
Dindirel
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:14
Unele crestine in harem, devin lesbiene, Asa ca...!!!
Tycu
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:17
De la: Tycu, la data 2009-10-09 17:17:46 Unele crestine in harem, devin lesbiene, Asa ca...!!!


de unde stii ?
evangeline_grace
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:12
De la: evangeline, la data 2009-10-11 23:12:43
De la: Tycu, la data 2009-10-09 17:17:46 Unele crestine in harem, devin lesbiene, Asa ca...!!!


de unde stii ?







Au povestit femei care au reusit sa "evadeze" din casa stapanului [sot ]si s-au intors in tara ,in crestinism, ele dorm in aceeasi camera, stapanul in alta camera,cu caldurile de acolo, unele mai cadeau in placerile astea lumesti!
Tycu
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:54
Stiu si eu o poveste: o tipa romanca a plecat la arab acasa, fara sa stie/banuiasca ce-o asteapta. I-a facut si copil...si n-a mai putut suporta calavrul alaturi de el; avea, evident, si harem, dragul de el. Si s-a hotarat intr-o buna zi sa evadeze, cu tot cu copil. Exact ca-n filme. Si a reusit, dar prin ce-a trecut numai ea stie. Oricum, daca o prindeau pana sa iasa din tara, o omorau si ii luau copilul. A venit in Romania cu copilul si ii este mult mai bine. Aici, el nu mai avea ce sa-i faca; in plus, nu stie nici in ziua de azi unde locuieste in tara asta...deci, fetele, atentie cu arabii! Pe mine ma oripileaza arabii: intr-atat dispretuiesc femeia (desi nu recunosc), incat ele nu au decat obligatii, nu si drepturi. Cum adica sa umbli cu fata acoperita tot timpul? Cum adica sa umbli cu capul in jos tot timpul? Cum adica sa stai acasa si sa fi considerata o sluga? ca sa nu mai spun ca tb sa ii satisfaci toate poftele sexuale, unde si cand doreste... Asta inseamna iubire si respect? MA INDOIESC.
AmyB
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:55
Din pacate, tot mai multe fete crestine, sunt ademenite sa intre, prin asa zisa casatorie cu musulmani , in credinta musulmana, o credinta tot in Dumnezeu care pentru ei e Alah, o credinta care aduce femeia la o restrictie de tip sclavagist,o roaba a stapanului, o intunecime a libertatii. Musulmanii cand doresc o crestina,se intereseaza pe alte cai despre viata ei , necazurile ei si ce doreste ea, apoi ii promite ca o ajuta , ca ii ofera ce are ea nevoie, mai ales bani, lux si cadouri, niste promisiuni amagitoare si in felul asta ajung marfa de harem , sclavele stapanului !!!!!
Tycu
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:40
parerea mea e ca ar trebui sa o incetam cu victimismul....faza k turcii si cu arabii e o poveste veche...exista si acum 30 de ani deci nu imi spuneti mie caalea sunt fete naive...sunt inculte..pt k ele stiu k 1 arab su un turc au mai multe neveste dar pt bani se duc...si cand vad ca socoteala din targ nu se potriveste cu cea de aks o dau in victimism...adevarul e ca majoritatea femeilor din romania au atatea fig in cap..incat un roman nu e deajun pt ea...si cand da peste 1 de asta care ii ofera aur si lucruri scumpe se duc ca innecatele
elena8820
Postat pe 13 Ianuarie 2010 23:38
perfect adevarat...hai sa fim seriosi..cate filme s-au facut pe tema sotiilor d arabi...toata lumea stie ce e intr-o casa musulmana..deci pica faza cu saracele fete..se indragostesc poate in cel mai rau caz d un arab si spera ca orice femeie la iubirea vesnica din partea sotului ..nu cred ca ramane vreuna surpinsa sa descopere ca o data ajunse la ei acasa mai dau d inca o ciurda (pt cine nu stie =turma) d copii si te miri cate alte iubitoare neveste .e ceva ce stie oricine..cine nu a vazut macar clona ..ca acolo sunt expuse exact trairile unei femei maritate cu coranul nu cu sotul, cu atat mai putin cu barbatul iubit..toate viseaza la bani ,bijuterii si lux..si cand isi dau seama d pretul pe care il platesc pt asta vor sa vina inapoi plangand la mamica..ghinion si-o fac cu mana lor.cred ca sunt ffffffffffff putine care habar n-au in ce se baga..ca veni vorba d crestini...ce-ti spune popa? " ce d-zeu a legat omul sa nu desfaca "doar ca noi la cat de ascultatori suntem in fata lui dumnezeu facem ce ne taie capul facem nunta ca dupa o luna sa divortam..nepotrivire de caracter... arabi in ciuda tampeniilor care le gandesc despre femei au mult mai multa credinta in divinitate ca sa nu zic allah decat toti crestinii la un loc ,la ei ce e sfant e sfant..la noi?! nu sunt de acord cu ei dar in felul lor au respect pt traditie si pt ceea ce inseamna cultura..noi d ce mai tinem cont?mai d nimic...suntem vai si amar d noi..respectam f mult fam amalia si ilie nastase..erau un exemplu d familie fericita si fara probleme cel putin nu publice..daca si ei au divortat ..la ce sa te mai astepti?concluzia....hai sa nu mai zicem d arabi nimic ca ei asa sunt d cand sunt ca popor..sa ne ingrijoreze familiile noastre in care sotul bea banii de paine, isi bate nevasta si copii, nu face nimic toata ziua si saraca daca fuge din calea nebunului pe la vecini isi mai i-a o bataie sora cu moartea..sau familiile in care femeia e o stricata si isi neglizeaja copii, ii tine flamanzi si murdari ...nu e nimeni perfect...macar arabi nu se ascund..oricine stie ca asa e legea la ei.iti convine bine nu -ti convine...nu te baga
celia_sadu
Postat pe 19 Februarie 2010 09:29
Din pacate, tot mai multe fete crestine, sunt ademenite sa intre, prin asa zisa casatorie cu musulmani , in credinta musulmana, o credinta tot in Dumnezeu care pentru ei e Alah, o credinta care aduce femeia la o restrictie de tip sclavagist,o roaba a stapanului, o intunecime a libertatii. Musulmanii cand doresc o crestina,se intereseaza pe alte cai despre viata ei , necazurile ei si ce doreste ea, apoi ii promite ca o ajuta , ca ii ofera ce are ea nevoie, mai ales bani, lux si cadouri, niste promisiuni amagitoare si in felul asta ajung marfa de harem , sclavele stapanului !!!!! Atentie !!ftelor, nu va lasati ademenite de lumea araba sa cadeti in plasa lor, o lume care practica primitivismul atat in viata familiara cat si in cea religioasa !!
Tycu
Postat pe 22 Februarie 2010 13:20
ADEVARUL E, FEMEILE AN GENERAL CAUTA CASCAVALUL LA UN BARBAT D-AR CAND DAU CU NASUL...SE FAC PISICUTE NEVINOVATE ETC TRAIESC CU ILUZII NU VOR BARBATII SIMPLI SA CLADEASCA AMANDOI O VIATA CARE POTE FI MINUNATA.NU DIN IUBIRE FARA DE ARGINTI'ASI MERITA SORTA UNDE DRAGOSTE NU E ,NIMIC NU E.
FANICRISS
Postat pe 23 Februarie 2010 14:30
fetele si femeile care se respecta nu cauta barbati cu bani, cauta altceva ...cauta un barbat care sa o respecte si care sa munceasca cot la cot cu ea pentru a-si cladi o casa si o familie sanatoasa...
Daca barbatul e lenes si nu are pic de respect fata de pers care-l inconjoara logic k nicio fata nu se va uita la el...

http://versu.ro/agny-2359.html


agny
Postat pe 24 Februarie 2010 15:30


Din pacate, tot mai multe fete crestine, sunt ademenite sa intre, prin asa zisa casatorie cu musulmani , in credinta musulmana, o credinta tot in Dumnezeu care pentru ei e Alah, o credinta care aduce femeia la o restrictie de tip sclavagist,o roaba a stapanului, o intunecime a culturii si o ingradire a libertatii. Musulmanii cand doresc o crestina se intereseaza pe alte cai despre viata ei , necazurile ei si ce doreste ea, apoi ii promite ca o ajuta , ca ii ofera ce are ea nevoie mai ales bani, lux si cadouri, niste promisiuni amagitoare si in felul asta ajung marfa de harem , sclavele stapanului !!!!! Atentie !!fetelor, nu va lasati ademenite de lumea araba sa cadeti in plasa lor, o lume care practica primitivismul atat in viata familiara cat si in cea religioasa !!
Tycu
Postat pe 25 Februarie 2010 11:13
Avem un antisemit printre noi...Pot sa te intreb ce esti tu avocatul crestinismului? Ce te .... grija ce fac ele cu viata lor? Poate s au saturat de barbati gen barbatul deasupra femeii, incapatanat, furios, indarjit, autoritar, dictator, tiran, revolutionar, impunator, precipitat, manios, iritabil, irascibil, las, vicios, violent, agresiv, brutal, necrutator...si lista poate continua :)
Aici prin "provincie" sunt o gramada de casnicii mixte reusite, Clujul este centru universitar preferat de straini..In concluzie vb in cunostinta de cauza.
Antisemitismul se pedepseste cu inchisoarea, din pacate insa Romania nu a facut suficient impotriva antisemitismului... Inca!
Nailtechnician
Postat pe 14 Martie 2010 20:56
Antisemitismul este ura impotriva evreilor nu impotriva arabilor. Chiar daca si arabii si evreii sunt popoare semite termenul s-a inradacinat doar in legatura cu evreii. Cred ca ura impotriva arabilor este cunoscuta cu termenul de antiislamism
grace005191
Postat pe 15 Martie 2010 20:43
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-14 20:56:48Avem un antisemit printre noi...Pot sa te intreb ce esti tu avocatul crestinismului? Ce te .... grija ce fac ele cu viata lor? Poate s au saturat de barbati gen barbatul deasupra femeii, incapatanat, furios, indarjit, autoritar, dictator, tiran, revolutionar, impunator, precipitat, manios, iritabil, irascibil, las, vicios, violent, agresiv, brutal, necrutator...si lista poate continua :)
Aici prin "provincie" sunt o gramada de casnicii mixte reusite, Clujul este centru universitar preferat de straini..In concluzie vb in cunostinta de cauza.
Antisemitismul se pedepseste cu inchisoarea, din pacate insa Romania nu a facut suficient impotriva antisemitismului... Inca!


eu cred mai degraba ca descrierile facute de tine se potrivesc de minune barbatilor arabi...
iulik_flore
Postat pe 15 Martie 2010 21:50
Nu cred ca trebuie sa generalizam ... eu cunosc doi barbati musulmani, unul casatorit cu o crestina, celalalt tot cu o musulmana si nici una dintre femei nu umbla acoperita din cap pana-n picioare si nu se simte oprimata ... chiar au o casnicie fericita si nu vad nici o diferenta intre ele si mine care nu sunt casatorita cu un musulman ... indiferent de religie fiecare padure isi are propriile uscaturi!
garfield29
Postat pe 16 Martie 2010 19:14
De la: iulika_flore, la data 2010-03-15 21:50:30
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-14 20:56:48Avem un antisemit printre noi...Pot sa te intreb ce esti tu avocatul crestinismului? Ce te .... grija ce fac ele cu viata lor? Poate s au saturat de barbati gen barbatul deasupra femeii, incapatanat, furios, indarjit, autoritar, dictator, tiran, revolutionar, impunator, precipitat, manios, iritabil, irascibil, las, vicios, violent, agresiv, brutal, necrutator...si lista poate continua :)
Aici prin "provincie" sunt o gramada de casnicii mixte reusite, Clujul este centru universitar preferat de straini..In concluzie vb in cunostinta de cauza.
Antisemitismul se pedepseste cu inchisoarea, din pacate insa Romania nu a facut suficient impotriva antisemitismului... Inca!


eu cred mai degraba ca descrierile facute de tine se potrivesc de minune barbatilor arabi...


Vb din propria experienta?
Nailtechnician
Postat pe 17 Martie 2010 19:09
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-17 19:09:34
De la: iulika_flore, la data 2010-03-15 21:50:30
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-14 20:56:48Avem un antisemit printre noi...Pot sa te intreb ce esti tu avocatul crestinismului? Ce te .... grija ce fac ele cu viata lor? Poate s au saturat de barbati gen barbatul deasupra femeii, incapatanat, furios, indarjit, autoritar, dictator, tiran, revolutionar, impunator, precipitat, manios, iritabil, irascibil, las, vicios, violent, agresiv, brutal, necrutator...si lista poate continua :)
Aici prin "provincie" sunt o gramada de casnicii mixte reusite, Clujul este centru universitar preferat de straini..In concluzie vb in cunostinta de cauza.
Antisemitismul se pedepseste cu inchisoarea, din pacate insa Romania nu a facut suficient impotriva antisemitismului... Inca!


eu cred mai degraba ca descrierile facute de tine se potrivesc de minune barbatilor arabi...


Vb din propria experienta?


nu...din experienta unor cunoscute...
iulik_flore
Postat pe 18 Martie 2010 10:56
De la: grace005191, la data 2010-03-15 20:43:00Antisemitismul este ura impotriva evreilor nu impotriva arabilor. Chiar daca si arabii si evreii sunt popoare semite termenul s-a inradacinat doar in legatura cu evreii. Cred ca ura impotriva arabilor este cunoscuta cu termenul de antiislamism


Exista si arabi evrei si arabi crestini. Ideea ca arabii sunt musulmani si ca musulmanii sunt arabi este complet anulata. Semiti sunt si arabii si evreii. Acelasi neam, aceeasi mostenire genetica, au locuit pe teritorii comune, in Yemenul de azi si in Israel/Palestina.
In lume exist peste 1,3 miliarde de musulmani. Unul din patru oameni e musulman. Numãrul musulmanilor l-a depãºit pe cel al catolicilor din anul 2008. Oare toti sunt arabi? ml-confused0006:
Deci, termenul folosit de tine scumpa grace005191, este eronat in acest context!
Am si argumente : http://www.gandul.info/international/numarul-musulmanilor-l-a-depasit-pe-cel-al-catolicilor-2505514
Nailtechnician
Postat pe 18 Martie 2010 17:34
De la: iulika_flore, la data 2010-03-18 10:56:21
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-17 19:09:34
De la: iulika_flore, la data 2010-03-15 21:50:30
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-14 20:56:48Avem un antisemit printre noi...Pot sa te intreb ce esti tu avocatul crestinismului? Ce te .... grija ce fac ele cu viata lor? Poate s au saturat de barbati gen barbatul deasupra femeii, incapatanat, furios, indarjit, autoritar, dictator, tiran, revolutionar, impunator, precipitat, manios, iritabil, irascibil, las, vicios, violent, agresiv, brutal, necrutator...si lista poate continua :)
Aici prin "provincie" sunt o gramada de casnicii mixte reusite, Clujul este centru universitar preferat de straini..In concluzie vb in cunostinta de cauza.
Antisemitismul se pedepseste cu inchisoarea, din pacate insa Romania nu a facut suficient impotriva antisemitismului... Inca!


eu cred mai degraba ca descrierile facute de tine se potrivesc de minune barbatilor arabi...


Vb din propria experienta?


nu...din experienta unor cunoscute...


Cunostintele astea apar pe la OTV?
Nailtechnician
Postat pe 18 Martie 2010 17:36
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-18 17:36:26
De la: iulika_flore, la data 2010-03-18 10:56:21
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-17 19:09:34
De la: iulika_flore, la data 2010-03-15 21:50:30
De la: Nailtechnician, la data 2010-03-14 20:56:48Avem un antisemit printre noi...Pot sa te intreb ce esti tu avocatul crestinismului? Ce te .... grija ce fac ele cu viata lor? Poate s au saturat de barbati gen barbatul deasupra femeii, incapatanat, furios, indarjit, autoritar, dictator, tiran, revolutionar, impunator, precipitat, manios, iritabil, irascibil, las, vicios, violent, agresiv, brutal, necrutator...si lista poate continua :)
Aici prin "provincie" sunt o gramada de casnicii mixte reusite, Clujul este centru universitar preferat de straini..In concluzie vb in cunostinta de cauza.
Antisemitismul se pedepseste cu inchisoarea, din pacate insa Romania nu a facut suficient impotriva antisemitismului... Inca!


eu cred mai degraba ca descrierile facute de tine se potrivesc de minune barbatilor arabi...


Vb din propria experienta?


nu...din experienta unor cunoscute...


Cunostintele astea apar pe la OTV?


nu este cazul sa ma iei la mishto

nu ma intelege gresit, nu am nimic impotriva arabilor, musulmanilor si ce or mai fi ei...iar tu, nu o lua personal, chiar dc esti casatorita cu un musulman, arab ori te tragi dintre acestia...

am o prietena destul de apropiata care este si musulmanca si a si fost casatorita cu un musulman...si de aici vorbesc...

si bineinteles ca nu sunt tot la fel...

pana la urma si ei sunt oameni...si cum gasesti si arabi "rai" sau "buni" asa gasesti si crestini sau evrei...

ok...nici macar nu stiu ce caut la acst topic si de ce postez, pur si simpplu am vrut sa imi fie clara pozitia.
iulik_flore
Postat pe 20 Martie 2010 00:31

Iar se posteaza in necunostinta de cauza!

Vine nenea "dindirel"-"tycu"-"mitica" si ce alte nick-uri o mai fi folosind, cunoscut mare misogin pe Grace, si posteaza sa se afle in treaba (probabil n-are altceva de facut decat sa stea toata ziua pe un site de nunti).
Din cate zice el , arabul i-a platit fetei datoriile si a luat-o de nevasta.
Bre, asta cu pretentii de mare crestin, de ce nu i-ati platit voi, rudele, datoriile?

Daca nu intelegeti celelalte religii si nu sunteti documentati (este valabil si pentru mimozele care se marita in alte religii), nu mai "vorbiti" doar de dragul de a va auzi vorbind!

dindirel-tycu-mitica, nu te obosi sa-mi raspunzi, nu am nicio consideratie vis-a-vis de mentalitatea ta de grota, in ceea ce priveste femeile.

cameliagiurgiu
Postat pe 9 Aprilie 2010 06:52
Majoritatea dintre voi habar nu au ce vorbesc...
Sa va lamuresc cu cateva chestii, asta pentru ca sunt o buna crestina, care merge la biserica, tin post etc...si nu o spun pt a ma lauda...
1.CRESTINISMUL A APARUT PRIMA DATA IN SIRIA, deci la arabi si daca vreti sa vedeti crestini puri, mergeti acolo.
2.ARABI NU INSEAMNA MUSULMANI, vezi mai sus
3.ALAH IN ARABA INSEAMNA DUMNEZEU IN ROMANA
4.cat despre subiectul vostru e penibil si nu are rost sa imi bat capul

inainte sa scrieti, macar documentati-va...
Intrebarea mea este?
A citit cineva BIBLIA?
Sunt convinsa ca nu...
Asa ca gasiti-va o ocupatie, m-am saturat de tampeniile pe care le tot citesc!

Sunt convinsa ca putine o sa bage la cap ce am scris...oricum mi-am pierdut deja o gramada de timp...
stancioiu_alina
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:18
un lucru am de spus pentru persoana care a inceput acest subiect.Ai zis k tu si familia ta " ai renegat-o". Daca ai fii crestina in adevaratul sens, asa cum scrie in Biblie ai stii ca Dumnezeu ne invata sa ne iubim..chiar daca suntem de diferite religii. sunt de acord ca femeile care trec la religia musulmana nu sunt tratate cum tb dar tu trebuie sa o iubesti incontinoare!
grace007372
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:43
De la: cami_g, la data 2010-04-09 06:52:07
Iar se posteaza in necunostinta de cauza!

Vine nenea "dindirel"-"tycu"-"mitica" si ce alte nick-uri o mai fi folosind, cunoscut mare misogin pe Grace, si posteaza sa se afle in treaba (probabil n-are altceva de facut decat sa stea toata ziua pe un site de nunti).
Din cate zice el , arabul i-a platit fetei datoriile si a luat-o de nevasta.
Bre, asta cu pretentii de mare crestin, de ce nu i-ati platit voi, rudele, datoriile?

Daca nu intelegeti celelalte religii si nu sunteti documentati (este valabil si pentru mimozele care se marita in alte religii), nu mai "vorbiti" doar de dragul de a va auzi vorbind!

dindirel-tycu-mitica, nu te obosi sa-mi raspunzi, nu am nicio consideratie vis-a-vis de mentalitatea ta de grota, in ceea ce priveste femeile.























Pentru Cami, fiind colegi pe Grace,trebuie sa stie ca, nenea dindirel e o persoana, nenea Tycu e cu totul alta persoana,iar mitica nu mai este pe Grace !! intamplarea a facut sa ne potrivim in pareri de asta ne confunda multi !!!!Problema e ca; Din pacate tot mai multe fete romance, crestine cad in plasa musulmanilor . Musulmanii cand doresc o crestina , afla prin diferite metode ce necazuri si dorinte are fata si o ajuta, apoi ii promite vise desarte si asa fata e prostita , pacalita ,si ajunge in haremul stapanului sau sclava . La ei daca stapanul [ sotul la noi ] nu-i mai convine de sotie, o vinde altui stapan pe viata, ei inca mai practica sclavagismul,[cu exceptia turcilor ]la ei nevestele sunt tinute intr-o restrictie dura,fara drepturile unei crestine , tinute intr-o lume a izolari si intunericului !Musulmanii sunt foarte periculosi pentru crestini fiind inca la un nivel mai primitiv !!!!
Tycu
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama 2 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:51
cununia religioasa plictisitoare... 86 De la: oanaiulliana 20 Mai 2010 08:41
am nevoie de un sfat 2 De la: grace005603 1 Octombrie 2009 14:00
VIRGINITATEA... 867 De la: Tycu 21 Iulie 2011 20:14
Traista bucovineana 1 De la: traista_bucovineana 3 Iunie 2009 02:28