Setari Cookie-uri

cum sunt prostite fetele crestine sa devina musulmane

De la: yara, la data 2010-04-17 00:31:15
Da ,in general femeile sunt adememenite ,pacalite,prostite sa treaca in credinta musulmana,sunt si naive care se indragostesc de araboi, dar in momentul ala ele se lasa fascinate de ceva ce au vazut la musulmani, apoi apar regretele si despartirea care e aproape imposibila , ele devenind sclavele lor !!!Nu religia lor obliga la harem ci traditia lor ,religia le da voie !In legatura cu bataia, n-ai inteles nu am spus ca femeia merita batuta , chiar consider oribil ca un barbat sa-si bata nevasta faramotiv doar ca e el barbatul !m-am referit ca am vazut cazuri unde femeia l-a adus in stare pe barbat sa o loveasca!




ok, nu mai zic nimic in legatura cu prostirea femeilor de araboi ca ai un fix si degeaba imi baat gura


insa la partea cu ''femeia l-a adus in stare sa o loveasca'' nu sunt de acord

in stare este el singur, poate sa zicem ca l-a determinat insa nici macar inselatul nu consider ca e motiv destul de intemeiat ca o femeie sa fie batuta (mai ales in halul in care vezi femeile batute pe la tv, pe strada etc)

daca o femeie este cicalitoare, guraliva, exasperanta, umbla pe unde nu ar trebui.... si tot asa, eu zic ca sunt solutii mult mai demne si mai putin animalice decat bataia. Exista divortul sau separarea permanenta/temporara.

si pun pariu ca daca in general femeia ar fi mai mare si mai puternica fizic decat barbatul, el nu ar mai avea acelasi avant sau curaj sa o bata si nici nu ar mai fi atatea cazuri de femei maltratate.

parerea mea este ca multi barbati palmuiesc sau bat rau femeile pentru ca pot si pentru ca e simplu, iar unii pentru ca-s tampiti si nu judeca (ma refer la frustratii din mesajul anterior).

Daca si ele ar putea riposta macar de la egal la egal, nu cred ca ar mai fi ei asa viteji, si ar mai scapa ei palme sau pumni asa cu usurinta.... doar ca ''femeia l-a adus in stare pe barbat sa o loveasca!''







:
sml-confused0067: Eu nu am nici un fix,da,femeile sunt prostite cu promisiuni desarte,[si eu am o ruda care a fost ademenita si acum este sclava , vanduta de la un harem la altul in R.A.U.}, spui ca unele se casatoresc din dragoste,cu toate ca n-ai ce vedea frumos la ei in comparatie cu tineretul nostru frumos , acestor fete mintea le e intunecata ,poate fascinate de promisiuni si averi fantoma ,atunci ar trebui sa intervina familia , prietenii, sa ii deschida ohii si mintea sa vada realitattea, ca o data intrata in religia si legea lor foarte greu scapi , o religie intunecata o lege a asclavagismului, a intunecimi mintii. !
Tycu
Postat pe 17 Aprilie 2010 14:44
De la: Tycu, la data 2010-04-17 14:44:02
De la: yara, la data 2010-04-17 00:31:15
Da ,in general femeile sunt adememenite ,pacalite,prostite sa treaca in credinta musulmana,sunt si naive care se indragostesc de araboi, dar in momentul ala ele se lasa fascinate de ceva ce au vazut la musulmani, apoi apar regretele si despartirea care e aproape imposibila , ele devenind sclavele lor !!!Nu religia lor obliga la harem ci traditia lor ,religia le da voie !In legatura cu bataia, n-ai inteles nu am spus ca femeia merita batuta , chiar consider oribil ca un barbat sa-si bata nevasta faramotiv doar ca e el barbatul !m-am referit ca am vazut cazuri unde femeia l-a adus in stare pe barbat sa o loveasca!




ok, nu mai zic nimic in legatura cu prostirea femeilor de araboi ca ai un fix si degeaba imi baat gura


insa la partea cu ''femeia l-a adus in stare sa o loveasca'' nu sunt de acord

in stare este el singur, poate sa zicem ca l-a determinat insa nici macar inselatul nu consider ca e motiv destul de intemeiat ca o femeie sa fie batuta (mai ales in halul in care vezi femeile batute pe la tv, pe strada etc)

daca o femeie este cicalitoare, guraliva, exasperanta, umbla pe unde nu ar trebui.... si tot asa, eu zic ca sunt solutii mult mai demne si mai putin animalice decat bataia. Exista divortul sau separarea permanenta/temporara.

si pun pariu ca daca in general femeia ar fi mai mare si mai puternica fizic decat barbatul, el nu ar mai avea acelasi avant sau curaj sa o bata si nici nu ar mai fi atatea cazuri de femei maltratate.

parerea mea este ca multi barbati palmuiesc sau bat rau femeile pentru ca pot si pentru ca e simplu, iar unii pentru ca-s tampiti si nu judeca (ma refer la frustratii din mesajul anterior).

Daca si ele ar putea riposta macar de la egal la egal, nu cred ca ar mai fi ei asa viteji, si ar mai scapa ei palme sau pumni asa cu usurinta.... doar ca ''femeia l-a adus in stare pe barbat sa o loveasca!''







:
sml-confused0067: Eu nu am nici un fix,da,femeile sunt prostite cu promisiuni desarte,[si eu am o ruda care a fost ademenita si acum este sclava , vanduta de la un harem la altul in R.A.U.}, spui ca unele se casatoresc din dragoste,cu toate ca n-ai ce vedea frumos la ei in comparatie cu tineretul nostru frumos , acestor fete mintea le e intunecata ,poate fascinate de promisiuni si averi fantoma ,atunci ar trebui sa intervina familia , prietenii, sa ii deschida ohii si mintea sa vada realitattea, ca o data intrata in religia si legea lor foarte greu scapi , o religie intunecata o lege a asclavagismului, a intunecimi mintii. !

In legatura cu bataia , n-ai inteles, nici eu nu sunt de acord cu brutalitatea barbatului, doar ca sa arate ca e el cel mai tare,da, divortul este sfant si necesar in relatia unde este infidelitate si lipsa iubirii, dar nu il vad necesar acolo unde doar ca femeia e guraliva si cicalitoare, astea se pot rezolva si prin discutii intre parteneri, e adevarat ca sunt cazuri in familii unde barbatul din cauza cicalelii ajunge la capatul rabdari si foloseste forta,eu ii mai cred si pe acestia , atunci e momentul ca femeia sa faca gura mai mica ,sa stie in primul rand ca in orice relatie barbatul e capul familiei si sa il respecte !!!!!!
Tycu
Postat pe 17 Aprilie 2010 14:56
1. femeile sunt des prostite daca e sa o iei asa si daca e ca ea sa fie incapatanata sau cu o idee fixa nu cred ca o poate opri nici familia, mai ales ca in cultura si societatea noastra nu e ca la ei unde copii asculta foarte tare de ce dicteaza parintii sau familia.


2. eu am inteles ce ai zis tu si mi-am dat seama cu ce esti de acord doar ca nu-mi place ca gasesti scuze barbatilor care-si mai caftesc femeile pentru ca ele ''si-o cer'' cumva.
dar te-as intreba oare cati barbati nu ar merita batuti dupa aceleasi considerente de care vorbesti tu aici. Oare nu sunt barbati care stau si clocesc o zi intreaga la tv., sau care vin bauti, sau care au cheltuit banii familiei (doar cateva exemple), adica ce ei nu gresesc....? Insa ei trebuie respectati...

SA MAI RESPECTE SI EI CA FEMEILE ALEA NU SUNT CICALITOARE CHIAR DEGEABA.
yara_grace
Postat pe 17 Aprilie 2010 21:37
De la: yara, la data 2010-04-17 21:37:041. femeile sunt des prostite daca e sa o iei asa si daca e ca ea sa fie incapatanata sau cu o idee fixa nu cred ca o poate opri nici familia, mai ales ca in cultura si societatea noastra nu e ca la ei unde copii asculta foarte tare de ce dicteaza parintii sau familia.


2. eu am inteles ce ai zis tu si mi-am dat seama cu ce esti de acord doar ca nu-mi place ca gasesti scuze barbatilor care-si mai caftesc femeile pentru ca ele ''si-o cer'' cumva.
dar te-as intreba oare cati barbati nu ar merita batuti dupa aceleasi considerente de care vorbesti tu aici. Oare nu sunt barbati care stau si clocesc o zi intreaga la tv., sau care vin bauti, sau care au cheltuit banii familiei (doar cateva exemple), adica ce ei nu gresesc....? Insa ei trebuie respectati...

SA MAI RESPECTE SI EI CA FEMEILE ALEA NU SUNT CICALITOARE CHIAR DEGEABA.













Asa e, daca copilul de mic nu are autoritatea parinteasca , educatia de acasa mai tarziu devine incapatanat cu idei fixe, cauza ca fetele sunt incapatanate o au parintii , incapatanarea lor sta in interes, in necunoastere ce le asteapta in religia musulmana !
Nu, eu nu caut scuze barbatilor , eu sunt impotriva violentei , da , mai sunt si barbati care merita batuti , dar intai trebuie sa aiba loc o discutie intre partneri ca poate si barbatul sa aiba un motiv,poate gaseste acasa raceala, ura,tradare, cicaleala, de multe ori astea duc barbatul la bautura si violenta, in majoritatea cazurilor femeia e cam de vina !!!
Tycu
Postat pe 18 Aprilie 2010 18:21
eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii
alecsa_alecsandra
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:53
De la: alesya, la data 2010-04-18 19:53:53eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii


Daca la mine e adresata postarea, afla ca verisoara aceea era o persoana incapatanata cu idei fixe cu pincipiul ca e matura si face ce vrea , adevarul ca nu a cunoscut autoritatea parinteasca cand trebuia si mai tarziu a fost scapata de sub control, asa cum sunt multe fete care au incapatanari din astea si azi multe regreta!A fost vanduta de stapanul ei[sotul ] din haremul lui altui stapan pe viata in harem , Romania nu are tratate cu lumea araba, sunt proceduri de indeplinit.O crestina intrata in lumea araba , intra intr-o lume a intunecimii , a inrobirii, ajungand ca o piesa de sah pe care o muti unde vrei !!!!!!Daca nu era adresata la mine, atunci scuze !!!!
Tycu
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:17
De la: Tycu, la data 2010-04-19 10:17:15
De la: alesya, la data 2010-04-18 19:53:53eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii


Daca la mine e adresata postarea, afla ca verisoara aceea era o persoana incapatanata cu idei fixe cu pincipiul ca e matura si face ce vrea , adevarul ca nu a cunoscut autoritatea parinteasca cand trebuia si mai tarziu a fost scapata de sub control, asa cum sunt multe fete care au incapatanari din astea si azi multe regreta!A fost vanduta de stapanul ei[sotul ] din haremul lui altui stapan pe viata in harem , Romania nu are tratate cu lumea araba, sunt proceduri de indeplinit.O crestina intrata in lumea araba , intra intr-o lume a intunecimii , a inrobirii, ajungand ca o piesa de sah pe care o muti unde vrei !!!!!!Daca nu era adresata la mine, atunci scuze !!!!



A fost vanduta unui alt harem??? M-am prapadit de ras! Asta ii ceva subiect gen Otv..
Chiar si in Republica Islamica Afghanistan exista o Ambasada a Romaniei. Cineva s-ar fi sezizat in legatura cu misterioasa "disparitie" a tinerei, nu crezi???
Nailtechnician
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:41
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-19 19:41:34
De la: Tycu, la data 2010-04-19 10:17:15
De la: alesya, la data 2010-04-18 19:53:53eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii


Daca la mine e adresata postarea, afla ca verisoara aceea era o persoana incapatanata cu idei fixe cu pincipiul ca e matura si face ce vrea , adevarul ca nu a cunoscut autoritatea parinteasca cand trebuia si mai tarziu a fost scapata de sub control, asa cum sunt multe fete care au incapatanari din astea si azi multe regreta!A fost vanduta de stapanul ei[sotul ] din haremul lui altui stapan pe viata in harem , Romania nu are tratate cu lumea araba, sunt proceduri de indeplinit.O crestina intrata in lumea araba , intra intr-o lume a intunecimii , a inrobirii, ajungand ca o piesa de sah pe care o muti unde vrei !!!!!!Daca nu era adresata la mine, atunci scuze !!!!



A fost vanduta unui alt harem??? M-am prapadit de ras! Asta ii ceva subiect gen Otv..
Chiar si in Republica Islamica Afghanistan exista o Ambasada a Romaniei. Cineva s-ar fi sezizat in legatura cu misterioasa "disparitie" a tinerei, nu crezi???





Nu este nimic de ras daca nu intelegi viata musulmanilor, tanara nu a "disparut"ca a venit cu stapanul [sotul !!} si in Romania dar la ei in R.A.U . si alte tari musulmane in afara de Turcia ,casatoria se face prin contract pe viata , adica sotia devine obiectul , propietatea sotului stapan care in afara de moarte are toate drepturile asupra ei, chiar sa o vanda, aici nici tribunalul international nu are ce face , dar o ambasada niciatat, ambasada nu se baga in obiceiurile , legile lor !!!!Asta ca sa inteleaga tinerele noastre crestine sa nu cada in plasa lor amagitoare si fara iesire !!
Tycu
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:00
mda...cunosc obiceiurile musulmane...am prieteni si sincer nu sunt de acord cu faptul ca ei trateaza femeia ca pe un obiect.eu una nu m-as lasa niciodata pacalita,mai ales ca acum sa fim sinceri s-au tot dat la tv emisiuni,filme,documentare legate de viata islamica si trebuie sa fi prea batut in cap sa pui botu la un arab.in fine.imi pare rau pentru verisoara ta,poate ca prin acest mesaj vei reusi sa impiedici alte fete sa mai fie prostite si duse la ei,vandute,batjocorite,batute...apropo stiai ca la ei Cartea Sfanta,Coranul,contine 10 moduri in care sa-ti bati si sa-ti pedepsesti nevasta? daca Biblia noastra are 10 porunci,la ei are 10 PORCARII
alecsa_alecsandra
Postat pe 21 Aprilie 2010 09:58
De la: alesya, la data 2010-04-21 09:58:50mda...cunosc obiceiurile musulmane...am prieteni si sincer nu sunt de acord cu faptul ca ei trateaza femeia ca pe un obiect.eu una nu m-as lasa niciodata pacalita,mai ales ca acum sa fim sinceri s-au tot dat la tv emisiuni,filme,documentare legate de viata islamica si trebuie sa fi prea batut in cap sa pui botu la un arab.in fine.imi pare rau pentru verisoara ta,poate ca prin acest mesaj vei reusi sa impiedici alte fete sa mai fie prostite si duse la ei,vandute,batjocorite,batute...apropo stiai ca la ei Cartea Sfanta,Coranul,contine 10 moduri in care sa-ti bati si sa-ti pedepsesti nevasta? daca Biblia noastra are 10 porunci,la ei are 10 PORCARII
:

Da , in exemplu asta eu am vrut sa arat ce patesc acele fete naive care cad in plasa musulmana din cauza unor promisiuni false !!Asa e si cu Coranul !!!!
Tycu
Postat pe 21 Aprilie 2010 15:17
De la: Tycu, la data 2010-04-20 14:00:39
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-19 19:41:34
De la: Tycu, la data 2010-04-19 10:17:15
De la: alesya, la data 2010-04-18 19:53:53eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii


Daca la mine e adresata postarea, afla ca verisoara aceea era o persoana incapatanata cu idei fixe cu pincipiul ca e matura si face ce vrea , adevarul ca nu a cunoscut autoritatea parinteasca cand trebuia si mai tarziu a fost scapata de sub control, asa cum sunt multe fete care au incapatanari din astea si azi multe regreta!A fost vanduta de stapanul ei[sotul ] din haremul lui altui stapan pe viata in harem , Romania nu are tratate cu lumea araba, sunt proceduri de indeplinit.O crestina intrata in lumea araba , intra intr-o lume a intunecimii , a inrobirii, ajungand ca o piesa de sah pe care o muti unde vrei !!!!!!Daca nu era adresata la mine, atunci scuze !!!!



A fost vanduta unui alt harem??? M-am prapadit de ras! Asta ii ceva subiect gen Otv..
Chiar si in Republica Islamica Afghanistan exista o Ambasada a Romaniei. Cineva s-ar fi sezizat in legatura cu misterioasa "disparitie" a tinerei, nu crezi???





Nu este nimic de ras daca nu intelegi viata musulmanilor, tanara nu a "disparut"ca a venit cu stapanul [sotul !!} si in Romania dar la ei in R.A.U . si alte tari musulmane in afara de Turcia ,casatoria se face prin contract pe viata , adica sotia devine obiectul , propietatea sotului stapan care in afara de moarte are toate drepturile asupra ei, chiar sa o vanda, aici nici tribunalul international nu are ce face , dar o ambasada niciatat, ambasada nu se baga in obiceiurile , legile lor !!!!Asta ca sa inteleaga tinerele noastre crestine sa nu cada in plasa lor amagitoare si fara iesire !!



Se pare ca dumneata nu intelegi Islamul. Da un search pe google si ai sa afli ca in aceasta religie exista divortul. Oriunde in aceasta lume exista ambasada. Chiar daca "stapanul" ar fi vandut aceasta tanara, nu cred ca dumneata sau familia nu ar fi intervenit. De drepturile omului ati auzit? Nimeni nu dispare fara ca cineva sa nu intrevina...Doar Elodia
Imi permit sa rad pt ca cunosc aceasta religie si imi cunosc drepturile. Nu exista "contract pe viata" in Islam.
Islamul este ceea mai raspandita religie in acest moment, am sa ma repet, aprox 1 din 4 oameni de pe glob este musulman. Sunt sigura ca se convertesc in deplina cunostinta de cauza.
Va doresc o zi buna.
Nailtechnician
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:59
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-26 15:59:57
De la: Tycu, la data 2010-04-20 14:00:39
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-19 19:41:34
De la: Tycu, la data 2010-04-19 10:17:15
De la: alesya, la data 2010-04-18 19:53:53eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii


Daca la mine e adresata postarea, afla ca verisoara aceea era o persoana incapatanata cu idei fixe cu pincipiul ca e matura si face ce vrea , adevarul ca nu a cunoscut autoritatea parinteasca cand trebuia si mai tarziu a fost scapata de sub control, asa cum sunt multe fete care au incapatanari din astea si azi multe regreta!A fost vanduta de stapanul ei[sotul ] din haremul lui altui stapan pe viata in harem , Romania nu are tratate cu lumea araba, sunt proceduri de indeplinit.O crestina intrata in lumea araba , intra intr-o lume a intunecimii , a inrobirii, ajungand ca o piesa de sah pe care o muti unde vrei !!!!!!Daca nu era adresata la mine, atunci scuze !!!!



A fost vanduta unui alt harem??? M-am prapadit de ras! Asta ii ceva subiect gen Otv..
Chiar si in Republica Islamica Afghanistan exista o Ambasada a Romaniei. Cineva s-ar fi sezizat in legatura cu misterioasa "disparitie" a tinerei, nu crezi???





Nu este nimic de ras daca nu intelegi viata musulmanilor, tanara nu a "disparut"ca a venit cu stapanul [sotul !!} si in Romania dar la ei in R.A.U . si alte tari musulmane in afara de Turcia ,casatoria se face prin contract pe viata , adica sotia devine obiectul , propietatea sotului stapan care in afara de moarte are toate drepturile asupra ei, chiar sa o vanda, aici nici tribunalul international nu are ce face , dar o ambasada niciatat, ambasada nu se baga in obiceiurile , legile lor !!!!Asta ca sa inteleaga tinerele noastre crestine sa nu cada in plasa lor amagitoare si fara iesire !!



Se pare ca dumneata nu intelegi Islamul. Da un search pe google si ai sa afli ca in aceasta religie exista divortul. Oriunde in aceasta lume exista ambasada. Chiar daca "stapanul" ar fi vandut aceasta tanara, nu cred ca dumneata sau familia nu ar fi intervenit. De drepturile omului ati auzit? Nimeni nu dispare fara ca cineva sa nu intrevina...Doar Elodia
Imi permit sa rad pt ca cunosc aceasta religie si imi cunosc drepturile. Nu exista "contract pe viata" in Islam.
Islamul este ceea mai raspandita religie in acest moment, am sa ma repet, aprox 1 din 4 oameni de pe glob este musulman. Sunt sigura ca se convertesc in deplina cunostinta de cauza.
Va doresc o zi buna.



Cunosc , am citit mult despre Islam. Am mai precizat ca ruda mea nu a disparut ca Elodia, se stie unde e numai ca e obligata sa stea acolo , vrei sa spui ca musulmanii respcta drepturile omului ? ma faci sa rad, pai numai faptul ca prin ingradirile care le are o nevasta se incalca cele mai elementare drepturi umane printre care si libertata si altele . Divortul se refera poate la neveste dar si ala numai daca e de acord stapanul !De ce nu intelegi ca ei inca mai au sclavagismul ,familia ei a incercat sa o aduca dar e cu cotract la stapan iar ambasada nu se baga, asta a fost exemplu cum pot ajunde fetele crestine daca se lasa pacalite de musulmani . spui ca iti cunosti drepturile ca musulmana ? fii serioasa , pai in primul rand ca musulmana ai drepturi ?
Tycu
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:49
sunt de acord ca cei de prin partile foarte indoctrinate ale asiei sunt putin sau mai mult exagerati cu gandirile si conceptiile despre viata, familie si drepturile femeii

am auzit de curand ca un ''popa'' iranian (cred ca sunt imani la ei; nu mai pricep) zicea ca adulterul femeii e cauza cutremurelor in lume

eu nu le caut scuze musulmanilor nebuni ci zic ca femeile ar trebui sa fie canstiente ca doar nu-s copile de 5 ani
yara_grace
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:06
De la: yara, la data 2010-04-27 15:06:34sunt de acord ca cei de prin partile foarte indoctrinate ale asiei sunt putin sau mai mult exagerati cu gandirile si conceptiile despre viata, familie si drepturile femeii

am auzit de curand ca un ''popa'' iranian (cred ca sunt imani la ei; nu mai pricep) zicea ca adulterul femeii e cauza cutremurelor in lume

eu nu le caut scuze musulmanilor nebuni ci zic ca femeile ar trebui sa fie canstiente ca doar nu-s copile de 5 ani





Corect, asa ar trebui ca femeile sa fie mai constiente , dar din pacate sunt multe care nu inteleg asta si se lasa usor amagite de promisiunile false mausulmane si cad usor in infernul musulman !!!!!
Tycu
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:06
De la: Tycu, la data 2010-04-26 16:49:31
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-26 15:59:57
De la: Tycu, la data 2010-04-20 14:00:39
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-19 19:41:34
De la: Tycu, la data 2010-04-19 10:17:15
De la: alesya, la data 2010-04-18 19:53:53eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii


Daca la mine e adresata postarea, afla ca verisoara aceea era o persoana incapatanata cu idei fixe cu pincipiul ca e matura si face ce vrea , adevarul ca nu a cunoscut autoritatea parinteasca cand trebuia si mai tarziu a fost scapata de sub control, asa cum sunt multe fete care au incapatanari din astea si azi multe regreta!A fost vanduta de stapanul ei[sotul ] din haremul lui altui stapan pe viata in harem , Romania nu are tratate cu lumea araba, sunt proceduri de indeplinit.O crestina intrata in lumea araba , intra intr-o lume a intunecimii , a inrobirii, ajungand ca o piesa de sah pe care o muti unde vrei !!!!!!Daca nu era adresata la mine, atunci scuze !!!!



A fost vanduta unui alt harem??? M-am prapadit de ras! Asta ii ceva subiect gen Otv..
Chiar si in Republica Islamica Afghanistan exista o Ambasada a Romaniei. Cineva s-ar fi sezizat in legatura cu misterioasa "disparitie" a tinerei, nu crezi???





Nu este nimic de ras daca nu intelegi viata musulmanilor, tanara nu a "disparut"ca a venit cu stapanul [sotul !!} si in Romania dar la ei in R.A.U . si alte tari musulmane in afara de Turcia ,casatoria se face prin contract pe viata , adica sotia devine obiectul , propietatea sotului stapan care in afara de moarte are toate drepturile asupra ei, chiar sa o vanda, aici nici tribunalul international nu are ce face , dar o ambasada niciatat, ambasada nu se baga in obiceiurile , legile lor !!!!Asta ca sa inteleaga tinerele noastre crestine sa nu cada in plasa lor amagitoare si fara iesire !!



Se pare ca dumneata nu intelegi Islamul. Da un search pe google si ai sa afli ca in aceasta religie exista divortul. Oriunde in aceasta lume exista ambasada. Chiar daca "stapanul" ar fi vandut aceasta tanara, nu cred ca dumneata sau familia nu ar fi intervenit. De drepturile omului ati auzit? Nimeni nu dispare fara ca cineva sa nu intrevina...Doar Elodia
Imi permit sa rad pt ca cunosc aceasta religie si imi cunosc drepturile. Nu exista "contract pe viata" in Islam.
Islamul este ceea mai raspandita religie in acest moment, am sa ma repet, aprox 1 din 4 oameni de pe glob este musulman. Sunt sigura ca se convertesc in deplina cunostinta de cauza.
Va doresc o zi buna.



Cunosc , am citit mult despre Islam. Am mai precizat ca ruda mea nu a disparut ca Elodia, se stie unde e numai ca e obligata sa stea acolo , vrei sa spui ca musulmanii respcta drepturile omului ? ma faci sa rad, pai numai faptul ca prin ingradirile care le are o nevasta se incalca cele mai elementare drepturi umane printre care si libertata si altele . Divortul se refera poate la neveste dar si ala numai daca e de acord stapanul !De ce nu intelegi ca ei inca mai au sclavagismul ,familia ei a incercat sa o aduca dar e cu cotract la stapan iar ambasada nu se baga, asta a fost exemplu cum pot ajunde fetele crestine daca se lasa pacalite de musulmani . spui ca iti cunosti drepturile ca musulmana ? fii serioasa , pai in primul rand ca musulmana ai drepturi ?



Cu siguranta imi cunosc drepturile ca si musulmana. Dar, nu cred ca trebuie sa ma justific in vreun fel in fata ta. Tu ai deschis acest topic...
Habar nu am cum cineva poate obliga o tanara femeie sa "ramana" acolo...
"Sclavagismul modern" cred ca mai exista doar in Romania zilelor noastre.
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...
Nailtechnician
Postat pe 9 Mai 2010 15:26
[Citat Semnatura = "date de Nailtechnician" = '2010-05-09 15:26:20 citez "Nume] [= 'data Tycu' = '2010-04-26 16:49:31 'citat semnatura] [Nailtechnician = "date = '2010-04 - 26 15:59:57 'date citat Tycu Nume] [='" = '2010-04 - 20 14:00:39 citez "Nume] [Nailtechnician = 'date' = '2010 - [04-19 19:41:34 'citat Nume] [=' citat de semnatura de date] Tycu "alesya = '2010-04-19 10:17:15 '=' date = '2010-04 - 18 19: 53: 53 '] jignesc Nu Vreau SA UE Prea Rau, Dar sunteti o Familie de imbecili .... adica daca verisoara e proasta si o puroi botu la ala Voi ce ati Ro ... ati renegat-o?:-happy0158 LMS : ATI ati ajutat-o de Spart-o: LMS-happy0144: Mai Bine ca o plecat Cu ala daca Familiei EI II Paºa de / de BUC atat incat IA DAT CU MULT piciorul.sunt Acord de CCA, musulmanii pacta sunt niste nebuni, fanatici, bolnavi, exagerati, cum vreti sa spuneti Voi Mai, renegam Dar nici Noi Romanii Nu suntem departe daca ajungem SA NE rudele CA Mai Mult Nu capul.toate NE Duce Cele Bune si SPER SA reuseasca SA tulpinã de singura, daca respectivul Voi ati DAT Bir Cu fugitii: LMS-winking0065: [/ quote />
Tycu
Postat pe 10 Mai 2010 21:09
De la: Nailtechnician, la data 2010-05-09 15:26:20
De la: Tycu, la data 2010-04-26 16:49:31
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-26 15:59:57
De la: Tycu, la data 2010-04-20 14:00:39
De la: Nailtechnician, la data 2010-04-19 19:41:34
De la: Tycu, la data 2010-04-19 10:17:15
De la: alesya, la data 2010-04-18 19:53:53eu nu vreau sa jignesc prea rau,dar sunteti o familie de imbecili....adica daca verisoara e proasta si a pus botu la ala voi ce ati facut?...ati renegat-o ati ajutat-o de ati spart-o mai bine ca a plecat cu ala daca familiei ei ii pasa de ea atat de mult incat i-a dat cu piciorul.sunt de acord ca musulmanii sunt niste nebuni,fanatici,bolnavi,exagerati,cum vreti voi sa mai spuneti,dar nici noi romanii nu suntem departe daca ajungem sa ne renegam rudele ca mai mult nu ne duce capul.toate cele bune si sper sa reuseasca sa scape singura de respectivul,daca voi ati dat bir cu fugitii


Daca la mine e adresata postarea, afla ca verisoara aceea era o persoana incapatanata cu idei fixe cu pincipiul ca e matura si face ce vrea , adevarul ca nu a cunoscut autoritatea parinteasca cand trebuia si mai tarziu a fost scapata de sub control, asa cum sunt multe fete care au incapatanari din astea si azi multe regreta!A fost vanduta de stapanul ei[sotul ] din haremul lui altui stapan pe viata in harem , Romania nu are tratate cu lumea araba, sunt proceduri de indeplinit.O crestina intrata in lumea araba , intra intr-o lume a intunecimii , a inrobirii, ajungand ca o piesa de sah pe care o muti unde vrei !!!!!!Daca nu era adresata la mine, atunci scuze !!!!



A fost vanduta unui alt harem??? M-am prapadit de ras! Asta ii ceva subiect gen Otv..
Chiar si in Republica Islamica Afghanistan exista o Ambasada a Romaniei. Cineva s-ar fi sezizat in legatura cu misterioasa "disparitie" a tinerei, nu crezi???





Nu este nimic de ras daca nu intelegi viata musulmanilor, tanara nu a "disparut"ca a venit cu stapanul [sotul !!} si in Romania dar la ei in R.A.U . si alte tari musulmane in afara de Turcia ,casatoria se face prin contract pe viata , adica sotia devine obiectul , propietatea sotului stapan care in afara de moarte are toate drepturile asupra ei, chiar sa o vanda, aici nici tribunalul international nu are ce face , dar o ambasada niciatat, ambasada nu se baga in obiceiurile , legile lor !!!!Asta ca sa inteleaga tinerele noastre crestine sa nu cada in plasa lor amagitoare si fara iesire !!



Se pare ca dumneata nu intelegi Islamul. Da un search pe google si ai sa afli ca in aceasta religie exista divortul. Oriunde in aceasta lume exista ambasada. Chiar daca "stapanul" ar fi vandut aceasta tanara, nu cred ca dumneata sau familia nu ar fi intervenit. De drepturile omului ati auzit? Nimeni nu dispare fara ca cineva sa nu intrevina...Doar Elodia
Imi permit sa rad pt ca cunosc aceasta religie si imi cunosc drepturile. Nu exista "contract pe viata" in Islam.
Islamul este ceea mai raspandita religie in acest moment, am sa ma repet, aprox 1 din 4 oameni de pe glob este musulman. Sunt sigura ca se convertesc in deplina cunostinta de cauza.
Va doresc o zi buna.



Cunosc , am citit mult despre Islam. Am mai precizat ca ruda mea nu a disparut ca Elodia, se stie unde e numai ca e obligata sa stea acolo , vrei sa spui ca musulmanii respcta drepturile omului ? ma faci sa rad, pai numai faptul ca prin ingradirile care le are o nevasta se incalca cele mai elementare drepturi umane printre care si libertata si altele . Divortul se refera poate la neveste dar si ala numai daca e de acord stapanul !De ce nu intelegi ca ei inca mai au sclavagismul ,familia ei a incercat sa o aduca dar e cu cotract la stapan iar ambasada nu se baga, asta a fost exemplu cum pot ajunde fetele crestine daca se lasa pacalite de musulmani . spui ca iti cunosti drepturile ca musulmana ? fii serioasa , pai in primul rand ca musulmana ai drepturi ?



Cu siguranta imi cunosc drepturile ca si musulmana. Dar, nu cred ca trebuie sa ma justific in vreun fel in fata ta. Tu ai deschis acest topic...
Habar nu am cum cineva poate obliga o tanara femeie sa "ramana" acolo...
"Sclavagismul modern" cred ca mai exista doar in Romania zilelor noastre.
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...




Ce drepturi sa aiba femeile musulmane intr-o religie ce ingradeste totul ?Sclavagismul si haremul sunt specifice lumii arabe, cu o credinta ce stopeaza totul spre civilizatie , ce intuneca mintea umana. !!Nu, nu aveti nici un drept !!!!!
Tycu
Postat pe 10 Mai 2010 21:17
De la: Tycu, la data 2010-05-10 21:09:44[Citat Semnatura = "date de Nailtechnician" = '2010-05-09 15:26:20 citez "Nume] [= 'data Tycu' = '2010-04-26 16:49:31 'citat semnatura] [Nailtechnician = "date = '2010-04 - 26 15:59:57 'date citat Tycu Nume] [='" = '2010-04 - 20 14:00:39 citez "Nume] [Nailtechnician = 'date' = '2010 - [04-19 19:41:34 'citat Nume] [=' citat de semnatura de date] Tycu "alesya = '2010-04-19 10:17:15 '=' date = '2010-04 - 18 19: 53: 53 '] jignesc Nu Vreau SA UE Prea Rau, Dar sunteti o Familie de imbecili .... adica daca verisoara e proasta si o puroi botu la ala Voi ce ati Ro ... ati renegat-o?:-happy0158 LMS : ATI ati ajutat-o de Spart-o: LMS-happy0144: Mai Bine ca o plecat Cu ala daca Familiei EI II Paºa de / de BUC atat incat IA DAT CU MULT piciorul.sunt Acord de CCA, musulmanii pacta sunt niste nebuni, fanatici, bolnavi, exagerati, cum vreti sa spuneti Voi Mai, renegam Dar nici Noi Romanii Nu suntem departe daca ajungem SA NE rudele CA Mai Mult Nu capul.toate NE Duce Cele Bune si SPER SA reuseasca SA tulpinã de singura, daca respectivul Voi ati DAT Bir Cu fugitii: LMS-winking0065: [/ quote />
:


sml-confused0067: Poate vrea forumul Grace sa-mi traduca si mie ce scrie aici !!!
Tycu
Postat pe 10 Mai 2010 21:18
eu sunt romunca din judetul bihor si vreau sa uti raspund numai cuteva cuvinte la mesajul care ai scris nu toti musulmani sunt la fel sotul meu e musulman si sunt casatorita de 15 ani si sunt fericita si nici odata nu sai ridicat muna pe mine sau sa simt ca se comporta cu mine ca eu sunt slugatoare sau chestii pe care le spui tu.Tot ce scrii e o minciuna voi spuneti ce auziti sau ce cititi dar vriodata ati stat de vorba cu un musulman nuuuuuuuuuu pt ca daca ai fii stat de vorba cu ei sau sai cunoasteti nu ati scrie de musulmani asa ceva
yassinkhayyal
Postat pe 13 Octombrie 2010 00:28
buna, am si eu o rugaminte sa ma ajutati printr-o parere sau un sfat, la fel ca multe fete, sunt intr-o relatie de cateva luni cu un baiat musulman din arabia, am ajuns sa ne iubim f mult iar el ar dori sa vina in romania dupa ce isi termina studiile si sa ne casatorim, s-ar mai respecta toate aceste reguli ale lor daca el ar vrea sa vina in tara noastra (nu s-a pus vreodata problema de a merge eu acolo), multumesc dinainte tuturor!
Ane_Geo_1
Postat pe 25 Iunie 2012 20:49
De la: Ane_Geo_1, la data 2012-06-25 20:49:55buna, am si eu o rugaminte sa ma ajutati printr-o parere sau un sfat, la fel ca multe fete, sunt intr-o relatie de cateva luni cu un baiat musulman din arabia, am ajuns sa ne iubim f mult iar el ar dori sa vina in romania dupa ce isi termina studiile si sa ne casatorim, s-ar mai respecta toate aceste reguli ale lor daca el ar vrea sa vina in tara noastra (nu s-a pus vreodata problema de a merge eu acolo), multumesc dinainte tuturor!


Barbatii musulmani nu-si schimba religia. Va trebui sa te convertesti in religia lui, indiferent ca veti trai impreuna, ca si cuplu casatorit, in Romania sau in tara lui de origine.
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 20:55
De la: Ane_Geo_1, la data 2012-06-25 20:49:55buna, am si eu o rugaminte sa ma ajutati printr-o parere sau un sfat, la fel ca multe fete, sunt intr-o relatie de cateva luni cu un baiat musulman din arabia, am ajuns sa ne iubim f mult iar el ar dori sa vina in romania dupa ce isi termina studiile si sa ne casatorim, s-ar mai respecta toate aceste reguli ale lor daca el ar vrea sa vina in tara noastra (nu s-a pus vreodata problema de a merge eu acolo), multumesc dinainte tuturor!



Da,se vor respecta toate regulile ,ce tin de cult,traditii,obiceiuri si toate celelalte amanunte!!!Nu te hazarda in a face pasi uriasi,in relatia ta,,ai rabdare,cunoasteti-va ,astfel incat sa vezi adevarata fata a domnului in cauza!!!Ce pot sa-ti spun este faptul ca sunt diferente mari, intre cele doua religii!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Iunie 2012 21:04
Un pericol foarte mare a inceput sa se intinda peste Romania, mai ales in Est! Acest pericol este caderea in plasa musulmana a fetelor crestine romance !Musulmanii prin diferite mijloace , bani, averi , bijuterii promisiuni desarte, prostesc fetele romance si le fac neveste de harem !Se stie ca in religia musulmana sotul este stapanul de sclave iar nevestele sunt sclave , ei inca mai practica si acum sclavagismul !Femeia musulmana nu are nici un drept , traieste in intunecime la stapanul ei ,la stapan in casa lui, musulmana este indobitocita , cu creierul spalat! Nu va lasati ademenite de acesti musulmani care au o religie aiurita inventata de ei !
Tycu
Postat pe 27 Iunie 2012 11:52
De la: kudika_10590, la data 2012-06-27 11:53:45
De la: kokeshi, la data 2012-06-27 10:51:09Quod Kokesh Motorcycles
(763) 434-1035 pentru papausile fara membre cine vrea sa mai comande repede fuga la mine asta sunt si ma reprezinta userul intotalitate





kokeschi te intreb


dar oare nu sperie copiiiii
kudika_10590
Postat pe 27 Iunie 2012 11:55
Buna ziua,am si eu o intrebare,eu nu sunt casatorita si sunt convertita la Islam, oe mine cine ma prostit??Nu inteleg de ce aveti o parere atat de proasta despre Islam si depsre viata aceasta.Sunt romana si sunt convertita la Islam,nu sunt casatorita si nu am nici iubit si nu am avut.Auzi si voi cate ceva si gata,islamul este o religie dictatoriala. De ce? pentru ca femeia se respecta si este modesta? si eu aud atatea rele despre crestini dar asta nu inseamna ca religia face asta,fiecare om este diferit,daca vrei sa practici sau nu religia cu adevarat este alegerea ta dar asta nu inseamna ca da nu practic religia si fac ceva rau este vina religie. In adevaratul islam femeia nu este sluga,faptul ca imi acopar corpul si parul este pentru ca ma respect.In islam femeia poate sa munceasca doar daca vrea ea si daca munceste banii sunt ai ei,daca barbatul cumpara ceva pentru el trebuie sa ii cumpere si sotiei.Sotia este o regina pentru barbatul musulman si este tratata cu respect(vorbesc despre cei care respecta cu adevarat religia).In musche nu se vorbeste niciodata urat despre o alta religia,dar cand familia mea sa dus la popa sa spuna ca sunt musulmanca a spus ca voi arde in iad si eu si familia mea,si acum va intreb de ce? ca sunt modesta?ca nu beau si nu fumez?ca nu ma culc cu barbatii?ca imi resspect,ajut si iubesc familia?ca ma rog de 5 ori pe zi? Curanul nu a fost schimbat niciodata in 1435 de ani,de cate ori a fost sschimbata Biblia?
kudika_25697
Postat pe 22 Martie 2014 20:58
De la: kudika_25697, la data 2014-03-22 20:58:35Buna ziua,am si eu o intrebare,eu nu sunt casatorita si sunt convertita la Islam, oe mine cine ma prostit??Nu inteleg de ce aveti o parere atat de proasta despre Islam si depsre viata aceasta.Sunt romana si sunt convertita la Islam,nu sunt casatorita si nu am nici iubit si nu am avut.Auzi si voi cate ceva si gata,islamul este o religie dictatoriala. De ce? pentru ca femeia se respecta si este modesta? si eu aud atatea rele despre crestini dar asta nu inseamna ca religia face asta,fiecare om este diferit,daca vrei sa practici sau nu religia cu adevarat este alegerea ta dar asta nu inseamna ca da nu practic religia si fac ceva rau este vina religie. In adevaratul islam femeia nu este sluga,faptul ca imi acopar corpul si parul este pentru ca ma respect.In islam femeia poate sa munceasca doar daca vrea ea si daca munceste banii sunt ai ei,daca barbatul cumpara ceva pentru el trebuie sa ii cumpere si sotiei.Sotia este o regina pentru barbatul musulman si este tratata cu respect(vorbesc despre cei care respecta cu adevarat religia).In musche nu se vorbeste niciodata urat despre o alta religia,dar cand familia mea sa dus la popa sa spuna ca sunt musulmanca a spus ca voi arde in iad si eu si familia mea,si acum va intreb de ce? ca sunt modesta?ca nu beau si nu fumez?ca nu ma culc cu barbatii?ca imi resspect,ajut si iubesc familia?ca ma rog de 5 ori pe zi? Curanul nu a fost schimbat niciodata in 1435 de ani,de cate ori a fost sschimbata Biblia?





vorbesti prostii ,biblia nu a fost schimbata niciodata,a fost schimbate unele cuvinte din cauza traducerilor,,sau schimbate si cuvintele si mai ales intelesul de secte care nu au treaba cu biblia ca nu stiu de une o au,,,,deci biblia nu a fost schimbata ci prin traduceri doar sau redefinit unele cuvinte ca sa incemne ce insemnau atunci pentru ca daca sar fi lasat asa intelesul de atunci cu ce inseamna acel cuvant in speta astazi este cu totul altul,asta pentru ca biblia este mai veche ca ,,coranul si a fost scrisa in mai multe limbi,,,,,



coranul este oo religie a pacii,,insa dc ai ales tu cooranul si islamul cand dumnezeu te a nascut crestina??crezi cumva ca a gresit dumnezeu,,iti zic eu dc ai ales islamul,pentru ca nu ti ai cunoscut religia doamna sau domnisoara,acel preot ti a zis asta pentru ca hristos a intemeiat osingura biserica si a zis nimeni nu vine la tatal decat prin mine,si a mai zis eu sunt calea adevarul si viata,hristos nu a fost profet ci insusi fiul lui dumnezeu pe pamant,de aia zice,nimeni nu vine la tatal decat prin mine de aia ti a zis acel preot asta pentru ca adevarul este unul singur,,sa nu crezi ca falsa toooleranta ye duce undeva ,,hristos nu a fost tooolerant ,a zis innapoia mea satano,a zis ca a venit sa aduca sabia,sper ca intelegi ce inseamna asta si nu trebui sa ti traduc,,,alt adevar sau biserica nu exista,de aia ti a zis acel preot ce ti a zis
iiiiiiiiio
Postat pe 22 Martie 2014 21:25
Dumnezeu m-anascut crestita este adevarat dar tot Dumnezeu ne da dreptul de a alege si a vedea ce este bine pentru noi. Si crestinusmul il cunosc destul de bine si biblia fost schimbata nu doar traducearea dar si ceea ce inseamna si daca nu ma crezi te rog intereseazate si cauta biblia in adevarata ei limbpa,prima limba si daca o gaesti te rog anuntama si pe mine.nici macar o copiei a 50-a copii dupa biblia oiginala nu se mai gaseste si spun asta pentru ca am cautat-o suficienti ani.Insa coranul are o singura limba araba si este tradus in alte limbi dar o traducere a coranului inseamna ca numai este coran,este doar traducerea.Daca te duci in Mekka poti gasi primul coran care este identic si pana acum,nu a fost schimbat niciodata si stii de ce? pentru ca noi muslmani trebuie sa invatam capitole din coran ca sa ne rugam si daca vre-o data ar fi fost schimbat atunci lumea ar stii doua tipuri sau mai multe de a zice rugaciunea. nu am nimic impotriva nici unei religia si ma bucur ca in Romania sunt atatia crestin care cred in Dumnezeu, si daca Iiisus este fiul lui Dumnezeu inseamna ca Dumnezeu are mama? sau tata? sau sotie? Si Iisus a fost un profeet ...
kudika_25697
Postat pe 23 Martie 2014 16:30
si cum puteti sa fiti de acord cu acel preot? deci Dumnezeu este corect si da fiecarui om ceea ce merita,nu? pai daca Dumnezeu este corect cum poate sa ma pedepseasca pe mine si pe familia mea si sa ne trimita in iad cand eu fac dect lucruri bune? daca pe mine ma trimite in iad din cauza ca ma rog , respect lumea,nu beau nu fumez si asa mai departe pai si cu ateistii care omoara si fura si fac tot felul de rele cu ei ce se intampla? tot in iad ii trimite? asta inseamna ca Dumnezeu nu este corect...si asta ar fi blasfemie...si una dintre poruncile lui Moise a fost "nu iti face alt Dumnezeu in afara de mine"si totusi voi va rugati la icoane si sfinti si la statuia lui Iisus. de unde stiti cum arata Iisus? daca va uitati pe internet ve-ti vedea ca Iisus arat in toata tarile diferit. pana si in Coreea si in china el are ochi si trasaturi aziatice...si in olanda este alb , blond si cu ochii albastri. tinand cond unde s-a nascut Iisus asa ceve este imposibil. si de ce aveti pom de craciun? unde sa nascut Iisus nu exista brazi. sa stiti ca Iisus nu este innascut in decembrie ci in vara,nimeni nu stie ziua exacta
kudika_25697
Postat pe 23 Martie 2014 17:54
De la: kudika_25697, la data 2014-03-23 16:30:27Dumnezeu m-anascut crestita este adevarat dar tot Dumnezeu ne da dreptul de a alege si a vedea ce este bine pentru noi. Si crestinusmul il cunosc destul de bine si biblia fost schimbata nu doar traducearea dar si ceea ce inseamna si daca nu ma crezi te rog intereseazate si cauta biblia in adevarata ei limbpa,prima limba si daca o gaesti te rog anuntama si pe mine.nici macar o copiei a 50-a copii dupa biblia oiginala nu se mai gaseste si spun asta pentru ca am cautat-o suficienti ani.Insa coranul are o singura limba araba si este tradus in alte limbi dar o traducere a coranului inseamna ca numai este coran,este doar traducerea.Daca te duci in Mekka poti gasi primul coran care este identic si pana acum,nu a fost schimbat niciodata si stii de ce? pentru ca noi muslmani trebuie sa invatam capitole din coran ca sa ne rugam si daca vre-o data ar fi fost schimbat atunci lumea ar stii doua tipuri sau mai multe de a zice rugaciunea. nu am nimic impotriva nici unei religia si ma bucur ca in Romania sunt atatia crestin care cred in Dumnezeu, si daca Iiisus este fiul lui Dumnezeu inseamna ca Dumnezeu are mama? sau tata? sau sotie? Si Iisus a fost un profeet ...



biblia bu a fost schimbata niciodata biblia este mult mai veche ca cooranul draguta ea este facuta din scrieri este almanag al scrierilor sfinte daca vrei sau o carte ce cuprinde mai multe carti scrise de a lungul anilor si pierdute in timp si transcrise nicidecum schimbata schimbata este in mintea ta ca esti indoctrinata de islamisti acum,,este looogic ca ,cooranul sa nu fie mai usoor de intretinut pentru ca este mult mai nou,pe can scrierile din biblie au foost scrise pe pergamente pe piei greu de coonfectioonat la timpul acela,,ele sunt dooar retraduse nicidecum schimbata asta te indoctrineaza pe tn islamistii acum,,iar ele se pastreaza si prin traditie vie orala nu doooar scrisa de aia ii zice biserica apoostolica si soborniceasca
iiiiiiiiio
Postat pe 23 Martie 2014 18:10
Nici cu romancele nu ma laud ! Musulmanii stiu ca romancele sunt disperate de bani, lux si trai bun...asa ca fetelor, suportati consecintele !
Fusun_ge
Postat pe 23 Martie 2014 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nas de nunta musulman? 54 De la: d3YUTZA 23 Martie 2010 09:18
Poate sa fie rau daca te tine 20-30 min o partida ce amor 43 De la: paulanebunatik 1 Septembrie 2010 14:09
Idei de cadou pentru nunta 7 De la: kudika_1042942 15 Ianuarie 2022 20:31
vand costum barbatesc deosebit 1 De la: lady_p 2 Noiembrie 2009 11:10
Blog de bijuterii :) 2 De la: silverglamour 7 August 2009 22:23