Setari Cookie-uri

cum credeti ca ar trebi sa actioneze o femeie cand este inselata?

Buna fetelor! As dori sa va impartasesc o experienta dureroasa in care am avut de suferit atat eu, in calitate de iubita, caci inca nu suntem casatoriti, cat si cealalta femeie aparuta in peisaj.
Stiu ca el a fost principalul vinovat, caci absolut nimic nu ii pot justifica faptele, stiind ca se afla intr*o relatie, iar acea fata a fost mintita la inceput, nestiind de mine. Aceasta fata despre care va vorbesc presta servicii barbatilor pt bani, iubitul meu afland acest lucru chiar de la ea, care se hotara-se sa-i marturiseasca din prima zi in care se cunoscuse-ra, cu ce se ocupa ea. El a profitat de aceasta situatie si a inceput sa ii ceara bani, sa ii vorbeasca urat, tipa era pt el ca un cont bancar, ea era tipa care platea la restaurant nota, nu numai pt el cat si pt verii si prietenii lui.
In clipa in care eu am aflat de ea, am fost decisa sa pun punct relatiei mele cu el, insa lacrimile lui m-au facut sa cedez, el facandu-ma sa cred ca s-a despartit de ea. Deja tipa aflase de mine, insa doar pt a nu-l pierde, in clipa in care el o suna in prezenta mea,pt a ma convinge ca intreadevar nu mai este nimic intre ei, aceasta fata afirma spusele lui.
Aceasta relatie a celor doi a durat fara ca eu sa banuiesc , aproximativ o luna.
Dupa acea perioada, fata s-a decis sa ma sune si sa-mi spuna ea tot adevarul, si faptul ca nu a mai suportat sa fie mereu pe locul 2, nu mai suporta sa vada cum pt el ea nu conta deloc, il interesau doar banii ei,iar in clipa in care ea refuza sa-i dea bani, el nu o mai cauta cu zilele.
A fost o situatie dureroasa atat pt mine, cat si pt ea....desi poate in clipa in care afla-se de mine, ar fi trebuit sa se retraga, mai ales vazand comportamentul lui fata de ea.Insa nu vreau sa o condamn...doar ea stie probabil de ce a facut asta...poate chiar a simtit ceva pt el, iar doar pt simplu fapt ca era prostituata, nu am vrut sa cred ca nu poate avea sentimente.
Pe mine m-au socat cele spuse de ea, caci niciodata in acesti 3 ani de cand suntem impreuna, nu am vazut in el persoana pe care ea mi-o descria. Cu mine a fost si este total diferit. Insa mi-as dori totusi sa inteleg ce l-a determinat sa faca asta.....Nu-l inteleg...pt ca sincer, el este un tip care sta bine pe plan financiar, nu vad de ce ar fi trebuit sa profite de aceasta fata....
Voi ce parere aveti despre toata situatia asta?
chocoliz
Postat pe 5 Aprilie 2010 13:31
Sincer ! Fugi cat poti de el, un om normal la cap nu face asa ceva femeiei care o iubeste si nu sta intr-o relatie dubla cu o alta femeie asa mult, nu va iubeste pe nici una.
lenutza1
Postat pe 23 Aprilie 2010 08:05
cred ca e un cerc vicios in care tu nu ai ce cauta daca esti o femeie sanatoasa la minte!!! considera ca nu a existat aceasta etapa trista si ciudata din viata ta si mergi mai departe - omul nu are toti boii acasa asa ca nu merita efortul, nici macar de al intelege!! numai bine
printzes_ali
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:13
Mie îmi place cum vorbeºti despre "ea". Cã sãraca...n-are nicio vinã, o compãtimeºti ce sã mai... Eu aº fi jumulit-o pentru simplul fapt ca are aceasta "meserie". Eu zic sã discutaþi, sã înþelegi de ce a fãcut asta, ce-i lipsea...Consider ca daca a facut-o o data se va mai repeta dacã îl ierþi. Fã ceva sa vadã cã nu poþi trece peste asta uºor ºi sã-ºi dea seama cat de importantã eºti în viaþa lui. Nu ºtiu... Sã-þi lase o perioadã de rãgaz, sa-i lipseºti un timp....sã-þi simtã lipsa. Dar nu ceda dn prima, fierbe-l puþin. Eu aºa aº reacþiona...
raluck
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:19
In primul rand daca te inseala o data o face si a doua oara si a treia si la nesfarsit ptr ca stie ca daca varsa o lacrima tu il vei ierta.Fiecare om merita a doua sansa...si eu am fost inselata avand o relatie de 5 ani,si la fel facea plangea si zicea ca nu mai face si eu il iertam dar nu uitam,in sufletul meu era altceva,eu sunt mai razbunatoare de fel si i-am raspuns cu aceeasi moneda,dar el nu a aflat niciodata asta,si i-am "demonstrat"pana la final ca eu am fost o "sfanta"si el un pacatos.I-ar cel mai dureros era ca se imbata si imi povestea ce facea cu ea si a doua zi zicea" eu! Doamne fereste ca nu am facut nimic"....dar era defata cu mine,si cu alti prieteni de ai mei care au ramas uluiti si poate au si ras de mine
Sfatul meu este sa il lasi,dute mai sunt baieti care merita dragostea ta ,nu are rost sa suferi din cauza lui ca nu te merita
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:34
Acest individ nu te merita!Gandeste-te si la sanatatea ta,el umbla cu o prostituata Fugi cat poti de tare!
miky4
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:08
Doamne fereste ce vad aici!Nu te gandesti ca iti da cine stie ce boli de care nu mai scapi in veci????Sau chiar ca a intrat intr-o gasca si poate fi el ,,Pestele" si tu nu stii inca totul,cine stie de cand se intampla asta,si tu stii ca de o luna????Eu zic draga mea cat mai ai timp retrage-te,nu e pt o relatie stabila tipu daca frecventeaza prostituatele,daca il place in 3-4 si merge la tarfe....eu nici n-as mai pune mana pe el....dezgustator!Poate ajunge sa fie prins cu vreo prostituata si sa-l salte politia si cazi si tu cu el deodata fara sa fii vinovata.Numai tu poti decide....toata lumea zice sa fugi......
_melissa_
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:34
poate nu il cunosti bine.poate are o viata dubla.acesti indivizi nu au inima,chiar de zici ca plange...nu si nu....este fals,fals a foat poate si tot ceea ce ati trait pana acum.de oameni de genul acesta sa fugi,bine ca nu ai copii cu el...ca era mai greu,dar lasa-l,parerea mea ca om.cauta-ti un om dupa tine,si bine ca ai aflat daca te maritai si traiai o viata in minciuna,ca asa se intampla daca tu nu aflai.sa auzim numai de bine
grace007819
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:02
Probabil fata aia nu e singura tipa de pe care profita.
Lasal nu merita iubirea ta.Cauta pe cineva care sa te merite intradevar(sa te iubeasca cu adevarat).
Ronicut
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:36
daca persoana merita , taci ,daca nu rupe relatia
grace003710
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:06
God! l-ai iertat?
Dar era cumva singurul barbat de pe Pamant>?
Mai ales si cu un asa comportament josnic pt alta femeie.. omul asta joaca dublu si ar trebui sa iti ridice semne de intrebare si la sentimentele lui pt tine..oare nu te-a mintit si pe tine atat timp? oare nu s-a jucat si cu tine? te tine de fraiera ca si"femeie stabila" si are grija sa iti spuna ca esti totul pt el, si pe ailalta ca si femeie de distractie! e aiurea si pt tine si pe tipa prostituata..aia si mai fraiera ..sa ii mai dea si bani! adica isi pune curul la bataie pe el, ca sa il tina pe el..Godd.. femeile astea au luat-o razna sau ce?!
cristinne83
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:49
De la: pisyy, la data 2010-04-05 13:31:40Buna fetelor! As dori sa va impartasesc o experienta dureroasa in care am avut de suferit atat eu, in calitate de iubita,


Exista si posibilitatea ca tu sa fii mintita de femeia aia.Poate ca vrea sa il desparta de tine, te-ai gandit la asta?
katnia
Postat pe 24 Aprilie 2010 21:47
Cel mai important lucru este sa afli ADEVARUL...discuta cu amandoi , cu prietenii comuni si afla exact ceea ce s-a intamplat intre cei doi. Daca femeia te minte? Daca femeia il santajaza ca-ti va spune tot daca nu se mai intalneste cu ea? Prostituatele nu au scrupule. Si daca totusi are dreptate si ceea ce ai spus este adevarat , gandeste-te cum se va purta cu tine dupa ce te va sti legata de el (de exemlu cand veti avea un copil). Cred ca nu are nici o importanta deca il ierti sau nu. Cel mai important lucru este sa fii independenta si sa stii ca ori cu el ori fara el viata ta va merge inaine.SA nu ajungi sa depinzi de el. Viata ti-o poti reface si la 50 de ani
kudika012280
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:44
Simplu, bagajul si fiecare la el acasa !!!
Tycu
Postat pe 26 Aprilie 2010 08:37
o mica intrebare...faptul ca acea persoana isi vinde corpul o face sa nu mia fie om? nu cred..sunt impotriva a ceea ce face insa nu cred ca doar pt ceea ce face insemna ca nu e de incerdere sau ca minte....cred ca esti singura femeie care nu da vina pe amanta ci pe cel de langa ea...chiar daca fata stia de tine..poate el ii spuse-se ca va merge f rau si ca urmeaza sa va despartiti....de faptul ca l-ai iertat nu pot spune nimic, o femeie indragostita e instare de asta si mai multe chiar..doar gandeste-te daca esti pregatita sa traiesti o viata in incertitudine si sa te intrebi mereu daca tu esti singura, daca face ceea ce-ti spune sau daca e in locul in care tu crezi ca e.....complicat....imi pare rau ca treci prin asa ceva...
BarbieGirl_grace
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:28
Ai bun-simt! Felicitari! Asta in primul rand, in al doilea insa, te sfatuiesc sa iti faci bagajul si sa pleci. Poate sa te imbolnaveasca sa nu-ti mai gasesti vindecul asa ca taie raul din radacina si vezi-ti de viata.
miresssssica
Postat pe 30 Aprilie 2010 17:27
De la: miresssssica, la data 2010-04-30 17:27:35Ai bun-simt! Felicitari! Asta in primul rand, in al doilea insa, te sfatuiesc sa iti faci bagajul si sa pleci. Poate sa te imbolnaveasca sa nu-ti mai gasesti vindecul asa ca taie raul din radacina si vezi-ti de viata.


Foarte bun sfat i-ai dat !
Dindirel
Postat pe 1 Mai 2010 08:40
De la: miresssssica, la data 2010-04-30 17:27:35Ai bun-simt! Felicitari! Asta in primul rand, in al doilea insa, te sfatuiesc sa iti faci bagajul si sa pleci. Poate sa te imbolnaveasca sa nu-ti mai gasesti vindecul asa ca taie raul din radacina si vezi-ti de viata.




Ai dreptate, singurul lucru bun care l-ar face este bagajul si plecatul !!!!
Tycu
Postat pe 1 Mai 2010 08:56
Intreadevar au fost momente in care ma gandeam ca ea si-ar putea dori sa ma influenteze...spunadu-mi tot felul de detalii despre care realiza ca imi fac foarte mult. Ba chiar ajunsese sa-mi zica ca ii este teama sa nu fi ramas gravida cu el....Realizasem dupa ca dorea in acelasi timp sa-mi faca rau, avand in vedere ca, chiar ea imi recunoscuse ca de multe ori se gandea sa-mi faca rau, iar in clipa in care relatia lor se termina-se, realizand intr-un final ca nu va renunta la mine pt ea, se gandea cum ar putea sa-mi faca rau, ba chiar ajunse-se atat de departe incat isi dorea sa-si puna cea mai buna prietena sa-l cucereasca....
Totusi am apreciat la ea faptul ca a fost sincera cu mine, nu stiu cate momente de falsitate au existat in discutiile pe care le-am avut cu aceasta fata, insa apreciez si momentele de sinceritate.
chocoliz
Postat pe 1 Mai 2010 23:00
eu spun sa iti refaci o relatie si sa il uiti pana nu iei ceva boala venerica si il ti minte ....
unu ce a facut asa loooll nu ii de luat in casa de sot o va reface si a doua si a treia oara deci ....
esti tanara si eu am avut un iubir(dobitoc ) 7 ani si am ramas uimita socata ca tine nu imi venea sa cred ce descoperisem
acum sunt maritata si fericita cu alta persoana
si el ii un nimeni in drum si asta va ramane
multumesc la Dumnezeu ca nu m-am legat la cap cu el curaj esti tanara
nu e el jumatatea ta daca te respecta si te iubea nu te insela
poate mai sunt si altele si inca tu nu ai descoperit de ele
nu iti distruge tineretea cu un magar
rricarda2003
Postat pe 1 Mai 2010 23:55
De la: raluck1, la data 2010-04-23 09:19:37Mie îmi place cum vorbeºti despre "ea". Cã sãraca...n-are nicio vinã, o compãtimeºti ce sã mai... Eu aº fi jumulit-o pentru simplul fapt ca are aceasta "meserie". Eu zic sã discutaþi, sã înþelegi de ce a fãcut asta, ce-i lipsea...Consider ca daca a facut-o o data se va mai repeta dacã îl ierþi. Fã ceva sa vadã cã nu poþi trece peste asta uºor ºi sã-ºi dea seama cat de importantã eºti în viaþa lui. Nu ºtiu... Sã-þi lase o perioadã de rãgaz, sa-i lipseºti un timp....sã-þi simtã lipsa. Dar nu ceda dn prima, fierbe-l puþin. Eu aºa aº reacþiona...
.

Scuza-ma ca-ti dau un sfat :

- nu se merita ca 2 femei sa se bata, jigneasca ptr. un barbat.

Este degradant ptr. tine.
Si apoi ce sa credem ? Cea care iese mai "jumulita " cedeaza ?
grace002227
Postat pe 10 Mai 2010 16:54
Sfatul meu ?
Considera ca a fost un vis urat.
Uita-l si mergi mai departe.
Um om ce pretinde ca te iubeste nu ar putea sa te umilesca in halul asta.
Si sa stii ca orice inceput (infidelitate, vorba urata,etc )sunt este greu ... restul vine de la sine.

Numai tu decizi ce vrei de la relatia voastra.

Totusi nu uita : Lupul isi schimba parul, dar naravul ...
grace002227
Postat pe 10 Mai 2010 17:00
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:05
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mellynda&id_user=16713
flavystyle
Postat pe 12 Mai 2010 00:30
simplu ;ori nu vede ori pleaca!
grace003710
Postat pe 12 Mai 2010 16:58
In mai multe feluri,depinde de la caz la caz.Poate sa ierte,poate sa renunte la un astfel de barbat,poate sa-l insele si ea,poate,poate.....multe.In astfel de cazuri nu este o regula generala,fiecare femeie trebuie sa actioneze in felul ei asa cum ii spune inima.Nu trebuie sa ceara parerea nimanui ci sa-si asculte inima.
maxx51
Postat pe 13 Mai 2010 23:47
Singura salvare pentru o femeie inselata este despartirea , altfel va avea o relatie falsa bazata pe minciuna sau interes !!!!
Dindirel
Postat pe 16 Mai 2010 09:12
ce animal! sfatul meu - fuuuuugi! stai cat mai departe de asa exemplare.. nu poate decat sa iti distruga viata! ete nah, a dat si el o lacrima, doua.. stii ce fac baietii astia pe urma, dupa lacrimile alea?! se lauda la prieteni cat de buni actori sunt, cat de fraiera este fata de langa ei.. banuiesc ca esti o fata inteligenta, nu oricine ar reactiona ca tine in fata unei prostituate.. lasa-l in plata Domnului si gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.. pentru individul asta, animalu', daca nu ai fost suficienta o data, nu vei fi nici pe viitor.. fiecare are o jumatate pe undeva.. sigur nu e el jumatatea ta te pup si numai bine!
KALI03
Postat pe 16 Mai 2010 16:02
Tot ce se poate, ca lacrimile lui au fost adevarate, dar asta e el! Asta va fi si mai incolo daca il ierti. Acum, sau mai tarziu tot il vei parasi! Eu zic, daca nu suporti minciuna si infidelitatea fa-o acum! Esti o fata prea buna pentru el!
Evike_grace
Postat pe 19 Mai 2010 20:13
De la: pisyy, la data 2010-05-01 23:00:16Intreadevar au fost momente in care ma gandeam ca ea si-ar putea dori sa ma influenteze...spunadu-mi tot felul de detalii despre care realiza ca imi fac foarte mult. Ba chiar ajunsese sa-mi zica ca ii este teama sa nu fi ramas gravida cu el....Realizasem dupa ca dorea in acelasi timp sa-mi faca rau, avand in vedere ca, chiar ea imi recunoscuse ca de multe ori se gandea sa-mi faca rau, iar in clipa in care relatia lor se termina-se, realizand intr-un final ca nu va renunta la mine pt ea, se gandea cum ar putea sa-mi faca rau, ba chiar ajunse-se atat de departe incat isi dorea sa-si puna cea mai buna prietena sa-l cucereasca....
Totusi am apreciat la ea faptul ca a fost sincera cu mine, nu stiu cate momente de falsitate au existat in discutiile pe care le-am avut cu aceasta fata, insa apreciez si momentele de sinceritate.

Este ingrozitoare situatia prin care treci...........nu mi-as dori sa fiu in locul tau,desi am si eu o situatia destul de complicata!Dar citindu-ti povestea.............am ramas aproape fara cuvinte!Nu-ti spun ce sa faci..............pt ca numai tu stii ce e mai bine pt tine si pt fericirea ta!Sunt convinsa ca-l iubesti altfel nu ai fii suportat umilintele astea........dar stiu ca atunci cand iubesti cu atata intensitatea nimic nu pare imposibil!Incearca sa vezi dincolo de ce spune el sau ea,incearca sa cauti in interiorul tau raspunsul..........sper sa-l gasesti si sa-ti mearga bine!Ai grija de tine!
r_2hot4u
Postat pe 22 Mai 2010 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita de sotul surorii mele 71 De la: printzes_ali 6 Februarie 2010 13:50
Ce piesa pot alege pentru primul dans... 137 De la: 18 Aprilie 2014 10:47
vand rochie de mireasa de la Magic Bride...este superba 1 De la: AlinaBabutzas 24 Ianuarie 2011 01:15
rochii de mireasa by BestBride 1 De la: bestbride 20 Noiembrie 2010 13:13
Flori si cadouri 1 De la: ocean_of_life 7 Februarie 2012 17:41