Setari Cookie-uri

Dupa nunta ne merge foarte rau

"sfintii in biserica,si stautuetele reprezinta doar un simbol.consider ca tu te rogi la Dumnezeu,nu la sfinti", e adevarat ca noi nu ne inchinam la icoane si statuete ci ne inchinam la ceea ce reprezinta ele, si sa stii ca noi crestinii, ortodocsii si catoliciii ne inchinam si la sfinti, fiecare sfant din biserica crestina mijloceste in fata lui dumnezeu pt noi oamenii pacatosi,cum ar fi de exemplu, Sf Necatarie pt gasirea unui loc de munca si izbavitor de boala, sf Mina pt gasirea lucrurilor pierdute si exemple mai sunt cu gramada.
oanaiullliana
Postat pe 18 Mai 2010 08:48
multumesc pentru sfaturi.eu nu am scris chiar tot ce ni s-a intamplat in decursul a cateva luni de la casatorie( m-am gandit ca ar trebui facut un rezumat)...ma bucur pentru voi ca ati reusit sa treceti acest obstacol si asa vom face si noi deoarece aceste obstacole (cred acum atat eu cat si sotul meu) ne intaresc,ne unesc,ne fac mai puternici.in ziua cand am scris pe acest forum eram cu moralul la pamant.dar pe acest pamant exista si oameni cu care sa ne sfatuim si de la care avem ce invata.sa auzim numai de bine si sa stiti ca din ceea ce am citit am spicuit ceea ce am crezut eu ca e bine pentru familia mea.inca o data va multumesc la toate,respectiv toti.
grace007819
Postat pe 18 Mai 2010 18:52
ajutorrrrrrrrrrrr!!!
Avem nevoie de nasi si nu segaseste nici un crestin sa ne faca si noua un bine.
Suntem niste tineri linistiti dar din pacate avem ghinion... ne chinuim de ceva vreme sa gasim nasi si nu reusim.
Scriu aici in speranta ca se va gasi cineva sa ne faca un bine.
Nu avem pretentii, suntem niste tineri normali cu castiguri medii, iubitul meu este inginer iar eu un mic manager.
Va rog daca credeti ca ne puteti ajuta cumva...Ne dorim niste oameni cu care sa puem tine legatura si dupa nunta.
Id-ul meu de mess este creataely@yahoo.com.
Daca credeti ca ma puteti ajuta va multumesc..Nunta este in Buc pe 16 oct 2010.
Ms
ely1983
Postat pe 26 Mai 2010 19:26
NU AM INTELES CUM TE CHIAMA EU MA NUMESC ARGENTINA-CRISTINA SI VREU FOARTE MULT CA sa te ajut ptr ca eu am trecut prin ce trece familia ta sau in special tu ,treabai serioasa si grabestete eu iti pod niste rugaciuni minunate care te vor salva ,dar retine nu trebuie sa dai inapoi odata ceai inceput eu si familia mea neam distrut din causa la farmece si blesteme ,ascultama bine eu am reusit sa tin toata familia ,chiar daCA MIA MURIT UN FRATE dar citusi de tot neam salvat ei nu renunta astai problema ca TREBUIE SA TE ROGI CONTINU ASCULTA DUTE LA BISERICA SI CUMPARA UN ACATIST CU sf ciprian di el citeste pentru 12 nopti dupa ora 24 pinan ora 4 dimineaza,rugaciunea ,aprinzi candela si tamii casa ,in fiecare noapte stringi intro sticluta uleiul care a mentinut flacara in timpul rugaciuni,vinerea dai la biserica 5 piinici si o sticla 1l vin la altar la bisericala parinta ,o sa te speri ,o sa cada ceva o sa uzi voci gind te rogi ,tu nu intrerupe zi in continuare nu te opri ,fi tate si nesperiata ,am sati dau mai mulòte rugaciuni care mie si familiai mele miau fost de ajutor,iti las adresa mea maill argentinamiroiu@yahoo.it, eu sint in italia acum aici locuiesc de multi ani scriemi te rog mai e o rugaciune minunata -cu miinile ridicate la cer zici d-deule,d-zeule-d-zeule de 3 ori,cauta din cer si trimete duhul tau din cer peste oasele mele pacatoase si alunga de la mine toata frica si toata primejdia amin ,si multe altele ...zi tot timpul tatal nostru e important ,puterile celui potrivnin diminuesc donul sati ajute tell meu 00393336010736 pa
argentina1970
Postat pe 5 Iunie 2010 18:31
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 11 Iunie 2010 21:38
Buna fetelor

Eu nu prea am mare incredere in preoti dar am mare incredere in Dumnezeu si Fecioara Maria. M-a impresionat mult povestea cu incendiul, spitalizarile si toate cele dar cel mai bine e sa nu crezi in vraji si alte prostii pentru ca probabil stii si tu subconstientul lucreaza si are infulenta asupra vietii pe care o duci.Deci doar sa crezi in Dumnezeu,sa te rogi ca un om normal seara si sa te rogi si la Fecioara Maria,poti merge la biserica daca simti ,dar mi se pare ciudat totusi sa incepem sa credem toate bazaconiile.Si noi avem dificultati mari de cand cu nunta,sotul meu la fel zice ca ne-a deocheat cineva sau ca ne invidiaza,ne si certam din cauza banilor ca asa se intampla,dar eu am incredere ca toate vor intra pe fagasul normal. Ce ti se intampla tie e mai rau decat in filmele de groaza si paote invidia si rautatea cuiva vi se transmit intr-un mod energetic.Eu m-am indepartat de toate persoanele pe care le-am considerat rauvoitoare si am in jurul meu mai putini dar mai buni...Multa bafta si sanatate!
laura_buc
Postat pe 23 Iulie 2010 12:37
poate ca ar trebui sa ai parte si tu si sotul de o consiliere psihologica si mai ales de citeva slujbe la biserica. Nici una din variante nu strica s ao incerci. Mult succes!
negrul_de_serviciu
Postat pe 14 August 2010 14:16
Buna,sa va fie inima ,am citit cele publicate de dv insa am citeva intrebari in folosul vostru : aveti o BIBLIE in casa ? ATI CITIT VRODATA IN IA? Cautati in exod 20 la cele 10 porunci pentru ca DomnulHristos cind era pe Pamant a spus :Ioan 14 cu 15 ,daca ma iubiti veti pazi poruncile mele ,sau nimeni nu vine la tatal deci prin mine ,sau veniti la mine si va voi da pacea ...si foarte alte multe , cand va veti ruga va voi lasa sa va ajute cei la care va rugati .Oultima intrebare : Domnul Isus la cine se ruga ? Daca vreti sa vorbim sunatima oticand si veti vedea diferenta .Cautati in Biblia Ortodoxa si vedeti daca am dreptate .tel 0743799782 Marian
kudika479110
Postat pe 30 Noiembrie 2011 17:31
Bunã.Scriu aici poate cineva va avea nevoie vreodatã cum am avut și eu.Odata ma simteam foarte singura si aveam multe probleme.Am citi acatistul Sfântului Nicolae iar a2a zi mi-a scos in cale o persoana care ma ajutat sa trec peste toate mult mai usor.De fiecare data când ma certam cu cineva sau aveam o problema ma rugam Sfântului si foarte rapid ma ajuta.La fel si Sfântul Nectarie.Apelati cu încredere la cei doi sfinti când aveti probleme ca ei sigur va pot ajuta.
kudika_975935
Postat pe 4 Noiembrie 2014 19:16
Eu, Adrian-Liviu Sandu sunt cel mai mare sculptor al Romaniei. https://www.facebook.com/liviuadrian.sandu.7?fref=ts
Camelia_Marchis
Postat pe 20 Mai 2016 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Luna de miere in Bali 7 De la: mydu83 22 Octombrie 2009 08:41
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:46
Punem banii la comun? 23 De la: roz5blue6lila7 17 August 2010 17:36
cununia civila 26 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:37
spania 44 De la: BarbieGirl 10 Aprilie 2010 09:17