Setari Cookie-uri

il vreau inapoi

buna as avea nevoie de sfaturile voastre. am avut o relatie de un an si 10 luni si acum o luna am avut eu o perioada ma proasta si ma certam cu prietenul meu mai mereu si ii ziceam mereu ca sa ne despartim da nu rezistam nici 2 ore si ne impacam, dupa un anumit timp nu ne-am mai certat dar am observat o schimbare la el si nu am mai rezistat si l-am intrebat ce are nu ma mai iubeste numai vrea sa fim impreuna si a zis ca numai vrea sa stam ca vrea sa fie singur fara nimeni sa numai dea socoteala la nimeni , si saracu a mai picat si la testu ala de soferie si de cand se tot chinuie sa il ia si cred ca si chestia asta l-a cam demoralizat. ieri cand am fost dupa el sa il vad ca nu rezist deloc fara, el imi tot zicea sa renunt sa ma obisnuiesc cu ideea si i-am zis ca nu pot ca il iubesc si plangeam amandoi si eu tot ii ziceam sa ne mai dam o sansa ca sunt alti care au patit mai rele si sunt impreuna . el zicea sa incetez , tot zicea ca i-a ajuns ca a avut parte de prea multe certuri nu numai cu mine si cu maicasa si cu prietenul lui cel mai bun , si pana la urma a zis ca de vorbit vorbeste cu mine la telefon dar nu asa des adica in fiecare zi o data la 3,4 zile si de vazut la fel a zis ca se vede cu mine odata la 1 sap. si nu stiu ce sa fac sa ne impacam sa fie totu bine cum era. sa il las asa singur cum vrea el sau sa mai insist? nu stiu va rog sa ma ajutati si pe mine !? aa si pe alata a zis ca nu are si ca nu o sa isi faca sa nu stau cu gandu la asta .
kudika310420
Postat pe 29 Iulie 2010 14:30
n'ai inteles care'i treaba cu virgula sau ce?
Shhh
Postat pe 29 Iulie 2010 14:35
Iar?? Fetele te-au sfatuit dincolo ....a, dar tu ceri sfaturi bune nu oricare...adica care-ti convin tie sau ce??

Si mai verifica punctuatia. Aveau dreptate fetele, sau asta nu e un sfat?
kudika229973
Postat pe 29 Iulie 2010 14:35
asa draga mea..vezi ca se poate?

Mai intai de toate...cati ani tu si cati ani are el?

Se intampla in orice cuplu sa apara momente din astea cand el sau ea nu mai stie daca isi iubeste parenerul/partenera insa cu multa rabdare se poate depasi momentul. Asta numai daca va doriti amandoi. Dar daca tipul are 20 de ani...s-ar putea sa nu-i mai placa sa fie intr-o relatie, poate vrea sa mai cunoasca si alte fete..sa traisca si alte experiente.
Sfat: Poti incerca sa-i acorzi mai multa libertate si sa vezi cum decurg lucrurile. Insa...cel mai important, nu-l presa, s-ar putea la un moment dat sa-l sufoci si sa nu-ti mai raspunda deloc la telefon. Dar..daca tu nu esti de acord cu o relatie mai libertina atunci vezi-ti tu frumos de viata ca e plina lumea de barbati.

_Cryssa_
Postat pe 29 Iulie 2010 14:38
De la: Shhh, la data 2010-07-29 14:35:24n'ai inteles care'i treaba cu virgula sau ce?


Hai ma ca a pus semne de punctuatie acum..nu fiti rele
_Cryssa_
Postat pe 29 Iulie 2010 14:39
De la: Shhh, la data 2010-07-29 14:35:24n'ai inteles care'i treaba cu virgula sau ce?


si eu care vroiam sa-i explic care-i treaba cu "numai"!
fante_de_dorobanti
Postat pe 29 Iulie 2010 14:40
am postat din nou mesajul ca gresisem prima oara nu mergea nu ca sa imi convina mie sfaturile
kudika310420
Postat pe 29 Iulie 2010 16:05
DACA VORBITI LA TELEFON DIN 3IN 4 ZILE O SA AJUNGETI SA NU VA MAI VORBITI,SA NU VA MAI VEDETI...ASA SE TERMINA ORICE POVESTE ,SINCER NU E PENTRU TINE ,DIN CELE SPUSE DE TINE ,UITA-L ...E MAI BINE ,INTELEGE-L SI PE EL ..DACA DUPA UN AN SI 10 LUNI VREA LIBERTATE ,LASA-L LIBER,PROBABIL ESTI FOARTE POSESIVA,BARBATILOR DIN ZIUA DE AZI TREBUIE SA LE DAI DRUMUL DIN LESA PE LINGA CASA,SA SE SIMTA UN PIC LIBERI,SA NU STAI CU GURA SI CU TELEFONUL PE EI..LA URMATORUL SCHIMBA FOAIA.
kudika227120
Postat pe 29 Iulie 2010 20:50
da nu e vorba de libertate ca eu i-am dat libertate chiar nu am avut niciodata discuti pe tema asta mai astept sfaturi
kudika310420
Postat pe 29 Iulie 2010 21:22
Cum a mai spus si crysa,daca o sa incepeti sa va sunati o data la 3,4 zile si sa va vedeti o data pe saptamana pana la urma o sa va despartiti,doar ca in felul asta o sa va obisnuiti mai bine cu ideea.nu o sa fie o despartire tocmai brusca,ci una treptata.Ai spus ca in timp ce discutati,plangeati amandoi.Inseamna ca si el te iubeste pe tine,doar ca certurile astia nu sunt bune.Va iubiti si ar fi pacat sa va despartiti dupa 1 an si 10 luni.Am mai avet si eu cu prietenul meu momente ca astea,dar noi nu am pus problema despartirii.Incearca sa te impaci cu el,iar dupa fii atenta cu el,arata-i ca-l iubesti si nu te mai certa cu el din orice prostie.
geolynu
Postat pe 29 Iulie 2010 21:59
In fiecare relatie exista asa zisii timpi morti, nu ai chef de prea multe, ai nevoie de o perioada sa fii singur insa tu zici ca i-ai cam spus sa va despartiti- eu zic sa nu te joci cu cuvintele - vorba aceea" ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se intample"; deci ai grija ce vorbesti cu el, ce sa inteleaga bietul . Poate ca esti si cam cicalitoare daca el spune ca nu mai vrea sa dea socoteala la nimeni , ca vrea sa fie singur.

Puteti trece peste asta daca va iubiti- iubirea inseamna si respect si toleranta pe langa altele.
Intr-adevar lumea e plina de barbati dar daca-l vrei inapoi pe el schimba foaia.
kudika229973
Postat pe 29 Iulie 2010 22:15
pai am schimbato ca cicalitoare nu sunt dar nu stiu cum sa il iau asa ca sa ne impacam dati-mi voi idei sfaturi ceva care credeti ca o sa mearga
kudika310420
Postat pe 29 Iulie 2010 23:22
De la: kudika310420, la data 2010-07-29 23:22:05pai am schimbato ca cicalitoare nu sunt dar nu stiu cum sa il iau asa ca sa ne impacam dati-mi voi idei sfaturi ceva care credeti ca o sa mearga


stii cum sa schimbi? mergi la usa de la intrare dupa fiecare altercatie si bate cate un cui in ea. cand opresti o altercatie in impaci spiritele scoate un cui din usa. cand o sa acoperi gaurile la loc atunci ai reusit. succes!
leo_
Postat pe 30 Iulie 2010 09:04
Cred ca acest forum ar trebui sa conținã sfaturi bune ,nu comentarii privind ortografia sau sã judecați și sã râdeți de cei care au probleme.
În ceea ce privește problema pusã în discuție cred cã ar trebui pentru o perioadã,mãcar câteva zile,sã încerci sã nu îl mai cauți,sã-și punã ordine în gânduri și sã realizeze cum îi este fãrã tine.Dacã într-adevãr este dragoste ,o sã te caute și o sã reluați relația.
kudika078515
Postat pe 30 Iulie 2010 16:06
iti multutmesc pentru sfat in sfarsit cineva care nu se leaga de orice alt aspect care nu are legatura cu mesajul postat , mai astept mesajele voastre
kudika310420
Postat pe 30 Iulie 2010 17:09
Lasa-l, dear, ie prost daca nu ti vroieste...
Ia-ma pi mini... io estem baiet bunutz shi cu minte... shed mumos shi te-ashtept sa-mi viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Da'... a propos... de plecat mai pleci?... sau tu numai vii? :P
enviroinstal
Postat pe 30 Iulie 2010 19:38
De la: kudika310420, la data 2010-07-29 14:30:09buna as avea nevoie de sfaturile voastre. am avut o relatie de un an si 10 luni si acum o luna am avut eu o perioada ma proasta si ma certam cu prietenul meu mai mereu si ii ziceam mereu ca sa ne despartim da nu rezistam nici 2 ore si ne impacam, dupa un anumit timp nu ne-am mai certat dar am observat o schimbare la el si nu am mai rezistat si l-am intrebat ce are nu ma mai iubeste numai vrea sa fim impreuna si a zis ca numai vrea sa stam ca vrea sa fie singur fara nimeni sa numai dea socoteala la nimeni , si saracu a mai picat si la testu ala de soferie si de cand se tot chinuie sa il ia si cred ca si chestia asta l-a cam demoralizat. ieri cand am fost dupa el sa il vad ca nu rezist deloc fara, el imi tot zicea sa renunt sa ma obisnuiesc cu ideea si i-am zis ca nu pot ca il iubesc si plangeam amandoi si eu tot ii ziceam sa ne mai dam o sansa ca sunt alti care au patit mai rele si sunt impreuna . el zicea sa incetez , tot zicea ca i-a ajuns ca a avut parte de prea multe certuri nu numai cu mine si cu maicasa si cu prietenul lui cel mai bun , si pana la urma a zis ca de vorbit vorbeste cu mine la telefon dar nu asa des adica in fiecare zi o data la 3,4 zile si de vazut la fel a zis ca se vede cu mine odata la 1 sap. si nu stiu ce sa fac sa ne impacam sa fie totu bine cum era. sa il las asa singur cum vrea el sau sa mai insist? nu stiu va rog sa ma ajutati si pe mine !? aa si pe alata a zis ca nu are si ca nu o sa isi faca sa nu stau cu gandu la asta .


mdaaa prin asta trec si eu iar al meu a zis ca vrea o pauza. Cea mai buna solutie mi se pare ca e sa il ignori un pic. Nu mai fi tu aia disperata. Daca vede ca te poate pierde e posibil sa isi dea seama ca te vrea inapoi si se intoarce. Eu eram in situatia ta acum 2 luni si inloc sa ma las un pic vanata am insistat in continuare sa fac astfel incat "sa fie bine " si nu am ajuns nicaieri. Acum stau si imi plang in pumni ca nu mai pot face absolut nimic si trebuie sa astept inca 2 luni (perioada de pauza de care are nevoie) pt a putea vedea daca e alba sau neagra. Nu ii mai raspunde mereu la tel, refuza-l cand vrea sa te vada...nu urat..Diplomat vreo luna asa...si vezi ce se intampla. Crede-ma ca indiferenta doare
ploidevise
Postat pe 30 Iulie 2010 19:48
ianna05 pai da asa o sa fac o sa il las inpace cateva zile o saptamana nu o sa ii dau niciun semn de viata. ca am vorbit cu el atunci si am stabilit sa vorbim asa odata la 3 ,4 zile dar cred ca el nu ma suna trebuie sa il sun eu ca sa vorbim pentru ca vreau sa ma impac cu el si sa il las in perioada asta lui de singuratete ca tot zice ca vrea sa fie singur numai stiu ce sa fac pe bune am asa un chef sa il sun dar ma abtin foarte mult mie sa nu se indeparteze voi ce ziceti ?
kudika310420
Postat pe 30 Iulie 2010 21:22
De la: ianna05, la data 2010-07-30 19:48:40
De la: kudika310420, la data 2010-07-29 14:30:09buna as avea nevoie de sfaturile voastre. am avut o relatie de un an si 10 luni si acum o luna am avut eu o perioada ma proasta si ma certam cu prietenul meu mai mereu si ii ziceam mereu ca sa ne despartim da nu rezistam nici 2 ore si ne impacam, dupa un anumit timp nu ne-am mai certat dar am observat o schimbare la el si nu am mai rezistat si l-am intrebat ce are nu ma mai iubeste numai vrea sa fim impreuna si a zis ca numai vrea sa stam ca vrea sa fie singur fara nimeni sa numai dea socoteala la nimeni , si saracu a mai picat si la testu ala de soferie si de cand se tot chinuie sa il ia si cred ca si chestia asta l-a cam demoralizat. ieri cand am fost dupa el sa il vad ca nu rezist deloc fara, el imi tot zicea sa renunt sa ma obisnuiesc cu ideea si i-am zis ca nu pot ca il iubesc si plangeam amandoi si eu tot ii ziceam sa ne mai dam o sansa ca sunt alti care au patit mai rele si sunt impreuna . el zicea sa incetez , tot zicea ca i-a ajuns ca a avut parte de prea multe certuri nu numai cu mine si cu maicasa si cu prietenul lui cel mai bun , si pana la urma a zis ca de vorbit vorbeste cu mine la telefon dar nu asa des adica in fiecare zi o data la 3,4 zile si de vazut la fel a zis ca se vede cu mine odata la 1 sap. si nu stiu ce sa fac sa ne impacam sa fie totu bine cum era. sa il las asa singur cum vrea el sau sa mai insist? nu stiu va rog sa ma ajutati si pe mine !? aa si pe alata a zis ca nu are si ca nu o sa isi faca sa nu stau cu gandu la asta .


mdaaa prin asta trec si eu iar al meu a zis ca vrea o pauza. Cea mai buna solutie mi se pare ca e sa il ignori un pic. Nu mai fi tu aia disperata. Daca vede ca te poate pierde e posibil sa isi dea seama ca te vrea inapoi si se intoarce. Eu eram in situatia ta acum 2 luni si inloc sa ma las un pic vanata am insistat in continuare sa fac astfel incat "sa fie bine " si nu am ajuns nicaieri. Acum stau si imi plang in pumni ca nu mai pot face absolut nimic si trebuie sa astept inca 2 luni (perioada de pauza de care are nevoie) pt a putea vedea daca e alba sau neagra. Nu ii mai raspunde mereu la tel, refuza-l cand vrea sa te vada...nu urat..Diplomat vreo luna asa...si vezi ce se intampla. Crede-ma ca indiferenta doare


draga, daca un barbat spune ca vrea o pauza, atunci vrea o pauza indiferent de ce faci tu si de cum joci hard to get. noi stim ce vrem in general. si cand vrem pe alta stim foarte bine ce vrem.
leo_
Postat pe 1 August 2010 00:54
De la: kudika310420, la data 2010-07-29 23:22:05pai am schimbato ca cicalitoare nu sunt dar nu nu te stiu cum sa il iau asa ca sa ne impacam dati-mi voi idei sfaturi ceva care credeti ca o sa mearga

dupa cum scrii, nivelul tau e cam scazut si vad ca nu ai inteles nimic din sfaturile primite pana acum. la fiecare serie de raspunsuri esti in plop si ceri altele. pune pe cineva sa ti le traduca.
delicacy
Postat pe 1 August 2010 08:20
asa consider si eu ca e cel mai bn...indiferenta..lasa i de inteles ca nu esti disponibila oricand ptr el...dar in acelasi timp, iti sugerez sa iesi cu prietenii in oras !
oriunde..la un film, la un biliard, la o plimbare prin parc..orice ! povesteste i toate lucrurile pe care le faci fara el, arata i ca nu esti dependenta de el si ca oricand te poate pierde ! mult succes !
AdriaS
Postat pe 1 August 2010 10:39
ce cauta aici persoanele care stiu doar sa critice ? si nu sa dea un sfat............
lasa-i un pic de libertate daca are nevoie ,sa nu faci mai rau...lasa-i un pic de timp...daca e asa cum spune el si are probleme ......sunt persoane care au nevoie de timp .de o perioada singuri .pentru as pune in ordine gandurile ,problemele,fara a implica persoana iubita...
bella08
Postat pe 1 August 2010 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre libertate , libertati sau despre adevaratele noastre nevoi 3 De la: Consy 19 Ianuarie 2010 22:01
Ajutati-ma sa-l inteleg!!! 24 De la: kudika012952 10 Noiembrie 2009 13:52
are dreptul asta ???? 276 De la: _iluzie_ 25 Iunie 2009 16:21
ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare 279 De la: kudika376625 10 August 2015 22:21
Ma iubeste sau nu? Nu mai stiu ce sa cred. 4 De la: ella_c 25 August 2010 09:30