Setari Cookie-uri

Cum sa scapi de un sot infidel ??

De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 12:34:37
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-17 12:27:14
De la: eu_tu_ondine, la data 2010-08-11 17:12:12
De la: crysa_tm, la data 2010-08-11 12:17:28
De la: Barbie30, la data 2010-08-11 10:41:18Crysa,poate ma luminezi si pe mine.De cine vrea sa scape,de el sau de ea?


Acum pot sa-ti raspund, ca m-am lamurit. eu cred ca a aflat recent de poveste si acum da in stanga si-n dreapta si loveste pe care apuca, cand pe sot cand pe amanta. Probabil vrea sa scape de amanta, s-o ia de la zero cu sotul si sa se reintoarca la viata ei de dinainte de a se trezi la crunta realitate.

esti pe aproape tipa a avut o relatiii sexuale cu el pasagere(cand era timis la ea in oras) in 2007, 2008 si 2009 in 2010 am mailrui de ea ea disperata in care ii trimitea poze si "aduceri aminte"

problema e ca eu cred in monogamie

stiu pisica e moarta in papusoi

uite acum am fost intrerupta de un tip super(insurat pe care sotia il banuie ..ca ar avea ceva cu ..cineva) care a trecut pe la mine.. fetita doarme
uuu ce usor s-ar fi consumat un act sexual dupa o cafea de amiaza..(
devin malefica
dar nu o fac


scuza-ma ca-ti spun dar nu esti malefica ci esti PROASTA! ai reusit sa ma scoti din "sosoni"!


Calmeaza-te fante...respira, respira .... asa...


stai linistita crysa deja mi-a trecut! acum ii dau dreptate aluia de ii este sot! cu asa ceva langa tine esti in stare de orice!
fante_de_dorobanti
Postat pe 17 August 2010 12:49

De-aia-mi place mie sa stau singura, decat sa mananc nervii la unu, mai bine stau eu "in banca mea".
_Cryssa_
Postat pe 17 August 2010 12:52
De la: kudika191, la data 2010-08-17 12:21:43Am citit aceasta poveste si comentariile! Dar datorita modului in care a fost deschisa discutia imi este greu sa inteleg daca se vorbeste, in esenta, despre oameni. Si acum, dupa 8 ani, sotul este privit ca un trofeu obtinut in urma unei competitii acerbe cu parintii lui. In momentul in care ai ramas insarcinata ai transmis un mesaj clar ca el e doar donator de sperma si copilul e doar al tau (poate de aici si reactiile lui dusmanoase fata de copil). Copilul nu este doar o rubrica de bifat la capitolul realizari, trebuie sa te gandesti tot timpul la el, mai ales cand faci anumite lucruri sau iei anumite decizii care ar putea sa aiba un impact puternic pe termen lung si asupra lui (nu ai cum sa-i ceri parerea acum, asa ca trebuie sa gandesti pentru amandoi). Daca din punct de vedere al prestatiilor intime il plasezi pe ultimul loc fii sigura ca el simte asta si se comporta in conformitate cu pozitia in care l-ai fixat, fara sa mai depuna eforturi suplimentare; a cautat sa obtina medalii pe alte terenuri, mai prielnice pentru calitatile lui fizice, chemarea naturii. Pe celelalte doamne le privesti ca pe niste hoate (daca sunt curve doar in momentele intime inseamna ca au o calitate necesara unei partenere perfecte), care vor sa-ti fure un bun ce-ti apartine, desi intotdeauna l-au trimis pachet inapoi acasa. Poate ele au vazut in el ceva ce isi doreau in acel moment, nu mai traim intr-o lume cu repere morale solide, trebuie sa incercam insa sa nu producem un carusel al raului pentru ca fiind o miscare circulara va reveni lovindu-te si pe tine iar si iar. Am vazut ca uneori iti fuge mintea si la mici prostioare in spiritul revansei sau al aventurii, ca tot am vorbit de fragilitatea reperelor morale. Faptul ca sotul tau se dezice de relatiile lui e complet lipsit de eleganta, le plaseaza intr-o postura injositoare pentru a-ti indulci tie amarul magulindu-ti orgoliul de a te simti superioara(mie in acest caz mi se pare demn de dispret). E cam ciudat ca voi comunicati prin mailuri! Oricat ai fi de suparata incearca sa respecti intimitatea ta, a voastra si a celorlalti! Acum imi trece prin cap ideea ca dupa urmatoarea aventura a sotului vei publica poze cu voi doi in dormitor pentru a-i arata ”dusmancei” ce minunat cuplu formati. Totul ar fi fost mult mai bine daca te limitai la povestea in sine, fara date de identificare! Ai fi castigat mult mai mult respect de sine, precum si respectul nostru al tuturor. Priveste-ti sotul ca pe un om, discuta cu el ca si cu un om, analizeaza relatia vostra din punct de vedere uman (fara prejudecati, fara cutume anacronice si fara principii rigide), mai ales lasa deoparte tabelul pragmatic pe care il ai in cap (acolo ai pus doar doua coloane: realizari/nerealizari, bine/rau, moral/imoral, tolerabil/intolerabil, posibil/imposibil,...si cine stie cate alte dualisme; e necesara coloana dedicata observatiilor fiindca exista o infinitate de situatii care nu pot fi incadrate intr-o matrice). Totusi nu am inteles sensul intrebarii din titlu: vrei sa scapi de un sot infidel transformandu-l intr-un sot fidel sau nu stii cum sa te separi complet de el in asa fel incat sa nu-ti sifonezi cumva imaginea publica de femeie puternica si irezistibila, in urma despartirii?


Asa mama, multumesc, am vrut sa scriu si eu un roman acum cateva zile, insa ma gandeam ca iar o sa par acra.
Eu nu am inteles ce implinire a avut ea ca a ramas insarcinata, eu stiu ca intr-un cuplu, ambii trebuie sa se gandeasca ca vor un copil, si binenteles ca e normal ca odata ce is casatoriti sa discute asta.
Adica sa fie constienti atat el cat si ea ca oricand se poate intampla sa vina un bebe, si atunci de aici si convingerea ca il vor, si ca asta-i telul lor in viata....casa, familie si implicit copilasi.
Viata de cuplu e luat de mana aman2 si privit in fata, in aceeasi directie, cu aceleasi trairi, dorinte.
Daca nu e asa...." competitia" e pierduta din start.
Eu nu vrea sa o supar, doamne fereste, insa sa stai sa-ti petreci viata facand albume si cititn corespondenta sotului cu altele, imi pare o pierdere de timp.
In fine, fiecare face ceea ce vrea.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 13:33

stem ai uitat sa mentionezi ca in ceea ce priveste sexul ii face nevasta asa o reclama! ce sa mai spunem de faptul ca ar putea sa-l insele dar ea nu si nu!
fante_de_dorobanti
Postat pe 17 August 2010 14:12
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-17 14:12:39
stem ai uitat sa mentionezi ca in ceea ce priveste sexul ii face nevasta asa o reclama! ce sa mai spunem de faptul ca ar putea sa-l insele dar ea nu si nu!


Habar nu am ce reclama ii face, eu nu vad niciun site, si nici nu-s curioasa ( stii destul de bine cat de rapida-s:)))...la mine se confirma aia cu ardelean molcom: )
Insa imi pare obsesie.......
stem_29
Postat pe 17 August 2010 14:23
De la: gggggggggg, la data 2010-08-17 18:01:24
De la: kudika191, la data 2010-08-17 12:21:43Am citit aceasta poveste si comentariile! Dar datorita modului in care a fost deschisa discutia imi este greu sa inteleg daca se vorbeste, in esenta, despre oameni. Si acum, dupa 8 ani, sotul este privit ca un trofeu obtinut in urma unei competitii acerbe cu parintii lui. In momentul in care ai ramas insarcinata ai transmis un mesaj clar ca el e doar donator de sperma si copilul e doar al tau (poate de aici si reactiile lui dusmanoase fata de copil). Copilul nu este doar o rubrica de bifat la capitolul realizari, trebuie sa te gandesti tot timpul la el, mai ales cand faci anumite lucruri sau iei anumite decizii care ar putea sa aiba un impact puternic pe termen lung si asupra lui (nu ai cum sa-i ceri parerea acum, asa ca trebuie sa gandesti pentru amandoi). Daca din punct de vedere al prestatiilor intime il plasezi pe ultimul loc fii sigura ca el simte asta si se comporta in conformitate cu pozitia in care l-ai fixat, fara sa mai depuna eforturi suplimentare; a cautat sa obtina medalii pe alte terenuri, mai prielnice pentru calitatile lui fizice, chemarea naturii. Pe celelalte doamne le privesti ca pe niste hoate (daca sunt curve doar in momentele intime inseamna ca au o calitate necesara unei partenere perfecte), care vor sa-ti fure un bun ce-ti apartine, desi intotdeauna l-au trimis pachet inapoi acasa. Poate ele au vazut in el ceva ce isi doreau in acel moment, nu mai traim intr-o lume cu repere morale solide, trebuie sa incercam insa sa nu producem un carusel al raului pentru ca fiind o miscare circulara va reveni lovindu-te si pe tine iar si iar. Am vazut ca uneori iti fuge mintea si la mici prostioare in spiritul revansei sau al aventurii, ca tot am vorbit de fragilitatea reperelor morale. Faptul ca sotul tau se dezice de relatiile lui e complet lipsit de eleganta, le plaseaza intr-o postura injositoare pentru a-ti indulci tie amarul magulindu-ti orgoliul de a te simti superioara(mie in acest caz mi se pare demn de dispret). E cam ciudat ca voi comunicati prin mailuri! Oricat ai fi de suparata incearca sa respecti intimitatea ta, a voastra si a celorlalti! Acum imi trece prin cap ideea ca dupa urmatoarea aventura a sotului vei publica poze cu voi doi in dormitor pentru a-i arata ”dusmancei” ce minunat cuplu formati. Totul ar fi fost mult mai bine daca te limitai la povestea in sine, fara date de identificare! Ai fi castigat mult mai mult respect de sine, precum si respectul nostru al tuturor. Priveste-ti sotul ca pe un om, discuta cu el ca si cu un om, analizeaza relatia vostra din punct de vedere uman (fara prejudecati, fara cutume anacronice si fara principii rigide), mai ales lasa deoparte tabelul pragmatic pe care il ai in cap (acolo ai pus doar doua coloane: realizari/nerealizari, bine/rau, moral/imoral, tolerabil/intolerabil, posibil/imposibil,...si cine stie cate alte dualisme; e necesara coloana dedicata observatiilor fiindca exista o infinitate de situatii care nu pot fi incadrate intr-o matrice). Totusi nu am inteles sensul intrebarii din titlu: vrei sa scapi de un sot infidel transformandu-l intr-un sot fidel sau nu stii cum sa te separi complet de el in asa fel incat sa nu-ti sifonezi cumva imaginea publica de femeie puternica si irezistibila, in urma despartirii?

eronat nimeni nu stie cine sunt , sunt doar un nume pe un forum... insa reactia unora ... le iau ca parerii... - a unor oameni din alte lumii.. si dupa aceata experienta cred in institutia casatoriei... celelealte...(numitile fiecare cum vreti) nu au ce cauta in cadrul acestei institutii
kudika191
Postat pe 17 August 2010 18:16
Unde ai vazut tu aprobari neconditionate ale comportamentului lui? Tu ne-ai spus pacatele lui, noi am incercat sa-ti aratam ca lumea, care te include si pe tine, nu e perfecta! Chiar, aici nu ai folosit verbul ”a iubi” , un alt cuvant din aceeasi famile sau macar avand un sens cel putin apropiat! Nici macar la timpul trecut! Despre confidentialitate iti pot spune ca e plin netul de detectivi care nu au nevoie de codul postal pentru a afla ce-i intereseaza (sunt multi care au placerea sadica sa desconspire micile noastre secrete). Vorbesti de casatorie doar ca o institutie? Din acest punct de vedere sa stii ca rezista la oricate usoare adieri ale adulterelor pasagere! Casatoria e vulnerabila la aceste atacuri atunci cand a fost realizata pentru a da o forma instututionalizata unei relatii interumane( o relatie plina de sentimente, de sinceritate, de pasiune). In acest din urma caz adulterul ne indica existenta unei adanci fisuri in stratul de liant, indicand viitoare ruptura clara! Revin si te rog sa privesti totul dintr-o perspectiva umana, daca discuti doar despre principii si reguli poti divorta de el si motivand ca nu-ti deschide usa in conformitate cu regulile de politete! Celelalte sunt si ele oameni, chiar daca le consideri doar atentatoare la proprietatea ta!
kudika191
Postat pe 17 August 2010 18:52
De la: gggggggggg, la data 2010-08-17 18:01:24
De la: kudika191, la data 2010-08-17 12:21:43Am citit aceasta poveste si comentariile! Dar datorita modului in care a fost deschisa discutia imi este greu sa inteleg daca se vorbeste, in esenta, despre oameni. Si acum, dupa 8 ani, sotul este privit ca un trofeu obtinut in urma unei competitii acerbe cu parintii lui. In momentul in care ai ramas insarcinata ai transmis un mesaj clar ca el e doar donator de sperma si copilul e doar al tau (poate de aici si reactiile lui dusmanoase fata de copil). Copilul nu este doar o rubrica de bifat la capitolul realizari, trebuie sa te gandesti tot timpul la el, mai ales cand faci anumite lucruri sau iei anumite decizii care ar putea sa aiba un impact puternic pe termen lung si asupra lui (nu ai cum sa-i ceri parerea acum, asa ca trebuie sa gandesti pentru amandoi). Daca din punct de vedere al prestatiilor intime il plasezi pe ultimul loc fii sigura ca el simte asta si se comporta in conformitate cu pozitia in care l-ai fixat, fara sa mai depuna eforturi suplimentare; a cautat sa obtina medalii pe alte terenuri, mai prielnice pentru calitatile lui fizice, chemarea naturii. Pe celelalte doamne le privesti ca pe niste hoate (daca sunt curve doar in momentele intime inseamna ca au o calitate necesara unei partenere perfecte), care vor sa-ti fure un bun ce-ti apartine, desi intotdeauna l-au trimis pachet inapoi acasa. Poate ele au vazut in el ceva ce isi doreau in acel moment, nu mai traim intr-o lume cu repere morale solide, trebuie sa incercam insa sa nu producem un carusel al raului pentru ca fiind o miscare circulara va reveni lovindu-te si pe tine iar si iar. Am vazut ca uneori iti fuge mintea si la mici prostioare in spiritul revansei sau al aventurii, ca tot am vorbit de fragilitatea reperelor morale. Faptul ca sotul tau se dezice de relatiile lui e complet lipsit de eleganta, le plaseaza intr-o postura injositoare pentru a-ti indulci tie amarul magulindu-ti orgoliul de a te simti superioara(mie in acest caz mi se pare demn de dispret). E cam ciudat ca voi comunicati prin mailuri! Oricat ai fi de suparata incearca sa respecti intimitatea ta, a voastra si a celorlalti! Acum imi trece prin cap ideea ca dupa urmatoarea aventura a sotului vei publica poze cu voi doi in dormitor pentru a-i arata ”dusmancei” ce minunat cuplu formati. Totul ar fi fost mult mai bine daca te limitai la povestea in sine, fara date de identificare! Ai fi castigat mult mai mult respect de sine, precum si respectul nostru al tuturor. Priveste-ti sotul ca pe un om, discuta cu el ca si cu un om, analizeaza relatia vostra din punct de vedere uman (fara prejudecati, fara cutume anacronice si fara principii rigide), mai ales lasa deoparte tabelul pragmatic pe care il ai in cap (acolo ai pus doar doua coloane: realizari/nerealizari, bine/rau, moral/imoral, tolerabil/intolerabil, posibil/imposibil,...si cine stie cate alte dualisme; e necesara coloana dedicata observatiilor fiindca exista o infinitate de situatii care nu pot fi incadrate intr-o matrice). Totusi nu am inteles sensul intrebarii din titlu: vrei sa scapi de un sot infidel transformandu-l intr-un sot fidel sau nu stii cum sa te separi complet de el in asa fel incat sa nu-ti sifonezi cumva imaginea publica de femeie puternica si irezistibila, in urma despartirii?

eronat nimeni nu stie cine sunt , sunt doar un nume pe un forum... insa reactia unora ... le iau ca parerii... - a unor oameni din alte lumii.. si dupa aceata experienta cred in institutia casatoriei... celelealte...(numitile fiecare cum vreti) nu au ce cauta in cadrul acestei institutii


Un nume pe un forum?!
Doamna, din scris, din exprimare, poti defini un om cum gandeste, ce caracter are ..binenteles ca nu din doua fraze...daca ai lista tot ceea ce ai postat si ai duce la un psiholog, cu siguranta ti-ar spune multe.
Aceasta fata, a scris clar ca a citit, recitit sa inteleaga clar caracterul:)
Unii oameni vad mai mult decat 2,3 randuri:) si din asta. ( adica CAUZA idiferentei sotului tau fata de copil, fata de tine)
" institutia casatoriei "doamna nu e sa-ti faci copil cand vrei tu si fara acordul partenerului, familie e formata de la doi oameni in sus.......si nu se bazeaza prin reprosuri, santaj, poze pe net, a-ti face de minune partenerul/ partenera, de cate ori ai ocazia.
Asta-ti zice o baba ( adica eu, care am acum pe 24 angust, 19 ani de casnicie)
Institutia casatoriei e un compromis ( in niciun caz nu ma refer la adulter) adica umbli fugind cand tu, cand el dupa copil, umbli fugind cand tu, cand el, cand impreuna dupa cumparaturi......."Institutia casatoriei" nu e, eu am facut o casa, tu ce ai facut, eu castig dublu decat tine, tu esti un nimic, pt. ca viata in doi poate sa fie 5 sau 50 de ani impreuna, si roata vietii sa intoarce, azi castig eu ca femeie mai mult, peste 15 ani, el.
Deci doamna, eu zic sa reflectezi la ceea ce vrei sa faci, la ceea ce vrei sa se aleaga din " institutia " ta, ca deocamdata e doar ambitii, reprosuri, iar daca o sa continui asa, nici in oras cu tine nu o sa mai stea " domnul adulter" de groaza si greata.
Eu sincer incerc sa-ti spun cum vad eu lucrurile din afara problemei, cum le vad eu ca om care am familie, si nu e de azi, de ieri.
Femeile sunt cele care tin familia unita, ea e ca o closca si-si aduna puii langa ea ( si sotul e un pui mai maricel).eu vad ca tu doar ii imprastii.
In fine, nu dau cu bota, insa vad ca nimic din ceea ce au postat fetele ( multe cu familii) nu ai inteles.
Tata meu are o vorba " tu dragu tatii, cand intrebi un om mai batran decat time o problema, o problema la care tu nu-i prea gasesti raspunsul, si ti-o zice pe shleau, adica chiar daca nu-i parerea care-ti convine tie, seara, cand te pui in pat, stai si cugeta, si incearca sa intelegi ce a vrut sa-ti transmita de fapt. Calr ca firea ta nu ti-o poate schimba el, insa poti sa incerci macar sa schimbi ceva, sa incerci si ce a zis el, chiar daca acel om, nu are fata de tine decat varsta, scoala nici un sfert cata o ai tu......cel putin are experienta vietii".
Succes!
( totul e retoric)
stem_29
Postat pe 17 August 2010 20:34
De la: kudika191, la data 2010-08-17 18:16:58
De la: gggggggggg, la data 2010-08-17 18:01:24
De la: kudika191, la data 2010-08-17 12:21:43Am citit aceasta poveste si comentariile! Dar datorita modului in care a fost deschisa discutia imi este greu sa inteleg daca se vorbeste, in esenta, despre oameni. Si acum, dupa 8 ani, sotul este privit ca un trofeu obtinut in urma unei competitii acerbe cu parintii lui. In momentul in care ai ramas insarcinata ai transmis un mesaj clar ca el e doar donator de sperma si copilul e doar al tau (poate de aici si reactiile lui dusmanoase fata de copil). Copilul nu este doar o rubrica de bifat la capitolul realizari, trebuie sa te gandesti tot timpul la el, mai ales cand faci anumite lucruri sau iei anumite decizii care ar putea sa aiba un impact puternic pe termen lung si asupra lui (nu ai cum sa-i ceri parerea acum, asa ca trebuie sa gandesti pentru amandoi). Daca din punct de vedere al prestatiilor intime il plasezi pe ultimul loc fii sigura ca el simte asta si se comporta in conformitate cu pozitia in care l-ai fixat, fara sa mai depuna eforturi suplimentare; a cautat sa obtina medalii pe alte terenuri, mai prielnice pentru calitatile lui fizice, chemarea naturii. Pe celelalte doamne le privesti ca pe niste hoate (daca sunt curve doar in momentele intime inseamna ca au o calitate necesara unei partenere perfecte), care vor sa-ti fure un bun ce-ti apartine, desi intotdeauna l-au trimis pachet inapoi acasa. Poate ele au vazut in el ceva ce isi doreau in acel moment, nu mai traim intr-o lume cu repere morale solide, trebuie sa incercam insa sa nu producem un carusel al raului pentru ca fiind o miscare circulara va reveni lovindu-te si pe tine iar si iar. Am vazut ca uneori iti fuge mintea si la mici prostioare in spiritul revansei sau al aventurii, ca tot am vorbit de fragilitatea reperelor morale. Faptul ca sotul tau se dezice de relatiile lui e complet lipsit de eleganta, le plaseaza intr-o postura injositoare pentru a-ti indulci tie amarul magulindu-ti orgoliul de a te simti superioara(mie in acest caz mi se pare demn de dispret). E cam ciudat ca voi comunicati prin mailuri! Oricat ai fi de suparata incearca sa respecti intimitatea ta, a voastra si a celorlalti! Acum imi trece prin cap ideea ca dupa urmatoarea aventura a sotului vei publica poze cu voi doi in dormitor pentru a-i arata ”dusmancei” ce minunat cuplu formati. Totul ar fi fost mult mai bine daca te limitai la povestea in sine, fara date de identificare! Ai fi castigat mult mai mult respect de sine, precum si respectul nostru al tuturor. Priveste-ti sotul ca pe un om, discuta cu el ca si cu un om, analizeaza relatia vostra din punct de vedere uman (fara prejudecati, fara cutume anacronice si fara principii rigide), mai ales lasa deoparte tabelul pragmatic pe care il ai in cap (acolo ai pus doar doua coloane: realizari/nerealizari, bine/rau, moral/imoral, tolerabil/intolerabil, posibil/imposibil,...si cine stie cate alte dualisme; e necesara coloana dedicata observatiilor fiindca exista o infinitate de situatii care nu pot fi incadrate intr-o matrice). Totusi nu am inteles sensul intrebarii din titlu: vrei sa scapi de un sot infidel transformandu-l intr-un sot fidel sau nu stii cum sa te separi complet de el in asa fel incat sa nu-ti sifonezi cumva imaginea publica de femeie puternica si irezistibila, in urma despartirii?

eronat nimeni nu stie cine sunt , sunt doar un nume pe un forum... insa reactia unora ... le iau ca parerii... - a unor oameni din alte lumii.. si dupa aceata experienta cred in institutia casatoriei... celelealte...(numitile fiecare cum vreti) nu au ce cauta in cadrul acestei institutii



Nici nu realizezi cat de simplu gasesti un user pe net....chiar daca-i in Noua Zeelanda:)
Habar nu ai de institutia casatoriei.
" institutia casatoriei " nu e: am jurat, ma poate face tampit/a cat o vrea ca eu nu misc un deget.
O tii cu " institutia" .....eu zic sa mergi totusi sa intrebi un psiholog.......
stem_29
Postat pe 17 August 2010 21:01
De la: gggggggggg, la data 2010-08-17 17:54:51
De la: kudika176534, la data 2010-08-16 20:49:06De fapt tu ce vrei???Nu stiu ce albume ai postat tu aici si ce ai scris pe bloguri, nici macar nu ma injosesc sa le vad, simt ca astfel ti-as face jocul si ti-as hrani cu mai mult venin orgoliul tau de femeie inselata!!!Cineva ti-a spus ca-ti speli rufele in public si ca-ti place sa pozezi in victima. Are mare dreptate!!La inceput starnesti mila(e normal, orice femeie inselata atrage compasiunea celor din jur) apoi, pe masura ce mai debitezi cate ceva nu resuseti decat sa provoci repulsie si frica!!!Auzi, mai vrei sa mai postezi si scanari!!!Ca sa vezi cate vizionari obtii!!!In mod normal as rade, crezand ca e o gluma, dar sincer nu ai reusit decat sa ma intristezi la gandul ca exista oameni ca tine!
Poate nu ai inteles ce anume m-a facut sa spun toate astea despre tine:
1.Esti rea, nu accepti sa cazi, fara sa tragi si pe altul dupa tine.Cine stie pe cati ai calcat ca sa te realizezi
2.Vrei sa atragi atentia,vrei ca toata lumea sa-ti cunoasca problemele si sa-ti planga de mila,astfel te simti tu bine,mediatizandu-ti necazul
3.Esti cat se poate de incoerenta, a trebuit sa citesc de cateva ori unele postari ale tale ca sa inteleg(la inceput am pus incoerenta asta pe seama supararii,fapt scuzabil pana la urma,dar se pare ca asa esti tu in general)
4.Ai o parere extraordinar de buna despre tine(exuberanta cu care povesteai pe strada si intorceai capete, avansurile tipului aratos,etc..)
Tot ce sper eu din tot sufletul e ca niciodata sa nu intalnesc o persoana ca tine!!!

RECUNOSC CA AM DEFECTE dar acestea a aparut in relatie cu infidelitatea sotului, rautatea mea???? dar unde in lume este vazut ca un bine adulterul?, cand treci pragul bisericii si spui juramantul cu la bine si la greu il rosteste un EA si un El, AMANTELE nu isi au nici un rol, deci totusi..
2. repet credeam ca e un forum despre experiente...
3. f f incoerenta... ieri am cazut la intelegere cu sotul, azi am vb cu un detectiv, maine merg la avocat..
4. da am o parere extraordinar de buna despre mine, nu am fost niciodata in cealalta tabara, si imi pasa de parereile voastre, fiiecare reflecta o realitate traita din fiecare din voi, si constat ca .. multe sunteti intrigate de prezentarea experientei mele de ce oare? e doar un forum de discutii ... despre adulter..


Sa inteleg ca inainte de casatorie si de a te insela sotul, erai perfecta, nu?!
Reflecteaza la reactiile si parerile tale despre tine.....parerea mea.
Forumul e de experiente, insa nu de perfecti:)
Experienta de viata toti avem....ce-i drept sunt si multi adolescenti printre noi, insa ei cu siguranta nu ti-au scris nimic.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 21:04
Acu', eu sunt in totalitate de acord cu voi fetelor, dar sa-mi fie cu iertare, nici cu asemenea barbat nu mi-e rusine. Cu siguranta se merita unul pe altul si niciunl nu trebuie cainat.
Vedeti? Cand ziceam ca le-am citit pe toate pe kudika, uite ca nu!
rashela
Postat pe 17 August 2010 21:09
De la: rashela, la data 2010-08-17 21:09:03Acu', eu sunt in totalitate de acord cu voi fetelor, dar sa-mi fie cu iertare, nici cu asemenea barbat nu mi-e rusine. Cu siguranta se merita unul pe altul si niciunl nu trebuie cainat.
Vedeti? Cand ziceam ca le-am citit pe toate pe kudika, uite ca nu!


Rashela, NICI EU! doamne fereste, insa eu altceva incercam sa exprim.....
Il lasi si basta, nu o dai in " institutii", in copil si poze puse pe net cu el si nu stiu ce femeie, in juraminte, biserici si ambitii. Daca o tine asa, ea se dileste de cap si el tot cu femeile o tine.
Nimaniu nu o sa-i fie mila de el.........restul stii ceea ce vreau sa zic:)
OOO, nici un sfert n-am citit
stem_29
Postat pe 17 August 2010 21:34
De la: gggggggggg, la data 2010-08-17 17:54:51
De la: kudika176534, la data 2010-08-16 20:49:06De fapt tu ce vrei???Nu stiu ce albume ai postat tu aici si ce ai scris pe bloguri, nici macar nu ma injosesc sa le vad, simt ca astfel ti-as face jocul si ti-as hrani cu mai mult venin orgoliul tau de femeie inselata!!!Cineva ti-a spus ca-ti speli rufele in public si ca-ti place sa pozezi in victima. Are mare dreptate!!La inceput starnesti mila(e normal, orice femeie inselata atrage compasiunea celor din jur) apoi, pe masura ce mai debitezi cate ceva nu resuseti decat sa provoci repulsie si frica!!!Auzi, mai vrei sa mai postezi si scanari!!!Ca sa vezi cate vizionari obtii!!!In mod normal as rade, crezand ca e o gluma, dar sincer nu ai reusit decat sa ma intristezi la gandul ca exista oameni ca tine!
Poate nu ai inteles ce anume m-a facut sa spun toate astea despre tine:
1.Esti rea, nu accepti sa cazi, fara sa tragi si pe altul dupa tine.Cine stie pe cati ai calcat ca sa te realizezi
2.Vrei sa atragi atentia,vrei ca toata lumea sa-ti cunoasca problemele si sa-ti planga de mila,astfel te simti tu bine,mediatizandu-ti necazul
3.Esti cat se poate de incoerenta, a trebuit sa citesc de cateva ori unele postari ale tale ca sa inteleg(la inceput am pus incoerenta asta pe seama supararii,fapt scuzabil pana la urma,dar se pare ca asa esti tu in general)
4.Ai o parere extraordinar de buna despre tine(exuberanta cu care povesteai pe strada si intorceai capete, avansurile tipului aratos,etc..)
Tot ce sper eu din tot sufletul e ca niciodata sa nu intalnesc o persoana ca tine!!!

RECUNOSC CA AM DEFECTE dar acestea a aparut in relatie cu infidelitatea sotului, rautatea mea???? dar unde in lume este vazut ca un bine adulterul?, cand treci pragul bisericii si spui juramantul cu la bine si la greu il rosteste un EA si un El, AMANTELE nu isi au nici un rol, deci totusi..
2. repet credeam ca e un forum despre experiente...
3. f f incoerenta... ieri am cazut la intelegere cu sotul, azi am vb cu un detectiv, maine merg la avocat..
4. da am o parere extraordinar de buna despre mine, nu am fost niciodata in cealalta tabara, si imi pasa de parereile voastre, fiiecare reflecta o realitate traita din fiecare din voi, si constat ca .. multe sunteti intrigate de prezentarea experientei mele de ce oare? e doar un forum de discutii ... despre adulter..

1. Rautatea poate fi un defect vremelnic, dar fereste-te sa nu cronicizezi aceasta imperfectiune a ta; un cuvant spus din suflet si respectat e mai valoros decat orice juramant din cadrul unui ritual.
2. Forumul e despre experiente, dar despre experiente personale: alt decor, alt scenariu, alti eroi.
3. Cuvantul incoerenta a fost folosit referitor la gandurile, ideile si cuvintele tale. Nu cred ca cineva iti poate reprosa lipsa de coerenta a actiunilor tale insuflate de un puternic spirit egocentrist.
4. Degeaba ai o parere buna despre tine daca in jurul tau nu se simte efectul perfectiunii si bunatatii tale! Eu am sesizat ca esti capabila de fapte care ar putea face ca adulterul (in comparatie cu efectele fizice si psihice ale faptelor tale) sa para un un platonic joc nevinovat
kudika191
Postat pe 17 August 2010 22:32

hai sa lamurim ceva! nu raspund la mesaje private! parerea ce mi-am expus-o aici mi-o mentin! cred ca faci o mare confuzie ai senzatia ca asa cum il intimidezi pe masculul de langa tine o poti face cu toti barbati: eronat doamna mai sunt si barbati ce au "coloana vertebrala"!
deci hai sa-ti explic putin mai plastic cum vad eu casnicia ta: tu nu te-ai maritat ci ti-ai luat "catel", "catel" pe care il tii bine in lesa sa nu care cumva sa scape! dar ca orice catel ii "miroase" si lui iar lesa fiind prea scurta are senzatia ca tot ce zboara se si mananca! asa ca atunci cand din greseala sau voit scapa de lesa fuge direct la "catele" ca deh asa fac cateii mai ales cei tinuti foarte strans in lesa!
revin: nu raspuns la mesaje private asa ca nu te mai obosi degeaba!
fante_de_dorobanti
Postat pe 18 August 2010 09:13
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-18 09:13:53
hai sa lamurim ceva! nu raspund la mesaje private! parerea ce mi-am expus-o aici mi-o mentin! cred ca faci o mare confuzie ai senzatia ca asa cum il intimidezi pe masculul de langa tine o poti face cu toti barbati: eronat doamna mai sunt si barbati ce au "coloana vertebrala"!
deci hai sa-ti explic putin mai plastic cum vad eu casnicia ta: tu nu te-ai maritat ci ti-ai luat "catel", "catel" pe care il tii bine in lesa sa nu care cumva sa scape! dar ca orice catel ii "miroase" si lui iar lesa fiind prea scurta are senzatia ca tot ce zboara se si mananca! asa ca atunci cand din greseala sau voit scapa de lesa fuge direct la "catele" ca deh asa fac cateii mai ales cei tinuti foarte strans in lesa!
revin: nu raspuns la mesaje private asa ca nu te mai obosi degeaba!


Catel?!
De cand e lumea si pamantul ( zice tata meu ) pe o usa de intrare ( cand e familie) scrie numele unui EL, asta trebuie respectat, si trebuie sa fie MANDRIA oricarei femei cu familie
A NU SE CONFUNDA cumva ca ele-s doar femei de serviciu in casa!
Oricum deciziile femeilor conteaza in educatia copiilor...amanajarea casei, " detinerea tuturor" cardurilor din casa ( asta daca esti o femeie dulcica, si nu toata ziua urli, faci pe sefa mare..ajunge sa ai functia de director economic, " ala" semneaza' tot ...mai zice tata....." femeia trebuie sa stie cand sa " clantane" si cand sa " taca" daca vrea armonie in casa.
Mai, parerea mea e ca daca stii cum sa ti de-o casa, si de un barbat ( unul normal la cap, ca mai sunt si nebuni...dar nici cu nebunele nu stam rau) si nici ca femeie cand te mariti nu speri ca-ti ieu un bou bun de munca ...si ca barbat..ca-ti iei o " muiere" de serviciu, si ambii-s " sefi" in casa, fiecare pe problemele lui ( asa ca intr-i institutie) totul e bine.
stem_29
Postat pe 18 August 2010 09:48
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-18 09:13:53
hai sa lamurim ceva! nu raspund la mesaje private! parerea ce mi-am expus-o aici mi-o mentin! cred ca faci o mare confuzie ai senzatia ca asa cum il intimidezi pe masculul de langa tine o poti face cu toti barbati: eronat doamna mai sunt si barbati ce au "coloana vertebrala"!
deci hai sa-ti explic putin mai plastic cum vad eu casnicia ta: tu nu te-ai maritat ci ti-ai luat "catel", "catel" pe care il tii bine in lesa sa nu care cumva sa scape! dar ca orice catel ii "miroase" si lui iar lesa fiind prea scurta are senzatia ca tot ce zboara se si mananca! asa ca atunci cand din greseala sau voit scapa de lesa fuge direct la "catele" ca deh asa fac cateii mai ales cei tinuti foarte strans in lesa!
revin: nu raspuns la mesaje private asa ca nu te mai obosi degeaba!

sa trecem putin la un spirit mai glumet: fante te compatimesc, acum am inteles la ce e bun detectivul, cred ca deja e pe urmele tale!
kudika191
Postat pe 18 August 2010 12:24
De la: kudika191, la data 2010-08-18 12:24:45
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-18 09:13:53
hai sa lamurim ceva! nu raspund la mesaje private! parerea ce mi-am expus-o aici mi-o mentin! cred ca faci o mare confuzie ai senzatia ca asa cum il intimidezi pe masculul de langa tine o poti face cu toti barbati: eronat doamna mai sunt si barbati ce au "coloana vertebrala"!
deci hai sa-ti explic putin mai plastic cum vad eu casnicia ta: tu nu te-ai maritat ci ti-ai luat "catel", "catel" pe care il tii bine in lesa sa nu care cumva sa scape! dar ca orice catel ii "miroase" si lui iar lesa fiind prea scurta are senzatia ca tot ce zboara se si mananca! asa ca atunci cand din greseala sau voit scapa de lesa fuge direct la "catele" ca deh asa fac cateii mai ales cei tinuti foarte strans in lesa!
revin: nu raspuns la mesaje private asa ca nu te mai obosi degeaba!

sa trecem putin la un spirit mai glumet: fante te compatimesc, acum am inteles la ce e bun detectivul, cred ca deja e pe urmele tale!


ca sa nu fie efortul prea mare promit sa-i trimit doamnei mesaj privat cu adresa unde pot fi gasit!
fante_de_dorobanti
Postat pe 19 August 2010 08:47
mai femeie,cum vine asta,ca ea se cam leaga de el?Eu n-o inteleg(vaii,ce prostanak sunt)adik ii pune pistolu la tamla lu barbata-tu,si-l amentinta k dak n-o **** il omoara?!?Un lucru e cert:un barbat dak isi respecta nevasta n-o inseala,CLAR,plus ca se presupune ca ar trebui s-o mai si iubeasca,ca daia o duce in fata altarului sa-i jure iubire...vejnica..bla bla bla.nu te lega de chestii d`astea,k se leaga femeile de el,dk ar fi un barbat serios,le-ar intoarce spatele.punct!vai saracu de el,nu scapa de amante,si te-ai gandit sa-l scapi tu,injuradu-e!Ijura-l pe el si mai departe,cine o face odata o face ever!
kudika313344
Postat pe 23 August 2010 01:20
kudika313344
Postat pe 23 August 2010 01:24
De la: kudika313344, la data 2010-08-23 01:20:12mai femeie,cum vine asta,ca ea se cam leaga de el?Eu n-o inteleg(vaii,ce prostanak sunt)adik ii pune pistolu la tamla lu barbata-tu,si-l amentinta k dak n-o **** il omoara?!?Un lucru e cert:un barbat dak isi respecta nevasta n-o inseala,CLAR,plus ca se presupune ca ar trebui s-o mai si iubeasca,ca daia o duce in fata altarului sa-i jure iubire...vejnica..bla bla bla.nu te lega de chestii d`astea,k se leaga femeile de el,dk ar fi un barbat serios,le-ar intoarce spatele.punct!vai saracu de el,nu scapa de amante,si te-ai gandit sa-l scapi tu,injuradu-e!Ijura-l pe el si mai departe,cine o face odata o face ever!



stem_29
Postat pe 23 August 2010 08:54
Pt. : divorturi, incredintare minori, pensie de intretinere, partaje etc astept mesajele voastre pe e-mail trifugabriel@yahoo.com sau intrati pe juridicenet si puneti intrebari.
praporgescu
Postat pe 3 Noiembrie 2010 16:02
De la: praporgescu, la data 2010-11-03 16:02:27Pt. : divorturi, incredintare minori, pensie de intretinere, partaje etc astept mesajele voastre pe e-mail trifugabriel@yahoo.com sau intrati pe juridicenet si puneti intrebari.

Vulturi dau tarcoale!!!....
The_Exile
Postat pe 3 Noiembrie 2010 16:32
De la: Tharr, la data 2010-11-03 16:32:00
De la: praporgescu, la data 2010-11-03 16:02:27Pt. : divorturi, incredintare minori, pensie de intretinere, partaje etc astept mesajele voastre pe e-mail trifugabriel@yahoo.com sau intrati pe juridicenet si puneti intrebari.

Vulturi dau tarcoale!!!....



............ MULTI SACALI si MULTE HIENE

anastasia_m
Postat pe 3 Noiembrie 2010 17:27
De la: praporgescu, la data 2010-11-03 16:02:27Pt. : divorturi, incredintare minori, pensie de intretinere, partaje etc astept mesajele voastre pe e-mail trifugabriel@yahoo.com sau intrati pe juridicenet si puneti intrebari.


ce se intampla, nu mai merge treaba bre, rau cu criza asta
visan_georgiana
Postat pe 3 Noiembrie 2010 17:51
SUNT MILIOANE DE FEMEI INSELATE IMPORTANT IE SA NU TE FACA SA SIMTI SAU SA AFLI ASTA IAR DACA IEL NU SA FERIT DELOC AR FI MAI BINE SO RUPETI STI PROVERBU ALA LUPU SCHIMBA PARU DA NARAVU BA A FOST GREU PRIMA OARA DUPAIA VINE DE LA SINE SA NU CREZI CA VA INCETA MAI BINE CAUTATI PE CINEVA SA AVETI ACELEASI OBIECTIVE
ASA NU SE POATE TRAI AI GRIJA IN VIITOR
SA STI CA PROVERBU CA IEL CAUTA IN ALTA PARTE CE TU NUI DAI IE CAM FALS CURIAZITATEA IE MARE ASA CA CHIAR DACAI PUPI PICIOARELE TOT TE VA MAI INSELA MAI DEVREME SAU MAI TARZIU
IMI PARE RAU DE TINE DA TRBUIE SA FI TARE VIATA NU SE TERMINA ASA
kudika400706
Postat pe 9 Mai 2011 18:05
Pai faci exact ca in bancul ala cu vrajitoarea:
Un tip se duce la o vrajitoare recunoscuta pentru ``puterile` `ei de a dezlega blesteme.
Vrajitoarea il intreaba: - Pentru ce ati venit?
Tipul raspunde: - Cred ca am farmece facute.
Vrajitoarea isista cu intrebarile: - Pentru a va ajuta, va rog sa imi spuneti exact care sunt cuvintele care v-au legat de aceste blesteme
Tipul raspunde: - Va declar ``sot si sotie``
Scumpa mea, cum sa scapi de un sot infidel? Divort la tribunal sau la notar, dupa caz. Mult succes.
Eva32
Postat pe 12 Mai 2011 02:57
daca vrei sa scapi de sotul infidel.. cere/i divortul.. daca vrei sa scapi de infidelitatea lui.. nici macar castrarea cred ca nu ar aduce beneficii daca asta/i sta in fire..
missyoutoo
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru corporatistii din Pipera 1 De la: TIGRA 19 Ianuarie 2011 21:56
nu reuseste oare sa il iubeasca? 6 De la: Dontyyy 8 Februarie 2010 13:23
dieta personala :sml-confused0006: 3 De la: bl_de 15 Iulie 2009 12:34
ce e de facut? 20 De la: queenm 15 Noiembrie 2009 18:31
buna ziua 4 De la: Barbie30 11 Septembrie 2010 20:03