Setari Cookie-uri

heeeeeelllllp!!!!

La aceasta varsta baietii pot fi foarte imaturi, lipsiti de empatie si chiar sentimente. Din pacate cred ca tu tii neaparat sa vezi ceva bun in el, acolo unde nu cred ca exista. Tu ar trebui sa pui piciorul in prag; spui ca nu il cauti, atunci cand ia legatura cu tine ar trebui sa pui piciorul in prag si sa ii spui ca nu mai tolerezi situatia asta si vrei sa te lamuresti. Cateodata, crede-ma, e mai bine sa mergi pe principiul totul sau nimic decat sa astepti sa ti se dea cu zaharelul pe la buze. Acum, ar fi ipocrit din partea mea sa spun ca toate relatiile de acest gen sunt sinonime cu bataia de joc, eu insami sunt implicata intr-o relatie mai nonconventionala, sa spun asa. Diferenta este ca astfel de lucruri trebuie clarificate de la bun inceput, asa ca fiecare sa stie ce primeste si ce poate oferi. Iar la varsta ta, nu cred ca ca esti pregatita pt un acest gen de relatie, te-ai simti doar folosita sau neglijata.
black_velevt
Postat pe 31 August 2010 18:19
NU MAI FITI ASA DURI CU EA ! vreti sa spuneti ca voi nu ati facut niciodata asa ceva ? orice fata cand se indragosteste isi pierde putin capul !!! Fata eu zic sa-ti dai o intalnire cu el si sa discutati odata ptr toadeauna dak sa ramaneti impreuna sau nu..ca nici sa va impacati sa va despartiti nu e bine.Purtati o discutie serioasa si gata..il intrebi scurt si la obiect : TU MAI VREI SA AVEM O RELATIE ?..dupa expresia si gesturile lui trebuie sa iti dai seama dak ce zice e adevarat.Sfatul meu !
kudika315664
Postat pe 31 August 2010 18:40
abia la sfarsitul comentarilor aam vazut si eu niste sfaturi de la oameni inteligenti nu ca altii si ma refer la papusa(BARBIE)...acum pt tine mai barbie!??oare tu nu ai fost copil??oare tu nu ai suferit??de ce iti bati joc de fata aia???te crezi mai inteligenta daca raspunzi asa??stii ce dai de inteles ??ca si tu ai minte si acum de copila sau poate chiar esti!!!
salome1986
Postat pe 3 Septembrie 2010 07:01
e totusi prea devreme la 16 ani sa spui ca iubesti.daca intr-adevar tine la tine,te va cauta.Incearca atunci cand te suna sa il intrebi:"dc ma cauti daca nu putem avea o relatie impreuna.eu asta imi doresc,nu te pot privi k pe un prieten" si gata.....ce mama naibii ma copii
cristina2302
Postat pe 3 Septembrie 2010 19:50
De la: salome1986, la data 2010-09-03 07:01:59abia la sfarsitul comentarilor aam vazut si eu niste sfaturi de la oameni inteligenti nu ca altii si ma refer la papusa(BARBIE)...acum pt tine mai barbie!??oare tu nu ai fost copil??oare tu nu ai suferit??de ce iti bati joc de fata aia???te crezi mai inteligenta daca raspunzi asa??stii ce dai de inteles ??ca si tu ai minte si acum de copila sau poate chiar esti!!!


Citeste cu atentie si ai sa vezi ca nu mi-am batut joc de ea! Daca citesti din 2in 3 nu ai cum sa te prinzi.
Vad ca ai sarit repede sa imi pui mie intrebari,dar tipei i-ai dat vreun sfat?Sau nu de asta ai intrat aici?
Barbie30
Postat pe 3 Septembrie 2010 20:00
eu mizez pe vreo 14...maxim 16
ingerash_dracushor
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:30
De la: mimo_miru, la data 2010-08-24 09:47:06alte sfaturi?


se plictiseste,tu esti dispo..wtf,ce are de pierdut minute in aceeasi retea???
mitura
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:36
cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu el deschis si sal intrebi direct care e situatia intre voi si sa lamuriti problema sau are el o problema si nu stie cum sa o rezolve afla si vezi poate il poti ajuta tu dar nu fi prea insistenta asupra problemei doar dai de inteles ca daca ar fi ceva probleme ai incerca sa ajuti sau macar sal asculti face bine la suflet
mio33
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:18
Bunica zicea ...''dupa baietzi si dupa tramvai nu alergi niciodata '',pune pret pe tine ,niciodata nu are rost sa stai dupa un nehotarat,un imatur emotional,,,nu e singurul baiat din lume,,,,esti tanara,o sa mai ai parte de experiente de genu asta ..ai o cariera de construit si o viata de trait ,,,,so wake up si enjoy the life ..
vanessa1
Postat pe 4 Septembrie 2010 12:46
exact ast voiam sa o intreb si eu auzi mituna...stai calma dupa parerea mea o sa mai treci prin faze de astea si cu alti asta-i viata..iubirea nu vine asa...dak el se intalnea cu tn cand avea prietena probabil asa se intalnea cu alta cand te avea pe tn...te-a prostit asta e...dak ti-a spus k te iubeste ce te face sa crezi k e si adevarat...nu fi naiva..nici tu nu cred k il iubesti..iti vei da seama knd vei un pic mai mare...si vei iubi ani l rand o persoana...dak e iubirea vietii tale..totusi pn atunci nu mai fi asa iubitoare si te mai arunca in brtele tuturor...mai sunt si consecinte... ...ai grija de tn..ink sunteti mici dupa parerea me
narcisyk
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:46
De la: vanessa1, la data 2010-09-04 12:46:10Bunica zicea ...''dupa baietzi si dupa tramvai nu alergi niciodata '',pune pret pe tine ,niciodata nu are rost sa stai dupa un nehotarat,un imatur emotional,,,nu e singurul baiat din lume,,,,esti tanara,o sa mai ai parte de experiente de genu asta ..ai o cariera de construit si o viata de trait ,,,,so wake up si enjoy the life ..


dar de ce draga sa nu alergi niciodata dupa tramvai? dupa baieti clar nu alergi dar dupa tramvai ce are? care mai de care mai inteleapta pe forumul asta
the_O
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:21
De la: the_O, la data 2010-09-04 17:21:09
De la: vanessa1, la data 2010-09-04 12:46:10Bunica zicea ...''dupa baietzi si dupa tramvai nu alergi niciodata '',pune pret pe tine ,niciodata nu are rost sa stai dupa un nehotarat,un imatur emotional,,,nu e singurul baiat din lume,,,,esti tanara,o sa mai ai parte de experiente de genu asta ..ai o cariera de construit si o viata de trait ,,,,so wake up si enjoy the life ..


dar de ce draga sa nu alergi niciodata dupa tramvai? dupa baieti clar nu alergi dar dupa tramvai ce are? care mai de care mai inteleapta pe forumul asta


In ambele situatii poti sa-ti "rupi gatul".
Dupa tramvai la propriu, dupa baieti la figurat.

stem_29
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:56
De la: stem_29, la data 2010-09-04 18:56:35
De la: the_O, la data 2010-09-04 17:21:09
De la: vanessa1, la data 2010-09-04 12:46:10Bunica zicea ...''dupa baietzi si dupa tramvai nu alergi niciodata '',pune pret pe tine ,niciodata nu are rost sa stai dupa un nehotarat,un imatur emotional,,,nu e singurul baiat din lume,,,,esti tanara,o sa mai ai parte de experiente de genu asta ..ai o cariera de construit si o viata de trait ,,,,so wake up si enjoy the life ..


dar de ce draga sa nu alergi niciodata dupa tramvai? dupa baieti clar nu alergi dar dupa tramvai ce are? care mai de care mai inteleapta pe forumul asta


In ambele situatii poti sa-ti "rupi gatul".
Dupa tramvai la propriu, dupa baieti la figurat.



..eu stiam altfel,ceva de genu "sa nu alergi niciodata dupa tramvai sau barbati..intodeauna va venii altul"
Ame_ly
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:07
De la: stem_29, la data 2010-09-04 18:56:35
De la: the_O, la data 2010-09-04 17:21:09
De la: vanessa1, la data 2010-09-04 12:46:10Bunica zicea ...''dupa baietzi si dupa tramvai nu alergi niciodata '',pune pret pe tine ,niciodata nu are rost sa stai dupa un nehotarat,un imatur emotional,,,nu e singurul baiat din lume,,,,esti tanara,o sa mai ai parte de experiente de genu asta ..ai o cariera de construit si o viata de trait ,,,,so wake up si enjoy the life ..


dar de ce draga sa nu alergi niciodata dupa tramvai? dupa baieti clar nu alergi dar dupa tramvai ce are? care mai de care mai inteleapta pe forumul asta


In ambele situatii poti sa-ti "rupi gatul".
Dupa tramvai la propriu, dupa baieti la figurat.



..eu stiam altfel,ceva de genu "sa nu alergi niciodata dupa tramvai sau barbati..intodeauna va venii altul"
Ame_ly
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:07
de ce trebuie sa te ti dupa un tip care te respinge?chiar nu simti ca are nevoie sa respire? din ce te ti mai mult dupa unu sau invers,de acea o sa fuga mai tare de tine.
sia_7
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:33
daca alergi dupa tramvai s-ar putea cind ajungi sa urci,sa-ti inchida vacmanu usa in nas .la fel este si cu baieti si fetele .daca vedeti ca nu le face placere persoana voastra lasatii LIBERI ca doar nu aveti nici o legitimatie uni cu altii
sia_7
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:37
indiferent de cati ani ai, ignora-l. Baietilor le plac fetele care nu se lasa cu una cu doua. Prin faptul ca te tii dupa el nu faci decat sa-l indepartezi mai mult. Daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine, daca nu...... asta e........... viata e plina de surprize frumoase si din cate imi dau seama esti cam tinerica, crede-ma adevarata iubire o vei cunoaste mai tarziu , la varsta potrivita. Oricum urmeazami sfatul si va fi mai bine NU TE MAI TINE DUPA EL.
kittycrisssta
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:25
MIRUNA TU AI INCERCAT SA-TI EXPLICI DE CE RELATIA VOASTRA SE TERMINA BRUSC? DE CE NU INCERCI SA VB CU EL MAI SERIOS ?
''
TU SPUI CA SIMTI IMENSA LUI IUBIRE PT TINE DAR OARE TE IUBESTE CU ADEVARAT SAU ESTI DOAR UN PLAN ''B''
EU CRED CA TOTUL LA EL E NUMAI DE FATADA CIND NU E CU TINE E CU ALTA FATA SI TOT ASA .
kudika125148
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:50
Hmmmm...fetelor trebuie sa va mai dezvoltati simtul adrenalinei!Daca iti cunosti bine scopul garantez ca nu va fi nevoie sa alergi dupa baieti sau sa ti se inchida in nas usile tramvaiului.
the_O
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:59
De la: mimo_miru, la data 2010-08-18 09:06:32Buna, ma numesc Miruna si am o problema.acum ceva timp am cunoscut un baiat.ne-am sarutat din prima oara knd ne-am cunoscut.am tinut legatura ,el pe atunci avea prietena.apoi am inceput sa vb din ce in ce mai des.a inceput sa se deschida de fata cu mine pt k a inceput sa aiba incredere in mine.m-am tinut dupa el cred ca 4 luni iar apoi ne-am combinat,dupa 2 luni ne-am desp fara motiv.m-am mai tinut umpic dupa el k sa ne impacam pt k eu deja incepusem sa-l iubesc.pt el am fost prima fata careia i-a spus k o iubeste.si ne-am mai impakt odata dar tot asa s-a terminat fara motiv.si vreau sa ma impac cu el..si stiu si simt si imi arata k ink ma iubeste si k tine la mine.ce sa fac?:-



Sa ramai atenta, cu ochii deschisi si sa invetzi din ceea ce ti se intampla...

Dar daca tot intrebi ce sa faci uite am sa-ti spun eu ce sa faci
Sa treci si pe la mine sa te iubesc si eu vreo cateva ore

Am sa-ti trimit pe mesaj privat adresa la care ma potzi gasi
glumesc

Ceea ce vreau sa-ti spun, este sa-ti traiesti viatza, sa te bucuri de momentele aventurilor vietzii prin care treci si apoi sa mergi mai departe... nu te opri in suferintza... daca la baietzelul tau i s-a golit saculetzul potentzei , mergi si cere de acolo unde saculetzul e plin
Lasa-l in pace, nu-l stoarce ca-l omori
Imi aduci aminte de surioara mea, care pe cand avea vreo 3 anisori , alerga dupa bobolocii pufantzei de ratzuste cand prindea cate unul , il pupa de-l sugruma aproape un sfetr din boboceii pe care-i lua bunica de la piatza, isi gaseau moartea in bratzele iubitoare ale surioarei mele

Lasa-l liber ! Asta vreau sa-ti spun... priveste-l si admira-l de la distantza, lasa-l sa traiasca
denis_3d25
Postat pe 5 Septembrie 2010 16:31
Parca ai fi singura pe o insula cu Robinson Crusoe si ramai ne.......... , Deschide ochii ,uita mica aventura si cine stie ce noroc te asteapta . Iti doresc nopti pline de amor .
healthy010635
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:06
De la: mimo_miru, la data 2010-08-19 12:24:31ok sa zicem ca ai dreptate si ca de plictiseala ma suna pe mine.si atunci de ce imi arata ca tine la mine?


Se distreaza si el

Cand vrei sa se distreze la 40 de ani? Femeile de 40 de ani nu mai pun botul la asa ceva. Asa ca se dsitreaza si el cu cine poate si cand poate.

Pt binele lui si al altora iti urez sa ramai naiva cat mai mult timp. Daca toate femeiele ar fi cu picoarele pe pamant ar fi chiar o plictiseala de moarte
ilovethisgame
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:23
mai intai, o mica intrebare? el cati ani are?
anna_mia
Postat pe 6 Septembrie 2010 02:50
miruna vorbeste cu el intre 4 oki si faceti niste acorduri : 1 ...noi nu mai sintem la gradinita sa ne suparam de la orce fleac . 2 cistigati increderea si dai increderea ta , prin ADEVARUL dintre voi asta daca intradevar va iubiti si nu aveti ascunzisuri .3 aratai cai apartii siti apartine si ca baieti sint multi dar el ii alegerea ta .4 spunei ca cine iubeste iarta si nu se supara de la orce . 5 stai pe linga el ca cum nai avea in lume pe alcineva ,el prieten el familie .SUCCES iubirea este f. frumoasa .
MemoMarcela
Postat pe 6 Septembrie 2010 04:24
De la: MemoMarcela, la data 2010-09-06 04:24:12miruna vorbeste cu el intre 4 oki si faceti niste acorduri : 1 ...noi nu mai sintem la gradinita sa ne suparam de la orce fleac . 2 cistigati increderea si dai increderea ta , prin ADEVARUL dintre voi asta daca intradevar va iubiti si nu aveti ascunzisuri .3 aratai cai apartii siti apartine si ca baieti sint multi dar el ii alegerea ta .4 spunei ca cine iubeste iarta si nu se supara de la orce . 5 stai pe linga el ca cum nai avea in lume pe alcineva ,el prieten el familie .SUCCES iubirea este f. frumoasa .


Da iubirea e frumoasa dar prostia se plateste. Peste 10 ani vine pe forum si scrie ca are copil cu un barbat imbecil.

Mai bine ii spune-ti acum "Mai fetita face misto de tine. Se distreaza numai." Si poate daca o duce mintea o sa priceapa in final. Inainte sa fie prea tarziu.

Nu mai incurajati naivitatea
ilovethisgame
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:34
a devenit, pt el, o aventura, un refugiu pentru a umple timpul cand nu are o alta "iubita".
este greu, pt tine, ptca spui ca-l iubesti... s-ar putea ca sentimentul tau este mult mai profund si o sa te doara,daca o sa-i spui ca nu-l mai vrei.... dar asa ar trebui sa faci si sa nu te mai lasi folosita ca umbrela cand ii ploua lui in "sentimente"
tu esti o fata curata si adevarata.... tre sa-ti faci curaj si sa intalnesti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.... sa vezi cat de fain ii atunci....
mult respect,
ioan
pericol112
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:47
draga mea....daca tot il mai iubesti, atunci merita sa mai incerci sa vorbesti cu el si sa stabilesti daca el mai vrea si de ce nu o face .....ce il tine in loc ....si sa intelegeti si voi ca este pacat sa termini o relatie dintr-un fleac!.......dar si insistentele au un sfarsit !.....
mikimi
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:28
bunä,sunt monika nevasta lui cristi,pärerea mea e sä-l las pe tipul baltä,e un om neserios,poate cä mä insel scuze ,ai grijä de tine pa pa
kudika314204
Postat pe 7 Septembrie 2010 00:40
stiu ca o sa sune urat ..dar pare real.asta e o atitudine gen "in lipsa de ceva mai bun"
nu o lua personal..nu ca nu ai fii destul de buna pt el..numai ca 2 persoane pot ajunge numai pana la un anumit nivel de atractie sau simpatizare...si atat..
ce ai de facut? daca nu te-a deranjat pana acum sa te tii dupa el fa-o ! dar cu riscul daca te impaci e posibil iar sa te "des-paci' de n ori...daca opinia mea conteaza fiii fata inteligenta si nu mai pierde nici-o luna plangad dupa unul ca el...mai ales la varsta ta ...life is beautiful..ENJOY!
ionelaela
Postat pe 7 Septembrie 2010 00:49
De la: mimo_miru, la data 2010-08-19 11:55:09sincer as dorii niste sfaturi nu critici.multumesc.pt mine e o problema dar poate pt voi e un fleac.chear tin la baiatul asta si aveam nevoie de un sfat din partea cuiva dar se pare ca am ajuns unde nu trebuia.
condo001468
Postat pe 7 Septembrie 2010 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 17 De la: JustAGrl 19 Mai 2010 16:23
cıne se ofera sa o ajute pe doamna nelı:)))) 18 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 11:04
OARE? 18 De la: johanita09 30 Septembrie 2011 20:51
un sfat? 14 De la: kudika026442 10 Mai 2010 18:37
am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca? 25 De la: _oktober_ 18 Februarie 2011 08:11