Setari Cookie-uri

Oare diferenta de varsta e o problema ?

Nimeni nu va castiga razboiul sexelor; se fraternizeaza prea mult cu inamicul. Henry Kissinger
KNIGHT_31
Postat pe 29 August 2010 16:25
depinde de numarul anilor, de educatia primita din familie, de grupul de prieteni in care va invirtiti, de existenta sau neexistenta prejudecatilor. Ins apina la urma daca exista iubire cu adevarat cred ca se poate face abstractie d enumarulk anilor intr-o relatie!
negrul_de_serviciu
Postat pe 29 August 2010 16:50
daca e iubire adevarata nu conteaza diferenta.si mai ales daca nu asculti ce spun ''persoanele binevoitoare''.o spun din experienta.la mine e dif de 20 de ani dar nu l-as schimba pentru nimic in lume.mai bine unul mai in varsta si cu capul pe umeri decat unul de seama mea dar cu gandul la alte fuste.
mitza81
Postat pe 29 August 2010 18:23
De la: mitza81, la data 2010-08-29 18:23:08daca e iubire adevarata nu conteaza diferenta.si mai ales daca nu asculti ce spun ''persoanele binevoitoare''.o spun din experienta.la mine e dif de 20 de ani dar nu l-as schimba pentru nimic in lume.mai bine unul mai in varsta si cu capul pe umeri decat unul de seama mea dar cu gandul la alte fuste.


pui pariu cu mine ca dupa 20 de ani o sa-ti schimbi parerea?...asta, bineinteles depinde si de cati ani are acum..s-ar putea sa nu mai tina 20
mitura
Postat pe 29 August 2010 18:26
varsta chiar nu conteaza daca e iubire pura.... dar lucrul acesta e din ce in ce mai rar intalnit, pentru ca exista un interes ascuns mai mereu.
Eu iubesc o printesa extraordinara ... mai mare ca mine cu 10 ani, eu de 28 si sincer... daca nu era maritata si nu o santaja "sotul" eram fericiti . Amandoi recunoastem ca relatia e perfecta, asa ca....... IUBITI-VA MULT
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 18:35
DRAGA MEA REFERITOR LA INTREBAREA CA DIFERENTA DE VARSTA AR FI O PROBLEMA? PAREREA MEA E CA,,,NU,,,DEPINDE DE GANDIREA FIECARUIA, INTRE MINE SI SOTUL MEU E DE 11 ANI DIFERENTA CHIAR DACA EU SUNT MAI MARE DECAT EL, SUNTEM CASATORITI DE 10 ANI SI NE INTELEGEM SUPER. FI OPTIMISTA.
kudika045776
Postat pe 29 August 2010 19:21
APRECIEZ GANDIREA
kudika045776
Postat pe 29 August 2010 19:24
De la: kudika045776, la data 2010-08-29 19:21:41DRAGA MEA REFERITOR LA INTREBAREA CA DIFERENTA DE VARSTA AR FI O PROBLEMA? PAREREA MEA E CA,,,NU,,,DEPINDE DE GANDIREA FIECARUIA, INTRE MINE SI SOTUL MEU E DE 11 ANI DIFERENTA CHIAR DACA EU SUNT MAI MARE DECAT EL, SUNTEM CASATORITI DE 10 ANI SI NE INTELEGEM SUPER. FI OPTIMISTA.


bravo..... o femeie ce are curajul sa afirme ceva real....
si eu iubesc o femeie mai mare ca mine cu 10 ani..... dar e maritata si .....se pare ca e tinuta cu forta acolo...
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 19:26
da si io o apreciez,pacat ca e din ce in ce mai rar intalnita in zilele noastre
mitura
Postat pe 29 August 2010 19:26
MERITA SA FIM FERICITI, IAR VARSTA NU E O PIEDICA
LUME, LUME.... IUBITI-VA MULT
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 19:29
De la: mitura, la data 2010-08-29 19:26:59da si io o apreciez,pacat ca e din ce in ce mai rar intalnita in zilele noastre


o bere buna ?
Tazmanian
Postat pe 29 August 2010 19:32
o bere buna ? [/quote]

berea ca soacrele......
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 19:54
Citeodata si 4 ani e mult,mental barbatii se schimba foarte mult si in rau dupa 35-40 de ani,la tine 8 ani ar putea fi o prapastie sau un liant care sa va lege ,dar gindeste-te peste 5,10 ani.....Si mai e ceva barbatii,nu toti, dupa 35 de ani,pina la 45 arata belea de bine,la femei apar probleme multe......multe.....Daca-ti pui aceasta intrebare e clar ca ceva nu merge,poate gindirea e diferita..... Noi femeile punem accent pe gindire,apoi pe aspectul fizic,BARBATII intotdeauna pun accent pe aspectul fizic,apoi pe gindire....
kudika227120
Postat pe 29 August 2010 20:12
mi-a placut chestia cu prapastia sau liantul
miss_darine
Postat pe 29 August 2010 20:21
De la: Tazmanian, la data 2010-08-29 19:32:18
De la: mitura, la data 2010-08-29 19:26:59da si io o apreciez,pacat ca e din ce in ce mai rar intalnita in zilele noastre


o bere buna ?


bruna
da` tu ce te bagi,micutule,in discutii de oameni mari?
mitura
Postat pe 29 August 2010 20:25
De la: miss_darine, la data 2010-08-29 20:21:28 mi-a placut chestia cu prapastia sau liantul


tu ce ai inteles,sa vad daca putem sa comparam?
mitura
Postat pe 29 August 2010 20:26
DEPINDE DE DIFERENTA, EU ZIC CA NU ESTE PROBLEMA,DACA AMANDOI SANT PE ACEEASI UNDA DACA SANT COMPATIBILI DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.!
healthy016516
Postat pe 29 August 2010 21:27
imi doresc o relatie cu cineva mai mare ca mine
kudika183384
Postat pe 30 August 2010 07:02
Ai dat prea putine informatii pentru a putea sa-ti dau un raspuns concret. Asa putem filosofa cat vrem pe acest subiect.Ce pot sa-ti spun...din experienta mea de viata....Depinde foarte mult de femeie si de ceea ce vrea ea in viata...dar,atentie!-prioritatile se mai schimba odata cu varsta. Eu am fost atrasa intodeauna de barbatii mai in varsta...si mi-am dorit o familie mare...nu cariera.(un barbat mai copt ....iti ofera o siguranta...care pe undeva seamana cu protectia unui tata...La inceput nu conteaza diferenta de varsta....esti indragostita...si nimeni nu intelege ca pentru tine nu conteaza, iar pentru el e o mandrie.....si te va iubi oricum.Mai tarziu,insa,vei constata ca modul tau de gandire nu va mai fi pe aceeasi lungime de unda cu a lui ,iar din punct de vedere sexual el nu mai e ...ce a fost odata.Daca ai putea...dar nu cred ca poti fi rationala in asemenea momente...sa te gandesti cum te vei impaca cu diversele conflicte care se vor ivi...Tu ai chef de sex...el nu poate acum....tu ai vrea sa mergi undeva sa dansezi....lui nu-i place o asemenea distractie......el este ingrijorat de situatia voastra materiala si se tot gandeste cum sa faca,ce sa faca...iar tu te-ai saturat de atatea griji...vrei o pauza ...sa fie si el mai romantic....dar intre timp...il doare-il supara ceva...merge la doctor si afala ca s-a cam rablagit si devine mai ursuz...mai ganditor...cum iti mai face el fata? E greu sa-l convingi ca tu esti multumita doar cu cat mai poate sa-ti ofere el.Are momente cand se simte bine,e cocos...,dar in cele mai multe cazuri se simte batran si neputincios...ceea ce-l darama psihic...si de aici incepe intr-adevar sa se simta diferenta de varsta.
capra_cu_3_iezi
Postat pe 30 August 2010 11:47
De la: kudika315664, la data 2010-08-28 14:35:45DIFERENTA E DOAR DE 8 ANI !!!!Nici eu nici el nu credem ca e o problema,e vorba de lumea din jur ! Am deschis acest subiect din curiozitate !!


Inceteaza cu prostiile, 8 ani nu-i diferenta mare.
Ce, cu lumea din jur traiesti?!
Lasa-i la naiba pe cei care n-au alta treaba decat barfele, voi sa fiti sanatosi.

Iar daca diferentele sunt de 25-20 de ani, care-s OAMENi, pot sa convietuiasca, sunt fete care dupa ce se marita vor liniste, alea nu o sa aiba nicio problema cu varsta sotului.
Cumnata mea e cu vreo 16 ani mai mica decat cumnatul, is o pereche de nota 11! ( sunt de 18 ani impreuna, deci nu-i 1-2 ani, si au 2 baieti:)))) deja maricei.
Sustin cu nu diferenta de varsta conteaza ci mentalitatrea sotilor.
stem_29
Postat pe 30 August 2010 12:39
buna ,daca este mai mare de 3-4 ani normal daca tu esti mai tanara si el mai in varsta ai sa te plictisesti si o sa apara cat de curand gelozia .ai marea mare grija.
lelalole
Postat pe 30 August 2010 13:43
da am trecut si eu prin asta,el a intrerupt relatia pentru ca era mai mare decat mine cu 12 ani,presat de masa desigur ,pentru ca atunci cand am inceput relatia stia foarte bine ce diferenta de varsta era intre noi.pentru mine diferenta de varsta intr-o casnicie nu conteaza,dar daca are un ajutor intre ghlimele fie spus adica o mama care nu suporta nici o femeie care ar putea sa-i devina nora e greu.l-am iubit din tot sufletul,si o urma de afectiune fata de el a ramas si azi dupa exact 10 ani de cand ne-am despartit,REGRET PROFUND CA NU SUNTEM IMPREUNA!!!!!!!!!!!oricum nu s-a casatorit nici astazi si masa n-a murit inca asa ca.......
maria1931
Postat pe 30 August 2010 16:37
8 ANI !
kudika315664
Postat pe 31 August 2010 18:24
Va multumesc ! Aveti dreptate..8 ani nu e mult...asa ca o sa ne continuam relatia pana in panzele albe dak e nevoie !! Va multumesc ptr sfaturi !M-au ajutat mult !!
kudika315664
Postat pe 31 August 2010 18:26
De la: kudika227120, la data 2010-08-29 20:12:20Citeodata si 4 ani e mult,mental barbatii se schimba foarte mult si in rau dupa 35-40 de ani,la tine 8 ani ar putea fi o prapastie sau un liant care sa va lege ,dar gindeste-te peste 5,10 ani.....Si mai e ceva barbatii,nu toti, dupa 35 de ani,pina la 45 arata belea de bine,la femei apar probleme multe......multe.....Daca-ti pui aceasta intrebare e clar ca ceva nu merge,poate gindirea e diferita..... Noi femeile punem accent pe gindire,apoi pe aspectul fizic,BARBATII intotdeauna pun accent pe aspectul fizic,apoi pe gindire....

ei da?!
tavi85
Postat pe 31 August 2010 19:11
pentru Dodydoru: Ma bucur mult pentru tine si pentru iubirea ta............sa va iubiti mult ,ptr ca nu sunt multi ca voi , care au curaj sa recunoasca frumusetea iubirii adevarate.
collura
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:58
pey cred ca asta e marea problema de care se izbesc majoritatea indrãgostitilor. un lucru e sigur. De ce sa gasesti scuze ca sa nu te indrãgostești de cineva? Problema se pune atunci cand ea e minora si el e Prea mare( sa zicem 7 sau 10 ani) daca insa e acceptata de familie( greu de intalnit) de ce nu? Oricum, iubirea sa fie iubire, crezi ca daca ni se spune ca * pe timpuri* nu era asa , nu exista asta, o convinga pe cineva?
varsta e o pb atunci cand vrei sa o vezi, in rest daca crezi ca personalitatea si comportamentul omului de langa tine iti este de ajuns, la ce sa mai vezi cati ani are? o vesnicie nu poate trai, iar daca unele spun ca se * indrãgostesc* de banii oamenilor mai in varsta, e rusinea lor,.


Ideea e ca atat cat esti pe cont propriu si stii ca cineva s-a strecurat in sufletelul tau, si tu in a lui/ei, de ce sa cauti motive sau defecta ca relatia sa nu mearga?
yomarissaly
Postat pe 1 Septembrie 2010 18:02
De la: kudika315664, la data 2010-08-25 00:04:07Buna,sunt noua pe forum.As vreau sa stiu parerile voastre despre diferenta de varsta.Daca asta reprezinta o problema intr-o relatie sau nu.Va rog,astept cat mai multe mesaje !
kudika316908
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:49
CEI TINERI CAPATA EXPERIENTA IAR CEILALTI INTINERESC. E CEL MAI BUN TIP DE RELATIE
KNIGHT_31
Postat pe 2 Septembrie 2010 19:36
poate daca era altcineva,da era pentru mine o problema ,dara lui nu ca-l iubesc si-l sarut
kudika183384
Postat pe 3 Septembrie 2010 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nici eu nu mai stiu.. dar poate cineva din exterior ma poate ajuta.. 19 De la: paula27 12 Noiembrie 2009 09:19
UNDE POT GASI UN SUBIECT DE-AL MEU POSTAT IERI 10 De la: Adrian1992 11 Ianuarie 2014 12:25
Ce sa cred?? 22 De la: gabisimari 3 Septembrie 2010 11:11
iubita fratelui meu indragostita de iubitul meu 29 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
AJUTOOR!cred ca inebunesc 19 De la: adrienutzaaa 19 Octombrie 2009 17:12