Setari Cookie-uri

despartirea..ce este de facut?

exact acum miam luat inima in dinti sai trimit un mesaj dupa 1 sapt de tacere:)... si nu mia raspuns ...am intrat pe profilul lui (unde avea la status inainte te iubesc si poza cu mine) si a sters toate pozele cu mine si cu el....sunt ffff constienta ca nu mai vrea sa stie nimik de mine si si eu mi-as dori din tot sufletul sa uit de el...dar nu e usor....el o are pe cealalata fata care a gasito, pleaka cu ea, sta cu ea toata ziua ...dar eu pe cine am ?....ma simt singura chiar daca am atatia prieteni...:(...cei care ati mai trecut prin asa ceva... dati vreo idee sau ceva ca deja m-am saturat...tot ce fac sau aud imi aduce aminte de el..fara sa vreau...deja e insuportabil
domy
Postat pe 6 Septembrie 2010 10:26
...mersi pt sfaturi! tocmai acum am ajuns de la tara ... am fost o saptamana plecata... rupta de lume cum s-ar spune... si nu am stiut nimic de nimeni..iar acum cand m'am intors m'am uitat la tleefon si nu aveam niciun mesaj de la el....eu m'am saturat sa fac tot posibiluul ca sa fie bine si pe el sa-l doare in cot si sa fie cu aia....sa o duca acasa la mamasa si la tataso si sa fie sanatosi!....

Imi place kum gandesti ....asa e cel mai bine si kum am mai st mai sunt baieti care chiar sa te iubeask asa kum si u il iubesti pe el... asas baietii dar merita ka cineva sa le dea o lectie....Nul mai cauta fate k nu te int de el si chiar dak te cauta respingel....Sa simta si el ce ai simtit tu atunci knd nu iti rasp la tel
kudika319806
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:56
De la: domy, la data 2010-09-06 10:26:52 exact acum miam luat inima in dinti sai trimit un mesaj dupa 1 sapt de tacere:)... si nu mia raspuns ...am intrat pe profilul lui (unde avea la status inainte te iubesc si poza cu mine) si a sters toate pozele cu mine si cu el....sunt ffff constienta ca nu mai vrea sa stie nimik de mine si si eu mi-as dori din tot sufletul sa uit de el...dar nu e usor....el o are pe cealalata fata care a gasito, pleaka cu ea, sta cu ea toata ziua ...dar eu pe cine am ?....ma simt singura chiar daca am atatia prieteni...:(...cei care ati mai trecut prin asa ceva... dati vreo idee sau ceva ca deja m-am saturat...tot ce fac sau aud imi aduce aminte de el..fara sa vreau...deja e insuportabil


Incearca sa ti faci alti prieteni, incepe alte activitati, cursuri, implica te in cat mai multe proiecte, citeste, plimba te, mergi la discoteaca, danseaza, distreaza te, esti singurica, esti libera, numai bine de agatat , viata merge inainte chiar daca acum totul pare sa ramana pe loc, blocat, o suferinta continua, dar nu uita TIMPUL vindeca cea mai adanca rana. Vei reusi sa depasesti momentul cu brio, te asigur, dar suferinta asta din cate stiu eu dureaza un timp, luni chiar, dar ti am spus, nu te dezamagi, viata va fi din nou frumoasa si normala pt tine, vei intalni pe altcineva si tu si vei fi fericita iar de prezentul nici macar nu ti l vei mai aminti ... Ai grija de tine, totul va fi bine, cam toti am trecut prin suferinta provocata de dragoste .... asa ca fruntea sus, mergem inainte
lover_woman
Postat pe 6 Septembrie 2010 20:58
cam exact asa am patit si eu
dupa ce am petrecut niste clipe minunate ,zile superbe langa el a disparut total din viata mea
nu mi-a mai dat nici un semn de viata,nu rp la tel,nu-mi rp la mesaje
eu cel putin sunt total disperata
nu stiu ce sa mai fac,ce sa mai cred
ingerasul_noptii
Postat pe 6 Septembrie 2010 22:20
ingerasul_noptii stiu prin ce treci,.... am si eu momentele mele de singuratate cand ma simt la fel, disperata si vreau sa ii trimit 50000 de msaje sa ii spun cat de mult a insemnat pt mine....dar asculta la mine.. daca el nu te cauta inseamna ca nu da doi bani pe tine( chestie ce ar trebui sa te bucuri ) pentru ca asta inseamna ca nu e de nasul tau....thu aratai ca nuti pasa si vei vedea rezultatele dupa o lunga sau scurta perioada de timp... sa imi spui ce s-a mai intamplat... k poate te pot ajuta.. k deaia suntem aici toate/toti nu? sa ne ajutam cu cat putem...

si lover_woman mersi mult pt sfat, acum o sa incep scoala si am pregatirea pt facultate si o sa trebuiasca sa ma axez mai mult pe invatzat ... o s fac tot posibilul... :*kiss
domy
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:13
Treci peste iubita ...ai doar 16 ani viaþa abia a început..vezi-þi de ºcoalã.. ai alte prioritãþi... dragostea e frumoasã când e împãrtãºitã ...ºi dacã a gãsit pe alta e clar cã nu e de acum ..cãuta motive pentru cã nu i-ai rãspuns la tel.pentru a vã despãrþi frumos...nu te înjosi ...plângi o datã.. de douã ori vã împãcaþi ,dar tot la cealaltã se va duce ..va sta cu tine din milã ...ºi nu cred cã vrei sã te înjoseºti atât..gândeºte-te....asta vrei de la viaþã ?????????
Shocata
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:41
stiu Shocata k asa e...am doar 16 ani...dar e greu..pt k e prima data cand patesc asta si prima data e cel mai greu...sti cum e...fiec are trece prin asa ceva odata si odata in viata....acum regret k am fost proasta si mam rugat de el sa ne impacam si ca ma vazut plangand dar o faceam fara intentie, ii auzeam vocea si ma bufnea plansul....omul asta nu merita nici o lacrima de la mine...nu merita nimik!.....chiar ieri am vorbit cu un prieten de al meu si al lui comun si mia spus k a fost weeekendul asta acasa la ai lui impreuna cu ea....sincer nici eu nu stiu ce simt... pe o parte mie dor de clipele alaturi de el si pe cealalta parte il urasc din tot sufletul pentru tot ce mi-a facut....
domy
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:29
scuza-ma dar eu cred ca se joaca cu tine...nu stie nici el ce vrea de la viata si te baga si pe tine in dileme...cand vrei sa pastrezi relatia cu cineva nu e loc de reprosuri ca de ce nu mi-ai dat ,de ce nu mi-ai facut apel si altele,copilarii....i se poate intampla oricui sa ramana in pana de credit si poti sa ramai fidela cuiva si fara sa vorbiti o sapt sau 2,asta depinde de fiecare ce simte..
Lady_Gaga9
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:35
si pentru faptul ca are deja pe alta....sa-si vada de treaba si daca se desparte de ea pun pariu ca o sa stie in bratele cui o sa gaseasca consolare,bineinteles daca ii permiti..incearca sa treci peste succes:*
Lady_Gaga9
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:38
De la: ingerasul_noptii, la data 2010-09-06 22:20:04cam exact asa am patit si eu
dupa ce am petrecut niste clipe minunate ,zile superbe langa el a disparut total din viata mea
nu mi-a mai dat nici un semn de viata,nu rp la tel,nu-mi rp la mesaje
eu cel putin sunt total disperata
nu stiu ce sa mai fac,ce sa mai cred
si eu am patit exact ca tine dupa ce mi-am pierdut un an de zile cu el.a disparut total nu mai da nici un semn de viata pentru ca am refuzat sa-l sponsorizez cu bani...mai ales ca el nu lucreaza nicaieri si mereu imi cerea bani pe care uita sa-i mai dea inapoi si i-am trimis un mesaj in care i-am spus sa-l sponsorizeze fosta nevasta cu care se impaca mereu dupa ce a divortat pentru ca eu m-am saturat sa mai fiu furata de bani...si de atunci nu ma mai cauta deloc..probabil s-a impacat cu fosta nevasta care ii este si sponsor principal de bani si amanta lui dupa divort..ce ziceti de asta...?
kudika029282
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:21
Barbatii astia sunt pe cale de disparitie, ai dreptate.Foarte multe femei care au fost intrebate de zana Maseluta ce si-ar dori de la viata, au spus:
-Sa dispara sotul meu din viata mea.
Unii au inteles aluzia, altii mai bantuie.
kudika023770
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:28
nu isi mai bate jok de mine.... nu mai are cum...o sa uit de el...cu orice pret!...ji la mine nu se va mai intoarce.. si daca cumva se va mai intoarce ... il voi trimite acolo de unde a iesit!
domy
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:14
De la: domy, la data 2010-09-08 01:14:25nu isi mai bate jok de mine.... nu mai are cum...o sa uit de el...cu orice pret!...ji la mine nu se va mai intoarce.. si daca cumva se va mai intoarce ... il voi trimite acolo de unde a iesit!




... da crezi ca il mai intereseaza ? ... si daca revine, vine pentru ce o sa vina si urmatorul ... probabil ...
marco918
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:19
De la: domy, la data 2010-09-08 01:14:25nu isi mai bate jok de mine.... nu mai are cum...o sa uit de el...cu orice pret!...ji la mine nu se va mai intoarce.. si daca cumva se va mai intoarce ... il voi trimite acolo de unde a iesit!
si gata a inceput razboiul
otylika
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:35
De la: kudika029282, la data 2010-09-07 20:21:35
De la: ingerasul_noptii, la data 2010-09-06 22:20:04cam exact asa am patit si eu
dupa ce am petrecut niste clipe minunate ,zile superbe langa el a disparut total din viata mea
nu mi-a mai dat nici un semn de viata,nu rp la tel,nu-mi rp la mesaje
eu cel putin sunt total disperata
nu stiu ce sa mai fac,ce sa mai cred
si eu am patit exact ca tine dupa ce mi-am pierdut un an de zile cu el.a disparut total nu mai da nici un semn de viata pentru ca am refuzat sa-l sponsorizez cu bani...mai ales ca el nu lucreaza nicaieri si mereu imi cerea bani pe care uita sa-i mai dea inapoi si i-am trimis un mesaj in care i-am spus sa-l sponsorizeze fosta nevasta cu care se impaca mereu dupa ce a divortat pentru ca eu m-am saturat sa mai fiu furata de bani...si de atunci nu ma mai cauta deloc..probabil s-a impacat cu fosta nevasta care ii este si sponsor principal de bani si amanta lui dupa divort..ce ziceti de asta...?


Nu are cum sa-i fie amanta pentru ca tipul nu mai este insurat!E tot sotia lui chiar si fara acte,tu te-ai numit amanta!
Barbie30
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:06
De la: Barbie30, la data 2010-09-08 10:06:47
De la: kudika029282, la data 2010-09-07 20:21:35
De la: ingerasul_noptii, la data 2010-09-06 22:20:04cam exact asa am patit si eu
dupa ce am petrecut niste clipe minunate ,zile superbe langa el a disparut total din viata mea
nu mi-a mai dat nici un semn de viata,nu rp la tel,nu-mi rp la mesaje
eu cel putin sunt total disperata
nu stiu ce sa mai fac,ce sa mai cred
si eu am patit exact ca tine dupa ce mi-am pierdut un an de zile cu el.a disparut total nu mai da nici un semn de viata pentru ca am refuzat sa-l sponsorizez cu bani...mai ales ca el nu lucreaza nicaieri si mereu imi cerea bani pe care uita sa-i mai dea inapoi si i-am trimis un mesaj in care i-am spus sa-l sponsorizeze fosta nevasta cu care se impaca mereu dupa ce a divortat pentru ca eu m-am saturat sa mai fiu furata de bani...si de atunci nu ma mai cauta deloc..probabil s-a impacat cu fosta nevasta care ii este si sponsor principal de bani si amanta lui dupa divort..ce ziceti de asta...?


Nu are cum sa-i fie amanta pentru ca tipul nu mai este insurat!E tot sotia lui chiar si fara acte,tu te-ai numit amanta!



mda Barbie..
Miky06
Postat pe 8 Septembrie 2010 12:23
nu ma intereseaza daca il mai intereseaza sau nu...nu mai are rost sa lupt pt ceva ce nu merita...:)
domy
Postat pe 8 Septembrie 2010 14:52
Poti sa-i transmiti sa se opareasca cu ciorba.Sau, sa-i stea furculita in gat ca osul de peste.
kudika023770
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:26
De la: kudika023770, la data 2010-09-08 16:26:23Poti sa-i transmiti sa se opareasca cu ciorba.Sau, sa-i stea furculita in gat ca osul de peste.
daca nu e amnta lui atunci ce e..?tarfa lui dupa divort...
kudika029282
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:37
De la: domy, la data 2010-09-07 11:13:16ingerasul_noptii stiu prin ce treci,.... am si eu momentele mele de singuratate cand ma simt la fel, disperata si vreau sa ii trimit 50000 de msaje sa ii spun cat de mult a insemnat pt mine....dar asculta la mine.. daca el nu te cauta inseamna ca nu da doi bani pe tine( chestie ce ar trebui sa te bucuri ) pentru ca asta inseamna ca nu e de nasul tau....thu aratai ca nuti pasa si vei vedea rezultatele dupa o lunga sau scurta perioada de timp... sa imi spui ce s-a mai intamplat... k poate te pot ajuta.. k deaia suntem aici toate/toti nu? sa ne ajutam cu cat putem...

si lover_woman mersi mult pt sfat, acum o sa incep scoala si am pregatirea pt facultate si o sa trebuiasca sa ma axez mai mult pe invatzat ... o s fac tot posibilul... :*kiss


Pupici si spor la invatat, din fericire totul este trecator pe lumea aceasta si lucrurile frumoase trec dar si cele mai putin frumoase si placute, aveti grija de sufletele voastre fetelor
lover_woman
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:55
De la: lover_woman, la data 2010-09-08 16:55:23
De la: domy, la data 2010-09-07 11:13:16ingerasul_noptii stiu prin ce treci,.... am si eu momentele mele de singuratate cand ma simt la fel, disperata si vreau sa ii trimit 50000 de msaje sa ii spun cat de mult a insemnat pt mine....dar asculta la mine.. daca el nu te cauta inseamna ca nu da doi bani pe tine( chestie ce ar trebui sa te bucuri ) pentru ca asta inseamna ca nu e de nasul tau....thu aratai ca nuti pasa si vei vedea rezultatele dupa o lunga sau scurta perioada de timp... sa imi spui ce s-a mai intamplat... k poate te pot ajuta.. k deaia suntem aici toate/toti nu? sa ne ajutam cu cat putem...

si lover_woman mersi mult pt sfat, acum o sa incep scoala si am pregatirea pt facultate si o sa trebuiasca sa ma axez mai mult pe invatzat ... o s fac tot posibilul... :*kiss


Pupici si spor la invatat, din fericire totul este trecator pe lumea aceasta si lucrurile frumoase trec dar si cele mai putin frumoase si placute, aveti grija de sufletele voastre fetelor
de ce sa te bucuri daca el nu te cauta inseamna ca nu te mai vrea si dragoste cu sila nu se face...
kudika029282
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:00
De la: kudika029282, la data 2010-09-08 16:37:04
De la: kudika023770, la data 2010-09-08 16:26:23Poti sa-i transmiti sa se opareasca cu ciorba.Sau, sa-i stea furculita in gat ca osul de peste.
daca nu e amnta lui atunci ce e..?tarfa lui dupa divort...


Mai fato...imi pare rau sa-ti zic si eu, dar tu ai fost amanta, asta e...te cred ca esti indignata si doare, dar acesta e cruntul adevar.
kudika195501
Postat pe 9 Septembrie 2010 00:37
De la: kudika195501, la data 2010-09-09 00:37:54
De la: kudika029282, la data 2010-09-08 16:37:04
De la: kudika023770, la data 2010-09-08 16:26:23Poti sa-i transmiti sa se opareasca cu ciorba.Sau, sa-i stea furculita in gat ca osul de peste.
daca nu e amnta lui atunci ce e..?tarfa lui dupa divort...


Mai fato...imi pare rau sa-ti zic si eu, dar tu ai fost amanta, asta e...te cred ca esti indignata si doare, dar acesta e cruntul adevar.
mai omul nu mai vorbi prostii fara sa stii ceva de care habar nu ai...nu am fost amanta la nici un barbat asa ca nu am de ce sa fiu indigbata....
kudika029282
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:45
Vrei sa faci bani dar nu-ti place sa umbli la interviuri si sa dai de sefi uraciosi? Vrei sa fii liber in graficul de munca, dar sa ai un salariu stabil si bun? Vrei sa stai acasa si sa lucrezi si asta sa nu iti afecteze veniturile? Atunci ai nevoie de lucrul pe care eu ti-l ofer. Nici un fel de inselatorie, sponsorizare de inceput, sau taxa de start in afaceri...Pentru doar 3-4 ore de lucru pe zi poti castiga 75-100$ pe saptamana si mai mult daca lucrezi mai mult. Ce iti trebuie? Internet si calculator conectat la retea si un minim de cunostinte in accesari de site-uri on-line...restul, depinde doar de tine si de cat de multa staruinta iti dai. Lucrul e mai mult legat cu casuta de e-mail. Pentru informatii suplimentare, trimite-ti un e-mail cu subiectul "LUCRU" pe adresa de e-mail mszhapa@gmail.com .Nu uitati sa scrieti la subiect cuvantul "LUCRU" sau “Vrei sa castigi un salariu minim in cateva zile? Aceasta este sansa ta. Iti ofer sansa sa castigi sume substantiale de bani din confortul casei tale. Tot ce trebuie sa faci este sa trimiti mail-uri petrecandu-ti 2 -3 ore pe zi in fata calculatorului. cu cat muncesti mai mult cu atat castigul va fi mai mare. 100-300$/ SAPTAMANA. pt detalii trimite un e-mail cu textul job la adresa mszhapa@gmail.com
MsZhapa
Postat pe 11 Septembrie 2010 14:11
Buna ,vreau sa iti spun ca nu merita sa te mai intorci la el nu a stiut sa te pretuiasca
scumpikairina
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:13
Draga mea,trezeste-te !!!
Acest om nu te iubeste,din pacate !!! Inca tatoneaza,cred ca nici el nu mai stie ce vrea !!!
Vezi-ti de viata ta si cauta sa gasesti oameni de calitate,care te iubesc fara interese !!!
Viata trece repede,nu te irosi pentru o iubire dintr-o singura directie !! Ea,iubirea ,trebuie sa fie ...reciproca !!! Iti doresc mult noroc si... sa o gasesti !!!
kudika133347
Postat pe 12 Septembrie 2010 05:52
nu mai cauta iubire.ea a ramas prinsa undeva in trecut.acum nu mai exista decat iluzii si vise.tu traiesti cu iluzii,el traieste jucandu-se cu cat mai multe.azi plangi tu,maine va plange ea,intotdeauna va exista o "fosta",pentru ca joaca va continua.
straina
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:56
De la: domy, la data 2010-08-27 11:53:59 buna tuturor...am si eu o problema grava,zic eu...de o luna incoace prietenul meu a inceput sa imi spuna ca prietenii sunt mai importanti decat el (asta pentru ca de 2 zile nu am mai putut sa'i dau niciun semn de fiata deoarece nu mai aveam credit)...mi'a spus sa nu'l mai caut k vrea sa fie singur sa nu mai stie de nimeni...eu am inceput sa plang si sa'mi cer scuze.. a acceptat intr'un final ...dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine...dupa un timp mi'a trimis alt mesaj ca regreta tot ce a facut si daca l'as putea ierta pentru cat m'a facut sa sufar si ca sie ca destinul lui e langa mine....i'am spus ca as putea sa'l iert dar e mai bine sa vorbim cand ne vedem (eu fiinf plekata in vacanta in romania pentru 2 luni si el fiind in spania)...dar acum cateva zile i'am timis eu un mesaj pentru ca nu mai stiam absolut nimic de el si mi'a raspuns spunandu-mi ca de ce nu am putut sa'i raspund la bipuri atatea zile si ca el acum e cu alta si daca vreau sa fim doar prieteni...NU STIU CE SA MAI CRED!...azi imi spune ceva, maine zici ca nici nu mai e el...si in plus azi am incercat sa il sun si nu imi raspunde sau isi inchide telefonul... eu am zis ca sa'l las in pace inca 2 sapt pana ma intorc acolo..dar tare mie sa nu fie prea tarziu...il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog..:) multumesc!


singura ta problema este ca...inca nu i-ai multumit tipului ca ti-a deschis ochii...apai nu e bun nici de pres..pt ca ti-ai putea murdari pantofii...Dar daca dupa asta inca iti mai curg ochii dupa el...atunci cu scuzele de rigoare ...chiar ca-l meriti...prost la prost si paduche la paduche...schimba draga macazul... la buna vedere...Stan Patitul....
doncostica
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:21
De la: straina, la data 2010-09-12 06:56:15nu mai cauta iubire.ea a ramas prinsa undeva in trecut.acum nu mai exista decat iluzii si vise.tu traiesti cu iluzii,el traieste jucandu-se cu cat mai multe.azi plangi tu,maine va plange ea,intotdeauna va exista o "fosta",pentru ca joaca va continua.
nu fugi dupa unul care nu te asteapta..ce vrei..sti ca dragoste cu sila nu se face..ala nu e m serios,,azi e cu tine maine cu alta si tot asa donjuan schimba femeile ca sosetele....
kudika029282
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:25
De la: kudika029282, la data 2010-09-12 10:25:36
De la: straina, la data 2010-09-12 06:56:15nu mai cauta iubire.ea a ramas prinsa undeva in trecut.acum nu mai exista decat iluzii si vise.tu traiesti cu iluzii,el traieste jucandu-se cu cat mai multe.azi plangi tu,maine va plange ea,intotdeauna va exista o "fosta",pentru ca joaca va continua.
nu fugi dupa unul care nu te asteapta..ce vrei..sti ca dragoste cu sila nu se face..ala nu e m serios,,azi e cu tine maine cu alta si tot asa donjuan schimba femeile ca sosetele....
AAA DA TU DE UNDE STI
thadoogback
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Soacrelor,, mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!! 538 De la: verraa 21 Aprilie 2011 12:21
si barbatii.... sufera!!!! 32 De la: mauuu1987 17 Noiembrie 2013 15:02
Anunt umanitar - un suflet se zbate pentru viata 1 De la: generash 12 Noiembrie 2009 11:11
Voi ce ați face în locul meu ??? 1 De la: kudika410335 29 Ianuarie 2017 02:04
despartiri-impacari....dar nicc un rezultat! 0 De la: 27 Februarie 2010 15:01