Setari Cookie-uri

prietena mea povesteste altor barbati pe net de relatia ei cu mine

De la: grumelt, la data 2010-09-10 18:36:06esti singurul care scrii ceva pertinent si de bun simt, dar din pacate nu pot fi de acord, si cred ca ar trebuii sa despici firul in 4

astfel:

1. tipa mi a spus ca are o unica adresa de mail- minciuna
2 tipa imi spune ca si-a sters contul de pe www.noidoi.ro (dupa ce s-a cuplat cu mine), dar descopar ca are pe facebook, hi5, trilurilu, etc etc
3 tipa imi spune ca a incheiat orice relatie cu fostul amic, chiar imi spune ca ala a sunat-o si a rugat-o ceva, si ea i-a taiat-o , si cind colo descopar ca de fapt pe amil a vorbit cu el !
ce rost minciuna?

4 tipa in acesti 3 ani, povesteste de relatia cu mine , la 3 barbati:
-fost coleg de servciu (pe net)
-prietn al fostului ei prieten (decedat)
-ununi alt tip de pe net, caruia culmea, ii povestea de ani, toate relatiile ei, chiar ii trimitea si poze cu ea si respectivii(probabil ca si cu mine)

si inca o informatie:tipa declara ca edoreste sa fie cu mine toata viata, sentiimente,etc, ca este (si se vede asta) super satisafcuta sexual de mine, sustine ca resspcta realtia cu mine si pe mine

dar cum sa ti respecti barbatul cu care esti si relatia ta facand-o puiblica si facand talk show ??????

eu astept de la voi o parere, despre ce credeti despre o astfel de femeie !



Esti cumva zodia fecioara?
Voi barbatii aveti o problema...unii dintre voi,aveti prostul obicei de`a incerca sa ingraditi spatiul partenerei!Fara sa va dati seama ii impuneti acelei persoane sa va ascunda unele lucruri care considera ca v`ar deranja!Si`apoi va mirati ca sunteti mintiti sau ca vi se ascund unele lucruri...
Daca relatia merge bine intre voi...de ce tre sa f.u.t.i tu meciu?Doar asa pt ca n`ai incredere in tine si te roade intrebarea aia stupida "daca ma ia de fraier?".
AdrianaR
Postat pe 11 Octombrie 2010 02:14
De la: grumelt, la data 2010-09-09 12:48:06salut tuturor!

dupa 3 ani decind sunt cu partenera mea, am aflat ca ea povesteste pe net unor tipi, respectiv un fost coleg de servciu, prietenul fostului preieten al ei care a murit, dar si unui neica nimeni gasit pe www.noidoi.ro, despre relatia cu mine!
cu "neica nimeni" , un fel de confesor al ei virtual, ii povestise insa si de relatiile anterioare .

ce parere aveti de asa ceva ?

de ce nu povesteste unor femei?
culmea este ca intrebata daca a facut sex cu mine, raspunde !
ASTA MI SE PARE O MARE MIZERIE , SI PORCARIE DIN PARTEA EI !
CE ZICETI?

ASTEPT OPINII !

(TIPA ARE 43 ANI , deci nu e o pustoaica)

Probabil are nevoie de parerea unui barbat despre situatia ei. De ce te deranjeaza atat de mult? Barbatii carora le povesteste, te cunoscpersonal? Ea isi declina identitatea complet?
DreamHunter
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:15
in momentul in care o femeie isi canalizeaza energia sexuala catre alte persoane sau are secrete care au legatura cu relatia noastra, eu consider ca m-a inselat (punct).

in momentul in care se duce in alta parte sa vorbeasca despre relatia noastra inainte de a o discuta si a o rezolva cu mine, eu ma consider jignit (punct).

ramane doar sa iti pui intrebarea daca iti place sa fi inselat si jignit de persoana pe care o iubesti?
daca da, continua
daca nu, spunei adio
battleofwits
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:30
Salutare tuturor !
Vad ca eu am devenit subiect de dezbatere pe acest forum !!!
BUUUN ! Pai sa vedem ce e si ce nu e adevarat in ce a spus GRUMELT . Da , e adevarat ca l-am cunoscut pe acest domn pe un site. Este adevarat ca este un barbat destept , titrat , dar..eu cred ca nu s-a vindecat de niste tare mai vechi pe care le are. Nu mi s-a parut nimic deplasat sa am cont pe hi5 , pe facebook , pe trilulilu sau pe ce a mai descoperit el ca am cont , atat timp cat pt mine relatia cu el e deasupra acestor site-uri. A exagerat , insa , cand a spus ca mi-am facut o obisnuinta din a intra pe net si a povesti unor amici vechi relatia cu el. Deci...intr-o seara..dupa ce a plecat de la mine...eram singura si ma plictiseam (precizez ca astea s-au intamplat in primul an de relatie ! ) , cum spuneam..ma plictiseam si am intrat pe messenger , si absolut intamplator a intrat un vechi amic ; am schimbat cateva randuri , ma intreba cum merge si i-am spus ca e o relatie care nu stiu unde va merge , pt ca familia lui (respectiv mama lui si fiica ) nu stiu despre existenta mea in viata lui , i-am spus ca ne e bine impreuna dar atat se poate , pt ca domnul mi-a impus niste limite. Sigur , amicul m-a certat ca accept si la un moment dat mi-a spus asa , daca bine-mi amintesc ,, iti pun o intrebare mai personala , daca nu vrei nu raspunzi : te-ai culcat cu el '' , eu am raspuns f sincer ,, da '' nu aveam nimic de ascuns .
Despre celalalt amic , despre care spune ca am povestit (tot in urma cu 2 ani ) , il cunosteam pe om de pe net ; nu m-am vazut cu acest om , nu stiu decat ca e un om de bun simt , nu am incercat sa am o relatie cu respectivul , pur si simplu din timp in timp schimbam randuri nevinovate pe net.
Acestui om nu i-am povestit decat ca sunt intr-o relatie cu un om f serios si ca ma grabesc sa pun la cuptor o friptura.
Au trecut 2 ani de-atunci ; din cauza deselor discutii , i-am dat adresa de messenger , doar se potoleste sa ma suspecteze de lucruri pe care nu le fac ; si asa am ajuns sa fiu subiectul vostru pe acest site ; dar ce a omis domnul sa spuna este altceva ; ca in vreme ce era cu mine mai flirta si cu alte domnite pe net , ca a fost vazut de vecina mea cu o duduie de mana intrand intr-un bar , ca a schimbat mail-uri nu..,, nevinovate '' cu o alta buna prietena de-a mea...ca mi-a ascuns numele real si multe altele ; astea au fost la inceput , eu am trecut peste toate ; am crezut ca trecerea timpului consolideaza relatia si nu vom ajunge in impas pt ca imi sprijin copilul , ca ii accept copilului meu relatia cu fata de care e indragostit si ca muncesc in plus la inca o firma pt ca viata este grea ; nu am cerut nimic de la nimeni , nu am vrut decat sa am pe cineva responsabil si serios langa mine ; dar discutiile au continuat , am ajuns sa jur prin biserica , am ajuns sa am probleme cu inima , sa implor liniste . acum el mi-a dat papucii , cum se spune , pentru ca nu am spus pe 1 decembrie ca plec in carrefour cu fiul meu , de fapt nu am spus pana sa ies din casa ; din casa si pana la parcare sunt 20 m , m-am urcat in masina , nu am apucat sa-l sun pt ca sunat el plecat fara sa-l anunt si asta se numeste lipsa de respect ; am incercat sa-l sun doua zile..sa-i explic..degeaba !
Judecati voi acum , dragi cititori , sunteti oameni cu capul pe umar , trageti de concluzie vreti !
PRECIZARE :
Am avut un alt cont de mess , dar nu mai exista de f mult timp ! Cam asta este..
Va doresc numai bine tuturor !
healthy009523
Postat pe 5 Decembrie 2010 12:17
De la: healthy009523, la data 2010-12-05 12:17:57
Judecati voi acum , dragi cititori , sunteti oameni cu capul pe umar , trageti de concluzie vreti !
!


De ce ai nevoie de judecata cuiva, fata draga? Daca tu nu ai avut nimic de ascuns si daca acum esti ok, cui ar trebui sa-i pese in asa masura incat sa te judece, pentru viata ta?
Cat despre tipul ala, duca-se! Be happy, sunt lucruri mult mai importante in viata decat a-ti pune sufletul pe net si a cere judecata norodului. Serios!
rashela
Postat pe 5 Decembrie 2010 12:34
De la: grumelt, la data 2010-09-10 18:23:28sunt cu 6 ani mai mare ca ea , deci 49!
dar ce veti sa spuneti?. spuneti naibii pe sleau !


Terente draga, ai cam dat cu mucii pe fasolica!
Vad ca prietena ta a avut curajul sa ia atitudine, fapt ce-mi intareste convingerea ca are coloana vertebrala si demnitate.
Atata timp cat nu te-a vorbit de rau, nu a mentionat nume si nu a divulgat date personale, nu vad unde e problema?????????????????? Nevoia de comunicare e foarte importanta pentru un om (cauta pe google piramida nevoilor lui Maslow, sa te mai culturalizezi si tu)! Daca esti gelos pe prietenii ei VIRTUALI, inseamna ca ai o problema la mansarda! Realizezi ca una din persoanele cu care vorbea era la mii de km departare, in SUA?????????? Hellaaaaaaaaaau! Crezi ca face sex cu el prin cablul optic de la modem? Tu nu te-ai confesat aici pe site unor necunoscuti? Apropo, sa stii ca eu sunt femeie! Si daca-ti inchipui cumva ca in realitate ma cheama Mika76, te inseli! Esti destul de limitat in gandire, amice si porti ochelari de cal! Traim in secolul 21!
mika76
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:01
De la: mika76, la data 2010-12-05 15:01:54
Atata timp cat nu te-a vorbit de rau, nu a mentionat nume si nu a divulgat date personale, nu vad unde e problema?

uite ca nici eu nu sunt de acord cu spovedania problemelor din relatie cu oricine altcineva in afara de cei implicati in relatie ... acum exista si varianta in care cei implicati in relatie nu doresc comunicarea, in cazul asta ... variantele raman deschise
battleofwits
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:13
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 15:13:10
De la: mika76, la data 2010-12-05 15:01:54
Atata timp cat nu te-a vorbit de rau, nu a mentionat nume si nu a divulgat date personale, nu vad unde e problema?

uite ca nici eu nu sunt de acord cu spovedania problemelor din relatie cu oricine altcineva in afara de cei implicati in relatie ... acum exista si varianta in care cei implicati in relatie nu doresc comunicarea, in cazul asta ... variantele raman deschise


de la a spune unui cunoscut ca esti intr-o relatie si ca te-ai culcat cu tipul cu care esti impreuna si pana la a te spovedi e o cale foaaaaaaaaaarte lunga . ca doar nu s-a apucat sa-i descrie pozitii si sunete .
perce_neige
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:32
De la: perce_neige, la data 2010-12-05 15:32:19
de la a spune unui cunoscut ca esti intr-o relatie si ca te-ai culcat cu tipul cu care esti impreuna si pana la a te spovedi e o cale foaaaaaaaaaarte lunga . ca doar nu s-a apucat sa-i descrie pozitii si sunete .


atata timp cat vorbim de discutarea problemelor dintr-o relatie cu un strain inaintea celor implicati in relatie ... eu nu sunt de acord
battleofwits
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:35
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 15:13:10
De la: mika76, la data 2010-12-05 15:01:54
Atata timp cat nu te-a vorbit de rau, nu a mentionat nume si nu a divulgat date personale, nu vad unde e problema?

uite ca nici eu nu sunt de acord cu spovedania problemelor din relatie cu oricine altcineva in afara de cei implicati in relatie ... acum exista si varianta in care cei implicati in relatie nu doresc comunicarea, in cazul asta ... variantele raman deschise

Mai exista si varianta cand una din partile implicate in relatie manipuleaza cealalta parte implicata in aceeasi relatie si se teme ca, povestind altora s-ar putea ca cineva sa-i deschida ochii si sa-i dea planurile peste cap!
mika76
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:50
De la: mika76, la data 2010-12-05 15:50:29
Mai exista si varianta cand una din partile implicate in relatie manipuleaza cealalta parte implicata in aceeasi relatie si se teme ca, povestind altora s-ar putea ca cineva sa-i deschida ochii si sa-i dea planurile peste cap!

eu ma refer la o relatie dintre doi oameni cu capul pe umeri si cu inima deschisa ...
pentru restu, variantele sunt la libera alegere si nelimitate in functie de constiinta fiecaruia.

cei drept ca relatiile bazate pe "cine detine puterea" sunt majoritare, dar asta nu inseamna ca trebuie sa percep normalul prin prisma "celor multi", oricum in momentul in care ai intrat intr-o relatie bazata pe jocul asta al puterii trebuie sa te astepti la toate "ractiile adverse" care sunt inevitabile si foarte foarte complicate - exista o vorba "cine se aseamana se aduna"
battleofwits
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:59
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 15:59:07eu ma refer la o relatie dintre doi oameni cu capul pe umeri si cu inima deschisa ...
pentru restu, variantele sunt la libera alegere si nelimitate in functie de constiinta fiecaruia.

cei drept ca relatiile bazate pe "cine detine puterea" sunt majoritare, dar asta nu inseamna ca trebuie sa percep normalul prin prisma "celor multi", oricum in momentul in care ai intrat intr-o relatie bazata pe jocul asta al puterii trebuie sa te astepti la toate "ractiile adverse" care sunt inevitabile si foarte foarte complicate - exista o vorba "cine se aseamana se aduna"


Si ti se pare ca ala care a deschis subiectul e cu capu´ pe umeri? Hai sa fim seriosi, ca un om la 50 ani nu vine cu penibilitati de-astea... Nici bunicu, ca are 90 ani nu gandeste asa de inchistat cand e vorba de calculator si tehnica moderna, desi mare lucru nu pricepe el. Dar macar se straduieste sa inteleaga daca-i explici.
mika76
Postat pe 5 Decembrie 2010 16:09
Oameni buni !!
Nu ma spovedesc pe net barbatilor , am explicat f clar despre ce a fost vorba ! Nu simt nevoia sa ma discult in fata voastra , m-a iritat doar ce a scris domnul grumelt pe acest forum , pt ca , fie vorba intre noi , nu a spus tot adevarul , a mai strecurat si cate-o minciunica .
Nu ma apuc sa scriu despre viata mea intima , singura chestie a fost cea despre care v-am povestit mai devreme. E destul de penibila situatia , am vrut doar sa precizez cum au stat lucrurile ; oricum mi-am sters conturile de pe hi5 , facebook , pe ,, trilulilu'' nu-mi amintesc parola , asta ca sa vedeti cat de des intram...; in fine..cred ca nu mai e nimic de spus...
healthy009523
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:48
cer scuze pt greselile care s-au strecurat , nu am rabdare sa corectez , vroiam sa spun ,, disculp''
healthy009523
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:49
asta inseamna ca nu ai contat pt ea deloc.....v-ati folosit unul de celalalt.....
denis_roxana
Postat pe 13 Iunie 2011 11:55
De la: denis_roxana, la data 2011-06-13 11:55:01asta inseamna ca nu ai contat pt ea deloc.....v-ati folosit unul de celalalt.....


te plictisesti rau, a!?
geo_refinantat
Postat pe 13 Iunie 2011 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cate sau cati dintre voi aveti un tata kre... 3 De la: marco918 6 Martie 2011 23:03
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50
Concurs Kudikuplu 1 De la: deedee_davy 15 Octombrie 2011 10:25
sotul iti spune ca e ok sa il inseli.. 20 De la: kudika_971477 22 Septembrie 2014 11:14
Doresc si eu un sfat cu privire la viitorul relatiei mele ! 38 De la: annes_kola 2 Octombrie 2009 18:16