Setari Cookie-uri

am o relatie de 4 luni jumatate cu un barbat pe care nu lam vazut

ce sa nu fie adevarat??? doar te intalnesti cu el,vezi care e trb,daca e asa cum ti-a zis el apoi faci ce consideri:) merita sa incerci!!sunt si eu curioasa:)sa-mi spui ce faci ....succes!!!
kudika320796
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:20
acum nu poate veni acasa .inca nu poate merge/multumesc de sfaturi
kudika154638
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:48
multumesc de sfat lorymak
sper sa nu fie ceea ce ai zis tu la sfarsit.poate ca va fi bine si frumos.acum nu poate merge mai are de facut tratamente.dar vb in fiecare seara .de 4 luni jumatate vb si ziua la telefon si pe mes.nu stiu ce sa zic
kudika154638
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:51
pai o sa astept sa vina acasa sa ne intalnim sa il vad
kudika154638
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:52
dar de ce nu te duci tu la el?
dc are asa multi bani cum zice poate aranja el totul
iulia_pana
Postat pe 19 Septembrie 2010 22:40
De la: kudika154638, la data 2010-09-19 21:51:01multumesc de sfat lorymak
sper sa nu fie ceea ce ai zis tu la sfarsit.poate ca va fi bine si frumos.acum nu poate merge mai are de facut tratamente.dar vb in fiecare seara .de 4 luni jumatate vb si ziua la telefon si pe mes.nu stiu ce sa zic



Ar fi frumos sa-i faci o vizita, ca tot ziceai ca este bolnav. Insa te-as sfatui sa-l lasi pe el sa vina la tine. In cazul in care e ceva suspect, te ridici de la masa si pleci, cunosti orasul... nah, va fi mai simplu, insa in orasul lui ar fi mai complicat. Sa nu fie, Doamne fereste, vreo capcana... cum zicea cineva, vreun peste.
IDeea e ca, incearca sa nu mai crezi tot ce-ti zice, insa comporta-te normal si ai rabdare. Odata si odata, ori vine la tine si-ti dovedeste ca e baiat bun si va fi totul ok (Doamne ajuta!), ori se va plictisi si va da arama pe fata.
Ai grija de tine si tine-ne la curent!
BluOndA
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:44
ce sa zic... barbatul fantoma... relatia fantoma...
leo_
Postat pe 20 Septembrie 2010 00:52
Draga mea, cat de naiva poti sa fi, sa nu-ti dai seama ca te duce cu vorba!
rahela11
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:39
hmmm
e complicat... Ce aveti voi nu se poate numi "relatie"; nu e nici macar o "relatie la distanta", din simplul motiv ca intr-o relatie, e normal ca partenerii sa se cunoasca cat de cat, ca sa nu spun foarte bine. Iar intr-o relatie la distanta, partenerii nu se vad atat de des pe cat ar vrea, dar se cunosc bine, si da, au fost, la un moment da- in viata lor, impreuna- adica in acelasi loc, in acelasi oras, in aceeasi camera, in acelasi restaurant.
Oka, si vorbitul pe messenger sau la telefon isi are avantajele lui. Si partea cu web-cam-ul la fel. Se spune ca e mai usor sa te certi in lumea "reala", gen "face-to-face", decat la telefon sau pe mess. Si totusi, daca nici macar nu l-ai vazut pe tip, cum poti numi asta o "relatie"?
Poate flirt, da. Dar nu relatie.
Si din moment ce mereu au intervenit probleme care l-au impiedicat sa va vedeti, cum crezi tu ca tine el vreun pic la tine? Problemele alea or sa apara mereu, mereu. Nu cred ca merita, asta e cel putin parerea mea...
oka, poti sa-l cunosti; esti curioasa sa vezi cum arata in realitate, cum vorbeste, daca are acelasi șarm și in viata reala. Ești curioasa, este și normal. Doar nu îți face prea multe iluzii, da puiu? Pentru ca nu merita...
kudika187080
Postat pe 20 Septembrie 2010 19:37
si tu chiar crezi tot ce iti zice el? eu oricum cred ca nu e el ala din pozele pe care le-ai vazut si e cu totul altu decat ceea ce te face el sa crezi ca ar fi. daca vroia va vedeati pana acum.
Moon_Raven
Postat pe 20 Septembrie 2010 19:45
Buna.Pot sa-ti spun doar parerea mea despre ceea ce ai scris.Sfaturi nu sunt in masura sa-ti dau pentru ca tu esti singura care cunoaste cel mai bine situatia si poate lua o decizie.Cand am citit ce ai scris, la prima impresie, am crezut k citesc un scenariu de telenovela.Toate dramatismele si tot ce se presupune ca i s-a intamplat si a fost impiedicat sa vina sa te vada...par prea "cusute cu ata alba"...totusi poate fi si adevarat intr-o oarecare masura, dar faptul ca nici la web nu v-ati vazut deja bate la ochi.Ok, nu merge pe laptopul lui, mergea la o sala de net sau la un prieten si va cunosteati macar.Misterul asta nu aduce nimic bun, mai ales k e ceva timp la mijloc de cand conversati. In orice caz, nu se poate numi 'relatie" pentru simplul fapt ca tu nu-l cunosti aproape deloc si nu ai idee ce fel de persoana poate fi sau dk ascunde ceva in viata lui.Nu ai de unde sa sti, in stadiul in care sunteti voi acum, si, pentru binele tau, iti spun sa nu faci greseala sa te duci la el, mai ales dk e in alta tara.Dk tine la tine, o sa vina singur si e surprinzator de ce nu a venit pana acum.Oare sa fi fost impiedicat de tragediile care se tot tin lant in viata lui??!!
Indraznesc sa-ti spun parerea mea pentru ca am trait o situatie asemanatore.Si eu l-am cunoscut pe sotul meu pe net din intamplare.El era in America si dupa 2 luni in care ne-am vazut si am vorbit zilnic pe net si la telefon, a venit in Romania sa-mi cunoasca familia.Din cauza asta iti spun k dk el tine la tine cu adevarat va face orice macar sa faca posibila o intalnire in care sa va cunoasteti si tot timpul te va respecta si va fi el cel care va face primul pas, nu tu.Atatea obstacole care apar si povestea lui siropoasa mie imi demonstreaza k e ceva dubios in legatura cu el si ar trebui sa ai mare grija de tine.Lumea e plina de oameni de tot felul si oricat de minunat ti s-ar parea la inceput, fi cu mare bagare de seama pentru ca totul poate lua o intorsatura neasteptata . Am cunoscut multe povesti asemanatoare din auzite sau chiar ale unor prietene si nici nu-ti poti imagina cine poate fi cu adevarat persoana din lumea ta virtuala, pe care fara sa vrei o construiesti in imaginatia ta.
Si eu,la randul meu, am primit multe sfaturi asemantoare cu ceea ce ti-am scris. Iti doresc succes si sper ca povestea ta sa aiba un final fericit!
dellyzzia
Postat pe 20 Septembrie 2010 22:09
ahahahahahahhahaha ce lb romana, ce gramatica , ce logica .... ce relatie =)))))))))))
mystery_ruxandra
Postat pe 25 Septembrie 2010 04:40
are asa de multi bani incat are laptop cu sistem de operare gratuit linux care cand vine preinstalat pe laptop vine cu tot cu driverele instalate si daca el e asa plin de bani ce nu a cumparat un sistem de operare sau sa cheme pe cineva sa ii faca laptopu in 4 luni ...daca avea bani pana acum te chema la el se oferea sa achite totu .... bla bla bla ... si asa numita "relatie" o sa fie cu surprize cand o sa va intalniti prima data nu o sa arate ca in pozele de acu 10 ani sau o sa fie alta persoana .... sufla si in iaurt inainte sa te arunci cu capu inainte
Bleifuss
Postat pe 25 Septembrie 2010 05:17
dar te-ai intrebat poate sunt de aceasi natie.. fara dictionar si fara scoala ..
dracusor85
Postat pe 25 Septembrie 2010 05:25
Draga mea, toate aventurile astea legate de familia lui, lesinuri, accidente le stii de la el? Ei bine acest baiat are o imaginatie bogata...
Eu zis sa stai in banca ta in ceea ce il priveste, cautandu-ti iubirea in alta parte, barbatii stiu sa minta atat de fruoms... mai ales cand gasesc terenul slab. Nu te lasa purtata de cuvite frumoase, declaratii de iubire si de propria-ti imaginatie, stiu eu ce spun . nu spun ca nu se poate ca intro buna zi acest baiat sa se decida sa vina sa ye vada, dar nimic nu iti garanteaza ca va exista si o relatie. Nu te minti singura, nu iti face vise, asteptand ca o poza sa devina realitate, s-ar putea sa nu devina niciodata. Asa ca vezi-ti de viata ta iar daca acest baiat este alesul, el va veni si peste 10 ani daca e sa fie.
Si mai este ceva...ai grija ca am avut sentimentul ca intr-un fel te atrage si faptul ca ar avea bani, cazi in propria-ti capcana.
kudika074262
Postat pe 25 Septembrie 2010 05:25
In primul rand nu este o relatie ci doar o comunicare, dar ai grija ce vorbesti, ce dezvalui despre tine si viata ta. Poate sa fie doar un barbat care isi completeaza relatia de acasa cu una imaginara pe net, sau poate sa se transforme intr-un profitor pe parcurs dupa ce ti-a castigat increderea. Daca-ti cere sa-i trimiti bani la un moment dat cu promisiunea ca ajunge apoi la tine sa ti inapoieze sa nu-l crezi. Eu zic sa raresti convorbirea cu acel barbat si o sa-i vezi reactia. Ai grija de tine.
LEAA
Postat pe 25 Septembrie 2010 05:49
Da, iti pot spune un sfat: pana ce el se face bine si pana ce nu mai apar probleme care sa-l impiedice sa va intalniti , du-te si distreaza -te cu alt baiat. Foarte multe minciuni sunt pe net si nu cred in relatiile legate pe net. Traieste cu opicioarele pe pamant si nu cu degete pe tastatura
. Imi pare rau ,stiu ca te-am dezamagit. Multe prietenii false am vazut pe net.
eu_nusi
Postat pe 25 Septembrie 2010 06:05
Buna idee. Ma alatur.





verushka
Postat pe 25 Septembrie 2010 06:14
Nu se poate numi relatie,la cate gogosi ti-a spus ar putea sa scrie un roman,parerea mea este sa nu mai fii asa naiva si sa crezi tot ce ti se spune.
marinaclau
Postat pe 25 Septembrie 2010 06:28
cati ani ai?
de ce esti asa naiva si credula?
trezestete pana nu e prea tarziu!!!
povesti de adormit copii, scuze de rahat, scz expresia, poate in spate se ascunde cine stie ce maniac.
mare grija el se poate juca usor cu mintea ta,deja mi se pareca te domina.nu te lasa cucerita de cei ce spun vb ce incanta auzul.
mare grijaaaaaaaaaaaaaaa.
gabrielaturcudoro
Postat pe 25 Septembrie 2010 06:30
Mai fta,tu ai o relatie cu o himera,care se crede si bogata si superdesteapta,grija mare!!!
florica_dimb
Postat pe 25 Septembrie 2010 06:45
te as sfatui sal lasi,nu te incurca.acum tu decizi,eu nu pot sa iti dpun mai multe dar trebuie sal uiti.
kudika322043
Postat pe 25 Septembrie 2010 06:47
Minte,nimic din ceea ce spune nu este adevarat.
Natalias
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:23
chiar crezi ca te iubeste?
Nu realizezi ca nu prea vrea sa va intalniti?
Nu ti se pare ciudat ca apar atatea frane?
Fii realista si nu te imbata cu apa rece!
Netul este inselator.. poti fii oricine, orice si oriunde...
kudika095783
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:25
buna...parerea mea este ca mai bn il lasi si uita de el pe ca , cum ziceau si toti de mai sus in atatea luni putea veni la tn sau macar la web sa il vezi sa stii daca este cel din spatele ecranului. asa nu ai de unde sti cn este cum gandeste si alte lucruri.poate fi un maniac poate fi o pers care iti vrea raul poate a fost o gluma si cel care a facut a vazut ca ai cedat si tot continuu pt ca este tot prea suspect cu atatea prin cate trece sunt prea multe una dupa alta asa.u chiar nu iti pui intrebari nu realizezi ce ti se intampla.revino cu picioarele pe pamant si cauta pe cineva real stiu ca totul ti se pare frumos vb frumoase ca are bani etc dar nu e chiar asa...poate ti se pare dur tot ce iti spunem noi dar asta e realitatea pe care si u ar tb sa o vezi...si ink ceva daca iti spune sa mergi la el nu fa pasul asta niciodata
ratzusk_18
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:32
Draga mea , nu vreau sa te dezamagesc . Din punctul meu de vedere acest om ascunde ceva , adica adevarul , ori este prins in ceva de care spera sa scape si momentul se tot prelungeste ( si atunci intervin tot felul de motivatii fata de tine) , ori este casatorit dar are placeri diabolice de a se juca cu mintea cuiva. Eu una nu cred nimic din ce inventeaza el , daca voia cu adevarat se gasea timp pentru a va intalni macar pt. 30 minute. Nici pozele pe care ti le-a trimis , nu am certitudinea ca sunt ale lui. Eu iti sugerez sa fii totusi pregatita pt. un esec. Asteptarea ta nu trebuie sa se prelungeasca la maxim .Daca va fi invers , ceea ce ti-as dori din suflet , atunci sa fie exact cum ti l-ai dori tu. Mult noroc .
kudika095574
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:33
Cum de nu v-ati vazut niciodata cu web cam? Asa ceva e imposibil cand iubesti pe cineva !!!!! Eu cred ca-i teapa . De ce ai lasat relatia sa ajunga pana aici, dk nu l-ai vazut? Si mai cred ca el nu are sentimentele pe care declara k le are pt. tine. Sorry , asta gandesc eu.
nicole62
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:40
Deci acest individ este un escroc,,si citeste si rubrica escrocheria sentimentala...iti zic eu individul este diabolic!Cunosc sentimentele ce le ai defapt care ti-au fost induse si eu vorbean cu el zilnic cu orele pe mess si la telefon suna spunea ca ma iubeste i final a fost o escrocherie ..pt elesti un experiment!
liliana04
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:40
draga mea,imi e teama sa o spun,ori ca mai exista o a doua pers de gen feminin si nu te poate vedea din cauza asta,ori el e cel cu probleme de sanatate.un sfat prietenesc ar fi sa-l lasi ku ale lui probleme.asa k stai linistita.
kudika175143
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:41
Buna.
Am citit povestea ta si cel mai bine e sa nu-ti faci sperante. Pe aceste saituri sunt tot felul de oameni, exista si posibilitatea sa fie adevarat. Un om nu-ti poate spune ca vai ce te iubesc daca nici macar nu va-ti intalnit odata, ca tu te-ai atasat de el, probabil din cauza povestilor pe care ti le-a spus. Te rog sa ai grija, daca cumva iti cere bani ca sa-l ajuti nu o face. Eu am intalnit cateva persoane care se dadeau mari oameni de afaceri dar vezi Doamne nu puteau sa mai umble la card si la contul din banca din diverse motive, cum le spuneam ca nu le trimit bani dispareau pur si simplu. Asa ca ai grija mare. Iti doresc numai bine si ai mare grija cu cine vorbesti.
Michi69
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUSINESS 1 De la: firelyonne 1 Aprilie 2011 11:47
Revolutie in bucatarie 10 De la: pufis 11 Aprilie 2011 10:58
caut coafeza 12 De la: kudika_12473 27 Iulie 2012 10:00
Am nevoie.. 26 De la: mallena 26 Iunie 2014 15:41
CEDEZ CONTRACT INCHIRIERE SALON NUNTA 9 oct 2010 1 De la: Myrac_s 2 Septembrie 2010 14:23