Setari Cookie-uri

am o relatie de 4 luni jumatate cu un barbat pe care nu lam vazut

Sa iti povestesc cazul meu: ca si tine,am cunoscut un tip pe un site.La fel:mi-a placut de el f f mult,m-a cucerit cu mesaje pe celular si dicutii pe mess, urma sa vina sa ma cunoasca,dar cu ceva timp inainte de data anuntata mi-a inventat o poveste asemanatoare: ca a avut un accident de masina,a fost dus la spital dar s-a gindit sa ma anunte ca sa nu imi fac griji...minciuni sfruntate! sigur ca si eu ca si tine nu credeam la inceput dar dubiul deja mi se instalase.Culmea e ca peste 4 ani l-am intilnit,cu adevaat,am stat vreun sfert de ora impreuna cit sa ma conving daca emana acelasi sarm ca si atunci,ca si cel imaginat de mine(pentru ca au dreptate cei ce iti spun ca totul e in mintea ta.realitatea e diversa.si o sa te convingi)dar e bine sa asculti si sa inveti din experientele altora,pentru ca sa fii sigura ca iti vor binele,lasind la o parte ironicii,toti cei care intra pe sit-uri numai ca sa se distreze.Eu m-am convins deci ca marea mea iubire era mult mai mare decit ceea ce vedeam in realitate la persoana din fata mea.De fapt ma intrebam ce oi fi gasit eu atit de special la el,pentru ca nu avea nici macar o privire expresiva,care pentru mine inseamna totul.
La fel,omul are multi bani,si daca nu ma insel,pare sa fie acelasi tip,care se distreaza cu noi in felul asta ,pentru ca am descoperit cu surpriza ca nu numai eu eram indragostita de el,dar pina si o alta prietena era ,,prinsa,, de aceeasi boala. Stai atenta,ca ei se cred destepti si vor sa ne manipuleze ca pe papusi pentru jocurile lor,in general peverse.Cu mine nu a reusit,insa sint convinsa ca a facut destule victime,desi si eu am suferit o mare dezamagire. stai ATENTA!
constantagavrila
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:51
Doamne, nu inteleg pentru ce m-am inscris pe un forum. E cea mai mare prostie, nimeni nu se intelege cu nimeni, toata lumea critica, nu stie nimeni sa dea un sfat pentru saraca fata....doamne doamne lumea din ziua de astazi....
kudika319009
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:52
De la: kudika154638, la data 2010-09-16 22:55:07voi ce credeti?imi puteti spune un sfat?


buna iubita!...si eu am cunoscut un baiat..tot asa pe mess....insa eu spre deosebire de tine il vedeam la web!...era ok tipul,ca fizic,si...putin dpdv al comportamentului in societate,insa ca si caracter..lasa f mult de dorit!..nu te grabi,nu fi naiva doar pt ca auzi cuv''te iubesc''...gandeste-te ca in momentul in care va veni acasa nu va fi la fel,sau cand ai sa-l vezi!
si SA NU FACI PROSTIA SA STAI CU EL DACA NU ITI PLACE sau SA NU II SPUI CE TE DERANJEAZA LA EL!...frica nu are dc sa-ti fie ...si inca un sfat...te intalnesti cu el pe teren neutru,nu la tn acasa,nu la el!..si,eu in locul tau,m-as interesa putin daca sunt adev toate plecarile lui cu ''mama si tata'' si treaba cu banii....etc!
babydark
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:53
asta nu-i relatzie...nu-i mai spune asa ..o relatie e cand sunt 2 impreuna..aproape zilnic..se iubesc,se ating,se plac,se alinta ..asta nu-i relatie...si un sfat de la mine...ai grija...nu-l cunoshti,nu stii nimic despre el si trecutul lui...poate fi oricine...pana nu va vedeti fata in fata nu se poate numi o relatie ..tre sa fi tare prostutza dak chiar crezi k e o relatie intre voi...in astea 4 luni...el o intretzinut relatzia dintre voi prin telefon..dak era intradevar curios de persoana ta...venea sa te vada,sa vada k esti existenta si k esti chiar tu...ai mare grija ...nu mai spune k e o relatie...e doar o legatura de prietenie ..te pupic gagico..si sper sa faci doar ce-ti va aduce fericire :*
Cretzolina_cretzo
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:55
Deci da...am citit tot thread'ul si nu pot crede... Mai fato, trezirea de urgenta si revino pe plaiurile realitatii. Subscriu si zic si eu alaturi de ceilalti useri ca tipu' minte si mai rau e ca tu crezi.
1.Laptopuri cu linux...personal nu am auzit la nimeni :| poate or fi poate nu or fi...dar daca sunt, atunci cand il iei totul e functional acolo iar in plus, orice firma care isi respecta clientii au grija sa scoata driverii laptopului si pentru linux (ca nah, daca are bani sigur are vre'un vaio ultima generatie la care 3/4 dintre noi nu putem decat visa :) )
2.Eu nu cred in coincidente dar deja a amanat de prea multe ori, si niciodata dintr'un mizilic. mereu a fost ceva legat de familie sau de el. In alta ordine de idei...are bani, ok bravo lui :) ti'a spus ce lucreaza? ca sunt multe moduri de a face bani in ziua de azi. si multi si repede, atat in limita legii cat si peste ea.
3.Un ultim sfat: cand dragostea intra pe usa, logica sare pe geam. asa ca fii cu maaaaaare bagare de seama. asta nu e o relatie, ci doar o cunostinta :)) ca asa daca o luam am o groaza de prietene cu care flirtez aproximativ zilnic, dar ne stim limitele :) (si culmea, ne'am si vazut la web!!).
AtreyuTheOne
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:57
vorba multora......astea sunt taclale.....nu exista nici o relatie! si decat sa stai pe net toata ziua, mai bine ai citi o carte......"Gramatica limbii romane". Deschide ochii si nu mai trai din povesti, cauta-ti pe cineva real...
Dyana_24
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:58
Este o realitate ca si a facut sperante fff mari , dar hai sa nu o dezamagim. Cunosc un caz asemanator, s au cunoscut acum 6 luni pe mess, au vorbit mereu, acum o luna a venit la ea , s au placut, dupa vreo 3 vizite a luato cu el , si deja au planuri de nunta.
Asta nu inseamna ca poate fi la fel , trebuie sa fie fff atenta pt a nu suferi o dezamagire prea mare, trebuie sa aiba rabdare si dc e sa fie cu adevarat va veni la ea si atunci vor vedea.
Nu mi place modul de abordare a unora, aici se discuta probleme de viata nu lectii de lb romana, hai sa nu ne dam destepti ca mai intai suntem oameni si avem suflet indiferent de cata carte am invatat fiecare.
Viata nu intotdeauna e darnica , nici din punct de vedere financiar , nici intelectual, dar toti avem dreptul la o opinie ,sa cerem un sfat, o parere, asa ca mergeti voi cei care sufera de,, destepaciune,, si cautati un site din asta daca exista desigur, unde sa va etalati ,,cunostiintele vaste de lb romana,, si o spune o persoana care in general scrie corect.
Modestia e lucru mare.

ldragulescu
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:02
daca tot vi s au pus atatea piedici,poate cu nu trebuie sa va cunoasteti...cand cva este de sus de la Dzeu....cesde ma ca merge ca uns...
fara sa ti vina n minte cva rau(cum ca toata cate ti a zis nu s adevarate)...daca simti o stare de neliniste ,un dubiu...
atunci....cva nu i in regula...
nu poti sti sigur cu ce se ocupa el,sau daca atunci cand pleca adin tara e ptr ce ti zice el...
tre sa cercetezi mai bine inainte de a va vedea...
sa faca tot ce poate sa ti dea web intai...ca poate nici macar nu i cel din profil....
incearca sa vezi probleme din mai multe pct de vedere...
nu te arunca cu capul inainet cum se zxice....
sa ai grija!
kudika316247
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:03
sunt f curioasa cum il cheama pe individ.... pt ca pe mine m/a pacalit cineva asa vreun an jumate..si pe altcineva vreo 5 ani! Abia tarziu de tot l/a verificat o prietena de/a mea, si am descoperit ca totul era o mare minciuna...prin urmare nu te increde in nimic pana nu cercetezi, chiar daca tot ce spune el e adevarat:)
Bafta!
bianca_lucia24
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:03
buna, nu stiu ce sa zic pt. ca si eu vb cu cineva de aproape un an de zile si ne-am vazut decat de 2 ori ,l-am cunoscut pe un site de socializare nu prea mi-a placut de el la inceput dar acum....incep sa nu mai am incredere in relatiile la distanta si mai ales cele legate pe internet,am ramas un pic dezamagita k una zice si alta face,poate cazul tau va fi mai fericit si te va cauta va veti intalni si cine stie,din proprie experienta ce pot sa spun decat sa nu-ti faci iluzii prea mari (acum vb pesimismul din mine)ca asa sunt mai tot timpul desi intodeauna am avut motive , lasa timpul sa treaca sa iasa din spital, asteapta sa faca el primul pas sa propuna o intalnire sa va cunoasteti si personal,pana atunci incurajeaza-l ca are nevoie...poop ai grija de tine si de el :))
kudika227297
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:05
buna sint nicu nustiu exact daca este asa sa u nu cum sal iubesti daca nu stii cum arata iubesti un om pe care tiil inchipui cum arata
kudika081114
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:07
Unicul meu sfat draga mea este sa incerci sa il lasi sa isi vada de viata lui complicata si tu sa incerci sa ti-o faci frumoasa pe a ta. Nu il astepta pe el sa iasa din spital sau ce mama ma-sii ti-a mai zis el acolo ca mie mi se par minciuni sfruntate. Nu stiu care de unde sunteti dar daca ar vrea cu adevarat intr-o zi s-ar urca in masina si ar fi fost la tine fara atatea planificari! Eu cred ca face un misto teribil acest ins si cred ca e tare nedrept fata de tine ca ai ajuns sa il crezi.
ankku
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:09
Nu cred ca poate fi adevarat ce spune,nu ai spus ce varsta are te-a vazut probabil naiva si dornica de o relatie gen 'gasesc pe net'si se joaca cu tine,sa-ti spuna unde este si te duci tu la el,cred ca e un simplu joc!
ceoceosan
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:14
Buna,ca un om care are o experienta de viata,vreau sa iti spun ca aceasta poveste mie mi se pare cusuta cu ata alba,si dupa cum ai prezentat tu situatia ,nu este alceva decat ca se joaca cu sentimentele tale si ca profita de naivitatea ta
vasy72
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:16
De la: AtreyuTheOne, la data 2010-09-25 09:57:03Deci da...am citit tot thread'ul si nu pot crede... Mai fato, trezirea de urgenta si revino pe plaiurile realitatii. Subscriu si zic si eu alaturi de ceilalti useri ca tipu' minte si mai rau e ca tu crezi.
1.Laptopuri cu linux...personal nu am auzit la nimeni :| poate or fi poate nu or fi...dar daca sunt, atunci cand il iei totul e functional acolo iar in plus, orice firma care isi respecta clientii au grija sa scoata driverii laptopului si pentru linux (ca nah, daca are bani sigur are vre'un vaio ultima generatie la care 3/4 dintre noi nu putem decat visa :) )
2.Eu nu cred in coincidente dar deja a amanat de prea multe ori, si niciodata dintr'un mizilic. mereu a fost ceva legat de familie sau de el. In alta ordine de idei...are bani, ok bravo lui :) ti'a spus ce lucreaza? ca sunt multe moduri de a face bani in ziua de azi. si multi si repede, atat in limita legii cat si peste ea.
3.Un ultim sfat: cand dragostea intra pe usa, logica sare pe geam. asa ca fii cu maaaaaare bagare de seama. asta nu e o relatie, ci doar o cunostinta :)) ca asa daca o luam am o groaza de prietene cu care flirtez aproximativ zilnic, dar ne stim limitele :) (si culmea, ne'am si vazut la web!!).


Am uitat sa mentionez ca sunt broker de valuta, am tot ce mi'as putea dori (3 masini, o vila cu piscina in Bora Bora, un apartament in NYC, un apartament in buricul bucurestiului), necasatorit, super bun la pat. Care vreti sa ne intalnim sa imi spuneti sa stiu cand sa imi programez probleme importante
AtreyuTheOne
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:17
Scumpa mea, relatiile astea ''virtuale'' , caci cam asa se numesc, nu sunt bune, am trecut si eu prin asa ceva cand eram ''tanara'' :)) , credeam k tot ce zboara se mananca, stateam toata ziua pe mirc in asteptarea printului..si intr-o zi a aparut, dragutz, scria destul d ok..deci suficient d inteligent...asa parea atunci:)) am facut schimb d id-uri, mai tarziu de numere de telefon s.a.m.d.....pff...peste ceva timp..surpriza...el a plekt din tara.. la munk...in fine...si uite asa...ba in tara ba la munca in germania....a trecut un an jumate de convorbiri...telefon/mess(doar knd era in romania)....in fine...nu am fost eu f preocupata de el k eram ocupata cu licenta,chestii mai importante...dar am zis k nu strik sa-l tin aproape pt vacanta:)) timpul a trecut, el cik s-a imbolnavit...culmea d coloana (nu asa grav k in cazul tau).a venit in tara...eu am terminat cu licentza....am continuat sa vorbim la telefon...intr-un final ne-am intalnit...era ok tipul, curatzel..dragutz...in fine....nu s-a intamplat nik intre noi...doar ne-am imbratisat prieteneste dupa atata timp de discutii virtuale....si culmea...a zis k ma place....k vrea sa pastram legatura...k ne mai vedem...dupa toata aceasta experienta, ma cam luase valul...a parut dupa cum ziceam ,un tip ok...am continuat sa vb la telefon vreo 2 saptamani...iar apoi a inceput sa ma evite...de ce si cum nush...poate nu i-a plakt fatza mea...nu am idee....am suferit asa putin in sinea mea...k ma atasasem d el...mai ales dupa intalnire......dar na' asta e.. exista si varianta sa ne fi placut f mult reciproc..sa continue povestea...dar tot ar fi fost greu cu distanta si in final tot la despartire poate se ajungea sau poate nu.....povestile sunt povesti si printii nu exista....sfatul meu: Cel mai bine e k o relatie sa o ai cu cineva aproape de tine, cu o persoana intalnita oriunde dar nu pe net, nu zic akm k pe net nu gasesti oameni buni...dar ai grija k in convorbirile pe mess sunt omise lucruri majore...nu poti afla niciodata tot adevarul despre persoana de la celalalt capat. Prin urmare, e mai bine sa alegi precautia in aceste situatii...nu te lasa cuprinsa de val asa usor...k e dureroasa caderea. te pup si bafta, ai grija ce faci
kudika017205
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:19
Sa inveti gramatica limbii romane ca scrii sub toata critica, iar despre relatie ce sa-ti spun toate-s vorbe in eter, sunt foarte multi escroci sentimentali pe net.
camipuscasu@yahoo.com
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:21
Parca sunteti tzatze!
kudika076087
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:23
De la: kudika076087, la data 2010-09-25 10:23:32Parca sunteti tzatze!

e dimineata :)) suntem vorbareti dupa cafea
=))
AtreyuTheOne
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:24
e totul o minciuna, nu crede nimic, nu te atasa, pana nu vezi cu ochii tai, esti credula...
si fiica mea a fost mintita 2 ani si 7 luni pe net, tot timpul intervenea cava si culmea ea credea...
se certa si ne chinuia pe cei ai casei pe ac individ mincinos...
aries
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:26
De la: miss_darine, la data 2010-09-16 23:04:17
De la: Barbie30, la data 2010-09-16 23:00:13
De la: miss_darine, la data 2010-09-16 22:57:26 spital... hitler...lesin...linux...masuna nimic n-am inteles


darine,sa te lumineze yo.Tipa l-a agatat pe mess,tipul are o familie nebuna si profitoare care ii mananca banii,da nu e corect asa.El vrea sa o viziteze,dar de cele mai multe ori intervine ceva.Si cum spuneam tipul are bani pe care ii mananca familia

aha si-acu ar vrea sa-i pape ia singurul sfat care-mi vine in minte acu'...este sa mai faca 2 - 3 clase la fara frecventa...poate poate se impaca cu lb romana si ajunge sa aiba si o iubire mai apropiata de casa

imi pare rau ca intervin, pentru ca oricum imi par stupide si "povestea" si comm., dar darine, draga, sa ajungi sa ii dai sfaturi fetei "sa mai faca 2 - 3 clase la fara frecventa" pt ca e 'certata' cu lb.romana si tu sa faci greseala unui copil de cls a 2-a, si anume, pronumele "ea" sa-l 'personalizezi' IA, mi se pare mai mult decat rusinos ("aha si-acu ar vrea sa-i pape ia")...stii vorba aceea: 'rade harb de oala sparta'...:| toate cele bune
kristinn_a
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:27
Buna.
Acum nu stiu ce sa mai cred. Am citit toate raspunsurile primite la problema ta, dar sunt toate in "tabere" diferite.
Eu iti expun pe fata doua cazuri: eu acum 3 ani si 8 luni mi`am cunoscut logodnicul pe net, si acum sunt cu el si avem o fetita superba.
O amica de`a mea a cunoscut un baiat pe internet, au vorbit doua luni si au decis ca trebuie sa se vada. Ea s`a dus la el in italia, dupa doua saptamani s`au logodit, dupa inca o luna s`au casatorit si acum au si ei un baietel de 5 luni.

Deci povesti de dragoste pe internet se pot face cu adevarat. Depinde acum de persoane.

Parerea mea sincera??? Mi se pare ca este un baiat care vorbeste mmult si degeaba.. Adica, dupa cum au spus si alte persoane inaintea mea, Dupa 4 luni de zile nu poate veni sa te vada, daca chiar te iubestE? Si mai ales ca are bani.
doar vorbind la telefon nu rezolvi nimic ;)

Nu pune botul la ce spune. Cand va veni sa te vada, abia atunci poti sa vezi cu adevarat ce fel de persoana este. Pana atunci ai mare grija sa nu fie vreun "peste". Povestea lui prea e cusuta cu ata alba.
Cand o sa vina sa te vada, chiar te rog sa raspunzi la mesaj. Sunt curioasa ce o sa iasa din "relatia" asta a voastra.
Ai grija!!!
julie_didy
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:31
Fata draga,

Linux este un sistem operativ gratis in timp ce windows costa bani. Daca "relatia ta" are "multi bani"- nu vad de ce are instalat linux!?!?!?. Baiatul "cuminte" sa nu fie putin in inchisoare pe afara.
Fer10
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:32
da eu zic sa ai incredere in el daca spune ca te iubeste dar mai intai trebuie sa-l cunosti sa vezi ce fel de persoana este sa nu patesti la fel ca mine am iubit si eu o fata aproape un an si ne-am despartit acum nu ne mai vb chiar ii daruissem si inelul de logodna dar s-a terminat din cauza mai mult a parintilor ei si acum imi caut si eu jumatatea dar eu vreau sa sper ca ma pot inpaca cu ea dar ea nu prea vrea
florin161927
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:35
Fa-i o surpriza.Spune-i ca esti in drum spre el.Ai sa vezi atunci mai multe.Nu te minti singura.E telenuvela.Citi ani ai?
alina_calfa
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:37
De la: AtreyuTheOne, la data 2010-09-25 10:17:05
De la: AtreyuTheOne, la data 2010-09-25 09:57:03Deci da...am citit tot thread'ul si nu pot crede... Mai fato, trezirea de urgenta si revino pe plaiurile realitatii. Subscriu si zic si eu alaturi de ceilalti useri ca tipu' minte si mai rau e ca tu crezi.
1.Laptopuri cu linux...personal nu am auzit la nimeni :| poate or fi poate nu or fi...dar daca sunt, atunci cand il iei totul e functional acolo iar in plus, orice firma care isi respecta clientii au grija sa scoata driverii laptopului si pentru linux (ca nah, daca are bani sigur are vre'un vaio ultima generatie la care 3/4 dintre noi nu putem decat visa :) )
2.Eu nu cred in coincidente dar deja a amanat de prea multe ori, si niciodata dintr'un mizilic. mereu a fost ceva legat de familie sau de el. In alta ordine de idei...are bani, ok bravo lui :) ti'a spus ce lucreaza? ca sunt multe moduri de a face bani in ziua de azi. si multi si repede, atat in limita legii cat si peste ea.
3.Un ultim sfat: cand dragostea intra pe usa, logica sare pe geam. asa ca fii cu maaaaaare bagare de seama. asta nu e o relatie, ci doar o cunostinta :)) ca asa daca o luam am o groaza de prietene cu care flirtez aproximativ zilnic, dar ne stim limitele :) (si culmea, ne'am si vazut la web!!).


Am uitat sa mentionez ca sunt broker de valuta, am tot ce mi'as putea dori (3 masini, o vila cu piscina in Bora Bora, un apartament in NYC, un apartament in buricul bucurestiului), necasatorit, super bun la pat. Care vreti sa ne intalnim sa imi spuneti sa stiu cand sa imi programez probleme importante

laptopuri cu linux sunt o multime, multe pt ca la cumparare au ca S.O. linuxul pe ele si daca esti putin inspirat mergi in continuare cu el, si multe pt ca sunt multi adepti ai linuxului...dar de drivere nu se pune problema, ca exista
kristinn_a
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:37
nu mai sariti pe d-ra daca nu stapaneste tainele limbii romane.....nu stiti voi ca dragostea nu stie carte?! :P ce sa se mai oboseasca cu cratime, virgule sau alte semne de punctuatie inutile.....revenind la fondul problemei ...."relatie" e mult prea mult spus....relatiile virtuale sunt cele mai usoare, nu tradeaza nik, totul e controlat, toate emotiile care apar la contactul face 2 face sunt bine cenzurate, la fel si la telefon.....deci draga mea......mi se pare cusuta cu ata alba toata povestea voastra....unde e personalitatea lui? chiar atatea obstacole? avand bani pe mine m-ar durea la basca....mi-as permite orice si oricand....asa ca sfatul meu este sa te detasezi urgent de acest om.....te duce clar cu zaharelul....
silvesterangi
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:38
Tu chiar ai crezut tot ce ti-a spus? Mama, sora ,linux , accident , o gramada de lucruri inventate...Daca vrea sa te vada te cheama la el daca nu poate merge...Si fii atenta ca daca nu poate merge se poate sa nu ii mai functioneze nici : instrumentul
danielivan
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:39
De la: danielivan, la data 2010-09-25 10:39:04 Tu chiar ai crezut tot ce ti-a spus? Mama, sora ,linux , accident , o gramada de lucruri inventate...Daca vrea sa te vada te cheama la el daca nu poate merge...Si fii atenta ca daca nu poate merge se poate sa nu ii mai functioneze nici : instrumentul



:)) Hai ca ai fost tare!!!!! Ca toti barbatii, va e gandul la instrumente
julie_didy
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:41
Draga mea, depinde ce simti tu.Noi , femeile avem intotdeauna o anumita intuitie.Daca tu simti ca va iubiti cu adevarat asteapta sa va intalniti si vei vedea.Oricum , gandeste-te ca pentru el esti un sprijin moral deosebit de important si nu-l abandona.Dar, ma intreb , ce te retine sa nu te duci tu la el ?
cami16i
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu sida sau fara? 83 De la: NeSfaNtu 17 Ianuarie 2011 08:24
Incatusata de o iubire prea mare. Ajutooooor!!!!!!!!!!! 51 De la: kudika196886 1 Aprilie 2012 20:01
FETELE STAR EVENT 1 De la: starevent 27 Februarie 2011 09:53
Vreau sa imi ajut prietena .........damti-mi va rog niste sfaturi. 8 De la: kudika149571 27 Iulie 2010 17:42
Rinoplasie 1 De la: AdryEmy 11 Octombrie 2013 02:52