Setari Cookie-uri

am o relatie de 4 luni jumatate cu un barbat pe care nu lam vazut

STOP !!! Inca mai traim in era in care ne combinam pe net ? Oh doamne , ok e un mod mai facil de a cunoaste persoane noi , dar de aici pana a trai povesti de dragoste... Mai fata, ca la ce mentalitate ai nu pot sa ti zic femeie , baga-ti mintile in cap si lasa l in pace pe Mr Internet Boy cu bani si cu familie profitoare , si get a real one.Chiar s-or fi epuizat stocurile de barbati de cautam pe net ? Daca tot nu ti plac barbatii din lumea reala , macar cumpara-ti un vibrator, ala nu ti da sms uri dar macar simti ca e cu tine :)) .
CherryBomb
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:53
sunt si eu in aceeasi situatie ca si tine sa sti eu am cunoscut o fata acum 6 luni si tot asa nu reusesc sa ma intalnesc cu ea dar sper sa ma vad cat mai curand cu ea . parerea mea este sa mai astepti si daca zice ca te iubeste mai asteapta putin



IONUT
vicentoalecsandru
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:54
Parerea mea e sa faci tu un efort financiar pentru al vizita la ,,spital" sau unde zice el k este....si ai sa te convingi de realitate. A....si app...te atrag banii lui? Imagineaza-ti k ar fi un baiat fara bani, care pune servieta pe bicicleta si pleaca la serviciu...l-ai mai iubi? daca da, atunci cauta-l.
kudika310725
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:55
Prea complicat.Boala lunga moarte curata.
kudika023770
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:59
Buna,
Am o relatie cu logodnicul meu de 5 ani, iar de un an ne-am logodit si ce pot spune este ca inca nu ne cunoastem perfect, sti de ce, pentru ca nu ajungi sa cunosti persoana de langa tine , sau jumatatea nici intr-o viata de om, ceea ce as putea sa-ti spun ca nu cred ca este ok aceasta relatie, sti cum se spune ''Ochii care nu se vad se uita'' si totusi sunt doar 4 luni nu 4 ani.Pe langa faptul ca tipul tot gaseste scuze exact atunci cand trebuie sa va intalniti, mai este inca ceva ce ma deranjat rau: De ce tot iti zice ca are bani? Da, stiu bani in ziua de azi conteaza dar eu consider ca nu este un lucru cu care trebuie sa te lauzi, bogatia se vede in sufletul si in fapte, deci eu consider ca totusi ar trebui sa ii dai un ultimatum ca atunci cand se va vindeca sa faca tot posibilul sa va intalniti, ptr ca altfel nu are rost sa continuati aceasta relatie, iar daca te iubeste cum sustine eu zic ca ar trebui sa faca sacrifici si sa se descotoroseasca de tatele alea doua de mamasa si sorasa care sustine el ca ii papa banuti.
Sti, te iubesc poate spune oricine, chiar si eu iti pot spune ''TE IUBESC'' si ce, te incalzeste cu ceva, nu cred, deci, draga mea cere fapte nu vorbe acestui baiat, vorbele se duc faptele raman.
Nu stiu sper ca m-ai inteles, iar daca nu uite mai pe scurt parerea mea:

Neaparat trebuie sa te intalnesi cu el sa-l vezi sa va cunoasteti mai bine si poate nici atunci nu ar trebui sa ai incredere deplina in el.Cerceteaza-l bine si fi cu ochi in 4 ca in ziua de azi poti da peste tot felul de ciudati, asa ca ai grija de tine.

Te poop dulce


Nota:imi pare rau de gramatica mea in caz ca vor exista anumite persoane care isi vor da cu parerea despre ea, dar ma cam grabesc trebuie sa ajun la lucru.Numai bine












fifi2010
Postat pe 25 Septembrie 2010 07:59
inainte de toate ,vreau sa ti spun ca stai tare prost cu gramatica fatuca.nu mi vine sa cred ca tu numesti asta relatie.pai stii tu ce i aia?????cate luni si ani trb sa treaca pana a defini in adevaratul sens al cuvantului denumirea de relatie?
baiatul asta cred ca a vazut ca esti cam prosticica de fel si cauta intr un mod cat se poate de elegant sa ti faca jokul
.......dar atat.nu mi spune tu mie ca daca si dorea cu adevarat sa te cunoasca(cu tot cu blokajul lui emotional)nu reusea.hai sa fim serioase.naive de astea ca tine sunt la tot pasul.mai bn ai sta si te ai gandi cum sa ti faci o relatie cu un baiat care te merita si care te iubeste sincer.....in loc sa visezi cai verzi pe pereti.BAFTA!!!!!!!!!!!!
elladonna
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:02
daca-l iubesti si simti ceva pentru el iubestel
grace001857
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:05
buna ma numesc ioana si eu cred ca ar trebui sa te duci tu la el daca poti daca nu sa-l faci pe el sa vina la tne spunandui ca nu cont cum arata si sati spuna adevarul nu cred ca de fiecare data cand trebuia sa vina la tne se intampla cv cred ca ie frica sa te vada sa il vezi cum e cu adevarat dar tu trebuie sa ii dai incredere daca il iubesti
IoanaMuha
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:08
De la: cummavezi, la data 2010-09-19 11:31:36
De la: kudika089544, la data 2010-09-19 10:53:00sa nu crezi ce spune vrea sa te mani puleze acel baiat cu multi bani sa iti ofere fapte nu vorbe daca are asa multi bani si spune ca te iubeste poate sa vina la tine oricand dar apropo unde locuieste el de nu va-ti vazut pana acum sa nu-mi spui la capat de lume ca si de acolo putea veni sa te vada daca te iubea asa cum spune el imi pare rau pt tine sa crezi in astfel de minciuni revino la realitate
draga mea,....,,mani pulat'' se scrie ,,manipulat''....apoi.nu vreau sa par rautacioasa,insa sfatul meu ar fi ptr ptr tine si d-soara cu aceasta dilema ,sa mai luati ceva ore de gramatica si chiar sa consultati un psiholog...aveti probleme mari credeti-ma...cum poate crede o astfel de tonterie?..cat de naiva trebuie sa fie ?..uuhhhh...mare e gradina Domnului!
kudika320238
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:08
ar fi bine sa incerci sa uiti si sa mergi mai departe...nu pare nimic serios din ce ai scris ....''relatia'' ta e doar virtuala
kudika322026
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:15
Offf...fii foarte atenta,sigur nu e nimic in regula cu el,e ori la..."spital"cu gratii,ori se distreaza cu tine si sigur e vreun babalac care se 'mani puleaza"si te "mani puleaza "si pe tine.Stim cum se scrie manipuleaza,dar era un joc de cuvinte,din pacate,foarte adevarat.Iesi si socializeaza si nu-ti mai strica ochii la calculator.
healthy005889
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:21
Buna! Indraznesc sa-mi dau cu parerea desi, poate, nu e cel mai bun sfat. Mie mi se pare ca a amanat de prea multe ori sa va vedeti. Ma gandesc ca in spatele atator amanari si evitarii cunoasterii fata in fata pot sa se ascunda multe neadevaruri legate de el. Nu te lasa influentata de vorbele frumoase. Multi stiu sa para ceea ce nu sunt de fapt. Si mai ales, nu te atasa sentimental inca, pentru ca-ti va fi greu apoi sa suporti o dezamagire. Sigur, mai ai rabdare pana cand se va insanatosi dar, dupa aceea, cere-i imperios sa va intalniti pentru ca numai asa te vei convinge de adevarul spuselor sale. Intai analizeaza cu capul si apoi cu inima. Daca inima sufera, doare tot corpul. Iti urez din toata inima sa ai noroc in dragoste, sa iubesti si sa fii iubita! Bafta!
cool2553
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:22
fa ce-ti spune inima si nu vei regreta
radu_neag2
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:23
uite ti-am citit discursul si-am ajuns lao concluzie.
Ce-ar fi ca tu sa-i faci o vizita surpriza....................adica sa mergi la el fara sa-l anunti ,sa-ti dai seama daca este adevarat ce-ti spune sa-u te minte.Tu singura poti deslusi tot acest mister .Oparere sincera.....MINTE .
kayy
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:26
eu nu pot sa-mi dau seama la unele persoane de ceva ... ce incercati sa demonstrati cu gramatica si cu fara frecvente ... chiar nu vedeti ca sunteti niste copii de 2 ani dupa felul in care procedati, ce daca a gresit in ortografie, punctuatie si gramatica, voi va treziti sa vorbiti??? Aveti macar 10 clase??? Hai lasati-o balta ca nu cred ca a-ti impresionat pe cineva. iar tu fetito nu crede asa ceva ti-e nu ti se pare cam ceva rupt din poveste??? Este prea pus la punct si prea zis ca pe tatal nostru, dar ia zi cat a fost internat in spital te-a sunat??? cand anume chiar atc cnd s-a intamplat??? Hai puneti si u singura anumite intrebari si dati tot u raspunsurile ptr ca numai u le stii si atc iti vei da singura seama ca nu-i chiar asa credibila povestea sa ne anunti si pe noi daca ai rezolvat ceva
corynutza18
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:28
Tehnica a evoluat foarte mult! de ce spui ca v-ati vazut doar in poze? un webcam costa doar 10 euro! nu este greu de cumparat nici pt tine nici pt el. Cere-i sa-l vezi, sa vezi daca e intreg, daca e normal! pune-l sa-ti arate casa! de multe ori, ochii spun totul! ii poti citi anumite sentimente, in priviri!
tot cu ajutorul camerei web ii poti cere sa iti arate un act de identitate, sa vezi daca este sincer. NIMIC MAI SIMPLU!
Mihaela_Carlig
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:30
Fata draga,ai luat-o razna !
L-ai gasit "intamplator" pe mess si ti-a cazut cu tronc!
Desi familia lui e plina de nebuni,tu pastrezi "relatia" pentru ca are bani ?
Te-ai indragostit de o poza ! Poti sta cu un om o viata si tot nu reusesti sa-l cunosti !
Scoate-ti aiureala asta din minte si mai bine pune burta pe carte si vezi cu ce se mamanca chestia aia care se cheama GRAMATICA ! Presupun ca si el scrie la fel ca tine...
aranquez
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:30
Am citi si eu celelate commenturi si nu ma pot abtine sa nu comentez,mai bine zis sa fac niste deductii logice care puse cap la cap iti spun adevarul despre actuala ta relatie.Unu la mana,ai spus ca tu esti cea care l-a agatat pe tip si prin asta spui multe,adica daca tu ai sarit pe el baiatul a vazut o buna ocazie sa se joace cu tine.Doi la mana,sincera sa fiu,daca e adevarat ce zici tu, ca foloseste linuxul(cu toata ca faza cu nu ii merge webul pe linux e o minciunica tare gogonata,daca te iubea asa mult isi instala si windowsul) si plus faptul ca a fost nevoit sa plece din tara cu serviciu(repet daca luam ca adevarat tot ce a zis el)inseamna ca baiatul este un tip destept,si acum fara suparare,insa orice om trecut prin scoala(si nu ca gasca prin apa) o sa aiba pretentii ce tin de corectitudinea limbii romane(stii la ce ma refer).Si nu ar trebui sa te infoi asa la cei care iti atrag atentia,pt ca acesta este un mare minus,ba din contra ar trebui sa spui multumesc,o sa imi revizuiesc acest capitol.Si cum spuneam,daca tipul este un tip inteligent,in momentul in care tu hop i-ai dat add si ai si inceput sa vb cu el si in stilul mesajelor de pe aici de pe kudica,el nu a gasit decat o buna metoda de a profita de naivitatea ta.Sunt multe minciuni pe care le poti spune din spatele unui monitor,ca sa nu iti spun ca la faza cu blocaj fizic am ramas blocata;)).Adica sa fim seriosi,pleaca in strainatate cu tatal lui la spital,dar tot el refuza sa mearga sa il vada si vine "Hitler" si il ia pe sus( si inca ceva,cine iti da drept sa jignesti niste persoane pe care nu le-ai vazut si cu care nu ai purtat nici o conversatie,pe baza unor vorbe?)...Iar daca baiatul are acum bani,stai tu linistita,ca funddatia carierei lui au facut-o parintii,carora sigur le e recunoscator.
In concluzie,daca il consideram baiat inteligent,exista din start o incompatibilitate intre voi,ma refer la modul de abordare al problemei,iara daca nu,inseamna ca este o persoana care te-a pacalit si se joaca cu tine,de fapt asta cu pacalitul este valabil in oricare caz.
Sfatul meu:lasa baiatul(oricare ar fi el)sa faca primul pas si sa se chinuie putin...si nu servi totul pe masa,si pentru binele si viitorul tau,si iti spun cu cele mai bune ganduri posibile,mai lucreaza cu gramatica...nu stii ce impresie urata pot face niste greseli de genul acesta.Spor si succes!
P.S:imi cer scuze daca s-a mai strecurat vreo mica greseala,am scris putin in graba mesajul!
O zi frumoasa tutror!
roxxxa87
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:31
tuturor*(graba,v-am zis)
roxxxa87
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:33
De la: kudika154638, la data 2010-09-18 16:20:01uite unde erea filozoful nostru.vezi poate salvezi lumea in 2012 ca tot sti tu de toate.


Femeile sunt rautacioase din fire...nu le da importanta...pana la urma pe lumea asta nu conteaza doar cate scoli ai si din ce familie provi...eu am 2 facultati si un master...si sunt din cele mai grele...dar cu toate astea si eu fac cateodata greseli de exprimare sau de ortografie...scopul acestui forum nu este sa invatam limba romana...ceea ce ma intriga pe mine...este: de ce nu mergi tu sa il vezi pe el....bine bine...el nu poate ...dar tu?....daca are atatia bani cat se lauda nu e mare lucru pentru el sa iti ia bilet de avion ca sa mergi sa il vezi...ca de cazare iti da el bani acolo...poate suna a nesimtire...dar nu e nimic neobisnuit in ziua de astazi...propune varianta asta si vezi daca functioneaza...tare imi este sa nu fie decat gura de el...cunosc multi oameni care aparent sunt foarte bogati si conduc masini scumpe...daca ii vezi cum sunt imbracati mori...dar cand vine leasingul la masina imi dau un telefon sa ma intrebe daca nu cumva pot sa ii imprumut si pe ei de bani...ca au dar sunt blocati...etc...mare grija cu relatiile astea virtuale...de cele mai multe ori nu gasesti dincolo de mesajele alea de iubire si de convorbirile telefonice minunate pe fat-frumos...eu sper sa ma insel si iti doresc mult noroc!!!
relidenisa
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:35
buna...
am o parere.despre acest caz....
nu t-i se pare ca intr-un termen asa de scurt...sau cam ivit o gramada de probleme grave tipului.????
pai ce a patit el in 4 luni altora nici intr-o viata nu li se intampla...
este cusuta cu ata alba ......ai grija
eu zic sa renunti si sa-ti reorientezi gandirea
kudika312557
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:40
heey,babyboomboom!
Aici pot sa te contrazic.Eu am o relatie de 3 ani si jum cu un baiat pe care l-am intalnit pe internet,pe mirc mai exact.2 ani de zile numai asa am vorbit.nu ne-am vazut deloc fata in fata decat prin intermediul vestitului webcam.Dupa 2 ani ne-am intalnit si am decis sa continuam relatia.Ne-am vazut de cateva ori de atunci incepand ,dar nu ft des pt ca eu sunt in romania si el in spania.Dar nu distanta conteaza sau alte impedimente.pt ca noi oamenii nu suntem doar trupuri care tb sa se agate unul de celalalt.tb sa avem grija si de partea spirituala caci, daca nu tind sa cred ca nu se numeste relatie ceea ce voi numiti asa ci doar o impreunare la nivel fizic.
andreea92
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:44
Buna, ce faci tu pe net sau mess se cheama " taclale online" , maine poate nu-ti mai scrie,inca nu este vorba despre o relatie...
alina02
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:44
imi pare rau sa iti spun dar cred ca e cu adevarat omul invizibil . tu nu te intrebi ce e real si ce este fictiune ?
kudika013909
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:45
eu cred ca avalansa asta de necazuri 'nemaintalnite' sunt niste minciuni gogonate. iar aia cu linixul la fel.
oanadd
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:51
Daca tot vrei sa propui o intalnire, subscriu si eu, invita-ma si pe mine. Hai sa-i dam un sfat pertinent , precum a cerut si sa nu ne indepartam de la subiect. Chestiunile atacate aici n-au nici o relevanta : gramatica, are bani-n-are bani, hitlerista... fiecare se exprima asa cum simte , ce drept avem noi sa judecam pe altul ?
Cineva a spus ca l-a 'agatat pe mess', este o rautate cum n-am mai vazut...si ce daca ? Socializare faci si tu si ceilalti de pe forumul asta si asa si ea. ...si eu. Insa vreaus sa te cunosc si sa iti povestesc cum l-am cunoscut eu pe sotul meu dupa o relatie de 2 ani pe 'mess', timp in care nu ne-am vazut nici macar o data, ci numai in poze. Dupa ce ne-am vazut in sfarsit, ne-am casatorit in 2 saptamani si suntem foarte fericiti. L-am agatat si eu pe mess ???? Nu va doresc sa mancati din painea singuratatiisi a gandului ca nu poti intalni un om compatibil...si atunci exista solutii : "il agati pe mess' .
Draga '154638', daca te suna frecvent inseamna ca ii pasa, asteapta , sau mergi tu la el. Daca in inima ta exista un sentiment, fa orice sa fii alaturi de el. cand ai sa-l vezi vei sti imediat daca e maimutzoi palavragiu, mincinos sau un om deosibit . Atat
Dana63
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:54
Eu cunosc o pereche.care ulterior s-au casatorit ...asa ca e greu de dat sfaturi.Fa si tu ce simti..Nu-ti place cand il vezi,renunti la el,si gata
healthy006639
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:57
Si dupa un an afli ca e insurat
Eu_sunt
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:57
pfffffffff.......relatie nu este draga mea ,insa daca sti exact unde se afla el de ce nu mergi la el ....propunei tu asta si atunci o sa vezi ce "accident " se mai iveste ca sa nu va puteti vedea
DARCLE
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:58
fatoooo....vrajeli pe net!!!!tu chiar nu vezi ca tot timpul i se intimpla ceva/??chiar nu iti da de gindit???s-ar putea sa ai o mare dezamagire...nu iti mai pune sperante desarte!!!crede-ma stiu f bine despre ce vorbesc..altfel nu m-as fii bagat in seama!!!mi-am luat-o si eu...care sint chiar o cerebrala si o rationala1!!toate cele bune!!!nu mai alerga dupa himere!!!
kudika200808
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATI VREA SA PRIMITI BANI INAPOI LA FIECARE CUMPARATURA LA SUPERMARKET BENZINARI VODAFON ETC.+4 0721.339.995 1 De la: mihaiamedeo 17 Ianuarie 2011 07:45
ce va place cel mai mult la un barbat..... 21 De la: playboy 20 Octombrie 2010 09:16
flori,gradina si apartament 3 De la: polin 6 Decembrie 2011 22:24
praline leonidas 1 De la: Titanika 4 Martie 2012 23:16
buna 93 De la: alfredodecurtofreco 28 Noiembrie 2010 13:39