Setari Cookie-uri

pentru cei ce sufera dupa o despartire..e cam lung dar sper sa va placa

ai mare drepate....in parte...
nu numai in adolescenta poti trece prin asta ci si la maturitate. atunci e mai rau! a trecut un an in care l-am vazut doar de cateva ori,apoi a mai trecut aproape un an de cand nu mai stiu nimic de el.si doare la fel de mult,crede-ma!sunt in continuare singura... si nu vreau altceva decat pe el.
a fost singurul barbat din viata mea care m-a facut sa ma simt femeie si sa traiesc ce traieste o femeie,desi am fost casatorita si am mai avut relatii. nimeni nu mi-a oferit acea implinire pe care o simti cu iubitul tau in intimitate. of cat doare!nu m-a pot apropia de nimeni si nici nu vreau sa experimentez,stiu ca nu voi avea ceea ce i-mi doresc. i-mi ocup timpul in asa fel incat sa nu i-mi doresc altceva cand sunt in pat decat sa dorm... e grav! timpul trece si durerea nu dispare,cel putin nu pt mine. iata cum i-mi trec mie cei mai frumosi ani,fugind de mine insa-mi. e pacat,stiu asta,dar nu pot face altceva
sau...poate nu am intalnit persoana care sa ma faca sa-mi doresc o viata in doi,sa ma daruiesc din nou. poate ca nici nu vreau.IL VREAU PE EL!
raza_calda
Postat pe 3 Octombrie 2010 07:12
De la: raza_calda, la data 2010-10-03 07:12:32ai mare drepate....in parte...
nu numai in adolescenta poti trece prin asta ci si la maturitate. atunci e mai rau! a trecut un an in care l-am vazut doar de cateva ori,apoi a mai trecut aproape un an de cand nu mai stiu nimic de el.si doare la fel de mult,crede-ma!sunt in continuare singura... si nu vreau altceva decat pe el.
a fost singurul barbat din viata mea care m-a facut sa ma simt femeie si sa traiesc ce traieste o femeie,desi am fost casatorita si am mai avut relatii. nimeni nu mi-a oferit acea implinire pe care o simti cu iubitul tau in intimitate. of cat doare!nu m-a pot apropia de nimeni si nici nu vreau sa experimentez,stiu ca nu voi avea ceea ce i-mi doresc. i-mi ocup timpul in asa fel incat sa nu i-mi doresc altceva cand sunt in pat decat sa dorm... e grav! timpul trece si durerea nu dispare,cel putin nu pt mine. iata cum i-mi trec mie cei mai frumosi ani,fugind de mine insa-mi. e pacat,stiu asta,dar nu pot face altceva
sau...poate nu am intalnit persoana care sa ma faca sa-mi doresc o viata in doi,sa ma daruiesc din nou. poate ca nici nu vreau.IL VREAU PE EL!
pe care EL il vrei cel caruia nici nu-i pasa de tine si nu il intereseaza persoana ta....cred ca esti fraiera daca il mai vrei pe ala
kudika029282
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:01
De la: kudika029282, la data 2010-10-03 10:01:40
De la: raza_calda, la data 2010-10-03 07:12:32ai mare drepate....in parte...
nu numai in adolescenta poti trece prin asta ci si la maturitate. atunci e mai rau! a trecut un an in care l-am vazut doar de cateva ori,apoi a mai trecut aproape un an de cand nu mai stiu nimic de el.si doare la fel de mult,crede-ma!sunt in continuare singura... si nu vreau altceva decat pe el.
a fost singurul barbat din viata mea care m-a facut sa ma simt femeie si sa traiesc ce traieste o femeie,desi am fost casatorita si am mai avut relatii. nimeni nu mi-a oferit acea implinire pe care o simti cu iubitul tau in intimitate. of cat doare!nu m-a pot apropia de nimeni si nici nu vreau sa experimentez,stiu ca nu voi avea ceea ce i-mi doresc. i-mi ocup timpul in asa fel incat sa nu i-mi doresc altceva cand sunt in pat decat sa dorm... e grav! timpul trece si durerea nu dispare,cel putin nu pt mine. iata cum i-mi trec mie cei mai frumosi ani,fugind de mine insa-mi. e pacat,stiu asta,dar nu pot face altceva
sau...poate nu am intalnit persoana care sa ma faca sa-mi doresc o viata in doi,sa ma daruiesc din nou. poate ca nici nu vreau.IL VREAU PE EL!
pe care EL il vrei cel caruia nici nu-i pasa de tine si nu il intereseaza persoana ta....cred ca esti fraiera daca il mai vrei pe ala



E normal sa patesti asta daca stai asa bine cu limba romana.Cand vei dori unul impotent sa stii ca atunci iubesti fiinta nu ce are in pantaloni si te duce la orgasm si gata iubirea.
addodas
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:34
Buna.in primul rand vreau sa te felicit pt ca ai avut puterea de a trece peste acest episod urat din viata ta...vreau sa-ti povestesc si eu prin ce am trecut cu cateva luni in urma. lucuiam cu iubitul meu de 2 ani de zile, si in urma cu cateva luni trebuia sa ne casatorim, spun trebuia pt k acest lucru nu s-a mai intamplat. vreau sa-ti spun k in toti acesti 2 ani ne-am inteles foarte bine si ne-am iubit f mult(cel puti eu asa am facut), am daruit totul si am facut multe sacrificii, care nu au contat pt el...cu doar cateva zile inainte de nunta prietenul meu foarte senin i-mi spune k inca nu e pregatit sa se casatoreasca si ca vrea o pauza....nu vreau ca nimeni sa treaca sau sa-si imagineze prin ce am trecut in acele clipe, este ingrozitor, sa pregatesti nunta si sa realizezi cu doar cateva zile inainte de ziua care trebuia sa fie cea mai importanta zi pt tine,s-a transformat intr-un cosmar....asa a fost pt mine dintr-un vis m-am trezit intr-un cosmar....

m-am implicat foarte mult in pregatirea nuntii am vrut ca fiecare detaliu sa fie pus la punct. mi-am facut rochita pe comanda asa cum vroiam eu sa fie, cum visam fiecare, k in ziua nuntii sa fim cele mai frumoase...m-am ocupat personal de tinutele domnisoarelor de onoare si de aranjamentele florale pe care tot eu vroiam sa le fac..vroiam sa fie totul asa cum i-mi doream....El in cateva minute mi-a spulberat toate visele, foarte senin si degajat, spunandu-mi k sunt prea buna pt el si k merit ceva mai bun...si acum cand ma gandesc ii dau dreptate...

tin sa spun k locuiam doar noi, parintii mei fiind foarte departe iar parintii lui decedati, deci in acele momente am fost singura, sfasiata de durere....

am incercat sa discut cu el sa vad care este problema dar nu am avut cu cine, imi spunea doar k nu e pregatit si nimic mai mult....am decis sa-i dau timp de gandire sa reflecteze, l-am lasat singur cateva zile, iar cand am decis sa ma intorc el era deja cu alta persoana, iar acum ma gandesc k era cu ea si cand eram impreuna k nu poti cunoaste asa repede pe cineva....
am fost distrusa, au fost momente cand i-mi doream si ma rugam sa mor, nu mai stiam cum sa procedez, nu stiam cu ce am gresit...(acum stiu k nu la mine era problema ci la el)....un om fara suflet...

L-am cautat o perioada, dar nu cu disperare vroiam sa stiu dc a renuntat la tot dar nici pana azi nu am aflat asa k am renuntat sa-l mai caut...desi ma doare pt k inca mai am sentimente pt el i-am urat tot binele din lume si chiar ma rog pt el, eu fiind o pers foarte credincioasa....

viata mi-a dat o lovitura foarte dura, dar am fost si sunt puternica si stiu k la momentul potrivit voi intalni persoana potrivita, si o sa am nunta la care am visat, chiar dak acum ranile inca nu s-au inchis, si chiar daca se vor inchide( si se vor inchide) vor ramane semne din pacate pt k e greu sa uiti totul...

Va dores la toti tot binele din lume si sa nu disperati k Dumnezeu are grija de fiecare si va va trimite persoana potrivita atunci cand nu va asteptati, aveti credinta si incredere in EL si totul se va rezolva.
liwy
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:34
Pentru cateva minute m-am pus in locul tau, e deja mult prea mult...
morky
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:30
asa e, e mult prea mult dar asa a fost..........nu mi-am imaginat vreodata k exista oameni asa de cruzi
liwy
Postat pe 3 Octombrie 2010 16:27
adevarat scrii
officer
Postat pe 3 Octombrie 2010 17:25
De la: addodas, la data 2010-10-03 13:34:48
De la: kudika029282, la data 2010-10-03 10:01:40
De la: raza_calda, la data 2010-10-03 07:12:32ai mare drepate....in parte...
nu numai in adolescenta poti trece prin asta ci si la maturitate. atunci e mai rau! a trecut un an in care l-am vazut doar de cateva ori,apoi a mai trecut aproape un an de cand nu mai stiu nimic de el.si doare la fel de mult,crede-ma!sunt in continuare singura... si nu vreau altceva decat pe el.
a fost singurul barbat din viata mea care m-a facut sa ma simt femeie si sa traiesc ce traieste o femeie,desi am fost casatorita si am mai avut relatii. nimeni nu mi-a oferit acea implinire pe care o simti cu iubitul tau in intimitate. of cat doare!nu m-a pot apropia de nimeni si nici nu vreau sa experimentez,stiu ca nu voi avea ceea ce i-mi doresc. i-mi ocup timpul in asa fel incat sa nu i-mi doresc altceva cand sunt in pat decat sa dorm... e grav! timpul trece si durerea nu dispare,cel putin nu pt mine. iata cum i-mi trec mie cei mai frumosi ani,fugind de mine insa-mi. e pacat,stiu asta,dar nu pot face altceva
sau...poate nu am intalnit persoana care sa ma faca sa-mi doresc o viata in doi,sa ma daruiesc din nou. poate ca nici nu vreau.IL VREAU PE EL!
pe care EL il vrei cel caruia nici nu-i pasa de tine si nu il intereseaza persoana ta....cred ca esti fraiera daca il mai vrei pe ala



E normal sa patesti asta daca stai asa bine cu limba romana.Cand vei dori unul impotent sa stii ca atunci iubesti fiinta nu ce are in pantaloni si te duce la orgasm si gata iubirea.
pai unul care e deja impotent nu cred ca mai poti sa-l doresti..aia e boala grea care nu are leac degeaba il mai iubesti daca el nu mai are cu ce sa te iubeasca...
kudika029282
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:21
anastasia_m
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:23
buna
foarte frumoasa povestea ta de dragoste
si eu am trecut prin asta si cind am citit m a venit sa pling.
dar asa e trebuie sa nu te mai uiti inapoi mergem tot inainte
fran_alex80
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:24
pot sa spun ca m-a impresionat povestirea ta? sunt si eu din acest asa-zis "club" al despartirilor si stiu exact ceea ce ai punctat in aceasta mica caracterizare al celui parasit. intr-adevar este groaznic si simti cum arde sufletul in tine si nu stii si nu poti sa-ti gasesti locul. simti ceva puternic fata de alte persoane ...la inceput ..dupa care incep dezamagirile...parca nu e ceea ce iti doresti. la inceput este infiorator si incerci sa-ti gasesti alinarea in bratele primului venit care iti intinde mana. am facut si eu multe greseli tocmai din motivul ca nu suport singuratatea si ma amageam ca eu sunt vinovata si ca tb sa-mi schimb comportamentul ...dar de fapt persoanele cu care aveam o relatie erau problema... intr-adevar a venit si momentul cand dintr-o data mi-am dat seama ca ma distrug pe mine si pe altii din jur incercand la nesfarsit sa caut un suflet pereche....in acel moment m-am simtit foarte bine si linistita...dar atunci a aparut cineva care mi-a dat totul peste cap si in acelasi timp m-a si abandonat sa zic asa....adica o simpla aventura ceea ce eu nu ma asteptam sa mi se intample vreodata...adica sa gesesti pe cineva care ti se potriveste si sa nu fie si reciproca...dar macar m-a facut sa sufar si sa uit de ceea ce fusese cu "fostul" si pt asta pot sa zic ca ii multumesc si apreciez si sinceritatea cu care am dezbatut dupa aceea ce s-a petrecut intre noi.....este foarte greu sa treci prin chestiile astea si abia acum pot sa zic ca valorile materiale nu primeaza in fata sentimentului de liniste sufleteasca. sa stii ca mi-au dat lacrimile si m-am regasit in aceasta mica povestioara....trec de 2 ani prin asa ceva si pot sa zic ca lacrimile nici nu mai vor sa iasa ...macar sa pot sa ma descarc...prea multe lacrimi pt nk. am o ura in mine fata de ....el....pe care nu pot sa mi-o stapanesc. minciuna, falsitatea de la un om pe care l-ai crezut intr-un fel si apoi sa descoperi altceva e groaznic si mai ales dupa 13 ani . au fost 13 ani din viata , aproape jumatate din viata mea petrecuti alaturi de un om care nu mi-a meritat increderea si care mi-a aruncat niste vorbe la final ca si acum le aud. m-au facut sa-mi pierd toata increderea in mine si tot timpul sa ma simt vinovata sau sa-mi asum si greselile altora tocmai pt ca nu mai am puterea sa ma revolt!!! e greu dar sper intr-un inceput frumos al fericirii ...si stiu sigur ca va veni!!! iti multumesc ca m-ai incurajat prin acest mic" articol" si iti doresc succes atat tie cat si tuturor persoanelor care stiu ce inseamna durerea si care intr-adevar sunt puternice!!! e cea mai grea boala dragostea intr-adevar!!!! iti multumesc
fuzica
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:27
Toate povestile de dragoste sunt interesante.Iar cand se sfarsesc tragic, plangem de sar oalele din bucatarie prin camere si in balcon
kudika023770
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:33
Ura pentru el este prea tardiva.Daca nu vrei sa te calce ,masina nu trece pe rosu.
kudika023770
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:35
degeaba primesti sfaturi din toate partile....tot cum vei simti tu vei face...si vei face multe greseli, te vei umili pt ca asa e fiinta umana, incerci sa-i faci pe plac celeilalte persoane crezand ca o vei impresiona si cand colo va fugi mai tare de tine. stiu cand o sa vezi chestia asta o sa zici ca nu-i asa insa.....cu regrete iti spun ca asa se intampla de regula....e greu ...iti vezi de viata ta ....dar exista sufletul care iti spune altceva si pune piedici gandirii ... offfffff ce greu e!!!!
fuzica
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:38
Daca ceea ce faci este gresit reactia lui este sa fuga cand te porti frumos cu el, parerea mea ca data viitoare sa ii tragi cu polonicul in cap.Iar in clipa cand o sa iti cade in genunchi poti sa il intrebi:
-Ma iubesti, dragule?
kudika023770
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:44
in orice relatie a oricarui cuplu nu vad violenta niciodata...nici chiar la sfarsit sau la despartire cand se arunca vorbe grele nu admit violenta verbala sau fizica. tonul este ridicat intr-adevar ...dar se discuta ca intre oameni...fara jigniri si prostii de genul ...polonic, oale si toata vesela din casa....nu-si au rostul pt ca despartirea oricum se produce ......................................
fuzica
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:51
dar daca sunt si copii la mijloc?
ruxy83
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:17
aceleasi lucruri si eu...si la fel si eu am gasit catusi de putin curaj in Dumnezeu
acum am facut o schimbare enorma in absolut tot
:)
ma bucur ptr tn ca ai trecut peste
dar niciodata nu o sa treci peste de tot
ai talent si tu
defapt si eu dupa despartire puteam sa scriu si carti la cat de filosofa devenisem
kudika175186
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:18
SI eu m-am regasit in aceste cuvinte si ganduri......Am citit tot si....am retrait trecutul.....Asa e, cand ceva s-a rupt, oricat ai reinnoda, nu va fi niciodata la fel...!Te schimba cum nu ai crezut vreodata ca se va putea...Cine nu a trecut printr-o astfel de situatie,ii e usor sa faca supozitii si sa-si dea cu parerea...Si poate sa condamne....Nu e usor sa treci prin asa ceva, nu e usor deloc! E ....cumplit si ingrozitor! Nici eu nu regret nimic! Doar ca....pretul platit de mine a fost prea mare...Mi-am pierdut sufletul si ...oricat as incerca, niciodata nu voi putea sa mai am incredere in cineva....Si de iubit..., nici nu se mai pune problema! Nimeni nu merita sacrificiul nostru! Nu o sa mai ofer incredere neconditionata nimanui, niciodata! O experienta mi-a fost suficienta, alta nu va mai fi! Pentru ca nu o sa mai dau ocazia! Mda.....cam asta e!
avallon
Postat pe 3 Octombrie 2010 21:47
Uitasem...si eu mi-am regasit "linistea" alaturi de Dumnezeu! Numai Cel de Sus a fost alaturi de mine si nu mi-am pierdut mintile ! EL a fost salvarea mea! Si inca e.............
avallon
Postat pe 3 Octombrie 2010 21:50
am trecut si eu prin ce ai trecut tu doar ca eu i am mai dat o sansa si am regretat enorm
sonia_maria
Postat pe 3 Octombrie 2010 22:43
ma numesc ana,,prin aceste momente trec si eu,,si ma refer la faptul ca inca mai stau cu el,,viatza trece pe linga mine,,ma inseala,,accept si asta,,nam curajul sa ma despart,,ma jicneste non stopp,dami un sfat te roggg aspet raspuns,plyzz pup
kudika087234
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:25
De la: kudika087234, la data 2010-10-04 00:25:13ma numesc ana,,prin aceste momente trec si eu,,si ma refer la faptul ca inca mai stau cu el,,viatza trece pe linga mine,,ma inseala,,accept si asta,,nam curajul sa ma despart,,ma jicneste non stopp,dami un sfat te roggg aspet raspuns,plyzz pup
...si eu dupa 1 an jumate lam iertat si regret enorm,,dar nu stiu ce sa mai fac,,
kudika087234
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:26
De la: kudika087234, la data 2010-10-04 00:25:13ma numesc ana,,prin aceste momente trec si eu,,si ma refer la faptul ca inca mai stau cu el,,viatza trece pe linga mine,,ma inseala,,accept si asta,,nam curajul sa ma despart,,ma jicneste non stopp,dami un sfat te roggg aspet raspuns,plyzz pup

jiCneste`l si u facand stanga`mprejur si fara nici o explicatie!Bafta!
AdrianaR
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:28
De la: kudika087234, la data 2010-10-04 00:26:46
De la: kudika087234, la data 2010-10-04 00:25:13ma numesc ana,,prin aceste momente trec si eu,,si ma refer la faptul ca inca mai stau cu el,,viatza trece pe linga mine,,ma inseala,,accept si asta,,nam curajul sa ma despart,,ma jicneste non stopp,dami un sfat te roggg aspet raspuns,plyzz pup
...si eu dupa 1 an jumate lam iertat si regret enorm,,dar nu stiu ce sa mai fac,,
ador povestea ta,,imi vine sa pling,pt,ca ma gasesc chiar in olala aceea,,lam iertat,,si face din nou,,de 6 ani doar zile negre am ,,nu mai stiu ce sa fac cu el nu e bine fara el nici pe atat,,,:(:(:(:(:(
kudika087234
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:30
De la: kudika087234, la data 2010-10-04 00:30:39
De la: kudika087234, la data 2010-10-04 00:26:46
De la: kudika087234, la data 2010-10-04 00:25:13ma numesc ana,,prin aceste momente trec si eu,,si ma refer la faptul ca inca mai stau cu el,,viatza trece pe linga mine,,ma inseala,,accept si asta,,nam curajul sa ma despart,,ma jicneste non stopp,dami un sfat te roggg aspet raspuns,plyzz pup
...si eu dupa 1 an jumate lam iertat si regret enorm,,dar nu stiu ce sa mai fac,,
ador povestea ta,,imi vine sa pling,pt,ca ma gasesc chiar in olala aceea,,lam iertat,,si face din nou,,de 6 ani doar zile negre am ,,nu mai stiu ce sa fac cu el nu e bine fara el nici pe atat,,,:(:(:(:(:([/quot

draga mea dar de ce nu poti ...te intretine , esti la mana lui ...ca alte motive nu vad ...sa nu mi zici ca l iubesti ca nu te cred...doamne sfinte
bella28
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:02
eu inteleg sa acordati si a doua sansa , dar daca vedeti ca nu merge ..de ce continuati ...daca se ajunge la jigniri, inselat ..etc ...cum puteti accepta sa fiti in halul asta de umile ....nu va iubiti pe voi dar aveti pretentia sa va iubeasca altcineva...
bella28
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:05
De la: lempika, la data 2010-10-04 09:05:34eu inteleg sa acordati si a doua sansa , dar daca vedeti ca nu merge ..de ce continuati ...daca se ajunge la jigniri, inselat ..etc ...cum puteti accepta sa fiti in halul asta de umile ....nu va iubiti pe voi dar aveti pretentia sa va iubeasca altcineva...
de inselat e foarte greu sa dovedesti daca nu l-ai prins in flagrant..de la banuieli si pana la fapta e cale lunga nu crezi,,,,???
kudika029282
Postat pe 4 Octombrie 2010 13:16
trebuie sa te trezesti..da-ti singura cu ghiveciul in cap daca nu-ti pica unul din vreun balcon nu pot sa continui asa,o viata ai...si nu te-a castigat la loto..sfatul meu este sa dispari intr-o zi cu hainute si tot ce ai acolo...fara nici o urma fara nici un bilet nimic..daca poti sa-l si arzi cu ceva..si-o merita din plin,si chiar daca razbunarea e arma prostului,pe moment e asa duuulce si te face sa te simti mai bine.si pleaca..pleaca undeva unde nu s-ar gandi niciodata sa te caute(asta daca ar fi posibil sa faca asa).nu pot sa spun ca stiu ce simti pentru ca fiecare om traieste diferit ..dar am trecut pritr-o relatie grea si exact asta am facut.si vreau sa spun ca in momentul in care am inchis usa case in care nu mai era nimic al meu si am plecat cu ultimile lucruri in mana,am simtit cea mai mare usurare,am simtit ca pentru prima data dupa 2 ani fac ceva bun pentr mine.din acel moment tot ce am simtit pentru el tot acest timp s-a prefacut in scrum ,si eu am inceput din nou sa zambesc si sa fiu fericita,eu..asa cum trebuia sa fie.poate la tine nu o sa fie asa,poate o sa plangi o saptaman,o lunha un an..2..dar intr-o zi o sa incetezi sa mai plangi.crede-ma!timpul trece si sterge!!!!o sa incepi sa te placi iar si sa te respecti,o sa-ti acorzi timp si o sa faci lucruri bune pentru tine:

ia-ti inima in dinti ca trecut pre mult timp deja..si intr-o zi ai sa regreti,timpul trece altfel pentru noi femeile si nu vrei sa te trezesti batrana si urata..fara sa mai poti face nimic
nu e timpul trecut...tine doar de tine!daca nu-ti ie bine fa ceva si schimba asta draga mea
meriti mai mult
multa bafta
condo003578
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:13
Nu regret ca mi-am sacrificat timpul citind articolul tau ..doar cei care au trecut sau trec prin aceasta situatie,vor recunoaste ca ai dreptate!
creatzagirl
Postat pe 4 Octombrie 2010 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadou de paste 7 De la: crisoake 8 Aprilie 2014 21:22
am nevoie de sfaturi 12 De la: stem_29 20 August 2010 22:25
Am nevoie de un sfat!!! 9 De la: cristiana_cris 10 Noiembrie 2009 12:37
Trash The Dress- poezia asezata in rama 2 De la: Dor_a 18 Octombrie 2009 08:30
il iubesc,ma iubeste dar o f**e pe alta 96 De la: verraa 18 Aprilie 2011 13:30