Setari Cookie-uri

fostul iubit si a gasit jumatatea in 3 luni?ce parere aveti

Buna.Sper sa treci peste toate momentele acestea urate .Poate in timp ii vei multumi destinului ca nu s-a terminat mai rau. Cred ca toti trecem prin aceste momente urate din viata. In general,barbatii isi cauta alinarea mai repede in alte brate,noi stam si suferim. Si pt ce? VIATA MERGE INAINTE SI CU EI SI FARA EI. Este o vorba din batrani 'orice sac isi are peticul'.Fruntea sus si mult noroc in viata
lily_ingerash
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:32
Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, dar a trecut. Aveam o relatie in care nu eram fericita. Ne certam zilnic, nu aveam voie sa ies din casa fara el. Pana am hotarat sa luam o pauza. A fost incantat de decizia mea. Dupa cateva zile am vrut sa ne impacam (mentionez ca in timpul relatiei m-a facut sa imi pierd increderea in mine si respectul fata de propria persoana, sa cred ca sunt nimic fara el) si imi spunea ca ar trebui sa mai stam o perioada asa (pana se linistesc lucrurile), dar de fapt era cu altcineva. Lumea e mica, deci fara sa fac ceva am aflat de acea persoana..... Am inceput sa ies cu prietenii mei, pe care nu ii mai vazusem pt ca nu aveam voie(se pare ca proverbul ,, hotul de furat se teme" este adevarata). Dupa 3 luni m-a cautat, stiind ca nu mai sufar dupa el (aveam si prieteni comuni) si nu l-am mai cautat, incercand sa fie din nou cu mine. Probabil l-as fi iertat pt ca il mai iubeam, dar el voia 2 relatii, ceea ce nu a-si fi acceptat (nu ma vad in postura de a 2-a iubita). Aceasta intamplare m-a facut sa imi dau seama ca nu am pierdut nimic si am ajuns sa o compatimesc pe cea care l-a luat de langa mine (se pare ca ea ma cunostea si chiar dupa aproape un an m-a acuzat ca voiam sa ii iau SOTUL). Am fost singura 2 ani, nu ca nu puteam avea o relatie (oferte erau), dar am avut nevoie de aceasta perioada pt a ma regasi pe mine si pentru a sti ce vreau de la persoana de langa mine.
Acum sunt fericita langa barbatul pe care il iubesc si care ma iubeste neconditionat, care ma respecta si care ma face sa ma simt frumoasa chiar si atunci cand nu ma simt. Am gasit acea persoana care se ridica peste asteptarile mele (in 2 ani descoperisem ce mi-as dori de la celalalt). Si pt tine e cineva acolo. Trebuie doar sa afli cine esti tu si ce vrei de la persoana pe care o doresti. Datorii avea si fostul prieten, dar am lasa-o balta. Acum nu are mai mult (poate nici fericiti nu sunt in cuplu, tinand cont de temerile pe care le au amandoi). Eu mi-am gasit linistea si mi-am dat seama ca acea relatie ma sleia de puteri si ma facea tot mai nefericita. Eram doar o prizoniera. Capul sus, munceste in continuare, pentru tine, ca timpul le rezolva pe toate. Nu iti plange de mila, ca ai puterea de a fi mai buna decat erai inainte (din toate punctele de vedere). Succes
kudika185905
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:03
Nu face o tragedie din asta...acum e normal sa suferi sa te doare ...dar va trece.. Ai trecut si tu prin ce au trecut multe altele...la fel si yo..am avut o relatie de 4 ani..sa terminat..si la 2 saptamani l-am cunoscut pe actualul sotz.Sunt foarte fericita...:)
Ioana_7989
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:24
De la: mireladoncut, la data 2010-10-08 16:47:02
De la: delicacy, la data 2010-10-08 16:37:20
De la: kudika322423, la data 2010-09-23 09:20:18ne am lasat pe 1 iunie si acum a descoperit ca femeia pt care ma lasase( veche prietena de 7 ani de zile si cu 6 ani mai mare )intr o luna desi aveam planuri la usa si mi lasasem locul de munca pt a convietui din septembrie cu el e jumatatea lui.
a revazut o in luna aprilie dupa o luna de msj fierbinti mai mult ale ei. s a indragostit lulea si saptamana
asta merg sa traiasca impreuna. Culmea e ca ea traieste viata si proiectele mele merge cu masina noastra cumparata in jumatate si traieste in zona pe care eu o alesesem. cate coincidente dureroase.a fost fulgerat cum spune el si nu i a ma pasat de nimic.
desi sufar ca un caine caci dupa 5 ani te simti aruncata ca o carpa veche si inlocuita in timp record ma gandesc ca poate asa a fost destinul sa sufar eu ca ei 2 sa fie fericiti sa se intalneasca
mai spune domnul ca nu putea sa se sacrifice ca sa aiba constiinta curata.si sacrificiile mele unde sunt?orele istovitoare de munca ,alergatura ,gatitul etc.si colaboratul la toate cheltuielile inclusiv masina unde au ramas.
caci nu ma mai iubesti inteleg dar elogiile despre nou iubita si jignirile putea sa le tina pentru el.5 ani de bune si rele ar trebui sa aiba o valoare mai ales ca am fost fiecare prima iubire a celuilalt
un pic de respect cred ca l meritam.nu credeti????

nu stii sa te exprimi, esti confuza, cu gramatica ce sa mai zic...o fi vrut si omul ceva mai bun...


Bai dar sunteti de groaza...Are si omul o problema de suflet si in loc sa-l sfatuiti ii dati cu gramatica. Va mai numiti crestini. Vai mama voastra. mai esti si femeie si nu prea tanara. Parca are vreo importanta asta. Eu sunt o impatimita a limbii romane dar aici nu e cazul. Va legati ca rahatul de pantof...
monix79
Postat pe 9 Octombrie 2010 16:39
Buna.si eu am trecut printr-o experienta la fel de urata.eram impreuna de 2 ani,locuiam impreuna si urma sa ne casatorim...aveam totul pregatit, faceam 2 nunti k eram di zone diferite....si cu trei zile inainte de nunta m-a lasat sub pretextul k nu e pregatit sa se insoare....l-am lasat o perioada sa se gandeasca bine, zicand k are nevoie de timp sa stea singur sa se gandeasca si intr-o saptamana s-a dus in concediu in turcia cu o tipa, actuala iubita.........pe care banuiesc k o avea si cand eram impreuna.........si eu am facut sacrificii pt relatie poate mult mai multe decat tine, dar asta e, nu poti face nimic dragoste cu deasila nu se poate.....au trecut 3 luni de la despartire,ranile inca nu m-i s-au inchis dar timpul le rezolva pe toate....vei vedea k o sa fie bine si pt tine, trebuie sa ai incredere si sa privesti spre viitorul care te asteapta...lasa trecutul,........stiu k este greu dar asta este, si eu am momente cand ma gandesc la tot ce a fost si la noi a fost ceva frumos, in sensul k ne-am inteles f bine,nu ne-am certat niciodata, dar asa sunt barbatii schimbatori si imaturi.iti doresc sa-ti gasesti jumatatea.... sa fiti fericite toate
liwy
Postat pe 9 Octombrie 2010 18:06
Si eu am trecut prin ceva asemanator.Este f greu dar datoria ta este sa te retragi pt a te vindeca si a merge mai departe.Eu nu regret ca am facut asta cu toate ca lumea imi spunea ca e pacat dupa 4 ani de relatie...
Bulyna
Postat pe 9 Octombrie 2010 18:22
De la: Barbie30, la data 2010-10-09 09:20:54
De la: ionelaela, la data 2010-10-09 00:55:15
De la: Barbie30, la data 2010-09-23 10:38:48Fiecare alege ce considera ca este mai bine pentru el,se pare ca el acum crede ca ea este cea mai potrivita.O perioada a crezut ca esti tu,tocmai de aceea a stat 5 ani cu tine si v-ati facut planuri,dar omul se schimba pe zi ce trece,isi doreste altceva....Tot ce poti sa faci este sa te impaci cu gandul si sa mergi mai departe.
“Iubirea, las-o libera…daca e ta, sta langa tine; daca a plecat ,inseamna ca nu a fost niciodata a ta.”


si mie imi place cugetarea asta...dar nici cand se intoarce poate iar sa nu fie al tau ..uoff , uoff iubirile astea


depinde din ce motive se intoarce.


ca a simtit ca nu vrea sa ma piarda asa usor..oricum trecutul cu trecut ..in fine
ionelaela
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:12
Draga mea Curaj! Vrei sa fii tare ?ati avut 5 ani impreuna...daca as fi in locul tau m-as impaca cu el si apoi i-as da papucii...Si sta in tine sa faci asta !! Barbatii se simt atrasi de fructul oprit....poate de asta a fost prietena ta.Iar ea mi se pare o tipa ce nu are incredere in ea ...sa aibe prietenul ei ,masina ei,locurile saleE jenant dar daca esti puternica si ai un pic de tupeu crede-ma ca vei reusi sa intorci situatia in favoarea ta.Pana atunci iesi,distreaza-te ,mergi la shopping si fa tot ce ai vrut sa faci in 5 ani...si mai ales nu iti neglija prietenii!!Daca vrei sa vb intra pe manugh2004@yahoo.ro!
manutzul
Postat pe 9 Octombrie 2010 23:00
citesc postarile vostre si desi vad cati oameni atatea probleme tot imi vine sa mor, pur si simplu.
am un bebe de 11 luni si dupa o relatie de 3 ani, cu un barbat pe care chiar il consideram acela, altfel nu il luam de sot, am ajuns sa blestem clipa cand l-am cunoscut.
cunosc pe propria piele o multime din cele amintite de voi: jigniri, indiferenta, nesimtire, descalificare, efort sa tii relatia, dezamagirea profunda cand simti minciuna care pangareste tot ce altadata credeai frumos si multe altele.
ce e tragic insa e ca nu te incalzeste cu nimic faptul ca mai sunt atatia altii dintre noi trecuti prin aceeasi experienta.
cand te doare sufletul si de la el toate celelalte, e atat de .... nu exista cuvinte...
pana nu se impaca omul cu sine si nu trece prin si peste asta, in van sunt toate incurajarile, in van sunt toate sfaturile.
de la noi vin ranile, tot de la noi si vindecarile.
slava Domnului inca ca ne-a dat Dumnezeu darul vorbirii si ne putem astfel descarca: altfel, probabil ar fi plina lumea de oameni morti de inima rea. toate cele bune si multa iubire sincera!
e prea scurta viata pentru ca sa fim altfel decat buni!!!
amor_amor
Postat pe 9 Octombrie 2010 23:03
mamaliga ei de treaba. acu nu,mi fac bine mie, si.ti va fii greu de inteles. in univers totul are un inceput si un sfarsit, daca vrem sa supravietuim, ne adaptam. bune, rele, toate fac parte din sistem , faptele trecute trebuie depasite, de suntem inteligenti invatam si punem in aplicatie experientele trecute!
de intelegi ai nevoie de putin timp si esti vindecata sa ma crezi
kudika171147
Postat pe 10 Octombrie 2010 07:47
666 ZICE : VEZI ? AIA CU 6 ANI MAI MARE ARE EXPERIENÞÃ , AMORUL NU SE ÎNVAÞÃ LA F.F.
kudika312524
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:08
geo, draga, te vad prin toate topicurile ca-ti bagi nasucul (intr-o revista pt FEMEI, concluzia o tragi tu).
am un lucru sa-ti spun: esti al naibii de misogin, un needucat si un rautacios fin fire. ori incetezi sa scrii pe forum, ori raspunde ca un om civilizat.



pt fata care a postat topicul (scuze, n-am retinut numele): incearca sa te resemnezi, este adevarat ca se va intoarce roata, nu ca va suferi el, ci ca vei fi tu fericita. Dumnezeu e sus si vede tot. dar totusi, poate macar bunurile materiale poti sa le recuperezi, practic e munca ta acolo. cat despre el... chiar daca va veni inapoi, ridica fruntea, uitat-te la el cat de mizer pare, dupa tot ce ti-a facut, si mergi mai departe.a facut-o o data , o va face si a doua oara, nu merita efortul.

numai bine!
QUEEN_ANNE
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:36
buna... as vrea sa va da-ti cu parerea si in cazul meu...poate imi da-ti un sfat...
vb cu un baiat de 1 an si cateva luni....mereu era ff dragastos...chiar si cand ne certam si era vina mea tot el ma cauta...
dar de cateva zile s-a schimbat....(fata de mine nu dar pare ceva suspect...vb des la tel...adik isi incarca tel mereu si nu are priteni ca sa zik k vb cu ei si asa ceva el nu facea cand vine la mn nu face altceva decat sa doarma....sa uita mereu la te..ceas...) sincer nu il mai inteleg...
oare sa aibe alta?
valentyna_ella
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:05
De la: valentyna_ella, la data 2010-10-10 11:05:24buna... as vrea sa va da-ti cu parerea si in cazul meu...poate imi da-ti un sfat...
vb cu un baiat de 1 an si cateva luni....mereu era ff dragastos...chiar si cand ne certam si era vina mea tot el ma cauta...
dar de cateva zile s-a schimbat....(fata de mine nu dar pare ceva suspect...vb des la tel...adik isi incarca tel mereu si nu are priteni ca sa zik k vb cu ei si asa ceva el nu facea cand vine la mn nu face altceva decat sa doarma....sa uita mereu la te..ceas...) sincer nu il mai inteleg...
oare sa aibe alta?


De ce nu-l intrebi deschis pe el? Ti-e teama ca s-ar adeveri banuiala ta si l-ai pierde ?
Daca are alta si-i place mai mult oricum il pierzi asa ca mai bine vorbeste cu el poate poti sa mai schimbi ceva , daca este cazul .

Postat pe 10 Octombrie 2010 11:10
De la: mireladoncut, la data 2010-10-08 16:47:02
De la: delicacy, la data 2010-10-08 16:37:20
De la: kudika322423, la data 2010-09-23 09:20:18ne am lasat pe 1 iunie si acum a descoperit ca femeia pt care ma lasase( veche prietena de 7 ani de zile si cu 6 ani mai mare )intr o luna desi aveam planuri la usa si mi lasasem locul de munca pt a convietui din septembrie cu el e jumatatea lui.
a revazut o in luna aprilie dupa o luna de msj fierbinti mai mult ale ei. s a indragostit lulea si saptamana
asta merg sa traiasca impreuna. Culmea e ca ea traieste viata si proiectele mele merge cu masina noastra cumparata in jumatate si traieste in zona pe care eu o alesesem. cate coincidente dureroase.a fost fulgerat cum spune el si nu i a ma pasat de nimic.
desi sufar ca un caine caci dupa 5 ani te simti aruncata ca o carpa veche si inlocuita in timp record ma gandesc ca poate asa a fost destinul sa sufar eu ca ei 2 sa fie fericiti sa se intalneasca
mai spune domnul ca nu putea sa se sacrifice ca sa aiba constiinta curata.si sacrificiile mele unde sunt?orele istovitoare de munca ,alergatura ,gatitul etc.si colaboratul la toate cheltuielile inclusiv masina unde au ramas.
caci nu ma mai iubesti inteleg dar elogiile despre nou iubita si jignirile putea sa le tina pentru el.5 ani de bune si rele ar trebui sa aiba o valoare mai ales ca am fost fiecare prima iubire a celuilalt
un pic de respect cred ca l meritam.nu credeti????

nu stii sa te exprimi, esti confuza, cu gramatica ce sa mai zic...o fi vrut si omul ceva mai bun...


Bai dar sunteti de groaza...Are si omul o problema de suflet si in loc sa-l sfatuiti ii dati cu gramatica. Va mai numiti crestini. Vai mama voastra. mai esti si femeie si nu prea tanara. Parca are vreo importanta asta. Eu sunt o impatimita a limbii romane dar aici nu e cazul. Va legati ca rahatul de pantof...

Nu ma mira ca te-a lasat!...si ce limbaj ai
ioanna22
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:13
Oamenii se schimba.Au aspiratii si vise si isi doresc din ce in ce mai mult de la viata.Daca nu ar fi asa, consider ca am fi anormali. Poate el crede ca ii e mai bine langa fata aia in momentul asta. Asta nu exclude varianta in care la un moment dat ii va parea rau si va alerga inapoi la tine, moment in care fireste - sper- il refuzi. Daca nu i-a pasat de sacrificiile pe care le-ai facut pentru el, de zilele de munca, de banii impartit pe jumatate si de masina pe care acum o platesti singura, inseamna ca nu i-a pasat niciodata cu adevarat. Stiu ca este usor sa dai sfaturi, e si mai usor sa stai pe margine si sa privesti, dar fii tare, arata-i nemernicului ca esti mai buna ca el, ca poti si fara el. Chiar daca seara cand pui capul pe perna plangi, o sa treaca. Cand totul se naruie in jurul tau, fii fericita, tu tot in picioare ai ramas. Te pup
jenn
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:05
De la: QUEEN_ANNE, la data 2010-10-10 10:36:53geo, draga, te vad prin toate topicurile ca-ti bagi nasucul (intr-o revista pt FEMEI, concluzia o tragi tu).
am un lucru sa-ti spun: esti al naibii de misogin, un needucat si un rautacios fin fire. ori incetezi sa scrii pe forum, ori raspunde ca un om civilizat.



pt fata care a postat topicul (scuze, n-am retinut numele): incearca sa te resemnezi, este adevarat ca se va intoarce roata, nu ca va suferi el, ci ca vei fi tu fericita. Dumnezeu e sus si vede tot. dar totusi, poate macar bunurile materiale poti sa le recuperezi, practic e munca ta acolo. cat despre el... chiar daca va veni inapoi, ridica fruntea, uitat-te la el cat de mizer pare, dupa tot ce ti-a facut, si mergi mai departe.a facut-o o data , o va face si a doua oara, nu merita efortul.

numai bine!


ok!
care este diferenta intre ce am scris io si ce ai scris tu!!?
io zic ca doar tonu', abordarea si stilu'. in ansamblu', amandoi i-am recomandat acelasi lucruri, fara exceptie!

cat despre faptul ca este o revista pentru femei, ma vad nevoit sa repet a nu stiu cata oara ca este un forum, nu o revista si ca nu exista interdictii in prezenta masculilor.
iar despre ultimatumul tau, ti-as arata ce as face cu el, da' sunt inca un om civilizat.
faptu' ca esti femeie nu te califica automat sa pretinzi din partea celorlalti membrii asa ceva!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:30
bravo lui! si te-a invitat la nunta?!
tavi85
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:32
Buna, pot sa spun ca tu stai bine fata de mine care tot dupa 5 ani si-a gasit in cateva zile pe altcineva si culmea toate starile depresive care le avea cu mine acum au disparut, stari care din punctul meu de vedere au aparut in urma cu 2 ani din cauza ca s-a suprasolicitat. in tot acest timp am fost langa ea, am sustinut-o in tot ce a vrut sa faca, i-am suportat un comportament mizer iar acum de cand este cu nenea "Gimi" imi spune ca deja nu mai are treaba cu nervii, ce sa inteleg eu din toata chestia asta? ca eu am fost cel care fiind alaturi de ea in momentele nasoale eram cel care de fapt intretinea acele stari depresive. asta este, viata este o ....... Sincer sa fiu nu prea mai stiu cum trebuie sa fi in ziua de astazi, cum sa te comporti cu partenera/ partenerul. a inebunit lumea de tot. bafta
ciuby_33
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:05
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-10 14:30:49
De la: QUEEN_ANNE, la data 2010-10-10 10:36:53geo, draga, te vad prin toate topicurile ca-ti bagi nasucul (intr-o revista pt FEMEI, concluzia o tragi tu).
am un lucru sa-ti spun: esti al naibii de misogin, un needucat si un rautacios fin fire. ori incetezi sa scrii pe forum, ori raspunde ca un om civilizat.



pt fata care a postat topicul (scuze, n-am retinut numele): incearca sa te resemnezi, este adevarat ca se va intoarce roata, nu ca va suferi el, ci ca vei fi tu fericita. Dumnezeu e sus si vede tot. dar totusi, poate macar bunurile materiale poti sa le recuperezi, practic e munca ta acolo. cat despre el... chiar daca va veni inapoi, ridica fruntea, uitat-te la el cat de mizer pare, dupa tot ce ti-a facut, si mergi mai departe.a facut-o o data , o va face si a doua oara, nu merita efortul.

numai bine!


ok!
care este diferenta intre ce am scris io si ce ai scris tu!!?
io zic ca doar tonu', abordarea si stilu'. in ansamblu', amandoi i-am recomandat acelasi lucruri, fara exceptie!

cat despre faptul ca este o revista pentru femei, ma vad nevoit sa repet a nu stiu cata oara ca este un forum, nu o revista si ca nu exista interdictii in prezenta masculilor.
iar despre ultimatumul tau, ti-as arata ce as face cu el, da' sunt inca un om civilizat.
faptu' ca esti femeie nu te califica automat sa pretinzi din partea celorlalti membrii asa ceva!
QUEEN_ANNE
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:14
uita-te la ce mi-ai scris mie, spre exemplu...
mai gandeste-te o data cat de civilizat esti, daca ai face ceva ce nu poate fi specificat cu ultimatumul meu.
iti zic eu ce esti: un frustrat
iar acesta a fost ultimul meu mesaj adresat tie
sa fii sanatos
QUEEN_ANNE
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:17
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 22:12:41Cateodata mi as dori sa o dea in bara si fostul meu si fostul tau macar atata satisfactie sa avem.n ar fi frumos??

un salut calduros.


eu nu inteleg cum ai facut investitii fiind necasatorita cu el. multi zic ca e demodata casatoria si ca e doar un act. vezi, tocmai actul asta te ajuta sa iti recuperezi munca. niciodata nu faci investitii cu alta persoana decat daca vrei tu sa i le faci cadou. eu daca ma voi desparti de prietena nu ii voi cere nimic. mie mi-a facut placere sa ofer. se pare ca tie nu, iar asta ar fi distrus oricum relatia pe mai tarziu.
leo_
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:08
buna!
tu chiar crezi ca este omul potrivit pt tine? gandeste-te la asta poate meriti mai mult, ia tot ce ti-se cuvine si lasa in spate tot ce e neplacut.
lorylika
Postat pe 11 Octombrie 2010 14:21
De la: leo_, la data 2010-10-11 10:08:39
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 22:12:41Cateodata mi as dori sa o dea in bara si fostul meu si fostul tau macar atata satisfactie sa avem.n ar fi frumos??

un salut calduros.


eu nu inteleg cum ai facut investitii fiind necasatorita cu el. multi zic ca e demodata casatoria si ca e doar un act. vezi, tocmai actul asta te ajuta sa iti recuperezi munca. niciodata nu faci investitii cu alta persoana decat daca vrei tu sa i le faci cadou. eu daca ma voi desparti de prietena nu ii voi cere nimic. mie mi-a facut placere sa ofer. se pare ca tie nu, iar asta ar fi distrus oricum relatia pe mai tarziu.


no ofence, leo, dar vorbesti straniu de lejer. ma faci sa ma intreb, inevitabil, ce ai oferit domnisoarei - prietena ta.
ursuleti de plus?
probabil ca nici eu nu as lua asa ceva inapoi, desi in momentul asta as sterge inclusiv praful dupa mine. :D
cand o femeie ia in serios o relatie, pe langa ca investeste, se investeste: cunoscatorii stiu despre ce vorbesc.
investesti munca, la job si acasa, cresti copii, fie si necasatoriti fiind, faci si dregi.
si apoi imparti!!!
sunt ale noastre!!!
e buna casatoria la ceva, e drept, dar e si complicat, simultan.
te apara de arbitrariu, dar nu si de meschinarie.
cand ajungi ca aia e a mea, aia e a ta, te ...muti in ea relatie si pa.
ia de aici si pleaca, sfantu... aia sunt coproprietari, nu mai sunt soti (cu proprietate devalmasa, apropo!)
numai bine!
amor_amor
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:35
De la: QUEEN_ANNE, la data 2010-10-10 16:17:09uita-te la ce mi-ai scris mie, spre exemplu...
mai gandeste-te o data cat de civilizat esti, daca ai face ceva ce nu poate fi specificat cu ultimatumul meu.
iti zic eu ce esti: un frustrat
iar acesta a fost ultimul meu mesaj adresat tie
sa fii sanatos



esti al naibii de misogin, un needucat si un rautacios fin fire.
la care plusesz cu: frustrat!!

daca gasesti in mesajele un singur cuvant care sa-ti fie adresat si sa reprezinte o injurie, adjectiv, invectiv sau vreo forma subtila de jignire, mananc tastatura!

multumesc de urare. cuvintele dumneavoastra de sanatate, mi-ai adus bucurie-n inima si vreau, pe acesta cale, sa va adresez acelasi multumiri si urari de sanatate. fie ca ziua dumneavoastra de maine sa fie o minunatie iar inima sa va tresale de bucurie.
si virtute!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 11 Octombrie 2010 22:09
De la: amor_amor, la data 2010-10-11 20:35:32
De la: leo_, la data 2010-10-11 10:08:39
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 22:12:41Cateodata mi as dori sa o dea in bara si fostul meu si fostul tau macar atata satisfactie sa avem.n ar fi frumos??

un salut calduros.


eu nu inteleg cum ai facut investitii fiind necasatorita cu el. multi zic ca e demodata casatoria si ca e doar un act. vezi, tocmai actul asta te ajuta sa iti recuperezi munca. niciodata nu faci investitii cu alta persoana decat daca vrei tu sa i le faci cadou. eu daca ma voi desparti de prietena nu ii voi cere nimic. mie mi-a facut placere sa ofer. se pare ca tie nu, iar asta ar fi distrus oricum relatia pe mai tarziu.


no ofence, leo, dar vorbesti straniu de lejer. ma faci sa ma intreb, inevitabil, ce ai oferit domnisoarei - prietena ta.
ursuleti de plus?
probabil ca nici eu nu as lua asa ceva inapoi, desi in momentul asta as sterge inclusiv praful dupa mine. :D
cand o femeie ia in serios o relatie, pe langa ca investeste, se investeste: cunoscatorii stiu despre ce vorbesc.
investesti munca, la job si acasa, cresti copii, fie si necasatoriti fiind, faci si dregi.
si apoi imparti!!!
sunt ale noastre!!!
e buna casatoria la ceva, e drept, dar e si complicat, simultan.
te apara de arbitrariu, dar nu si de meschinarie.
cand ajungi ca aia e a mea, aia e a ta, te ...muti in ea relatie si pa.
ia de aici si pleaca, sfantu... aia sunt coproprietari, nu mai sunt soti (cu proprietate devalmasa, apropo!)
numai bine!


mai nu stiu cum gandesti tu, dar daca faci un cadou fie el ursulet de plus fie apartament e cadou, nu mai ceri inapoi si nu regreti. altfel nu il faci. inseamna ca daca ai nevoie de lucrul ala, tu l-ai oferit nu din dragoste ci ca sa cumperi dragostea persoanei de langa tine.
crede-ma ca am trecut de mult timp de faza ursuletilor, noi la 20 de ani salvam un apartament de la vanzare, asa ca nu cred ca e timpul si locul si nici nu suntem persoanele ca sa discutam lucrurile astea.
leo_
Postat pe 11 Octombrie 2010 23:38
chiar, nu e locul sa discutam chestii serioase. propun sa ne injuram, sa scriem agramat si sa ne uram de dulce.
sunt sarcastica...
inteleg ce spui si respect intru totul punctul tau de vedere.
mai mult, il imbratisez si adopt.
dar in acelasi timp, pt ca sunt o fiinta mica sufleteste si meschina, recunosc, nu ma lasa inima in momentul asta, de ex, sa nu imi insusesc ceva ce am daruit sotului meu, cu ocazia casatoriei, si boul incaltat habar nu are ce reprezinta si cand le-a primit, deci oricum nu are sens sa le pastreze.
nu ma uit la o carpa, nu ma uit la un metal, dar ma uit la ceea ce sufletul meu a pus din el insusi in obiectul ala, cand l-a daruit.
nu pot sa comand omului ce sa faca cu ceva al lui, dar pot sa fac (sau incerc), ca ceva ce pt mine reprezinta in primul rans sentiment si amintire sa fie tratate ca lumea.
boarfe ne putem lua de peste tot, dar ce am simtit intr-un moment sau altul nu ma recuperez, mai ales daca dau liber la calcat in picioare.
toate cele bune: iubiti-va si respectati-va, in primul rand!
asta iei cu tine, restul nu incap in 2 pe 1...
amor_amor
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:55
De la: kudika322423, la data 2010-09-23 09:20:18ne am lasat pe 1 iunie si acum a descoperit ca femeia pt care ma lasase( veche prietena de 7 ani de zile si cu 6 ani mai mare )intr o luna desi aveam planuri la usa si mi lasasem locul de munca pt a convietui din septembrie cu el e jumatatea lui.
a revazut o in luna aprilie dupa o luna de msj fierbinti mai mult ale ei. s a indragostit lulea si saptamana
asta merg sa traiasca impreuna. Culmea e ca ea traieste viata si proiectele mele merge cu masina noastra cumparata in jumatate si traieste in zona pe care eu o alesesem. cate coincidente dureroase.a fost fulgerat cum spune el si nu i a ma pasat de nimic.
desi sufar ca un caine caci dupa 5 ani te simti aruncata ca o carpa veche si inlocuita in timp record ma gandesc ca poate asa a fost destinul sa sufar eu ca ei 2 sa fie fericiti sa se intalneasca
mai spune domnul ca nu putea sa se sacrifice ca sa aiba constiinta curata.si sacrificiile mele unde sunt?orele istovitoare de munca ,alergatura ,gatitul etc.si colaboratul la toate cheltuielile inclusiv masina unde au ramas.
caci nu ma mai iubesti inteleg dar elogiile despre nou iubita si jignirile putea sa le tina pentru el.5 ani de bune si rele ar trebui sa aiba o valoare mai ales ca am fost fiecare prima iubire a celuilalt
un pic de respect cred ca l meritam.nu credeti????




eu cred ca o avea de mult
corinaxg
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:42
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 22:12:41Cateodata mi as dori sa o dea in bara si fostul meu si fostul tau macar atata satisfactie sa avem.n ar fi frumos??

un salut calduros.



n-ai grija, vor avea. stiu eu, un fost de-al meu ajunesese in depresie ca va ramane singur, mi se confesa deseori. l-am iertat cu timpul si apoi si-a gasit si el jumatatea.
IIvan
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:44
De la: amor_amor, la data 2010-10-12 11:55:26chiar, nu e locul sa discutam chestii serioase. propun sa ne injuram, sa scriem agramat si sa ne uram de dulce.
sunt sarcastica...
inteleg ce spui si respect intru totul punctul tau de vedere.
mai mult, il imbratisez si adopt.
dar in acelasi timp, pt ca sunt o fiinta mica sufleteste si meschina, recunosc, nu ma lasa inima in momentul asta, de ex, sa nu imi insusesc ceva ce am daruit sotului meu, cu ocazia casatoriei, si boul incaltat habar nu are ce reprezinta si cand le-a primit, deci oricum nu are sens sa le pastreze.
nu ma uit la o carpa, nu ma uit la un metal, dar ma uit la ceea ce sufletul meu a pus din el insusi in obiectul ala, cand l-a daruit.
nu pot sa comand omului ce sa faca cu ceva al lui, dar pot sa fac (sau incerc), ca ceva ce pt mine reprezinta in primul rans sentiment si amintire sa fie tratate ca lumea.
boarfe ne putem lua de peste tot, dar ce am simtit intr-un moment sau altul nu ma recuperez, mai ales daca dau liber la calcat in picioare.
toate cele bune: iubiti-va si respectati-va, in primul rand!
asta iei cu tine, restul nu incap in 2 pe 1...


ei, vezi acum de ce barbatii "fug" de responsabilitati? pentru ca ei calculeaza ce ai spus tu, fata de femei care ignora lucrurile astea. cand iti legi viata de cineva iti asumi totul, chiar si ca va fi un idiot, pentru ca e numai vina ta pentru viata pe care o traiesti, a nimanui altuia.
leo_
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfaturi 12 De la: stem_29 20 August 2010 22:25
Desparitre stupida 6 De la: kudika_948820 13 Ianuarie 2014 19:10
nu stiu ce sa fac sa mai raman cu iubitul meu sau nu? 16 De la: gina37 8 Decembrie 2009 08:41
M-a parasit..ok..il vreau inapoi... 147 De la: deea_elena 10 Septembrie 2019 00:04
Tratat despre tine 53 De la: lempika 20 August 2010 07:54