Setari Cookie-uri

Viata dupa moarte

Credeti in viata dupa moarte?sau in reincarnare?Sunt sceptica si mi-e foarte greu sa cred ca intradevar ar exista asa ceva...dar parerile sunt impartite...suntem cu adevarat spirite intr-un corp uman supuse la vre-un test de catre Creator?Exista raiul sau iadul despre care imi vorbea mereu bunica sau mama?Care este cu adevarat menirea noastra pe pamant?
Melek88_88
Postat pe 3 Octombrie 2010 07:52
Parerile sunt impartite,unii cred ca exista viata dupa moarte..altii nu concep ideea asta.Unii spun ca dupa moarte te duci la judecata de apoi unde se stabileste daca stai in dreapta sau in stanga Tatalui,altii spun ca sufletul trebuie sa atinga un anumit nivel pentru a ajunge acolo si prin reincarnare poti face asta.Poti sa ai 10 sau 20 vieti pana sa ajungi acolo.Se spune ca imediat dupa moarte,sufletul vede exact unde a gresit si cea a facut bine si isi alege singur urmatoarea reincarnare,mediul propice pentru a repara greselile din vietile anterioare.Se mai spune ca la nivel de subconstient ai toate informatiile despre vietile anterioare si de aici si sentimentul pe care il ai cand abia cunosti o persoana si ai impresia ca o cunosti de o viata,asta se numeste intalnire karmica.Lectiile karmice prin care trebuie sa treci si pe care trebuie sa le inveti le poti afla prin obstacolele pe care le ai.
Asta se spune...tu poti sa crezi ce vrei!
Barbie30
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:25
subscriu
LOPY_71
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:14
Buna,

iti recomand un film ''WHAT DREAMS MAY COME''
Poate primesti ceva raspunsuri la intrebarea ta!

Toate cele bune!
evelina12
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:45
pai ai o atitudine logica, felicitari! tot ce mai ai nevoie e sa fii informata si din punctul asta de vedere!
eu pot sa.ti spun o groaza dar nu te voi putea convinge, tu esti singura care va putea afla adevarul!
spor la treaba!
salut
kudika171147
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:01
of unde ma bag, sa fac bine, uuf, nu.i bine , stii? nu sti, ei:
sti de ce fac asta? ca.mi place poza ce.ai postato si fecior fiind, ma misca frumusetea corporala mama ei de viata!
in fine iaca.sa:
totul in universul asta e nimic altceva decat energie . fizica ne spune ca energia nu se pierde ci e intr.o continua transformare.
asta in tot universul, aci, p pamant energia a luat diferite forme( ca spre exemplu faptura aia supar atragatoare din poza postata de tine), in functie de anumiti factori.
ca oameni, ne prezentam in forma cunoscuta.
acu, toate celulele din organism ne formeaza ca tot, dar modul in care sunt asezate si modul in care interactioneaza intre ele si exterior, ne determina modul de rationare!
dupa parerea ta, daca eu, am fost normal si, intr.o anumita perioada am suferit un accident cerebral, am devenit cucu, precum vezi, sau , poate si mai rau de atat, cand toate celulele creierului meu se vor transforma in te miri ce, crezi tu ca voi mai putea fi capabil sa judec chiar si la nivelul asta minimal?
da, energia nu se pierde se transforma, insa e ceva totusi, informatia! upsi, informatia!
ei da, informatia se pastreaza! iar cine stie cum si cand , informatia asta a ta, cod genetic, ganduri chiar si sentimente, poate fi decodata, de t miri cine, animal, planta, sau, sa nu te mire, roca!
religia? a fost buna pt o vreme, insa, daca nu evoluam, nu stagnam ci, involuam
ai inteles ceva? ei daca, daca nu, no, asta e, tot imi place cea din poza, si, ioi, ioi ce ganduri necrestine ma inunda!
kudika171147
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:23
De la: kudika171147, la data 2010-10-10 08:23:29 of unde ma bag, sa fac bine, uuf, nu.i bine , stii? nu sti, ei:
sti de ce fac asta? ca.mi place poza ce.ai postato si fecior fiind, ma misca frumusetea corporala mama ei de viata!
in fine iaca.sa:
totul in universul asta e nimic altceva decat energie . fizica ne spune ca energia nu se pierde ci e intr.o continua transformare.
asta in tot universul, aci, p pamant energia a luat diferite forme( ca spre exemplu faptura aia supar atragatoare din poza postata de tine), in functie de anumiti factori.
ca oameni, ne prezentam in forma cunoscuta.
acu, toate celulele din organism ne formeaza ca tot, dar modul in care sunt asezate si modul in care interactioneaza intre ele si exterior, ne determina modul de rationare!
dupa parerea ta, daca eu, am fost normal si, intr.o anumita perioada am suferit un accident cerebral, am devenit cucu, precum vezi, sau , poate si mai rau de atat, cand toate celulele creierului meu se vor transforma in te miri ce, crezi tu ca voi mai putea fi capabil sa judec chiar si la nivelul asta minimal?
da, energia nu se pierde se transforma, insa e ceva totusi, informatia! upsi, informatia!
ei da, informatia se pastreaza! iar cine stie cum si cand , informatia asta a ta, cod genetic, ganduri chiar si sentimente, poate fi decodata, de t miri cine, animal, planta, sau, sa nu te mire, roca!
religia? a fost buna pt o vreme, insa, daca nu evoluam, nu stagnam ci, involuam
ai inteles ceva? ei daca, daca nu, no, asta e, tot imi place cea din poza, si, ioi, ioi ce ganduri necrestine ma inunda!
ce ai ma te doare capul
thadoogback
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:26
De la: Barbie30, la data 2010-10-03 09:25:17Parerile sunt impartite,unii cred ca exista viata dupa moarte..altii nu concep ideea asta.Unii spun ca dupa moarte te duci la judecata de apoi unde se stabileste daca stai in dreapta sau in stanga Tatalui,altii spun ca sufletul trebuie sa atinga un anumit nivel pentru a ajunge acolo si prin reincarnare poti face asta.Poti sa ai 10 sau 20 vieti pana sa ajungi acolo.Se spune ca imediat dupa moarte,sufletul vede exact unde a gresit si cea a facut bine si isi alege singur urmatoarea reincarnare,mediul propice pentru a repara greselile din vietile anterioare.Se mai spune ca la nivel de subconstient ai toate informatiile despre vietile anterioare si de aici si sentimentul pe care il ai cand abia cunosti o persoana si ai impresia ca o cunosti de o viata,asta se numeste intalnire karmica.Lectiile karmice prin care trebuie sa treci si pe care trebuie sa le inveti le poti afla prin obstacolele pe care le ai.
Asta se spune...tu poti sa crezi ce vrei!
nu trebe sa crezi ce vrei,,trebe sa crezi ce trebe,,te a stricat cnva rau pe tn cu reincarnarea,,o singura viata avem si trebe sa avem mare grija ce facem si cum facem in ea ,,de asta depinde ce ne asteapta in viata vesnica.......punctttttt
thadoogback
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:31
De la: thadoogback, la data 2010-10-10 08:31:10
De la: Barbie30, la data 2010-10-03 09:25:17Parerile sunt impartite,unii cred ca exista viata dupa moarte..altii nu concep ideea asta.Unii spun ca dupa moarte te duci la judecata de apoi unde se stabileste daca stai in dreapta sau in stanga Tatalui,altii spun ca sufletul trebuie sa atinga un anumit nivel pentru a ajunge acolo si prin reincarnare poti face asta.Poti sa ai 10 sau 20 vieti pana sa ajungi acolo.Se spune ca imediat dupa moarte,sufletul vede exact unde a gresit si cea a facut bine si isi alege singur urmatoarea reincarnare,mediul propice pentru a repara greselile din vietile anterioare.Se mai spune ca la nivel de subconstient ai toate informatiile despre vietile anterioare si de aici si sentimentul pe care il ai cand abia cunosti o persoana si ai impresia ca o cunosti de o viata,asta se numeste intalnire karmica.Lectiile karmice prin care trebuie sa treci si pe care trebuie sa le inveti le poti afla prin obstacolele pe care le ai.
Asta se spune...tu poti sa crezi ce vrei!
nu trebe sa crezi ce vrei,,trebe sa crezi ce trebe,,te a stricat cnva rau pe tn cu reincarnarea,,o singura viata avem si trebe sa avem mare grija ce facem si cum facem in ea ,,de asta depinde ce ne asteapta in viata vesnica.......punctttttt


"Trebe sa crezi ce trebe"?Mai Doog cand vorbim de lucruri fara dovezi,fiecare e liber sa creada ce vrea.Tu poti sa crezi ce vrei,eu i-am spus tipei cele doua variante care sunt spuse de unii si de altii.
Barbie30
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:53
De la: Barbie30, la data 2010-10-10 08:53:59
De la: thadoogback, la data 2010-10-10 08:31:10
De la: Barbie30, la data 2010-10-03 09:25:17Parerile sunt impartite,unii cred ca exista viata dupa moarte..altii nu concep ideea asta.Unii spun ca dupa moarte te duci la judecata de apoi unde se stabileste daca stai in dreapta sau in stanga Tatalui,altii spun ca sufletul trebuie sa atinga un anumit nivel pentru a ajunge acolo si prin reincarnare poti face asta.Poti sa ai 10 sau 20 vieti pana sa ajungi acolo.Se spune ca imediat dupa moarte,sufletul vede exact unde a gresit si cea a facut bine si isi alege singur urmatoarea reincarnare,mediul propice pentru a repara greselile din vietile anterioare.Se mai spune ca la nivel de subconstient ai toate informatiile despre vietile anterioare si de aici si sentimentul pe care il ai cand abia cunosti o persoana si ai impresia ca o cunosti de o viata,asta se numeste intalnire karmica.Lectiile karmice prin care trebuie sa treci si pe care trebuie sa le inveti le poti afla prin obstacolele pe care le ai.
Asta se spune...tu poti sa crezi ce vrei!
nu trebe sa crezi ce vrei,,trebe sa crezi ce trebe,,te a stricat cnva rau pe tn cu reincarnarea,,o singura viata avem si trebe sa avem mare grija ce facem si cum facem in ea ,,de asta depinde ce ne asteapta in viata vesnica.......punctttttt


"Trebe sa crezi ce trebe"?Mai Doog cand vorbim de lucruri fara dovezi,fiecare e liber sa creada ce vrea.Tu poti sa crezi ce vrei,eu i-am spus tipei cele doua variante care sunt spuse de unii si de altii.
de uni si de altii cu capul in nori,,,sunt sute de dovezi
thadoogback
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:56
ramii cu ce ai invatat de la bunica,ca a stiut foarte bine ce sa te invete
kudika224927
Postat pe 10 Octombrie 2010 09:04
De la: kudika171147, la data 2010-10-10 08:23:29 of unde ma bag, sa fac bine, uuf, nu.i bine , stii? nu sti, ei:
sti de ce fac asta? ca.mi place poza ce.ai postato si fecior fiind, ma misca frumusetea corporala mama ei de viata!
in fine iaca.sa:
totul in universul asta e nimic altceva decat energie . fizica ne spune ca energia nu se pierde ci e intr.o continua transformare.
asta in tot universul, aci, p pamant energia a luat diferite forme( ca spre exemplu faptura aia supar atragatoare din poza postata de tine), in functie de anumiti factori.
ca oameni, ne prezentam in forma cunoscuta.
acu, toate celulele din organism ne formeaza ca tot, dar modul in care sunt asezate si modul in care interactioneaza intre ele si exterior, ne determina modul de rationare!
dupa parerea ta, daca eu, am fost normal si, intr.o anumita perioada am suferit un accident cerebral, am devenit cucu, precum vezi, sau , poate si mai rau de atat, cand toate celulele creierului meu se vor transforma in te miri ce, crezi tu ca voi mai putea fi capabil sa judec chiar si la nivelul asta minimal?
da, energia nu se pierde se transforma, insa e ceva totusi, informatia! upsi, informatia!
ei da, informatia se pastreaza! iar cine stie cum si cand , informatia asta a ta, cod genetic, ganduri chiar si sentimente, poate fi decodata, de t miri cine, animal, planta, sau, sa nu te mire, roca!
religia? a fost buna pt o vreme, insa, daca nu evoluam, nu stagnam ci, involuam
ai inteles ceva? ei daca, daca nu, no, asta e, tot imi place cea din poza, si, ioi, ioi ce ganduri necrestine ma inunda!
pummmu
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:35
ce simpatic esti :))
pummmu
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:38
Sufletele noastre au fost trimise pe pamat pentru a-si alege locul in care doresc sa vietuiasca la plecarea din trupuri, astfel, la sfarsitul vietii pamantesti : rudele iti iau averea, viermii iti iau trupul iar sufletul pleaca sa se infatiseze celui caruia i-a servit - lui Dumnezeu sau diavolului.
Sa-ti fie viata luminata !
Gabriela
gastrogabriela
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:30
chiriac_costina
Postat pe 10 Octombrie 2010 20:05
De la: kudika171147, la data 2010-10-10 08:23:29 of unde ma bag, sa fac bine, uuf, nu.i bine , stii? nu sti, ei:
sti de ce fac asta? ca.mi place poza ce.ai postato si fecior fiind, ma misca frumusetea corporala mama ei de viata!
in fine iaca.sa:
totul in universul asta e nimic altceva decat energie . fizica ne spune ca energia nu se pierde ci e intr.o continua transformare.
asta in tot universul, aci, p pamant energia a luat diferite forme( ca spre exemplu faptura aia supar atragatoare din poza postata de tine), in functie de anumiti factori.
ca oameni, ne prezentam in forma cunoscuta.
acu, toate celulele din organism ne formeaza ca tot, dar modul in care sunt asezate si modul in care interactioneaza intre ele si exterior, ne determina modul de rationare!
dupa parerea ta, daca eu, am fost normal si, intr.o anumita perioada am suferit un accident cerebral, am devenit cucu, precum vezi, sau , poate si mai rau de atat, cand toate celulele creierului meu se vor transforma in te miri ce, crezi tu ca voi mai putea fi capabil sa judec chiar si la nivelul asta minimal?
da, energia nu se pierde se transforma, insa e ceva totusi, informatia! upsi, informatia!
ei da, informatia se pastreaza! iar cine stie cum si cand , informatia asta a ta, cod genetic, ganduri chiar si sentimente, poate fi decodata, de t miri cine, animal, planta, sau, sa nu te mire, roca!
religia? a fost buna pt o vreme, insa, daca nu evoluam, nu stagnam ci, involuam
ai inteles ceva? ei daca, daca nu, no, asta e, tot imi place cea din poza, si, ioi, ioi ce ganduri necrestine ma inunda!


Mi-a placut ce ai scris ;) asadar esti adeptul reincarnarii?
DreamHunter
Postat pe 10 Octombrie 2010 22:47
De la: DreamHunter, la data 2010-10-10 22:47:37
De la: kudika171147, la data 2010-10-10 08:23:29 of unde ma bag, sa fac bine, uuf, nu.i bine , stii? nu sti, ei:
sti de ce fac asta? ca.mi place poza ce.ai postato si fecior fiind, ma misca frumusetea corporala mama ei de viata!
in fine iaca.sa:
totul in universul asta e nimic altceva decat energie . fizica ne spune ca energia nu se pierde ci e intr.o continua transformare.
asta in tot universul, aci, p pamant energia a luat diferite forme( ca spre exemplu faptura aia supar atragatoare din poza postata de tine), in functie de anumiti factori.
ca oameni, ne prezentam in forma cunoscuta.
acu, toate celulele din organism ne formeaza ca tot, dar modul in care sunt asezate si modul in care interactioneaza intre ele si exterior, ne determina modul de rationare!
dupa parerea ta, daca eu, am fost normal si, intr.o anumita perioada am suferit un accident cerebral, am devenit cucu, precum vezi, sau , poate si mai rau de atat, cand toate celulele creierului meu se vor transforma in te miri ce, crezi tu ca voi mai putea fi capabil sa judec chiar si la nivelul asta minimal?
da, energia nu se pierde se transforma, insa e ceva totusi, informatia! upsi, informatia!
ei da, informatia se pastreaza! iar cine stie cum si cand , informatia asta a ta, cod genetic, ganduri chiar si sentimente, poate fi decodata, de t miri cine, animal, planta, sau, sa nu te mire, roca!
religia? a fost buna pt o vreme, insa, daca nu evoluam, nu stagnam ci, involuam
ai inteles ceva? ei daca, daca nu, no, asta e, tot imi place cea din poza, si, ioi, ioi ce ganduri necrestine ma inunda!


Mi-a placut ce ai scris ;) asadar esti adeptul reincarnarii?

s'a incurcat la partea cu transformarea in animale plante etc...a vrut sa spuna ca ne transformam in ingrasamant si prin descompunere hranim anumite plante...poate indirect si ceva animale si cam atat
dark_eye
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:32
pai daca este vita dupa moarte nu as putea sa platesc impozitele acolo? cred ca de aia popii nu le platesc...
BEL_AMY1
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:44
Dupa mine da, suntem mult mai mult decat partea fizica, corpurile astea dupa o vreme mor, dar celelalte componente isi vad de drum bine-mersi.

Popii si biserica au luat-o razna rau de tot, dupa mine crestinii (sau in sens mai larg - toate religiile monoteiste) au luat-o rau pe aratura, si n-are nici o legatura ce se zice prin biserici, moschei sau sinagoga, cu realitatea. Cele politeiste sunt ceva mai aproape de realitate, dupa mine.

Eu as zice sa cauti cat mai mult, invata despre mai multe curente, religii, filozofii, si vezi care-ti vine mai bine, care ti se pare ca rezoneaza cel mai fain cu tine si cu ce vezi ca se intampla in jur.

Sa ai in vedere ca atunci cand oamenii "au credinta" in ceva, e doar o speculatie, o speranta in care au investit multa energie emotionala, cu sau fara vreo baza reala.

Adica ar vrea mult mult de tot sa fie cum spun ei, dar in general le lipsesc dovezile clare, si atunci fac cladiri mari si poarta haine complicate, ca sa para mai oficiala treaba. Dar in cele din urma sunt doar idei si supozitii, tre' sa le gandesti si sa vezi care ti se pare mai OK.

Invit orice credincios sa dea cu biblia sau coranu' dupa mine, ca dau si eu inapoi cu logica si statistica, daca n-aveti ce lucra :P
calin_cel_groaznic
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:29
Dupa ce am sa mor, am sa iti trimit un e-mail si am sa ti spun daca exista sau nu viata de apoi, adica daca ne vom mai reancarna s-au nu.Oricum aici, acum ( pt mine) mi se pare viata asta un iad. Cineva spunea mai sus ca dupa ce vom muri, avem sansa sa ne alegem ce forma vrem sa luam, pentru a ne repara unele greseli. Atunci eu cred ca am gresit mult ca mi-am ales forma pe care o am acum :) Nu mi pare rau de copii pe care ii am, dar in rest....stii melodia "Viata mea e o cafea amara"? Asta simt eu acum . Mai bine ma reancarnam intr-un plop, sau intr-o maimuta poate era mai bine
valy_gaby94
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:07
ceva exista sigur dupa moartea fizik.singurul lucru a carei existenta nu poate fi contestata este sufletul.idiferent unde se duce sufletul dupa moarte,la D-zeu sau se reinkrneaza trebuie sa avem grija de el.pt k stim de aici cum este sa te doara sufletul si nu cred k si-ar dori cineva sa sufere si dupa moarte.mai exact:sa se duk in iad sau sa se rinkrneze intr-o viata de kk.deci dak avem grija de suflet mergem in rai sau ne reinkrnam intr-o vta mai buna.
kudika097256
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:33
Buna ma numesc Misulica si referitor la cele mentionate de tine iti pot spune urmatoarele; exista viata dupa moarete dar nu cea care este aici pe pamant caci dupa ce omul moare trupul se va dezintegra va putrezi caci din el am fost facuti iar sufletul va merge fiecare dupa cum afacut in viata de pe pamant , afacut mai mult bine va merge in rai , iar de a facum mai mult rele va merge in iad. Pe lumea cealanta vom fi ficare la varsta de 30 ani nu vor mai fi copii si nici batrani vom fiecare de 30 ani caci aceasta este varsta lui Iisus Hristos cand a inceput sa propovaduiasca in lume. Nu va mai fi barbat si sotie vom fi toti ca fratii. Asa caci toti mari teologi au afirmat caci exista viata dupa moarte.
mysulica
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:35
am fost curand intrebata daca exista fantome. Consider ca noi suntem doar energii care se atrag sau se resping ,daaaaar ..raspunsul la intrebare ...NU pot spune nici da nici ba ,pot spune nu stiu ,pentru ca nu mi s-a dovedit nimic ,real ,deci poate da poate nu ,dar de ce mereu ne batem capul cu, cu riozitati de genul asta ,oare nu avem alte probleme mult mai importante?Haideti sa lasam lucrurile sa se intample atunci cand trebuie ,cand e momentul .Nu degeaba se spune ca omul pana moare tot invata.Toate la timpul lor!!!
kmykmy_grace
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:23
poate nu poate da......nimeni nu stie asta toti ne punem aceasta intrevare
mp3
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:30
Dovezi clare inca nu sunt ca ar exista viata dupa moarte Daca cineva are asa dovezi,va rog anuntati-ma si pe mine....
Caliope
Postat pe 23 Octombrie 2010 06:50
ai ramas la gradinitza
ely4u57
Postat pe 23 Octombrie 2010 06:54
De la: valy_gaby94, la data 2010-10-11 16:07:11Dupa ce am sa mor, am sa iti trimit un e-mail si am sa ti spun daca exista sau nu viata de apoi, adica daca ne vom mai reancarna s-au nu.Oricum aici, acum ( pt mine) mi se pare viata asta un iad. Cineva spunea mai sus ca dupa ce vom muri, avem sansa sa ne alegem ce forma vrem sa luam, pentru a ne repara unele greseli. Atunci eu cred ca am gresit mult ca mi-am ales forma pe care o am acum :) Nu mi pare rau de copii pe care ii am, dar in rest....stii melodia "Viata mea e o cafea amara"? Asta simt eu acum . Mai bine ma reancarnam intr-un plop, sau intr-o maimuta poate era mai bine


E 7 dimineata,sambata si nu pot sa dorm din cauza stresului.Deci,la toti ne e greu..,stiu,nu la fel Cel mai mult m-a impresionat postarea ta.Indiferent cat de greu e in viata asta trbuie sa continui asa cum e si numai TU poti sa ti-o faci mai buna sau mai rea decat atat.Din cate am inteles ai copii,fi mai optimist/a pentru ei,copiii sunt un bun stimulent in viata.Eu stiu melodia aia,e luata dupa varianta sarbeasca ”Poludela”
aandaa
Postat pe 23 Octombrie 2010 07:12
...si moarte nu v-a mai fi si lacrimi si durere!atunci care iad?m-ai repede as spune reincarnare.si apoi gandeste-te la preistorici,cum platesc pentru faptele pe care le-au facut avand in vedere ca nu era scris cuvantul lui dumnezeu...intrebari sunt mii si mii,raspunsul il vom afla dupa moarte.tu pana atunci traieste-ti viata,dar inceara sa faci in asa fel sa nu-ti fie rusine de ceea ce a-i facut iin timpul ei.fi om bun si vei vedea rezultatul!in iad eu nu prea cred,dupa cum spune biblia in apocalipsa ,cand Dumnezeu v-a birui, Satan nu v-a mai fi si toate cele rele vor inceta,atunci care iad?e ilogic...incearca sa citesti ISTORIA RELIGIILOR!te vei lamurii ca ceea ce e pacat pt musulmani nu e si pt.crestini ,etc.etc.etc
kudika099635
Postat pe 23 Octombrie 2010 07:12
...si moarte nu v-a mai fi si lacrimi si durere!atunci care iad?m-ai repede as spune reincarnare.si apoi gandeste-te la preistorici,cum platesc pentru faptele pe care le-au facut avand in vedere ca nu era scris cuvantul lui dumnezeu...intrebari sunt mii si mii,raspunsul il vom afla dupa moarte.tu pana atunci traieste-ti viata,dar inceara sa faci in asa fel sa nu-ti fie rusine de ceea ce a-i facut iin timpul ei.fi om bun si vei vedea rezultatul!in iad eu nu prea cred,dupa cum spune biblia in apocalipsa ,cand Dumnezeu v-a birui, Satan nu v-a mai fi si toate cele rele vor inceta,atunci care iad?e ilogic...incearca sa citesti ISTORIA RELIGIILOR!te vei lamurii ca ceea ce e pacat pt musulmani nu e si pt.crestini ,etc.etc.etc
kudika099635
Postat pe 23 Octombrie 2010 07:12
sunt de acord cu multe si cu multe, nu sunt de acord.lamuriti-ma cu privire la urmatorul aspect: daca populatia globului este in crestere ( mare !!!) de unde sunt sufgletele care le primesc noii nascuti, unde este" fabrica de suflete"
florinnec
Postat pe 23 Octombrie 2010 07:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: Kathara 29 Aprilie 2009 22:26
ma framanta de ceva vreme o nelamurire.... 0 De la: 16 Aprilie 2010 20:21
buna 4 De la: blaa 25 Februarie 2010 22:53
fata-sagetator...baiat-taur...compatibili? 33 De la: kudika227244 10 Iulie 2010 23:29
Eu leu el fecioara..sau balanta!!?? 8 De la: Frankie_Zuzu 2 Iulie 2009 18:09