Setari Cookie-uri

Intalnire doar in week-end

Eu am o relatie de un an de zile la distanta.Eu sunt din baia mare iar el din iasi........................e adevarat ca e greu sa nu te vezi decat o data sau de 2 ori pe luna cu jumatatea ta dar sincer ce te face sa rezisti sunt amintirile frumoase si gandul ca daca reusesti sa depasesti problema distantei relatia va deveni una foarte puternica.Consider ca pentru fericirea ta faci orce mergi chiar pana la capatul pamantului daca e nevoie,e adevarat si ca am avut momente cand era greu si vroiam sa renunt la tot dar EL imi da curaj.Emotia fiecarei intalniri e ceva ce nici imaginatia nu poate imortaliza momentul sau clipa in care trenul pleaca din gara cu unul dintre noi,clipa care fara lacrimi nu e intreaga.Am un singur sfat pentru toti si toate iubirea nu cunoaste limite nici distante iubirea stie doar cat e de bine in bratele celui drag si ca orce exista si e real daca vrei.E greu sa intelegi iubirea e si mai greu sa o explici dar e mai greu atunci cand nu ai cui o da asa ca chiar daca relatia mea e la distanta (14 ore cu trenu) e mai frumoasa decat sa ne vedem in fiecare zi pentru ca el e pentru mine iar eu pentru el.:*:*:*:*
olga_nicoleta
Postat pe 26 Octombrie 2010 17:12
Buna! As vrea sa ma alatur voua, cu cateva cuvinte, celor care traiti aceiasi axperienta ca mine! Eu am o relatie de 4 ani de zile si acum 3 saptamani am plecat din Romania in cautarea unui loc de munca (pentru ca dupa terminarea facultatii in Romania nu am gasit nimic care sa ma multumeasca). Prin urmare din relatia de 4 ani de zile (timp in care am locuit impreuna cu prietenul meu) acum am o relatie la distanta, in schimb nu-mi fac probleme in privinta relatiei noastre, deoarece ne iubim extrem de mult si pretuim fiecare minut la telefon sau pe messenger! Dupa ce o sa-mi gasesc de munca o sa-l aduc si pe el langa mine si vom continua viata in 2 care am inceput-o acum 4 ani! Sper doar sa trec cat mai repede peste perioada asta care este destul de grea! Deci, curaj fetelor! Iubiti-va prietenii, logodnicii, viitorii soti si aveti incredere ca totul va fi bine!
Marinela_Cornelia
Postat pe 26 Octombrie 2010 17:55
eu m o relatie de 9 ani cu iubitul meu,am fost zi de zi impreuna in tot acesti 9 ani,niciodata nu m amm gandit ca viata si geutatile o sa ne despta intr o zi sau ca o sa stam departe unul de celalalt,iar akm de 2 luni nu ne am vz decat prin intermediul laptopului,sunt in germania la munca iar daca exista iubire adevarata si incredere si ti e scris sa fie al tau atunci fii increzatoare si treci si peste asta,intradevar e fffff greu dar trebuie sa fii tare si sigura de ceea ce vrei ptr tine
anutza_ana
Postat pe 27 Octombrie 2010 22:49
buna,nu trebuie sa iti faci probleme sau sa iti fie frica ca se duce cu alta,tu trebuie sa ii demonstrezi ca il iubesti daca aveti o relatie serioasa si sa fiti sinceri.,,vorba aia :dece ti-e frica de aia nu scapi".si eu am stat desparita de iubitul meu f mult timp 4 luni plecat si 4 luni cu mine dar prin toate am trecut.te pup si succes
kudika063729
Postat pe 28 Octombrie 2010 02:04
buna...tot ce pot sa ti spun e ca ma aflu intr o situatie aseamanatoare..numai k diferenta e k eu sunt cea plecata...sh tot aja eram de nedespartiti...sh la inceput mi a fst ft greu...insa incepi sa ti dai seama de multe lucruri sh poti fc schimbari...va puteti da seama k a intervenit o obijnuinta pe care ati descoperit o abia acum sau k ubirea voastra va deveni din ce in ce mai puternika...acum tre sa iei in calcul k este sh baiat sh ei oricum sunt mai fluturatici...sfatul meu ar fi sa nu disperi sh sa i arati k esti alaturi de el k ii intelegi schimbarea...arata i k inainte de toate ii poti fi prietena de suflet sh asta va face k el sa te pretuiasca sh mai mult dorindu si cu nerabdare sa va revedeti.....sper sa te fi ajutat..
kudika331034
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
din curiozitate... 58 De la: silviu_m74 7 Mai 2009 19:21
Mirare 4 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 20:39
Sunt atras de sora mea 133 De la: kudika_954884 26 Iulie 2019 22:12
anticonceptionale 3 De la: ad__83 2 Mai 2011 09:08
Doresc si eu un sfat ! 14 De la: dorinta_cp 25 Octombrie 2009 20:28