Setari Cookie-uri

cum m-am indragostit de "amicul"meu

De la: Celia_29, la data 2010-10-08 01:25:55
De la: kudika195501, la data 2010-10-08 01:24:01
De la: Celia_29, la data 2010-10-08 01:21:48
De la: kissudeea4ever, la data 2010-10-07 21:44:35unii dintre voi sunteti foarte rautaciosi ...si caracterizati o persoana inaite de a o cunoaste...uite de esseplu anutzza de ce nu ma criticat si a incerkt sami dea un sfat...asta insamna intelegere...



off.....si la ora asta vrei sa descifram ceea ce vrei tu sa scrii?
unde te doare?

of...of...nu mai poti modifica ce ai scris odata, chiar daca gresesti



si un ochi aruncat mai poti sa il dai?
hmm....sa inteleg ca tu esti amicul de care s.a amorezat

io cre`ca`i Batman
AdrianaR
Postat pe 8 Octombrie 2010 01:44
nu vezi k si pentru cea mai mik greseala de exprimare sau pur si simplu k ai incurkt literela .. critica si zik k esti praf...mai praf sunt ei ca mine cei care ma critica sunt invidiosi ca nu pot fi ca mine ....
kissudeea4ever
Postat pe 9 Octombrie 2010 15:58
OAU.....CE DE GRESELI DE EXPRIMARE,GRAMATICALE...VAI DE SCOALA SUDISTILOR....
kudika045103
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:24
fa-o si tu o data cu prietenul prietenei tale ca este la moda
kudika224927
Postat pe 10 Octombrie 2010 07:50
sii k de cele mai dese ori cuplurile formate din amici sunt cele mai durabile??
ce importanta are daca are prietena? este vorba de tine la urma urmei. poate maine n-o va mai avea sau va avea alta.insa tu ii porti gandul.
esti indragostita de el nu pt cum arata, ci tocmai pt faptul ca-ti este amic, ca-l cunosti bine. iti place felul lui de a fi, si va intelegeti bine. asta este explicatia pt prima fraza pe care am spus-o.
sfatul meu este sa-l lasi sa stie, intr-un fel sau altul, nu neaparat direct, poate asta il va indeparta...in cazul in care el nu este pe aceesi lungime de unda. incearca cu "ce-mi place ca ne intelegem, tu ce parere ai?"
QUEEN_ANNE
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:24
parerea mea e so lasi balta..ca o sa regreti mai tarziu...o sa fie ceva frumos ...pe putin timp..si apoi prietenie niciodata..odata de ai trecut mai departe de asta...gaseste pe altcineva..mai bine il vezi in fiecare zi ca simpla prietena ..decat deloc sau sa va priviti ca dushmani..... e doar putin din acea parte de care m-am lovit si eu!!...
Elena19_06
Postat pe 10 Octombrie 2010 19:01
ce s a zic sunt cam nou si nu prea stiu sa scriu romane da e interesant si tooataa lumea si a facut un obicei din asta traiestetii viata e scurticica cu toti am trecut prin asta mai putin aia care nu recunosc asta e tanjim cu toti la mai bine
kudika324421
Postat pe 11 Octombrie 2010 03:35
Pai ar fi diverse abordari, daca esti cat de cat pe invers ai putea sa-i seduci prietena si sa traiti toti 3 pana la adanci batraneti.

Daca nu, ia fa-l gelos cu alt baiat, si apoi incearca sa-l furi de la prietena, pe ideea ca il meriti mai mult. Probabil ai observat ca gelozia creeaza destul de multa atractie la barbati :)

Si in final, dar nici pe departe solutia cea din urma, vezi posibilitatea de "friends with benefits" - mie mi se pare o directe excelenta, daca o poti face sa functioneze. Asta mai ales pentru ca poate tine mult mai mult decat o relatie simpla. Prietenele vin si trec, da un FWB bun tine de numa :P

Daca deja esti indragostita de el, s-ar putea sa nu mearga, pentru ca ai deveni posesiva etc.

In orice caz relatia lui cu prietena aia trebuie testata, si doar daca se dovedeste foarte de treaba si solida, merita lasata in pace. Daca in avatar aia e poza ta, eu zic ca ai sanse destul de bune sa castigi competitia :)

Sau in final, asteapta sa se desparta de prietena, ramaneti amici pana atunci (dar pontu cu gelozia se poate aplica si aici, e tot timpu un bonus) si cand scapa de ea, intra puternic pe teren. Spor :D
calin_cel_groaznic
Postat pe 11 Octombrie 2010 14:53
Nu esti prietena prietenei tale daca te uiti la prietenul ei,....mai mult simti ceva pentru el...sentimentele de genul asta se pot tine in friu,probabil ca nu ai un caracter destul de puternic....Nu poti sa-l ranesti pe cel la care tii.....Cel mai corect ar fii sa stai de vorba cu prietena ta....
kudika227120
Postat pe 12 Octombrie 2010 14:28
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-05 13:32:23
la naiba lumea asta chiar nu mai face altceva in afara de indragosteala de cel mai bun amic, de profu de istorie sau de varu'ion!


Tashi!...ca ti se poate intampa si tie. Never say never...amice.
AnotherWay
Postat pe 12 Octombrie 2010 23:25
De la: kudika227120, la data 2010-10-12 14:28:14Nu esti prietena prietenei tale daca te uiti la prietenul ei,....mai mult simti ceva pentru el...sentimentele de genul asta se pot tine in friu,probabil ca nu ai un caracter destul de puternic....Nu poti sa-l ranesti pe cel la care tii.....Cel mai corect ar fii sa stai de vorba cu prietena ta....



fata draga, domnisoara n-a zis ca s-a indragostit de PRIETENUL PRIETENEI!!! a fost foarte clara : "m-am amorezat de cel mai bun prieten...el are prietena"
EL e amicul ei, iar tot EL are o prietena, fetele nu au nici o legatura una cu alta.
QUEEN_ANNE
Postat pe 13 Octombrie 2010 10:03
De la: QUEEN_ANNE, la data 2010-10-13 10:03:26
De la: kudika227120, la data 2010-10-12 14:28:14Nu esti prietena prietenei tale daca te uiti la prietenul ei,....mai mult simti ceva pentru el...sentimentele de genul asta se pot tine in friu,probabil ca nu ai un caracter destul de puternic....Nu poti sa-l ranesti pe cel la care tii.....Cel mai corect ar fii sa stai de vorba cu prietena ta....



fata draga, domnisoara n-a zis ca s-a indragostit de PRIETENUL PRIETENEI!!! a fost foarte clara : "m-am amorezat de cel mai bun prieten...el are prietena"
EL e amicul ei, iar tot EL are o prietena, fetele nu au nici o legatura una cu alta.


presupun ca esti sefa. probabil de berou!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 13 Octombrie 2010 10:26
De la: AnotherWay, la data 2010-10-12 23:25:18
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-05 13:32:23
la naiba lumea asta chiar nu mai face altceva in afara de indragosteala de cel mai bun amic, de profu de istorie sau de varu'ion!


Tashi!...ca ti se poate intampa si tie. Never say never...amice.


mah daca stau sa ma gandesc in adolescenta "ma incercau" si pe mine oaresce fantezii cu profa de romana dar cu cel de istorie niciodata!
fante_de_dorobanti
Postat pe 13 Octombrie 2010 11:02
Mai bine sa-ti para rau ca ai facut ceva decat ca nu ai facut.Mie mi-a parut rau de cateva ori ca am fost prea pasiva,daca nu bati la usa nu ti se deschide.Si vei fi tot timpul curioasa ce era de fapt in spatele usii.Poate era o sansa care a trecut pe langa tine.Daca vei incerca sa protejezi tot timpul sentimentele ALTORA pe ale tale cine le va proteja?
adinamov
Postat pe 13 Octombrie 2010 22:18
Daca asa zis actualul amic peste un timp ar cunoaste o alta pasarica ,tu cum ai reactiona .In rest iti doresc nopti fierbinti.
healthy010635
Postat pe 14 Octombrie 2010 02:31
De la: kissudeea4ever, la data 2010-10-05 13:28:30help me please...m-am amorezat fara sa vreau de amicul meu cel mai bun... el are prietena dar petrece destul de mult timp impreuna cu mine....nu cred k as putea sa ii zik...deoarece mii teama k as putea pierde ceea ce avem akum..o prietenie frumoasa si nu as putea tri cu gandul k nu ne-am mai vedea.. vreau un sfat... :P


in dragoste nu exista mila, daca poti sa i-l iei celeilalte fa-o pentru ca si ea ar face la fel. si la ce iti foloseste o prietenie? prieteni poti avea 100, doar dai invitatii la bere la toata agenda din mobil. presupun ca daca esti indragostita vrei mai mult decat o prietenie.
leo_
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:34
mersi de sfat...stiu din anumite surse k si el este pe aceasi lungime de unda...dar poate ca amandurora ne este teama sa aratam ce simtim ca si iubiti...suntem foarte apropiati si ne intelegem de minune ca si amici..nu stiu k si iubiti km neam intelege.
kissudeea4ever
Postat pe 16 Octombrie 2010 22:11
ms mult pt compliment :*
kissudeea4ever
Postat pe 16 Octombrie 2010 22:15
NICI EU NU AS VREA SA TE AM PRIN PREAJMA...
INCEARCA SA-TI REDIRECTIONEZI SENTIMENTELE SPRE ALTCINEVA, INCERCAND SA NU DISTRUGI FERICIREA ALTORA..
ROATA VIETII SE POATE INVARTI..
AI GRIJA..
kudika095783
Postat pe 17 Octombrie 2010 09:08
e greu sa ii pui inimii frie... Spune i esimti decit sa stai in cumpana sa iubesti si sa suferi. Ori va deveni iubitul tau ori il vei pierde c aprieten!
negrul_de_serviciu
Postat pe 17 Octombrie 2010 10:59
salut!luna trecuta eu m-am casatorit cu cel mai bun prieten al meu,dupa o relatie de 8 ani...el a fost cel care s-a indragostit de mine,pe umarul lui am plans cand am trait vreo deceptie in dragoste...si acum suntem casatoriti si ne iubim!
kudika179551
Postat pe 17 Octombrie 2010 12:34
acelasi lucru mi s-a intamplat shi mie...dar nu regret nimic. Alaturi de el,am cunoscut dragostea adevarata,traim o poveste de iubire,frumoasa shi..ca-n poveshti:)
healthy008283
Postat pe 17 Octombrie 2010 19:48
TRIST,CRED CA IN ZILELE ASTEA NU SE MAI FACE DIFERENTA INTRE PRIETENIE SI IUBIRE SAU MAI BINE ZIS INTRE PRIETENI SI IUBITI.TOTUL DEPINDE DOAR DE TINE SA FILTREZI SI PRIN CREIER SENTIMENTELE!
mimishor957
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:03
Intre un barbat si o femeie nu poate exista la infinit doar amicitie.
E clar ca te place si sentimentul e reciproc.Daca are doar prietena nu ezita Bafta!
concordia
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:18
Buna, In primul rand vreau sa iti comunic ca nu e nimic anormal in faptul ca te-ai indragostit ! E un sentiment uman, care te inobileaza. SI maiales de un amic...Daca el este un om cumsecade, e si mai normal...Sfatul meu e sa nu ii spui si sa nu-i arati mai mult decat pana acum, ci lasa ,,treburile"sa vina de la sine. Doar atunci cand el nu va mai avea prietena poti sa intervii, caci altfel vei putea fi privita ca o ,,uzurpatoare".
Multa bafta si iti doresc sa te iubeasca la fel de mult cum il iubesti tu pe el. Pupici.
kudika325077
Postat pe 20 Octombrie 2010 00:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere? :) 35 De la: ralukutzza 5 Octombrie 2009 13:41
Ajutati.ma daca puteti. Si nu.mi spuneti ca sunt copil:| 18 De la: scorpio67 21 August 2009 08:58
Oare ce simte? 3 De la: CristinaBadea 4 Octombrie 2013 12:08
Cum isi poate salva un barbat o casnicie,dupa o relatie extraconjugala descoperita.... 17 De la: criss003 22 Mai 2009 18:45
EL are 35 de ani, iar eu sunt indragostita de el si muuult mai mica 127 De la: kudika086485 12 Decembrie 2009 19:10