Setari Cookie-uri

CE ZICETI?

Buna,ma numesc Iuli si am 23 de ani,Tulcea
Am o relatie de 1 an si 10 luni ea are 24 de ani si in acest timp a mers totul bine am fost despartiti de 2 ori si asta sa intamplat in ultimele luni,stateam aproape tot timpul impreuna.
La prima despartire ea mia zis ca nu mai simte nimic ptr mine,isi gasesie pe alcnv mai mic cu 4 ani ca ea si recunosc ca in mare parte fusese vina mea ptr ca eu sunt o fire care ma supar foarte usor dar de cele mai multe ori ma suparau greselile repetate si prostesti pe cale le facea si ii atrageam de fiecare data atentia.Mai vorbeam pe mess la telefon pana am invitato intro seara la restaurant,apoi la mine la un film cu vorbe dulci amintiri din trecut si am REUSIT:D a 2-a zi la o cafea mia zis ca vrea sa ne impacam.(despartirea a fost de 1 saptamana si cv)
La a 2-a despatriea tot ea mia zis cam aceleasi lucruri…dar nu sia facut nici o relatie din cele spuse de ea,dar eu am incercat o relatie in acest timp de 1 luna cat am stat despartiti cu o fata care facea facultate in Constanta…si am inceput acesta relatie incercand sa o uit pe ea, stiind de la un prieten ca are si ea pe alcineva lucru neadevarat.
In fine dar eu tot cu gandul la Simona eram si am sunato peste cam 1 luna sa iesim la un suc,dar eu tot cu gandul sa ma impac,mam chimuit eu cat mam chinuit sa zic ca no sa mai fiu ca inainte ca o so iubesc mai mult….dar ce sa vezi si ea simtea acelasi lucru chiar peste 1 saptamana dupa ce sa despartit de mine dar ia fost rusine sami zica ptr ca ea a fost cea care a pus punct.
Dar partea trista a fost ca sa intamplat sa plece in Grecia chiar peste 5 zile dupa ce neam impacat imi zicea ca ma iubeste enorm sa o astept,ma intreba mereu daca o las sa plece…eu am zis ca da ptr ca mi sa parut ca e spre binele ei.
Ea plecand am vorbit primele 2 zile la telefon si apoi sa intamplat sa nu mai vorbim cateva zile…
Am vorbit cu sora ei care era in Tulcea ca ma duc pana la Constanta.Imediar dupa asta simona nu mai raspundea la telefon ea fiind in Grecia o sunam insisitent de 2 zile in care nu mia raspuns nici la telefoane nici la mesaje pana cand mia dat un mesaj care suna cam asa:TE ROG FRUMOS NU MA MAI CAUTA, UITAMA am ramas masca…Ceea ce cred eu ca ia zis sorasa ca ma duc la Constanta la cea cu care am fost cat am fost despartiti,dar motivul ptr care mam dus a fost ca la insotit pe un prieten sasi ia o masina de la targ.SI NU STIU CE SA FAC,nu mi se pare asa grav doar ca numi raspunde la telefon si am sunat intro zi dar mia raspuns o prietena dea ei si mia zis ca Simona e la un suc cu un tip(ma gasndesc ca mia zis din razbunare sau sa no mai caut,stiind ca ea e in Grecia de 2 saptamani)Oare mai am vreo sansa ptr ca ea nu vrea sa ma asculte nici macar nu am cum sai spun adevarul, e posibil sa fi gasit pe alcineva? VA MULTUMESC

75
kudika325074
Postat pe 10 Octombrie 2010 02:55
mey, masca sau nu, mai frumos decat nu putea sa te roage
TE ROG FRUMOS NU MA MAI CAUTA, UITAMA (bine, ca lipseste liniuta da ma rog..)

te-a rugat fata frumos.. deci .. ?
Histria
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:38
Cat timp va sta in Grecia?
Oceansoul
Postat pe 10 Octombrie 2010 12:21
Ce-mi plac mie iubirile astea cu du-te vino. Acum ne iubim de nu mai putem trai unul fara altul, acum incepem alte relatii, acum ne aducem aminte de ala de l-am parasit si tot asa. Incurcam vietile noastre si pe ale altora, dar ne batem cu pumnii in piept ca iubim si suntem iubiti.

Habar n-am daca si-a gasit IAR pe altul. Ba nu, stai! Sigur si-a gasit pe altul, dar nu te speria. Se va intoarce la tine c-asa-i scenariul.
rashela
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:59
nu stiu cat sta in Grecia,dar ce mai conteaza?
kudika325074
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:40
De la: rashela, la data 2010-10-10 13:59:38Ce-mi plac mie iubirile astea cu du-te vino. Acum ne iubim de nu mai putem trai unul fara altul, acum incepem alte relatii, acum ne aducem aminte de ala de l-am parasit si tot asa. Incurcam vietile noastre si pe ale altora, dar ne batem cu pumnii in piept ca iubim si suntem iubiti.

Habar n-am daca si-a gasit IAR pe altul. Ba nu, stai! Sigur si-a gasit pe altul, dar nu te speria. Se va intoarce la tine c-asa-i scenariul.



anastasia_m
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:17
ITI MULTUMESC DAR MAI LAMURIT LA FAZA CU SCENARIU :|
kudika325074
Postat pe 11 Octombrie 2010 01:41
incep cu o critica ..va rog eu cu gramatica aia .. ca ma dor ochii!! sa nu uitam ca a existat si cratima odata

in rest...cat de sanatoasa ti se pare tie o relatie ca asta? sau iti place sa joci rolul de jucarie?
> pari o consolare mult prea scurta pt ea, clar cauta ceva mai bun, isi vede de viata ei, si cand ceva lipseste si tu pici acolo ea spune " fie"
indiferent de scenarii, vorbele altora sau lipsa de sentimente, la voi nu exista incredere, statornicie si respect ..deci unde crezi tu ca va duce??
ionelaela
Postat pe 11 Octombrie 2010 02:12
da... toata tara plange dupa cratima:))... dar nah, stiti cum e : gramatica nu are de a face cu durerea!
Eu cred ca ea nu stie ce vrea si vrea un fel de stabilitate ca o sa aiba pe cineva cand se intoarce in tara. Nu cred ca e iubire ceea ce simte pt tine, iuli :(... probabil ca-i place sa te stie disponibil in caz ca... esti mai sensibil si stie ca o iubesti...
Oricum ai lua-o e foarte urat din partea ei!
Las-o in pace si cauta-ti pe altcineva! Esti prea tanar sa-ti rozi sufletul cu o relatie atat de daunatoare ca asta....
BadElf
Postat pe 11 Octombrie 2010 04:04
Va multumesc mult,mai astept sfaturi:)
kudika325074
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:13
De la: kudika325074, la data 2010-10-11 21:13:55Va multumesc mult,mai astept sfaturi:)


Io zic sa iesi la o bere si sa uiti de ea! Ti-a dat LIBER ! Ce-i asa greu de inteles? ...si mai pune mana pe gramatica aia, mama ei de geografie, ca esti varza rau pentru 23 de ani, abia iesit de pe bancile scolii
100101
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:36
Teai trezit si tu kyrule vorbind aiurea ce are de a face gramatica cu geografia am cerut un sfat ce mai conteaza cum am scris daca vrei il dai,daca nu ce te bagi in seama aiurea? Stai jos ai 4....
kudika325074
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:54
Auzi...mai m-am gandit! nu trebuie sa iesi la o bere. Fa-ti rost de o "steclutza" cu vitriol.
100101
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:30
De la: kyru, la data 2010-10-12 20:30:44 Auzi...mai m-am gandit! nu trebuie sa iesi la o bere. Fa-ti rost de o "steclutza" cu vitriol.



kyruleee.....zici ca'i de bine????
anastasia_m
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:32
...fac si io urari de "seara buna" in loc de rugaciune tare imi plac frustratii astia
100101
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:49
De la: kyru, la data 2010-10-12 20:49:10...fac si io urari de "seara buna" in loc de rugaciune tare imi plac frustratii astia

iote cine-i aici
Hello!
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:55
Las-o,alta abia te asteapta,iti spun eu sigur.
Supa incalzita e fara gust!
sweet1
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:57
De la: Barbie30, la data 2010-10-12 20:55:24
De la: kyru, la data 2010-10-12 20:49:10...fac si io urari de "seara buna" in loc de rugaciune tare imi plac frustratii astia

iote cine-i aici
Hello!


helllloooo
fac si io pupat suprapus
mitura
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:58
De la: mitura, la data 2010-10-12 20:58:08
De la: Barbie30, la data 2010-10-12 20:55:24
De la: kyru, la data 2010-10-12 20:49:10...fac si io urari de "seara buna" in loc de rugaciune tare imi plac frustratii astia

iote cine-i aici
Hello!


helllloooo
fac si io pupat suprapus


mitule,unde disparusi fata?Da sa te tzuc ca cine stie cand te mai prind
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:59
hmm! tipei ii place sa creasca baieti si cand ajung la mauturitate ii lasa liberi .
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Octombrie 2010 21:02
De la: Barbie30, la data 2010-10-12 20:55:24
De la: kyru, la data 2010-10-12 20:49:10...fac si io urari de "seara buna" in loc de rugaciune tare imi plac frustratii astia

iote cine-i aici
Hello!


is si io, asa mai sporadic, dupa cum ingalbenesc frunzele in sezonul acesta. da` si cand intru, numai fapte bune fac
100101
Postat pe 12 Octombrie 2010 21:26
Va multumesc ptr raspunsuri,mai astept altele,ai dreptate kyrule nu are rost sa ma cert cu tine....nu iti doresc sa simti si tu tot ce simt eu ptr. ea,asa ziceam si eu ca nam sa ma atarn la nici o fata,nu simteam lucru asta inainte,dar cand ma lasat fara vreo explicatie ma dat peste cap...in fine...pana nu patesti treaba asta e mai greu sa intelegi,salut
kudika325074
Postat pe 13 Octombrie 2010 02:21
De la: kyru, la data 2010-10-12 20:30:44 Auzi...mai m-am gandit! nu trebuie sa iesi la o bere. Fa-ti rost de o "steclutza" cu vitriol.

ALEXA70
Postat pe 13 Octombrie 2010 10:31
De la: kudika325074, la data 2010-10-13 02:21:03Va multumesc ptr raspunsuri,mai astept altele,ai dreptate kyrule nu are rost sa ma cert cu tine....nu iti doresc sa simti si tu tot ce simt eu ptr. ea,asa ziceam si eu ca nam sa ma atarn la nici o fata,nu simteam lucru asta inainte,dar cand ma lasat fara vreo explicatie ma dat peste cap...in fine...pana nu patesti treaba asta e mai greu sa intelegi,salut


Vorbesti de parca toti cei care ti-au raspuns au fost si sunt imuni la sentimentele pe care le traiesti tu acum.
Eu stiu ca de dau cu capul in stalpul din fata casei, incep sa-l ocolesc, nu ma invat cu durerea si fac cunostinta cu el in fiecare zi.
Ai patit-o o data. Ai iertat. Ma rog, vorba vine, voi nu iertati, voi luati lucrurile ca atare si multumiti celei care va invarte pe degete ca va mai da o sansa la umilinta. Ai patit-o si a doua oara. Si tot asa, eu nu am mai numarat.
Si daca tot simti asa ceva, nemaipomenit si nemaitrait de nimeni, atunci nu cred ca gasesti solutia aici. Vei "atarna" de ea, atata timp cat va avea ea chef. Nu tu.
rashela
Postat pe 13 Octombrie 2010 13:33
De la: kudika325074, la data 2010-10-13 02:21:03Va multumesc ptr raspunsuri,mai astept altele,ai dreptate kyrule nu are rost sa ma cert cu tine....nu iti doresc sa simti si tu tot ce simt eu ptr. ea,asa ziceam si eu ca nam sa ma atarn la nici o fata,nu simteam lucru asta inainte,dar cand ma lasat fara vreo explicatie ma dat peste cap...in fine...pana nu patesti treaba asta e mai greu sa intelegi,salut


saluti

scuze dar esti in situatia asta si suferi pt ca tu ai ales asa, ati incercat o data nu a mers, a doua oara iar tzeapa, acum ce mai vrei, nu ii mai gasi scuze ca ti-a zis asa din razbunare etc, poate ca are pe altcineva, incearca sa o uiti , dar asta inseamna ignore total, pt ca tare imi e ca peste un timp o sa te caute si iar o sa cazi in plasa, pt ea esti o jucarie, esti , scuze , fraierul care o asteapta acasa, tie iti convine sa ai statutul de pres, pt ca ea practic se sterge cu tine pe jos. Nu o mai cauta, nu ii mai raspunde daca te cauta, si incearca sa iti gasesti alta prietena care sa nu te trateze ca pe o marioneta
visan_georgiana
Postat pe 13 Octombrie 2010 13:55
Va multumesc ptr, sfaturi... foarte interesante sfaturi, si atunci nu mam referit ca nu a trait nimeni ceea ce traiesc eu acum,am zis doar ca,daca nu ai patit asa cv e mai greu sa intelegi...
kudika325074
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:06
De la: kudika325074, la data 2010-10-13 21:06:32Va multumesc ptr, sfaturi... foarte interesante sfaturi, si atunci nu mam referit ca nu a trait nimeni ceea ce traiesc eu acum,am zis doar ca,daca nu ai patit asa cv e mai greu sa intelegi...
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:39
De la: kudika325074, la data 2010-10-13 21:06:32Va multumesc ptr, sfaturi... foarte interesante sfaturi, si atunci nu mam referit ca nu a trait nimeni ceea ce traiesc eu acum,am zis doar ca,daca nu ai patit asa cv e mai greu sa intelegi...


Bre 74-le...hai ca pana la urma esti baiat simpatic si am sa-ti raspund serios. Cu toata seriozitatea si sobrietatea ce ma caracterizeaza
Cand o femeie nu te vrea in viata ei, nu trebuie sa te agheti de gatul ei in disperare. Iti pierzi timpul, nu vei gasi ce-ti doresti. Femeile prin "materialul" lor, sunt mai categorice in dragoste, decat barbatii. Noi, mai acceptam si ce pica...ele, cam nu!Chiar daca pentru un timp, la insinstentele tale, te va accepta in viata ei, din compasiune, sau alte considerente, tot va veni ziua despartirii.
Vezi tu, chimia asta a dragostei, este de fapt o filozofie extrem de simpla; daca nu incepe sa "arda" de la cele doua capete, si in acelasi timp, nu ajungi la miezul ei.
Asculta pe mine. Numai poetii in stihuri, mor raniti din dragoste. Noi, mirenii, niciodata! Toti am suferit din dragoste, macar odata. Toti am crezut ca vom muri din asta, si iata-ne astazi ca suntem aici, si facem un pic de caterinca, de cei cu mai putina experienta de viata. Nu trebuie sa te superi pentru asta. Sunt extrem de putine lucruri in viata asta, care te pot marca , intru suferinta. Dragostea, nu-i printre ele.
Dupa ce viata asta, te va trece si prin sita si prin ciur,vei gandi ca mine, si imi vei da dreptate.
Deci, lasa draqului vitriolul ala (ca am glumit) si cum am zis prima data; iesi la un club, bea ceva sa-ti faci curaj, s`apoi da iama intre fete cu tupeu! Da cu tupeu, auzi?! Ai 23 de ani, ce draq...acuma te plangi? Fiecare femeie, are frumusetea ei. Ai sa descoperi singur asta. Trebuie doar sa nu iti faci "icoana" din cea pierduta.

No bafta, si spor la pescuit!
100101
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:13
iote pe cine "vaz" eu aici
Hello Kyru!
Barbie30
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:17
zic ce zic swi zic bn si nu mi spune mie ca sti bn sunt aici in militari squad ,,pe felie..
thadoogback
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inaltimea este un avantaj foarte mare intr-o relatie de dragoste cat si de sex! 2 De la: Skyhigh 24 August 2009 11:29
HELP! ce sa fac..? va rog veniti cu idei 15 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 10:54
ce decizie sa iau? 12 De la: v3ronik 19 Mai 2010 08:27
Hi ! 2 De la: ramo_88 27 Ianuarie 2009 17:09
help!!! 20 De la: polin 18 Noiembrie 2011 18:35