Setari Cookie-uri

Eu 19 ani ..ea 42 ..

De la: puiut_77, la data 2010-12-14 10:40:14
De la: kudika042291, la data 2010-12-13 23:54:04nu pot crede ca cineva poate face misto de altcineva, ba chiar sa se autironizeze, dar sa nu poata citi un tex ca atare, sa se simta atacat fara sa analizeze o fraza, constat ca este necesar mereu sa pun ghilimele.
peste tot, pe la tv, pe oriunde se promoveaza ca dragostea nu are varsta si toaata lumea este de acord... insa aici, unde in fapt, nu ne cunoastem unii pe altii, constatam ca de fapt, nu este asa... nu cred ca o persoana, femeie sau barbat este neaparat imatura la 23 de ani, cum nu cred ca neaparat o femeie la 40, la 30 sau 50, este neaparat matura.
maturitatea nu ti-o da varsta, ci modul in care percepi viata. mi-a placut cum mi-a spus candva un domn, ca cine este matur, este matur si la 5 ani si la 30 si la 80, iar cine este imatur, va ramane asa toata viata...
oricat am incerca noi sa incadram totul in canoane, nu vom reusi, pt ca sunt relatii cu diferente mari de varsta care merg si care nu merg, sunt relatii cu persoane de varste apropiate care mergi si care nu merg. iar studiile arata ca 85% din familii sunt disfunctionale, deci putem trage singuri concluzia... si cu toate astea, oamenii inca se mai casatoresc. in orice tip de relatie, exista exceptii...

Ce-mi place ca te-ai inflamat! Parca promiteai ca nu te mai cobori la noi Luceafar bland! Iar cu ghilimelele mai las-o balta ca nu toata omenirea s-a nascut proasta ca tu s-o luminezi, nu observi ca prea esti a mai desteapta de pe aici? Se spune ca-i mai bine sa fii prostul desteptilor decat desteptul prostilor. Drept ptr care, spune-ne si nou in care dintre situatii de afli? Aaaa si poate te prinzi si tu ce inseamna persiflarea.

sper ca realizezi ce gafa ai facut! nu eu sunt cea care am spus ca nu voi mai posta...mai citeste, ai incurcat id-urile. insa observ ca esti foarte frustrata si suferi de un complex de inferioritate, manifestat printr-un aparent complex de superioritate. daca nu intelegi ce am scris, informeaza-te inainte intr-un curs de psihologie, poti gasi si pe net, eu am studiat in scoala despre aceste lucruri. e trist sa crezi ca numai tu ai dreptate... de fapt voi vreti sa radeti si sa glumiti pe seama unei situatii, scuze, dar nu am timp pentru asa ceva! cearta frumoasa in continuare! dar nu uitati, viata are scara si de urcat si de coborat si nu stiti cand va va pune intr-o situatie pe care ati ironizat-o candva...
kudika042291
Postat pe 15 Decembrie 2010 14:49
am mai observat ca fiecare citeste pe aici si interpreteaza cuvintele in functie de cum are el impresia ca este tratat... niciodata nimeni nu ne va vedea mai presus decat ne vedem noi insine. deci intai ar trebui sa ne rezolvam conflictele interioare ca sa putem fi perceputi corect de ceilalti. numai bine`! si va pot spune atat, ca orice ati comenta in continuare aveti frau liber, pentru ca eu nu mai intru nici macar sa va citesc parerile. asa, caaa...spor la ce stiti voi sa faceti mai bine: jignirea
kudika042291
Postat pe 15 Decembrie 2010 14:54
De la: kudika042291, la data 2010-12-15 14:54:24am mai observat ca fiecare citeste pe aici si interpreteaza cuvintele in functie de cum are el impresia ca este tratat... niciodata nimeni nu ne va vedea mai presus decat ne vedem noi insine. deci intai ar trebui sa ne rezolvam conflictele interioare ca sa putem fi perceputi corect de ceilalti. numai bine`! si va pot spune atat, ca orice ati comenta in continuare aveti frau liber, pentru ca eu nu mai intru nici macar sa va citesc parerile. asa, caaa...spor la ce stiti voi sa faceti mai bine: jignirea


las ca nu ne mai citesti doar ne..............lecturezi!
vitamina_c
Postat pe 15 Decembrie 2010 15:05
usurel..usurel...este loc in cazanel pt toata lumea!
size_back
Postat pe 15 Decembrie 2010 15:09
De la: kudika042291, la data 2010-12-15 14:49:51
De la: puiut_77, la data 2010-12-14 10:40:14
De la: kudika042291, la data 2010-12-13 23:54:04nu pot crede ca cineva poate face misto de altcineva, ba chiar sa se autironizeze, dar sa nu poata citi un tex ca atare, sa se simta atacat fara sa analizeze o fraza, constat ca este necesar mereu sa pun ghilimele.
peste tot, pe la tv, pe oriunde se promoveaza ca dragostea nu are varsta si toaata lumea este de acord... insa aici, unde in fapt, nu ne cunoastem unii pe altii, constatam ca de fapt, nu este asa... nu cred ca o persoana, femeie sau barbat este neaparat imatura la 23 de ani, cum nu cred ca neaparat o femeie la 40, la 30 sau 50, este neaparat matura.
maturitatea nu ti-o da varsta, ci modul in care percepi viata. mi-a placut cum mi-a spus candva un domn, ca cine este matur, este matur si la 5 ani si la 30 si la 80, iar cine este imatur, va ramane asa toata viata...
oricat am incerca noi sa incadram totul in canoane, nu vom reusi, pt ca sunt relatii cu diferente mari de varsta care merg si care nu merg, sunt relatii cu persoane de varste apropiate care mergi si care nu merg. iar studiile arata ca 85% din familii sunt disfunctionale, deci putem trage singuri concluzia... si cu toate astea, oamenii inca se mai casatoresc. in orice tip de relatie, exista exceptii...

Ce-mi place ca te-ai inflamat! Parca promiteai ca nu te mai cobori la noi Luceafar bland! Iar cu ghilimelele mai las-o balta ca nu toata omenirea s-a nascut proasta ca tu s-o luminezi, nu observi ca prea esti a mai desteapta de pe aici? Se spune ca-i mai bine sa fii prostul desteptilor decat desteptul prostilor. Drept ptr care, spune-ne si nou in care dintre situatii de afli? Aaaa si poate te prinzi si tu ce inseamna persiflarea.

sper ca realizezi ce gafa ai facut! nu eu sunt cea care am spus ca nu voi mai posta...mai citeste, ai incurcat id-urile. insa observ ca esti foarte frustrata si suferi de un complex de inferioritate, manifestat printr-un aparent complex de superioritate. daca nu intelegi ce am scris, informeaza-te inainte intr-un curs de psihologie, poti gasi si pe net, eu am studiat in scoala despre aceste lucruri. e trist sa crezi ca numai tu ai dreptate... de fapt voi vreti sa radeti si sa glumiti pe seama unei situatii, scuze, dar nu am timp pentru asa ceva! cearta frumoasa in continuare! dar nu uitati, viata are scara si de urcat si de coborat si nu stiti cand va va pune intr-o situatie pe care ati ironizat-o candva...

mai eu cand iti spun c-am reusit, iar tu ai pus boticul, nu ma crezi! Draga mea n-am complexe de inferioritate si nici de superioritate asa cum crede psihologul din tine (imi pare rau ca te dezamagesc). Nu sunt eu cea care s-a dat rotunda ca stie cum sta treaba cu dragostea fara barierele varstei, eu am incercat-o si stiu. In ce priveste psihologia, nu stiu in ce scoli ziceai c-ai studiat-o si nici nu ma intereseaza, nu suntem pe forumuri sa ne batem in diplome Oricum, observ ca te-ai cam basicat ca nu ti-am dat dreptate superioara mamei, superioara.
puiut_77
Postat pe 16 Decembrie 2010 09:08
De la: kudika042291, la data 2010-12-15 14:54:24am mai observat ca fiecare citeste pe aici si interpreteaza cuvintele in functie de cum are el impresia ca este tratat... niciodata nimeni nu ne va vedea mai presus decat ne vedem noi insine. deci intai ar trebui sa ne rezolvam conflictele interioare ca sa putem fi perceputi corect de ceilalti. numai bine`! si va pot spune atat, ca orice ati comenta in continuare aveti frau liber, pentru ca eu nu mai intru nici macar sa va citesc parerile. asa, caaa...spor la ce stiti voi sa faceti mai bine: jignirea

O da puisor! Asa suntem noi niste mari jigodii Te infurii? Eu pot face pariu ca vei citi comentariile si daca esti parolista, nu vei raspunde, dar sunt convinsa ca nu te va ierta inimioara ta blajina si sensibilicoasa. Si daca nu stiai forumurile sunt ptr ca oamenii sa-si exprime liber parerile, nu ptr a da dreptate celor care scriu. Insa pe cei care-i supara realitatea sau comentariile care nu se inchina desteptaciunii ”geniului” din tine se cheama intr-un fel. Sa ma ajute cineva! Poate psiholoul din tine!
puiut_77
Postat pe 16 Decembrie 2010 09:18
De la: size_back, la data 2010-12-15 15:09:07usurel..usurel...este loc in cazanel pt toata lumea!

si eu, si eu! Sau mai bine zis: eu prima! Nu vezi ce-am suparat-o pe distinsa duduie?
puiut_77
Postat pe 16 Decembrie 2010 09:20
De la: vitamina_c, la data 2010-12-15 15:05:52
De la: kudika042291, la data 2010-12-15 14:54:24am mai observat ca fiecare citeste pe aici si interpreteaza cuvintele in functie de cum are el impresia ca este tratat... niciodata nimeni nu ne va vedea mai presus decat ne vedem noi insine. deci intai ar trebui sa ne rezolvam conflictele interioare ca sa putem fi perceputi corect de ceilalti. numai bine`! si va pot spune atat, ca orice ati comenta in continuare aveti frau liber, pentru ca eu nu mai intru nici macar sa va citesc parerile. asa, caaa...spor la ce stiti voi sa faceti mai bine: jignirea


las ca nu ne mai citesti doar ne..............lecturezi!

ea vrea musai sa ne citeasca, nu vezi ca psihologul din ea racneste!
puiut_77
Postat pe 16 Decembrie 2010 09:21
De la: puiut_77, la data 2010-12-16 09:20:18
De la: size_back, la data 2010-12-15 15:09:07usurel..usurel...este loc in cazanel pt toata lumea!

si eu, si eu! Sau mai bine zis: eu prima! Nu vezi ce-am suparat-o pe distinsa duduie?


las-o ca ii trece...inspira...expira ...si totul va fi bine!
oricum este bataie pentru primele locuri!
size_back
Postat pe 16 Decembrie 2010 22:06
La 42ani,nu esti o batrana,o sa ajungi si tu acolo....sunt femei care arata super la 42 ani...k doar de asta se uita si pustii de 19ani ...
kudika329417
Postat pe 17 Decembrie 2010 00:28
De la: kudika329417, la data 2010-12-17 00:28:23La 42ani,nu esti o batrana,o sa ajungi si tu acolo....sunt femei care arata super la 42 ani...k doar de asta se uita si pustii de 19ani ...

nu a spus nimeni ca nu ajunge la 42 de ani sau ca-i batrana si nici nu s-a pus problema cum arata. Este vorba doar despre raportul de ”forte” dpdv al maturitatii celor doua varste, dar si pastrarea diferentelor odata cu inaintarea-n varsta. Stiu ca se va face tapaj pe tema maturitatii unei persoane, insa nu stiu cum de toti cei care sunt prinsi in relatii cu diferente considerabile de varsta intre parteneri, considera ca partenerul mai mic e f matur. Asta pana apar conflictele/divergentele sau chiar despartirea ca apoi n-ai vrea sa auzi ce-i la gura lor in ce priveste gradul de maturitate........
puiut_77
Postat pe 17 Decembrie 2010 09:02
De la: size_back, la data 2010-12-16 22:06:25
De la: puiut_77, la data 2010-12-16 09:20:18
De la: size_back, la data 2010-12-15 15:09:07usurel..usurel...este loc in cazanel pt toata lumea!

si eu, si eu! Sau mai bine zis: eu prima! Nu vezi ce-am suparat-o pe distinsa duduie?


las-o ca ii trece...inspira...expira ...si totul va fi bine!
oricum este bataie pentru primele locuri!

si crezi ca daca ti-ai pus fundita bleu o sa-ti cedam locul?
puiut_77
Postat pe 17 Decembrie 2010 09:04
De la: kudika329417, la data 2010-12-17 00:28:23sunt femei care arata super la 42 ani...

subscriu ca doar ce mi-au murit laudatorii
miss_darine
Postat pe 17 Decembrie 2010 09:21
Sunt Adriana. Da, ati citit bine! Adriana lui Iannis Isai. Am gasit acest topic intamplator, cautandu-i numele dupa mai mult de 10 luni de cand Iannis al meu a murit. In tot acest timp am incercat sa uit si sa il uit ...
Cred ca sunt nebuna ca va raspund, dar remarcile voastre m-au durut ... tare. In primul rand cele legate de varsta mea. Singurele lucruri despre care Iannis nu minte sunt varsta mea si felul in care arat. Dar nu despre asta vreau sa va povestesc ...
Da, Iannis a murit de Paste 2010, dupa lungi chinuri datorate bolii de cancer la stomac de care suferea. M-a anuntat pe mess, offline, varul lui. Tragicomic, nu?
Ne-am cunoscut in decembrie 2009, intr-un joc de strategie destul de cunoscut de oamenii de toate varstele. Nu ne-am vazut si nu am vorbit niciodata fata in fata.
Mi-a spus si mie, la fel ca si voua, povestea lui trista de viata si mi-a cerut ajutorul. Am fost impresionata si i-am oferit ajutorul meu de prietena. Am aflat aproape imediat ca le spunea multor fete aceasta poveste, le facea sa se indragosteasca de el si apoi le parasea, inscenandu-si moartea.
Si mie mi-a spus ca e bolnav de cancer in faza terminala, ca merge sistematic la analize si pentru operatii. Ca fratele lui geaman si logodnica lui insarcinata au murit intr-un accident de masina in Spania si ca mama lui a murit in chinuri groaznice, in urma unei tumori pe creier. Stiu ca ma judecati acum: „Cum a putut sa creada asa ceva?”
Am crezut toata viata mea in puterea dragostei si a prieteniei, am ajutat mereu oamenii fara sa astept multumirile lor. M-am indoit o perioada de ce imi scria, dar am gandit ca nimeni nu poate fi atat de nebun incat sa inventeze o poveste atat de trista. Si apoi, ce interes sa fi avut in ceea ce ma priveste? Eram o straina pentru el.
Pana cand am fost contactata de una dintre victimele lui. El m-a rugat sa-i fiu prietena in ianuarie, iar fata care m-a contactat mi-a spus totul despre el la cateva zile dupa aceea. Fata era distrusa, nu mai iesea din casa, era dependenta de joc si de el. Am stiut din ianuarie ce minciuni imi va spune, cu aceleasi cuvinte, aceleasi versuri, aceeasi verisoara a lui care nu avea parinti si avea nevoie de ajutor, aceleasi cantece de dragoste si tot atatea tentative de sinucidere ale lui, nereusite bineinteles.
De ce am continuat sa vorbesc cu el? Din motive „profesionale”, sa spunem. Desi nu a fost profesionist din partea mea sa il studiez fara sa stie. Dar i-am facut o promisiune fetei cu care am vorbit: sa incerc sa il fac sa inteleaga ca este bolnav si sa mearga sa se trateze. Si simteam ca el are nevoie de ajutorul meu.
Cartea mea, care il are ca subiect de cercetare pe el este aproape gata de mult timp, dar nu reusesc sa ii scriu finalul. Nu stiu unde sa-l incadrez: la „bolnav psihic” sau la „escroc sentimental”?
Tind sa cred ca este foarte bolnav. Mai ales dupa ce am vazut postarea lui de pe acest forum. Numai un om foarte bolnav poate sa-si inchipuie ca suntem casatoriti, ca ma iubeste si ...
Familia si profesia mea merg excelent. Familia mea a stiut toata aceasta poveste inca de la inceput si am avut mereu sprijinul lor. A ramas, insa, o unda de regret: aceea ca tentativa mea de a ajuta nu a avut rezultate in ceea ce-l priveste.
Inchei cu doua mari rugaminti:
Una pentru voi toti. Va rog sa nu ma judecati prea aspru si sa nu imi puneti intrebari, fiindca nu voi raspunde. Vreau sa uit tot ca dupa un mare esec de care nu vrei sa-ti mai amintesti.
Pentru Iannis. Te rog sa uiti de existenta mea si, daca am insemnat ceva pentru tine, te rog sa te duci la un psihiatru. Ca sa nu mai faci rau tie si altora. Vreau sa ma lasi in pace si sa nu mai aud nimic despre tine, niciodata! Inceteaza cu santajul psihologic asupra mea, fiindca nu are efect.
Si, ca sa dovedesc ca nu am mintit in tot ce am scris, voi posta pozele pe care el le-a trimis tuturor „victimelor” sale ca fiind pozele lui. In realitate, sunt ale unui fotomodel turc.
Iata link-ul, pe care il postez pentru ca voi, toate fetele, sa stiti cu cine aveti de-a face si sa nu ajungeti „victimele” lui, depresive si cu tentative de sinucidere ca si cele cu care eu am vorbit deja:
http://www.google.ro/images?hl=ro&q=G%C3%B6khan+Keser&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=RZbFTM_WIcX5sga03L2LDQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCoQsAQwAA
kudika358164
Postat pe 25 Ianuarie 2011 16:16
Nu am inteles nimic. Vrei te rog sa explici mai bine ?
fanflori
Postat pe 26 Ianuarie 2011 17:50
dragut.................. fotomodelul!!!!


Orice este posibil in lumea asta....nebuna da,eu una nu cred ca a inghitit cineva povestea asta pe Kudika!!!! sau .............asa vreau sa sper!
anastasia_m
Postat pe 26 Ianuarie 2011 18:01
Evident...
kudika226898
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:51
..... ...No coment!!!... ....
Sibel_16
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:18
Mama...mare e gradina lui Dumnezeu!!!
kudika195501
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:26
daca povestea este adevarata, pana acum acesta e cel mai bun raspuns oferit:P bravo
PsychoVolck
Postat pe 31 Ianuarie 2011 00:30
doaaamne, ce dragut! chiar imi place...psihologii nostrii au imaginatie...
kica
Postat pe 10 Februarie 2011 21:04
Hei..Buna tuturor..Vreti sa auziti ceva si mai amuzant?..Ei bine, daca in cazul Adrianei, varul lui Iann l-a "ucis", in cazul meu l-a facut sa nu mai existe..Da, ati citit bine...Se pare ca asa zisul Isai Iannis ar fi doar o inventie a varului acestuia, sa ii zicem M, care l-ar fi creat pe Iann in urma unei dezamagiri pe care ar fi avut-o in dragoste...De ce a facut asta?..Pentru ca vruia sa se razbune, cel putin asta a spus el..What?..Stiu ca am vazut un film asemanator, dar nu reusesc sa imi amintesc numele acestuia....Adriana, poate acum o sa reusesti sa gasesti un sfarsit pentru cartea ta, din cate am inteles, ea chiar ar exista..Daca ar fi sa ma intrebati daca chiar cred povestea cu Iann cel inventat..Probabil nu as avea un raspuns, inca am anumite indoieli in privinta asta..Insa, momentan viata mea e prea ocupata cu lucruri mult mai importante pentru a sta si a-mi batea capul cu asta..Totusi, mi-ar place sa cred ca acea persoana minuata, si inteligenta, cu un suflet bun, alaturi de care am avut niste discutii destul de interesante si de la care am invatat destul de multe lucruri si alaturi de care am descoperit mult mai multe lucruri despre mine..mi-ar place sa cred ca exista...Dar cum spunea si Dr House, "Everybody lies", acum ca unii fac abuz de asta, este alta problema..Oare ar trebui sa fiu suparata pentru ca am fost mintita?..Nu cred, pentru ca...El nu a facut altceva decat sa imi "vanda" fix ceea ce vruiam sa aud..Iar in momentul in care nu am mai vrut asta, m-am retras...Si apoi, usor usor...Am descoperit povestea pe care am impartasit-o cu voi..
Partea buna este ca atunci cand a fost confruntat M a recunoscut ca are o problema..partea proasta e ca nu va face nimic in privinta..Ba chiar, acum va trebui sa isi creeze alt personaj..Avand in vedere ca a fost descoperit, asta probabil nu va mai functiona..Poate va intrebati cum de a fost atat de zuzu incat sa posteze povestea asta pe net..Si in cazul asta a avut un raspuns..Se pare ca un prieten a facut asta, probabil era satul de povestile lui cum pacalea el fetele ca un mare maiestru..
Cam asta ar fi povestea pe scurt..True story...
The end.
kudika367565
Postat pe 15 Februarie 2011 19:51
imi plac topicurile astea, eu 5 ea 125. nu ar fi mai bine daca te ar adopta? pe bune.
rockk
Postat pe 15 Februarie 2011 19:56
Draga mea,
Cine esti de stii atat de multe lucruri? Inteleg ca esti si tu o victima a lui. Vrei sa vorbim?
Adriana
kudika358164
Postat pe 18 Februarie 2011 11:09
Nu as vrea sa ma consider o victima...Putem vorbi daca vrei...Lasa-mi mesaj cu id-ul tau si vorbim acolo..
kudika367565
Postat pe 18 Februarie 2011 23:54
eu 5.... ea mumie

MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH LAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASI


ce fantezii a la kudika, dzeule.
rockk
Postat pe 18 Februarie 2011 23:56
rugam toate naucele "facute" de un oarecare Iannis sa scrie aici, macar sa vedem cat de mare e gradina.
puiut_77
Postat pe 21 Februarie 2011 13:27
toamne...un rezumat va rog......nu mai pricep nimic
dark_eye
Postat pe 1 Martie 2011 23:49
De la: dark_eye, la data 2011-03-01 23:49:13toamne...un rezumat va rog......nu mai pricep nimic

pe scurt: unul s-a cuplat c-o baba, si-au tras-o o vreme. Ambii macho si averosi pe deasupra, iti inchipui! El dispare la un moment dat de pe forum si apare mamaica sa-i boceasca moartea. Iar daca tu credeai c-a murit, ei bine, nu! Apare o alta care l-a cunoscut si cu care el a jucat aceeasi partitura. Faze amuzante: ambele tolomace s-au ales cu f....i cu un morcov tanar, ele s-au crezut a fi psiholoagele/vindectoarele lui, un soi de guru asa. Concluzia: niste plictisiti care au inventat pe un forum incercand sa epateze!
puiut_77
Postat pe 4 Martie 2011 16:05
kudika226898
Postat pe 5 Martie 2011 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Monstrul de langa noi 165 De la: unombun 18 August 2014 23:45
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 1 De la: r_girl 13 Mai 2009 10:39
te iubesk 24 De la: angelo_micnegrusiurat 14 Septembrie 2010 23:05
Il iubesc dar nu mai pot sa sufar 63 De la: kudika360145 30 Ianuarie 2011 00:19
Gelozie sau posesivitate??? 18 De la: Lyvyus 20 Octombrie 2013 21:41