Setari Cookie-uri

fibrom uterin

De la: arys66, la data 2010-11-13 14:02:42Buna ziua la toate doamnele care citesc pe acest Forum...cum io trec printro perioada grea,cu fibroma uterina...sunt multe intrebari,mult raspunsuri.....care am cautat singura la diversi dr...am 44 de ani.am 3 copii,care,nu mai vreau sa mai am copii,depinde de un ginecolog bun,daca esti mai tanara,si nu ai mai avut copii.....si vrem sa avem....situatia se schimba....dr poate face in modu...care sa poti pastra uteru si sa poti avea copii.....dar in situatia mea..ca am copii...ar trebui sa dau uteru jos........si nu prea vreau....asa ca fac o dieta.....sa scada fibroma....si dupa 6 luni...am sa merg la dr ginecolog....sa imi zica daca dau jos sau mea trecut.....offff.ce urat sa fii femeie....cat trebuie sa suferim......Oare suntem multumite.......io imi fac intrebari............va salut frumoase doamne si fruntea sus......indiferent de pb pe care le avem.....noi reusim sa le dam la spate...medicina a facut pasi uriasi azi...o zi buna la toate..si mii de scuze....Arianna!

Buna draga mea
Am avut si eu fibrom
La 42 ani mi-am pus un sterilet.L-am scos dupa 6 ani.Dupa ce l-am scos am avut hemoragii puternice si un fibrom pe masura.Timp de 2 ani am avut hemoragii ,timp in care am facut 3 chiuretaje biopsice(nu am fost insarcinata).Dupa care medicul mi-a spus ca daca nu ma operez sa-l scot in 3 luni o sa mor.Nu m-am operat.La 50 de ani am facut tratament naturist(pentru ca nu aveam servici nu aveam asigurare medicala,nu aveam bani sa platesc medicul).Asa ca am apelat la produse naturiste de la Forever ca sa-mi lungesc zilele.Am vazut ca aceste produse dau rezultate,asa ca am continuat.Am baut 18 kg de gel de aloe si 5 feluuri de capsule.In acest timpam facut 3 ecografii care au dat rezultate pozitive.Dupa un an am avut ciclu normal ca la 18 ani.La 55 de ani am intrat la menopauza.Acumam 57 si ma simt minunat.
Iti doresc sanatate si fa ceea ce crezi ca-ti este benefic.
mariana953
Postat pe 5 Decembrie 2010 23:44
Da....ce vrajeala ieftina....
kudika226898
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:02
De la: kudika226898, la data 2010-12-07 21:02:50Da....ce vrajeala ieftina....

Draga mea esti acra rau de tot.Invidioasa?Chiar nu te inteleg.Cum as putea sa spun niste minciuni legate de sanatate,chiar esti de dreptul ridicola.Imi este mila de tine.Se pare ca altceva nu mai sti sa spui, decat a esate vrajeala.
Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu nici macar tie.Sa nu ti se intample asa ceva nici tie nici nimanui drag tie.Sa nu ai nevoie de niciun fel de tratament nici medicalnici naturist.
Pacat de gandirea pe care o ai. Si mai spunem ca de ce nu sunt oamenii mai buni.Pentru ca una ca tine ,indiferent cine esti,ce rang ai,ce politica saiu ce religiue,scuza-ma dar esti nedreapta.
Incearca sa fi mai umana .Sincera sa fiu nici nu stiu unde sa te incadrez.Dar chiar ma lasi fara cuvinte.
mariana953
Postat pe 8 Decembrie 2010 14:24
N-am pe ce sa fiu invidioasa....am testat produsele...si mi-am dat seama ca e vrajeala...
kudika226898
Postat pe 8 Decembrie 2010 17:05
De la: kudika329358, la data 2010-11-10 16:40:54daca operatia de fibrom este cea mai buna metoda de tratament in cazul in care i-mi doresc un copil si am 40 ani? am pierdut doua sarcini anul acesta. Va multumesc.
embolizarea este cea mai potrivita
kabbalist
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:16
pai sa va povestesc cazul meu de fibrom uterin, poate va ajuta. Eu am 36 ani si am fost diagnosticata acum aproximiativ 2 ani cu fibrom uterin in urma unei hemoragii abundente. Am facut mai multe investigatii ecografice in urma carora am aflat ca am un fibrom cu dimensiunea de 8 cm. Am facut apoi tratament cu anticonceptionale pe baza de progesterona pentru oprirea hemoragiei si sangerarilor suparatoare cauzate de fibrom, precum si pentru stoparea evolutiei. Medicii mi-au spus ca nu exista tratament pentru eliminarea fibromului si se pare ca este adevarat, desi exista tot felul de promisiuni din medicina alternativa. Eu nu sunt casatorita si nu am avut nici o sarcina. Solutia medicala cea mai buna in cazul meu a fost operatia pentru exicizia fibromului cu pastrarea integrala a aparatului reproducator. Deci am facut cu succes aceasta operatie prin care mi-a fost excizat doar fibromul. Singurul incovenient este doar cicatricea care ramane dupa operatie, dar mai dispare in timp. Acum ma simt foarte bine si ii multumesc din suflet pentru aceasta domnului doctor Varlas Valentin de la spitalul Filantropia care mi-a oferit incredere si siguranta in tot acest proces.
kudika350185
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:18
Cineva scria aici ca nu exista varianta naturista de tratare ,altcineva scria de un tratament cu ganoderma ....imposibil sa nu existe un tratament naturist !poate Virgnia Faur ,favisanul ,a incercat cineva ?
riri_cosmetics
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:26
De la: riri_cosmetics, la data 2011-01-09 11:26:09Cineva scria aici ca nu exista varianta naturista de tratare ,altcineva scria de un tratament cu ganoderma ....imposibil sa nu existe un tratament naturist !poate Virgnia Faur ,favisanul ,a incercat cineva ?
tratament naturist exista
ceea ce nu exista este un tratament naturist care sa rezolve toate cazurile
tratamentele naturiste sunt eficiente daca sunt personalizate
de altfel, toate tratamentele ar trebui sa fie prescrise personalizat, dar putini medici o fac
kabbalist
Postat pe 10 Ianuarie 2011 09:36
De la: kudika350185, la data 2011-01-08 20:18:21fibrom cu dimensiunea de 8 cm
Solutia medicala cea mai buna in cazul meu a fost operatia pentru exicizia fibromului cu pastrarea integrala a aparatului reproducator. Deci am facut cu succes aceasta operatie prin care mi-a fost excizat doar fibromul.
da, miomectomia (opratia de scoatere a unui fibrom) este cea mai potrivita cand este vorba de un singur fibrom
kabbalist
Postat pe 10 Ianuarie 2011 09:38
In urma cu 3ani am fost diagnosticata cu fibrom uterin de 5cm si chist ovarian de 3cm dar am refuzat operatia si am incercat aproape toate tratamentele de la otv si plafar.Incepand cu Dumitru Dumitrescu,Vasile Ionescu Mihaela Olaru cu produsul Zeolit,Propiliciu si astea sunt doar cateva.Toti acestia cand ii sunam spuneau ca eu sunt vinovata ca nu am incredere in tratament sau nu tin regimul alimentar,dar din toate acestea nimic nu era adevarat pentru ca interesul era al meu fiind vorba si de bani si in primul rand de sanatatea mea.In urma cu 3luni cand eram hotarata sa merg la operatie cineva mi.a recomandat niste produse naturist spunandu.mi ca ia a rezolvat problema care o aveam si eu cu aceste produse.Le.am luat cu toate ca nu am avut deloc incredere in ele,nu am tinut nici regim alimentar si in 3saptamani FIBROMUL A SCAZUT LA 2.30cm iar CHISTUL NU MAI ESTE.MULTUMESC LUI D>ZEU si acestor produse.Mama mea avea poliartrita reumatoida,microfisuri de menisc la care ani de zile se chinuia dar medicii nu aveau ce sa.i faca pentru ca avea si Hepatita cu VirusC .Acum analizele sunt foarte bune ,se simte foarte bine iar medicul la care se interna pentru hepatita sa intilnit cu ia pe strada si a crezut ca a fost plecata din tara de nu sa m.ai internat.Pentru mai multe detalii puteti sa ma sunati la tel:0763416012
kudika449832
Postat pe 9 Noiembrie 2011 16:13
Si nu puteti sa ne spuneti aici care sunt acele produse minune?
kudika171475
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:32
Si nu puteti sa ne spuneti aici care sunt acele produse minune?
kudika171475
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:32
De la: kudika171475, la data 2012-01-30 10:32:21Si nu puteti sa ne spuneti aici care sunt acele produse minune?


Nuuu.... ...pentru ca s-ar spulbera minunea si ar iesi la iveala megaescrocheria MLM...secretomania e o practica obisnuita in randul lor...de la atatea suturi in fund, s-au gandit sa schimbe tactica...dar si aceasta e deja fumata...
kudika226898
Postat pe 30 Ianuarie 2012 19:29
As dori mai multe amanunte. Am inceput si eu tratamentul cu guanoderma.
elisabetica
Postat pe 1 Decembrie 2012 14:09
De la: elisabetica, la data 2012-12-01 14:09:55As dori mai multe amanunte. Am inceput si eu tratamentul cu guanoderma.



Alta prostie...
kudika226898
Postat pe 1 Decembrie 2012 16:04
De la: kudika171475, la data 2012-01-30 10:32:21Si nu puteti sa ne spuneti aici care sunt acele produse minune?
kudika449832
Postat pe 18 Februarie 2014 21:19
REVIN LA CEEA CE AM SCRIS REFERITOR LA TRATAMENTUL NATURIST CARE IL IAU SI MI-A SCAZUT FIBROMUL.ACEST TRATAMENT NU ELIMINA FIBROMUL CI IL SCADE IN DIMENSIUNE DOAR CHISTUL SA ELIMINAT IAR DE ATUNCI IL IAU LUNAR DOAR SCAD DOZA O DATA LA DOUA LUNI.COSTA 280LEI LUNA IAR NUMELE NU IL SPUN PENTRU CA NU VREAU SA LE DAU MURA IN GURA CELOR CARE VOR SA FACA AFACERE PE SUFERINTA ALTORA.EX:MA SUNA UN D-N SUB PRETEXTUL CA SOTIA LUI ARE FIBROM UTERIN IAR CAND AM CERUT SA VORBESC CU D-NA PENTRU CA PROBLEMELE ACESTEA NU SE DISCUTA CU UN D-N ,ACEASTA NU STIA SIGUR NICI CATI CM AVEA FIBROMUL,NICI DACA ERA IN INTERIOR SAU EXTERIORUL UTERULUI DAR IL AVEA DE 10ANI SI NU CRESCUSE DELOC SI ATUNCI MA INTREB PENTRU CE ERA NECESAR TRATAMENTUL DACA NU O DERANJA CU ABSOLUT NIMIC DIN CATE A SPUS?ACESTA E DOAR UN EX.PUNETI-VA IN SITUATIA MEA SA CHELTUITI ZECI DE MIL.PE TOATE PORCARIILE SA VA SI IMBOLNAVITI DIN CAUZA LOR SI ATUNCI MAI VEDEM DACA MAI CRITICATI.
kudika449832
Postat pe 18 Februarie 2014 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sterilet 3 De la: oficup 6 Aprilie 2010 13:08
hemoglobina la limita maxima 17 De la: kudika116373_amyra 6 Decembrie 2012 11:01
cum sa il conving pe iubitu meu ca sexu oral e ceva normal intr-o relatie? 28 De la: kyru 25 Aprilie 2010 10:20
Anexita 7 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 08:56
chist ovarian 14 De la: kudika330686 23 Ianuarie 2011 03:25