Setari Cookie-uri

singuratate

De la: miss_darine, la data 2010-12-02 13:50:58
De la: crysa_tm, la data 2010-12-02 13:45:33


Sau...Culmea fidelitatii: un barbat sa fie insurat de 3 ori si sa-si insele toate cele 3 neveste cu aceeasi amanta

io-l stiam altfel
Culmea casniciei: la a treia nevasta sa ai aceeasi amanta...


bun si-asa
_Cryssa_
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:52
De la: kudika335028, la data 2010-12-02 11:13:51oare exsista dumnezeu pentru oameni care fac bine si gasesc numai rau? exsista cumva fericirea o caut de mult timp dar nu reusesc sa o gasesc,oare mai sant oameni ca mine.



Buna seara, da exista Dumnezeu si sigur exista si cineva pt tine, nu dispera, cand te astepti mai putin va aparea te asigur, o seara frumoasa sa ai, nu multa lume te intelege asa ca nu baga in seama mistourile de pe acest forum.
lover_woman
Postat pe 2 Decembrie 2010 18:45
singuratatea de cele mai multe ori te infrigureaza,te inspaimanta dar trebuie sa nu uitam sa zimbim sa fim mai buni sa ne incredintam cu totul puterilor ceresti sa nu uitam sa speram sa nadajduim...
toniamatusa
Postat pe 2 Decembrie 2010 19:07
De la: toniamatusa, la data 2010-12-02 19:07:42singuratatea de cele mai multe ori te infrigureaza,te inspaimanta dar trebuie sa nu uitam sa zimbim sa fim mai buni sa ne incredintam cu totul puterilor ceresti sa nu uitam sa speram sa nadajduim...


si totusi,oamenii ne dezamagesc uneori,singuratatea niciodata.
visele_nu_mor
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:33
De la: size_back, la data 2010-12-02 12:09:50
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-02 12:04:21Pai e frumos mai fetelor vreti sa intre saracul baiet in depresie ?!

daca nu se sinucide n-am facu nicio treaba atunci!


Cum poti da dovada de atata rautate cu atata usurinta. Nu sti ce e in sufletul lui sau ce impact pot avea cuvintele tale asupra lui. Nu cred ca faza cu sunucisul e ceva ce tb luat in ras. Sunt atatia oameni care ajung sa se sinucida din cauza problemelor si neajunsurilor. Nu are nimeni pretentia sa faci pe psihologul dar cred ca te poti abine de la astfel de comentari care, repet, nu stii ce impact au asupra unui om cu pb!
pupicaaa
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:18
nici un semn de la tine...
am gasit cu cine sa te lipesc...sa scapi de singuratate si de ganduri negre...o sa vezi totul in roz...mov!
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:40
nici nu stii cati oameni sunt ca tine si isi pun aceleasi intrebari,dar D-ZEU ESTE pt toti cei care cred in EL
salvina
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:47
nici nu stii cati oameni sunt ca tine si isi pun aceleasi intrebari,dar D-ZEU ESTE pt toti cei care cred in EL
salvina
Postat pe 5 Decembrie 2010 15:48
mda..un subiect foarte controversat.dar tu cati ani ai ca sunt curios? tu stii ca te poti simti singur si cand ai o prietena insa nu este aleasa ta?sau te simti singur intre sute de oameni? deci nu e important ca ai sau nu prietena pt ca ea se gaseste la un moment dat. cel care e de vina e psihicul tau si nimic altceva. si fiind al tau cred ca gasesti cateva trucuri sa il linistesti cate putin. eu stiu de ce zici tu ca esti singur ca poate nu ai avut o prietena de mult timp insa nu dispera.la disperare alegi ceea ce nu vei iubi. alege dupa sentiment.iti place de una?dupa mine alege-o faracomplicatii adica nemaritata fara prieten si destul de ok cu caracterul.lasa partea fizica nu te mai baza asa mult pe ea si alege un caracter pe masura ta.
extravagant
Postat pe 5 Decembrie 2010 16:03
De la: kudika335028, la data 2010-12-02 11:13:51oare exsista dumnezeu pentru oameni care fac bine si gasesc numai rau? exsista cumva fericirea o caut de mult timp dar nu reusesc sa o gasesc,oare mai sant oameni ca mine.



Ok, vad ca a disparut total de pe acest topic cel care l-a initiat. Aaaanyway, la capitolul solutii practice pt. singuratate:
1. Ia-ti un catel/ pui de pisica. O sa ai mai putin timp sa-ti plangi de mila. Plus, astia mici fac minuni cu afectiunea lor
2. Nu asculta "sfaturile binevoitoare" ale astora ce se cred prea destepti pe-aici si nu inteleg prea bine termeni ca "depresie", sinucidere", etc.
3. Daca sinuciderea e o varianta pe care ai luat-o in calcul, te sfatuiesc sa apelezi la ajutorul unui psihiatru pt. a depasi momentul. Viata e un dar de la Dumnezeu si e unica sansa ce ni s- dat. Nu o irosi, indiferent ce probleme sau ganduri te framanta. In plus, avem medicamente care trateaza f bine depresia :))
Alte sfaturi nu pot sa-ti dau din lipsa de alte informatii. Dar te aseptam sa mai treci pe forum!
ad_ad
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:35
De la: ad_ad, la data 2010-12-05 17:35:40Viata e un dar de la Dumnezeu ... In plus, avem medicamente


ce tare dumnezeu si medicamente, solutia perfecta
battleofwits
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:40
De la: kudika335028, la data 2010-12-02 11:13:51oare exsista dumnezeu pentru oameni care fac bine si gasesc numai rau? exsista cumva fericirea o caut de mult timp dar nu reusesc sa o gasesc,oare mai sant oameni ca mine.
daca o gaseai peste tot nu mai se numea fericire .......se numea buruiana
si toti santem ca tine
nimeni na gasit fericirea totala si chiar daca o are nu recunoaste............omul e mereu in cautare de mai mult
clar_de_luna
Postat pe 6 Decembrie 2010 01:59
De la: kudika335028, la data 2010-12-02 11:13:51oare exsista dumnezeu pentru oameni care fac bine si gasesc numai rau? exsista cumva fericirea o caut de mult timp dar nu reusesc sa o gasesc,oare mai sant oameni ca mine.



dumnezeu?pt mine exista,chiar exista dar am ajuns de parere ca exista doar ca sa se amuze cu vietile noastre,fericire si asta exista dar nu e facuta decat pentru a aduce durere in urma ei,oameni ca tine....suntem fiecare dintre noi...
craciunitza_sexy
Postat pe 6 Decembrie 2010 04:16
De la: craciunitza_sexy, la data 2010-12-06 04:16:39
De la: kudika335028, la data 2010-12-02 11:13:51oare exsista dumnezeu pentru oameni care fac bine si gasesc numai rau? exsista cumva fericirea o caut de mult timp dar nu reusesc sa o gasesc,oare mai sant oameni ca mine.



dumnezeu?pt mine exista,chiar exista dar am ajuns de parere ca exista doar ca sa se amuze cu vietile noastre,fericire si asta exista dar nu e facuta decat pentru a aduce durere in urma ei,oameni ca tine....suntem fiecare dintre noi...


Nu asta e problema..daca exista sau nu. Important e sa nu astepti nimic de SUS... puterea "vine "din interior... Numai tu poti schimba ceva in viata ta. Nu trebuie sa faci n fapte bune in speranta ca D-zeu te va rasplati; Sper ca intr-o zi sa aflam cu totii adevarul despre Divinitate.Multi i-si vor da seama cat timp au pierdut sperand in "minuni". Ia nu mai astepta ajutor din exterior..vezi ..te poti descurca si singurel??? Sunt sigura ca poti!!!!!!!!!!
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:53
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 09:53:01
Nu asta e problema..daca exista sau nu. Important e sa nu astepti nimic de SUS... puterea "vine "din interior... Numai tu poti schimba ceva in viata ta. Nu trebuie sa faci n fapte bune in speranta ca D-zeu te va rasplati; Sper ca intr-o zi sa aflam cu totii adevarul despre Divinitate.Multi i-si vor da seama cat timp au pierdut sperand in "minuni". Ia nu mai astepta ajutor din exterior..vezi ..te poti descurca si singurel??? Sunt sigura ca poti!!!!!!!!!!


aici e o problema de viziune, sunt unii care inca mai sunt la nivelul povestilor din Cartea Cartilor citite in copilarie, eu am vazut desenele animate cu nemo erau chiar faine
battleofwits
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:11
De la: battleofwits, la data 2010-12-06 10:11:01
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 09:53:01
Nu asta e problema..daca exista sau nu. Important e sa nu astepti nimic de SUS... puterea "vine "din interior... Numai tu poti schimba ceva in viata ta. Nu trebuie sa faci n fapte bune in speranta ca D-zeu te va rasplati; Sper ca intr-o zi sa aflam cu totii adevarul despre Divinitate.Multi i-si vor da seama cat timp au pierdut sperand in "minuni". Ia nu mai astepta ajutor din exterior..vezi ..te poti descurca si singurel??? Sunt sigura ca poti!!!!!!!!!!


aici e o problema de viziune, sunt unii care inca mai sunt la nivelul povestilor din Cartea Cartilor citite in copilarie, eu am vazut desenele animate cu nemo erau chiar faine


Era Nemo sau Memo? ca eu nu i-mi amintesc prea bine... I-mi amintesc vag acele desene animate... vai ce "batrana" ma simt...
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:15
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 11:15:01
Era Nemo sau Memo? ca eu nu i-mi amintesc prea bine... I-mi amintesc vag acele desene animate... vai ce "batrana" ma simt...


parca memo
battleofwits
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:27
sunt f multe persoane ca tine,nu esti singurul insa nu iti pierde speranta,intr-o zi totul o sa fie bine ,d-zeu exista sa nu te indoiesti niciodata de asta,el vede si aude tot insa trebuie sa ai rabdare o sa vina si randul tau,d-zeu stie ce fel de persoane suntem,nu inceta sa te rogi ,nu iti pierde credinta pt k atunci cand nu te astepti o sa fie totul ok,crede-ma,ti-o spun din proprie experienta.....
cris00
Postat pe 6 Decembrie 2010 15:05
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe persoane ca tine,nu esti singurul insa nu iti pierde speranta,intr-o zi totul o sa fie bine ,d-zeu exista sa nu te indoiesti niciodata de asta,el vede si aude tot insa trebuie sa ai rabdare o sa vina si randul tau,d-zeu stie ce fel de persoane suntem,nu inceta sa te rogi ,nu iti pierde credinta pt k atunci cand nu te astepti o sa fie totul ok,crede-ma,ti-o spun din proprie experienta.....



De ce te-as crede pe cuvant, Cris? Exista doar pt. ca asa ti-au spus bunicii sau pt. ca asa spune RELIGIA? Ceva dovezi reale ai si pt. o persoana care nu are creierul "spalat"?
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 17:00
De la: kudika335028, la data 2010-12-02 11:13:51oare exsista dumnezeu pentru oameni care fac bine si gasesc numai rau? exsista cumva fericirea o caut de mult timp dar nu reusesc sa o gasesc,oare mai sant oameni ca mine.


De ce atata graba ?? asa ceva parerea mea este ca nu trebuie s-o cauti :) vine de la sine...ai rabdare...fericirea nu se vaneaza...
Goku
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:12
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 17:00:53
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe persoane ca tine,nu esti singurul insa nu iti pierde speranta,intr-o zi totul o sa fie bine ,d-zeu exista sa nu
De ce te-as crede pe cuvant, Cris? Exista doar pt. ca asa ti-au spus bunicii sau pt. ca asa spune RELIGIA? Ceva dovezi reale ai si pt. o persoana care nu are creierul "spalat"?


Mimi daca tu ai gasit-o sau ai fost ranita nu-ti pierde speranta :) ea exista fi sigura :P

Nu ar fi corect sa spui ca nu exista doar pt ca momentan nu ai tu parte de ea corect ??

Nu esti singura toti am trecut si vom mai trece prin perioade grele..cand pur si simplu nu mai credem in nimic :)
Goku
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:16
De la: Goku, la data 2010-12-06 18:16:41
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 17:00:53
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe persoane ca tine,nu esti singurul insa nu iti pierde speranta,intr-o zi totul o sa fie bine ,d-zeu exista sa nu
De ce te-as crede pe cuvant, Cris? Exista doar pt. ca asa ti-au spus bunicii sau pt. ca asa spune RELIGIA? Ceva dovezi reale ai si pt. o persoana care nu are creierul "spalat"?


Mimi daca tu ai gasit-o sau ai fost ranita nu-ti pierde speranta :) ea exista fi sigura :P

Nu ar fi corect sa spui ca nu exista doar pt ca momentan nu ai tu parte de ea corect ??

Nu esti singura toti am trecut si vom mai trece prin perioade grele..cand pur si simplu nu mai credem in nimic :)


Nu sunt ranita, draguta! Dar am trait si am vazut multe nedreptati in viata asta ca mai cred ca exista D-zeu. Acum o sa-mi cer scuze pt. limbaj ...tu crezi ca un D-zeu Atotputernic ar sta si s-ar uita neclintit cum un nemernic "sfasaie" cu cruzime putzulica unei copile de 3 ani?? Ce i-ai spune tu Dzeului tau daca fetita ta ar fi victima? L-ai intreba cu siguranta ..DE CE, Doamne? O sa astepti in veci un raspuns...Nu o sa-ti raspunda nimeni pt. ca pur si simplu nu are cine...Asta a fost doar un exemplu ....
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:10
mimi creier de purcica, inainte de a scrie despre Dumnezeu da-ti un par in cap, sau mai citeste vreo carte despre religie fiindca spui numai tampenii
Shuyin
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:18
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 19:10:43
De la: Goku, la data 2010-12-06 18:16:41
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 17:00:53
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe persoane ca tine,nu esti singurul insa nu iti pierde speranta,intr-o zi totul o sa fie bine ,d-zeu exista sa nu
De ce te-as crede pe cuvant, Cris? Exista doar pt. ca asa ti-au spus bunicii sau pt. ca asa spune RELIGIA? Ceva dovezi reale ai si pt. o persoana care nu are creierul "spalat"?


Mimi daca tu ai gasit-o sau ai fost ranita nu-ti pierde speranta :) ea exista fi sigura :P

Nu ar fi corect sa spui ca nu exista doar pt ca momentan nu ai tu parte de ea corect ??

Nu esti singura toti am trecut si vom mai trece prin perioade grele..cand pur si simplu nu mai credem in nimic :)


Nu sunt ranita, draguta! Dar am trait si am vazut multe nedreptati in viata asta ca mai cred ca exista D-zeu. Acum o sa-mi cer scuze pt. limbaj ...tu crezi ca un D-zeu Atotputernic ar sta si s-ar uita neclintit cum un nemernic "sfasaie" cu cruzime putzulica unei copile de 3 ani?? Ce i-ai spune tu Dzeului tau daca fetita ta ar fi victima? L-ai intreba cu siguranta ..DE CE, Doamne? O sa astepti in veci un raspuns...Nu o sa-ti raspunda nimeni pt. ca pur si simplu nu are cine...Asta a fost doar un exemplu ....
Tu crezi ca D-zeu te ajuta exact in momentul cand ii ceri ajutor?Daca crezi asta te inseli amarnic.Daca vrei ca Cel de Sus sa-si intoarca fata catre tine si sa te ajute,trebuie sa ai RABDARE si CREDINTA Tu esti ortodoxa?
Valy90
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:24
De la: Shuyin, la data 2010-12-06 19:18:49mimi creier de purcica, inainte de a scrie despre Dumnezeu da-ti un par in cap, sau mai citeste vreo carte despre religie fiindca spui numai tampenii



Nu ma cobor la nivelul tau sa-ti raspund pe masura, draga! Cat despre carti de religie ..sa stii ca am citit destule. De ce as crede ce scrie acolo??? Doar pt. ca mi se impune? no way! Astept dovezi! Le ai? Spune-le si acestui "creier de purcica".. poate i-si va schimba parerea.
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:39
De la: valy90, la data 2010-12-06 19:24:36
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 19:10:43
De la: Goku, la data 2010-12-06 18:16:41
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 17:00:53
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe persoane ca tine,nu esti singurul insa nu iti pierde speranta,intr-o zi totul o sa fie bine ,d-zeu exista sa nu
De ce te-as crede pe cuvant, Cris? Exista doar pt. ca asa ti-au spus bunicii sau pt. ca asa spune RELIGIA? Ceva dovezi reale ai si pt. o persoana care nu are creierul "spalat"?


Mimi daca tu ai gasit-o sau ai fost ranita nu-ti pierde speranta :) ea exista fi sigura :P

Nu ar fi corect sa spui ca nu exista doar pt ca momentan nu ai tu parte de ea corect ??

Nu esti singura toti am trecut si vom mai trece prin perioade grele..cand pur si simplu nu mai credem in nimic :)


Nu sunt ranita, draguta! Dar am trait si am vazut multe nedreptati in viata asta ca mai cred ca exista D-zeu. Acum o sa-mi cer scuze pt. limbaj ...tu crezi ca un D-zeu Atotputernic ar sta si s-ar uita neclintit cum un nemernic "sfasaie" cu cruzime putzulica unei copile de 3 ani?? Ce i-ai spune tu Dzeului tau daca fetita ta ar fi victima? L-ai intreba cu siguranta ..DE CE, Doamne? O sa astepti in veci un raspuns...Nu o sa-ti raspunda nimeni pt. ca pur si simplu nu are cine...Asta a fost doar un exemplu ....
Tu crezi ca D-zeu te ajuta exact in momentul cand ii ceri ajutor?Daca crezi asta te inseli amarnic.Daca vrei ca Cel de Sus sa-si intoarca fata catre tine si sa te ajute,trebuie sa ai RABDARE si CREDINTA Tu esti ortodoxa?



Ce nu intelegeti voi este ca eu doar am o alta parere despre Religie. Nu astept sa -si indrepte D-zeu fata catre mine.... Si teoretic DA , sunt ortodoxa. Si nu sunt neaparat "fixata "pe idee. Sunt deschisa la opinii. In fata unor dovezi palpabile as recunoaste cu usurinta ca m-am inselat si as crede din nou. De ce nu???
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:46
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 19:10:43
De la: Goku, la data 2010-12-06 18:16:41
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 17:00:53
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe
Nu sunt ranita, draguta! Dar am trait si am vazut multe nedreptati in viata asta ca mai cred ca exista D-zeu. Acum o sa-mi cer scuze pt. limbaj ...tu crezi ca un D-zeu Atotputernic ar sta si s-ar uita neclintit cum un nemernic "sfasaie" cu cruzime putzulica unei copile de 3 ani?? Ce i-ai spune tu Dzeului tau daca fetita ta ar fi victima? L-ai intreba cu siguranta ..DE CE, Doamne? O sa astepti in veci un raspuns...Nu o sa-ti raspunda nimeni pt. ca pur si simplu nu are cine...Asta a fost doar un exemplu ....



Si vei mai trai mult si bine,si inca vei mai vedea...asta nu inseamna ca nu exista...omul cat respira invata :)

Te inteleg pe baza exemplului tau...dar cred ca privesti lucrurile prea departe de realitate ( sa nu ma intelegi cumva gresit )

Am cunoscut persoane care chiar au patit-o referitor la ex. tau....diferenta este ca fata este mai mare...daca te-ai prins...nu a renuntat ...nu si-a pierdut credinta nici ea nici parintii ei :)

Nu astepta un raspuns de la Dumnezeu...nu-ti va pune in traista si nici nu da cu parul :)

Si sa-ti raspund la intrabarea ta ce as face...este greau...dar cert poti sa-ti spun ca nu poti sa-l invinovatesti pe Dumnezeu pt toate pacatele noastre :)

P.S. ar fi mai frumos daca nu ai mai prescurta ''Dumnezeu'' :)
Goku
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:31
De la: Goku, la data 2010-12-06 20:31:22
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 19:10:43
De la: Goku, la data 2010-12-06 18:16:41
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 17:00:53
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe
Nu sunt ranita, draguta! Dar am trait si am vazut multe nedreptati in viata asta ca mai cred ca exista D-zeu. Acum o sa-mi cer scuze pt. limbaj ...tu crezi ca un D-zeu Atotputernic ar sta si s-ar uita neclintit cum un nemernic "sfasaie" cu cruzime putzulica unei copile de 3 ani?? Ce i-ai spune tu Dzeului tau daca fetita ta ar fi victima? L-ai intreba cu siguranta ..DE CE, Doamne? O sa astepti in veci un raspuns...Nu o sa-ti raspunda nimeni pt. ca pur si simplu nu are cine...Asta a fost doar un exemplu ....



Si vei mai trai mult si bine,si inca vei mai vedea...asta nu inseamna ca nu exista...omul cat respira invata :)

Te inteleg pe baza exemplului tau...dar cred ca privesti lucrurile prea departe de realitate ( sa nu ma intelegi cumva gresit )

Am cunoscut persoane care chiar au patit-o referitor la ex. tau....diferenta este ca fata este mai mare...daca te-ai prins...nu a renuntat ...nu si-a pierdut credinta nici ea nici parintii ei :)

Nu astepta un raspuns de la Dumnezeu...nu-ti va pune in traista si nici nu da cu parul :)

Si sa-ti raspund la intrabarea ta ce as face...este greau...dar cert poti sa-ti spun ca nu poti sa-l invinovatesti pe Dumnezeu pt toate pacatele noastre :)

P.S. ar fi mai frumos daca nu ai mai prescurta ''Dumnezeu'' :)


Nu-mi este greu sa scriu Dumnezeu ( dupa cum vezi) .... Am inteles; ne asumam responsabilitatea pacatelor noastre; suportam consecinte; invatam sau nu din greseli; Dar poti sa-mi spui, te rog, care este atunci rolul Lui?
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:46
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 20:46:22
De la: Goku, la data 2010-12-06 20:31:22
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 19:10:43
De la: Goku, la data 2010-12-06 18:16:41[quote
Nu-mi este greu sa scriu Dumnezeu ( dupa cum vezi) .... Am inteles; ne asumam responsabilitatea pacatelor noastre; suportam consecinte; invatam sau nu din greseli; Dar poti sa-mi spui, te rog, care este atunci rolul Lui?


Esti constienta ca pui niste intrebari....''capcana'' nu ??

Daca eu te intreb de ce Pamantul este rotund poti sa-mi raspunzi tu ?? sau dc ne nastem,dc murim, is infinite :P

poti sa-mi raspunzi la vreuna din ele ?? nu....

Parerea mea este ca in cazul tau depinde de caracterul fiecaruia...pt orice ti se intampla tie..trb sa fie un ''vinovat'' dar nu te mai gandii asa...asa este firea noastra,si a lucrurilor...sa se intample...

Altii primesc mai mult :) altii mai putin...
Goku
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:52
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 20:46:22
De la: Goku, la data 2010-12-06 20:31:22
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 19:10:43
De la: Goku, la data 2010-12-06 18:16:41
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-06 17:00:53
De la: cris00, la data 2010-12-06 15:05:26sunt f multe
Nu sunt ranita, draguta! Dar am trait si am vazut multe nedreptati in viata asta ca mai cred ca exista D-zeu. Acum o sa-mi cer scuze pt. limbaj ...tu crezi ca un D-zeu Atotputernic ar sta si s-ar uita neclintit cum un nemernic "sfasaie" cu cruzime putzulica unei copile de 3 ani?? Ce i-ai spune tu Dzeului tau daca fetita ta ar fi victima? L-ai intreba cu siguranta ..DE CE, Doamne? O sa astepti in veci un raspuns...Nu o sa-ti raspunda nimeni pt. ca pur si simplu nu are cine...Asta a fost doar un exemplu ....



Si vei mai trai mult si bine,si inca vei mai vedea...asta nu inseamna ca nu exista...omul cat respira invata :)

Te inteleg pe baza exemplului tau...dar cred ca privesti lucrurile prea departe de realitate ( sa nu ma intelegi cumva gresit )

Am cunoscut persoane care chiar au patit-o referitor la ex. tau....diferenta este ca fata este mai mare...daca te-ai prins...nu a renuntat ...nu si-a pierdut credinta nici ea nici parintii ei :)

Nu astepta un raspuns de la Dumnezeu...nu-ti va pune in traista si nici nu da cu parul :)

Si sa-ti raspund la intrabarea ta ce as face...este greau...dar cert poti sa-ti spun ca nu poti sa-l invinovatesti pe Dumnezeu pt toate pacatele noastre :)

P.S. ar fi mai frumos daca nu ai mai prescurta ''Dumnezeu'' :)


Nu-mi este greu sa scriu Dumnezeu ( dupa cum vezi) .... Am inteles; ne asumam responsabilitatea pacatelor noastre; suportam consecinte; invatam sau nu din greseli; Dar poti sa-mi spui, te rog, care este atunci rolul Lui?
EL hotaraste directia in care pleci de aici
BEL_AMY1
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cate sau cati dintre voi aveti un tata kre... 3 De la: marco918 6 Martie 2011 23:03
Dupa 4 ani,face un copil cu alta 141 De la: kudika_963045 18 Iunie 2014 13:44
Iubirea si manipularea emotionala in cuplu 8 De la: pickard 23 Mai 2011 23:14
gelozie obsedanta 18 De la: luchianramona 12 Mai 2011 14:49
m-am indragostit de amantul meu 118 De la: flory_blonda 21 Octombrie 2010 20:41