Setari Cookie-uri

vrea sa ma paraseasca fiindca sunt bolnava

De la: mirunaandreea, la data 2010-12-13 13:36:37disperarea vine din frica de a nu-i indeparta pe toti din acelasi motiv, frica de a ramane singura dupa ce am trait 5 ani numai impreuna cu el, frica de a ramane singura intr-un oras care nu-mi apartine...


Asta da, teama asta ti-o inteleg. Aici trebuie lucrat. Intai de toate scapa de el. Devin-o libera ca sa poti sa te ocupi de tine. Crezi ca de-l tii cu forta, cu lacrimi sau cu amenintari, mai stiu eu ce santaj, te va iubi? Nicidecum. Pana la urma tot scapa si vei fi in toate povestile lui doar femeia care i-a facut viata un calvar.
Nu stiu cum e sa ai diabet, am o singura amica a carei fetita de la 11 ani isi face singurica injectia in burta. Cand a venit la fiul meu la ziua de nastere, era mititica de ea cu cantarul in rucsac. Acum s-a casatorit.
Diabetul nu e o boala cu care nu se poate convietui. Trebuie doar sa gasesti omul capabil de asta.
In conditiile in care tu te consideri o victima, toti te vor considera asa. In conditiile in care tu afirmi: am diabet, vai de viata mea! de ce crezi ca s-ar lega vreunul la cap sa fie si vai de viata lui? Pricepe ca esti un om absolut normal care are DOAR diabet.

Serios, scapa de ala si concentreaza-te asupra ta. Nimanui nu-i plac oamenii crampon.
rashela
Postat pe 13 Decembrie 2010 13:46
Stati putin... E foarte usor sa-i spui cuiva sa se desparta de un om Dar ganditi-va ca femeia are si ea sentimente.
Eu zic ca ar trebui sa mai stai de vorba cu el, frumos, calm ca doi oameni maturi si sa incercati sa rezolvati problema asta. Poate ar trebui sa faceti o pauza sa vedeti ce se intampla. Nu poti parasi un om asa..pur si simplu. Parerea mea
_Cryssa_
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:13
De la: crysa_tm, la data 2010-12-13 14:13:59Stati putin... E foarte usor sa-i spui cuiva sa se desparta de un om Dar ganditi-va ca femeia are si ea sentimente.
Eu zic ca ar trebui sa mai stai de vorba cu el, frumos, calm ca doi oameni maturi si sa incercati sa rezolvati problema asta. Poate ar trebui sa faceti o pauza sa vedeti ce se intampla. Nu poti parasi un om asa..pur si simplu. Parerea mea


ce sa mai discute , crisa ? cu cat va insista mai mult cu atat situatia va deveni mai penibila . din moment ce povesteste tuturor vaianta lui , e clar ca e hotarat sa termine povestea asta . cu sau fara el , oricum o buna perioada nu va mai sti ce-i aia fericire , asa ca , in locul ei , mi-as inghiti sentimentele cu fulgi cu tot si , in loc sa ma rog de el , l-as ajuta sa-si faca bagajele .
nu poti obliga un om sa te iubeasca .

perce_neige
Postat pe 13 Decembrie 2010 18:52
De la: perce_neige, la data 2010-12-13 18:52:17
De la: crysa_tm, la data 2010-12-13 14:13:59Stati putin... E foarte usor sa-i spui cuiva sa se desparta de un om Dar ganditi-va ca femeia are si ea sentimente.
Eu zic ca ar trebui sa mai stai de vorba cu el, frumos, calm ca doi oameni maturi si sa incercati sa rezolvati problema asta. Poate ar trebui sa faceti o pauza sa vedeti ce se intampla. Nu poti parasi un om asa..pur si simplu. Parerea mea


ce sa mai discute , crisa ? cu cat va insista mai mult cu atat situatia va deveni mai penibila . din moment ce povesteste tuturor vaianta lui , e clar ca e hotarat sa termine povestea asta . cu sau fara el , oricum o buna perioada nu va mai sti ce-i aia fericire , asa ca , in locul ei , mi-as inghiti sentimentele cu fulgi cu tot si , in loc sa ma rog de el , l-as ajuta sa-si faca bagajele .
nu poti obliga un om sa te iubeasca .



Absolut.
Agonie.......sau o sa mai stea cu ea din mila.
Asta nu-i treaba.
Oricum macar i-a zis si stie cum stau lucrurile.
stem_29
Postat pe 13 Decembrie 2010 18:54
Stii ....adevarul e intotdeauna la mijloc si fiecare ne spunem povestea asa cum trebuie incat sa ne puna intr-o lumina favorabila.In mod sigur de foarte bine tipul nu a plecat,ce l-a determinat numai el stie dar daca tu nu te-ai vaitat toata ziua si l-ai disperat cu boala ta probabil ca nu a plecat de asta,dar a folosit motivul asta ca sa acopere altele mai grele pentru tine.Cea mai mare greseala e sa spui "il iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine",in primul rand trebuie sa te iubesti pe tine si dupa poti sa si oferi iubire.Ai trait pana sa il intalnesti pe el?Da,atunci o sa reusesti sa traiesti si fara el!Totul depinde de tine si de vointa ta de a trece peste,stiu ca e greu sa o iei de la capat da decat sa stai sa-ti plangi de mila si sa cersesti mila poti sa faci ceva sa schimbi lucrurile si sa-ti gasesti fericirea alaturi de un alt barbat.Nu va inteleg de ce ramaneti setate pe cate unu si nu mai vedeti viata fara el Intelege esenta TE-A PARASIT ce mai conteaza motivele?Schimba asta cu ceva decizia lui?Vezi-ti de viata ta mai departe si nu te mai multumii cu resturile pe care ti le ofera unu si altu`.
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:20
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-13 08:51:20..De cand mi-a spus, simt ca sunt dispusa sa fac orice numai sa nu-l pierd.


ignora-l cateva zile!
dupa cate vad, esti cam cicalitoare. lasa-l sa respire.
geo_resuscitat
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:57
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-13 20:57:49
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-13 08:51:20..De cand mi-a spus, simt ca sunt dispusa sa fac orice numai sa nu-l pierd.


ignora-l cateva zile!
dupa cate vad, esti cam cicalitoare. lasa-l sa respire.


Geo,crezi ca asta o sa il aduca inapoi?
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:04
io nu cred nimic.
din ce-am citit, reiese ca nu boala este factoru' determinant in procesul de despartire.
mai degraba starea ei generala. putin cicalitoare, putin prapastioasa, putin prea protectoare si un pic prea .........baga-mi-as, imi scapa cuvantu'...... stii, atunci cand vrei sa controlezi totu'....cam asa!
geo_resuscitat
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:11
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-13 21:11:02io nu cred nimic.
din ce-am citit, reiese ca nu boala este factoru' determinant in procesul de despartire.
mai degraba starea ei generala. putin cicalitoare, putin prapastioasa, putin prea protectoare si un pic prea .........baga-mi-as, imi scapa cuvantu'...... stii, atunci cand vrei sa controlezi totu'....cam asa!


Sunt de aceeasi parere cu tine! Sunt si eu curioasa,cum poate un om sa spuna ca nu mai suporta boala ta daca ea nu se simte si nu se vede?Imi scapa mie ceva?
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:15
te cred ca e greu sa renunti dupa ce ai pus atata suflet intr-o relatie. totusi, cred ca tipul nu s-a trezit intr-o dimineata si ti-a spus: "te parasesc pentru ca esti bolnava!". in relatia voastra existau probleme de mai mult timp. singurul lucru pe care il poti face e sa accepti ceea ce se intampla. nu-l implora sa se reintoarca la tine. daca o va face, o va face din mila, temporar, dupa care episodul se va repeta. iti va fii greu fara el o perioada, te va durea amintirea lui insa... asa va fii cu mult mai bine pentru tine
unique_ice_crystal
Postat pe 13 Decembrie 2010 23:11
sunt doura 3 variante: baiatului ii este frica de ceva anume, este un om iresponsabil si nu vrea ceva de care sa aiba grija sau nu te iubeste. oricare dintre aceste variante duc la despartire..nu e cine stie ce boala de asta nu il inteleg de ce te-a parasit...nu cred ca te-ai facut mai urata:) .da cred ca aveati probleme mai de mult dar tu nu le constientizai..
extravagant
Postat pe 13 Decembrie 2010 23:21
cum am repetat de nenumarate ori......pur si simplu nu inteleg. de ce nu-mi spune ca nu ma mai iubeste....si poate asa ne-am linisti amandoi. de ce a ales motivul bolii. boala nu se vede, se simte din cand in cand...dar sunt singura care-i simt efectele. mai urata nu m-am facut.....
cicalitoare sunt in limitele normalului. vorbesc prea mult in timpul serviciului, ca sa mai am puterea sa continui acasa. prapastioasa...sunt. simt ca am primit mai multe lovituri decat pot duce. cred intr-un plan maret care o sa ma scoata la liman si o sa reusesc sa obtin tot ce-mi doresc, dar...
relatia avea probleme, certuri, multe lacrimi, multe iarta-ma, si destule momente care sa le compenseze.
de cand mi-a spus ce simte, ma saruta intr-una, ma alinta, ma tine in brate....ce inseamna asta? cand reusesc sa ma motivez ca nu e sfarsitul lumii, cand incerc sa-l transform in "the bad guy", ma saruta...si redevin la starea de disperare. inca n-am puterea sa plec, si sincer astept de la el sa inainteze actele..si sa puna capat definitiv.
ce vrea pana la urma de la mine?
in adancul sufletului, sper sa se razgandeasca....sa nu ma abandoneze....as folosi si mila.....dar il iubesc prea mult pentru asta
mirunaandreea
Postat pe 14 Decembrie 2010 07:59
poate ca-l iubesti prea mult!
lasa-l sa zburde un pic!
geo_resuscitat
Postat pe 14 Decembrie 2010 08:12
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 07:59:30cum am repetat de nenumarate ori......pur si simplu nu inteleg. de ce nu-mi spune ca nu ma mai iubeste....si poate asa ne-am linisti amandoi. de ce a ales motivul bolii. boala nu se vede, se simte din cand in cand...dar sunt singura care-i simt efectele. mai urata nu m-am facut.....
cicalitoare sunt in limitele normalului. vorbesc prea mult in timpul serviciului, ca sa mai am puterea sa continui acasa. prapastioasa...sunt. simt ca am primit mai multe lovituri decat pot duce. cred intr-un plan maret care o sa ma scoata la liman si o sa reusesc sa obtin tot ce-mi doresc, dar...
relatia avea probleme, certuri, multe lacrimi, multe iarta-ma, si destule momente care sa le compenseze.
de cand mi-a spus ce simte, ma saruta intr-una, ma alinta, ma tine in brate....ce inseamna asta? cand reusesc sa ma motivez ca nu e sfarsitul lumii, cand incerc sa-l transform in "the bad guy", ma saruta...si redevin la starea de disperare. inca n-am puterea sa plec, si sincer astept de la el sa inainteze actele..si sa puna capat definitiv.
ce vrea pana la urma de la mine?
in adancul sufletului, sper sa se razgandeasca....sa nu ma abandoneze....as folosi si mila.....dar il iubesc prea mult pentru asta

Simti ca nu te mai iubeste dar totusi speri sa se razgandeasca si sa nu te abandoneze,vrei sa stea cu tine indiferent din ce motiv si el in mod sigur stie asta.Poate o sa inveti sa te pretuiesti mai mult si sa-ti infrunti temerile pe care le ai,daca el sta langa tine o sa te "ajute" sa devii si mai dependenta de el si eventual sa ajungi sa ai tentative de sinucidere daca iti spune ca pleaca.Fiecare inceput are si sfarsitul lui mai devreme sau mai tarziu doar ca tu ai o mare problema in a accepta sfarsitul.

Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:02
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 07:59:30
in adancul sufletului, sper sa se razgandeasca....sa nu ma abandoneze....as folosi si mila.....dar il iubesc prea mult pentru asta

sa se razgandeasca pentru cat timp?
dar tu cum poti sa accepti pe cineva care iti spune nu te mai vreau...si apoi peste o perioada iar te vrea?
putina demnitate nu exista?
size_back
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:08
De la: size_back, la data 2010-12-14 10:08:15
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 07:59:30
in adancul sufletului, sper sa se razgandeasca....sa nu ma abandoneze....as folosi si mila.....dar il iubesc prea mult pentru asta

sa se razgandeasca pentru cat timp?
dar tu cum poti sa accepti pe cineva care iti spune nu te mai vreau...si apoi peste o perioada iar te vrea?
putina demnitate nu exista?


"Demnitate"? Nu cred ca a auzit de asta Tot ce conteaza pentru ea e ca il iubeste si vrea sa stea langa ea indiferent cum o sa faca asta.Ea confunda iubirea cu dependenta
Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:12
De la: Barbie30_, la data 2010-12-14 10:12:18
De la: size_back, la data 2010-12-14 10:08:15
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 07:59:30
in adancul sufletului, sper sa se razgandeasca....sa nu ma abandoneze....as folosi si mila.....dar il iubesc prea mult pentru asta

sa se razgandeasca pentru cat timp?
dar tu cum poti sa accepti pe cineva care iti spune nu te mai vreau...si apoi peste o perioada iar te vrea?
putina demnitate nu exista?


"Demnitate"? Nu cred ca a auzit de asta Tot ce conteaza pentru ea e ca il iubeste si vrea sa stea langa ea indiferent cum o sa faca asta.Ea confunda iubirea cu dependenta


daaa precum alexandru lapusneanu "daca voi nu ma vreti...eu va vreau!
size_back
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:14
De la: size_back, la data 2010-12-14 10:14:49
De la: Barbie30_, la data 2010-12-14 10:12:18
De la: size_back, la data 2010-12-14 10:08:15
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 07:59:30
in adancul sufletului, sper sa se razgandeasca....sa nu ma abandoneze....as folosi si mila.....dar il iubesc prea mult pentru asta

sa se razgandeasca pentru cat timp?
dar tu cum poti sa accepti pe cineva care iti spune nu te mai vreau...si apoi peste o perioada iar te vrea?
putina demnitate nu exista?


"Demnitate"? Nu cred ca a auzit de asta Tot ce conteaza pentru ea e ca il iubeste si vrea sa stea langa ea indiferent cum o sa faca asta.Ea confunda iubirea cu dependenta


daaa precum alexandru lapusneanu "daca voi nu ma vreti...eu va vreau!



Corect! Din pacate sunt foarte multi(de regula femei)ca "doamna" in cauza.
Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:20
in ce hal am ajuns...
mirunaandreea
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:29
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:29:35in ce hal am ajuns...

buna constatarea...sa speram ca ai sa faci si ceva pt tine!
size_back
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:31
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:29:35in ce hal am ajuns...


E bine ca macar ai constientizat Apropo,tot vorbesti de iubirea ce i-o porti dar:
1.te-ai gandit vreodata daca e cu adevarat fericit langa tine?
2.te-ai gandit vreodata ce isi doreste el?
3.te-ai gandit vreodata cum sa-l faci fericit?
4.te-ai gandit vreodata ca daca e sa va despartiti ii doresti sa fie fericit chiar daca asta inseamna sa fie cu alta?
Probabil ca nu,conteaza doar ceea ce spui tu ca simti(dupa parerea mea nu e iubire ci dependenta fata de o persoana,care a devenit obsesie),conteaza doar ce ai tu nevoie ca sa fii fericita.Nu conteaza daca ceilalti sunt nefericiti atata timp cat tu esti fericita,NU????
Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:36
nu, nu m-am gandit niciodata la asta.....cum de nu mi-a trecut prin minte...!
repet, problema este ca nu-i inteleg comportamentul...daca nu ma mai vrea, de ce nu pleaca? daca nu ma iubeste,...de ce mi-o spune?
am incercat sa nu plang in fata lui....nu-i vreau mila...si nu cred ca e genul de om sa stea cu cineva din mila, daca era, nu invoca boala mea drept motiv.
am nevoie doar de o discutie, care nu mi se ofera.
mirunaandreea
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:54
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:29:35in ce hal am ajuns...


Asa este! Si nici macar acum nu vrei sa intelegi ca femeile ca tine sunt dispretuite de toata lumea, nu doar de sot. De prieteni, vecini, cunostinte, colegi de serviciu. Toti vor privi in tavan cand iti vor auzi, pentru a mia oara, lamentarile. Pentru ca asta faci: stai pe scaun si urli cat esti de nefericita. Facand viata un calvar si celui pe care afirmi ca-l iubesti, dar si oricarei alte persoane cu care intri in contact.

Pana la urma, asta vrei, asta ai. Mila doar de la Dumnezeu.
rashela
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:03
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:54:42nu, nu m-am gandit niciodata la asta.....cum de nu mi-a trecut prin minte...!
repet, problema este ca nu-i inteleg comportamentul...daca nu ma mai vrea, de ce nu pleaca? daca nu ma iubeste,...de ce mi-o spune?
am incercat sa nu plang in fata lui....nu-i vreau mila...si nu cred ca e genul de om sa stea cu cineva din mila, daca era, nu invoca boala mea drept motiv.
am nevoie doar de o discutie, care nu mi se ofera.


Revin cu intrebarea:daca boala ta nu s-a simtit atunci cum poate el sa spuna ca s-a saturat de ea? Ceva nu se leaga din ce spui tu Putea sa-i spuna oricui asta(oricui nu stia adevarul) da nu tie atata timp cat stia ca nu e adevarat,nu?Si atunci...?
Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:05
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:54:42nu, nu m-am gandit niciodata la asta.....cum de nu mi-a trecut prin minte...!
repet, problema este ca nu-i inteleg comportamentul...daca nu ma mai vrea, de ce nu pleaca? daca nu ma iubeste,...de ce mi-o spune?
am incercat sa nu plang in fata lui....nu-i vreau mila...si nu cred ca e genul de om sa stea cu cineva din mila, daca era, nu invoca boala mea drept motiv.
am nevoie doar de o discutie, care nu mi se ofera.

Asta e ceea ce vrei tu sa crezi, de ceea ce te agati tu in speranta ca mai trece o zi si te vede in coltul tau ca existi. N-are nicio legatura cu realitatea. Orice om cu scaun la cap cand este dat afara in suturi, pleaca. Nu cauta explicatii, nu pune intrebari, nu asteapta minuni. Pleaca. Timpul iti va demonstra, daca va fi cazul, de ce a facut asa sau altfel.
rashela
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:05
Apropo,raspunsul tau ironic la intrebarile mele de mai sus arata ca te doare undeva de ce am zis eu acolo(adica de ce are el nevoie).Continui sa vorbesti de ce simti si ce vrei tu dand dovada de un egoism maxim
Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:07
De la: Barbie30_, la data 2010-12-14 11:05:18
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:54:42nu, nu m-am gandit niciodata la asta.....cum de nu mi-a trecut prin minte...!
repet, problema este ca nu-i inteleg comportamentul...daca nu ma mai vrea, de ce nu pleaca? daca nu ma iubeste,...de ce mi-o spune?
am incercat sa nu plang in fata lui....nu-i vreau mila...si nu cred ca e genul de om sa stea cu cineva din mila, daca era, nu invoca boala mea drept motiv.
am nevoie doar de o discutie, care nu mi se ofera.


Revin cu intrebarea:daca boala ta nu s-a simtit atunci cum poate el sa spuna ca s-a saturat de ea? Ceva nu se leaga din ce spui tu Putea sa-i spuna oricui asta(oricui nu stia adevarul) da nu tie atata timp cat stia ca nu e adevarat,nu?Si atunci...?


Probabil ca, datorita obsesiei pe care o are in privinta bolii ei, teama de a nu fi marginalizata, o face sa aiba un comportament ciudat. Mai sus spunea ca au avut inca de la bun inceput discutii, certuri, vorbe urate. E posibil ca ea sa fi invocat boala ca motiv al iesirilor ei necontrolate. Iar omul o fi zis: m-am saturat de boala ta, du-te si lasa-ma linsitit!
rashela
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:08
De la: rashela, la data 2010-12-14 11:08:32
De la: Barbie30_, la data 2010-12-14 11:05:18
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:54:42nu, nu m-am gandit niciodata la asta.....cum de nu mi-a trecut prin minte...!
repet, problema este ca nu-i inteleg comportamentul...daca nu ma mai vrea, de ce nu pleaca? daca nu ma iubeste,...de ce mi-o spune?
am incercat sa nu plang in fata lui....nu-i vreau mila...si nu cred ca e genul de om sa stea cu cineva din mila, daca era, nu invoca boala mea drept motiv.
am nevoie doar de o discutie, care nu mi se ofera.


Revin cu intrebarea:daca boala ta nu s-a simtit atunci cum poate el sa spuna ca s-a saturat de ea? Ceva nu se leaga din ce spui tu Putea sa-i spuna oricui asta(oricui nu stia adevarul) da nu tie atata timp cat stia ca nu e adevarat,nu?Si atunci...?


Probabil ca, datorita obsesiei pe care o are in privinta bolii ei, teama de a nu fi marginalizata, o face sa aiba un comportament ciudat. Mai sus spunea ca au avut inca de la bun inceput discutii, certuri, vorbe urate. E posibil ca ea sa fi invocat boala ca motiv al iesirilor ei necontrolate. Iar omul o fi zis: m-am saturat de boala ta, du-te si lasa-ma linsitit!


Rashela,aici am vrit sa ajung,data trecuta mi-a ocolit intrebarea Evita intrebarile care nu ii convin,care nu sunt legate strict de durerea ei si ATAT
Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:10
De la: mirunaandreea, la data 2010-12-14 10:54:42nu, nu m-am gandit niciodata la asta.....cum de nu mi-a trecut prin minte...!
repet, problema este ca nu-i inteleg comportamentul...daca nu ma mai vrea, de ce nu pleaca? daca nu ma iubeste,...de ce mi-o spune?
am incercat sa nu plang in fata lui....nu-i vreau mila...si nu cred ca e genul de om sa stea cu cineva din mila, daca era, nu invoca boala mea drept motiv.
am nevoie doar de o discutie, care nu mi se ofera.

no da cand el iti spune ca nu mai suporta..tu astepti sa faca el primul pas?
bai nene oricate probleme ai avea..cand omu' iti spune ca s-a saturat..te duci naibiului in lumea ta..nu mai cauti explicatii!
si cu ce te-ar ajuta explicatiile?poti sa le cauti si de la tine de acasa!
si apoi mai este un aspect daca pleci..poate iti simte lipsa...si mai vrea ceva....
size_back
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:11
Iti dai seama daca pe un forum unde nu o cunoaste nimeni, unde stim doar 1% din adevar, starneste asemeena reactii, iti dai seama in jurul ei ce simt oamenii?
rashela
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat, de ceva......... 17 De la: ploidevise 19 Noiembrie 2010 17:59
As avea si eu nevoie de un sfat! 9 De la: ioanab90 16 Ianuarie 2011 11:49
Tine la mine sau ma minte? 34 De la: anastasia_m 13 August 2010 17:27
help me :( 10 De la: anageo25 4 Octombrie 2011 17:48
amanta 31 De la: schedis 3 Iulie 2013 12:14