Setari Cookie-uri

de ce fantomele cauita mereu a te speria?

Cind eram acasa la parinti aveam in jur de 9ani,si eram 6 frati 3fete si 3baieti.tot timpul in acel apartament cit am locuit in perioada cind parintii nu erau acasa apareau fantomele.Si cum?in camera unde ne jucam de sub pat aparea cite o mina,daca unul din noi avea curaj sa se uite sub pat se arata un batrin cu un par vilvoi in cap cu o camasa toata botita cu pantalonii la fel de botiti dar nu vorbeau nu spunea nimic.Intr-o zi la fel cind parintii nu erau acasa noi fiind in camera unde ne jucam deobicei tot felul de jocuri,la un moment dat se aude de la bucatarie cum cineva spala vasele cum cineva umbla pe la sertarul cu tacimuri,cum cineva tragea un scaun se auzea trasul de scaun pt.ca aveam linoleum si scaunul avea picioare de fier.Atunci noi am zis ca au venit parintii fara sa ne spuna si pregateau ceva de mincare,am deschis usa de la camera si am strigat la parinti mama.tata, dar nu a raspuns nimeni in continuare se auzeau acele zgomote,in acel moment eu fiind cea mai mare am zis "hai ca eu iau icoana de pe perete,voi luati cite o jucarie mai mare ca sa le tragem in cap pe cine vom gosi in bucatarie" dar in secunda cind am ajuns aproape de usa bucatariei din nou acele zgomote atunci tot eu cea am inceput sa tip am aruncat icoana si fratii mei au aruncat jucariile cu care au fost inarmati am facut stinga imprejur si nu mai reuseam sa intram inapoi in camera sase fiind nu doream nici unul din noi sa fie ultimul care intra.Am inceput toti a plinge,dar nu era nimeni care sa ne consoleze,doi din noi eram pe sub pat patul avind picioarele mai inalte au incaput,dar tipetele noastre continuau.Am uitat sa amintesc cind am intrat in camera am baricadat usa cu masa pe care o aveam in camera.La un moment dat se aude tata cum ne striga era chiar el nu reusea sa intre in camera pt.ca era masa pusa in usa si el nu intelegea ce e cu noi de tipam in halul ala.Intr-un final am dat masa la o parte si am inceput sa povestim ce ni s-a intimplat dar amindoi si mama si tata spunea ca nu era nimeni altcineva in casa ca nu e adevarat ce am auzit s.m.d spunea asa ca sa ne incurajeze a adus apoi preotul care a dat cu aghiasma, si incerca cu cite o bomboana sa ne prosteasca nu mai imi amintesc unul di fratii mei a zis "lasa parinte ca nu reusesti cu cite o bomboana sa ne faci sa nu mai credem in ceea ce se aude si se vede"APOI o alta intimplare:intr-o iarna geroasa si cu o zapada de iti trecea de genunchi,eu fiind singura in casa mama era plecata la piata asa imi aduc aminte,la un moment dat au venit fratii mei de la gradinita si au inceput sa zica "noi vrem afara sa ne jucam" iar eu am zis"nu se poate pt.ca mama nu e acasa " dar ei au inceput sa plinga si au intrebat "unde e mama" in secunda urmatoare se auzi din prima camera de linga hol unde eram noi glasul lui mama care a raspuns la intrebare "E LA PIATA MAMA" nici nu va puteti imagina ce tare ne-am speriat si iarasi tipete pe noi si plinsete.Au mai fost si altele dar foarte vag imi mai aduc aminte.NU dupa mult timp tata a reusit sa faca schimb da locuinta si asa totul a intrata la normal.Si in ziua de azi cind trec pe la acel bloc ma ia groaza si tare as dori sa stiu cei care locuiesc in acel apartament au parte la fel de aceste scene de groaza?
kudika347998
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:05
De la: kudika347998, la data 2011-01-04 11:05:16Cind eram acasa la parinti aveam in jur de 9ani,si eram 6 frati 3fete si 3baieti.tot timpul in acel apartament cit am locuit in perioada cind parintii nu erau acasa apareau fantomele.Si cum?in camera unde ne jucam de sub pat aparea cite o mina,daca unul din noi avea curaj sa se uite sub pat se arata un batrin cu un par vilvoi in cap cu o camasa toata botita cu pantalonii la fel de botiti dar nu vorbeau nu spunea nimic.Intr-o zi la fel cind parintii nu erau acasa noi fiind in camera unde ne jucam deobicei tot felul de jocuri,la un moment dat se aude de la bucatarie cum cineva spala vasele cum cineva umbla pe la sertarul cu tacimuri,cum cineva tragea un scaun se auzea trasul de scaun pt.ca aveam linoleum si scaunul avea picioare de fier.Atunci noi am zis ca au venit parintii fara sa ne spuna si pregateau ceva de mincare,am deschis usa de la camera si am strigat la parinti mama.tata, dar nu a raspuns nimeni in continuare se auzeau acele zgomote,in acel moment eu fiind cea mai mare am zis "hai ca eu iau icoana de pe perete,voi luati cite o jucarie mai mare ca sa le tragem in cap pe cine vom gosi in bucatarie" dar in secunda cind am ajuns aproape de usa bucatariei din nou acele zgomote atunci tot eu cea am inceput sa tip am aruncat icoana si fratii mei au aruncat jucariile cu care au fost inarmati am facut stinga imprejur si nu mai reuseam sa intram inapoi in camera sase fiind nu doream nici unul din noi sa fie ultimul care intra.Am inceput toti a plinge,dar nu era nimeni care sa ne consoleze,doi din noi eram pe sub pat patul avind picioarele mai inalte au incaput,dar tipetele noastre continuau.Am uitat sa amintesc cind am intrat in camera am baricadat usa cu masa pe care o aveam in camera.La un moment dat se aude tata cum ne striga era chiar el nu reusea sa intre in camera pt.ca era masa pusa in usa si el nu intelegea ce e cu noi de tipam in halul ala.Intr-un final am dat masa la o parte si am inceput sa povestim ce ni s-a intimplat dar amindoi si mama si tata spunea ca nu era nimeni altcineva in casa ca nu e adevarat ce am auzit s.m.d spunea asa ca sa ne incurajeze a adus apoi preotul care a dat cu aghiasma, si incerca cu cite o bomboana sa ne prosteasca nu mai imi amintesc unul di fratii mei a zis "lasa parinte ca nu reusesti cu cite o bomboana sa ne faci sa nu mai credem in ceea ce se aude si se vede"APOI o alta intimplare:intr-o iarna geroasa si cu o zapada de iti trecea de genunchi,eu fiind singura in casa mama era plecata la piata asa imi aduc aminte,la un moment dat au venit fratii mei de la gradinita si au inceput sa zica "noi vrem afara sa ne jucam" iar eu am zis"nu se poate pt.ca mama nu e acasa " dar ei au inceput sa plinga si au intrebat "unde e mama" in secunda urmatoare se auzi din prima camera de linga hol unde eram noi glasul lui mama care a raspuns la intrebare "E LA PIATA MAMA" nici nu va puteti imagina ce tare ne-am speriat si iarasi tipete pe noi si plinsete.Au mai fost si altele dar foarte vag imi mai aduc aminte.NU dupa mult timp tata a reusit sa faca schimb da locuinta si asa totul a intrata la normal.Si in ziua de azi cind trec pe la acel bloc ma ia groaza si tare as dori sa stiu cei care locuiesc in acel apartament au parte la fel de aceste scene de groaza?



Eu nu cred in fantome. Probabil totul era in mintea voastra. Va era teama sa stati singurei.
mimi_ca29
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:11

Buuuhhuuhhuuuuu
_fantoma_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 12:55
Nah.sunt geloasa ...de cand astept si eu un scart....un zdrang.....un buhuhuuu....lantul din pivnita e mut,poarta nu scartaie...nimic!
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:24
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 13:24:48Nah.sunt geloasa ...de cand astept si eu un scart....un zdrang.....un buhuhuuu....lantul din pivnita e mut,poarta nu scartaie...nimic!


Vrei sa te .....urez oleaca ?
_fantoma_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:28
si nu ati incercat sa purtati o conversatie? macar sa-l salutati sau v-au invatat parinti sa nu vorbiti cu strainii!
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:29
"'de ce fantomele cauita mereu a te speria?'"
sa stam stramb si sa gandim la fel....unde'i d-le apartamentul ala...ca ma duc io inarmata cu o matura si le i-a mama de nu se vad fantoma cu fantoma
miss_darine
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:31
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 13:31:56"'de ce fantomele cauita mereu a te speria?'"
sa stam stramb si sa gandim la fel....unde'i d-le apartamentul ala...ca ma duc io inarmata cu o matura si le i-a mama de nu se vad fantoma cu fantoma

fantomele se arata doar sufletelor curate, nevinovate ...parca asa am auzit!
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:38
De la: _fantoma_, la data 2011-01-04 13:28:47
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 13:24:48Nah.sunt geloasa ...de cand astept si eu un scart....un zdrang.....un buhuhuuu....lantul din pivnita e mut,poarta nu scartaie...nimic!


Vrei sa te .....urez oleaca ?


ia sa vedem....nu mai bine la noapte? sau merge si ziua?
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:40
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-04 13:38:24
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 13:31:56"'de ce fantomele cauita mereu a te speria?'"
sa stam stramb si sa gandim la fel....unde'i d-le apartamentul ala...ca ma duc io inarmata cu o matura si le i-a mama de nu se vad fantoma cu fantoma

fantomele se arata doar sufletelor curate, nevinovate ...parca asa am auzit!

daca te uiti la documentarele de pe discovery...n-as zice asta...alea bantuie pe oricine
miss_darine
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:41
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 13:41:33
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-04 13:38:24
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 13:31:56"'de ce fantomele cauita mereu a te speria?'"
sa stam stramb si sa gandim la fel....unde'i d-le apartamentul ala...ca ma duc io inarmata cu o matura si le i-a mama de nu se vad fantoma cu fantoma

fantomele se arata doar sufletelor curate, nevinovate ...parca asa am auzit!

daca te uiti la documentarele de pe discovery...n-as zice asta...alea bantuie pe oricine

pe mine nu...
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:43
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-04 13:43:24
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 13:41:33
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-04 13:38:24
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 13:31:56"'de ce fantomele cauita mereu a te speria?'"
sa stam stramb si sa gandim la fel....unde'i d-le apartamentul ala...ca ma duc io inarmata cu o matura si le i-a mama de nu se vad fantoma cu fantoma

fantomele se arata doar sufletelor curate, nevinovate ...parca asa am auzit!

daca te uiti la documentarele de pe discovery...n-as zice asta...alea bantuie pe oricine

pe mine nu...


huh ce bine...deja imi faceam probleme ...credeam ca numai pe mine ma evita fitoasele astea
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:44
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 13:44:40

huh ce bine...deja imi faceam probleme ...credeam ca numai pe mine ma evita fitoasele astea

si pe mine...nu vreti sa ne strangem intr-un comando...si sa bantuim noi fantomele alea?
miss_darine
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:50
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 13:50:28
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 13:44:40

huh ce bine...deja imi faceam probleme ...credeam ca numai pe mine ma evita fitoasele astea

si pe mine...nu vreti sa ne strangem intr-un comando...si sa bantuim noi fantomele alea?


io zic sa ne organizam......aaaa,eu nu vreau sa bantui copii ...am in schimb o afinitate deosebita pt sefi
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:52
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 13:52:40
io zic sa ne organizam......aaaa,eu nu vreau sa bantui copii ...am in schimb o afinitate deosebita pt sefi

eu am 3 bucati in viu...de sefi
miss_darine
Postat pe 4 Ianuarie 2011 14:05
De la: miss_darine, la data 2011-01-04 14:05:36
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 13:52:40
io zic sa ne organizam......aaaa,eu nu vreau sa bantui copii ...am in schimb o afinitate deosebita pt sefi

eu am 3 bucati in viu...de sefi


si eu vreau sa bantui imparatia
pup fetilele
Ame_ly
Postat pe 4 Ianuarie 2011 14:22
pup ame ..cu atatia sefi...cred ca vom avea de lucru....nu gluma
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 14:42
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 14:42:09pup ame ..cu atatia sefi...cred ca vom avea de lucru....nu gluma


vrei sa-l bantuim si pe Pickard?
Ame_ly
Postat pe 4 Ianuarie 2011 14:46
Radeti voi, radeti, dar as vrea sa va vad in gasca, mergand pe la 12 noaptea, intr-un cimitir de la tara. Si Belu e bun, nu conteaza.
Incerc sa mi-o imaginez pe Darine cu matura pe acolo...
rashela
Postat pe 4 Ianuarie 2011 15:55
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 14:46:00
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 14:42:09pup ame ..cu atatia sefi...cred ca vom avea de lucru....nu gluma


vrei sa-l bantuim si pe Pickard?


iiiooooiiii ....numai sa mergem in costum de baie...altfel pune usturoi la geam ...sssaaauuu,ne luam niste peste prajit...si facem mujdei cu usturoiul ala.....stii ce! mergem pe motocicleta lui darine...ii tin eu matura
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 15:58
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 15:58:58
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 14:46:00
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 14:42:09pup ame ..cu atatia sefi...cred ca vom avea de lucru....nu gluma


vrei sa-l bantuim si pe Pickard?


iiiooooiiii ....numai sa mergem in costum de baie...altfel pune usturoi la geam ...sssaaauuu,ne luam niste peste prajit...si facem mujdei cu usturoiul ala.....stii ce! mergem pe motocicleta lui darine...ii tin eu matura


in costum de baie poi tu n-ai citit ce a zis de adeleni : :cica facem sex imbracati
no tu vrei acum sa arati ce dezinhibate suntem si calarim o motocicleta prin bucale in costum de baie?
Ame_ly
Postat pe 4 Ianuarie 2011 16:04
De la: kudika347998, la data 2011-01-04 11:05:16Cind eram acasa la parinti aveam in jur de 9ani,si eram 6 frati 3fete si 3baieti.tot timpul in acel apartament cit am locuit in perioada cind parintii nu erau acasa apareau fantomele.Si cum?in camera unde ne jucam de sub pat aparea cite o mina,daca unul din noi avea curaj sa se uite sub pat se arata un batrin cu un par vilvoi in cap cu o camasa toata botita cu pantalonii la fel de botiti dar nu vorbeau nu spunea nimic.Intr-o zi la fel cind parintii nu erau acasa noi fiind in camera unde ne jucam deobicei tot felul de jocuri,la un moment dat se aude de la bucatarie cum cineva spala vasele cum cineva umbla pe la sertarul cu tacimuri,cum cineva tragea un scaun se auzea trasul de scaun pt.ca aveam linoleum si scaunul avea picioare de fier.Atunci noi am zis ca au venit parintii fara sa ne spuna si pregateau ceva de mincare,am deschis usa de la camera si am strigat la parinti mama.tata, dar nu a raspuns nimeni in continuare se auzeau acele zgomote,in acel moment eu fiind cea mai mare am zis "hai ca eu iau icoana de pe perete,voi luati cite o jucarie mai mare ca sa le tragem in cap pe cine vom gosi in bucatarie" dar in secunda cind am ajuns aproape de usa bucatariei din nou acele zgomote atunci tot eu cea am inceput sa tip am aruncat icoana si fratii mei au aruncat jucariile cu care au fost inarmati am facut stinga imprejur si nu mai reuseam sa intram inapoi in camera sase fiind nu doream nici unul din noi sa fie ultimul care intra.Am inceput toti a plinge,dar nu era nimeni care sa ne consoleze,doi din noi eram pe sub pat patul avind picioarele mai inalte au incaput,dar tipetele noastre continuau.Am uitat sa amintesc cind am intrat in camera am baricadat usa cu masa pe care o aveam in camera.La un moment dat se aude tata cum ne striga era chiar el nu reusea sa intre in camera pt.ca era masa pusa in usa si el nu intelegea ce e cu noi de tipam in halul ala.Intr-un final am dat masa la o parte si am inceput sa povestim ce ni s-a intimplat dar amindoi si mama si tata spunea ca nu era nimeni altcineva in casa ca nu e adevarat ce am auzit s.m.d spunea asa ca sa ne incurajeze a adus apoi preotul care a dat cu aghiasma, si incerca cu cite o bomboana sa ne prosteasca nu mai imi amintesc unul di fratii mei a zis "lasa parinte ca nu reusesti cu cite o bomboana sa ne faci sa nu mai credem in ceea ce se aude si se vede"APOI o alta intimplare:intr-o iarna geroasa si cu o zapada de iti trecea de genunchi,eu fiind singura in casa mama era plecata la piata asa imi aduc aminte,la un moment dat au venit fratii mei de la gradinita si au inceput sa zica "noi vrem afara sa ne jucam" iar eu am zis"nu se poate pt.ca mama nu e acasa " dar ei au inceput sa plinga si au intrebat "unde e mama" in secunda urmatoare se auzi din prima camera de linga hol unde eram noi glasul lui mama care a raspuns la intrebare "E LA PIATA MAMA" nici nu va puteti imagina ce tare ne-am speriat si iarasi tipete pe noi si plinsete.Au mai fost si altele dar foarte vag imi mai aduc aminte.NU dupa mult timp tata a reusit sa faca schimb da locuinta si asa totul a intrata la normal.Si in ziua de azi cind trec pe la acel bloc ma ia groaza si tare as dori sa stiu cei care locuiesc in acel apartament au parte la fel de aceste scene de groaza?
Sa fiu al naibii de nu mi sa facut pielea de gaina
Valy90
Postat pe 4 Ianuarie 2011 16:07
Buna,mie inca mia fost cam frica de asa ceva...si inca nu as putea spune ca nu-mi mai este...dar am fost la un preot care mi-a citit,mi-a spus ca asa ceva nu exista,sunt doar nebuniile oamenilor care se gandesc prea mult la asa ceva...cu credinta in DUMNEZEU,ma incurajez si incerc sa nu ma mai gandesc la asa ceva...
S_K_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 16:21
Iote ce fantoma scumpa am gasit,cum sa-ti fie frica de el?!][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/2921/2921197tbdxrm5o6i.gif[/img][/url]
Barbie30_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 18:39
De la: Barbie30_, la data 2011-01-04 18:39:35Iote ce fantoma scumpa am gasit,cum sa-ti fie frica de el?!][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/2921/2921197tbdxrm5o6i.gif[/img][/url]
Valy90
Postat pe 4 Ianuarie 2011 18:41
De la: kudika311000, la data 2011-01-04 16:21:10..dar am fost la un preot care mi-a citit,.


ce ti-a citit?
geo_resuscitat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 18:46
Ti tzuc Valy
Hello Geo! Cum ce i-a citit?Vesnica pomenire
Barbie30_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 18:57
salut barbie!
ba io cred ca i-a citit dinntro caarte de bucate .
geo_resuscitat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 19:01
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-04 19:01:04salut barbie!
ba io cred ca i-a citit dinntro caarte de bucate .


corect!acolo nu exista fantome.. Da vezi tu...daca popa care-i POPA i-a zis ca nu exista fantome si ea le vede atunci care minte?
Barbie30_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 19:23
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 16:04:15
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 15:58:58
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 14:46:00
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 14:42:09pup ame ..cu atatia sefi...cred ca vom avea de lucru....nu gluma


vrei sa-l bantuim si pe Pickard?


iiiooooiiii ....numai sa mergem in costum de baie...altfel pune usturoi la geam ...sssaaauuu,ne luam niste peste prajit...si facem mujdei cu usturoiul ala.....stii ce! mergem pe motocicleta lui darine...ii tin eu matura


in costum de baie poi tu n-ai citit ce a zis de adeleni : :cica facem sex imbracati
no tu vrei acum sa arati ce dezinhibate suntem si calarim o motocicleta prin bucale in costum de baie?


no clar ....stai asa....adica nu doar il buhhuhhuim?
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 10 De la: mimi_ca29 31 Martie 2011 16:48
la distanta 8 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 22:41
VA ROG AJUTATI-MI FETITA SI VOTATI 1 De la: adria_ana 4 Noiembrie 2010 08:05
OARE SE POATE? 11 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 11:16
cele mai faimoase si ingenioase scuze cand refuzam o ....."noapte fierbinte" 15 De la: roz5bule6lila7 23 Mai 2009 14:10