Setari Cookie-uri

de ce fantomele cauita mereu a te speria?

Nu crezi in fantome atunci cum iti explici dupa ce ne-am mutat din acel apartament nu s-a mai intimplat nimic????Cu toate ca in fiecare zi ne asteptam ca si in noua locuinta sa auzim cite ceva dar nimic, si am locuit ceva timp si acolo pina fiecare s-a casatorit.
kudika347998
Postat pe 5 Ianuarie 2011 17:35
De la: kudika347998, la data 2011-01-05 17:35:53Nu crezi in fantome atunci cum iti explici dupa ce

nu cred in fantome!
o spui ca si cum sunt obligat sa cred.
da; tu crezi ca soarele e rotund?
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 17:47
De la: kudika347998, la data 2011-01-05 17:35:53Nu crezi in fantome atunci cum iti explici dupa ce ne-am mutat din acel apartament nu s-a mai intimplat nimic????Cu toate ca in fiecare zi ne asteptam ca si in noua locuinta sa auzim cite ceva dar nimic, si am locuit ceva timp si acolo pina fiecare s-a casatorit.


cine sta acum in acel apartament?
_oktober_
Postat pe 5 Ianuarie 2011 18:01
De la: rashela, la data 2011-01-04 15:55:26Radeti voi, radeti, dar as vrea sa va vad in gasca, mergand pe la 12 noaptea, intr-un cimitir de la tara. Si Belu e bun, nu conteaza.
Incerc sa mi-o imaginez pe Darine cu matura pe acolo...

in Belu nu-mi ajunge o matura trebuie musai sa-mi iau si o sticluta cu aghiazma...ca acolo sunt fantome batrane antice si de demult
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 19:09
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 16:04:15
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 15:58:58
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 14:46:00
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 14:42:09pup ame ..cu atatia sefi...cred ca vom avea de lucru....nu gluma


vrei sa-l bantuim si pe Pickard?


iiiooooiiii ....numai sa mergem in costum de baie...altfel pune usturoi la geam ...sssaaauuu,ne luam niste peste prajit...si facem mujdei cu usturoiul ala.....stii ce! mergem pe motocicleta lui darine...ii tin eu matura


in costum de baie poi tu n-ai citit ce a zis de adeleni : :cica facem sex imbracati
no tu vrei acum sa arati ce dezinhibate suntem si calarim o motocicleta prin bucale in costum de baie?



nu ar fi mai bine direct pe matura?
adyna2905
Postat pe 16 Ianuarie 2011 05:15
nu s=a mai intamplat nimic ca erai tu cu capu
georgiana_stf_22
Postat pe 16 Ianuarie 2011 05:21
hmm interesant si eu am patit multe am scris toate povestile mele pe situl povesti cu fantome
tigruaik
Postat pe 16 Ianuarie 2011 05:35
CAN AM VAZUT NUMELE DISCUTIEI M-AM INTREBAT CARE "FANTOME"?
iulia_co
Postat pe 16 Ianuarie 2011 05:38
CAND AM VAZUT NUMELE DISCUTIEI M-AM INTREBAT CARE "FANTOME"?
iulia_co
Postat pe 16 Ianuarie 2011 05:39
Eu nu inteleg cum a putut sa va bantuie pe voi niste copii ,eu ma duceam la femei mai in toata firea.
Auzi fantome ...mama mea :)),nu erau intraterestrii ?
alexo88
Postat pe 16 Ianuarie 2011 06:48
De la: adyna2905, la data 2011-01-16 05:15:39
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 16:04:15
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 15:58:58
De la: Ame_ly, la data 2011-01-04 14:46:00
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 14:42:09pup ame ..cu atatia sefi...cred ca vom
nu ar fi mai bine direct pe matura?





In 2011 matura ? Avem aspirator in ziua de azi
alexo88
Postat pe 16 Ianuarie 2011 06:50
-De ce oare ,toti cei care nu au avut de aface cu aceste spirite au tot deauna de comentat?Oare nu se pot abtine si gandi putin la rece!!??
fanica
Postat pe 16 Ianuarie 2011 07:50
Am citit ce ai scris si mi-am amintit ce se intampla la tara la bunici,in vremea copilariei mele.Acum am 40 de ani dar imi aduc aminte perfect de acele vremuri.
Bunica avea o camera careia ii spunea CASA MARE.Fiecare familie din sat avea o asemenea camera,era mai frumoasa decat restul camerelor.Cand intrai acolo,se auzea un ticaie un ceas.Nu se oprea niciodata,zgomotul venea de dupa usa.Toata familia stia de aceste sunete,nu ne-am intrebat niciodata cine face asa,parca era ceva normal sa le auzim.Bunica spunea ca se aude de cand se stie ea.Puteai sa dormi acolo,nu era asa mare zgomotul.Am stat 7 ani la bunici dupa care m-au luat ai mei la bucuresti deoarece incepeam scoala.In vacante cand ma intorceam,intram in camera si spuneam,m-am intors,sa stii ca stau aici toata vacanta!!!!
Nu mi-a fost niciodata frica,vedeti stiam zgomotul acela de cand ma nascusem.Eu ma mir si astazi cum de nu si-au pus intrebari parintii mei,care erau oameni maturi.
Cand aveam 20 de ani,a murit bunica.Vreau sa va spun ca de atunci nu s-a mai auzit niciodata acel ceas.Anii au trecut,parintii au lasat Bucurestiul si s-au mutat la casa parinteasca.Nu este data sa nu intru in acea camera cand merg la ei,stau pe pat si ascult,ca atunci in copilarie,dar nu se mai aude nimic.
kudika022348
Postat pe 16 Ianuarie 2011 08:02
Este ceva mai greu sa definim anumite evenimente care se produc in preajma noastra dar care nu au o frecventa atat de mare si ies -cel putin aparent- de sub incidenta legilor fizicee clasice.Fantomele nu au menirea de a ne speria.Cei care se sperie de ele suntem noi.Problema este ca fara a tine mortis sa demonstram sau sa infirmam credintele noastre,sunt anumite lucruri care se produc.Important este sa avem taria sufleteasca sa le infruntam sau sa le evitam dupa cum este cazul.Adevarul este dincolo de noi, dar poate fi regasit si in propriile noastre fiinte.
kudika023770
Postat pe 16 Ianuarie 2011 08:30
nu am vazut niciodata o fantoma dar am simtit prezenta celor dragi plecati dintre noi de multe ori
naddyynne
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:32
buna...imi placeau si mie sa ascult tot felul de povesti cu lucruri din astea strani care bintuie noaptea.......nu credeam nici eu dar parca totusi imi placea sa ascult pe alti cum povesteau,eram ochi si urechi....dar cine cauta si nu crede pina nu vede o data i se va arata......nu fiti curiori cum eram eu,pot sa zic ca am trait un cosmar ca intrun film de horor ,intrun castel sa intimplat totul in italia lucram acolo ,restaoram mobila antica la acel castel care avea 365 de camere era pe un deal inconjurat de padure,mia placut foarte mult acolo totul era antic si tot o data si infricosetor in tot castelul stateam doar 6 persoane eu cu inca 2 colegi dormeam intro camera......intro noapte ma trezesc si imi dispare somnul ,patul meu era linga usa .....simtzeam foarte clar ca cineva e pe hol si probabil va intra in camera noastra.....imediat mia fugit gingul ca ar putea fi principele care era mort cu citeve sute de ani inainte si era inmormintat in beciul castelului care era ca un labirint in peretele acestuia.....deci cind mam trezit aveam mina dreapta atirnata din pat .....mam gindit ca daca acel cineva daca va intra in camera iti voi trezi colegi si sami trag mina in pat....nici bine nu am gindit acel lucru si acea fantoma deja intrase in camera prin usa .....mia citit gindul.....nu am mai putut striga sami trezesc colegi nici sami trag mina .....eram ca si paralizat ,puteam doar sa gindesc ,aveam o frica de credeam ca am sa mor ,aveam inpresia ca el ma conduce.....mina care imi era atirnata incepea sa se faca rece si parca incerca sa ma traga de mine in jos.....eram foarte speriat......asta a tinut foarte putzin apoi a disparut.....apoi am adormit usurat ca am scapat doar cu atit.....dimineata am povestit colegilor ce mi sa intimplat ....unul a inceput sa rida ca ce prosti pot spune iar celalalt se uita la mine speriat si mia dat dreptate cu cele intimplate cu mine ...mia zis ca si lui i sa intimplat acelasi lucru inainte cu citeva luni inainte sa ajung si eu la castel ....in aceasi zi am povestit proprieterului castelului cele intimplate si a zimbit si mia spus ca principele a fost .....apo am mai stat in acel castel inca o luna dar nu nea mai vizitat ,sincer atit de mult mia placut castelul ca as mai fi ramas ,cred ca mas fi obisnui cu principele a fost o experientza interesanta....cred ca as merge inapoi.....dar in acel moment aveam o frica de moarte ....dupa ce am ajuns in romania mai aveam cosmar cu acel principe care bintuia castelul ,a trebuit sa merg la o manastire sa se faca slujbe pe mine pt ca nu puteam dormi noaptea ....dar imi pare bine ca am scapat de acel cosmar.....sa nu spui nici o data ca nu exista ....ca tzi se va arata acel rau.....problema e ca nu veai scapa usor de el .....iar cind cineva e deschis la suflet sa afle daca acel rau exista va veni si timpul cind i se va arata.....asta a fost doar una din intimplarile mele cele mai periculoasa sa zic asa.
peter07
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:00
Nu vor sa ne sperie, vor doar sa comunice cu noi....
alexia89
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:24
Salutare tuturor! Interesant subiect,as avea si eu ceva de povestit intamplari ciudate de la tara, am si o poza in care imi apare ceva ff ciudat ,inexplicabil dar in fine,... eu ma intreb daca cei care nu cred si mai fac si glume de prost gust la adresa per.care a deschis acest subiect ..voi credeti in D-zeu in Iisus? ?? Pe ei i-ati vazut cumva ? Stim cu totii de Ei si credem dar nu credem ca ar exista si aceste fenomene cum e paranormalul. De ce ne mai rugam la D-zeu ca doar numai am auzit si am citit de EL nu l-am si vazut,.. Daca tie nu ti s-a intamplat nimic ,nu ai trecut niciodata prin asemenea evenimente,ff bine dar nu badjocorii pe cei care au trait asemenea evenimente. Nu crezi? f bine dar nu fi ridicol/a ,,,fi neutru/a !
Cineva zicea aici ca ia spus popa ca nu exista asa ceva dar de ce ne imbrobodeste ca exista in cer un D-zeu si o gramada de Sfinti pe care nimeni nu ia vazut doar am citit in bilblie ca ar exista si noi credem ...de ce se mai vb de Satana in biserica daca numai D-zeu exista? de ce n-ar exista si aceste suflete pierdute? Si daca cineva ne-a imbrobodit cu aceste lucruri doar ca ,sa avem noi oamenii frica de ceva,.. daca tot ce scrie in Biblie sunt doar niste fabulatii sa ne faca sa credem in ceva sa stim de frica,.. altfel ar fi un haos total... NU? Pana vom afla adevarul continuam sa credem ca undeva acolo sus exista un D-zeu! O zi buna si nu uita sa fi OM!
Natasa79
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:30
'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !
kudika195501
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:30
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !


noroc ca e ziua ca muream de frica si eu acum
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:33
De la: pickard, la data 2011-01-16 10:33:05
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !


noroc ca e ziua ca muream de frica si eu acum

...da ...nu a fost o senzatie placuta...dar sa-ti soptesc ceva..."Acolo sus, Cineva ne iubeste "
kudika195501
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:38
De la: pickard, la data 2011-01-16 10:33:05
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !


noroc ca e ziua ca muream de frica si eu acum
Esti bintuit...:)))si Eu cred in fantome .....dar nu cred ca sint neaparat sa ne sperie....salut la toata lumea
kudika330764
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:55
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !



Stai linistit, totul s-a intamplat doar in mintea ta; nu dormeai dar nici nu erai complet treaz. Au mai patit-o si altii ( mi s-a intamplat si mie) Probabil totul se datoreaza stresului!
mimi_ca29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:59
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 10:59:41
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !



Stai linistit, totul s-a intamplat doar in mintea ta; nu dormeai dar nici nu erai complet treaz. Au mai patit-o si altii ( mi s-a intamplat si mie) Probabil totul se datoreaza stresului!

...da cunosc starea aceea de granita intre constient si subconstient...insa tocmai acea stare iti rezerva si multe perceptii extrasenzoriale(oricum tot ce se intampla se intampla din cauza mintii noastre )
kudika195501
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:04
De la: kudika330764, la data 2011-01-16 10:55:05
De la: pickard, la data 2011-01-16 10:33:05
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !


noroc ca e ziua ca muream de frica si eu acum
Esti bintuit...:)))si Eu cred in fantome .....dar nu cred ca sint neaparat sa ne sperie....salut la toata lumea

ok... ...si daca as fi bantuit ...care e problema?...inseamna ca sunt un caz care necesita atentie ...Domnul sa binecuvanteze toate cele vazute si nevazute...toate cele stiute si nestiute
kudika195501
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:10
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 11:04:56
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 10:59:41
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !



Stai linistit, totul s-a intamplat doar in mintea ta; nu dormeai dar nici nu erai complet treaz. Au mai patit-o si altii ( mi s-a intamplat si mie) Probabil totul se datoreaza stresului!

...da cunosc starea aceea de granita intre constient si subconstient...insa tocmai acea stare iti rezerva si multe perceptii extrasenzoriale(oricum tot ce se intampla se intampla din cauza mintii noastre )



Da..multi, aflandu-se la granita dintre somn si starea de veghe......."au fost rapiti de extraterestrii"
mimi_ca29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:12
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:38:01
De la: pickard, la data 2011-01-16 10:33:05
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !


noroc ca e ziua ca muream de frica si eu acum

...da ...nu a fost o senzatie placuta...dar sa-ti soptesc ceva..."Acolo sus, Cineva ne iubeste "

STIU!
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:12
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 11:04:56
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 10:59:41
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !



Stai linistit, totul s-a intamplat doar in mintea ta; nu dormeai dar nici nu erai complet treaz. Au mai patit-o si altii ( mi s-a intamplat si mie) Probabil totul se datoreaza stresului!

...da cunosc starea aceea de granita intre constient si subconstient...insa tocmai acea stare iti rezerva si multe perceptii extrasenzoriale(oricum tot ce se intampla se intampla din cauza mintii noastre )


care are minte,ca cine nu are sta in intuneric
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 11:12:00
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 11:04:56
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 10:59:41
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !



Stai linistit, totul s-a intamplat doar in mintea ta; nu dormeai dar nici nu erai complet treaz. Au mai patit-o si altii ( mi s-a intamplat si mie) Probabil totul se datoreaza stresului!

...da cunosc starea aceea de granita intre constient si subconstient...insa tocmai acea stare iti rezerva si multe perceptii extrasenzoriale(oricum tot ce se intampla se intampla din cauza mintii noastre )



Da..multi, aflandu-se la granita dintre somn si starea de veghe......."au fost rapiti de extraterestrii"

...in negura copilariei mele, am avut parte si de asemenea "perceptii" (am trait putin, dar am trecut prin multe )
kudika195501
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:15
De la: pickard, la data 2011-01-16 11:14:07
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 11:04:56
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 10:59:41
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:30:57'neata...in noaptea aceasta sa intamplat ceva ciudat, inca nu stiu a fost vis sau sa intamplat, astept o comfirmare...chestia e ca m-am trezit tocmai cand se deschidea usa camerei, la usa nimeni si se deschidea incet, un fior mi-a trecut prin sirea spinarii pana in crestet si am avut senzatia unei prezente...interesant ca azi noapte am povestit pe forum despre asa ceva...deci s-ar putea ca subconstientul sa-mi joace niste feste !



Stai linistit, totul s-a intamplat doar in mintea ta; nu dormeai dar nici nu erai complet treaz. Au mai patit-o si altii ( mi s-a intamplat si mie) Probabil totul se datoreaza stresului!

...da cunosc starea aceea de granita intre constient si subconstient...insa tocmai acea stare iti rezerva si multe perceptii extrasenzoriale(oricum tot ce se intampla se intampla din cauza mintii noastre )


care are minte,ca cine nu are sta in intuneric
(cam asa )
kudika195501
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de o parere... 279 De la: Amanita 14 Ianuarie 2015 22:24
O tara plina de femei proaste si analfabete 284 De la: wolfy 6 Octombrie 2010 11:23
Ai inselat sau ai fost vreodata inselat/a? 6 De la: mobilemaimai_no1 1 August 2012 12:55
Relatia cu un barbat mai mare cu 20 de ani 39 De la: lexxya88 11 Octombrie 2014 19:28
Chiar exista acele persoane care sustin ca si-au gasit jumatatea?? 45 De la: FRANNNCE 10 Februarie 2009 09:45